У межах відзначення Дня Захисника України відбулась урочиста посвята в ліцеїсти
Сьогодні, 14 жовтня, з нагоди Дня захисника України, у центрі міста відбулась урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.
Цього дня на вірність Україні присягнуть 177 юнаків.
Під час урочистостей також вшанували пам'ять ліцеїстів-крутян, які полягли на Сході України, при обороні незалежності нашої держави і тих, що полягли за Україну у 1918 році.
«Бережіть нашу землю, пам’ятайте, що це земля наших прадідів. Ми пишаємось вами та славою українського війська. Віднині ніхто не сумніватиметься у нашій силі, за нашими плечима 260-тисячна українська армія. За нами наша правда, воля і гідність», - звернувся до ліцеїстів голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Опісля посвяти відбулося урочисте проходження ліцеїстів під музичний супровід оркестру.
Новини за темою
Майбутні військовослужбовці переглянули фільм, присвячений Василю Біласу та Дмитру Данилишину
24 грудня 2021
З нагоди вшанування пам’яті членів Організації Українських Націоналістів Василя Біласа та Дмитра Данилишина курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв у кінотеатрі «Lviv Film Center» переглянули фільм «Незламні». Автором ідеї, сценаристом та режисером кінострічки є отець Михайло Греділь. Короткометражний художній історико-документальний фільм знятий на основі реальних подій про напад на пошту в Городку 1932 року. Фільм розповідає про експропріаційний акт, здійснений членами ОУН 30 листопада 1932 в місті Городок. Як зазначили у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, важливим у національно-патріотичному вихованні молоді є приклад реальних подій, що вплинули на розвиток української історії. Таким прикладом є фільм «Незламні», який сьогодні переглянули майбутні захисники України. Нагадаємо, що пам’ять членів Організації Українських Націоналістів Василя Біласа та Дмитра Данилишина вшанували і вчора, 23 грудня, виконанням Гімну України та запаленням лампадок на місці їх страти. Опісля учасники вшанування переїхали на Янівське кладовище до могил Василя Біласа та Дмитра Данилишина на Меморіалі Українських Січових Стрільців. Також на полі №38 священнослужителі провели чин поминальної панахиди. Довідково: Дмитро Данилишин народився 2 квітня 1907 року в м. Трускавець. Закінчив три класи народної школи, та пішов працювати шевцем. Василю Біласу є дядьком. Василь Білас народився 17 вересня 1911 року у Трускавці. Після закінчення семирічної школи працював продавцем. Обоє належали до пластового куреня ім. Івана Богуна у Дрогобичі. Кілька разів В. Біласа судили за участь у Пласті. 30 листопада 1932 року група ОУН здійснила напад на пошту в м. Городок (Львівська область) з метою експропріації коштів. Загальне керівництво операцією здійснювали Роман Шухевич і Микола Лебідь. Дмитро Данилишин і Василь Білас були затримані під час відступу з місця подій, згодом заарештували і Мар’яна Жураківського та Зенона Коссака. У ході судового процесу Данилишин і Білас були засуджені до смертної кари. Страчені 23 грудня 1932 року у м. Львів на території в’язниці «Бригідки». Останніми словами Дмитра Данилишина були: «Мені тільки дуже жаль, що я не можу ще раз умерти за Україну». У момент страти в багатьох греко-католицьких церквах Галичини проводили поминальні служби, при цьому польська поліція, остерігаючись масових заворушень, не наважилась втрутитися. Польська влада відмовилася віддати тіла страчених для поховання. Проте пізніше їх таки поховали у м. Львові на Янівському кладовищі.
До Дня захисників та захисниць України на Львівщині відбудеться низка заходів
11 жовтня 2021
Цьогоріч, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисників та захисниць України, 79-у річницю створення УПА та День українського козацтва. З цієї нагоди на Львівщині запланували проведення низки заходів. Зокрема, на Личаківському кладовищі вшанують пам'ять борців за незалежність України. Захід розпочнеться о 9:00 год. Опісля, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла о 10:30 год відбудеться молитва за захисниками України. В межах заходів об 11:30 год ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут складуть Урочисту Клятву (територія Ліцею). Також, о 13:00 год мешканців Львівщини запрошують долучитись до заходів, які відбуватимуться біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Окрім вшанування пам’яті, у цей день проведуть щорічну зустріч побратимів (ветеранів АТО/ОСС) у дворику Львівської обласної державної адміністрації. Початок о 14:00 год. Усі заходи відбудуться з дотриманням карантинних вимог. Зазначимо, що цьогоріч Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» №1643-IX, згідно з яким назва свята «День захисника України», що щорічно відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України».
На День Незалежності України ліцеїсти з Львівщини та Луганщини обмінялись досвідом
23 серпня 2021
Навчальні заклади, які готують майбутніх військових з двох областей – Львівської та Луганської провели обмін делегаціями. Такі візити ліцеї вирішили зробити в межах важливих для держави свят - Дня Державного Прапора України та 30-річчя Дня Незалежності України. Відтак, студенти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут вирушили на Луганщину. Тут вони беруть участь у урочистостях спільно з представниками Луганського ліцею. Зокрема, сьогодні вихованець Львівського ліцею Михайло Мазунов, батько якого загинув під Слов'янськом у червні 2014 року, спільно з очільником Луганщини піднімав Державний прапор України у місті Сєвєродонецьк. Також львівські ліцеїсти братимуть участь у святкових заходах з нагоди Дня Незалежності, ознайомляться з Луганським ліцеєм, відвідають окремі військові частини. Участь в урочистостях з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України, але вже у Львові, беруть ліцеїсти Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» (м. Кремінна). Сьогодні вони зустрілись з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким. Очільник області подякував ліцеїстам за професію, яку вони обрали. «Вітаю вас на Львівщині. Дуже символічно, що ви відвідуєте нашу область в час відзначення таких важливих державних свят і долучаєтесь до них. Таким чином ми демонструємо, що Схід і Захід разом у своєму бажанні протистояти ворогу і боротись за незалежність нашої держави. Сьогодні ліцеїсти із Львівщини та Луганщини піднімали разом прапор одночасно у Львові і Сєвєродонецьку. Переконаний, що саме ці молоді люди майбутні офіцери підніматимуть його у Луганську і Донецьку. Ваша професія, юні ліцеїсти, вимагає мужності, сміливості, сили, відданості. Пам’ятайте, що ви – майбутнє нашої країни, її невіддільна та важлива частина у збереженні територіальної цілісності», - зазначив Максим Козицький. Ліцеїсти зі Сходу також візьмуть участь у екскурсіях по історико-культурних місцях Львова. Зазначимо, що у 2018 році навчальні заклади підписали договір про співпрацю та регулярно беруть участь у спільних акціях освітнього та патріотичного характеру.
Верховна Рада перейменувала державне свято Дня захисника України
14 липня 2021
Верховна Рада перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України. Відповідний законопроєкт за номером №2325 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України» підтримали 317 народних депутатів. Закон перейменовує державне свято День захисника України, який відзначається 14 жовтня, на День захисників і захисниць України. Відповідні правки внесли до Кодексу законів про працю. У пояснювальній записці зазначили, що прийняття закону сприятиме гендерно збалансованого висвітлення ролі військовослужбовців обох статей на військову службу і вшанування жінок і чоловіків – захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу на рівні державного свята. В Україні свято відзначається щорічно 14 жовтня. День захисника був заснований Указом Президента України №806/2014 від 14 жовтня 2014 року.
Львівські ліцеїсти презентували пісню на честь Героїв Крут (відео)
28 січня 2021
До 103-ї річниці історичного бою під Крутами львівські ліцеїсти-крутяни підготували музичний кліп. Пісню та відеоролик «У полі під Крутами» записали за участю особового складу Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, креативної команди VIVIDPRO, фотомисткині Вікторії Істоміної. Автор слів і музики — львівський бард-композитор Олександр Шевченко. Співаки й виконавці ігрових ролей у кліпі — військові ліцеїсти Борис Загорулько, Захар Бойко, Владислав Пірожок.
У дворику Львівської ОДА відбулась вже традиційна зустріч побратимів
14 жовтня 2020
Започаткована два роки назад зустріч побратимів знову зібрала у внутрішньому дворику Львівської ОДА фронтових друзів. З нагоди відзначення дня Захисника України на захід з’їхалися побратими з різних районів Львівщини, яких доля познайомила на війні. Зустріч розпочалась із молитви та хвилини мовчання за полеглими Героями України, виконання Державного Гімну України. Опісля, до усіх присутніх звернувся голова Львівської ОДА Максим Козицький. «У цей день ми згадуємо тих, хто зі зброєю в руках утверджував нашу державу. Хто зі зброєю в руках відстоює свою державу, той творить своє майбутнє. А якщо це робити з вірою в Бога, то перемога завжди буде за нами. Якщо це робити заради власної держави, сім’ї, тоді ми будемо непереможні. Величезна подяка вам, воїни, за те, що ви зі зброєю в руках відстоюєте нашу незалежність. Слава Україні!», - зазначив очільник області. Учасники АТО, ООС, їхні родини мали можливість поспілкуватись в неформальних обставинах, скуштувати частунок та поговорити про майбутнє України, перемогу та Героїв, які поклали свої життя в українсько-російській війні. Кожен, хто завітав на зустріч, мав змогу зробити знімки на згадку біля спеціально облаштованої фотозони та послухати патріотичну та народну музику. Серед виконавців – Назар Савко, Плач Єремії, хорова капела «Дударик».
До Дня захисника України презентували мистецький перформанс «Знаймо наших Героїв!»
14 жовтня 2020
Сьогодні Львівщина разом з усією Україною відзначає День захисника. З цієї нагоди презентували унікальне мистецьке дійство – перформанс в стилі мурал-арт народження образу «Знаймо наших Героїв!». Серед учасників перформансу Герої давні й сучасні – Іван Сірко, Олена Степанівна, Юрій Вербицький, Віктор Гурняк, Іван Чмола, Василь Сліпак. Всі вони – активні борці за незалежність української держави. Їх портретні зображення розмістили на фасаді Львівської ОДА та у Сквері на Валах, як заклик знати, пам’ятати та шанувати Героїв різних епох, їх безмежну любов та подвиг Україні. Іван Сірко - легендарний кошовий отаман Запорізької Січі, який здобув перемогу в 65-ти великих битвах. Талановитий полководець, оспіваний в піснях і казках. Ініціатор написання листа запорожців до турецького султана. Олена Степанівна - перша в світі жінка-офіцер. Була однією з організаторів Листопадового повстання, командиром жіночої чоти УГА. Доктор філософії, історик, географ та красуня, фото якої тиражували на листівках. Юрій Вербицький - Герой України. Перший львів’янин, який став Героєм Небесної Сотні. Кандидат фізико-математичних наук, сейсмолог та професійний альпініст. Віктор Гурняк - боєць 24-го батальйону «Айдар». Пластун, журналіст, учасник Революції Гідності, відомий фотокореспондент, загинув в Луганській області при спробі вивезти поранених товаришів з поля бою. Кавалер ордену «За мужність». Іван Чмола (пластове псевдо «Чмоль») — видатний український військовий, один з основоположників Пласту та стрілецького руху, старшина Легіону УСС, організатор і полковник Січових Стрільців у Києві. З 1919 року – командант куреня, а потім коша Січових Стрільців. Магістр природничих наук, педагог, громадський діяч. Василь Сліпак - перший доброволець, який став Героєм України, всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери. На початку російсько-української війни відмовився від концертів на світових оперних сценах, взявши до рук зброю під позивним «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордену «За мужність». Поряд із розповідями про Героїв лунали музичні композиції «Бароккова композиція», «Стрілецька пісня», «Пливе кача», «Гуцулка Ксеня» у виконанні брас-квінтету Львівської національної філармонії та вокального ансамблю «Калофонія». Автор перформансу – український митець, магістр сакрального мистецтва, лауреат Державної премії України в галузі архітектури Святослав Владика, автор ідеї – мистецтвознавець, дослідниця українського діаспорного мистецтва Христина Береговська.
Максим Козицький взяв участь у молитві за Україну та її захисників
14 жовтня 2020
Сьогодні, 14 жовтня, у День захисника України, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла провели молитву за Україну та її захисників. У Богослужінні взяли участь парафіяни та представники влади. До спільної молитви з військовими та громадськістю долучився й голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зазначимо, що Богослужіння за Україну та її захисників відбуваються сьогодні в усіх храмах області. Нагадаємо, що в межах відзначення Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української повстанської армії, полеглих Героїв-захисників Української держави вже вшанували на Личаківському кладовищі.
Майже 200 ліцеїстів-крутян склали Урочисту Клятву на вірність Україні
14 жовтня 2020
З нагоди Дня захисника України відбулась урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Цього дня на вірність Україні присягнули майже дві сотні юнаків. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «В історії українського державотворення різні військові формування мали за традицію приймати присягу - усі присягали відважно боронити від ворога українські землі. Сьогодні даєте клятву ви. Ми впевнені - ви будете відданими Україні та будете гідно нести звання ліцеїста славного ліцею імені Героїв Крут. Цей заклад вже кілька десятиліть виховує покоління військовослужбовців, що відважно боронять нашу землю від рук ворога та є взірцем виконання свого найвищого патріотичного обов’язку. Тут ви ще більше загартуєте свій бойовий дух, зможете проявити усі свої найкращі якості», - зазначив очільник області. Серед ліцеїстів, які склали урочисту присягу – 26 дітей учасників АТО, троє курсантів, батьки яких загинули в російсько-українській війні. «Знаю, що серед вас є юнаки, батьки яких служили в АТО або й зараз обороняють кордони України від російського агресора. Батьки трьох хлопців героїчно загинули у цій війні. Прийміть мої співчуття, дорогі юнаки. Ваші батьки віддали за Україну найдорожче, своє життя. Ви перейняли від них найкращі риси, чітку життєву позицію. Вони б зараз дуже гордилися вами. Вдячний усім батькам, чиї діти сьогодні приймають присягу. Дякую, що виховали синів патріотами», - додав Максим Козицький. Під час урочистостей також вшанували пам'ять ліцеїстів-крутян, які полягли на Сході України, при обороні незалежності нашої держави й тих, що полягли за Україну у 1918 році. Опісля - відбулося урочисте проходження ліцеїстів під музичний супровід оркестру.
Львівщина вшанувала Героїв-захисників Української держави
14 жовтня 2020
З нагоди Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української повстанської армії сьогодні, 14 жовтня, керівництво області разом із громадськістю, військовими, близькими й рідними захисників Української держави вшанували Героїв, похованих на полях почесних поховань Личаківського цвинтаря. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Віддаємо шану всім, хто в різні часи жертовно стояв на захисті нашої державності, нашої історії, культури та самобутності. І дякуємо кожному, хто нині відважно боронить рідну землю від ворогів. Ви - найміцніша опора для своїх рідних, товаришів та для цілої України. В часи війни з російським агресором Львівщина втратила 326 своїх найкращих синів. Заради їх світлої пам’яті маємо не втрачати віру у перемогу над ворогом і боротися до кінця», - зазначив очільник області. Спершу квіти поклали до Меморіалу невідомому вояку Української повстанської армії. Опісля – вшанували борців за незалежність України, котрі спочивають на полі почесних поховань № 67 та загиблих під час проведення ООС на сході України на полі почесних поховань № 76. Присутні поклали квіти та запалили лампадки на могилах Героїв, виконали Державний Гімн України. Священики відслужили чин панахиди за Героями, які віддали своє життя за нашу державу. Заходи відбулись за участі військовослужбовців роти почесної варти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та у супроводі військового оркестру.
На Львівщині розпочались заходи до Дня захисника України та 78-ї річниці створення УПА
14 жовтня 2020
Сьогодні, 14 жовтня, Львівщина відзначає День захисника України та 78-му річницю створення Української повстанської армії. З цієї нагоди, в області відбувається низка заходів. Вже традиційно заходи розпочалися біля Меморіалу невідомому вояку УПА. Саме тут представники влади, громадськість, військові поклали квіти до місця спочинку воїнів Української повстанської армії. Участь у заходах бере голови Львівської ОДА Максим Козицький. Присутні виконали Державний Гімн України та помолились за спочилих вояків. Вшанують і борців за незалежність України, котрі спочивають на полі почесних поховань № 67 та загиблих під час проведення ООС на сході України на полі почесних поховань № 76. В межах заходів відбудеться молитва за Україну та її захисників у Гарнізонному храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ, а також мистецький перформанс «Знаймо наших Героїв!» під стінами Львівської ОДА на вул. В.Винниченка, 18. Також сьогодні у селі Нагуєвичі відкриють перший пам’ятник Петрові Франку – наймолодшому сину Івана Франка. Захід приурочений до Дня захисника України та 130-річчя з дня народження Петра Франка.
Понад 200 ліцеїстів-крутян склали Урочисту Клятву на вірність Україні
14 жовтня 2019
З нагоди Дня захисника України, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулась урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Цього дня на вірність Україні присягнули понад 220 юнаків. Серед них – діти учасників АТО, син Героя Небесної Сотні. «Стоячи тут і дивлячись на вас, розумію, що в Україні все буде гаразд. Ви сьогодні поклалися перед Богом і Україною, перед своїми близькими та друзями завжди боронити свою державу так як охороняли її нашої Герої впродовж століть. Такі люди як ви завжди будуть нести в своїх серцях Україну. Ви будете гідними українцями і все своє життя пам’ятатимете про ваш народ, батьківщину та батьків. Нехай та майбутня праця та навчання, яке у вас попереду, вам придадуться в житті. Я вірю, ви їх будете реалізовувати на користь України», - звернувся до молоді голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. Також в межах урочистостей ліцей отримав новий прапор. Його автори - група істориків, яка вивчає і розробляє військову символіку. Прапор нагадує бойові прапори військових частин. Під час урочистостей також вшанували пам'ять ліцеїстів-крутян, які полягли на Сході України, при обороні незалежності нашої держави і тих, що полягли за Україну у 1918 році. Опісля - відбулося урочисте проходження ліцеїстів під музичний супровід оркестру. Продовжились заходи біля пам’ятника Тарасові Шевченку показовим виступом Роти почесної варти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та бойовим гопаком у виконанні учнів Школи Бойового Гопака «Шаблезуб».