На Жовківщині презентували проект «РемінісценціїUA»
4 листопада 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
Сьогодні,4 листопада, стартував проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Серед почесних гостей був і голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
«У цьому проекті - вся наша історія, це шлях наших батьків, дідів, прадідів. А від нас сьогодні залежить куди іти. Страшну сторінку української історії треба перегорнути і почати писати нове майбутнє, де Україна серед цивілізованих, декморатичних європейських країн. Ми маємо шанс піти вперед і відірватися від Москви. Цей проект на часі, адже дає розуміння як не повторити помилок минулого», - зазначив Олег Синютка.
Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо. Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє".
Новини за темою
На Жовківщині ремонтують дорогу Воля Гомулецька – Малі Підліски
9 вересня 2020
Тривають роботи з поточного ремонту автомобільної дороги С140610 Воля Гомулецька – Малі Підліски, що в Жовківському районі. “На ремонт цієї дороги виділили з обласного бюджету – 3, 5 млн гривень, з місцевого – 100 тисяч гривень. Дорожня техніка працює на ділянці в межах населеного пункту Гряда. Всього заплановано відремонтувати близько 1,4 км”, – прокоментував заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Роботи виконує підрядна організація ПП "Poма".
На Львівщині відкрили ще одну амбулаторію сімейної медицини
4 Червня 2020
У селі Сопошині, що на Жовківщині, сьогодні офіційно відкрили відремонтовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Амбулаторію облаштували в окремій будівлі, де у 2019 році зробили капітальний ремонт за рахунок коштів Сопошинської сільської ради на загальну суму 511,203 тис грн. Медичний заклад охопить якісними послугами майже півтори тисячі мешканців Сопошина. "Мати таку амбулаторію в селі - це дуже добре. Ми будуємо та ремонтуємо в області багато медзакладів, тому я знаю, як це важливо. Сьогодні, коли світ зіткнувся з проблемою пандемії, також особлива наша вдячність має бути для лікарів. Вони зараз на передовій боротьби з хворобою. І я тішуся, що тут, у Сопошині, медики мають достойні умови праці. Хочеться побажати, щоб, попри все, більшість прийомів проводили для профілактики", - наголосив під час відкриття заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Також у 2019 році за рахунок коштів Сопошинської сільської ради проведено облаштування свердловини для подачі води для санітарно-технічних потреб та вигрібної ями для каналізації на суму 93,557 тис грн. У квітні 2020 року за рахунок коштів КНП «Жовківська ЦРЛ» закуплено меблі на загальну суму 46,0 тис грн.. Окрім того, за спонсорські кошти у 2020 році закуплено гінекологічне крісло, електрокардіограф та персональний комп’ютер.
Максим Козицький ознайомився із ходом будівництва дитсадка на Жовківщині
30 квітня 2020
Сьогодні, перебуваючи у Жовківському районі, очільник області Максим Козицький ознайомився із ходом будівництва дитячого навчального закладу у с.Воля-Висоцька. У 2019 році на будівництво дошкільного закладу виділили 1292371,00 грн з місцевого бюджету. На 2020 рік передбачено з місцевого бюджету 2 млн 500 тис грн, а також згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради передбачено 1 млн 500 тис грн. Під час будівництва провели реконструкцію нежитлового приміщення з розширенням добудови та надбудови другого поверху під дошкільний заклад. Зазначимо, цей дитячий садок розрахований на 40 місць.
У Куликові відбувся фестиваль-ярмарок «Свято ковбаси і хліба»
23 вересня 2019
У неділю, 22 вересня, у с. Куликів, що на Жовківщині, біля місцевого стадіону відбувся ІІ-ий Фестиваль-ярмарок ʺСвято ковбаси і хлібаʺ. Організатори представили традиційну українську м'ясну кухню. Головний продукт фестивалю — ковбаса, якою славиться Куликів. Гостям тут пропонували й інші домашні страви: бограч, шашлик, печену картоплю, голубці, тістечка. На свято завітали представники районної влади, які привітали громаду селища Куликів зі святом та побажали усім миру та радості на рідній землі, добробуту та щастя кожній родині. Упродовж усього свята гуртки художньої самодіяльності дарували гостям святковий настрій.
На Жовківщині відзначили Свято врожаю
16 вересня 2019
У неділю, 15 вересня, на території Надичівської сільської ради у селі Нове Село вперше відбувся фестиваль-ярмарок «Свято врожаю 2019». Символами цієї події стали гарно оздоблені великі снопи із зернових культур та пишні короваї із зерна нового врожаю, яким пригощали усіх присутніх. Участь в обжинках взяли сільські ради Жовківського району, які презентували дари полів та смаколики, аграрії Жовківщини представили свою продукцію, а святкового настрою гостям додавали виступи фольклорних колективів Жовківщини. З нагоди свята кращі господарства району отримали подяки департаменту. З вітальним словом виступила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко, яка подякувала аграріям за їхню самовіддану працю, адже саме вони забезпечують продовольчу безпеку нашого регіону та побажала хороших врожаїв та наснаги у подальшій роботі.
На Львівщині відзначають всесвітній День вітру
13 Червня 2019
Сьогодні, 13 червня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня вітру, відбувся виїзд на приватне домогосподарство в с. Ситихів Жовківського району, де можна було побачити обладнання, яке використовує енергію вітру, сонця та біопаливо для енергозабезпечення будівель. Щороку 15 червня відзначається Всесвітній день вітру. Збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії, в тому числі і вітру, в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави. Станом на червень 2019р. у Львівській області експлуатується три промислові вітрові електричні станції загальною потужністю 33,9 МВт. «Львівщина має великий вітровий потенціал, альтернативна енергетика активно розвивається, як приватна, так і промислова. В межах області функціонує три вітрових електростанції. За останні роки відсоток відновлювальної енергетики в енергобалансі області зріс більше як на 4 %. Генерація вітрових станцій навіть вища, ніж у сонячних. Щодо сонячних електростанцій, то уже 471 домогосподарства мають такі станції», - зазначив начальник управління енергозбереження Львівської ОДА Андрій Якубовський. Багато мешканців області встановлюють невеликі вітрогенератори для забезпечення електроенергією власних домівок. Невеликі вітряки можна побачити в Жовківському, Сокальському, Мостиському та інших районах області. Місцевий мешканець для виробництва електричної енергії для власних потреб використовує вітрогенератор потужністю 1 кВт, встановлений на щоглі висотою 12м., та вісім полікристалічних сонячних панелей потужністю 250 Вт кожна. Для виробництва теплової енергії для опалення будинку використовується твердопаливний котел, який працює на біопаливі (дровах), а для гарячого водопостачання - геліоколектор. «Вітрова, сонячна енергетика дозволяють економити і бути енергетично незалежним. Комплексний підхід, який включає вітровий генератор, сонячні панелі та твердопаливний котел, дозволяє увесь будинок забезпечувати електроенергією. Бувають дні, коли є надлишок енергії, тому є плани купити систему акумуляторів, які дозволять накопичувати енергію», - розповів власник Андрій Маршутка. Метою прес-туру «Приватний вітер» є підвищення розуміння суспільства потенціалу та позитивних ефектів, які дає широкомасштабне використання відновлюваних джерел енергії.
Жовківщина приймає Міжнародні змагання з авіамодельного спорту
3 травня 2019
У селі Дорошів Жовківського району тривають Міжнародні змаганнях з авіамодельного спорту «Vilga Cup 2019». Спортсмени змагаються у декількох класах радіокерованих моделей, які представляють Україну, Польщу, Китай, Болгарію та Туреччину. Серед присутніх були: начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім’як та голова оргкомітету «Vilga Cup 2019» Сергій Маркелов. Зазначимо, 2-3 травня відбулись змагання у класі F3J (45 осіб), а 4-5 травня будуть у класах F3J (понад 20 осіб) та F5J (майже 60 осіб). Загальна кість учасників понад 125 осіб.
На Жовківщині відкрили паліативне відділення
8 лютого 2019
Сьогодні, 8 лютого, на базі КНП «Рава-Руська районна лікарня» відкрили паліативне відділення. Інвестиційний проект реалізовано за кошти державного фонду регіонального розвитку «Реконструкція приміщення під відділення паліативної допомоги Рава-Руської районної лікарні по вул. Грушевського, 120 (поз.4) в м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області. У відділенні надається допомога тяжкохворим пацієнтам, які мають невиліковні захворювання. Основна мета паліативної допомоги - забезпечення полегшення болю та інших симптомів, що спричиняють страждання, а також подолання інших проблем (фізичних психосоціальних, духовних та інше). Тут використовується мультидисциплінарний підхід, орієнтований індивідуально на кожного пацієнта Тому пацієнти можуть розраховувати не тільки на кваліфіковану медичну допомогу, а і підтримку з боку соціальних працівників, священиків. Довідково: Основні заходи проекту внутрішні оздоблювальні роботи, ремонт та утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, заміна внутрішніх водо-каналізаційних мереж та заміна даху. Тривалість проекту складала 5 місяців із серпня по грудень 2018 року. Були залучені кошти державного фонду регіонального розвитку в сумі 1599,313 тис.грн. а також кошти Рава-Руської міської ради в сумі 177,401 тис.грн. Додатково за рахунок районного бюджету та коштів Рава-Руської міської ради було проведено капітальний ремонт приміщення під відділення паліативної допомоги на суму 235, 0 тис. грн., а саме 135,0 тис.грн. та 100,0 тис.грн. відповідно. Загальна кошторисна вартість проекту: 1776,714 тис.грн. Освоєно: кошти ДФРР – 1599,313 тис.грн.(роботи – 1574,515 тис.грн., технагляд та авторський нагляд – 24,798 тис.грн.) місцевий бюджет – 177,401 (роботи - 174 ,946 тис. грн., технагляд і авторський нагляд - 2,455 тис. грн.).
Проект "Ремінісценції.UA" представили на Перемишлянщині
17 грудня 2018
15 грудня у м. Бібрка на Перемишлянщині представили проект "Ремінісценції.UA". Це історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. Привітав гостей та артистів перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. "Ремінісценції.UA" - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відео інсталяція. Режисер та автор проекту – народна артистка України Ірина Мазур. Мета "Ремінісценції.UA" - повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Концепція проекту - "Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!"
Творчий десант з Жовківського району відвідав Яворівський полігон
10 грудня 2018
У неділю, 9 грудня, на базі Навчального центру академії сухопутних військ ім. Гетьмана Сагайдачного, що на Яворівщині, із програмою до Дня Збройних Сил України виступили аматорські колективи Жовківщини. У межах мистецької програми колективи презентували народні пісні та танцювальні номери. Відтак, виступали колектив сучасного танцю «Крик», солістка Жовківського РНД Наталія Полоцька, драматичний колектив НД с. Артасів зі сценкою «Жінки в армію йдуть», вокально-інструментальний гурт «Перелаз», хореографічна студія «STAN», поет, пісняр, Богдан Бовшик, музичний дарунок від братів Василя та Андрія Юрочко.
Мистецький проект "Ремінісценції" презентували на Городоччині
25 листопада 2018
Сьогодні, 25 листопада, в межах відзначення Дня Гідності та Свободи, у Народному домі Городка відбулась презентація мистецького проекту "Ремінісценції.UA". Проект «Ремінісценції.UA» історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. Режисер та автор проекту – народна артистка України - Ірина Мазур. Учасники проекту: актори балету «Життя», вокалісти: Назар Савко (лауреат телепроекту «Голос Країни», Ірина Доля (співачка, композитор, лауреат міжнародного фестивалю «Зелена Гура»). Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!».
Мистецький проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ» стартував на Сколівщині
4 листопада 2018
У суботу, 3 листопада, у районному народному домі "Бескид" м. Сколе стартував проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Серед почесних гостей голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Любомира Мандзій. Участь в заході взяли голова Сколівської райдержадміністрації Богдан Янко, заступники голови райдержадміністрації, духовенство, керівники та представники державних установ, організацій, працівники закладів культури району, освітяни, громадськість Сколівщини. У вітальному слові голова облдержадміністрації висловив слова вдячності учасникам мистецької програми, а також закликав щирими та гучними аплодисментами віддати шану всім українським воїнам, які зараз героїчно боронять кордони нашої держави на її східних рубежах. «Сьогодні ми всі маємо можливість бути тут, завдяки армії, завдяки великій історії, великій історії великого народу. Я дуже б хотів, щоб наша історія, наша віра і наша пам'ять не дала можливості розвернути країну в іншу сторону. Щоб ми серце до серця, плече до плеча йшли в Європу, в НАТО, геть від Москви, вперед за Україну», - наголосив Олег Синютка. «Ремінісценції.UA» - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяції. Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій - про війну, страх, репресії, смерть, але водночас - про віру, життя, кохання, надію, боротьбу за Україну». Проект триває впродовж жовтня-листопада на території Львівщини. Мистецьку програму презентують українські артисти Ірина Доля, Софія Федина, Назарій Савко, а також балет “Життя”. Це мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України. Мета проекту - реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо. Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє".