В області розглянули питання роботи «Єдиного вікна» Львівської митниці ДФС
Сьогодні, 14 листопада, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського відбулась нарада щодо роботи «Єдиного вікна» Львівської митниці ДФС. Участь у заході взяли представники митниці та підприємці області.
Ростислав Замлинський відзначив позитивні зміни на митниці, про що свідчить збільшення надходжень до бюджету, частину яких скерували на ремонт та будівництво доріг на Львівщині. Також він додав, що спільним завданням є створити оптимальні умови для здійснення митних операцій суб’єктами зовнішньо-економічної діяльності.
«Хотів би зазначити, що за підсумками дії митного експерименту за останній місяць нам вдалось додатково залучити в бюджет на ремонт та будівництво доріг понад 120 млн грн. За останні 4 роки провели ремонт чи побудували понад 1600 кілометрів доріг в області і тут левова частка також від митних платежів. Сьогодні триває дискусія з цього питання, ще немає кінцевого рішення, ми його побачимо із прийняттям державного бюджету на 2019 рік. Ми також зацікавлені в тому, щоб цей експеримент дальше продовжувався. Це збільшення відбувається в двох площинах: це реальна боротьба з корупцією, друга це залучення нових видів ЗЕД і ми далі будемо продовжувати роботу в даному напрямку. З однієї сторони митниця – це ворота в Україну, а також ворота для нашого бізнесу вийти на зовнішньо-економічні ринки. Цьому сприяють і угода про вільну торгівлю і необхідність переорієнтації ринків на країни Європейського Союзу. Відтак нам необхідно зорганізувати свої зусилля так, щоб суб’єкти ЗЕД мали всі комфортні умови», - зазначив Ростислав Замлинський.
Про роботу «Єдиного вікна» Львівської митниці ДФС розповів заступник начальника Львівської митниці ДФС Павло Македон.
«Всього в нас по митниці за період лютий-жовтень 2018 року оформлено 190 тисяч 929 декларацій, видано контролю 143 тисячі 971 декларація, з видами контролю, які застосовані тільки по Єдиному вікну 138 тисяч 881 декларація, це становить 96, 5 % від оформлених загальних декларацій», - розповів Павло Македон.
Відтак в межах зустрічі порушили проблемні питання митних операцій, зокрема щодо проходження ветеринарно-санітарного контролю, отримання міжнародного сертифікату та скоординували подальші спільні дії.
Новини за темою
Від початку великої війни львівські митники виявили та вилучили товарів на суму майже на 2,5 млн гривень
10 травня 2022
З початку повномасштабної війни росії проти української держави співробітники Львівської митниці склали 119 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість товарів, які вилучили, – майже 2.5 млн гривень. Як повідомили у пресслужбі Львівській митниці, зі складів митниці для потреб Збройних Сил України передали такі товари як: транспортні засоби, техніка, зброя та боєприпаси, побутова хімія, одяг тощо. “Загалом передали майна на суму понад 68 млн гривень. Тобто, це товари, які вилучили з початку війни, а також ті, які конфісковані раніше, прийняті на зберігання у складах та перейшли у власність держави”, – зазначили у пресслужбі Львівської митниці. Зазначимо, відповідальність за перевезення контрабанди регулюється Кримінальним кодексом України.
При Львівській митниці запрацює центр інформування про перевезення гуманітарного вантажу з Польщі
15 березня 2022
Гуманітарний штаб при Львівській митниці стає українсько-польським центром обміну інформацією стосовно перевезення гуманітарної допомоги. Польські митники допомагатимуть Львівській митниці в оперативних консультаціях щодо перевезення гуманітарної допомоги. Про це було домовлено на зустрічі керівництва Львівської митниці та представників Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Під час зустрічі в.о. керівника Львівської митниці Даніїл Меньшиков обговорив з Першим радником Посольства Республіки Польща з митних та фіскальних питань в Україні Бартошем Ґрушецкі посилення взаємодії під час воєнного стану в Україні. Зокрема, сторони домовилися про: оперативний обмін інформацією про зміни законодавства в обох країнах, подання переліку митних установ, які обробляють гуманітарні вантажі в спеціальному режимі, оперативні консультації щодо митних формальностей. За результатом зустрічі сторони домовились про те, що митники та волонтери з Гуманітарного штабу Допомогти UA Lviv, який діє при Львівській митниці, оперативно отримуватимуть інформацію від польських колег для подальших консультацій перевізників. Таким чином, штаб #ДопомогтиUALviv стане україно-польським консультаційним центром для донорів та перевізників з оперативного інформування про зміни законодавства, нормативного регулювання та порядку перевезення гуманітарних вантажів через польсько-український кордон як з України, так і з Польщі. Нагадуємо інформаційні канали Штабу Допомогти UA Lviv існують у фейсбуці та телеграмі. Телефони гарячої лінії: 0954868872 або 0976118554 чи 0934577492, а також 0934508297 і 0934508291.
Під виглядом гуманітарної допомоги через кордон намагаються перевезти комерційні товари
12 березня 2022
Від початку війни через Львівську митницю в Україну надійшло понад 30 тонн гуманітарних вантажів. Найбільше допомоги надходить з Польщі, Франції, Німеччини, Великої Британії. Однак, трапляються випадки, коли під виглядом гуманітарного вантажу намагаються перевезти комерційні товари. Про це під час брифінгу розповів в.о. начальника Львівської митниці Даніїл Меньшиков. «На пунктах пропуску частішають випадки, коли нечесні ділки перевозять комерційні товари під виглядом гуманітарної допомоги. Наприклад, сир, хамон тощо. Тому звертаюся до всіх громадян: не треба заробляти на війні! Всі незадекларовані товари ми негайно вилучаємо та передаємо на потреби Збройних Сил України», - зауважив Даніїл Меньшиков. В умовах воєнного стану вся гуманітарна допомога перетинає кордон у спрощеному порядку. Але таку перевагу можуть отримати тільки неприбуткові організації. Читайте також: Водії призовного віку, які перевозять гуманітарний вантаж зможуть перетнути кордон за певних умов: деталі. Нагадаємо, для перевезення гуманітарного вантажу треба подавати тільки декларацію, в якій має бути вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що їде. Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235. Окремі групи товарів – в першу чергу, це транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали (повний перелік визначений у постанові Кабінету міністрів №224 від 7 березня 2022 р.) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням голови обласної військової адміністрації. При їх перевезенні через митний кордон України треба до декларації надати рішення голови обласної військової адміністрації про визнання товарів, що перевозяться, гуманітарною допомогою. Всі ці документи краще підготувати та заповнити до перетину митного кордону України!
"Рава-Руська - Гребенне": працівники митниці організували додатковий транспорт для жінок та дітей
25 лютого 2022
У пункті пропуску "Рава-Руська - Гребенне" працівники митниці, спільно з прикордонниками, допомагають подорожнім, які збираються виїхати з України до Республіки Польщі. Вони організували додатковий транспорт для жінок та дітей. Сформовані групи пересаджують в автобуси, які направляються до сусідньої держави. Працівники Львівська митниця роблять все можливе, аби підтримувати спокій на кордоні та не допускати паніки серед громадян. Слава Україні! Перемога за нами!!!!
На Львівщині запрацювала скануюча система для вантажних транспортних засобів
23 грудня 2019
Відтепер на пункті пропуску «Краковець-Корчова» перевірка великотоннажних транспортних засобів здійснюватиметься швидше та ефективніше. Запрацював сканер вантажів, який Прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручав запустити на митних кордонах, сьогодні, 23 грудня. «Ми нарешті запускаємо в роботу величезний довгобуд, який тягнеться вже майже 2 роки. Це – стаціонарні скануючі системи. Цих стаціонарних скануючих систем загалом є сім. Вони, згідно з планом, всі введені в роботу до кінця цього року. Це дуже потужний безпековий інструмент, який допоможе нам у боротьбі з контрабандою. Тому ми пройшли увесь шлях повного супротиву і сьогодні нарешті ми показуємо не те, що буде чи планується, але й працює прямо зараз» , - наголосив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов. Окрім того, він зазначив, що перші декілька місяців на цій системі будуть тренуватися, а також визначати, які саме вантажі потрібно сканувати, скільки часу це буде займати, які проблеми можуть виникнути. «Сканер уже працює, він реально кожного дня шукає порушення і контрабанду, яку ми не хочемо, щоб потрапила на в’їзд в Україну або щось було вивезено з нашої держави», - додав Максим Нефьодов. Зауважимо, що сканування вантажів відбувається без огляду посадовими особами митниці, а отже, перевірка вантажу відбувається у 10 разів швидше. Інакше доводилося б витрачати додатковий час та кошти на розвантаження та інші супровідні процедури. «Ми чітко розуміємо, що чудес у цьому житті не буває. І чітко розуміємо, що це обладнання не є панацеєю усіх наших проблем, які зараз існують, але будь-яка найважча чи найбільше дорога розпочинається із першого кроку. І сьогодні він зроблений. Результат – це є тільки системний підхід і системна робота. Маємо чітке і стійке переконання в тому, що це обладнання спричинить відповідний позитивний фактор», - наголосив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень. За словами в.о. начальника Галицької митниці Держмитслужби Володимира Цабака, ПП «Краковець-Корчова» здійснює пропуск в середньому до десяти тисяч осіб, до трьох з половиною тисяч транспортних засобів легкових, а також до п’ятсот вантажних транспортних засобів. «У зв’язку з цим тут існують серйозні загрози переміщення контрабандних вантажів, а це є ризиком забезпечення національної безпеки на державному кордоні. Тому ця стаціонарна установка, яку вам презентує Митна служба, має відіграти вагому роль у наведенні відповідного налагодження системи протидії відповідним загрозам. Я впевнений, що у найближчий час ефективність даної установки буде доведена», - повідомив Володимир Цабак. Довідково: Стаціонарні сканери або скануючі системи стаціонарного типу – це спеціальне обладнання, призначене для виявлення товарів, що переміщуються прихованими серед інших товарів, задекларованих до переміщення.
Товарообіг в зоні діяльності Львівської митниці ДФС сягнув понад 90 мільярдів гривень
6 вересня 2019
У зоні діяльності Львівської митниці ДФС лише за останні вісім місяців більше 4,5 тисяч суб’єктів господарювання провадили зовнішньоекономічні операції. За цей час вони здійснили митне оформлення товарів на суму понад 92 млрд гривень. З них імпортовано на 63 млрд гривень, а експортовано – на 29,5 млрд, відповідно імпорт товарів сягає 68%, а експорт – 32% від загального обсягу зовнішнього товарообігу. Проти аналогічного періоду 2018 року цей обсяг збільшився на 6,9%, причому об’єми імпорту збільшились на 9,5%, а експорту – на 1,7%. Загалом зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 107 країн світу. Також варто додати, що імпорт товарів у зону діяльності митниці у звітному періоді здійснювався переважно з таких країн, як Польща – 37,2%, Німеччина – 20,1%, Італія – 3,8%. Експорт товарів у вказаний період здійснювався, в основному, в сусідні Польщу (31,3%), Німеччину (16,2%) та Чехію (9,4%).
На Львівщині планують організувати новий підхід до перетину кордону
29 серпня 2019
Електронна черга, яка дозволить спростити процедуру перетину кордону, - ініціатива, що входитиме до майбутнього проекту комп’ютеризації українського кордону. Про це сьогодні, 29 серпня, розповів директор департаменту міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк. "Проект електронної черги автомобілів ініціював голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський, адже подібні схеми успішно працюють у наших сусідів. Львівщина – одна з найважливіших областей для держави в питанні транскордонного руху, тому пілотний проект, який розпочнеться із пункту пропуску Краковець покликаний спростити перетин кордону», - зазначив Роман Шепеляк. В межах проекту планують створити мобільний додаток, де можна буде зареєструватись на виїзд за межі країни. Зараз над цим працює робоча група, до складу якої входять представники ІТ-компанії. Окрім того, самі пункти пропуску також мають намір модернізувати. В межах надання кредиту Польським урядом на розбудову та облаштування пунктів пропуску Львівської митниці планують реконструювати Краковець, Шегині та Рава-Руську. «Серед іншого буде організовано забезпечення пунктів пропуску технічними засобами, проведено оновлення усіх баз, під’єднання електронної черги з прикордонною та митною базами. Усе це дозволить вийти на інший рівень організації перетину кордону», - зазначив в.о начальника Львівської митниці ДФС Євген Сафонов. Для здійснення усіх задуманих планів переглянуть також під’їзну інфраструктуру та кадрову наповнюваність пунктів пропуску.
У Львівській ОДА планують напрацювати план заходів щодо протидії контрабанді (+аудіо)
13 серпня 2019
Робоча група, що засідатиме на щотижневій основі, повинна напрацювати механізми та перелік заходів для збільшення показників надходжень митних платежів. Про це сьогодні, 13 серпня, йшлося під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації. «Успіхи у нашій боротьбі з контрабандою є, однак їх недостатньо. Нам потрібно активізувати зусилля, тим паче, що є позитивний досвід сусідньої області. Вважаю за доцільне спільно виробити додатковий план заходів для покращення показників», - наголосив голова ОДА Маркіян Мальський. До наради залучатимуть громадськість та правоохоронні органи.
Влада є відкритою для наших громадян, - Маркіян Мальський про демонтаж металевої решітки на митниці
18 липня 2019
На апаратній нараді у Львівській ОДА, яка відбулась 16 липня, очільник Львівщини Маркіян Мальський дав доручення в.о. начальника Львівської митниці Євгену Сафонову прибрати металеву решітку на вході до приміщення офісу митниці на вул. Костюшка. Як зазначив у межах наради Маркіян Мальський, така конструкція є абсурдною. Відтак, замість металевих решіток потрібно забезпечити цивілізований пост охорони. «Влада є відкритою для наших громадян. Яскравим прикладом цього стало виконання мого доручення щодо демонтажу металевої решітки на вході до приміщення офісу митниці», – наголосив голова Львівської ОДА під час зустрічі з представниками міжнародної організації КАНАДЕМ (CANADEM). Станом на 17 липня, металеву решітку на вході до митниці прибрали. Нагадаємо, що металева конструкція на вході до Львівської митниці була встановлена у 2018 році після акцій протесту громадських активістів щодо порушень митного законодавства. Встановили конструкцію за кошти профспілкової організації митниці.
Львівська митниця ДФС скерувала до Держбюджету понад 8,5 мільярда грн
3 Червня 2019
За 5 місяців 2019 року Львівська митниця ДФС скерувала до Держбюджету понад 8,5 мільярда грн. У січні – травні 2019 року Львівською митницею ДФС перераховано до бюджету 8 513,1 млн грн митних платежів, що на 40,9%, або на 2 469,3 грн більше, ніж за січень – травень 2018 року (6 043,8 млн.грн.). Уточнений індикативний показник доходів загального та спеціального фондів державного бюджету України на січень – травень 2019 року митниця виконала на 109,6% (перевиконання – 749,1 млн.грн.). Показник середньоденних надходжень за цей період становив 83,2 млн грн, що на 24 млн грн (або на 40,5%) більше від показника середньоденних надходжень січня-травня минулого року. Збільшення надходжень митних платежів відбулось завдяки створенню належних умов суб’єктам господарювання. Зокрема, збільшилась кількість підприємств з інших регіонів України, які почали здійснювати митне оформлення товарів у Львівській митниці. Окрім того, посилено роботу у напрямі контролю за достовірністю декларування товарів, протидії їх незаконному переміщенню.
На Львівщині зустрінуться керівники митних органів шести країн Європи
27 березня 2019
Керівники митних адміністрацій України, Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини зустрінуться у Львові.Це перша зустріч на рівні керівників у такому форматі. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС України у Львівській області. Метою зустрічі є координація дій митних адміністрацій країн-учасниць у боротьбі з контрабандою, у тому числі контрафактного алкоголю та тютюнових виробів, зброї, наркотичних речовин та бурштину, взаємодії митниць, питання спільного митного контролю задля спрощення перетину кордону громадянами та сприяння торгівлі, міжнародна співпраця країн - учасників зустрічі та в цілому України та ЄС.
Львівська ОДА напрацює звернення щодо продовження пільгового періоду розмитнення авто на іноземній реєстрації
7 лютого 2019
Cьогодні, 7 лютого, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл, на якому розглянули поточний стан та проблемні питання митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук, керівники державних установ та організацій, начальники митних постів і управлінь Львівської митниці ДФС, керівники громадських організацій та асоціативних структур, а також митні брокери. «Ми зібралися сьогодні, аби спільно розглянути проблемні питання та дійти до спільного знаменника у їх вирішенні. Окрім того, висловимо нашу принципову позицію щодо виконання закону, згідно з яким передбачили пільговий періоду для митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації та термінів його виконання», - зазначив Ростислав Замлинський. У ході зустрічі Левко Прокіпчук ознайомив присутніх із станом розмитнення транспортних засобів на іноземній реєстрації. «З 25 листопада по 5 лютого Львівська митниця ДФС оформила понад 12 тисяч транспортних засобів згідно з новими законами. Із них 7 тисяч 600 – транспортні засоби, які раніше були на території України, так звані «євробляхи», - зазначив Левко Прокіпчук. Він повідомив про те, що Львівська митниця ДФС збільшила кількість працівників у підрозділі з найбільшим навантаженням, а саме: в відділі митного оформлення транспортних засобів, який розташований у місті Городок. Відтак, раніше там налічувалось 9 посадових осіб, тепер – 25. «Окрім того, у нас вже здійснюється оформлення таких автомобілів у 6 підрозділах: Скнилівському, де є найбільша чисельність, у відділі митного оформлення Малехів, Яворів, Запитів, Стрий та Дрогобич», - додав Левко Прокіпчук. Із детальною презентацією можна ознайомитися за посиланням. Відтак, за результатами круглого столу Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівською митницею ДФС напрацюють звернення щодо продовження пільгового періоду для митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації. Довідково: 25 листопада 2018 року набули чинності два закони, які легалізують завезені з порушенням митного і податкового законодавства авто на іноземній реєстрації. Один з них передбачає зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення авто, який буде зменшений. Другий — посилює відповідальність за порушення митних правил, зокрема, осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення. У грудні було затверджено Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України. Продовження пільгового періоду для митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації не планується. Після 22 лютого 2019 року власники авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу.