На Львівщині тривають роботи зі збереження родючості грунтів

6 грудня 2018р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У середу, 5 грудня, відзначали Всесвітній день грунтів. Ґрунти – це головне багатство держави й планети, це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Важливою властивістю ґрунтів є їх родючість. Завдяки їй ґрунти є основним засобом виробництва в сільському господарстві, головним джерелом сільськогосподарських продуктів та інших рослинних ресурсів, основою забезпечення добробуту населення. 95 % продовольства виробляється на ґрунтах.

Грунти виконують багато інших важливих функцій: участь у малому і великому кругообігу води, кругообіг поживних речовин, джерело сировини, середовище життя живих організмів, джерело виробництва будівельних матеріалів, джерело лікарських засобів і генетичних ресурсів, регулювання кліматичних умов, сховище вуглецю тощо.

Варто відзначити, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, який потребує постійної компенсації енергетичних втрат, що відбуваються внаслідок відчуження врожаю. Тому охорона ґрунтів, раціональне використання, збереження та підвищення їх родючості - неодмінна умова дальшого економічного прогресу суспільства.

В Львівській області активно проводяться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів. Кошти обласного бюджету у вигляді дотації на площу угідь, на яких проводяться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів, надаються суб’єктам господарювання в галузі сільського господарства в рамках реалізації обласної програми «Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки».

Фінансова підтримка надається учасникам Комплексної програми - переможцям конкурсу на такі заходи:

- на площу розкислення ґрунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів у розмірі до 500 грн на один га, але не більше фактичних витрат на один га вартості вапнякових меліорантів;

- на площу збагачення ґрунтів біологічним азотом після використання інокулянтів азотфіксуючих мікроорганізмів у розмірі до 160 грн на 1 га;

- на площу сидерації ґрунтів після проведення посівів сидеральних культур у розмірі до 350 грн на один га.

 Максимальна сума дотації протягом бюджетного року для одного суб’єкта господарювання-юридичної особи складає 200 тис. грн, для фізичних осіб-підприємців - 100 тис. гривень.

Ключові слова:

грунти

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook