Львівська митниця ДФС скерувала до Держбюджету понад 8,5 мільярда грн
За 5 місяців 2019 року Львівська митниця ДФС скерувала до Держбюджету понад 8,5 мільярда грн.
У січні – травні 2019 року Львівською митницею ДФС перераховано до бюджету 8 513,1 млн грн митних платежів, що на 40,9%, або на 2 469,3 грн більше, ніж за січень – травень 2018 року (6 043,8 млн.грн.).
Уточнений індикативний показник доходів загального та спеціального фондів державного бюджету України на січень – травень 2019 року митниця виконала на 109,6% (перевиконання – 749,1 млн.грн.).
Показник середньоденних надходжень за цей період становив 83,2 млн грн, що на 24 млн грн (або на 40,5%) більше від показника середньоденних надходжень січня-травня минулого року.
Збільшення надходжень митних платежів відбулось завдяки створенню належних умов суб’єктам господарювання. Зокрема, збільшилась кількість підприємств з інших регіонів України, які почали здійснювати митне оформлення товарів у Львівській митниці. Окрім того, посилено роботу у напрямі контролю за достовірністю декларування товарів, протидії їх незаконному переміщенню.
Новини за темою
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
Від початку великої війни львівські митники виявили та вилучили товарів на суму майже на 2,5 млн гривень
10 травня 2022
З початку повномасштабної війни росії проти української держави співробітники Львівської митниці склали 119 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість товарів, які вилучили, – майже 2.5 млн гривень. Як повідомили у пресслужбі Львівській митниці, зі складів митниці для потреб Збройних Сил України передали такі товари як: транспортні засоби, техніка, зброя та боєприпаси, побутова хімія, одяг тощо. “Загалом передали майна на суму понад 68 млн гривень. Тобто, це товари, які вилучили з початку війни, а також ті, які конфісковані раніше, прийняті на зберігання у складах та перейшли у власність держави”, – зазначили у пресслужбі Львівської митниці. Зазначимо, відповідальність за перевезення контрабанди регулюється Кримінальним кодексом України.
У 52 громадах області перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету
6 травня 2022
Незважаючи на воєнний стан, у січні-квітні 2022 року план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали в 52 із 73 територіальних громад області (понад 70 %). З 21 громади, де планові завдання не виконали, суттєве невиконання (понад 10 %) у Заболотцівській, Великолюбінській, Бібрській, Лопатинській, Белзькій, Моршинській, Новояричівській, Самбірській, Сокальській і Сокільницькій громадах. Зважаючи на рівень виконання річних планових показників, нестача доходів у бюджетах спостерігається, крім вищезгаданих, також у Глинянській і Красненській територіальних громадах. Детальніша інформація – на діаграмі.
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
При Львівській митниці запрацює центр інформування про перевезення гуманітарного вантажу з Польщі
15 березня 2022
Гуманітарний штаб при Львівській митниці стає українсько-польським центром обміну інформацією стосовно перевезення гуманітарної допомоги. Польські митники допомагатимуть Львівській митниці в оперативних консультаціях щодо перевезення гуманітарної допомоги. Про це було домовлено на зустрічі керівництва Львівської митниці та представників Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Під час зустрічі в.о. керівника Львівської митниці Даніїл Меньшиков обговорив з Першим радником Посольства Республіки Польща з митних та фіскальних питань в Україні Бартошем Ґрушецкі посилення взаємодії під час воєнного стану в Україні. Зокрема, сторони домовилися про: оперативний обмін інформацією про зміни законодавства в обох країнах, подання переліку митних установ, які обробляють гуманітарні вантажі в спеціальному режимі, оперативні консультації щодо митних формальностей. За результатом зустрічі сторони домовились про те, що митники та волонтери з Гуманітарного штабу Допомогти UA Lviv, який діє при Львівській митниці, оперативно отримуватимуть інформацію від польських колег для подальших консультацій перевізників. Таким чином, штаб #ДопомогтиUALviv стане україно-польським консультаційним центром для донорів та перевізників з оперативного інформування про зміни законодавства, нормативного регулювання та порядку перевезення гуманітарних вантажів через польсько-український кордон як з України, так і з Польщі. Нагадуємо інформаційні канали Штабу Допомогти UA Lviv існують у фейсбуці та телеграмі. Телефони гарячої лінії: 0954868872 або 0976118554 чи 0934577492, а також 0934508297 і 0934508291.
Під виглядом гуманітарної допомоги через кордон намагаються перевезти комерційні товари
12 березня 2022
Від початку війни через Львівську митницю в Україну надійшло понад 30 тонн гуманітарних вантажів. Найбільше допомоги надходить з Польщі, Франції, Німеччини, Великої Британії. Однак, трапляються випадки, коли під виглядом гуманітарного вантажу намагаються перевезти комерційні товари. Про це під час брифінгу розповів в.о. начальника Львівської митниці Даніїл Меньшиков. «На пунктах пропуску частішають випадки, коли нечесні ділки перевозять комерційні товари під виглядом гуманітарної допомоги. Наприклад, сир, хамон тощо. Тому звертаюся до всіх громадян: не треба заробляти на війні! Всі незадекларовані товари ми негайно вилучаємо та передаємо на потреби Збройних Сил України», - зауважив Даніїл Меньшиков. В умовах воєнного стану вся гуманітарна допомога перетинає кордон у спрощеному порядку. Але таку перевагу можуть отримати тільки неприбуткові організації. Читайте також: Водії призовного віку, які перевозять гуманітарний вантаж зможуть перетнути кордон за певних умов: деталі. Нагадаємо, для перевезення гуманітарного вантажу треба подавати тільки декларацію, в якій має бути вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що їде. Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235. Окремі групи товарів – в першу чергу, це транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали (повний перелік визначений у постанові Кабінету міністрів №224 від 7 березня 2022 р.) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням голови обласної військової адміністрації. При їх перевезенні через митний кордон України треба до декларації надати рішення голови обласної військової адміністрації про визнання товарів, що перевозяться, гуманітарною допомогою. Всі ці документи краще підготувати та заповнити до перетину митного кордону України!
"Рава-Руська - Гребенне": працівники митниці організували додатковий транспорт для жінок та дітей
25 лютого 2022
У пункті пропуску "Рава-Руська - Гребенне" працівники митниці, спільно з прикордонниками, допомагають подорожнім, які збираються виїхати з України до Республіки Польщі. Вони організували додатковий транспорт для жінок та дітей. Сформовані групи пересаджують в автобуси, які направляються до сусідньої держави. Працівники Львівська митниця роблять все можливе, аби підтримувати спокій на кордоні та не допускати паніки серед громадян. Слава Україні! Перемога за нами!!!!
Надходження до Державного бюджету зросли на 39 %
15 листопада 2021
За 10 місяців 2021 року, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, надходження до Державного бюджету зросли на 39 % (на 3,9 млрд грн) і досягли 14,1 млрд грн. Про це повідомив Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області. "Окрім того, збір ПДВ склав 5,8 млрд. грн - це на 32,7 % або на 1.4 млрд грн більше у порівнянні з минулорічним періодом. Надходження податку на прибуток зросли на 42 % (плюс 800 млн.грн), ПДФО – на 28% (плюс 720 млн. грн.). Також за 10 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 13,9 млрд. грн., що на 27 % або на 2,9 млрд грн більше, ніж у минулому році", - зазначив Ігор Комендат.
Зросли надходження рентної плати до бюджетів усіх рівнів від платників Львівщини
3 листопада 2021
Упродовж січня-жовтня цього року до Державного бюджету України надійшло майже 2 млрд грн рентної плати. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Це майже на 972 млн грн, або на 94,8% більше ніж у січні-жовтні 2020 року. Найбільшу частку у надходженнях від рентної плати до державного бюджету, а саме 99,1%, складає рентна плата за користування надрами. За січень-жовтень 2021 року її надійшло до державного бюджету майже 2 млрд грн, що на понад 974 млн грн, або на 97,1% більше, ніж у тому ж періоді 2020 року. До місцевих бюджетів за січень-жовтень 2021 року надійшло понад 201 млн грн рентної плати. Порівнюючи з січнем-жовтнем 2020 року надходження збільшилися майже на 82 млн грн, або на 68,5%. Частка рентної плати за користування надрами у надходженнях до місцевих бюджетів Львівщини у січні-жовтні 2021 року складає 67,2% (понад 135 млн грн), плати за спеціальне використання лісових ресурсів 22,8% (майже 46 млн грн), плати за спеціальне використання води 10% (понад 20 млн гривень).
План надходжень до обласного бюджету виконали на понад 15 млн грн, - департамент фінансів
20 жовтня 2021
План з надходження податків і платежів до загального фонду обласного бюджету за 10 місяців виконали на понад 15 млн грн. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації. «При плані січня-жовтня 2 млрд 471 млн грн на сьогодні фактичні поступлення становлять 2 млрд 486 млн грн (100,6 %). Тобто, понад план уже надійшло 15 млн грн. Порівняно з відповідною датою торік зростання надходжень до обласного бюджету становить на сьогодні 24,4 %», - розповів директор департаменту Олег Демків. «Розраховуємо, що зможемо уникнути жорсткого локдауну у зв'язку із загостренням пандемії, і виконанню обласного бюджету за доходами за підсумками року нічого не завадить», - додав Олег Демків.
Надходження до обласного бюджету зросли на 26%
28 серпня 2021
За надходженнями податків до загального фонду обласного бюджету виконано планові показники за серпень – повідомляють у департаменті фінансів Львівської ОДА. З урахуванням 7 млн грн, що надійшли вчора, надходження у серпні складають 289 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження за січень-серпень зросли на 26 %. «Такій динаміці сприяє відсутність жорстких карантинних заходів. Відтак важливим для економіки і бюджету є недопущення повернення посиленого карантину. Темпи вакцинації, дотримання маскового режиму і фізичної дистанції – це те, що залежить від кожного з нас», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.
За II квартал року бізнес випереджає бюджетну сферу за обсягами сплаченого податку: порівняльний аналіз
20 липня 2021
Як повідомили в департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації, фінансово-економічний поступ Львівщини продовжує набувати звичних для нормального розвитку рис. Про таке свідчить порівняльний аналіз динаміки надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб від сфер бюджету та підприємництва. На відміну від першого кварталу, в другому бізнес щомісяця випереджає «бюджетників» за темпами зростання обсягів сплаченого податку у порівнянні з відповідним періодом торік. Зокрема, в червні приріст бюджетної сфери становив 26 %, а сфери підприємництва – 38 %. Станом на 1 липня частка надходжень податку від сфери бюджету у Львівській області становить 38 %. Найменш залежними від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, є Славська і Сокільницька територіальні громади (частка «бюджетників» у надходженнях податку – менше ніж 7 %), а найбільш залежні – Новокалинівська (89 %) і Турківська (88 %) ТГ.