На Стрийщині відбулось засідання районної Ради регіонального розвитку
Сьогодні, 20 грудня, відбулась засідання районної Ради регіонального розвитку, під час якого презентували Перспективний план розвитку територій Стрийського району на 2019-2021 роки.
Зустріч відбулася за участі керівника апарату Львівської облдержадміністрації Маріанни Вільшинської, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та районної ради, керівників окремих підприємств, установ та організацій району.
За словами голови райдержадміністрації Василя Зубрицького, за останні роки на Стрийщині спостерігаються стабільні темпи зростання економіки, відкриваються нові потужності, створюються нові робочі місця, залучаються інвестиції, зростає заробітна плата, відремонтовано багато доріг та соціальних об'єктів. Так, за період 2016-2018 років в Стрийському районі реалізовано понад 210 проектів. На розвиток району залучалися кошти з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, Державного фонду регіонального розвитку, обласного, районного та бюджетівмісцевих рад.
Керівник району ознайомив присутніх з Перспективним планом розвитку Стрийського району на 2019-2021 роки зазначивши, що спільно з органами місцевого самоврядування сформовано перелік об’єктів соціально-економічної сфери та інфраструктури, які плануються до будівництва, капітального ремонту, модернізації, що охоплює кожне село в Стрийському районі. В план перспективного розвитку включено 127 проектів, в тому числі школи, дитячі дошкільні заклади, заклади охорони здоров’я, Народні доми, спортивні та дитячі майданчики, проекти комунального господарства, дороги, вулиці, мости та вуличне освітлення.
Новини за темою
На Стрийщині аграрії активно проводять весняно-польові роботи
4 травня 2022
Станом на сьогодні господарства Стрийського району засіяли 19,5 тис га ярих сільськогосподарських культур. Прогнозована площа у 2022 році сягає 40,2 тис га, що значно більше в порівнянні з минулим роком. У Стрийській РВА інформують, що ранніх зернових аграрії району вже посіяли на площі 1,3 тис га. Розпочато активний посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків, соняшника, сої. Також висіяли 32 га овочевих культур, посадили картоплі на площі 222 га. Стрийська районна військова адміністрація та аграрії Стрийщини щиро вдячні міжнародній компанії «Bayer», яка в такий складний для країни час надала гуманітарну допомогу у вигляді посівного матеріалу кукурудзи 26 господарствам району. Також 3 аграрні підприємства отримали гуманітарний вантаж з Франції з насінневою картоплею. «Зараз у районі працює 161 сільськогосподарське підприємство різних форм власності. Вони обробляють 65,2 тис га землі. З аграріями є постійна комунікація. Ми робимо все для того, щоб посівна відбулася вчасно та якісно. Вдячні кожному, хто в цей складний час працює для забезпечення потреб не лише нашого району, а й держави в цілому», - зазначив перший заступник голови Стрийської РВА Андрій Вовчастий.
«Ми єдині! Ми українці!»: Стрий з офіційним візитом відвідала делегація голів територіальних громад Сумщини
2 травня 2022
За ініціативи народного депутата України Андрія Кота у п'ятницю у Стрию відбулася спільна конференція делегації Сумщини (у складі голів територіальних громад) з головами територіальних громад Стрийського району. ЇЇ мета – назватися громадами-побратимами, щоб допомагати та підтримувати регіони, які постраждали від війни. Голови Охтирки, Тростянця та Краснопільська приєдналися онлайн. Вони розповіли про найбільші проблеми, які зараз переживають місцеві жителі. Зокрема, це потреба у будівельних матеріалах та реабілітація дітей, які постраждали внаслідок бойових дій. Також під час зустрічі з головою Стрийської РВА Богданом Янком та міським головою Стрия Олегом Канівцем обговорили виклики сучасної війни та співпрацю між громадами в гуманітарній, соціальній та культурній сферах. Сумчани назвали цю зустріч історичною, яка розвінчує ще один російський міф, що між сходом і заходом України прірва. «Ми єдині! Ми Українці! І у нас спільний ворог, який має згинути!», - зазначили члени делегації з Сумщини. Вони також наголосили, що Україну роз’єднують проросійська церква та російська мова, а «орки» не пристосовані до цивілізації (крали пральні машини і не вірили, що для роботи їм потрібне водозабезпечення) – вони мають патологічну ненависть до нового, красивого, відремонтованого, адже знищували нові будівлі, вимощену бруківку тощо. На завершення зустрічі делегатам провели екскурсію відновленим Підгорецьким палацом.
У Стрию стартував новий суспільний проєкт для розвитку молодіжної політики
10 Червня 2021
На Стрийщині розпочався новий довготривалий суспільний проєкт «Молодіжна діалог-платформа». Тренінги, зустрічі з фахівцями молодіжної політики, обмін ідеями та успішними кейсами - усе це мають у планах ініціатори проєкту, відділ освіти, охорони здоров‘я та спорту Стрийської РДА. Платформа єднає представників територіальних громад, громадських організацій, молодіжних рад та активну молодь Стрийщини. Програму проєкту модифікуватимуть залежно від запитів учасників. «Децентрація - звучить як виклик, але водночас - це велика можливість для розвитку. Успішну молодіжну політику треба розпочинати із впровадження ефективного діалогу між владою та середовищем молоді. Тільки спільними, партнерськими зусиллями можна досягнути успіху. «Жодних рішень для молоді - без участі молоді» - основний вектор, на який повинні орієнтуватись молодіжні працівники у громадах» - зазначила Ольга Сподарик, провідний спеціаліст відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Напередодні на першому етапі проєкту дискутували про становлення суспільно-активної молоді, зокрема про інструменти залучення молоді та створення молодіжних просторів у громадах. Говорили також про законодавчу базу у сфері молодіжної політики. «У створенні молодіжного простору важливо, щоб дорослі виступали як помічники, ментори, а саме молодь творила основну атмосферу, програмно наповнювала діяльність, напрацьовувала креативні ідеї. Місцевій владі у громадах Львівщини важливо зрозуміти важливість створення молодіжних просторів, як осередків практичної роботи з молоддю, напрацювання креативних ідей, нових підходів для розвитку громад» - зазначив Василь Шатрук, директор Львівського обласного молодіжного центру.
На Стрийщині готують до відкриття ще один навчальний заклад
3 вересня 2020
Ще один навчальний заклад на Стрийщині незабаром відкриє свої двері для найменших жителів села Розгірче. Сьогодні хід робіт у новому навчально-виховному комплексі оглянув голова Львівської ОДА Максим Козицький. Протягом 2017-2019 років на об’єкті здійснили капітальний ремонт фасаду та частково замінили шатрову покрівлю. Уже цього року виконали електромонтажні та ремонтні роботи з влаштуванням вузла обліку електроенергії, приєднання його до системи електропостачання. Перебуваючи із робочим візитом на Стрийщині, очільник області також поспілкувався із місцевими мешканцями та представниками влади. В ході розмови порушили питання ремонту під’їзної дороги до cкельного монастиря, який щороку відвідує чимало туристів. "Розгірче – дуже мальовниче село, оточене лісами і урочищами. Туристи масово їдуть сюди, щоб потрапити у скельний монастир. Треба помогти місцевій громаді розвинути інфраструктуру села, адже воно може стати одним з туристичних магнітів Львівщини. Найперше, що зробимо силами ЛОДА, - полатаємо аварійні ділянки дороги Миртюки-Розгірче.
На Стрийщині запрацювала нова амбулаторія
3 вересня 2020
Майже дві тисячі мешканців сіл Стрийського району отримали доступ до якісної медицини. Сьогодні у селі Долішнє відкрили амбулаторію первинної медичної допомоги. Лікарі амбулаторії надавтимуть медичну допомогу жителям п’ятьох навколишніх сіл, зокрема, с.Долішнє, с.Н.Лукавиця, с.В.Лукавиця, с.Горішнє, с.Смоляни. Участь у відкритті медзакладу взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Дотепер місцеві жителі не мали змоги отримати первинну медичну допомогу на місці. І мусили їхати у Стрий, за 15 кілометрів. Дуже приємно, що завдяки нашим спільним зусиллям тепер вони зможуть тут на місці, в таких гарних умовах, отримати консультацію лікаря, зробити електрокардіограму, привести на огляд дітей, вакцинувати їх. Медики – терапевт і педіатр - зможуть користуватися сучасним обладнанням, а за потреби приїхати до хворого новим автомобілем. Щиро дякую місцевій громаді за ініціативу, підрядникам за якісну роботу. Амбулаторія повністю відповідає вимогам Національної служби здоров’я України», - акцентував під час відкриття очільник області. Заклад збудували в межах програми державної програми «Доступна медицина» майже за 6 мільйонів гривень. Десяту частину профінансував район, решта суми – з державного бюджету. Максим Козицький за освітою медик. Працівники амбулаторії запропонували йому згадати здобуті впродовж навчання в медуніверситеті навики - поміряти тиск першій пацієнтці.
Заступник голови Іван Собко передав медикам Стрийщини засоби захисту для боротьби із коронавірусом
3 квітня 2020
Учора, 2 квітня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко в межах робочої поїздки на Стрийщину передав медичний вантаж із засобами захисту для медиків Стрийської центральної міської лікарні та проінспектував стан готовності лікарні до прийому пацієнтів з коронавірусом. Стрийська ЦМЛ є однією із тих лікарень в області, які нестимуть основне навантаження у лікуванні хворих на цю недугу. Під час зустрічі з головою Стрийської райдержадміністрації Любомиром Кащуком, заступником голови Стрийської районної ради Василем Зубрицьким та заступником міського голови м.Стрий Романом Волинцем, яка відбулася за участю керівників міської та районної центральних лікарень, заступник голови ЛОДА Іван Собко наголосив на важливості координації спільних дій усіх гілок влади та відповідних підрозділів для забезпечення необхідних умов для лікування хворих. Зокрема, йшлося про фінансове забезпечення функціонування Стрийської ЦМЛ у період пандемії, створення сприятливих умов для роботи медиків та лікування хворих. З метою матеріального заохочення медиків, які безпосередньо працюватимуть з хворими, Іван Собко запропонував закумулювати ресурси, створивши спеціальний преміальний фонд. «Зараз, як ніколи, дуже важливо на усіх рівнях максимально координувати між собою роботу. Усі гілки влади мають працювати, як одне ціле», - зазначив Іван Собко. За словами головного лікаря Стрийської ЦМЛ Осипа Бегея, у медичний заклад готовий до прийому хворих. На сьогодні тут передбачено 250 ліжок для лікування хворих з коронавірусом, є два апарати ШВЛ, підведено 50 точок подачі кисню. Між центральними медичними закладами міста та району налагоджена тісна взаємодія. «Стрийська ЦРЛ підготувала також 200 резервних ліжок, щоб у разі необхідності забезпечити надання медичної допомоги для хворих, які лікуються у міській лікарні. Також при необхідності на потреби центральної міської лікарні готові надати ще два апарати ШВЛ», - зазначив головний лікар Стрийської ЦРЛ Олексій Ігнатов. Голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук наголосив, що для забезпечення функціонування міської та районної лікарень у період пандемії перераховуються кошти з районного та місцевих бюджетів. На цей час для цього перераховано близько 2,5 млн.грн.
На Стрийщині відбувся патріотичний велопробіг «Від Бандери до Бандери»
16 вересня 2019
З нагоди Дня фізичної культури та спорту, в межах відзначення Року Степана Бандери на Стрийщині відбувся патріотичний велопробіг «Від Бандери до Бандери». Велопробіг стартував біля пам’ятника Степану Бандері в м.Стрий, а фінішною його локацією була музей-садиба Степана Бандери в селі Воля Задеревацька. Понад 50 велосипедистів, серед яких керівники районної влади, установ та організацій, представники духовенства, громадських організацій, молодь, вихованці спортивних та загальноосвітніх шкіл району, ветерани спорту і прихильники здорового способу життя вирушили по заздалегідь визначеному маршруту, віддаючи шану Степану Бандері, а також новітнім Героям України. Учасники велопробігу зупинялися на Алеї пам’яті Небесної Сотні, що поблизу села Фалиш, а також у Cквері пам’яті Тараса Бруса у Бані Лисовицькій, де молитвою вшанували Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО (ООС). Завершився маршрут у селі Воля Задеревацька, де велосипедисти взяли участь у відкритті нового спортивного майданчика з тренажерним обладнанням та вшанували Голову Проводу ОУН Степана Бандеру у музею-садибі, де кожен також міг оглянути експонати музею. Закінчився велопробіг смачним козацьким кулішем. Слід зазначити, що захід відбувся за сприяння сектору молоді та спорту Стрийської райдержадміністрації.
На Стрийщині зафіксовано випадок африканської чуми свиней
17 серпня 2019
16 серпня 2019 року на території свиноферми поблизу села Кавське Стрийського району було зафіксовано випадки смертей поголів’я. Експрес-методом у лабораторії підтвердили наявність збудника африканської чуми свиней у загиблих тварин. З огляду на це, у ніч на 17 серпня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під керівництвом голови Маркіяна Мальського, на якому було вирішено оголосити карантин терміном на 40 днів у 3 км зоні довкола спалаху та введено в дію план протиепізоотичних заходів на території спалаху. Довідково: Африканська чума свиней (АЧС) – інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. Захворювання не загрожує людям, хворіють лише свині. Вірус не переноситься повітрям, і потрапити до тварини може тільки тоді, коли його занесе власник. Ознайомитись з рекомендаціями, як вберегтись від африканської чуми свиней можна за лінком.
У межах проекту «Герої поміж нас. Небесна Сотня» вшанували пам’ять Юрія Дяковського та Андрія Корчака
2 квітня 2019
Сьогодні, 2 квітня, у Меморіальному комплексі «Борцям за волю України» м.Стрий відбулася презентація проекту «Герої поміж нас. Небесна Сотня». Родини Героїв Небесної Сотні, представники духовенства, влади, громадськості та учні гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького зібралися, щоб вшанувати Героїв Небесної Сотні, Героїв України Юрія Дяковського, Андрія Корчака та всіх тих, хто п’ять років тому загинув на Майдані за честь, гідність та європейський вибір України. З експонатами виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» присутніх ознайомила науковий працівник Львівського Музею визвольної боротьби України Світлана Кочергіна. Про учнівські роки Юрія Дяковського розповіла його класний керівник, викладач гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького Лідія Корцюк, а гімназисти виконали вірш-посвяту «Пам`яті Героя» та пісні «Я тебе ненавиджу, війна», «Я - України син». Митрофорний протоієрей, настоятель Храму Всіх Святих Українського Народу о.Іван Барабаш та військовий капелан о.Юрій Лесишин помилилися за упокій Героїв, які віддали своє життя за Україну. До батьків Юрія Дяковського та рідних Андрія Корчака від учасників заходу звучали слова вдячності за виховання справжніх патріотів, Героїв рідної землі. Зазначимо, що започаткований департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації проект під назвою «Герої поміж нас. Небесна Сотня» презентують у середніх загальноосвітніх школах та інших закладах, де навчалися Герої Небесної Сотні Львівщини. Проект передбачає експонування виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», створеної в Музеї визвольної боротьби України, та вшанування пам’яті кожного Героя Небесної Сотні Львівщини.
У селі Лисовичі на Стрийщині відкрили Народний дім
7 березня 2019
Сьогодні, 7 березня, після капітального ремонту у селі Лисовичі відкрили Народний дім. Урочиста подія зібрала представників місцевої громади, влади та духовенства. Ремонт Народного дому відбувся у межах реалізації мікропроекту розвитку за кошти обласного, районного та місцевого бюджетів на загальну суму 376, 129 грн. Зокрема, здійснено внутрішні оздоблювальні роботи, замінено підлогове покриття та встановлено нове освітлення. Після урочистої частини для гостей заходу відбувся святковий концерт за участю творчих колективів Братківської школи мистецтв та учасників художньої самодіяльності сільського Народного дому.
Найбільші галузі, в яких зростають чи використовуються ІТ-технології - фінанси, медіа та виробництво, - Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру
23 лютого 2019
Про це сьогодні, 23 лютого, під час Ради регіонального розвитку повідомив СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський. «Найбільші галузі, в яких зростають чи використовуються ІТ-технології - фінанси, медіа та виробництво. Це три основні галузі у світі, які домінують. ІТ індустрія і її більше проникнення може збільшити вартість ринку різних індустрій на 2,2 трильйони доларів у світовому контексті», - зазначив Степан Веселовський. Окрім того, він наголосив на позитивній динаміці зростання потиту на ІТ як у світі, так і в Україні зокрема. «Для Львова економічний ефект від діяльності ІТ-індустрії – це майже мільярд доларів. Один експортний долар, який приходить сюди, робить приблизно три оберти в економіці. Одне місце в ІТ-індустрії створює 3,1 робочих місця в інших індустріях», - розповів Степан Веселовський. Окрім того, він зазначив, що у Львові станом на кінець 2018 року 21 тисяча людей працюють в індустрії ІТ. «Попри те, 53 тисячі людей у нашому місті мають робочі місця завдяки присутності цієї індустрії. У Львові налічується 317 компаній, які працюють у цій сфері», - резюмував СЕО Львівського ІТ Кластеру. Відтак, за його словами, ІТ здійснює найбільший вплив на такі бізнес-середовища: будівництво, автомобільна галузь, авіаперевезення, медицина страхування, а також ресторанний бізнес.
Ми захистили країну від знищення та розшматування, і Україна рухається в ЄС і НАТО – Президент на Львівщині
23 лютого 2019
Під час робочої поїздки до Львівської області Президент Петро Порошенко взяв участь в засідання Ради регіонального розвитку Львівщини. Глава держави підкреслив, що Україна поступово рухається до Європейського Союзу та НАТО. «Я хочу подякувати Львівщині, тому що Львівщина – це той регіон, де нікого не треба агітувати за вступ до Євросоюзу і за вступ до НАТО. За даними соціологічних опитувань тут за ЄС готові проголосувати 82%. Я ніколи не коментую результати соціологічних досліджень, але де вони на Львівщині знайшли ті 18%, які проти, я не можу зрозуміти. За НАТО готові проголосувати 72%. Але ми будемо проводити роз’яснювальну кампанію і теж дуже добре розуміємо ціну європейської і євроатлантичної інтеграції», - сказав Президент. Глава держави зауважив, що для нього важливо нагадати саме Львівщині – підписані і набули чинності зміни до Конституції, які визначають вступ України до ЄС і НАТО метою державної політики, обов’язковим для виконання змістом роботи всіх гілок влади. При цьому Президент підкреслив, що відвести смертельну російську загрозу може лише поширення на Україну системи євроатлантичної безпеки. «Дуже добре, що сьогодні і зараз це розуміє абсолютна більшість українців. Але цей досвід дався дуже дорогою ціною», - сказав він. За його словами, українську націю розбудила Революція Гідності: «Справжню незалежність, і я це стверджую напевне, Україна отримала у 2014 році. Коли необхідність незалежності кожен українець відчув серцем». Президент особливо наголосив на героїзмі Героїв Небесної Сотні та кожного українського воїна, який зараз боронить Україну від російської агресії. Він підкреслив, що Росія розв’язала проти нас війну, аби змусити нас відмовитися від незалежності, повернути Україну до російської колонії. «Метою Путіна, я це постійно і неодноразово наголошую, аж ніяк не був Крим, або Донбас, які не потрібні Путіну. Крим та Донбас були тими важелями впливу через які Путін намагався впливати на всю Україну», - наголосив він та додав, що саме для цього була розгорнута дискусія про «федералізацію», «Київ почуй Донбас», для того, щоб Путін давав нам дозвіл куди нам треба рухатись. «За ці п’ять років я і моя команда – ви – переконливо довели, що ми у Путіна жодних дозволів питати не будемо. Вперше за роки існування України. Що лише український народ буде визначати куди йому рухатися. А Кремль не буде ставити Україні, а й Європі в цілому, своїх умов», - особливо підкреслив Петро Порошенко. «Дуже розраховував у 2014 році Путін на нашу слабкість. Але він не знав головного – він не знав українського народу. Нехай погортає сторінки про Бандеру, про УПА. Там відповіді на всі наші успіхи зараза. Нехай вивчить їх. А як вивчить, нехай забирається геть з України. Він думав, що знає Україну, бо бачив лише політиків, які традиційно прибували до нього з Києва на напівзігнутих ногах. Вони кланялися і готові були укладати вигідні Кремлю угоди, чи то про газ, чи то про Крим. Чи на колінах просити в Путіна, що йому потрібно для того, щоб був мир», - зауважив він. «Він бачив і знав лише тих, хто боявся в його присутності вимовити «Україна рухається в ЄС і НАТО, і ніхто нас не зупинить», - додав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що український народ поховав плани Путіна: «Ми захистили країну від знищення, від розшматування. Бо коли він зрозумів, що Західну Україну не переконати, він вирішив розколоти Україну по Дніпру, створивши на базі дев’яти областей «Новоросію»… Ми поховали проект розшматування, ми поховали проект багатовекторності, яким нас годували довгих 23 роки» «Ми об’єднали країну. Ми подолали економічну кризу, яка була спричинена війною та російською економічною блокадою», - наголосив він.