Lviv Region Industry Hub - на Львівщині презентували сайт
Сьогодні, 27 вересня, презентували сайт Lviv Region Industry Hub. Веб-портал дасть можливість ще більше в інформативному плані зблизити промислові підприємства в їхній взаємодії між собою і дасть можливість усім подивитися на ті основні інновації, що є в промисловості Львівщини.
«На сайті, що працює наразі в тестовому режимі, є кілька розділів. Забезпечено можливість онлайн доступу до різних можливостей і промисловості, і експортного потенціалу, інвестиційних можливостей тощо. Деякі розділи є чисто інформативними, а є функціональні розділи, серед яких: промислова кооперація, інвестиційна платформа тощо. Підприємства можуть розповісти про те, яку продукцію вони випускають, на що вони зорієнтовані і яким чином вони можуть надавати послуги. Це дуже важливо, тому, що створення промислових кластерів було спрямоване на те, щоб суб’єкти господарювання між собою тісніше комунікували, щоб фінансовий ресурс залишався на Львівщині. Ми обов’язково будемо моніторити відгуки від суб’єктів господарювання та інших учасників процесу, аби вдосконалювати цей веб-портал», - розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.
Ознайомитись із новим ресурсом можна тут.
Ініціатива "Львівський промисловий хаб" покликаний скоординувати взаємодію між промисловістю закладами професійно-технічної освіти та науковими установами. В межах хабу створили промислові кластери, об'єднання промислових підприємств, переформатовані підходи до профтехосвіти, а також ввели в цей процес наукові установи у вигляді наукових центрів, що проводитимуть відповідні дослідження стосовно зміни підходів та методів навчання.
Новини за темою
Львівський центр хабу «СпівДія» надаватиме безкоштовну психологічну та юридичну допомогу
22 квітня 2022
Львівський офіс хабу «СпівДія» запускає два нові напрямки роботи. Тепер тут також надаватимуть юридичну та психологічну допомогу. Хаб активно діє на Львівщині вже кілька тижнів – координатори та волонтери збирають всі потреби та наявні ресурси, оперативно відправляють гуманітарну допомогу та медичні засоби тим, хто цього потребує найбільше. «Наш “СпівДія Хаб” у Львові постійно моніторить потреби людей, і рухається та розвивається в залежності від них. Наразі ми бачимо необхідність у психологічній та юридичній підтримці. Тому почали надавати допомогу у цьому. Також в планах на майбутнє розпочати роботу з дітьми, і розглядаємо можливість допомоги з працевлаштування внутрішньо переміщених осіб», – зазначив керівник «СпівДії Хабу» у Львівській області Олександр Станасюк. Напрям психологічної підтримки буде працювати у два способи: - індивідуальна консультація або групові заняття для цивільного населення; - запис на онлайн-консультацію (після запису один із психологів сконтактується та проведе консультацію). Записуватися на онлайн-консультацію можна вже від сьогодні, опрацьовувати такі заявки психологи (ті, які працюють через Binotel) розпочнуть з 3 травня. «Мені приємно долучитися до команди “СпівДії хабу” у Львівській області і бути корисною у цей нелегкий для всіх час. Я зможу допомогти, коли ви у кризовому стані, коли у вас гострий стрес і ви втратили когось близького. Якщо ви відчуваєте тривожні та депресивні стани, неспокій, апатію, напругу, у вас проблеми адаптації, порушення сну – записуйтеся на консультацію і ми вам допоможемо. Метою психологічного напрямку є діагностика психічного стану, емоційна підтримка та стабілізація, підвищення психологічної стійкості, психонавчання», – зазначила психологиня "СпівДії хабу" у Львівській області Ольга Кітура. Напрям юридичної підтримки буде працювати виключно онлайн. Охочі зможуть отримати консультацію щодо своїх прав, можливостей під час воєнного стану, а також отримати допомогу у підготовці документів для звернення у відповідні органи. Запис доступний вже сьогодні, розпочнуть роботу консультанти з 3 травня. Можливість запису на отримання психологічної та юридичної підтримки доступно через Airtable за посиланням. Нагадаємо, волонтерське об’єднання “СпівДія” координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством молоді та спорту України. Регіональним координатором “СпівДії хабу” є Львівський обласний молодіжний центр. Офіційна платформа, де висвітлюється основна інформація – “СпівДія”.
Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
16 лютого 2022
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації запрошує представників сфери гостинності заявити про себе на порталі discover.ua. Сайт створений для всіх охочих подорожувати Україною та відпочивати на вихідні в нових місцях. «Розробники сайту відкриті до співпраці та готові безкоштовно розмістити інформацію про туристичні об’єкти, заклади та атракції. То ж закликаємо представників туристичної галузі зголошуватись, щоб Львівщина була більш відкритою для туристів та кожен міг знайти інформацію відповідно до свого запиту», – зазначає керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Завдяки порталу туристи з України та всього світу можуть здійснити віртуальну подорож найцікавішими місцями нашої країни. «Звичайно, ми розуміємо, що наскільки б не прогресували сучасні технології, віртуальні мандрівки ніколи не замінять вражень від реальних подорожей. Але іноді так хочеться, кудись чкурнути, хоча б віртуально. Тому у співпраці з професійними фотографами Google Local Guides ми створили розділ з 3D-турами Україною. Для мандрівників – це чудовий інструмент для натхнення, а для власників туристичних бізнесів можливість показати себе краще і масштабніше», – зазначають засновники сайту. Додамо, що discover.ua – це популярний туристичний портал для пошуку найцікавіших місць в Україні, екскурсій та турів, місцевих гідів. На сайті вже можна ознайомитись з майже сотнею туристичних об’єктів Львівської області. Поруч з ними можна знайти кафе, ресторан або готель, переглянути їх рейтинги і відгуки відвідувачів, забронювати столик або номер. Розробники сайту також передбачили додаткові фільтри, завдяки яким можна дізнатися, обладнане певне місце чи будівля для людей в інвалідних візках, а також таких, які мають проблеми зі слухом або зором. А головне, на сайті ви можете спланувати всю поїздку, натиснувши кнопку «додати до подорожі», а інструменти Google Maps автоматично розрахують протяжність маршруту і приблизний час у дорозі. Проєкт реалізували у співпраці з Google в межах кампанії «Цифрове перетворення України».
Громади області запрошують до участі у навчанні з покращення роботи власних вебресурсів
3 серпня 2021
Команда спеціалістів SocialBoost, IT-партнера Програми USAID DOBRE, організовує безкоштовний онлайн-курс «Новий сайт громади: навіщо і як» де розповість, як сучасний сайт допомагає розвитку громади та як зробити його максимально корисним. Прикладом послужать інструменти, доступні на платформі цифровізації громад DOSVIT. Фахівці розберуть найважливіші розділи вебпорталу громади: головну сторінку, економічний блок, інструменти громадської участі тощо. Як розповідають у департаменті економічної політики Львівської ОДА сьогодні 72 територіальні громади області мають розроблені вебсайти. Проте є проблема із належним їх наповненням. «Зокрема в частині публікації містобудівної документації – оприлюднюють лише 25 із 73 громад, звіти про виконання бюджету – 34, бюджет поточного року – 38, громадський бюджет з електронним голосуванням – 14, порядок подання запитів на інформацію – 22, подання електронних звернень – 16, електронні петиції – 42, проведення електронних консультацій з громадськістю – 4. Як наслідок - відсутність необхідної для громадян і передбаченої законом для оприлюднення інформації про діяльність органів місцевого самоврядування не сприяє участі мешканців у місцевому розвитку»,- зазначають у департаменті економічної політики. Відтак, щоб покращити роботу власних сайтів громади запрошують до участі у навчанні. Триватиме навчання з 5 серпня по 9 вересня. У Програмі курсу: 5 серпня — «Як створити новий портал громади за 3 дні на DOSVIT»; 12 серпня — «Головна сторінка, як ефективний інструмент залучення жителів, бізнесу, інвестицій»; 19 серпня — «Від тексту до відеографії. Як працює контент на сайті»; 26 серпня — «Економічний блок — модель заможної громади»; 2 вересня — «Підприємства, заклади, установи. Знайомимо аудиторію з можливостями»; 9 вересня — «Електронна демократія. Будуємо взаємодію з жителями». Реєстрація на захід обов’язкова. Зареєструватись можна за посиланням.
Запрошуємо долучатись до опитування щодо покращення роботи сайту Львівської ОДА
21 травня 2021
Львівська облдержадміністрація запрошує взяти участь в опитуванні та відповісти на декілька запитань щодо роботи офіційного вебсайту. “Покращимо вебсайт Львівської ОДА разом. Нам важлива думка кожного читача. Опитування містить запитання щодо роботи та інтерфейсу сайту, необхідності створення нових рубрик, наприклад, електронні звернення з можливістю накладати цифровий підпис тощо. Будемо вдячні усім, хто долучиться”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. Зазначимо, пройти опитування можна за посиланням https://forms.gle/9iowSbQJvCCbTpMr8
В України з’явився офіційний веб-сайт Ukraine.ua
2 березня 2021
Тепер Україна має свій офіційний вебсайт Ukraine.ua. Це онлайн-портал про Україну, яка надихає та вражає. Тут кожен, перебуваючи на будь-якому континенті, може познайомитися з Україною і прийняти рішення приїхати сюди вчитися, інвестувати чи подорожувати. Вебсайт створений, щоб світ дізнався про справжню Україну: креативну, динамічну, інноваційну. Країну різноманіття та чарівної природи. Країну свободи та гідності. Країну, у якій тисячолітня історія та культура доповнені амбітним баченням майбутнього. На Ukraine.ua можна знайти безліч неймовірних історій, а в офіційному фотобанку – сотні якісних зображень України, її природи, культурної спадщини, традицій, талановитих людей. Мільйони людей по всьому світу тепер зможуть познайомитись і закохатись в Україну з першого погляду. Зараз вебсайт має англомовну версію, протягом першого півріччя будуть додані також інші мови, зокрема німецька, французька, іспанська, китайська, арабська.
У Соборі святого Юра презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому
1 листопада 2020
У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця. На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея. «Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості. Тому дякую всім тим, хто спричинився до сьогоднішньої події. Ви є гідними продовжувачами справи Митрополита Андрея. Символічно, що сьогодні, коли вже минає 155 років з дня його народження, ми все ще знаходимо прихисток у його слові. А його мудрі настанови дають нам розраду і наснагу для звершення добрих справ», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.
STOP COVID-19: запрацював сайт обласного Штабу протидії коронавірусу
3 квітня 2020
На Львівщині створили сайт обласного Штабу протидії коронавірусу - STOP COVID-19. «Сьогодні уся Львівщина, вся Україна, цілий світ переживають найскладнішу соціально-гуманітарну кризу ХХІ століття – епідемію короновірусу. Її подолання – це серйозний виклик владі, місцевим урядам та громадам. Усе суспільство повинно об'єднатися заради подолання наслідків епідемії та разом працювати на випередження, оскільки біда може неочікувано увійти до кожної родини. Львівщина завжди демонструвала єднання перед викликами та загрозами. Ми завжди були краєм відповідальних, свідомих, патріотичних, готових на жертовність і самопосвяту людей», - наголошує голова Львівської ОДА Максим Козицький. На сайті благодійники та усі небайдужі, які хочуть долучитися до боротьби з пандемією, зможуть знайти усю необхідну інформацію про: • Потреби обласних лікарень та інших установ у боротьбі з коронавірусом • Реквізити для надання фінансової допомоги • Допомогу, яку вже забезпечили меценати • Суму внесків до благодійного фонду та партнерів ініціативи • Контакти та зворотний зв'язок з обласним Штабом Максим Козицький закликає усіх людей доброї волі, бізнесменів, підприємців, депутатів усіх рівнів, меценатів долучитися до збору коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту та іншого медичного обладнання, які зараз вкрай необхідні нашим медичним установам. Львівська обласна державна адміністрація також звертається до засобів масової інформації з проханням підтримати ініціативу та стати медіапартнерами, аби більше людей змогли дізнатися та долучитися до потрібної справи. Сайт обласного Штабу Львівщини STOP COVID-19: спільна протидія поширенню вірусу створений за підтримки ДТЕК. «Ми щиро впевнені, що лише спільними зусиллями представників громади, бізнесу та влади, ми здатні допомогти нашій країні у вирішені тих питань, які постали перед нею в цій надзвичайній ситуації. Ще в грудні 2019 ДТЕК підписав Меморандум (посилання) про підтримку ініціатив громади Львівської, області і ми будемо спрямовувати наші зусилля на підтримку громади і далі, як соціально-відповідальний бізнес ми віримо, що разом зможемо зупинити поширення вірусу та захистити наших громадян.», - підкреслює Тетяна Оверіна, директор з регіональної політики ДТЕК Енерго. Пам'ятаймо, що лише спільними зусиллями нам вдасться протистояти COVID-19!
На Львівщині планують створити освітньо-промисловий хаб
13 лютого 2018
Освітньо-промисловий хаб планують створити в межах реалізації проекту із підтримки вищої і професійно-технічної освіти та забезпечення економіки області робітничими кадрами. Проект став переможцем першого конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які реалізовуватимуть за рахунок коштів секторальної бюджетної підтримки ЄС. «Ми вже ведемо відповідну підготовчу роботу, в тому числі створена робоча група з числа представників департаменту економічної політики, фахівців НУ Львівська політехніка і цей освітньо-промисловий хаб мав би скеровувати свою роботу в першу чергу на відповідні аналітичні дослідження, по друге – на інформаційне забезпечення, розвиток інновацій та бізнес-планувань. В планах також створення відповідного веб-порталу», - розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. Окрім хабу в межах проекту створять 4 галузеві кластери у сфері машинобудування, легкої промисловості , будівельної індустрії та деревообробки. Кластери стануть своєрідною платформою між закладами освіти і підприємцями. «Кластери формуватимуться з числа суб’єктів підприємницької діяльності, а також представників професійно-технічної вищої освіти і основна їх роль полягатиме у забезпеченні економіки області відповідними кадрами», - додав Роман Филипів.