Рішення комісії ТЕБ і НС: запустити систему опалення в Новояворівську та Новому Роздолі
19 жовтня 2018р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 19 жовтня, відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ.
За результатами засідання ухвалили рішення департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства невідкладно звернутися до Прем’єр-міністра, спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів, щодо прийняття відповідних рішень та вжиття необхідних заходів реагування, що дадуть змогу в найкоротші терміни відновити гаряче водопостачання та не допустити зриву опалювального сезону 2018-2019 років у містах Новояворівськ та Новий Розділ.
Також рішенням комісії зобов’язали ПП «Гарант-Енерго М» спільно з на ТзОВ НВП "Енергія - Новояворівськ" та ТзОВ "Енергія - Новий Розділ" невідкладно вжити заходів щодо відновлення роботи об’єктів теплопостачання у містах Новояворівськ та Новий Розділ.
«Основне питання – це забезпечення гарячим водопостачанням і початок опалювального сезону у містах Новояворівськ і Новий Розділ. На цей момент ще треба отримати номінації і угоду на газопостачання, укомплектувати відповідною кількістю спеціалістів ті компанії, що здійснюватимуть теплопостачання, а також провести всю технічну підготовку для фізичного початку опалювального сезону. Ключова відповідальність за початок опалювального сезону лягає на компанію «Гарант-Енерго М», яку визначили управителем майна в Новому Роздолі та Новояворівському. Але без допомоги тих працівників, які працювали на ТзОВ НВП "Енергія - Новояворівськ" та ТзОВ "Енергія - Новий Розділ" розпочати опалювальний сезон буе складно», - зазначив під час комісії голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
Окрім того, сьогодні в Новому Роздолі та Новояворівську, відбудуться робочі наради щодо відновлення роботи теплопостачальних підприємств.
Новини за темою
Рішення обласної комісії ТЕБ і НС: як навчатимуться в школах Львівщини з наступного тижня
4 лютого 2022
За рішенням обласної комісії ТЕБ і НС до раніше встановлених карантинних обмежень, які діють на території Львівщини з 31 січня внесли зміни. Зокрема, це стосується організації процесу навчання в закладах освіти. Отож, з 7 лютого навчання учнів з 1 по 4 класи відбуватиметься в очному режимі. Однак у разі, коли хворіє на COVID-19 або перебуває на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 більш як 50 % здобувачів освіти та персоналу, заклад освіти переходить на дистанційну форму. Рішення щодо переведення на онлайн-режим навчання закладів освіти приймає педагогічна рада закладу освіти. Своєю чергою, 5-11 класи з 7 лютого навчаються дистанційно. Йдеться лише про Львів, Червоноград, Стрий та Дрогобич. Саме у цих містах найвищий рівень захворюваності на ковід, а також через велику кількість населення - велике скупчення дітей у класах. Нова хвиля «Омікрон» спричинила багато випадків захворюваності саме серед дітей. Однак, як наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, наразі рівень їх госпіталізації зменшився – від 10 до 20 дітей за добу. «Маємо констатувати, що на Львівщині зростає рівень захворюваності на коронавірус. За п’ятьма ключовими показниками постанови Кабінету Міністрів, які є індикатором переходу територій до тієї чи іншої епідеміологічної зони, наша область продовжує перевищувати два показники. Коефіцієнт захворюваності станом на зараз складає 26% від допустимих 20%. Є високий показник рівня госпіталізованих на сто тисяч населення (71 при нормі 60). Розуміємо, що пік захворюваності ще попереду», - зазначив Орест Чемерис. Враховуючи особливості нової хвилі поширення ковіду, кількість хворих, які потребують госпіталізації відповідно збільшується. Станом на ранок, 4 лютого, налічують 2220 таких пацієнтів. Заповненість ліжкової мережі становить 41,5%. Учасники комісії обговорили також питання поширення поліомієліту на території Львівської області. Аби не допустити спалах вірусу планують провести додаткові заходи з імунізації дитячого населення. Йдеться про вакцинацію дітей віком від 6 місяців до 6 років (діти 2016 – 2021 років народження) проти поліомієліту, які досі не отримали щеплення. Ознайомитися з протоколом засідання можна тут.
У Новороздільському центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства, зможуть перебувати 10 осіб
28 січня 2022
Сьогодні при Новороздільському територіальному центрі соціального обслуговування відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою. Участь у відкритті взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук та профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. Приміщення Центру має загальну площу 340 м2 та включає чотири спальні для одночасного перебування десяти осіб, кухню, спортивний зал, відпочинкову кімнату, дитячу ігрову кімнату з інтерактивною підлогою. У Центрі працюватимуть один фахівець із соціальної роботи та один психолог. Термін перебування у Центрі - до 10 діб. У разі кризової ситуації – до 20. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 696-р , місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, для Львівській області передбачено субвенцію в розмірі 18 444,30 тис. грн., з них 4 442,339 тис. грн – на відкриття відповідного Центру у Новому Роздолі. Окрім того: для створення притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, у Моршинській ТГ - 9 492,312 тис. грн; для створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Дрогобицькій ТГ - 2 000,337 тис. грн; для створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Новороздільській ТГ - 4 442,339 тис. грн; для закупівлі автомобіля та доукомплектування Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області - 2 509,312 тис. грн. Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, керівника громади, які допоможуть заявнику/заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у центр, та сконтактуються з керівником відповідного центру. Нагадаємо, також сьогодні денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою відкрили у Дрогобичі.
Обласна комісія ТЕБ І НС сьогодні розгляне посилення карантинних обмежень на Львівщині
25 січня 2022
У зв’язку із збільшенням хворих на коронавірус обласна комісія ТЕБ І НС сьогодні прийматиме рішення щодо посилення карантинних обмежень. Зокрема, від завтра усі заклади освіти, окрім дошкільних, мають перейти на дистанційну форму навчання. Про це повідомив сьогодні керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Ми проаналізували захворюваність дітей і зазначу, що з 11 по 24 січня у 1754-х дітей підтвердився Covid-19. Окрім того, є позитивна динаміка наповненості дитячих ліжок і станом на сьогодні 165 дітей є на лікуванні у стаціонарах”, - зазначив Орест Чемерис. Також він зазначив, що під час засідання комісії департамент охорони здоров’я ЛОДА пропонуватиме заборонити проведення будь-яких розважальних заходів. Окремо діятимуть обмеження щодо перевезень у громадському транспорті, зокрема, дозволені будуть лише перевезення із заповненістю не більше 50% пасажирів. Якщо динаміка із захворюваністю в області буде зберігатись або ж далі зростатиме, то з 1 лютого припинять роботу закладів громадського харчування із дозволом працювати лише “на виніс”. «Для того, щоб стримати поширення коронавірусної інфекції та статистики до зменшення серед дитячого населення, ми змушені вдаватись до таких дій», - додав Орест Чемерис.
Онлайн-навчання на Львівщині запровадять у випадку 50% захворюваності на ГРВІ персоналу та учнів
20 січня 2022
Учора відбулось засідання обласної комісії ТЕБ і НС. Львівська область опинилась у помаранчевій епідеміологічній зоні, яка передбачає запровадження певних карантинних обмежень. Це стосується й діяльності закладів освіти. Відповідно до протоколу та згідно з обмеженнями характерними для встановленого рівня епідемічної небезпеки, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти за умови захворюваності на ГРВІ більше як 50 % здобувачів освіти та/або персоналу закладів освіти. «У порівнянні з попереднім спалахом COVID-19 на території області частка інфікованих дітей зросла удвічі. Саме тому члени комісії рекомендували перейти на дистанційне навчання закладам освіти у випадку, якщо показники захворюваності на ГРВІ там перевищують 50%. Однак остаточне рішення ухвалюють комісії ТЕБ і НС територіальних громад, зважаючи на ці показники», - прокоментував заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Як зауважив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, нова хвиля поширення коронавірусу небезпечна тим, що спричинила збільшення кількості захворювань саме серед дітей. Якщо раніше показник був в межах 5%, то зараз він зріс удвічі – 10% від загалу. Обов’язковим залишається носіння маски в громадських місцях, дезінфекція рук та робочих поверхонь, дотримання соціальної дистанції. Керівників відділів освіти райдержадміністрації просять щоденно до 9:30 год інформувати департамент освіти і науки облдержадміністрації про кількість закладів освіти району, які перейдуть на дистанційну форму навчання.
Львівська область опинилась в помаранчевій епідеміологічній зоні
19 січня 2022
Відбулось засідання комісії ТЕБ і НС, яке ініціював департамент охорони здоров’я Львівської ОДА у зв’язку з поширенням на території області коронавірусної інфекції. Відповідно до індикаторних показників для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19, визначених Міністерством охорони здоров’я України, станом на 19 січня Львівська область віднесена до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. Зростає коефіцієнт підтверджених випадків захворюваності на COVID-19, а також збільшується динаміка госпіталізованих пацієнтів. Отож, в помаранчевій зоні, діятимуть обмеження жовтої зони, однак вони матимуть ряд додаткових правил. Серед них: заповненість кінозалів не повинна перевищувати більше ніж 50% від загальної кількості місць; організація 4 м2 на одну людину під час усіх масових заходах та 10 м2 для відвідувачів спортзалів. У громадському транспорті загальна кількість стоячих пасажирів не має перевищувати 50%. Наголошуємо, що у разі захворювання більше ніж 50% персоналу закладів освіти та/або учнів, навчання відбуватиметься дистанційно. «Зараз на території Львівської області циркулюють одразу два штами коронавірусу – «Дельта» та «Омікрон». Зважаючи на це, кількість випадків захворюваності серед дорослого населення зросла майже у всіх районах, а найбільше у Львівському. Не менш важливо, що збільшилась кількість захворювань серед дітей. Якщо раніше цей показник становив 5% від загалу, то зараз він зріс удвічі – 10%», - повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактичних хвороб МОЗ Наталія Іванченко. До слова, минулого тижня кількість госпіталізованих за добу в середньому сягала від 60 до 80 осіб. Зараз цей показник складає приблизно 160-180 осіб. «Нова хвиля поширення коронавірусу небезпечна тим, що спричинила збільшення кількості захворювань саме серед дітей. У порівнянні з попереднім спалахом COVID-19 частка інфікованих зросла удвічі. Тривожить той факт, що упродовж останніх чотирьох діб в області шпиталізували 60 дітей. Станом на зараз в обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» на стаціонарному лікуванні перебувають 82 дитини», - доповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Зважаючи на високий показник захворюваності на ковід серед дітей, за наказом департаменту охорони здоров’я від сьогодні (з 15:00 год) надавати медичну допомогу дітям буде ще одна лікарня. Йдеться про Перше територіальне медичне об’єднання (колишня міська дитяча клінічна лікарня на вул. П. Орлика). «Досвід попередніх хвиль показав, що при циркуляції на території області штаму «Дельта» рівень захворюваності на ковід саме серед дітей був нижчим. Тож можна говорити про високу небезпеку зараження «Омікроном», - додав Орест Чемерис. Засідання відбулось під очільництвом заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного.
Рішення комісії ТЕБ і НС: медзаклади Львівщини інспектуватимуть на справність кисневого обладнання
30 грудня 2021
Відбулось засідання обласної комісії ТЕБ і НС щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій в медзакладах Львівщини. Передумовою засідання став нещодавній нещасний випадок, який трапився в одній з лікарень Косова, Івано-Франківської області. Учасниками засідання стали керівництво Львівської ОДА, керівники структурних підрозділів, представники ДСНС, Держпродспоживслужби та Держпраці. Нагадаємо, що 28 грудня від вибуху в реанімації Косівської центральної районної лікарні загинули люди, а також є постраждалі. У реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів. Повітря було перенасичене киснем, тому ймовірна причина пожежі в лікарні - взаємодія з відкритим вогнем. «Використання складних технічних пристроїв, у тому числі кисневих станцій та кисневих мереж, потребують постійного нагляду. Випадок якийсь трапився днями на Івано-Франківщині для нас є черговим сигналом звернути увагу на експлуатацію подібного роду обладнання, зважаючи на те, що зараз на території області це обладнання використовують в понад 20 закладах охорони здоров’я. Важливо, щоб усі заходи безпеки постійно дотримувались, техніка була в належному стані, щоб уникнути подібних ситуацій, в першу чергу, щоб не допустити людських жертв», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Станом на сьогодні в області є 24 заклади охорони здоров’я, які можуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Враховуючи тенденцію до зменшення кількості захворювань п’ять закладів перевели у режим «очікування». «Ми зобов’язали усіх керівників медичних установ провести інспектування усіх кисневих мереж на місцях. Окрім того, потрібно зробити ревізію резервних та автономних джерел електроживлення. Власниками усіх закладів охорони здоров’я зараз є територіальні громади, тому важливо, щоб голови ТГ зі свого боку прокомунікували з адміністраціями, керівниками медзакладів та визначили відповідальних осіб, які б здійснили інспектування кисневих мереж», - зауважив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Під час засідання члени комісії акцентували на важливості регулярно організовувати профілактичні заходи, які б покращили стан протипожежної безпеки медичних установ. «Працівники закладів охорони здоров’я мають знати, як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях, котрі можуть виникнути під час їхньої професійної діяльності. Особливо важливо вміти швидко реагувати ще до приїзду рятувальників. Для цього варто збільшити кількість та ефективність профілактичних заходів на місцях», - розповів начальник ГУ ДСНС у Львівській області Юрій Кагітін. Рішення членів комісії ТЕБ і НС передбачає створення семи комісій на базі районних державних адміністрацій, які упродовж місяця мають провести моніторинг усіх закладів охорони здоров’я в області, призначених для використання кисневих станцій та кисневих мереж.
З 22 листопада в області невакциновані особи не зможуть користуватись приміським транспортом: рішення ТЕБ і НС
11 листопада 2021
Львівщина, як і багато інших областей України, продовжує перебувати в червоній епідеміологічній зоні. Це пов’язано з поширенням коронавірусної інфекції на території регіону. Про запровадження нових карантинних обмежень говорили сьогодні, 11 листопада, на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС. За рішенням членів комісії, з 22 листопада на території Львівської області заборонять здійснювати перевезення пасажирів (окрім осіб, які не досягли 18 років) автомобільним та залізничним транспортом у внутрішньообласному сполученні, якщо у них немає при собі таких документів: Негативний результат тесту на COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2), зроблений не пізніше, ніж за 72 години до дня поїздки; Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації вакциною, яка дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров’я; Міжнародний, внутрішній чи іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію першою дозою вакцини (жовтий сертифікат) чи другою дозою (зелений сертифікат); Свідоцтво, яке підтверджує, що людина одужала від зазначеної хвороби. Отримати документи можна за допомогою мобільного додатка Портал «Дія». Обмеження не поширюються на: 1. перевезення легковими автомобілями. Кількість пасажирів не має перевищувати 5 осіб (разом з водієм), без урахування дітей віком до 14 років; 2. службові та/або орендовані транспортні засоби (ТЗ) підприємств, закладів та установ в межах кількості місць для сидіння і лише за маршрутом руху, про які проінформували органи Національної поліції не менш ніж за 2 дні; 3. пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них вказаних вище документів. Перевізник при перевезенні автомобільним транспортом має поінформувати пасажирів про запровадження нових карантинних обмежень, а при перевезенні залізничним транспортом – перевіряти наявність у пасажирів наявність визначених документів. «В області продовжуємо спостерігати складну епідеміологічну ситуацію, яка найближчим часом не матиме покращення. Збільшується показник госпіталізації хворих на ковід. Зайнятість ліжок такими пацієнтами складає більше 60%. Львівщина потребує запровадження нових карантинних обмежень з огляду на ці негативні показники», - доповіла Наталія Тімко-Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. За іншим важливим рішенням комісії ТЕБ і НС, регіональні постачальники електроенергії зобов’язані не допустити відключення закладів охорони здоров’я області від електропостачання. Особливо це стосується медзакладів, які мають відділення (палати) інтенсивної або реанімаційної допомоги, а також допомагають пацієнтам з COVID-19. Отже, контроль за виконанням рішення (в частині перевезень) належить ГУ Нацполіції в області, Управлінню патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції України, Західному управлінню Укртрансбезпеки, управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Також голови райдержадміністрацій, міських, селищних та сільських територіальних громад мають забезпечити неухильне дотримання цих карантинних обмежень. Ілона Орнат
Обласна комісія ТЕБ і НС підтримала запровадження «червоної» зони в області: перелік обмежувальних заходів
28 жовтня 2021
Вчора державна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення про запровадження у кількох областях «червоної» зони епіднебезпеки, у тому числі, у Львівській, з 30 жовтня. У зв’язку з цим, обласна комісія ТЕБ і НС підтримала таке рішення та визначила перелік обмежувальних заходів, які діятимуть в області. Протокол засідання комісії можна переглянути за посиланням Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, найгірша ситуація зараз у Львівському районі, проте зростання рівня захворюваності та заповненості ліжкового фонду спостерігається по всій території Львівської області, окрім міста Моршин, де зафіксовано лише 22 хворих. «Ніхто із захворілих у Моршині не потребує госпіталізації. Нагадаю, що станом на даний час у Моршині провакциновано двома дозами майже 73% дорослого населення. Карантинні обмеження, які запроваджуються, дадуть можливість розірвати ланцюги передачі коронавірусної інфекції і це призведе до того, що рівень захворюваності та заповненості ліжок буде теж зменшуватися. Обмеження вступають в дію у суботу, 30 жовтня. Вони орієнтовані на те, що люди, які мають паспорти вакцинації, матимуть можливість відвідувати різні заклади та заходи. Зазначу, що вимога щодо повної вакцинації відтепер стосується на лише працівників закладів, а й відвідувачів», - зазначив Віталій Загайний. «Червона» зона вводиться при перевищенні протягом трьох днів поспіль хоча би двох показників. На Львівщині перевищені три показники, відповідно до постанови Кабміну № 1236: показник виявлення ковіду серед обстежених осіб, кількість госпіталізованих осіб на 100 тисяч населення та кількість зайнятих ліжок з киснем», - повідомила Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. У зв’язку з цим, обласна комісія ТЕБ і НС вирішила встановити з 00:00 год 30 жовтня «червоний» рівень епіднебезпеки на території Львівської області. Додатково до обмежувальних заходів, визначених п. 3 постанови Кабміну № 1236, обласна комісія ТЕБ і НС вирішила запровадити на території області обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для червоного рівня епіднебезпеки поширення коронавірусу. Зокрема, заборонити: приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барами, ресторанами, кафе, тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки і замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах; Приймання відвідувачів у торгово-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених підпунктом 4 цього пункту, та у центрах і пунктах вакцинації населення від ковіду; Приймання відвідувачів у інших закладах розважальної діяльності Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім тих, які: продають товари на торговельних площах, не менше 60% якої призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, садивним матеріалом, добривами і засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортиментів зазначених суб’єктів господарювання; Здійснюють торговельну діяльність із здійснення адресної доставки замовлень; Провадять діяльність з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ, і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку Медичної практики, ветеринарної практики, автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних та хутряних виробів, перукарень, салонів краси за попереднім записом Виконання робіт із збирання і заготівлі відходів діяльності із надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність із надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом. Приймання відвідувачів закладами культури, проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема, здійснення кіно- та відеозйомки за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, які закривають ніс і рот. Діяльність з виробництва аудіовізуальних творів не є масовим заходом. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах відвідувачів , крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання санітарних протиепідемічних заходів; Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних, інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних без глядачів за умови дотримання учасниками відповідних санітарних протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників, заходів з атестації здобувачів, заходів з оцінювання якості освіти; Діяльність ринків, крім продовольчих; Відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, усі працівники яких мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від ковіду однією дозою однозонної або двома дозами двозонної вакцини, або негативний тест ПЛР, або документ, що підтверджує одужання особи від ковіду, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема, додатку «Дія; Посадка пасажирів в автомобільний або залізничний транспорт, який забезпечує сполучення між регіонами. Обмеження не застосовується до осіб до 18 років, а також при наявності негативного тесту на ковід 19 – ПЛР або експрес-тесту, які проведені не більше як за 72 год, або документа що підтверджує проходження повного курсу вакцинації, або документу, що підтверджує одужання особи від ковіду; Проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів, надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах, надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, проведення інших невідкладних термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я людей Роботу підвісних канатних доріг Перебування без одягнених засобів індивідуального захисту на території закладів охорони здоров’я та освіти, у підземних переходах, на зупинках громадського транспорту та на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання соціальної дистанції не менше 1 м Діяльність закладів, що надають послуги з розміщення. Обмеження, передбачені п. 1-8, 12, 14 не застосовуються за умови наявності у всіх учасників, відвідувачів, користувачів, крім тих які не досягли 18 років, та організаторів та співорганізаторів заходу (співробітників ринку) негативного результату тестування на ковід методом ПЛР або експрес-тесту, проведеного не більше як за 72 год до проведення заходу/відвідування закладу, ринку, або документу, що підтверджує проведення повного курсу вакцинації, або документу, що підтверджує одужання від ковіду, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема, додатку «Дія. Щодо довідки, яка б підтверджувала протипокази для проведення вакцинації, як повідомили у департаменті охорони здоров'я ЛОДА, наразі у МОЗ напрацьовують форму такого документу. Також комісія доручила департаменту з питань культури, національностей та релігій підготувати звернення до керівників релігійних організаційна території області щодо рекомендації утриматися від проведення богослужінь у приміщеннях культових споруд, максимально проводити їх з використанням технічних засобів через мережу Інтернет. Нагадаємо, перевірку дотримання карантинних обмежень в області проводять 60 мобільних груп, до складу яких входять поліцейські та представники Держпродспоживслужби. Якщо раніше, до запровадження жорсткіших карантинних заходів в області, за тиждень складали 150-200 протоколів про порушення карантину, то зараз за тиждень складено вже 587 протоколів.
У Новояворівську стартував опалювальний сезон
14 жовтня 2021
У департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА інформують, що від сьогодні розпочали подачу теплоносія в оселі мешканців міста Новояворіськ. Упродовж доби тепло надійде у домівки містян. Окрім того, з 18 жовтня опалювальний сезон розпочнеться у м. Новий Розділ. Як повідомлялося раніше, ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу готові до старту опалювального сезону. Зокрема, тариф на послуги з постачання теплової енергії Новояворівськ затвердив ще 1 вересня. Що ж стосується Нового Роздолу, то у вересні міська рада погодила план виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, надання з послуг постачання теплової енергії та постачання гарячої води на 2021 рік. Тариф на послуги затвердили 12 жовтня.
З 18 жовтня в області почнуть діяти нові карантинні обмеження
13 жовтня 2021
Обласна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення посилити карантинні обмеження на території Львівської області з 18 жовтня, у зв’язку із зростанням кількості хворих на ковід та госпіталізацій. Зокрема, згідно з моніторингом захворюваності, за останній тиждень приріст числа хворих зріс на 18,8%, за два останніх тижні – 25,8%. Протягом останніх чотирьох тижнів показники захворюваності зросли у всіх районах області. Різко збільшилася кількість хворих на ковід дітей. Як зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик, враховуючи негативну динаміку, що відображається у завантаженості ліжок та зростанні кількості летальних випадків, необхідним є прийняття рішень, які обмежать комунікацію та проведення масових заходів. «Відповідно до постанови Кабміну № 1236 рішення про суттєве посилення карантинних обмежень і, як наслідок, запровадження «червоного» рівня епіднебезпеки на території тієї чи іншої області належить до повноважень державної комісії ТЕБ і НС. Водночас, відповідно до показників захворюваності та госпіталізацій за останні тижні підстав запроваджувати «червону» зону на Львівщині ще немає, проте ситуація на сьогодні вимагає від нас рішучих кроків. Згадана постанова дозволяє обласній комісії приймати рішення про додаткові карантинні заходи на території області», - пояснив Андрій Годик. Зокрема, з 18 жовтня встановлюються наступні обмеження: вказані нижче заклади можуть працювати лише за наявності у персоналу «жовтого» або «зеленого» сертифікату про вакцинацію, або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення відвідування закладу, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не менш як за 48 годин до відвідування закладу, або документу від лікаря про наявність протипоказань до вакцинації. Проте, з 25 жовтня, така ж вимога щодо вакцинації встановлюється і для відвідувачів закладів. Обмеження стосуються: суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо); торговельно-розважальних центрах та суб’єктів господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового населення, в тому числі – дитячих кімнат та розважальних зон для дітей (крім приймання відвідувачів у торговельних точках, що здійснюють реалізацію продуктів харчування, предметів гігієни, першої необхідності, аптек, які знаходяться в приміщенні вказаних суб’єктів); інших закладів розважальної діяльності; закладів культури (музеї, філармонія, театри, кінотеатри тощо) ринків (крім продовольчих); спортивних залів. З такою ж умовою щодо вакцинації дозволяється проведення масових заходів (у кількості до 50 осіб). Окрім того, щодо роботи вказаних закладів зберігаються обмеження щодо кількості та дистанції відвідувачів, які діють в «помаранчевій» зоні відповідно до постанови уряду № 1236. А саме: 1 людина на 10 кв.м. і не більше 50% заповненості Дотримання маскового режиму 4 людини за столом і 1,5 м відстані між столиками (у закладах громадського харчування) Як розповів заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, обмеження поширюються і на заклади освіти: Закладам загальної середньої освіти (школи) рекомендовано достроково, з 18 жовтня, розпочати канікули Всім іншим освітнім закладам (профтехосвіта, вища освіта) – з 18 жовтня перейти на дистанційне навчання Закладам дошкільної та позашкільної освіти рекомендовано продовжувати роботу у звичному режимі в офлайн-форматі Окрім того, Львівська ОДА звернеться до Львівської міської ради щодо збільшення кількості транспортних засобів на маршрутах саме у місті Львові у години найбільшого навантаженння транспорту. Як повідомили в Головному управлінні Нацполіції Львівської області, на території області дотримання норм карантинних обмежень контролюють 58 бригад, до складу яких входять представники поліції та Держпродспоживслужби.
Ситуацію із відсутністю газопостачання бюджетних установ обласна комісія ТЕБ і НС визнала надзвичайною
12 жовтня 2021
11 жовтня відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС на якому розглянули питання стану забезпечення природнім газом бюджетних установ на осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Як зазначив керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван, за інформацією ПАТ «Львівгаз», сьогодні на території Львівщини працює 825 бюджетних установ, які споживають природний газ для власних потреб. У цих установах є понад 4 тисячі пунктів обліку природного газу, з них на сьогодні включені лише 986, що складає 23,4%. Це пов’язано з тим, що левова частка бюджетних установ, які використовують природний газ для опалення та гарячої води, на сьогодні не уклали договорів на постачання природного газу. «Враховуючи тривалість проведених торгів в системі Прозоро та їх незавершення в частині визначення переможців, як через відсутність достатньої кількості учасників, так і через значні коливання ціни на газ, маємо таку складну ситуацію у бюджетній сфері»,- пояснив Богдан Кейван. Як зазначили в межах комісії ситуація з відсутністю опалення у бюджетних установах є небезпечною для здоров’я населення та збитками, які вона може спричинити. Так, в області знаходиться 14% об’єктів державного музейного фонду, порушення умов зберігання експонатів може призвести до знищення пам’яток. «Відповідно до Кодексу цивільного захисту України надзвичайна ситуація – це обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності. Зараз ми бачимо, що лише четвертина бюджетних користувачів природного газу провели всі необхідні дії, відтак ситуація, яка склалася, може призвести до того, що ми не увійдемо в опалювальний сезон своєчасно і на належному рівні і це свою чергою може серйозно позначитись на здоров’ї, житті мешканців області»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Відтак, за рішенням комісії ситуацію, що склалася у зв’язку із відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-22 років та подальшим виникненням загрози життю та здоров’ю населення області та завдала значних матеріальних збитків, визнали надзвичайною ситуацією техногенного характеру регіонального рівня. Повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації департамент з питань цивільного захисту ЛОДА подав до ДСНС, для прийняття остаточного рішення щодо визначення рівня надзвичайної ситуації.
Новояворівськ та Новий Розділ готові до опалювального сезону
28 вересня 2021
Сьогодні, 28 вересня, відбулась онлайн нарада із заступником Міністра розвитку громад та територій України Наталією Хоцянівською щодо проблемних питань з підготовки областей до опалювального сезону. Львівщина долучилась онлайн. Як зазначили в межах наради станом на сьогодні ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу готові до старту опалювального сезону. Середній показник готовності по містах понад 95%. Тариф на послуги з постачання теплової енергії Новояворівськ затвердив ще 1 вересня. Що ж стосується Нового Роздолу, то на сьогодні міська рада погодила план виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, надання з послуг постачання теплової енергії та постачанння гарячої води на 2021 рік. А тариф на послуги затвердять на найближчій сесії. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА загалом 95% об’єктів житлово-комунального господарства області на сьогодні готові до старту опалювального сезону. Відтак, Львівщина увійде в опалювальний сезон вчасно.