Питання мовної політики зараз як ніколи актуальне, - Галина Мацюк
Сьогодні, 8 листопада, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч з громадськістю Львівщини до Дня української писемності та мови на тему: «Мова - найсильніша зброя».
У дискусії взяли участь представники громадськості, науковці, літератори, представники ЗМІ та усі небайдужі до ровитку української мови та писемності.
«У японському дослідженні, що стосувалося походження української мови, йдеться про те, що наша мова є найближчою до священної мови санскриту. А отже народ має надзвичайно глибоке коріння. Попри тисячоліття намагань знищити нашу мову та країну починає утверджуватися статус української мови. Важливість цієї теми у тому, що в мові закладений генетичний код нації, і це один з тих стовпів, що тримають державність», - зазначила модератор заходу Софія Федина.
У межах зустрічі учасники зустрічі обмінялися думками щодо мовних квот в ефірах українських телеканалів та радіостанцій, а також про перевиконання цих квот на теренах усіх областей України.
Присутні зійшлись на думці про потребу популяризації мови та культури.
«В університеті є низка нових дисциплін, що пов'язані з мовою. Питання мовної політики зараз як ніколи актуальне. Дуже важко наповнювати матеріал новим змістом, адже на подібних лекціях твориться нова історія. Світ оновляється, зокрема, у ділянці україністики. У цьому напрямі варто звернути увагу на аналіз мовного матеріалу, мову і церква, мову та національну ідентичність. Тому в цьому контексті варто працювати з істориками», - переконана доктор філологічних наук Галина Мацюк.
Метою зустрічі є обговорення з громадськістю процесу зміцнення статусу української мови, формування національної свідомості, патріотизму та відповідальності за долю України.
Новини за темою
“Модернізація чинних та будівництво нових пунктів пропуску є одним з пріоритетних напрямів для області”, - Юрій Бучко
16 вересня 2021
На цьому сьогодні наголосив під час дискусії, присвяченій розбудові прикордонної інфраструктури, в межах XX Міжнародного економічного форуму заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. “Понад 200 км українсько-польського кордону проходять на межі Львівської області. На сьогодні максимальна пропускна спроможність – до 4 тисяч транспортних засобів в добу. Амбітні плани для області – будівництво на території Львівщини п’ять нових пунктів пропуску: Варяж-Усьмеж, Белз-Будинін, Мшанець-Бандрув, Лопушанка-Міхновець та Боберка-Смольник. Сьогодні до них будуємо під’їзні дороги. Найшвидший після реалізації нового пункту пропуску Нижанковичі–Мальховичі, буде Лопушанка-Міхновець. На сьогодні відремонтували 6 кілометрів дороги Турка–Лопушанка і виготовлено техніко-економічне обґрунтування на будівництво пункту”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За його словами, щодо чинних пунктів пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». На їх облаштування в межах польського кредиту Україна отримала позику в розмірі майже 25 млн євро. “Зокрема, за ці кошти запланували збудувати піший перехід у «Раві-Руській», в «Шегинях» - провести реконструкцію інфраструктури чинного пункту пропуску, а в «Краківці», окрім оновлення інфраструктури, передбачене будівництво ділянки для легкового автотранспорту та автобусів.Завершити роботи по пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» плануємо до кінця 2022 року, інші два пункти пропуску – 2023 року. З державного бюджету теж передбачені кошти на ці пункти пропуску. Наше завдання консолідувати зусилля щодо пришвидшення робіт на цих пунктах пропуску. Львівська ОДА і надалі готова сприяти в реалізації цих інфраструктурних проєктів”, - додав Юрій Бучко.
Подорожі на велосипедах через кордон: перспективи велоруху між Україною та ЄС обговорили в межах дискусії
2 Червня 2021
Аналітичний центр «Європа без бар’єрів» організував онлайн-дискусію «Велосипедний рух між Україною та ЄС: проблеми перетину кордону та доступності інфраструктури». До участі запросили представників асоціацій велосипедистів, туристичних організацій, незалежних експертів, представників місцевих адміністрацій. Від Львівської ОДА долучився до дискусії заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський, який наголосив, що розвиток шляхів активного туризму для обласної державної адміністрації є у досить великому пріоритеті. «На цей рік запланували ознакувати частину велосипедного шляху №490, що веде до кордону з Польщею на митних перетинах Рава-Руська та Гребенне. Проєкт «РОВЕЛОВЕ РОЗТОЧЧЯ» – РАЗОМ ПОПРИ КОРДОНИ – реалізується за фінансової підтримки ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. Загальна протяжність шляху 160 км по території Львівської області і 187 км по території польського прикордоння, - поділився управлінець. – І, власне, по цьому шляху ми вирішили ознакувати частину від Високого Замку, адже звідси розпочинається Розточчя, до рекреаційного осередка – ведмежого притулку Домажир». Тарас Лозинський також додав, що це буде хорошим кейсом на майбутнє, тому що, якщо успішно реалізується цей проєкт, можна буде у подальшому говорити про створення велосипедного коридору на згаданих митних перетинах, для того щоб велосипедисти могли безперешкодно перетинати кордон між Україною та Польщею. Під час зустрічі обговорювали нормативні аспекти при перетині кордону з ЄС; ділилися досвідом велосипедних поїздок у прикордонні і через кордони; йшлося також про велосипедну інфраструктуру та туризм у прикордонних з ЄС регіонах і у сусідніх країнах. Зокрема , Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії. Павло Кравчук, комунікаційний менеджер аналітичного центру «Європа без бар’єрів» та модератор двогодинної дискусії на завершення зауважив, що було б добре, якби на основі обговорення згодом з’явилась петиція, спрямована на те, щоб підняти на рівні центральних органів виконавчої влади необхідність врегулювати питання перетину кордону з велосипедом. Тому що цей бар’єр буде відвертати величезну кількість потенційних мандрівників. Захід підготовлено у рамках проєкту «Посилення діалогу з питань управління кордонами між громадськістю та органами влади», який здійснюється за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Висловлені під час заходу думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
Центр культурно-мистецьких ініціатив співпрацюватиме із науковою бібліотекою
22 лютого 2021
Один із креативних осередків Центру культурно-мистецьких ініціатив уже невдовзі функціонуватиме на базі Педагогічно-наукової бібліотеки, що на вулиця Зеленій, 24. Днями уклали тристоронній меморандум про співпрацю між Центром Культурно-Мистецьких Ініціатив, департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації й Львівською обласною науково-педагогічної бібліотекою. Наприкінці січня Центр звернувся до обласної комісії з питань освіти із проханням посприяти у пошуку приміщення, в якому ЦКМІ міг би реалізовувати свої творчі ініціативи. «Департамент ознайомився і ретельно вивчив питання, яке викладене у листі-зверненні ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив». Нам відомо про багаторічну успішну діяльність ЦКМІ у галузі культури, зокрема мистецтва, освіти, науки. Ми з’ясували можливості та графік роботи Педагогічно-наукової бібліотеки, провели робочі наради з адміністрацією бібліотеки і вважаємо, що співпраця ЦКМІ з цією бібліотекою є можливою і необхідною як для суспільно-активної громади міста й області в цілому, так і для бібліотеки зокрема», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Адміністрація Педагогічно-наукової бібліотеки солідарна з баченням департаменту щодо взаємної зацікавленості сторін у співпраці, відтак уже навесні один із креативних осередків Центру почне свою роботу у приміщенні бібліотеки. «Від імені колег творчої родини Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив дякуємо директору департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олегу Пасці та начальнику управління інновацій Ользі Котовській за те, що відгукнулися на нашу ініціативу і, що найважливіше - підтримали її не словом, а ділом. Окремі слова подяки адресуємо партнерській інституції – Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці за взаємне зацікавлення у розбудові культурно-мистецької та едукаційної діяльності. Організація провадить численні програми і проєкти, у результаті чого маємо у своєму доробку не один їх десяток», - наголосив Голова правління ЦКМІ Сергій Гаврилович. Під опікою ЦКМІ вже понад 15 років працює Школа мистецтв «СПІРОГРАФ» та Львівський авторський драматичний Театр «ScenA8», при якому діє едукаційна театральна лабораторія «СПІРОГРАФ». Організація гуртує у своїх осередках фахівців та професіоналів, які мають можливість ефективно обмінюватися досвідом, здобутим у роботі з дітьми та молоддю. Низка проєктів є спрямована на роботу з дітьми, позбавленими батьківської опіки, та особами з особливими потребами. Громадська організація «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив» проводить свою діяльність з 2003 року.
Бібліотеки Миколаївського району забезпечили комп’ютерами
17 листопада 2020
В межах проекту «Дія.Цифрова освіта» бібліотеки Миколаївського району забезпечили комп’ютерами. Днями Львівська обласна державна адміністрація отримала для подальшого розподілу між бібліотеками Львівщини 300 комп’ютерів. Цього року стартував проєкт «Дія.Цифрова освіта», який дає можливість навчатись цифровим навичкам в онлайн та оффлайн форматі. В рамках проекту «Дія.Цифрова освіта» Міністерство цифрової трансформації України спільно з партнерами допомагає регіональним та сільським бібліотекам із технічним обладнанням, зокрема, забезпеченням комп’ютерною технікою. "Ми розглядаємо бібліотеки як драйвери цифрової освіти в регіонах. Тому нам дуже приємно їх підтримувати та допомагати. Це спільна робота над масштабною програмою цифрової грамотності населення, кінцева мета якої — навчити 6 млн українців цифрової грамотності» - наголосила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Міністерство цифрової трансформації завдяки проєкту "Дія.Цифрова освіта" у співпраці з Офісом Президента України отримали можливість комп’ютеризувати міста та села і передати за сприяння Української бібліотечної асоціації 5000 одиниць комп‘ютерної техніки українським бібліотекам. Варто зазначити, що на реалізацію проєкту не витрачатимуться кошти державного бюджету. Сьогодні заступник голови ОДА Іван Собко спільно з заступницею міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерією Іонан, головою правління Асоціації розвитку туризму та координатором проекту Фазилем Аскеровим, головою благодійного фонду «Дитячі стежинки» Миколою Шагаровим, генеральним директором директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Веронікою Селегою та членкинею президії УБА Ларисою Луговою передали перші комп’ютери для сільських бібліотек Миколаївського району, Тростянецької та Розвадівської ОТГ. "Ми вже давно перестали асоціювати міські бібліотеки лише з книгозбірнями. Адже це осередки інтелектуального та культурного життя, дозвілля й розвитку наших дітей. І дуже тішить,що сьогодні, завдяки проєкту «Дія. Цифрова освіта» і сільські бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти» - наголосив Іван Собко.
Розвиток фермерських господарств: для представників аграрного сектору організували онлайн дискусію
8 вересня 2020
Сьогодні на онлайн-платформі Zoom відбулась дискусія «Децентралізація управління – шанси та виклики для розвитку сільської місцевості» в межах реалізації проєкту "Німецько-український агрополітичний діалог". Участь у заході взяли представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, обласних адміністрацій, ОТГ, дорадчих служб, аграрних палат. Представник Міністерства Світлана Павленко акцентувала увагу на важливості розвитку сільських територій, зокрема в аграрній сфері через розвиток сімейних фермерських господарств та кооперації. «Саме розвиток підприємництва в ОТГ в майбутньому формуватиме спроможність такої громади», - наголосила Світлана Павленко. Заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко представив учасникам дискусії досвід Львівщини в розвитку сільських територій на прикладі проєкту регіонального розвитку «ГорбоГори». «Проєкт «ГорбоГори» є унікальним. Наближеність території кластеру до обласного центру, наявність природно кліматичних та аграрних ресурсів дозволяє розвинути агротуристичні послуги, налагодити виробництво якісної с/г продукції, відновити автентичні види ремісництва. Для території реалізація проекту дозволить наростити місцевий валовий продукт, отримати додатковий дохід від обслуговування туристів, збільшить бюджетні надходження. Проєкт сприятиме розповсюдженню сучасних технологій збуту і просування продукції, що виробляється під брендом «ГорбоГори», - зазначив Юрій Бучко. Керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог», Фолькер Зассе, розповів про німецьких досвід при підготовці державної стратегії розвитку сільських територій, а також повідомив що проект «Німецько-український агрополітичний діалог» долучився до розробки Стратегії розвитку сільських територій, яка розробляється Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і наразі проходить активну стадію обговорення.
Львівщина на велосипеді точно їде в Європу,- Юрій Холод
3 вересня 2020
Сьогодні у Львівському прес-клубі відбулася дискусія про велоінфраструктуру міста Лева та області, участь у якій взяв заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Учасники розмови - депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич, експертка з містобудування Алла Нижник, представник Львівської асоціації велосипедистів Матвій Шкотняр та інші спілкувалися на тему “Куди їде Львівщина на велосипеді в Європу чи в Азію: чого бракує велосипедній інфраструктурі регіону?” “Велоінфраструктура міста і області - це трохи різні речі. Для міста велодоріжки - це про розвантаження громадського транспорту, про безпеку і комфорт львів’ян, про екологію навіть, адже ми за те, щоб машинних викидів ставало щоразу менше. Це світовий рух. Велоінфраструктура області - це про спорт, активний відпочинок і туризм. Як профільний заступник голови Львівської ОДА, скажу, що велоінфраструктура області є пріоритетом для туристичної галузі, а відтак і частиною стратегії розвитку Львівщини”, - вважає Юрій Холод. Управлінець також повідомив, що на Львівщині реалізовують кілька проєктів, які стосуються велоінфраструктури. “У межах реалізації проєкту «Велокарпатія», за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування, будуємо велотрасу по горі Погар - протяжністю понад 2 км. Тривають роботи із будівництва велодоріжки смт. Славське – с. Волосянка завдовжки 6,8 км. Більше половини вже зроблено. В перспективі цю велодоріжку буде продовжено і вздовж автодороги «Мале Карпатське коло». Ще одну трасу, довжиною 110 км, ознаковуємо на території Яворівського району. Це в межах проекту «Рове Лове Розточчям – разом попри кордони» в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Ще один проєкт «ВелоБескиди” ми подаємо на ДФРР-2021. Він передбачає прокладання пішохідного і велошляху Трускавець – Орів – Борислав – Східниця, а також будівництво оглядової вежі”, - сказав заступник голови Львівської ОДА. У велоспорті Львівщина має найвищі досягнення в Україні. Саме в нашій області відбуваються престижні велозмагання, яким нема рівня у Східній Європі. Щойно 16 серпня відбулись масштабні велоперегони Gran Fondo Ukraine 2020. Їх вже вчетверте організовує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА спільно з Lviv Bicycle Club. Велосипедисти, традиційно, стартували у Старому Самборі, подолали 100 кілометрів Старосамбірщиною та Турківщиною та фінішували у стартовому містечку. Участь взяли 445 осіб. У Львові, на стадіоні СКА, який є у віданні Міноборони, тренується збірна України з велоспорту. І це єдиний велотрек в Україні, який підходить для таких тренувань. А кілька днів тому на чергових змаганнях Львівські спортсмени на велосипедах побили рекорд швидкості, який тримався 4 роки. Торік, за словами управлінця, управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА разом із партерами провели 7 чемпіонатів України на треку та одну міжнародну гонку на треку - Lviv open cup. Цього року вже відбулося три чемпіонати. Ще два на треку і один на шосе - попереду. Варто згадати і про Львівську сотку - змагання, яке відбувається двічі на рік. Вона завжди є масовою, навіть попри карантин на Львівську сотку-осінь вже зареєструвалися 357 осіб. “Є ще один напрям розвитку велоінфраструктури області. Чесно скажу, що вважаю його більше пріоритетом місцевих громад. Це стосується велоінфраструктури в громадах. Кожна ОТГ сама має виступати ініціатором розвитку цього напряму, залежно від потреб і можливостей. З нашого боку точно є готовність до співпраці та сприяння, в силу можливостей обласного бюджету”, - зазначив Юрій Холод. Інші учасники дискусії більше зосередилися на велоінфраструктурі Львова. Переглянути дискусію повністю можна на сторінці Прес-клубу у соцмережі Фейсбук.
Аграріїв та представників ОТГ запрошують до участі у дискусії з прозорості орендних правовідносин
31 липня 2020
18 серпня, у внутрішньому дворику Львівської ОДА, відбудеться дискусійна панель на тему «Прозорість орендних правовідносин - запорука інвестиційної привабливості Львівщини». Про це інформують в юридичному управлінні Львівської ОДА. До участі запрошують аграріїв, фермерів, зацікавлених громадян, представників новоутворених територіальних громад. Метою заходу є створення простору для комунікації між органами державної влади, представниками інвесторів, аграрних та фермерських господарств з метою висвітлення проблемних питань у сфері земельних правовідносин. «Верховною Радою України 05.12.2019 прийнято Закон України від №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству». Даним законом запроваджено низку змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі». В результаті чого орендні правовідносини, предметом яких є земельні ділянки приватної, державної або комунальної власності зазнали істотних змін. Оскільки, Львівська обласна державна адміністрація, як орган виконавчої влади на місця, у таких правовідносинах фактично завжди виступає гарантом стабільності ведення бізнесу в регіоні, безпеки власності кожного громадянина, а також є безпосереднім орендодавцем земель державної форми власності окремих категорій земель, ініціює проведення такої дискусійної панелі з метою висвітлення нових правил орендних правовідносин, захисту та безпеки прав орендарів, які є запорукою успішності ведення будь-якого господарства, діяльності, бізнесу, тощо», - розповіли у юридичному управлінні. Серед запланованих для розгляду тем: «Новели правового регулювання оренди земельних ділянок у світлі змін, що набрали чинності 16.07.2020р.», «Ефективне використання земель сільськогосподарського призначення, як ознака розвитку сільськогосподарського виробництва», «Окремі аспекти оподаткування земельних ділянок у процесі реалізації земельної реформи» та інше. Заявку на участь у заході можна подати: - у телефонному режимі за номером: +38 067 770 59 55 - Оксана Павлівна - шляхом надіслання повідомлення на електронну адресу: law@loda.gov, із зазначенням ПІБ учасника, номер контактного телефону. Учасник, який подав заявку на участь в панельній дискусії надає тим самим згоду на оброку персональних даних: ПІБ, найменування електронної адреси, контактного номеру, згідно Закону України "Про захист персональних даних" з метою організації та проведення заходу. Кількість місць для участі обмежена.
Львівській обласній бібліотеці для дітей сьогодні 80 років
9 травня 2020
З ювілеєм бібліотеку привітав заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. «Львівська обласна бібліотека для дітей – це особливий простір, окрема книжкова планета, де дітям завжди цікаво та комфортно. Це місце, де вже цілих 80 років наших з вами дітей навчають любити найбільший скарб – книгу. Львівщина пишається такою бібліотекою, усіма її здобутками та відданими працівниками. З нагоди ювілею бажаю колективу бібліотеки сил, наснаги та усіх необхідних ресурсів для реалізації задуманих проєктів, оптимізму та невичерпної енергії» – йдеться у повідомленні. Львівська обласна бібліотека для дітей – культурно-інформаційний центр для дітей, підлітків, батьків та організаторів дитячого читання. Офіційне найменування бібліотеки – Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна бібліотека для дітей», неофіційне – Бібліотека «Левеня», Леотека. Розпочавши свою роботу 9 травня 1940 року як Львівська державна обласна бібліотека для дітей та юнацтва, з часом бібліотека перетворилася на інноваційний простір, багатофункціональний інформаційний, освітній, культурний та центр дозвілля. Завдяки зусиллям працівників у закладі панує унікальна атмосфера, яка сприяє навчанню, розвитку і креативності дітей та дорослих. Сервіс та відповідальність, відкритість та доступність, позитивна філософія роботи з користувачами, інновації – це те чим «Левеня» притягує до себе своїх читачів. Штат бібліотеки – 48 працівників, з них 39 осіб – з фаховою освітою. Бібліотечний фонд містить 100 459 примірників науково-пізнавальної, довідкової, художньої літератури та періодичних видань, незалежно від носіїв: друкованих, аудіовізуальних матеріалів, DVD, CD-дисків, електронних ресурсів. Понад 11 тис. читачів обслуговує відділ обслуговування користувачів з 2-ма секторами: читальних зал та абонементів. Для дошкільнят та учнів початкових класів створені спеціальні куточки, ігрові зони, а також працює бібліотека іграшок – ігротека. Послугами бібліотеки користуються учні понад 100 шкіл міста, соціокультурною діяльністю охоплені учні шкіл, інтернатів, гімназій, садочків, вихованці студій естетичного дошкільного виховання, студенти Львівського коледжу культури і мистецтв, Педагогічного коледжу Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського поліграфічного коледжу Української академії друкарства та багатьох інших закладів. Щороку бібліотека бере участь у конференціях PZB – Польської спілки бібліотек (єдиний член з України), активно обмінюється досвідом з бібліотеками Польщі, Литви, Білорусі. Договори про співпрацю підписані з публічними бібліотеками міста Кросно (Республіка Польща) та міст Гарждай і Скуодас (Литва). Бібліотека є офіційним партнером Української бібліотечної асоціації в реалізації спільних програмних цілей та Форуму видавців. Вартує зазначити, що новий стратегічний розвиток бібліотеки розпочався з 2010 року під керівництвом Лариси Лугової, заслуженого працівника культури України та віцепрезидентки Української бібліотечної асоціації.
Екопроєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей визнали у світі
4 травня 2020
У Львівській обласній бібліотеці для дітей, що цьогоріч відзначає ювілей – 80 років з дня створення, вже не перший рік успішно діє проєкт «Екобібліотека». Днями Львівська обласна бібліотека для дітей засвітилася на всесвітній мапі бібліотечного олімпу IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions Корисність та необхідність проєкту «ЕкоБібліотека» визнали у світі. В рамках проєкту «Екобібліотека» бібліотекарі вчать своїх користувачів екограмотності: як правильно сортувати сміття, якими бувають процеси його переробки, які негативні наслідки стають результатом безвідповідального ставлення до відходів. Проєкт спрямований на дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти років, їхніх батьків та вчителів. За даними громадської організації «Україна без сміття», на українські сміттєзвалища щороку відвантажується близько 10 мільйонів тонн сміття. Хоча 30-40% цього сміття підлягає вторинній переробці, лише 4% його реально переробляється. Ідея проєкту виникла після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові у 2016 році. Неконтрольована пожежа спричинила загибель шести людей. Ця аварія спрямовувала увагу всієї громади міста на екологічні проблеми області. Львівська обласна дитяча бібліотека для дітей хотіла допомогти вирішити екологічні проблеми регіону, тому його бібліотекарі розпочали навчальний проєкт "Герой сміття". З моменту запуску проєкту в бібліотеці було проведено 150+ заходів «Герой сміття». Понад 3000 людей взяли участь у презентаціях, демонстраціях, екранізаціях та багатьох інших заходах. Ознайомитися зі статтею можна за
Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука стала учасницею проєкту "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги"
29 квітня 2020
Проєкт реалізується Всеукраїнською громадською огранізацією «Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу» (програма Дім Європи). Партнери проєкту: Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація. З квітня по грудень 2020 року понад тридцять учасників, бібліотекарі з України та Білорусі, навчатимуться створювати проєкти, зокрема, працюватимуть над розробкою програм з інноваційних бібліотечних послуг. В рамках проєкту було заплановано два п’ятиденні тренінги у Києві, де лекції мали б читати фахівці з Данії. На жаль, у зв’язку із карантином, навчання відбуватиметься онлайн на платформі Zoom. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробить та впровадить у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій та презентує її на ХІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі (16-19 вересня 2020 р.). Завдяки проєкту бібліотекарі матимуть чудову нагоду навчатися та створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурну та творчу індустрію Львівщини.
На Львівщині відбудеться міждисциплінарна дискусія з нагоди Всесвітнього дня води
10 березня 2020
До Міжнародного Дня Води Інститут екуменічних студій в межах проєкту "Екуменічний соціальний тиждень" запрошує всіх небайдужих доєднатися до дискусії – «Вода: відповідальність людини за Божий дар». Захід відбудеться 19 березня 2020 року у конференц-залі Філософсько-богословського факультету УКУ, за адресою: вул. Хуторівка, 35а, м. Львів. «Питання дефіциту водних ресурсів в Україні – одна з найгостріших екологічних проблем держави, а зниження якості питної води сьогодні як ніколи турбує населення. Світовий фінансовий банк провів дослідження, згідно з яким Україна за кількістю (і якістю) питної води на душу населення займає 125 місце із 180 країн. Українці перебувають десь між Чадом та Суданом. Навіть підземні води далеко не скрізь відповідають вимогам, які висуваються до питної води. В результаті неякісну воду для питних потреб використовує значна частина населення. Збереження і захист водних об'єктів та їх раціональне використання – одна з найважливіших проблем, яка потребує невідкладного вирішення», - зазначають організатори заходу. Всіх охочих запрошують долучитися до дискусії та почути експертну думку органів місцевого врядування, бізнесу, громадського сектору, освітян, екологів, Церков та релігійних організацій щодо вище згаданої проблематики, а також зрозуміти яка ситуація із водними ресурсами на місцевому рівні, які заходи вживаються щодо покращення стану водних ресурсів, як громада може ефективно взаємодіяти задля збереження спільного довкілля та покращення ситуації на місцевому рівні. Спікери: о. Олег Кобель, референт Екобюро УГКЦ, Олександра Сладкова, керівник Управління екології Львівської міської ради, Уляна Горбата, речниця "Львів Водоканал", Наталія Джура, співорганізатор Екофоруму "Вода та Енергія". Для реєстрації на подію необхідно заповнити форму за посиланням. З організаційних питань звертайтесь до контактної особи - Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua Початок заходу о 16:30 годині.
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
21 лютого 2020
Сьогодні, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. На ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО від 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в місті Парижі оголошено Міжнародний день рідної мови, який відзначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року, що сприяє мовному розмаїттю та зближенню культур. Починаючи з 2002 року, українці щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови як свято багатомовності, взаєморозуміння та взаємоповаги. З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в установах та закладах освіти і культури області відбудуться заходи, спрямовані на утвердження державного статусу української мови та піднесення її престижу. Зокрема, тематичні вечори, вікторини, лінійки, години спілкування, літературні конкурси та конкурси виразного читання.