Львівщина розширюватиме співпрацю із Китайською Народною Республікою
Сьогодні, 10 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із делегацією Китайської Народної Республіки.
«Ми раді вітати вас сьогодні на Львівщині. Щиро сподіваюся на те, що цей візит закладе надійний фундамент для розвитку партнерських зв’язків», - зазначив Олег Синютка.
Також він відмітив, що Львівська область активно розвиває та підтримує міжрегіональні відносини з провінціями Китайської Народної Республіки.
У межах зустрічі гостей поінформували про економічний потенціал області.
«Ми дуже раді бути сьогодні на Львівщині. Україна для мене рідна та знайома країна. У Китаї ми поширюємо знання про вашу країну. І на своїй особистій сторінці у соціальних мережах я завжди публікую фото, щоб інші змогли побачити, що у вашій країні дуже добре та спокійно», - наголосив очільник делегації, суспільний діяч, колекціонер Лю Гуанцін.
Окрім того, очільник Львівщини підкреслив високий рівень безпеки в області, що є складовою створення сприятливого клімату для ведення бізнесу та надходження інвестицій у регіон.
Відтак, сторони розглянули можливість розвитку текстильної галузі на території області, а також поспілкувалися про обмін молоддю з метою популяризації вивчення китайської мови.
Олег Синютка запросив гостей взяти участь у дев’ятнадцятому Міжнародному економічному форумі, а також у його межах організувати панель, присвяченурозвитку промислових технологій.
Новини за темою
"Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані", - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР
14 березня 2022
Китай скерував українському народу вже дві партії гуманітарної допомоги, завтра очікується поставка третьої. Про це повідомив сьогодні під час зустрічі з начальником військової адміністрації Максимом Козицьким Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун. “Китай і Україна – це стратегічні партнери, цей рік – це 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Китай - дружня держава для українського народу. Я, як Посол, можу з відповідальністю сказати, що Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані. Ми завжди будемо поважати вашу державу, розвиватимемо відносини на основі рівності та взаємовигоди. Ми поважатимемо той шлях, який вибирають українці, бо це суверенне право кожного народу”, - зазначив Пан Посол. Також він повідомив, що китайське Посольство переїхало з Києва до Львова і залишається тут працювати. “Китай ніколи не буде нападати на Україну, ми будемо допомагати, зокрема в економічному напрямі. Наша країна за один рік імпортує товари зі всього світу вартістю понад три трильйони доларів. Ми готові допомагати вам розвиватись. У цій ситуації, яка є нині у вас, будемо поступати відповідально. Ми побачили, наскільки є великою єдність українського народу, а це означає і його силу”, - додав Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні. Очільник області подякув Надзвичайному і Повноважному Послу Китайської Народної Республіки в Україні за позицію підтримки України у її боротьбі з агресором. “Китай – це глобальна економічно розвинена країна. Нам дуже приємна ваша позиція. Мені хотілось б, щоб ви сказали усім у Китаї, що ми готові до співпраці. Війна завершиться і ми будемо відбудовувати свою державу. Тому запрошуємо ваші підприємства до нас в Україну. Дякуємо за гуманітарну допомогу та підтримку. Тримайтесь цієї позиції, це може стати містком дружби на віки. Ми не хочемо воювати, хочемо бути господарами на своїй землі і жити в мирі з партнерами, які готові співпрацювати з нами”, - наголосив Максим Козицький. У межах зустрічі Максим Козицький розповів Пану Послу про велику кількість охочих записатись у територіальну оборону на Львівщині, а також про прихисток внутрішньо переміщених осіб та поставку гуманітарного вантажу в різні регіони України.
До уваги потенційних інвесторів: територіальні громади виставляють на торги землі несільськогосподарського призначення
2 листопада 2021
З 5 жовтня 2021 стартували земельні аукціони з продажу й оренди земель несільськогосподарського призначення, які перебувають у комунальній чи державній власності. Це нові торги, які запроваджені земельною реформою. Земельні торги проводяться у Prozorro.Продажі. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Перші торги земель несільськогосподарського призначення проведуть вже у листопаді. Так, управління земельних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради виставило на продаж 2 земельні ділянки: площею 15,1406 і 2,7121 га. - Категорія – землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. - Цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Стартова ціна реалізації: - перша ділянка - близько 88 млн грн без ПДВ; - друга – 17,3 млн грн без ПДВ. Початок аукціону: - перша ділянка - 23.11.2021 о 11:15 год; - друга ділянка - 24.11.2021 о 12:25 год. Обидві ділянки розташовані за адресою: м. Львів, вул. Північна (ділянка 2-2) у промисловій зоні «Сигнівка». Кадастрові номери ділянок відповідно: 4610136300:05:020:0012 та 4610136300:05:021:0012. Детальніша інформація про аукціон за посиланнямми: 1 ділянка, 2 ділянка.
У ЛОДА обговорили умови впровадженням е-квитка
20 жовтня 2021
Сьогодні, 20 жовтня, за участі потенційних інвесторів, перевізників та представників територіальних громад відбулось нарада (з долученням онлайн-учасників) щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) у приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування Львівської області. Технології АСООП більш відомі як е-квиток. «Вже не перший рік на Львівщині ведеться робота щодо запровадження е-квитка на транспорті. Львівська облдержадміністрація, як замовник перевезень на обласних маршрутах, розробила відповідний регуляторний акт. В межах ХХ ювілейного міжнародного економічного форуму у місті Львові відбулось його крос-секторальне обговорення. За підсумками, в багатьох інвесторів виникли пропозиції щодо доповнення, корегування пунктів положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестора (оператора) для впровадження АСООП, а також порядку функціонування та вимоги до е-квитка. Зацікавленим сторонам надіслали ключові питання щодо е-квитка і власне сьогодні важливо напрацювати конкретні пропозиції, щоб мати чітке розуміння, в якому напрямку ми рухаємся», – зазначив заступник голови ЛОДА Юрій Бучко. Під час обговорення, потенційних інвесторів цікавило як буде проходити фіксалізація проїзду, як відбуватиметься рух коштів за оплату проїзду, оплата проїзду пільговиків, робота АСООП в режимі «offline», видрук квитків тощо. Перевізники підтримали доцільність впровадження е-квитка, однак висловлювали застереження щодо збереження можливості оплати готівкою, а також сподівання щодо врегулювання питання відшкодування проїзду пільговиків . Представники територіальних громад звернули увагу на те, що не кожна громада може відшкодувати перевізникам пільговий проїзд, а також на доцільності контролю сплати проїзду в транспортних засобах. На питання присутніх відповідав начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький, а також його заступник Роман Жук. За підсумками наради, учасники погодились, що необхідно здійснювати наступні кроки щодо АСООП, а всі питання, що виникають вирішувати вже на кожному конкретному етапі впровадження проєкту.
Освітні можливості Львівської області популяризуватимуть у Китаї
20 вересня 2021
Департамент освіти і науки спільно із Львівською Політехнікою днями уклали Меморандум про співпрацю із китайською Агенцією «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» щодо підтримки і розвитку спільної науково-дослідної діяльності та промоції освітніх пропозицій вищих навчальних закладів Львівської області для китайських студентів і науковців. Інтеграція України в загальноєвропейський простір потребує розроблення нових напрямів роботи з обдарованою молоддю, а зокрема активізації її науково-дослідницької діяльності. «Департамент освіти розуміє важливість міжнародної співпраці в сфері науки і освіти. Наші студенти зможуть навзаєм збагатитись і пропагуватимуть міжнародну співпрацю не лише на рівні університетів, а й шкіл. Важливо налагоджувати такі контакти, тож ми будемо і надалі просувати ідею реалізації спільних проектів. Запрошуємо наших китайських партнерів на Львівщину, аби мати змогу поспілкуватись наживо про можливості подальшої співпраці», - наголосила під час підписання меморандуму заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. Розвиток науково-дослідницької діяльності та промоція вишів Львівської області в Китаї будуть пріоритетними у розвитку співпраці і першочергово сприятимуть її реалізації. «Ми працюємо у цьому напрямі уже 10 років, серед наших партнерів Австрія, Великобританія, нещодавно налагодили співпрацю із Італією, зокрема з академією мистецтв. Щороку ми допомагаємо кільком сотням студентам із Китаю вступати до навчальних закладів інших країн. Дуже приємно мати можливість співпрацювати з Львівщиною, бо цей регіон дуже перспективний для розвитку освіти. Меморандум допоможе нам скерувати спільні зусилля не лише на пожвавлення співпраці в освітній галузі, а й культурній, міжнаціональній тощо. Щиро надіємось, що після завершення карантину нашу провінцію зможуть відвідати наші львівські друзі, аби переконатись у перспективності нашого партнерства. Ми націлені на високі результати, і будемо багато над цим працювати», - поділився враженнями директор агенції «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» Ван Ітан. Сторони мають намір сприяти обміну спеціалістами для проведення тренінгів, досліджень, семінарів і консультацій, а також брати участь у виставках та міжнародних заходах. «Для нас велика честь мати такого іноземного партнера, Львівська Політехніка співпрацює з різними закладами і різними країнами, а мати партнера в Китаї це неабияка перспектива. Переконаний, що взаємодія із китайськими партнерами – це якісні наукові продукти. У нас є можливість створення спільних наукових команд, які зможуть реалізовувати різні проекти. Студенти зараз надзвичайно креативні, а поєднання світоглядів дасть поштовх до розвитку економіки обох регіонів. З допомогою інтелекту ми творимо шлях від Китаю через Україну до Європи», - наголосив керівник Tech StartUp School Назар Подольчак. «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» - одна з найбільших агенцій, яка працює в царині рекрутації та наукової співпраці між Китаєм і іноземними партнерами.
Підприємців області запрошують до онлайн участі у торгових місіях до Китаю
6 липня 2020
Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), за інформаційної підтримки Офісу з просування експорту України, запрошує українські малі та середні підприємства сектору агропродовольства та індустрії моди до онлайн участі у торгових місіях до Китаю. Заходи відбудуться у серпні 2020 року у форматі індивідуальних онлайн ділових перемовин з китайськими контрагентами. Про це інформує Служба експортера Львівської ОДА. Компанії, які будуть відібрані для участі у місіях шляхом конкурсного відбору та відповідно до критеріїв, отримають можливість розпочати чи розширити експорт на ринок КНР та знайти покупців для власної продукції в онлайн-режимі. Кожна компанія-учасниця місії отримає наступні послуги: - Організацію онлайн-бізнес перемовин із представниками китайських баєрів, рітейлерів, асоціацій та роздрібних покупців, індивідуально підібраними для кожної компанії окремо для встановлення прямих ділових контактів і налагодження продажів; - Персонально сплановані графіки онлайн В2В сесій; - Допомогу у підготовці та перекладі презентаційних матеріалів компаній, включаючи візуальну та текстову адаптацію до вимог китайського ринку; - Каталог із профілями і продукцією українських та китайських компаній; - Організаційний супровід та модерацію усіх онлайн В2В сесій через WeChat; - Повний супровід китайського перекладача на всіх етапах місії – від підготовки матеріалів до самих онлайн В2В зустрічей із китайськими контрагентами; - Допомогу у налагодженні комунікації після завершення В2В переговорів. Заявки на участь у конкурсному відборі приймаються до 10 липня 2020 року включно (18:00 год). Онлайн торгова місія до КНР для представників індустрії моди відбудеться 03-12 серпня 2020 року. Подробиці та реєстрація – за посиланням. Онлайн торгова місія до КНР для представників сфери агро та харчової промисловості відбудеться 03-14 серпня 2020 року. Подробиці та реєстрація – за посиланням.
Маркіян Мальський зустрівся з представниками компаній Sananbio та YUTO
6 серпня 2019
Сьогодні, 6 серпня, голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський зустрівся з представниками компаній Sananbio та YUTO. “Розвиток бізнесу - один з наших пріоритетів. Ми раді, що Україна стає все більше привабливою для міжнародних інвесторів. Дякуємо вам за візит і сподіваємось на подальшу співпрацю”, - зазначив очільник області. У межах зустрічі китайські бізнес-представники ознайомили присутніх із діяльністю компаній. Зокрема, компанія YUTO Tech є провідним постачальником послуг з пакування високого класу, що обслуговує десятки клієнтів Fortune 500 та сотні марок високого класу, що спеціалізуються на споживчій електроніці, охороні здоров’я, косметиці, харчовій промисловості та інших галузях для надання конкурентоспроможної пакувальної продукції, рішень та послуг. Компанія Sananbio здійснює свою діяльність у напрямі розвитку інноваційних технологій та системи вирощування на заводі та його індустріалізації. Відтак, сторони обговорили можливу співпрацю у реалізації проектів у сферах агропромислового комплексу, логістики, поліграфії та еко-упаковки. Окрім того, представників китайських бізнес-компаній запросили взяти участь у Міжнародному економічному форумі, який триватиме впродовж 31 жовтня – 1 листопада.
Львівщина напрацьовує спільні проекти із китайською провінцією Цзянсу
5 липня 2019
Сьогодні, 5 липня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів зустрівся із делегацією м. Ліян, що у провінції Цзянсу Китайської Народної Республіки, аби напрацювати вектори подальшої співпраці. Під час зустрічі заступник голови ознайомив гостей із промисловим розвитком регіону, динамікою залучення іноземних інвестицій та економічним потенціалом області. «Співпраця із Китайською Народною Республікою важлива для Львівщини. Наш регіон має усі можливості для розвитку спільних проектів. Ідея будівництва у Трускавці китайсько-українського центру рекреації особливо актуальна, тому важливо цей проект втілити в життя», - зазначив Роман Филипів. Гості своєю чергою відзначили позитивний клімат Львівщини та ознайомили із можливостями свого регіону, що має статус одного із найбільш туристично привабливих місць КНР. «Наше місто Ліян, що є серцем провінції, також відрізняється туристичною привабливістю. До нас навідується щороку майже 10 млн. туристів. Тому у цьому контексті співпраця із Трускавцем, особливо у сфері медичного туризму, мала би дати позитивні результати. Обмін досвідом та реалізація спільних проектів мають велике майбутнє», - наголосив віце-президент Китайської народної політично-узгоджувальної ради в м. Ліян Тан Хуашін. Під час зустрічі сторони також порушили питання організації спільного форуму із розвитку туризму.
Підприємці з Китаю ознайомились із аграрним потенціалом Львівщини
20 Червня 2019
У середу, 19 червня, управління інвестиційної політики ЛОДА організувало промотур для делегації з Китаю, яка перебуває з офіційним візитом на Львівщині. Згідно з програмою промотуру для іноземців було організовано відвідування підприємства Galicia Greenery, яке розташовано в м. Буськ. Члени делегації, до якої входять представники 14 компаній з Китаю, мали можливість ознайомитись з веденням бізнесу на Львівщині в агропромисловому секторі. Окрім цього, також було продемонстровано землі сільськогосподарського призначення та посівні площі в Буському районі. Іноземна сторона високо оцінила потенціал Львівщини в розвитку галузі агропромисловості. Протягом поїздки зі сторони представників області був присутній керівник управління інвестиційної політики Роман Матис.
Львівщина налагоджує багатовекторну співпрацю із Китаєм
19 Червня 2019
Сьогодні, 19 червня, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із представниками урядової делегації та компаній Китаю, аби узгодити напрями подальшої співпраці. Під час зустрічі обумовили питання кооперації та обміну в сфері освіти, культури, науки та технологій, міжнародної співпраці у сфері бізнесу та інноваційних заходів між Китаєм та Україною. «Останніми роками Львівщина значно наростила свою зовнішньоекономічну діяльність. В цьому контексті дуже важлива співпраця із Китаєм. Будь-яка співпраця так чи інакше розпочинається з культури, адже це найкращий спосіб пізнати партнера та показати свої традиції. Ми уже маємо чимало успішно реалізованих проектів у сфері туризму, на Львівщині працюють кілька підприємств із китайським капіталом. Великий потенціал нашого регіону – це, безперечно, сільське господарство. Львівщина зацікавлена у тому, щоб китайські підприємства відкривали виробництво тут. В умовах глобалізації є можливість віддаленого керування та аутсорсингу. Окрім того, давно відомо, що на Львівщині розвивається ІТ-сфера світового рівня. Запорука нашої співпраці – фаховість та спільний інтерес», – зазначив Ростислав Замлинський. Гості, своєю чергою, відзначили великий потенціал Львівщини у різних сферах та наголосили на важливості багатовекторної співпраці. «Ми наслухані про Львівщину та її невичерпні можливості. Співпраця у галузі туризму, освітні обміни, розвиток промисловості, рівень ваших фахівців та усі інші ваші ресурси викликають подив. Наша провінція та країна загалом динамічно розвивається, тому ми відчуваємо нестачу кадрів. У цьому контексті на законодавчому рівні існують пільги для фахівців з-за кордону. Окрім того, у нас дуже багато імпортних споживчих товарів, тому співпраця із агропромисловою Львівщиною для нас цікава та потрібна», – наголосив постійний член КПК міста Шенчжоу, Секретар зони економічного розвитку Ванг Женгджун. Під час розмови сторони також обмінялися думками щодо розвитку індустріальних парків на Львівщині та можливість відкриття прямого авіасполучення між Львовом та одним із китайських міст.
Керівників підприємств області запрошують до участі у виставці China Internаtional Import Expo
27 березня 2019
5-10 листопада в Шанхаї відбудеться Друга виставка імпортних товарів і послуг - China International Import Expo. Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА захід відбудеться за підтримки керівництва та Уряду Китаю, урядів провінцій, міністерств і відомств, дипломатичних місій країни за кордоном та профільних асоціацій. Учасники національних стендів візьмуть участь в українсько-китайському бізнес-форумі 4 листопада 2019 року та В2В сесії з китайськими компаніями. Організатори заходу - Торгово-промислова палата України та Китайський комітет з розвитку міжнародної торгівлі, який представлений по усьому Китаю та до складу якого входить понад 200 тисяч компаній. Участь компанії в China International Import Expo: - сприятиме в питаннях отримання дозволу на експорт до Китаю. Уряд Китаю розглядає учасників виставки як потенційних постачальників продукції на ринок країни; - забезпечить присутність компанії в інформаційному полі китайського ринку завдяки активній рекламній кампанії та адміністративному впливу, інформація про учасників Експо розповсюджується по всій країні; - надасть можливість оцінити потенціал ринку та можливості компанії на одному з найбільших ринків світу; - стане місцем зустрічі з партнерами в Китаї та початком експорту. З організаційних питань щодо участі в заході та його формату можна звертатись до заступника директора Центру міжнародної ділової співпраці ТПП України - Андрія Голято: +380 67 662-96-56, a.v.goliato@gmail.com. Зазначимо, що торік понад 3 600 експонентів із 151 країни представили продукцію та послуги на Експо, понад 400 тисяч осіб відвідали захід. Довідково У 2019 році національні стенди формуються в павільйонах АПК, машинобудування, послуги, життєдіяльність, медицина. Вартість участі складає: - 3 000 доларів США за 9 кв.м стандартно обладнаний стенд; - 300 доларів США за 1 кв.м необладнаної площі (мінімум 36 кв.м)
На Львівщині реалізують інвестиційний проект у галузі тваринництва
6 березня 2019
Сьогодні, 6 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з власником компаній GmbH «Poels Mastschweine,GmbH «Tierprodukstion Alkersleben» в Німеччині Люком Йоханесом Якобусом. У межах зустрічі сторони порушили питання можливої реалізації інвестиційного проекту із будівництва свинокомплексу на території Львівської області. «Ми маємо 2 підприємства на території східної Німеччини. Це 4,5 тисячі і 5 тисяч свиней. Ми працюємо на високому рівні, що стосується здоров’я та екологічних стандартів. Ми хочемо інвестувати сюди, можливо заснувати схожу ферму на ті, які вже маємо, щоб залучити ті ресурси, які тут є і співпрацювати з підприємствами, які є тут в околиці», - розповів Люк Йоханес Якобус. Як він зазначив, сьогодні проект перебуває на етапі пошуку відповідної земельної ділянки у Львівській області для будівництва комплексу із дотриманням всіх вимог. Як наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка в області вже успішно працюють підприємства з німецьким капіталом, відтак, запевнив інвестора у підтримці та сприянні реалізації проекту. «У нас є багато компаній німецького походження, на деяких з них працюють 3-7 тисяч людей. При цьому вони дуже чіткі і працюють відповідно до чинного законодавства, що для нас дуже важливо. Ми вітаємо ваше рішення увійти в країну. Я переконаний, що тут найкращий інвестиційний клімат. Відтак, коли ви зупинитесь на земельній ділянці ми розпишемо дорожню карту реалізації проекту, аж до старту вирощування», - зазначив Олег Синютка. Також очільник області наголосив на важливості раціонального використання відходів виробництва в межах реалізації проекту. Відтак, сторони обговорили попередні кроки реалізації проекту на території Львівської області.
На Львівщині презентували фотовиставку “Дивовижний Китай”
2 лютого 2019
Сьогодні, 2 лютого, у Львівському Палаці мистецтв презентували фотовиставку “Дивовижний Китай”. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники китайської делегації та мешканці міста. “Ця фотовиставка – це хороша можливість пізнати культуру та філософію Китаю. Культура є душею кожної нації і такі заходи допомагають більше здружитись та обмінятись досвідом для подальшої співпраці”,– зазначив Ростислав Замлинський. В експозиції презентували понад 30 фоторобіт, які відтворють китайське мистецтво та традиції цього народу. Нагадаємо, 2019 рік є роком Китаю в Україні. З 1 по 5 лютого вже ввосьме відбувається масштабне святкування Китайського Нового Року у Львові.