У Соборі святого Юра презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому
1 листопада 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця.
На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея.
«Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості. Тому дякую всім тим, хто спричинився до сьогоднішньої події. Ви є гідними продовжувачами справи Митрополита Андрея. Символічно, що сьогодні, коли вже минає 155 років з дня його народження, ми все ще знаходимо прихисток у його слові. А його мудрі настанови дають нам розраду і наснагу для звершення добрих справ», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.
Новини за темою
Звернення Блаженнішого Святослава у час війни до українців та міжнародної спільноти
6 березня 2022
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит Київський звернувся до українців, міжнародної спільноти та волонтерів. Він зазначив, що цього ранку ми особливо линимо своїми думками до наших міст на півночі, сході і півдні України. Митрополит закликав міжнародну спільноту не мовчати і зробити все, щоб хоча б гуманітарні конвої могли потрапити до тих міст, які сьогодні є в лабетах нещадного ворога. «Україна бореться. Україна молиться. Україна служить. Цієї ночі наші думки линули до Харкова, де вчора випало майже 20 сантиметрів снігу, але вночі знову було чути звуки ворожої авіації, знову на мирне місто летіли ворожі бомби, які несли смерть і знищення. Наші думки линули до Сум, бо там починаються вуличні бої. Ми молимося за ранений Чернігів, за тих десятки постраждалих від бомб і ракет. Але найбільше сьогодні наше серце обливається кров’ю за міста, які є заблоковані ворогом і де справді починається гуманітарна катастрофа. Наші думки линуть до Маріуполя, до Волновахи, до Херсону. Ворог блокує, оточує великі міста, не дає людям можливості покинути їх, не дає можливості доправити харчі, а зверху на ці міста летять ворожі бомби, які сіють смерть. Господи, порятуй твій народ!», - сказав Митрополит. Блаженніший Святослав закликав молитися за українське військо, а також подякував волонтерам за їх допомогу. «Боже, благослови наше військо! Боже, пошли небесне військо твоїх ангелів, твого Архистратига Михаїла для того, щоби захистити, благословити, підтримати наше військо!», - зазначив Глава УГКЦ. Він також наголосив, що у такий страшний час кожен має стати волонтером. Кожен, хто залишається на мирних територіях. Кожен, хто без зброї охороняє сьогодні Батьківщину. Сьогодні кожен з нас повинен послужити ближньому своєю християнською діяльною любов’ю. Відеозвернення Блаженнішого Святослава можна переглянути за посиланням.
Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
16 лютого 2022
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації запрошує представників сфери гостинності заявити про себе на порталі discover.ua. Сайт створений для всіх охочих подорожувати Україною та відпочивати на вихідні в нових місцях. «Розробники сайту відкриті до співпраці та готові безкоштовно розмістити інформацію про туристичні об’єкти, заклади та атракції. То ж закликаємо представників туристичної галузі зголошуватись, щоб Львівщина була більш відкритою для туристів та кожен міг знайти інформацію відповідно до свого запиту», – зазначає керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Завдяки порталу туристи з України та всього світу можуть здійснити віртуальну подорож найцікавішими місцями нашої країни. «Звичайно, ми розуміємо, що наскільки б не прогресували сучасні технології, віртуальні мандрівки ніколи не замінять вражень від реальних подорожей. Але іноді так хочеться, кудись чкурнути, хоча б віртуально. Тому у співпраці з професійними фотографами Google Local Guides ми створили розділ з 3D-турами Україною. Для мандрівників – це чудовий інструмент для натхнення, а для власників туристичних бізнесів можливість показати себе краще і масштабніше», – зазначають засновники сайту. Додамо, що discover.ua – це популярний туристичний портал для пошуку найцікавіших місць в Україні, екскурсій та турів, місцевих гідів. На сайті вже можна ознайомитись з майже сотнею туристичних об’єктів Львівської області. Поруч з ними можна знайти кафе, ресторан або готель, переглянути їх рейтинги і відгуки відвідувачів, забронювати столик або номер. Розробники сайту також передбачили додаткові фільтри, завдяки яким можна дізнатися, обладнане певне місце чи будівля для людей в інвалідних візках, а також таких, які мають проблеми зі слухом або зором. А головне, на сайті ви можете спланувати всю поїздку, натиснувши кнопку «додати до подорожі», а інструменти Google Maps автоматично розрахують протяжність маршруту і приблизний час у дорозі. Проєкт реалізували у співпраці з Google в межах кампанії «Цифрове перетворення України».
Голова Львівської ОДА привітав Митрополита ПЦУ Епіфанія з уродинами
3 лютого 2022
Сьогодні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 43-й день народження. Також у цей день, три роки тому, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро вітаємо від імені Львівщини предстоятеля Української Православної Церкви. Бажаємо Його Блаженству великих духовних і тілесних сил, невичерпних Божих ласк, наснаги до щоденної праці та реалізації всіх добрих задумів на славу Всевишнього і для єдності української Церкви й українського народу. Нехай Ваш архіпастирський шлях і надалі буде «зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті!» (1 Тим. 4, 12). Многая і благая літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
“Реконструкцію Собору Святого Юра плануємо завершити у наступному році”, - Юрій Бучко
5 жовтня 2021
Архикафедральний Собор Святого Юра розпочали реконструювати у 2018 році. На сьогодні на об’єкті виконали 30 % робіт. Для продовження реконструкції минулого тижня Львівська обласна рада виділила 15 млн грн. “Загалом, щоб завершити реконструкцію необхідне фінансування у сумі 30 млн гривень. За ці кошти, які нещодавно скерували зі скарбниці області, зможемо впорядкувати подвір’я храму, реставрувати дзвіницю, браму та огорожу, завершити реставрацію митрополичих палат, влаштувати об’їзди капітули", - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Як зазначили в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, упродовж 2018-2020 років виконали роботи по влаштуванню оглядової тераси, проклали колектор з північної сторони капітули до вул. Озаркевича, здійснили благоустрій території північної і західної сторони капітули комплексу будівель Собору Св. Юра з укріпленням північної сторони набивними палями. Окрім цього, виконали роботи з влаштування громадських санвузлів із заміною мереж в приміщенні північної частини капітули. Зазначимо, що Архикафедральний Собор Святого Юра – головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть знаходилася резиденція митрополитів Української Греко-Католицької Церкви. З 1998 року Собор разом належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772). Довідково: Собор Святого Юра у Львові оголошено Архикафедральним собором Львівської митрополії. Львівська митрополія УГКЦ — адміністративно-територіальна одиниця Української греко-католицької церкви з центром у Львові, проголошена 29 листопада 2011 року. До складу митрополії увійшли Львівська архієпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Митрополію очолює Ігор Возьняк, архієпископ і митрополит Львівський. Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії є владика Володимир Груца.
Громади області запрошують до участі у навчанні з покращення роботи власних вебресурсів
3 серпня 2021
Команда спеціалістів SocialBoost, IT-партнера Програми USAID DOBRE, організовує безкоштовний онлайн-курс «Новий сайт громади: навіщо і як» де розповість, як сучасний сайт допомагає розвитку громади та як зробити його максимально корисним. Прикладом послужать інструменти, доступні на платформі цифровізації громад DOSVIT. Фахівці розберуть найважливіші розділи вебпорталу громади: головну сторінку, економічний блок, інструменти громадської участі тощо. Як розповідають у департаменті економічної політики Львівської ОДА сьогодні 72 територіальні громади області мають розроблені вебсайти. Проте є проблема із належним їх наповненням. «Зокрема в частині публікації містобудівної документації – оприлюднюють лише 25 із 73 громад, звіти про виконання бюджету – 34, бюджет поточного року – 38, громадський бюджет з електронним голосуванням – 14, порядок подання запитів на інформацію – 22, подання електронних звернень – 16, електронні петиції – 42, проведення електронних консультацій з громадськістю – 4. Як наслідок - відсутність необхідної для громадян і передбаченої законом для оприлюднення інформації про діяльність органів місцевого самоврядування не сприяє участі мешканців у місцевому розвитку»,- зазначають у департаменті економічної політики. Відтак, щоб покращити роботу власних сайтів громади запрошують до участі у навчанні. Триватиме навчання з 5 серпня по 9 вересня. У Програмі курсу: 5 серпня — «Як створити новий портал громади за 3 дні на DOSVIT»; 12 серпня — «Головна сторінка, як ефективний інструмент залучення жителів, бізнесу, інвестицій»; 19 серпня — «Від тексту до відеографії. Як працює контент на сайті»; 26 серпня — «Економічний блок — модель заможної громади»; 2 вересня — «Підприємства, заклади, установи. Знайомимо аудиторію з можливостями»; 9 вересня — «Електронна демократія. Будуємо взаємодію з жителями». Реєстрація на захід обов’язкова. Зареєструватись можна за посиланням.
Запрошуємо долучатись до опитування щодо покращення роботи сайту Львівської ОДА
21 травня 2021
Львівська облдержадміністрація запрошує взяти участь в опитуванні та відповісти на декілька запитань щодо роботи офіційного вебсайту. “Покращимо вебсайт Львівської ОДА разом. Нам важлива думка кожного читача. Опитування містить запитання щодо роботи та інтерфейсу сайту, необхідності створення нових рубрик, наприклад, електронні звернення з можливістю накладати цифровий підпис тощо. Будемо вдячні усім, хто долучиться”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. Зазначимо, пройти опитування можна за посиланням https://forms.gle/9iowSbQJvCCbTpMr8
У музеї Митрополита Шептицького відкрили мультимедійну виставку «Художники дипломати – перехресні стежки»
12 березня 2021
«Художники дипломати – перехресні стежки» – виставка з такою назвою відкрилася сьогодні у музеї Митрополита Шептицького. Це унікальний показ картин українських художників, які змушені були покинути рідну землю. Проте вони завжди були носіями України далеко за її межами, зокрема у Канаді, Америці, Аргентині, Венесуелі. Тут роботи Софії Зарицької, Любослава Гуцалюка, Бориса Крюкова, який є народним художником Аргентини, також Галини Мазепи – першої жінки ілюстратора-аніматора у Венесуелі та інших відомих українців. «Невипадково виставку експонують у музеї Митрополита Шептицького. Адже багато авторів цих картин навчалися в найкращих мистецьких академіях Європи на стипендію Владики Андрея. Він інвестував у їхні таланти, щоб згодом кожен з них своїм мистецтвом представляв українськість у світі. На урочисте відкриття виставки запросили наших дипломатів. Як і митці, вони прославляють Україну по світу, доносять правду про наше минуле і теперішнє, закладають фундамент для міждержавної співпраці і нашого мирного майбутнього», – зазначив під час відкриття виставки голова Львівської ОДА Максим Козицький. Демонстрували картини інноваційним методом – за допомогою мультимедійних проекторів. Відтак, полотна наче «оживили» найвиразніші образи, події та факти із життя і творчості мистців. Серед експонатів виставки також оригінальні твори з колекції музею Шептицького.
В України з’явився офіційний веб-сайт Ukraine.ua
2 березня 2021
Тепер Україна має свій офіційний вебсайт Ukraine.ua. Це онлайн-портал про Україну, яка надихає та вражає. Тут кожен, перебуваючи на будь-якому континенті, може познайомитися з Україною і прийняти рішення приїхати сюди вчитися, інвестувати чи подорожувати. Вебсайт створений, щоб світ дізнався про справжню Україну: креативну, динамічну, інноваційну. Країну різноманіття та чарівної природи. Країну свободи та гідності. Країну, у якій тисячолітня історія та культура доповнені амбітним баченням майбутнього. На Ukraine.ua можна знайти безліч неймовірних історій, а в офіційному фотобанку – сотні якісних зображень України, її природи, культурної спадщини, традицій, талановитих людей. Мільйони людей по всьому світу тепер зможуть познайомитись і закохатись в Україну з першого погляду. Зараз вебсайт має англомовну версію, протягом першого півріччя будуть додані також інші мови, зокрема німецька, французька, іспанська, китайська, арабська.
До 155-річчя митрополита Андрея Шептицького у Львівській філармонії відбудеться вистава «Я йду, Христе!»
2 листопада 2020
Цього року Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. В рамках ювілею Львівська національна філармонія ім. М.Скорика та сучасний український експериментальний театр ТМ «Театр у кошику» підготували спільний проект – виставу «Я йду, Христе!» під живий супровід відомих музикантів. Текстову основу вистави складають епістолярна повість Григора Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької, з роду Фредрів «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький, у майбутньому митрополит Андрей, приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії, адже йдеться в ній про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів, як суто людських, так і релігійних. Виставу благословив Блаженніший Любомир кардинал Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ. Вистава відбудеться у Львівській національній філармонії ім. М.Скорика 5 листопада о 19:00.
У Львові презентували дитячий освітній проєкт «Митрополит Андрей та його музей»
29 жовтня 2020
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького презентував новий освітній дитячий проєкт «Митрополит Андрей та його музей». Захід приурочили до 155-річчя від дня народження Андрея Шептицького. Команда музейників розпрацювала інтерактивний путівник-квест для дітей, який у формі захопливої гри та анімації знайомить з історією музею та його збірками. «Усім нам відомо,яке велике серце мав Андрей Шептицький, як сильно Митрополит любив дітей. У спогадах єпископа-помічника Шептицького Івана Бучка є такі рядки про нього: «Був справжнім батьком сиріт і хворих: неодну сирітську сльозу обтер, неодин хворий завдячував йому життя й здоров`я». Будучи заможною людиною, Митрополит фондував чимало освітніх проєктів, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. Хочу подякувати ініціаторам та творцям цього чудового інтерактивного проєкту. Своєю працею ви гідно продовжуєте справу Митрополита Андрея. Ви дбаєте про дітей, про їх освіту та розвиток, використовуючи для цього такі сучасні підходи», - наголосив під час презентції проєкту заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Автори путівника пропонують зосередити увагу глядачів на трьох локаціях: головній будівлі (просп. Свободи, 20), Історичному комплексі (вул. М. Драгоманова, 42) та Художньо-меморіальному музеєві Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11). Розповідь буде присвячена вибраним творам українського мистецтва XIV – початку ХХ століть, що належать до знакових пам’яток української духовно-культурної скарбниці. Путівник буде доступний на інтерактивних панелях, встановлених в експозиціях у кожній зі згаданих локацій. Проєкт реалізовано за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Марта Кудляк
На Яворівщині розпочалось відзначення 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
28 липня 2020
Напередодні щорічної прощі до Прилбич - родинного села Митрополита Андрея - відбулась мистецька інтервенція "Митрополит Андрей Шептицький - духовний пастир українства". Під час заходу, участь у якому взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, відбулась мистецька частина та покладання квітів до памятника Митрополиту. "Кожне село і місто має своїх великих, відомих, поважних вихідців. Яворівщина, а разом з нею і вся Львівщина має ким пишатись і має на кого рівнятись. Прилбичі щороку стають центром для тих, кому небайдужа Україна та все українське. Нам треба використвувати мудрість, яку нам залишив Митрополит. Стараймося кожен як може на своєму місці використовувати цю мудрість на благо держави. Митрополит Андрей був надзвичайно працьовитим і встигав багато. Наслідуймо цю його рису та знаходьмо в собі силу волі йти вперед", - звернувся Іван Собко до всіх присутніх. В межах мистецької інтервенції також нагородили переможців районного конкурсу "Яворівські таланти 2020", присвяченого 155-річчю від дня народження Митрополита Андрея.
Папський елемозинарій Кардинал Конрад Краєвський на Львівщині освятив місце будови Дому для самотніх бездомних жінок
18 липня 2020
На запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького сьогодні, 18 липня, до Львова прибув Папський елемозинарій (розподілювач милостині) Кардинал Конрад Краєвський, а також Заступник Голови Ради Міністрів, Міністр державних активів пан Яцек Сасін, Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. У межах свого візиту делегація спільно з заступником голови Львівської ОДА Юрієм Холодом відвідала Архикатедральний Собор Святого Юра, де для гостей організували екскурсію. Опісля, відбулось освячення площі під будову Дому для самотніх бездомних жінок Згромадження Сестер Альбертинок. Його зведуть на перехресті вулиць Пимоненка та Січинського, що у місті Львові. Аби віддати шану Героям Небесної Сотні, усі присутні поклали квіти до Меморіалу у центрі міста. Окрім того, у межах поїздки відбудеться освячення храму і Сімейного центру св. Йоана Павла ІІ, що у селі Сокільники. Зазначимо, що Римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ була започаткована з 24-25 грудня 2011 року, у приміщеннях Українського Католицького Університету була звершена перша Літургія. Згодом відбулося освячення території в с. Сокільники під будівництво храму та каменю, який привезли із базиліки Святого Петра. У 2017 році на території зведення храму у с. Сокільниках освятили тимчасову каплицю, а згодом звели храм. Також збудували і Сімейний центр. Цим центром опікуватимуться Сестри Альбертинки РКЦ.