В межах Київського Міжнародного економічного форуму презентували конфіндустрію Італії в Україні
Сьогодні, 18 жовтня, у Києві стартував Міжнародний економічний форум. В межах форуму відбувся круглий стіл «Україна-Італія» на якому презентували конфіндустрію Італії в Україні. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
Конфіндустрія – представницька асоціація компаній, покликана захищати інтереси підприємців у галузі промисловості та послуг. Відтак, конфіндустрія Італії в Україні допомагатиме українським підприємствам виходити на ринок Італії, а також італійським підприємствам експортувати на український ринок.
Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА створення конфіндустрії Італії в Україні є продовженням співпраці торгової місії до Італії, яка відбулась 26-29 вересня. Президентом Конфіндустрії є Марк Тосон.
Зазначимо, що Київський Міжнародний економічний форум триватиме до 19 жовтня.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію
26 квітня 2022
У Львові, в одному із центрів розселення внутрішньо переміщених осіб, проводять попередній медичний огляд та скринінг осіб з-поміж ВПО, яким потрібна медична допомога. Надалі пацієнтів, у разі необхідності продовжувати лікування або забезпечення догляду, перевозять до Італії. Таку допомогу українцям надає Італійський Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА. Першочергово на лікування скеровують людей похилого віку, з інвалідністю, з психоневрологічними захворюваннями. Команда Червоного Хреста перевозить та розселяє людей у медичні заклади або заклади соціальної інфраструктури – залежно від потреб – у різних містах Італії. «Це вже втретє від початку повномасштабної війни, коли внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на Львівщині, у межах співпраці з Італійським Червоним Хрестом скеровують на лікування в Італію. Загалом на лікування до Італії поїхали вже 240 осіб. Ми збираємо інформацію з районів області про вразливі категорії осіб з числа ВПО і на підставі цієї інформації організовуємо скринінг та медичний огляд таких осіб для визначення, якої саме допомоги (лікування, постійний догляд) вони потребують», – розповіла начальниця управління соціального обслуговування населення департаменту соціального захисту ЛОВА Тетяна Медвідь. Як зазначила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, найважче – це евакуація людей, яких рятувальники звільнили з-під завалів будинків. «Ми дуже гарно співпрацюємо з департаментом соціального захисту ЛОВА та центром «Джерело». Ми працюємо комплексно – забезпечуємо людям догляд та харчування. Потім формуємо групу, яка їде в Італію. Група дуже важка. Туди входять люди на інвалідних візочках, люди з геріатричних інтернатів, з травмами хребта, шиї, спинного мозку – це одні з найважчих категорій. Працюємо також з тотально незрячими людьми, з тими, які мають важку форму церебрального паралічу, у яких майже відсутнє мовлення. Вкотре хочу наголосити на дуже гарній роботі департаменту соціального захисту – ви рятуєте маломобільних людей, людей з інвалідністю зі всієї України», – акцентує Тетяна Баранцова.
У Софії Київській духовенство помолилось за Україну
10 квітня 2022
У Софії Київській духовні лідери різних Церков звернулися з молитовними словами задля перемоги добра, істини, та встановлення якнайшвидшого справедливого миру. У спільній християнській молитві взяли участь: Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України; Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви; Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні; Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні; Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви. Спільна молитва представників різних конфесій – одне з численних світлих свідчень єдності в розмаїтті нашої рідної країни. До організації долучились Міністерство культури та інформаційної політики та Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
Фонд відновлення України функціонуватиме при Президентові, — Прем’єр-міністр
10 квітня 2022
Уряд подав на розгляд Президента проект указу про створення Фонду відновлення України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 9 квітня. «Фонд буде функціонувати як консультативно-дорадчий орган при Президентові й буде забезпечувати координацію накопичення фінансових ресурсів для післявоєнного відновлення нашої держави», — зауважив очільник Уряду. За словами Прем’єр-міністра, у рамках Фонду передбачається створення п’яти робочих груп, які відповідатимуть за різні напрямки — від комунікації з міжнародними фінансовими організаціями, комунікації з країнами-партнерами до збору коштів від приватних осіб і великих світових корпорацій і компаній. «Наше завдання — консолідувати всі можливі джерела для відбудови нашої держави», — наголосив Денис Шмигаль. Крім того, Уряд подав на розгляд Главі держави проект указу про створення Національної ради з відновлення країни, яка займатиметься розробкою Плану післявоєнного відновлення та розвитку України. Як зазначив Прем’єр-міністр, план передбачатиме не лише конкретні кроки з відновлення та розбудови інфраструктури й житла, але й структурну модернізацію та перезапуск економіки на основі європейських стандартів і правил. «Україна прагне в ЄС. Україна має бути військово та економічно сильною. Українська соціальна політика має відповідати найкращим світовим стандартам. Українська економіка має бути новітньою та конкурентоздатною. Українці мають повертатися додому із закордону — тому що тут кращі умови для життя. Такі основні цілі ми ставимо для України після завершення війни», — підкреслив Денис Шмигаль.
Для Української держави питання безпеки має бути на першому місці найближчі десять років – Президент
5 квітня 2022
Навіть якщо Україна підпише найпотужнішу безпекову угоду, Росія може повернутися знову. Тому потрібно будувати таку державу, яка буде спроможною захистити себе. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ. Глава держави зазначив, що всі пункти щодо безпекових гарантій, озвучені після переговорів у Стамбулі, залишаються незмінними. За його словами, під час переговорного процесу українська сторона поряд із так званою денацифікацією відкинула вимогу Росії щодо демілітаризації. «Ми пояснили, що армія має бути відповідно до тієї армії, яка в нас є, яка спроможна захищати нашу державу. Далі йдуть деталі», – розповів Президент. «Навіть якщо ми підпишемо найпотужнішу угоду, розуміємо, що через два роки Росія може повернутися. І якщо ми з вами приймаємо це, то й діємо відповідно», – зазначив Глава держави. Зважаючи на це, Україна будуватиме таку державу, яка буде спроможна захистити себе сама, про що українська сторона відкрито заявляє на перемовинах. Водночас Володимир Зеленський висловив переконання, що Україна не може воювати постійно, поки інші країни розвиватимуться. А тому наша держава потребує конкретних гарантій безпеки. За словами Президента, все залежить від країн-гарантів, які мають забезпечити виконання тих чи інших пунктів. «Все це обговорюється на рівні радників та лідерів, зокрема з Францією, США, Туреччиною, Великою Британією, Польщею, Італією, Ізраїлем, і є багато друзів, які хочуть долучитися. Поки що ми не отримали конкретний перелік тих гарантій і перелік країн, які готові стовідсотково включитись за нас», – сказав Глава держави. «Нам не потрібно мати 40 країн світу, які готові по команді, по дзвінку, за домовленістю включитися й воювати за Україну. Нам потрібні серйозні гравці, які готові на все. Нам потрібне коло держав, які готові впродовж 24 годин надати будь-яку зброю. Нам потрібні окремі країни, від яких реально залежить санкційна політика, і щоб ці санкції глибоко та заздалегідь були розроблені. Щоб у першу секунду, коли ми відчули загрозу з боку РФ, ці держави об'єдналися та впродовж трьох діб запровадили все одразу, все заблокували», – пояснив Володимир Зеленський. За його словами, представники деяких країн уже висловили бажання стати гарантами безпеки, але ще не відбулося жодної спільної зустрічі. «Вони сказали, що готові зустрітися з ними й про це говорити. Але ще раз підкреслю – цієї зустрічі в Україні ще не відбулося. Ми чекаємо на неї. Якщо це відбудеться, тоді з розумінням, що в нас є ті чи інші гарантії безпеки, які передбачають позаблоковість», – сказав Глава держави. «Поки що всі з цих гарантів позитивно налаштовані до України. Але цього замало. Ми вже мали такі домовленості й «папірці», – додав він. Щодо вступу до НАТО, то, за словами Володимира Зеленського, Україна готова приєднатися до Альянсу «хоч завтра», навіть якщо Росія проти цього. «Якщо завтра нам запропонують вступити в НАТО – не гратися знову з нашим життям, а серйозно – значить, будемо вступати. Але цього не буде, на жаль, і, на жаль, не сталося. Тому ми будуватимемо ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас, захистити життя людей. Ми й так можемо себе захистити – ми вже розуміємо. Але захисти всіх людей – це складніше завдання», – сказав він. Президент розповів, що вважатиме найпершою перемогою в цій війні збереження суверенітету України. «Друге – я дуже хочу, щоб ми не втратили сотні тисяч людей. Третє – не може бути жодних розмов про те, що ми дамо можливість називати Крим чиєюсь територією. Це тільки наша територія, українська територія. Щодо відтермінування цього – таке компромісне рішення. І Донбас для мене – це Україна. І те, що Росія визнала ОРДЛО чимось – ми повинні знайти вихід із цієї ситуації. Ми як Україна. Для нас збереження статусу цих територій як українських дуже важливе», – зазначив Глава держави. На його думку, відведення російських військ до позицій, які були станом на 23 лютого 2022 року буде перемогою. «Я розумію, де ми, хто ми, що ми за країна, що ми втратили, що можемо втратити та що ми зберегли. Я вважаю, що відбити повномасштабну війну в ту точку, з якої вона почалася 24 лютого 2022 року, – для нас це точно перемога», – сказав Президент. Володимир Зеленський переконаний, що після завершення цієї війни питання безпеки має бути номером один в Україні. «Я думаю, що всі наші люди – це буде наша велика армія. Ми не можемо говорити про «Швейцарію майбутнього» – напевне, такою наша держава зможе бути через якийсь довгий час. Але те, що ми станемо точно «великим Ізраїлем», зі своїм обличчям, те, що ми не будемо дивуватися, що в нас в усіх інституціях, супермаркетах, кінотеатрах будуть представники Збройних Сил чи Нацгвардії, стоятимуть люди зі зброєю, – я впевнений, що в нас питання безпеки буде номером один у найближчі десять років», – зазначив Глава держави.
Італія допомагатиме українським дітям-переселенцям, які потребують лікування
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із мером міста Палаццуоло (Італійська Республіка) Філіпом Москетті. Він прибув до Львова у складі ініціативної організації-карайвану з Італії «Зупиніть війну зараз», який організували приблизно сотня асоціацій, що представляють широкий спектр італійського суспільства. Започаткувала цю ініціативу Католицька асоціація Джованні ХХІІІ, до якої приєдналася велика кількість різнорідних асоціацій, починаючи від Асоціації малих міст – до Генеральної Конфедерації робітників Італії (CGIL), а також найбільша італійська профспілка та ін. Філіп Москетті ознайомив Максима Козицького з ініціативою яку він представляє і передав пропозиції щодо співпраці від Президента регіону Тоскана Еудженіо Джані, зокрема в частині прийому хворих українських дітей, які змушені покидати власні домівки через війну, на лікування разом з їхніми родинами. Зазначимо, що в Італії від початку війни знайшли прихисток і допомогу вже понад дві тисячі біженців з України.
В Україні створили базу СТО для допомоги переміщеним особам
29 березня 2022
Як повідомили розробники, база станцій технічного обслуговування (СТО) постійно оновлюється та налічує вже понад 200 сервісних точок. Також в окремому розділі перелічені близько сотні європейських сервісних станцій СТО, які готові надавати допомогу українським біженцям закордоном. ''Багато машин вже перетнули кордон та рухаються дорогами Європи, але технічний стан цих автомобілів в більшості випадків не зовсім добрий. Власне, для них і створили базу СТО у Європі. Ці станції готові допомагати нашим українським біженцям, працюючи за зниженим тарифом, продаючи запчастини дешевше та в деяких випадках навіть безкоштовно. На сьогодні вже у списку є СТО із Молдови, Чехії, Угорщини та Румунії'', - зазначили розробники. Також усі охочі можуть подати заяву на додавання до бази працюючих СТО, щоб стати частиною проєкту. Перелік працюючих СТО можна переглянути за посиланням.
Естонія надає освітні можливості дітям та молоді з України
11 березня 2022
Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Естонія підтримує нашу країну, надаючи освітні можливості для дітей та молоді. Про це повідомляє Кабінет Міністрів. Громадян України, які виїхали до Естонії під час війни, приймають такі заклади освіти: дитячі садки та ясла для дітей віком від 1,5 до 7 років; загальноосвітні школи з обов'язковим навчанням для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років; старші середні школи, професійно-технічні училища, університети; заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей з 7 років). Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях. Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу. Для отримання детальної інформації освітяни можуть звернутися на електронну адресу viktoria.melnyk@hotmail.com . Естонія робить все можливе, щоб українські діти частково продовжували навчання українською мовою. Для цього Міністерство освіти і досліджень Республіки Естонія надало можливість здобувачам освіти та педагогам користуватися українськими навчальними матеріалами, з-поміж яких: естонський розмовник українською мовою; навчальні матеріали на платформі EdTech; онлайн-ресурси для дошкільного та шкільного навчання; платформа ELIIS для організації роботи дитячих садків; платформа Triumf Health для підтримки благополуччя дітей та захисту їхнього психічного здоров'я; школа Edumus для дистанційного навчання, доступна для біженців з України; платформа Schoolaby для управління навчальним процесом у школі. На допомогу учням працює репетиторська платформа Mentornaut, яка об’єднує українських студентів і вчителів. Для подання заявок на навчання у естонських університетах українські студенти можуть скористатися системою Dream Apply. Додатково: Важливі контакти української громади в Естонії Конгрес естонських українців ukr.est.congress@gmail.com +372 5232275 Український Культурний Центр +372 56502572 labora.tallinn@gmail.com Асоціація українських організацій в Естонії info@ukraine.ee ukrainaoae@gmail.com +372 55659763
Українські спортсмени за один день здобули 9 медалей на Паралімпіаді
8 березня 2022
За четвертий день зимової Паралімпіади-2022 у Пекіні українські олімпійці здобули одразу дев’ять медалей: дві золоті, чотири срібні та три бронзові – усі на середній дистанції з парабіатлону. Усього в України 17 медалей за підсумками чотирьох днів Паралімпіади. Це дозволяє Україні залишатися на другому місці в медальному заліку. Як інформує «Суспільне», найбільшого успіху Україна досягла в чоловічих змаганнях атлетів з порушеннями зору: українці зайняли місця з першого по п'яте. Паралімпійським чемпіоном став Віталій Лук'яненко, найбільш досвідчений параатлет збірної України. Він на 45 секунд випередив Анатолія Ковалевського, який фінішував другим, а "бронза" дісталася Дмитру Суярку. Четверте та п'яте місце теж за українцями - Ярослав Решетинський та Олександр Казік. Повний комплект медалей Україна здобула в жіночих змаганнях параатлеток з ураженнями опорно-рухового апарату (клас стоячи). Ірина Буй стала чемпіонкою, Олександра Кононова виграла срібло, а бронзу виборола Людмила Ляшенко. П'ятою фінішувала Юлія Батенкова-Бауман. Ще три нагороди українці вибороли в різних класах: Оксана Шишкова стала віцечемпіонкою на середній дистанції, програвши менше 4 секунд першому місцю (два промахи вирішили результат), зі сріблом також Григорій Вовчинський. А "бронза" в класі сидячи дісталася Тарасу Радю. Відтак, за один змагальний день Україна виграла 2 "золота", 4 "срібла" та 3 "бронзи". Усього тепер в українців 17 медалей - 6 золотих, 7 срібних та 4 бронзові. Фото: Суспільне
Італія готова допомогти з поселенням дітей з особливими потребами: посол Республіки Італія під час зустрічі з Максимом Козицьким
6 березня 2022
Ситуацію в Україні у час війни, можливості допомоги та підтримки з боку іноземних партнерів обговорили сьогодні під час зустрічі начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Італія в Україні П’єр Франческо Дзадзо. Як зазначив пан Посол, італійці завжди були за мир, тому вони шоковані діями росії. Італія готова допомогти Україні. Особливо у наданні безпечного місця перебування для українських дітей, які мають особливі потреби – дітей-сиріт, дітей з орфанними захворюваннями та онкохворих дітей. «Італійці розуміють, що відбувається – росія змінила все за кілька днів», - наголосив П’єр Франческо Дзадзо. Максим Козицький розповів італійській делегації, що на Львівщині зараз зосередили гуманітарний хаб, звідки розвозять гуманітарну допомогу в інші області України. За минулу добу відправили 400 т такої допомоги. Окрім того, він наголосив, що перед Львівщиною постала гостра потреба у забезпеченні мешканців та переселенців області інсуліном. «Від початку війни через Львівщину пройшли близько 350 тисяч людей, 80 тисяч з них залишилися тут. Серед цих людей, є ті, хто постійно потребують введення інсуліну. У мирний час держава забезпечувала інсуліном за територіальним принципом, люди могли безкоштовно отримати його в аптеках. Запасів Львівщини вистачить на два тижні, тому потреба в інсуліні в нашій області є дуже велика», - зазначив Максим Козицький. “Наше головне завдання - допомогти, першочергово, продуктами мешканцям областей, де тривають бойові дії. І ми вдячні італійцям за безперервну підтримку з постачанням на Львівщину гуманітарної допомоги, у тому числі, продуктів харчування”, - наголосив начальник Львівської ОВА. До слова, італійський уряд виділив 10 мільйонів євро на зміцнення об'єктів для біженців, збільшивши місткість своїх центрів гостинності до 16 000 місць. Окрім того, за розпорядження уряду в Італії заснували фонд у розмірі 500 000 євро, який дозволить українським студентам, дослідникам та викладачам продовжити свою роботу в італійських університетах та мистецьких інститутах. Нагадаємо, сьогодні Максим Козицький зустрівся також з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Оновлено: Італія, Румунія та Австралія нададуть Україні боєприпаси, військову техніку та фінансову підтримку
27 лютого 2022
Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про підписання резолюції про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду України. Про це Ді Майо повідомив у Twitter у неділю – пише «Європейська правда». "Я сказав своєму колезі Дмитру Кулебі, що щойно підписав резолюцію про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду Києва як конкретне вираження солідарності Італії та підтримки народу, з яким у нас братські стосунки", - зазначив Ді Майо у Twitter. Окрім того, як інформує Генштаб ЗСУ, уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військову техніку, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Речник Уряду Румунії Дан Кербунару повідомив, що окрім боєприпасів та військової техніки (бронежилети, каски), Румунія також допоможе Україні паливом та другим траншем медичного обладнання та медикаментів на понад 3 млн євро. Уряд Румунії також висловив готовність прийняти поранених українців у військових госпіталях. Оновлено: у свою чергу Австралія надала Україні летальну військову допомогу у боротьбі з вторгненням російських військ. Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що на підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію.
Оновлено: Італія, Румунія та Австралія нададуть Україні боєприпаси, військову техніку та фінансову підтримку
27 лютого 2022
Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про підписання резолюції про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду України. Про це Ді Майо повідомив у Twitter у неділю – пише «Європейська правда». "Я сказав своєму колезі Дмитру Кулебі, що щойно підписав резолюцію про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду Києва як конкретне вираження солідарності Італії та підтримки народу, з яким у нас братські стосунки", - зазначив Ді Майо у Twitter. Окрім того, як інформує Генштаб ЗСУ, уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військову техніку, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Речник Уряду Румунії Дан Кербунару повідомив, що окрім боєприпасів та військової техніки (бронежилети, каски), Румунія також допоможе Україні паливом та другим траншем медичного обладнання та медикаментів на понад 3 млн євро. Уряд Румунії також висловив готовність прийняти поранених українців у військових госпіталях. Оновлено: у свою чергу Австралія надала Україні летальну військову допомогу у боротьбі з вторгненням російських військ. Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що на підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію.