На Львівщині відкрили ще одну сімейну ферму
На території Заболотцівської сільської ОТГ у с. Руда Брідська Бродівського району 17 січня 2019 року відкрили ще одну сімейну молочну ферму Наталії Яцинки.
На фермі утримується 8 корів, 5 голів молодняка ВРХ з перспективою збільшення поголів’я до 15 корів. Для утримання ВРХ проведено ремонт тваринницького приміщення із вкладенням власних коштів та коштів, отриманих з державного бюджету на дотацію за утримання молодняка ВРХ.
В приміщенні зроблено сучасні освітлення та вентиляція, гумові килимки для корів. Обладнання для облаштування своєї ферми сім'я отримала від канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».
Новостворена сімейна ферма отримала в подарунок від проекту технічної допомоги доїльний апарат та пристрій для визначення якісних показників проб молока «Екомілк».
Новини за темою
До уваги аграріїв: 10 травня закінчується прийом документів на дотацію за утримання корів
5 травня 2022
Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області (зі змінами) передбачає фінансову підтримку у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності. Дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності надається в період воєнного стану суб'єктам підприємництва, у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 1 квітня поточного року корову в сумі до 2500 гривень, але не більше 125 тис. гривень одному суб'єкту підприємництва. За інформацією департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації прийом документів триває до 10 травня поточного року. Станом на сьогодні вже опрацювали 86 заявок. «Наша мета - максимально підтримати у такий складний час мікро- і малих виробників сільськогосподарської продукції. Тваринництво є галуззю трудомісткою і довгоокупною, тому її дотування дасть можливість призупинити спад поголів’я і наростити виробництво. Поряд з тим, інструменти фінансової підтримки дають поштовх особистим селянським господарствам, які утримують від 5 корів до офіційної реєстрації сімейних фермерських господарств та здійснювати виробничу діяльність у правовому полі.» - прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Бюджет для виплати дотації за утримання корів складає понад 8 млн грн. Ознайомитись з умовами та переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі за напрямами можна за посиланням. Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Виробники галузі тваринництва отримають дотацію за утримання корів: розпочато прийом документів
19 квітня 2022
Згідно з затвердженою Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області, для суб’єктів підприємництва в галузі тваринництва передбачено фінансову підтримку у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності. В департаменті агропромислового розвитку розпочали приймання документів на участь у Програмі. Дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності надається в період воєнного стану на безповоротній основі суб'єктам підприємництва, у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 01 квітня поточного року корову в сумі до 2500 гривень, але не більше 125 тис. гривень одному суб'єкту підприємництва. Для отримання дотації суб'єкти підприємництва подають до 10 травня поточного року до Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації наступні документи: заявку за формою, затвердженою Департаментом; копію витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; копії фінансової звітності для суб’єктів підприємництва (юридичних осіб) відповідно до обраної системи оподаткування; для фізичних осіб-підприємців копію податкової декларації платника податку за попередній рік (крім створених у поточному році), а для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на 4 групі, копії податкових декларацій за попередній та поточний рік. «Виплата дотації на корів з державного бюджету два роки поспіль дозволила не тільки зменшити темпи скорочення поголів'я у комерційному секторі, а також сприяла створенню сімейних ферм на селі. Впродовж 2020-2021 років у галузі скотарства зареєстровано 39 сімейних фермерських господарств, які мають можливість залучати для розвитку власного бізнесу інструменти фінансової підтримки. Для підтримки цього тренду Львівщина впроваджує окремий інструмент фінансової підтримки на обласному рівні для місцевих суб'єктів тваринницької галузі - дотації на наявні корови. Бюджет тільки цього напряму складає 8 млн грн"- прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Слід зазначити, що загальний бюджет програми фінансової підтримки аграріїв Львівської області під час дії воєнного стану складає 22,2 млн грн. Ознайомитись з умовами та переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі за напрямами можна за посиланням. Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
3,6 млн грн за прирощене поголів’я корів: завершився прийом заявок на дотацію з держбюджету
2 вересня 2021
Завершився прийом документів на дотацію за приріст корів суб’єктам господарювання у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Дотацію надають за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, в розмірі 30 000 гривень за одну голову. На отримання дотації поступили заявки від 10 суб’єктів господарювання, які приростили 120 голів корів, на суму дотації 3,6 млн гривень. Прийом документів від суб’єктів господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації тривав до 1 вересня поточного року. Як зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман, даний напрям фінансової підтримки у цьому році є новим, таку дотацію надають вперше, але вже є приклад нарощування поголів’я великої рогатої худоби. «Так, на отримання дотації до департаменту агропромислового розвитку надійшло 10 заявок від суб’єктів господарювання, які приростили у своїх стадах 120 голів корів за рахунок відтворення стада із власно вирощеного поголів’я. Сума нарахованої дотації складає 3,6 млн грн. Як наслідок, така фінансова підтримка стимулюватиме виробників до збільшення поголів’я корів та виробництва продукції тваринництва», - розповіла Тетяна Гетьман. Нагадаємо, державна програма підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, у межах якої передбачена дотація, затверджена постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 (із змінами). Таку дотацію з державного бюджету надають з метою підтримки розвитку галузі тваринництва, зокрема, нарощування кількості поголів’я великої рогатої худоби у галузі скотарства.
Сімейні фермерські господарства Львівщини зможуть отримати грантову підтримку на розвиток ягідництва
25 травня 2021
Вчора, 24 травня, в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації відбулася зустріч з делегацією міжнародних технічних експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для Європи та Центральної Азії. Метою зустрічі було обговорення імплементації заходів проекту «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення вартісного ланцюжка у сільському, рибному та лісовому господарствах», фінансованого ЄС, впровадження якого передбачається в Україні. На зустрічі обговорювались питання розвитку сімейного фермерства, комунікації між регіональними адміністраціями, дорадчими службами і аграріями, а також напрями донорської та державної підтримки малих суб’єктів господарювання, зокрема тих, які займаються ягідництвом. «На Львівщині триває процес трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Вже другий рік поспіль з обласного бюджету скеровуються кошти на підтримку сімейних фермерських господарств. Поштовхом для розвитку СФГ повинен стати комплексний підхід підтримки з різних джерел: від бюджету територіальної громади до грантових коштів», — зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
Сімейна козяча ферма на Сколівщині запрошує на святкування з нагоди річниці заснування
18 жовтня 2019
Козяча ферма Двох Катерин у с.Тухля Сколівського району, запрошує мешканців області взяти участь у святкуванні з нагоди третьої річниці заснування господарства. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. В межах святкування - безкоштовні екскурсії фермою, похід на гору Путище до пам'ятника Захару Беркуту, дегустації сирів, фермерські ігри та розваги, святкова ватра, вправи з луком і стрілами, обід біля ватри, благодійний аукціон на підтримку ферми. Свято триватиме упродовж суботи та неділі 19-20 жовтня з 12:00 до 20:00 год. За бажанням можна приїхати на ферму з наметами, або відпочити в садибах Тухлі. Контактна особа: співзасновниця господарства пані Катерина- 0967181339.
Аграріям спрямували другий транш за утримання корів
16 листопада 2018
Міністерство аграрної політики та продовольства України спрямувало другий транш дотації юридичним особам за утримання корів станом на 1 липня 2018 року. За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, в області дотацією скористались 47 суб’єктів господарювання, які утримують 5410 корів на суму 3827,73 тис гривень. Першим траншом дотацієї в області скористались 55 суб’єктів господарювання, які утримують 5696 корів на суму 4197,25 тис гривень. Загалом суб’єкти господарювання області, що утримують корів цього року отримали дотацію в сумі 8024,98 тис гривень.
На Мостищині створили сімейну ферму
9 листопада 2018
8 листопада в селі Воля Садківська, що у Мостиському районі, відкрили сімейну ферму. Зазначимо, що створення сімейної ферми в районі стала співпраця з Львівською аграрною дорадчою службою. На фермі на даний час є одна корова, чотири нетелі і чотири особини молодняка ВРХ. Планує збільшити поголів’я молочного напрямку до 10 корів. «Відкриття ще однієї сімейної молочної ферми - це створення робочих місць, нового бізнесу, розвиток сільського господарства і розвиток області. Сьогодні у Львівській області є понад 112 тисяч корів, 94 % утримується в господарствах сільського населення, ними виробляється 96% всього молока. Таким чином, ви є основним виробником молочної продукції та забезпечуєте харчову безпеку області і виготовляєте продукцію високої якості. Сьогодні державна політика спрямована на підтримку в першу чергу тих, які вже працюють, для цього діє низка державних програм, друге - це напрацювання механізму реєстрації сімейних ферм»,- зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Павло Дигдало. У власному новозбудованому тваринницькому приміщенні зроблена реконструкція згідно з Українсько-канадським проектом. Нагадаємо, що сімейні ферми дають можливість покращити умови утримання тварин у впровадженні автоматичної системи напування корів, якісного кондиціювання повітря, системі освітлення, а також автоматизованому доїнню. Продуктивність поголів’я ферм зросте на 15-20%. Застосування сучасного обладнання дозволить суттєво зменшити затрати часу на роботу в господарстві навіть за умови утримування більшої кількості корів. Очікується, що завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть отримувати вищі прибутки й підвищити свій добробут.
Парламент ухвалив законопроект щодо стимулювання розвитку сімейних ферм
11 липня 2018
Парламент прийняв як Закон довгоочікуваний законопроект №6490-д про зміни до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку сімейних ферм. Цим Законом пропонується: - поширення статусу сільгосптоваровиробника на сімейні ферми, зареєстрованих як ФОП, а саме, можливість добровільної реєстрації за спрощеною системою оподаткування у 4 групі платників єдиного податку. - передбачити можливість, протягом 10 років, пільгової сплати єдиного соціального внеску членами сімейних ферм із зарахуванням їм повного страхового стажу; - спростити бух облік та податкову звітність для сімейних ферм; - спростити та унормувати процедуру державної реєстрації сімейного ферм, зокрема передбачити можливість набуття ними статусу сімейного господарства. - встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок. Прийняття цього Закону створить правові, економічні та соціальні передумови легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи-підприємця-виробника сільськогосподарської продукції, та забезпечить їм повноцінну участь в соціально-економічному житті держави із встановленням пільгового порядку сплати єдиного соціального внеску. Також даний Закон унеможливить до 2028 року проведення контролюючими органами заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності фізичних осіб-підприємців, віднесених до 4-ї групи платників єдиного податку, визначених у пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового Кодексу.
На Львівщині відбудеться "Молочний форум"
5 травня 2018
Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА запрошує усіх охочих взяти участь у роботі "Молочного форуму-2018", який відбудеться 23-24 травня на території Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького (м. Львів, вул. Пекарська, 50). Учасники зможуть отримати сучасні знання і успішний досвід щодо реальної молочної кооперації, сімейного фермерства, шляхів досягнення ефективності на середніх та великих молочних фермах, інформацію про фінансову підтримку з державного та обласного бюджетів. А також учасники форуму зможуть взяти участь у майстер класі - "Шлях до успіху молочної ферми ТзОВ "Молочні ріки", ярмарку, конкурсах, дегустація молочних продуктів, демонстраційних візитах до сімейних ферм, в кооперативи, місця доїння на пасовищі, сучасне виробництво високопоживного сіна і сінажу, екскурсіях. Із програмою можна ознайомитись тут. За детальною інформацією просимо звертатись за телефонами: тел./факс: (032) 252-04-49,тел./факс: (032) 244-18-88 (багатоканальний).
Термін подання документів для отримання дотації на корів продовжили до 1 травня
30 березня 2018
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, рішенням Уряду продовжено термін подання документів до 1 травня поточного року для отримання 1500 гривень на корову в рік. Пролонгація термінів надасть можливість скористатися державною підтримкою максимальній кількості аграріїв. Для отримання дотації за корів аграрії, які є юридичними особами подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Міністерства аграрної політики та продовольства України такі документи: - заявку (в електронному та паперовому вигляді); - довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком; - копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року; - довідку, чинну на дату подання заявки про відсутність заборгованості з податків і зборів.