Львівщина налагоджує багатовекторну співпрацю із Китаєм
Сьогодні, 19 червня, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із представниками урядової делегації та компаній Китаю, аби узгодити напрями подальшої співпраці.
Під час зустрічі обумовили питання кооперації та обміну в сфері освіти, культури, науки та технологій, міжнародної співпраці у сфері бізнесу та інноваційних заходів між Китаєм та Україною.
«Останніми роками Львівщина значно наростила свою зовнішньоекономічну діяльність. В цьому контексті дуже важлива співпраця із Китаєм. Будь-яка співпраця так чи інакше розпочинається з культури, адже це найкращий спосіб пізнати партнера та показати свої традиції. Ми уже маємо чимало успішно реалізованих проектів у сфері туризму, на Львівщині працюють кілька підприємств із китайським капіталом. Великий потенціал нашого регіону – це, безперечно, сільське господарство. Львівщина зацікавлена у тому, щоб китайські підприємства відкривали виробництво тут. В умовах глобалізації є можливість віддаленого керування та аутсорсингу. Окрім того, давно відомо, що на Львівщині розвивається ІТ-сфера світового рівня. Запорука нашої співпраці – фаховість та спільний інтерес», – зазначив Ростислав Замлинський.
Гості, своєю чергою, відзначили великий потенціал Львівщини у різних сферах та наголосили на важливості багатовекторної співпраці.
«Ми наслухані про Львівщину та її невичерпні можливості. Співпраця у галузі туризму, освітні обміни, розвиток промисловості, рівень ваших фахівців та усі інші ваші ресурси викликають подив. Наша провінція та країна загалом динамічно розвивається, тому ми відчуваємо нестачу кадрів. У цьому контексті на законодавчому рівні існують пільги для фахівців з-за кордону. Окрім того, у нас дуже багато імпортних споживчих товарів, тому співпраця із агропромисловою Львівщиною для нас цікава та потрібна», – наголосив постійний член КПК міста Шенчжоу, Секретар зони економічного розвитку Ванг Женгджун.
Під час розмови сторони також обмінялися думками щодо розвитку індустріальних парків на Львівщині та можливість відкриття прямого авіасполучення між Львовом та одним із китайських міст.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
"Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані", - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР
14 березня 2022
Китай скерував українському народу вже дві партії гуманітарної допомоги, завтра очікується поставка третьої. Про це повідомив сьогодні під час зустрічі з начальником військової адміністрації Максимом Козицьким Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун. “Китай і Україна – це стратегічні партнери, цей рік – це 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Китай - дружня держава для українського народу. Я, як Посол, можу з відповідальністю сказати, що Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані. Ми завжди будемо поважати вашу державу, розвиватимемо відносини на основі рівності та взаємовигоди. Ми поважатимемо той шлях, який вибирають українці, бо це суверенне право кожного народу”, - зазначив Пан Посол. Також він повідомив, що китайське Посольство переїхало з Києва до Львова і залишається тут працювати. “Китай ніколи не буде нападати на Україну, ми будемо допомагати, зокрема в економічному напрямі. Наша країна за один рік імпортує товари зі всього світу вартістю понад три трильйони доларів. Ми готові допомагати вам розвиватись. У цій ситуації, яка є нині у вас, будемо поступати відповідально. Ми побачили, наскільки є великою єдність українського народу, а це означає і його силу”, - додав Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні. Очільник області подякув Надзвичайному і Повноважному Послу Китайської Народної Республіки в Україні за позицію підтримки України у її боротьбі з агресором. “Китай – це глобальна економічно розвинена країна. Нам дуже приємна ваша позиція. Мені хотілось б, щоб ви сказали усім у Китаї, що ми готові до співпраці. Війна завершиться і ми будемо відбудовувати свою державу. Тому запрошуємо ваші підприємства до нас в Україну. Дякуємо за гуманітарну допомогу та підтримку. Тримайтесь цієї позиції, це може стати містком дружби на віки. Ми не хочемо воювати, хочемо бути господарами на своїй землі і жити в мирі з партнерами, які готові співпрацювати з нами”, - наголосив Максим Козицький. У межах зустрічі Максим Козицький розповів Пану Послу про велику кількість охочих записатись у територіальну оборону на Львівщині, а також про прихисток внутрішньо переміщених осіб та поставку гуманітарного вантажу в різні регіони України.
Естонія надає освітні можливості дітям та молоді з України
11 березня 2022
Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Естонія підтримує нашу країну, надаючи освітні можливості для дітей та молоді. Про це повідомляє Кабінет Міністрів. Громадян України, які виїхали до Естонії під час війни, приймають такі заклади освіти: дитячі садки та ясла для дітей віком від 1,5 до 7 років; загальноосвітні школи з обов'язковим навчанням для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років; старші середні школи, професійно-технічні училища, університети; заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей з 7 років). Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях. Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу. Для отримання детальної інформації освітяни можуть звернутися на електронну адресу viktoria.melnyk@hotmail.com . Естонія робить все можливе, щоб українські діти частково продовжували навчання українською мовою. Для цього Міністерство освіти і досліджень Республіки Естонія надало можливість здобувачам освіти та педагогам користуватися українськими навчальними матеріалами, з-поміж яких: естонський розмовник українською мовою; навчальні матеріали на платформі EdTech; онлайн-ресурси для дошкільного та шкільного навчання; платформа ELIIS для організації роботи дитячих садків; платформа Triumf Health для підтримки благополуччя дітей та захисту їхнього психічного здоров'я; школа Edumus для дистанційного навчання, доступна для біженців з України; платформа Schoolaby для управління навчальним процесом у школі. На допомогу учням працює репетиторська платформа Mentornaut, яка об’єднує українських студентів і вчителів. Для подання заявок на навчання у естонських університетах українські студенти можуть скористатися системою Dream Apply. Додатково: Важливі контакти української громади в Естонії Конгрес естонських українців ukr.est.congress@gmail.com +372 5232275 Український Культурний Центр +372 56502572 labora.tallinn@gmail.com Асоціація українських організацій в Естонії info@ukraine.ee ukrainaoae@gmail.com +372 55659763
«Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння», - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Сьогодні стартує засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасників засідання привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “В межах прикордонних регіонів ми крок за кроком продовжуємо нарощувати співпрацю в економічній, освітній, культурній, екологічній та інших сферах, а також маємо унікальну можливість приміряти Європейський досвід на себе і взяти з нього найкраще. Цьогоріч спільними зусиллями на території Польщі було закладено наріжний камінь, що дав старт початку будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховичі», що в котрий раз продемонструвало, що Республіка Польща – наш надійний партнер. За кошти польського кредиту модернізуємо три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне», а також під’їзну інфраструктуру до існуючих пунктів пропуску, що в свою чергу не тільки розширить пропускну спроможність, але й суттєво покращить умови для всіх подорожувальників. Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння”, – зазначив очільник області. Також він додав, що засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва – це свого роду підвалини,за допомогою яких ми зможемо і надалі розвивати ефективну співпрацю та відстоювати спільні традиції разом з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах. "Дозвольте висловити подяку Вельмишановній пані Воєводі та польським колегам за ті прагнення та цілеспрямованість у неухильних позиціях Польщі щодо українського народу. Позиції Польщі підтверджують її відданість єдності, територіальної цілісності та суверенітету України. Глибоко переконаний, що сьогоднішня зустріч буде плідною та конструктивною та виведе наші двосторонні взаємини на якісно новий рівень", - зазначив Максим Козицький. Під час комісії відбудеться низка секцій, під час яких говоритимуть про стан функціонування існуючих міжнародних автомобільних пунктів пропуску та під’їзної інфраструктури до них, розвиток нового проєкту транснаціонального транспортного коридору «Гданськ – Одеса». Окрема панель буде присвячена Перспективам розвитку мережі залізничних сполучень, зокрема: Хирів – Загуж та Нижанковичі - Перемишль. Як зазначила співголова комісії воєвода Підкарпатський Ева Леніарт на транскордонне співробітництво потрібно дивитись з різних аспектів, ключовий з яких - безпека. Важливо налагоджувати співпрацю у сфері безпеки мешканців обох країн. Воєвода Підкарпатський подякувала Україні та зокрема Львівщині за співпрацю. «Я бачу великі можливості для багатосторонньої співпраці між нашими країнами, зі свого боку ми робитимемо усе, щоб ці проекти, про які говоритимемо сьогодні, спільно реалізували», - наголосила Ева Леніарт. Також присутні обговорять співпрацю санітарно - епідеміологічних служб, зокрема в умовах пандемії та співробітництво дипломатичних установ у форс мажорних обставинах в наданні підтримки громадянам обох країн. Серед учасників засідання Комісії - заступники голови Львівської ОДА Андрій Годик та Юрій Бучко. Вони візьмуть участь у тематичиних обговореннях.
Освітні можливості Львівської області популяризуватимуть у Китаї
20 вересня 2021
Департамент освіти і науки спільно із Львівською Політехнікою днями уклали Меморандум про співпрацю із китайською Агенцією «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» щодо підтримки і розвитку спільної науково-дослідної діяльності та промоції освітніх пропозицій вищих навчальних закладів Львівської області для китайських студентів і науковців. Інтеграція України в загальноєвропейський простір потребує розроблення нових напрямів роботи з обдарованою молоддю, а зокрема активізації її науково-дослідницької діяльності. «Департамент освіти розуміє важливість міжнародної співпраці в сфері науки і освіти. Наші студенти зможуть навзаєм збагатитись і пропагуватимуть міжнародну співпрацю не лише на рівні університетів, а й шкіл. Важливо налагоджувати такі контакти, тож ми будемо і надалі просувати ідею реалізації спільних проектів. Запрошуємо наших китайських партнерів на Львівщину, аби мати змогу поспілкуватись наживо про можливості подальшої співпраці», - наголосила під час підписання меморандуму заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. Розвиток науково-дослідницької діяльності та промоція вишів Львівської області в Китаї будуть пріоритетними у розвитку співпраці і першочергово сприятимуть її реалізації. «Ми працюємо у цьому напрямі уже 10 років, серед наших партнерів Австрія, Великобританія, нещодавно налагодили співпрацю із Італією, зокрема з академією мистецтв. Щороку ми допомагаємо кільком сотням студентам із Китаю вступати до навчальних закладів інших країн. Дуже приємно мати можливість співпрацювати з Львівщиною, бо цей регіон дуже перспективний для розвитку освіти. Меморандум допоможе нам скерувати спільні зусилля не лише на пожвавлення співпраці в освітній галузі, а й культурній, міжнаціональній тощо. Щиро надіємось, що після завершення карантину нашу провінцію зможуть відвідати наші львівські друзі, аби переконатись у перспективності нашого партнерства. Ми націлені на високі результати, і будемо багато над цим працювати», - поділився враженнями директор агенції «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» Ван Ітан. Сторони мають намір сприяти обміну спеціалістами для проведення тренінгів, досліджень, семінарів і консультацій, а також брати участь у виставках та міжнародних заходах. «Для нас велика честь мати такого іноземного партнера, Львівська Політехніка співпрацює з різними закладами і різними країнами, а мати партнера в Китаї це неабияка перспектива. Переконаний, що взаємодія із китайськими партнерами – це якісні наукові продукти. У нас є можливість створення спільних наукових команд, які зможуть реалізовувати різні проекти. Студенти зараз надзвичайно креативні, а поєднання світоглядів дасть поштовх до розвитку економіки обох регіонів. З допомогою інтелекту ми творимо шлях від Китаю через Україну до Європи», - наголосив керівник Tech StartUp School Назар Подольчак. «Peace Silk Road Cultural Development Co., Ltd.» - одна з найбільших агенцій, яка працює в царині рекрутації та наукової співпраці між Китаєм і іноземними партнерами.
Кабінет Міністрів схвалив проєкт угоди з урядом Угорщини щодо взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені
22 липня 2021
Уряд схвалив проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду 21 липня 2021 року. Рішення створює правові підстави для подальшого підписання угоди та забезпечення її практичної реалізації. Взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені сприятиме продовженню освіти або професійній діяльності громадян України в Угорщині та громадян Угорщини – в Україні. Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на чолі делегації ректорів українських закладів вищої освіти розпочав робочий візит до м. Тбілісі (Грузія).
Розвиток ІТ-сфери, туризму, інвестиції в індустріальні парки: Максим Козицький зустрівся із турецькими бізнесменами
28 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародної асоціації українських та турецьких бізнесменів (TUID). Очільник області привітав гостей і наголосив, що Львівщина відкрита для співпраці у різних галузях. “Досвід співпраці області з турецькими компаніями має досить позитивні результати. Турецькі компанії розбудовують дорожню інфраструктуру в області, а завдяки турецьким авіалініям розвивається сфера туризму”, - зазначив Максим Козицький. Сторони обговорили співпрацю у розвитку ІТ-сфері на Львівщині. “Наш регіон славиться стрімкими темпами розвитку ІТ-сектору. Станом на сьогодні в ІТ індустрії зайнято близько 20 тисяч працівників, 90% з яких надають аутсорсингові послуги. Щорічно ВНЗ Львівщини випускають в середньому 4 тисячі спеціалістів відповідної галузі. Щорічно зайнятість у ІТ індустрії збільшується на 25-30%”, - підкреслив очільник Львівщини. Турецькі партнери висловили зацікавлення в тому, щоб сфера процвітала. З цією метою планують організувати у Львові турецько-український ІТ-форум. Наступний етап співпраці - розвиток індустріальних парків. За словами Максима Козицького, зараз у Львівській області їх налічується 8 та ще 3 є на етапі формування. Турецькі бізнесмени розглядають наш регіон як платформу для інвестування в ці об’єкти. Щодо розвитку освітньої галузі, турецькі бізнесмени зазначили, що Львівщина славиться провідними вищими навчальними закладами, які випускають кваліфікованих фахівців. Під час зустрічі висловили ідею організувати в майбутньому програму обміну студентами між Україною та Туреччиною. “Безумовно, Львівська область має великий потенціал для економічного розвитку. Ми відкриті та готові до співпраці у різноманітних галузях. Дякую шановним гостям за зустріч і бажаю нам успішно реалізувати усі плани”, - наголосив голова Львівської ОДА. Максим Козицьккий запросив партнерів відвідати вересневий Форум медичного туризму у Львові та Міжнародний економічний форум, що відбудеться у кінці жовтня. Ілона Орнат
Львівщина співпрацюватиме із Чернігівщиною у галузях туризму, культури, АПК
22 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький із очільницею Чернігівської облдержадміністрації Анною Коваленко підписали Меморандум про співпрацю між областями у різних галузях. Під час зустрічі Анна Коваленко відзначила високий рівень розвитку туристичної галузі на Львівщині, зокрема щодо промоції малих міст. Вона наголосила, що Чернігівщина хоче перейняти досвід у цьому напрямі. “Львівській туристичний кластер – це модель для всіх інших областей України. Наша мета у туристичній сфері – стати другим Львовом як напрямок туризму вихідного дня для киян та мешканців інших міст України. Це має стати стимулом для розвитку малого бізнесу та розвитку туристичної інфраструктури в нашій області”, - зазначила голова Чернігівської ОДА. Максим Козицький зазначив, що Львівська область славиться відомими курортними центрами – Моршин, Трускавець, Східниця. “Ми готові приймати на реабілітацію та оздоровлення до санаторно-курортних закладів регіону відпочивальників із Чернігівщини”, - зазначив Максим Козицький. Сторони домовились співпрацювати у агропромисловому секторі. Зокрема, запланували візити бізнес - делегацій в області для обміну кращими практиками. Також запланували організацію спільних виставкових проєктів, які б популяризували регіони України.
У департаменті фінансів продовжать серію навчальних семінарів за участі районних фінансових управлінь
23 квітня 2021
У департаменті фінансів відбулась заключна зустріч у форматі online-спілкування з територіальними громадами. На першому етапі такі навчальні зустрічі відбувалися в режимі офлайн у лютому-березні, де з представниками фінорганів обговорювалися зауваження і пропозиції роботи, результати експертизи рішень. Другий етап - це була серія семінарів, активний діалог із громадами, де увага зосереджували на нормативно-правовій базі та змінах до неї, обговорювали особливості планування та використання коштів місцевих бюджетів у різних галузях, часто зупинялися на проблемних питаннях щодо виконання бюджетів громад, ліквідації дефіциту та інших організаційних моментів роботи. Паралельно розпочато третій цикл - це виїзні зустрічі у громади для ознайомлення з бюджетним процесом на місцях та надання практичних консультацій. Зокрема, цього тижня спеціалісти департаменту фінансів Львівської ОДА відвідали Старосамбірську, Добромильську громади Самбірського району та Сокальську і Белзьку Червоноградського району. На даний час планується серія семінарів вже на територіях за участі районних фінансових управлінь для обміну досвідом, підвищення кваліфікації працівників та забезпечення ефективного бюджетного процесу.
Львівщина та грузинський регіон Кахетія налагоджують співпрацю в індустрії гостинності
17 березня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації за ініціативи Почесного консула Грузії у Львові Ярослава Музичка організувало зустріч бізнесу індустрії гостинності Львівщини з грузинськими колегами із регіону Кахетія. Представникам HoReCa області співпрацю запропонувала виноробня, яка виготовляє класичні грузинські вина, «квеврі» (вино у спеціальних глеках, закопаних у землі), ігристі вина, а також бренді й чачу. Її виробничі потужності розташовані в селі Велісцихе. З 2020 року компанія збудувала новий завод, який буде відкритий для туристів, там проводитимуть винні тури. Нагадаємо, що HoReCa (з англійської «hotel», «restaurant», «catering») – поняття у туристичному бізнесі на означення індустрії гостинності. Так, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака окреслила плідну співпрацю Львівщини з Грузією. «У травні 2018 року Львівщина представляла туристичні пропозиції регіону на міжнародній виставці «Expo Batumi Travel». Грузія є постійним учасником Львівського міжнародного форуму індустрії та гостинності, у 2019-му до Львова приїжджала делегація з Верхньої Сванетії. А цього разу – винороби із Кахетії. Приємно бачити зацікавлення грузинського виробника у співпраці з індустрією гостинності нашого регіону, – зауважила Наталя Табака. – Обидві сторони мають змогу обмінятись досвідом, налагодити партнерство, а також укласти взаємовигідні контракти». Почесний консул Ярослав Музичко відзначив, що цей захід став першим після затяжної паузи, пов’язаної зі світовою пандемією вірусу. «Грузія – це давня виноробна країна, традиції якої сягають 8 000 років і навіть більше. Це підтверджено археологічними знахідками глеків «квеврі». Чим ця традиція відрізняється від європейської? Якраз тим, що замість бочки грузинське вино дозріває і зберігається у тих самих глиняних ємкостях», - додав Ярослав Музичко. Додамо, що партнерами презентаційного заходу у Львові стали кав'ярня «Домініканес» та Львівська свічкова мануфактура.
ІТ-кластер розглядає можливість співпраці із професійно-технічними училищами
7 грудня 2020
Львівський ІТ-кластер вже понад 5 років працює з державними закладами вищої освіти над зміною навчальних програм. Цього року на стратегічній сесії компаній Львівського ІТ-кластеру виникла ідея перенести цей досвід на розвиток професійно-технічної освіти. «Раніше ми не працювали з цими закладами, але бачимо, що є потреба реформування. На даному етапі ми вивчаємо та аналізуємо ринок профтехосвіти та розробляємо концепцію спільної роботи», - розповіла менеджер освітніх проектів ІТ-кластеру Христина Мартиняк. ІТ-сфера націлена переважно на вищу освіту, однак мало хто говорить, що вона може бути цікава закладам професійно-технічної освіти. «Середня ланка в ІТ-галузі - це фахівці, яких можуть готувати заклади професійно-технічної освіти. Ремонт комп’ютерів, встановлення системи відеоспостереження, робота на автоматизованій техніці – це все прошарок ІТ-сфери, яку не охоплює вища освіта. Такі кадри затребувані і варто працювати над їх підготовкою», - переконаний начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус. За його словами, професійно-технічна освіта області не може задовільнити потреби ІТ-сфери, адже не скерована на підготовку таких кадрів. Таких фахівців переважно готує вища школа, але ринок демонструє брак кадрів, адже вищі навчальні заклади не дають собі ради із підготовкою в достатній кількості працівників середнього прошарку ІТ-сфери. «Учні училищ, якщо рівень їхній знань достатній, можуть стажуватись і практикуватись у наших компаніях. Проте, як показує практика і наш досвід, рівень знань студентів не завжди відповідає потребам ринку. Саме тому ми почали спершу працювати з університетами, а тепер хочемо використати цей досвід для ПТУ», - акцентувала Христина Мартиняк. Уже два заклади на Львівщині – Державний професійно-технічний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва» і Вище професійне училище №29 - висловили готовність перелаштуватись, але ІТ-галузь вимагає кваліфікації «Молодший бакалавр». «Це потребує зміни атестації через міністерство, заклад повинен мати викладачів відповідного рівня, володіти матеріальною базою для навчання тощо. Це затратно і в часі, і в коштах, але процес триває», - розповів Іван Пикус. Завдяки співпраці університетів та ІТ компаній Львова триває модернізація та створення інноваційних бакалаврських програм в сфері ІТ. Кожна програма, яка є створена за підтримки ІТ-кластеру – розроблена експертами та викладачами Університетів. Цей процес можна імплементувати і у закладах професійно-технічної освіти. «Як не прикро визнавати, однак розвитком професійної освіти довгий час ніхто цілеспрямовано не займався. Застаріле обладнання та програми навчання, брак комунікації закладів із роботодавцями призвели до того, що усі масово почали вступати у вищі навчальні заклади. Ми прагнемо створити альтернативу для учнів, які вже до 9-го класу обрали свій шлях та мають бажання навчатись та працювати в напрямку ІТ, а також готові вже у старшій школі здобувати професійну освіту», - резюмувала Христина Мартиняк. Зазначимо, масштабне дослідження ІТ-ринку Львова продемонструвало, що частка ІТ-галузі у валовому регіональному продукті області становить понад 20%, а загальна кількість новостворених робочих місць у 2019 році становила більше 70 тисяч.
Львівщина посилює двосторонню співпрацю зі Словенією
29 жовтня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький сьогодні зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Словенії в Україні Томажем Менціном, аби обговорити налагодження співпраці у різних галузях. В ході зустрічі очільник області ознайомив гостя із економічним потенціалом регіону та наголосив на важливості поглиблення двостороннього співробітництва зі Словенією. «Львівська область зацікавлена у розвитку всебічної співпраці зі Словенією, зокрема, в економічній сфері. Обсяг зовнішньоторговельного обороту області зі Словенією у 2020 році склав 35,9 млн дол. США. Окрім потужного промислового потенціалу, Львівщина є лідером по розвитку альтернативної енергетики та ІТ-сектору, область має великий культурний та туристичний потенціал», - зазначив під час розмови Максим Козицький. Очільник області також наголосив на значному кадровому потенціалі, що дозволить забезпечити фаховими спеціалістами підприємства різних галузей економіки. Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні своєю чергою акцентував увагу на важливості для його країни співпраці із Львівщиною, адже це сприятливий для розвитку бізнесу регіон. «Співпраця із вашим регіоном та підтримка бізнес-проектів для нас надзвичайно важлива. Разом можемо реалізувати багато проектів у сфері інфраструктури, харчовій промисловості, туризмі. У час пандемії варто розглянути можливість організації відеоконференції між українськими та словенськими підприємцями із залученням представників влади, аби мати змогу обмінятись досвідом та напрацювати вектори подальшої співпраці», - розповів Томаж Менцін. Під час зустрічі сторони обмінялись думками щодо відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Любляною після врегулювання ситуації із Covid-19, а також можливість інтенсифікувати культурне співробітництво між Львівщиною та Словенією із проведенням міжнародних фестивалів. В рамках візиту Надзвичайний і Повноважний Посол планує здійснити покладання вінка від імені Прем’єр-міністра Республіки Словенія Янеза Янши до «Меморіалу пам’яті словенських воїнів 1914-1918» на Личаківському кладовищі. Меморіал був відкритий у 2018 році на честь пам’яті воїнів армії Австро-Угорської імперії, що загинули, обороняючи залізничну колію Львів — Городок під час Першої світової війни.