На Стрийщині готують до відкриття ще один навчальний заклад
Ще один навчальний заклад на Стрийщині незабаром відкриє свої двері для найменших жителів села Розгірче.
Сьогодні хід робіт у новому навчально-виховному комплексі оглянув голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Протягом 2017-2019 років на об’єкті здійснили капітальний ремонт фасаду та частково замінили шатрову покрівлю. Уже цього року виконали електромонтажні та ремонтні роботи з влаштуванням вузла обліку електроенергії, приєднання його до системи електропостачання.
Перебуваючи із робочим візитом на Стрийщині, очільник області також поспілкувався із місцевими мешканцями та представниками влади. В ході розмови порушили питання ремонту під’їзної дороги до cкельного монастиря, який щороку відвідує чимало туристів.
"Розгірче – дуже мальовниче село, оточене лісами і урочищами. Туристи масово їдуть сюди, щоб потрапити у скельний монастир. Треба помогти місцевій громаді розвинути інфраструктуру села, адже воно може стати одним з туристичних магнітів Львівщини. Найперше, що зробимо силами ЛОДА, - полатаємо аварійні ділянки дороги Миртюки-Розгірче.
Новини за темою
На Стрийщині аграрії активно проводять весняно-польові роботи
4 травня 2022
Станом на сьогодні господарства Стрийського району засіяли 19,5 тис га ярих сільськогосподарських культур. Прогнозована площа у 2022 році сягає 40,2 тис га, що значно більше в порівнянні з минулим роком. У Стрийській РВА інформують, що ранніх зернових аграрії району вже посіяли на площі 1,3 тис га. Розпочато активний посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків, соняшника, сої. Також висіяли 32 га овочевих культур, посадили картоплі на площі 222 га. Стрийська районна військова адміністрація та аграрії Стрийщини щиро вдячні міжнародній компанії «Bayer», яка в такий складний для країни час надала гуманітарну допомогу у вигляді посівного матеріалу кукурудзи 26 господарствам району. Також 3 аграрні підприємства отримали гуманітарний вантаж з Франції з насінневою картоплею. «Зараз у районі працює 161 сільськогосподарське підприємство різних форм власності. Вони обробляють 65,2 тис га землі. З аграріями є постійна комунікація. Ми робимо все для того, щоб посівна відбулася вчасно та якісно. Вдячні кожному, хто в цей складний час працює для забезпечення потреб не лише нашого району, а й держави в цілому», - зазначив перший заступник голови Стрийської РВА Андрій Вовчастий.
«Ми єдині! Ми українці!»: Стрий з офіційним візитом відвідала делегація голів територіальних громад Сумщини
2 травня 2022
За ініціативи народного депутата України Андрія Кота у п'ятницю у Стрию відбулася спільна конференція делегації Сумщини (у складі голів територіальних громад) з головами територіальних громад Стрийського району. ЇЇ мета – назватися громадами-побратимами, щоб допомагати та підтримувати регіони, які постраждали від війни. Голови Охтирки, Тростянця та Краснопільська приєдналися онлайн. Вони розповіли про найбільші проблеми, які зараз переживають місцеві жителі. Зокрема, це потреба у будівельних матеріалах та реабілітація дітей, які постраждали внаслідок бойових дій. Також під час зустрічі з головою Стрийської РВА Богданом Янком та міським головою Стрия Олегом Канівцем обговорили виклики сучасної війни та співпрацю між громадами в гуманітарній, соціальній та культурній сферах. Сумчани назвали цю зустріч історичною, яка розвінчує ще один російський міф, що між сходом і заходом України прірва. «Ми єдині! Ми Українці! І у нас спільний ворог, який має згинути!», - зазначили члени делегації з Сумщини. Вони також наголосили, що Україну роз’єднують проросійська церква та російська мова, а «орки» не пристосовані до цивілізації (крали пральні машини і не вірили, що для роботи їм потрібне водозабезпечення) – вони мають патологічну ненависть до нового, красивого, відремонтованого, адже знищували нові будівлі, вимощену бруківку тощо. На завершення зустрічі делегатам провели екскурсію відновленим Підгорецьким палацом.
У Підберізцях відкрили дитячий садок для 40 дошкільнят громади
19 грудня 2021
Сьогодні, 19 грудня, у с. Підберізці Львівського району відбулось відкриття дошкільного навчального закладу. Новий садок, де навчатимуться 40 дошкільнят громади, є I-ою чергою проєкту реконструкції будівлі з добудовою Підберізцівського навчально-виховного комплексу I-III ступенів. У Підберізцівському навчально-виховному комплексі працює 1 дошкільна група, тут виховують 17 дітей дошкільного віку. Через потребу у забезпеченні більшої кількості дітей дошкільною освітою, у 2018 році розпочали реалізацію проекту реконструкції комплексу з добудовою. Цьогоріч, щоб запустити об’єкт найбільше коштів виділили з обласного бюджету. Це 9,7 млн грн. Ще 4 млн грн - кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об`єктів соціально-культурної сфери. Також майже 1,9 млн грн скерували з бюджету громади. А загалом будівництво коштувало 24,5 мільйонів гривень. Відтак, вже сьогодні відкрили новий дитячий садок. Він оснащений сучасним обладнанням, новими меблями. «У Підберізцівській територіальній громаді є понад 300 дітей до 6 років, 64 з них проживають у селі Підберізці. Але лише 17 дітей відвідують дошкільну групу у Підберізцівському навчально-виховному комплексі. Тому ці 40 місць для дошкільнят - велика підмога. Збудувати дитячий садочок - велика справа, але ми будуємо не приміщення. Наше завдання збудувати для дітей щасливе дитинство. Хто до цього долучається, заслуговує на величезну повагу. Маємо тут створити атмосферу добра, безпеки, любові та затишку. Це завдання для вихователів і педагогів. У день Святого Миколая хочу сказати: любі діти, завжди вірте в чудеса, мрійте і твердо йдіть своєю дорогою», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Загалом же проект реконструкції передбачає добудову до існуючої будівлі НВК дошкільного закладу на 40 місць з двома віковими групами по 20 місць: молодша 3-4 роки та старша 5-6 років, та 4-х навчальних класів НВК. В межах першої черги завершили прибудову приміщення та благоустрій навколо неї. Тут навчатимуться дошкільнята. В межах ІI-ї черги також передбачені - роботи по утепленню, оздобленню фасаду будівлі школи, заміна покрівлі, оздоблення фасаду котельні, зовнішні мережі каналізації, благоустрій території школи, капремонт будівлі котельні, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, зовнішні мережі електроосвітлення. Окрім цього – проведуть заміну мережі зовнішньої каналізації з встановленням станції біологічної очистки, обладнають харчоблок, медичний кабінет, вентиляційну. За рахунок заходів енергозбереження (утеплення фасаду, термоізоляція даху), застосування новітніх матеріалів та технологій при будівництві будівлі будуть енергоефективні, що зменшить відповідні бюджетні витрати. Окрім місць для дошкільнят, після завершення другої черги – створять 80 нових навчальних місць. Більше десятка мешканців громади зможуть працевлаштуватись.
Реконструкцію дитячого садочка у Волі-Висоцькій завершують
26 листопада 2021
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садочка для 40 дітей Жовківської громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Цей проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць; улаштування даху, підлоги та інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення; вентиляції, електропостачання); встановлення віконних та дверних блоків; здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт; утеплення та опорядження фасадів; встановлення паливної з встановленням електричних котлів; благоустрій території, а також закупівлю обладнання. Загальна вартість робіт у Волі-Висоцькій - понад 16 мільйонів гривень. Нагадаємо, роботи на цьому об’єкті тривають у межах програми Президента «Велике будівництво».
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка на 40 місць
22 листопада 2021
У межах програми Президента України «Велике будівництво» у Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка для 40 дітей. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які не мають змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб вирішити проблему придбали нежитлове приміщення, яке надалі будуть реконструювати під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Замовником робіт виступає Жовківська міська рада. Загальна кошторисна вартість робіт понад 16 мільйонів гривень. Реконструкцію розпочали у 2019 році коштами місцевого бюджету. За два минулі роки на об’єкт спрямували 7,9 млн грн. За цей час підсилили фундаменти, добудували другий поверх, встановили дах, сходи, виконали стяжки в приміщеннях, встановили віконні та дверні блоки. Введення об’єкту в експлуатацію забезпечить створення 40 нових місць для дошкільнят та 15 нових робочих місць для мешканців громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць, улаштування даху, підлоги, інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання), встановлення віконних та дверних блоків, здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт, утеплення та опорядження фасадів, влаштування паливної з встановленням електричних котлів, благоустрій території, а також закупівля обладнання.
150 дітей зможуть виховуватись у новому садку на Самбірщині
18 листопада 2021
У новому садочку у селі Воля-Баранецька на Самбірщині зможуть виховуватись 150 діток. Роботи на об’єкті активно тривають. Зокрема, підрядники встановили інженерні мережі, віконні та дверні блоки, працюють над внутрішнім оздобленням. “Це буде сучасний дошкільний заклад, окрім спалень, роздягалок для малечі, облаштують яскраві ігрові кімнати, їдальню. Реалізуючи стратегію безбар’єрності, у дитячому садку встановлять ліфт для дітей з інвалідністю. Новий садочок - це запорука розвитку села, це півтори сотні місць для дітей, щоб розвиватися, вчитися і спілкуватись. А також це нові робочі місця у громаді. Тримаємо на контролі, щоб об’єкт був до кінця завершений”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Загальна вартість реконструкції – 18 млн гривень, на сьогодні передбачене фінансування – 4, 5 млн гривень.
Новий садок у Волі-Висоцькій забезпечить навчанням 40 маленьких мешканців громади
22 жовтня 2021
40 місць для дошкільнят Жовківська громада отримає після завершення реконструкції нежитлового приміщення з розширенням за рахунок добудови та надбудови другого поверху під дошкільний навчальний заклад. Проєкт реалізують в межах програми Президента України «Велике будівництво». Капітальний ремонт об’єкту розпочали у 2019 році, на що загалом передбачили 11 млн 900 тис грн. Це кошти обласного та місцевого бюджету, а також субвенції з державного бюджету. Загальна кошторисна вартість проєкту майже 16,5 млн грн. Він передбачає добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад, улаштування даху, підлоги, інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання), встановлення віконних та дверних блоків, здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт, утеплення та опорядження фасадів, влаштування паливної з встановленням електричних котлів, благоустрій території, а також закупівля обладнання. «Проєкт із будівництва садка у Волі-Висоцькій, по-перше, дозволить ефективно використати приміщення, яке реконструюють у навчальний заклад, по-друге – створити 40 нових навчальних місць для дошкільнят, що дасть можливість їх батькам працювати. Малеча буде виховуватись і навчатись у комфортних та належних умовах. Окрім цього, що не менш важливо, новий об’єкт – це понад десяток робочих місць для педагогів та персоналу», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Упродовж 2019-2020 років підрядна організація провела роботи із влаштування та підсилення фундаментів, добудову та надбудову другого поверху, улаштування даху, сходів, стяжки в приміщеннях, встановлення віконних та дверних блоків. Станом на сьогодні вже завершені фасадні роботи, монтаж електропроводки, монтаж сантехнічних мереж, встановлення опалення та системи сигналізації. Тривають внутрішні оздоблювальні роботи та роботи з прокладання зовнішніх мереж каналізації, водопостачання, ливневої каналізації.
У Стрию стартував новий суспільний проєкт для розвитку молодіжної політики
10 Червня 2021
На Стрийщині розпочався новий довготривалий суспільний проєкт «Молодіжна діалог-платформа». Тренінги, зустрічі з фахівцями молодіжної політики, обмін ідеями та успішними кейсами - усе це мають у планах ініціатори проєкту, відділ освіти, охорони здоров‘я та спорту Стрийської РДА. Платформа єднає представників територіальних громад, громадських організацій, молодіжних рад та активну молодь Стрийщини. Програму проєкту модифікуватимуть залежно від запитів учасників. «Децентрація - звучить як виклик, але водночас - це велика можливість для розвитку. Успішну молодіжну політику треба розпочинати із впровадження ефективного діалогу між владою та середовищем молоді. Тільки спільними, партнерськими зусиллями можна досягнути успіху. «Жодних рішень для молоді - без участі молоді» - основний вектор, на який повинні орієнтуватись молодіжні працівники у громадах» - зазначила Ольга Сподарик, провідний спеціаліст відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Напередодні на першому етапі проєкту дискутували про становлення суспільно-активної молоді, зокрема про інструменти залучення молоді та створення молодіжних просторів у громадах. Говорили також про законодавчу базу у сфері молодіжної політики. «У створенні молодіжного простору важливо, щоб дорослі виступали як помічники, ментори, а саме молодь творила основну атмосферу, програмно наповнювала діяльність, напрацьовувала креативні ідеї. Місцевій владі у громадах Львівщини важливо зрозуміти важливість створення молодіжних просторів, як осередків практичної роботи з молоддю, напрацювання креативних ідей, нових підходів для розвитку громад» - зазначив Василь Шатрук, директор Львівського обласного молодіжного центру.
На Самбірщині відкрили новий садок “Малятко”
13 жовтня 2020
У селі Бісковичі на Самбірщині відкрили новий садок “Малятко”. Заклад розрахований на 45 дітей. Участь у відкритті взяв заступник голови Львіської ОДА Юрій Бучко. “У закладі обладнали яскраві ігрові кімнати, облаштували зручні та комфортні спальні. Встановили електричну котельню та пральню. На території – сучасні ігрові майданчики. Вітаю усіх, хто долучився, щоб якнайшвидше завершити усі роботи. Спільними зусиллями створюємо умови для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти”, - зазначив Юрій Бучко. Загальна вартість будівництва майже 4 мільйони гривень. Співфінансування з місцевих бюджетів – 3,2 млн.
Поблизу Львова запрацював іще один садок, збудований в межах «Великого будівництва»
1 жовтня 2020
У селі Зимна Вода сьогодні урочисто відкрили дошкільний навчальний заклад, який зможе охопити освітою наймолодших жителів Зимноводівської ОТГ до шести років. Зведення садка розпочали у 2018 році, а цього року садок увійшов до п’ятірки освітніх закладів, як об’єкт ініційованого Президентом проекту «Велике будівництво». «Відкриття садка - свято не лише для дітлахів, а й для батьків. Тепер вони знають, що їхні діти перебуватимуть в гарних, комфортних умовах і що про них дбають. Цей садок – один з наймасштабніших проєктів «Великого будівництва» в галузі освіти. І один з прикладів дієвої співпраці місцевої громади та держави. Завдяки 20-ти мільйонам гривень, які виділили з державного бюджету на цей рік і 9-ти мільйонам з місцевого бюджету, – ми змогли завершити всі роботи цього року. Я вдячний сільському голові, громаді, за активність та згуртованість. Нехай в цій будівлі завжди лунає щасливий дитячий сміх. А в Зимноводівській громаді буде ще багато таких радісних подій, як сьогодні», - зазначив під час відкриття садка голова Львівської ОДА Максим Козицький. Загальна кошторисна вартість будівництва об’єкта становить понад 56 млн. грн. Садок розрахований на 160 місць.
На Миколаївщині відкрили новий садок
18 вересня 2020
Сьогодні у селі Рудники Миколаївського району відкрили дитячий садок. У закладі навчатимуться кілька десятків дітей. Участь у відкритті взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Будівництво об'єкту розпочали у 2007 році. Представники місцевої влади чотири рази подавали проект будівництва на конкурс ДФРР. Торік цей проект визнали в числі переможців. “Держава скерувала на садок 3,5 млн гривень, ще майже 1,5 млн виділили з місцевих бюджетів. За рік будівлю добудували, перекрили, довели до стану нульового циклу. А цього року об’єкт включили у програму «Велике будівництво». На завершення робіт держава скерувала 4,7 млн грн. 850 тис грн – співфінансування з місцевих бюджетів. У червні 2020 вдалося залучити додаткові державні кошти і придбати необхідне обладнання. Тепер в селі є новий, сучасний, дуже гарний садок. Більше ніж 10 місцевих жителів – вихователі, няні, кухарі - матимуть тут роботу. Дякую громаді за наполегливість і віру, що все вдасться. Ваші діти заслуговують на найкраще. Бажаю, щоб вони почувалися тут щасливими, як удома”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. У закладі створено належні умови для всебічного розвитку дітей: затишні, естетично оформлені кімнати, сучасне предметно-розвивальне середовище, дидактичні матеріали.
На Стрийщині запрацювала нова амбулаторія
3 вересня 2020
Майже дві тисячі мешканців сіл Стрийського району отримали доступ до якісної медицини. Сьогодні у селі Долішнє відкрили амбулаторію первинної медичної допомоги. Лікарі амбулаторії надавтимуть медичну допомогу жителям п’ятьох навколишніх сіл, зокрема, с.Долішнє, с.Н.Лукавиця, с.В.Лукавиця, с.Горішнє, с.Смоляни. Участь у відкритті медзакладу взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Дотепер місцеві жителі не мали змоги отримати первинну медичну допомогу на місці. І мусили їхати у Стрий, за 15 кілометрів. Дуже приємно, що завдяки нашим спільним зусиллям тепер вони зможуть тут на місці, в таких гарних умовах, отримати консультацію лікаря, зробити електрокардіограму, привести на огляд дітей, вакцинувати їх. Медики – терапевт і педіатр - зможуть користуватися сучасним обладнанням, а за потреби приїхати до хворого новим автомобілем. Щиро дякую місцевій громаді за ініціативу, підрядникам за якісну роботу. Амбулаторія повністю відповідає вимогам Національної служби здоров’я України», - акцентував під час відкриття очільник області. Заклад збудували в межах програми державної програми «Доступна медицина» майже за 6 мільйонів гривень. Десяту частину профінансував район, решта суми – з державного бюджету. Максим Козицький за освітою медик. Працівники амбулаторії запропонували йому згадати здобуті впродовж навчання в медуніверситеті навики - поміряти тиск першій пацієнтці.