Зареєструватись на участь у пробному ЗНО можна до четверга
До завершення реєстрації учасників пробного ЗНО залишилось кілька днів – усі охочі можуть подати заявку на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти до 31 січня включно. Про це нагадала під час брифінгу сьогодні, 28 січня, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
Пробне ЗНО відбудеться:
16 березня – з української мови і літератури;
23 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Зазначимо, що пробне ЗНО не є обов’язковим. Таке оцінювання проводять для того, щоб усі охочі могли ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
Результати пробного ЗНО жодним чином не впливають на підсумки основної сесії.
Новини за темою
Сьогодні останній день реєстрації на ЗНО: покрокова інструкція
19 квітня 2022
19 квітня 2022 року – останній день реєстрації для участі в національному мультипредметному тестові. Зазначимо, що зареєстровані для участі в ЗНО – потенційні учасники НМТ. Про це інформує Міністерство освіти і науки. Вся актуальна інформація систематизована в окремий розділ Українського центру оцінювання якості освіти, який містить: головні дані про національний мультипредметний тест; нормативні документи; складники національного мультипредметного тесту; інструкцію до реєстрації; інформаційну сторінку; запитання-відповіді. Завдяки розділу кожен охочий може дізнатися про зміст і типи завдань кожного блоку НМТ, процес оцінювання, а також отримання результатів. Крім цього, портал УЦОЯО пропонує добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників. Щодо вступної кампанії до магістратури, фахівці наразі визначають особливості проведення магістерського комплексного тесту (МКТ) і магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК). Невдовзі Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році буде оприлюднено на сайті МОН, а також у відповідному блоці «Нормативні документи». НМТ можна скласти як в Україні, так і за кордоном, фізична присутність обов'язкова. Нагадаємо, що 14 квітня відбувся Круглий стіл за участі представників департаменту освіти і науки ЛОВА, батьків та учнівського парламенту Львівщини. Захід відбувся в онлайн форматі. За погодженням учасників круглого столу та з метою вдосконалення механізму проведення ЗНО у воєнний час, було надіслано низку пропозицій до Міністерства освіти і науки. А саме в листі пропонується: якомога швидше затвердити Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році; сформувати завдання національного мультипредметного тесту (НМТ) з таких трьох предметів: українська мова, математика, профільний предмет на вибір (іноземна мова, історія України, біологія та інші); збільшити час на виконання національного мультитесту з 90 до 120 хв; передбачити в Умовах прийому, що заклади вищої освіти самі вирішуватимуть, чи брати до уваги мотиваційний лист, а якщо й братимуть, то тільки при наявності в абітурієнтів однакової суми балів за НМТ. ⠀ З повною версією листа можна ознайомитись за покликанням:https://bit.ly/3rsy5fE
Спрощене ЗНО передбачає здачу єдиного тесту з трьох предметів: Олег Паска
29 березня 2022
Здача зовнішнього незалежного оцінювання цього року все ж таки відбудеться, проте у спрощеній формі. Попередньо планується, що абітурієнти здаватимуть єдиний тест, який включатиме тестові питання з трьох предметів. І такий порядок буде єдиним для вступу на всі спеціальності. Остаточний порядок повинне визначити і затвердити Міністерство освіти і науки України. Про це під час брифінгу розповів директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска. «Міністерство освіти і науки запропонувало непоганий механізм зовнішнього незалежного оцінювання. Це будуть тести з трьох предметів: українська мова (20 питань), історія України (20 питань) і математика (20 питань). З наступного тижня завдання департаменту спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти знайти школи (близько сотні шкіл), в яких діти будуть проходити тести… Там, де є найкраще забезпечення (технічне – ред.) і найкращий інтернет, буде облаштовано відповідні класи. В нинішніх умовах, як виключення, такий механізм вступу у заклади вищої освіти є, на нашу думку, добрим», - зазначив Олег Паска. За його словами це попередній механізм. Планують провести тестування у липні. Для участі у тестуванні оголосять реєстрацію. Також у тестуванні зможуть взяти участь учні, які раніше зареєструвалися на проходження ЗНО. Слід додати, що тестування необхідно пройти тим, хто хоче навчатися на бюджетній формі навчання. Для вступу на платну форму достатньо написати мотиваційного листа. Олег Паска також наголосив, що остаточний порядок проведення ЗНО має затвердити Міністерство освіти і науки України. Нагадаємо, що раніше освітяни Львівщини зверталися до Міносвіти щодо збереження ЗНО-2022 з адаптацією його до обставин воєнного часу.
Освітяни Львівщини звернулися до Міносвіти щодо збереження ЗНО-2022 з адаптацією його до обставин воєнного часу
15 березня 2022
Вчора з ініціативи департаменту освіти та науки Львівської ОВА відбулась розширена нарада Ради ректорів Львівщини, Ради директорів ЗЗСО Львівщини, Експертної ради при департаменті освіти та представників Комісії освіти і науки громадської ради при Львівській ОДА. ⠀ У нараді також взяли участь очільники Львівського та Дніпровського регіональних центрів оцінювання якості освіти, науковці та експерти, представники органів місцевого самоврядування та громадські активісти. ⠀ За результатами обговорення спільним рішенням ухвалили звернення до Міністерства освіти та науки України та профільного комітету Верховної Ради з пропозицією розроблення законопроєкту, який регулюватиме закінчення навчального року та проведення вступної кампанії у 2022 році. ⠀ Зокрема, пропонується: 1. Продовжити реєстрацію на участь у ЗНО до липня 2022 р. 2. Передбачити дві – три сесії ЗНО у липні – вересні 2022 р. 3. Скоротити кількість предметів ЗНО до двох: українська мова (обов’язковий), математика, історія України, іноземні мови (без аудіювання) (на вибір). 4. Розпочати 2022/2023 н. р. у закладах вищої освіти для студентів перших курсів в жовтні — листопаді 2022 р. 5. Зберегти за закладами вищої освіти право проводити творчий конкурс (випробування з фізичної підготовки) як форму вступного випробування при вступі на спеціальності, включені до Переліку спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників. ⠀ Повний текст звернення ви знайдете за покликанням: https://bit.ly/3q3WpE9 ⠀ Врахування цих пропозицій та їх подальша імплементація в законодавство з точки зору всіх учасників дискусії дозволить максимально забезпечити ключовий принцип при вступі до вищих навчальних закладів - справедливе та неупереджене оцінювання. А відтак, дозволить зберегти на належному рівні якість вступного процесу навіть у надтяжких умовах війни.
Пропонуємо відтермінувати або спростити здачу ЗНО в умовах воєнного стану, - Олег Паска
13 березня 2022
Питання скасування ЗНО постало внаслідок повномасштабного вторгнення. Це питання потребує спокійної фахової дискусії. Свою думку висловив й очільник департаменту освіти й науки Львівської ОВА Олег Паска. ⠀ "Найбільше чого хотів агресор, аби ми знищили ті об'єктивні механізми системи освіти, які побудовані за останні роки. Тому ми запропонували на розгляд консолідовану позицію департаменту, експертів, ради директорів Львівщини, науковців-педагогів, яка полягає у тому, щоб спростити ЗНО, зменшити кількість предметів й відтермінувати його на осінь. Нічого не станеться, якщо ми перенесемо терміни, аби діти за спокійних обставин могли підготуватись до вступу у ЗВО”, - наголосив він. ⠀ За словами Олега Паски, українські діти вже зазнали лиха від російської агресії, а скасування справедливого вступу для них лише посилить несправедливість. ⠀ "Я хочу окремо наголосити - це спокійна експертна дискусія. Ми також пропонували інші варіанти, наприклад - діти вступають за заявами, вчаться дистанційно перший семестр, а потім проходять незалежне тестування. І вже після цього визначається, хто лишається, хто йде в інший ЗВО, або інший навчальний заклад, де йому буде посильно вчитись. Зрештою, це питання вирішить МОН та комітет з питань освіти", - додав очільник департаменту освіти і науки області.
В Україні скасували пробне ЗНО-2022
7 березня 2022
В Україні скасували пробне зовнішнє незалежне оцінювання з усіх предметів, яке мало відбутися 19 і 26 березня. Про це повідомив Український центр оцінювання якості освіти на своєму сайті. ''Через ганебні загарбницькі дії Росії проти України наше звичне життя змінилося, ми вимушені захищати свою землю, своїх близьких і рідних, свої оселі. Очевидно, що більшість запланованих заздалегідь заходів у цій ситуації не можуть відбуватися, а будуть проводитися пізніше або й узагалі будуть скасовані. Наразі маємо вас повідомити, що проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання 19 і 26 березня не є можливим. Ми упевнені, що скоро настане мир, тоді ми зможемо визначитися із тим, як і коли будуть проводитися освітні оцінювання. За упевненість у майбутньому дякуємо нашим захисникам'', - повідомили в УЦОЯО.
ЗНО - 2022: МОН продовжило реєстрацію
28 лютого 2022
Через воєнні дії в Україні продовжили реєстрацію на основну сесію Зовнішнього незалежного оцінювання до 9 квітня. Про це міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив у Telegram. "Сьогодні я підписав наказ, яким внесено зміни до Календарного плану проведення та організації Зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році. Відтепер реєстрація учасників ЗНО-2022 триватиме до 9 квітня", – розповів Міністр. Нагадаємо, реєстрація на ЗНО мала бути до 9 березня.
До 22 січня триває реєстрація для участі у пробному ЗНО
18 січня 2022
До 22 січня триває реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Кожен охочий може зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам: попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2022 року; попрактикуватися в заповненні бланків відповідей; психологічно налаштуватися на проходження ЗНО; навчитися ефективно розподіляти час. Вартість пробного ЗНО різниться за регіонами й коливається в межах від 213 до 309 грн. Різниця пов’язана з особливостями організації тестувань, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо. Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких до 10 березня буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати тестування. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у такі дати: 19 березня – з української мови, української мови і літератури; 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Звертаємо увагу, що реєстрація на пробне ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти. Також МОН і УЦОЯО наголошують, що організатором пробного ЗНО є Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. Водночас чимало організацій називають свої онлайн-тестування «пробним ЗНО» або ж розміщують так звані зошити пробного зовнішнього незалежного оцінювання, використовуючи логотип УЦОЯО, тим самим порушуючи авторське право. Завдання у таких тестах можуть виявитися геть не подібними до тих, які учасник/учасниця отримає на реальному ЗНО. Рекомендуємо критично ставитися до інформації щодо варіантів пробного ЗНО. Деталі щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання, а також матеріали пробних тестувань попередніх років – у відповідному розділі на сайті УЦОЯО. Нагадаємо, Міністерство освіти і науки затвердило Положення про педагогічну інтернатуру.
Стартувала реєстрація на пробне ЗНО-2022
5 січня 2022
Сьогодні розпочалася реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Про це повідомили у міністерстві освіти і науки України. Реєстрація триватиме до 22 січня. Кожен охочий зможе зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам: попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2022 року; попрактикуватися в заповненні бланків відповідей; психологічно налаштуватися на проходження ЗНО; навчитися ефективно розподіляти час. Вартість пробного ЗНО різниться за регіонами й коливається в межах від 213 до 309 грн. Різниця пов’язана з особливостями організації тестувань, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо. Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких до 10 березня буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати тестування. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у такі дати: 19 березня – з української мови, української мови і літератури; 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни: 19-21 березня – з української мови, української мови і літератури; 26-28 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов. Результати тестування з української мови, української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня, з інших предметів – 1 квітня. Звертаємо увагу, що реєстрація на пробне ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти. Крім того, МОН і УЦОЯО наголошують, що організатором пробного ЗНО є Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. Водночас чимало організацій називають свої онлайн-тестування «пробним ЗНО» або ж розміщують так звані зошити пробного зовнішнього незалежного оцінювання, використовуючи логотип УЦОЯО, тим самим порушуючи авторське право. Завдання у таких тестах можуть виявитися геть не подібними до тих, які учасник/учасниця отримає на реальному ЗНО. Рекомендуємо критично ставитися до інформації щодо варіантів пробного ЗНО. Деталі щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання, а також матеріали пробних тестувань попередніх років – у відповідному розділі на сайті УЦОЯО.
Уряд ухвалив зміни щодо проведення ЗНО
24 листопада 2021
Сьогодні, 24 листопада 2021 року, Уряд ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, увідповіднити його до нових реалій проведення іспитування, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Також визначено механізм залучення представників закладів до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Зазначимо, порядок визначає основні засади підготовки та проведення ЗНО з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до освіти та/або контролю відповідності результатів навчання державним вимогам. ЗНО проводиться Міністерством освіти і науки у співпраці з Українським центром оцінювання якості освіти, регіональними центрами оцінювання якості освіти, обласними органами управління освітою та закладами вищої освіти. Нагадаємо, учасники ЗНО з найвищими результатами отримають стипендії та премії Президента України.
«Місяць цифрової трансформації»: запрошуємо активних громадян перевірити рівень знань цифрових навичок
5 листопада 2021
Міністерство цифрової трансформації здійснює широкомасштабну інформаційну кампанію «Місяць цифрової грамотності», що триватиме з 1 по 30 листопада 2021 року. Ця ініціатива реалізується в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». Запрошуємо активних громадян перевірити власний рівень володіння цифровими навичками упродовж цього місяця за посиланням. Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в шести сферах: Основи комп’ютерної грамотності. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними. Створення цифрового контенту. Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві. Безпека в цифровому середовищі. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві. Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей. Інформацію про активності в межах Місяця цифрової грамотності можна буде відстежувати в соцмережах за хештегом #DigitalMonth.
Нововведення ЗНО-2022: пройти тестування можна буде із більш ніж п'ятьох предметів
5 листопада 2021
Днями у Міністерстві освіти і науки підписали наказ про календарний план, який визначає всі терміни проведення ЗНО. Основна сесія почнеться 23 травня і завершиться 17 червня. На зовнішнє незалежне оцінювання винесено 13 предметів. З них для отримання документу про повну загальну освіту кожен випускник повинен обрати чотири. Обов'язковими є «Українська мова» та «Математика стандарт», далі на вибір «Історія України» або іноземна мова. І четвертий предмет - із того переліку, який пропонують. «Важко переоцінити ефект, який дає ЗНО для того, щоб у вищі заклади вступали діти з об'єктивними показниками рівня знань. Цього року вага ЗНО зросла. Указом Президента визначено 30 учнів, які будуть отримати президентську стипендію, семеро із них з Львівської області. Найближче ЗНО організувати уже буде легше, адже ми вже звикли до роботи і навчання в умовах пандемії. Усі алгоритми уже напрацьовані. Департамент освіти буде сприяти і допомагати в забезпеченні пунктів тестування, довезення школярів тощо. Львівщина, маю надію, знову покаже добрі показники», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Новизною ЗНО 2022 року є те, що можна буде обрати шостий, сьомий чи навіть десятий предмет для здачі. Але якщо п'ять предметів учасник може скласти безкоштовно, то усі наступні доведеться оплатити. «Ці додаткові предмети можна буде здати в період основної сесії. Реєстрація на основну сесію розпочнеться 2 лютого. Ще одним нововведенням буде полегшений тест з математики. Минулого року і цього року вдруге введено два окремих предмети «Українська мова» і «Українська мова і література». Кожен має вирішити на що реєструватись. Для цього треба знати які предмети вимагає той ВИШ, до якого має намір вступати дитина. Коли закінчиться реєстрація, змінити предмети не можна буде. Відповідно до умов прийому кожен заклад вищої освіти має прийняти правила прийому, в яких прописано вимоги до предметів», - наголосила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. Всі тестові завдання будуть перекладені на 6 мов національних меншин. Як і в попередні роки для дітей з вадами зору і слуху будуть створені необхідні умови для здачі тесту. Для учасників із вадами слуху дозволеним є використання слухового апарату за запрошення сурдоперекладача. Для учасників із вадами зору - додаткове освітлення, лупи і зошити шрифтом Брайля, які підготовлені із чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України і біологія. «Учасники, які потребують додаткових умов, мусять подати оригінал медичної довідки при реєстрації, і комісія регіонального центру розгляне заяву і подбає про відповідні умови. Дійсними будуть сертифікати за 4 роки: 2019 – 2022 роки. Ті, хто проходив ЗНО торік і хоче покращити результати з якогось одного предмету, може зареєструватись на один предмет», - акцентувала Лариса Середяк. Зміни також очікують на охочих вступити до магістратури. Торік випускники бакалаврату, які вступали на магістратуру здавали іноземну мову через систему ЗНО, що називається єдиний вступний іспит, і тільки правознавці складали тест загальної навчальної компетентності. У 2022 році такий тест складатимуть ще 6 спеціальностей, серед яких журналістика, міжнародні відносини, соціальні науки тощо. «Львівщина демонструє лідерство за результатами ЗНО. З розрахунку на 100 тисяч учнів, Львівська область посідає перше місце щодо найвищого показника по ЗНО. За це подяка і учням, і вчителям, і батькам. Окрім того, якщо проаналізувати ситуацію у розрізі типів закладів, то, скажімо з української мови середній показник у Львівській області вищий, ніж по Україні за всіма типами закладів», - резюмував Олег Паска. Пробне тестування у 2022 році заплановано провести із двох предметів. В один день буде «Українська мова» і «Українська мова і література», а в наступний день - решта предметів. Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться у січні.
Максим Козицький привітав випускників шкіл, які набрали найбільшу кількість балів на ЗНО
20 серпня 2021
У Львівському національному університеті імені Івана Франка сьогодні відзначили випускників, які набрали рекордну кількість балів під час ЗНО. Випускників привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Відмінникам, які отримали 200 та 400 балів, вручили грамоти та грошові подарунки у розмірі 9200 та 18400 тисяч гривень відповідно. «Хотів би подякувати вам і вашим батькам за важку працю, вашим вчителям за ту роботу, яку вони у вас вкладали. Львівська область щороку має все більше і більше таких випускників. Це результат роботи кожного з вас над собою. За цими результати стоїть важка праця. Бажаю ніколи не збавляти темп! Завдяки таким як ви, Україна має шанс розвинутись як цивілізована європейська держава. Також хочеться побажати вам не забувати мріяти. Мрійте великими категоріями, і мрійте про те, що все збудеться!», - звернувся до молоді Максим Козицький. В області понад 70 учасників зовнішнього незалежного оцінювання отримали по 200 балів, а троє - по 400. «Ви справились з дуже серйозним важливим завданням. Львівщина вами пишається! Ваше перше вагоме досягнення - лише перше на шляху. Нам приємно, що Львівщина потрапила на 2 місце в Україні за кількістю 200-бальників. Не забувайте, що Львів - це столиця студентства. Департамент освіти і Львівська ОДА спільно з нашими закладами вищої освіти започаткували конкурс для студентів. Подавайте свої розробки, а конкурсна комісія, яка складається з відомих науковців, обере найкращих», - наголосив під час нагородження директор департаменту освіти і науки Олег Паска. Випускник фізико-математичного ліцею Матвій Притула, який отримав 400 балів із фізики та математики, уже вступив до Українського Католицького університету та закликає школярів мріяти і не боятися нових звершень. «Своїм ровесникам та молодшим школярам раджу мріяти по-великому. Не боятись ставити перед собою великі цілі, послідовно працювати над собою, не відмовлятись від допомоги і не лінуватись. Отриманню таких високих результатів дуже посприяли мої вчителі, які реально вкладали душу та всі свої уміння у викладання. Важливою складовою також є самодисципліна. Окрім того, я вірю, що не останню роль відіграла духовна частина, адже я християнин. Довгий час я навчався в музичній школі, а там дають дуже хороший вишкіл самоорганізації, наполегливості і уміння вкладатись у дедлайни. Якщо щиро сказати, не можу стверджувати, що за навчанням я світу не бачив, був час і волейбол пограти, який я дуже люблю, і з друзями зустрітись. Певна річ, були пріоритети», - поділився враженнями Матвій Притула. Найбільшу кількість 200 балів здобули після проведення оцінювання з англійської мови: 31 особа із понад 12 тисяч зареєстрованих. З математики 20 учнів здобули максимальний бал. Чотирнадцять осіб змогли досягти найвищого результату із біології. Тричі результат у 200 балів продемонстрували випускники шкіл області після тестувань із української мови та літератури, історії України, фізики. Один учень львівської школи здобув максимум із предмета «Українська мова», двоє - з тесту «Українська мова і література», двоє із предмета «Хімія». «Ви є успішні у своєму пориві освоїти нові знання, сформувати потенціал інтелектуала. Ви талановиті молоді люди, але до таланту, який заклав Бог, ще потрібна праця, перш за все - праця над собою. Коли інші розважались чи відпочивали, ви працювали. Це ваша перша перемога над собою. Вітаю вас з тим, що ви сформували з себе молодого інтелектуального українця! Тільки такі як ви збудують Україну інтелектуально, економічно і територіально незалежну. Ваша віра в себе - це той фундамент, який дозволить нам говорити про успішне майбутнє України», - акцентував ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник.