Громадськість запрошують обговорити проект плану заходів щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства
Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації запрошує до обговорення проекту плану заходів щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері.
Консолідація громадянського суспільства є важливим етапом у процесі формування та підвищенні ролі інститутів громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади. Це сприяє створенню сприятливих умов для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади на засадах публічності, прозорості та партнерства.
Відповідно до Указу Президента України від 1 грудня 2016 року № 534/2016 «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері» обласна державна адміністрація складає план заходів, з урахуванням пропозицій інститутів громадянського суспільства.
Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» проекту Плану заходів сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері за посиланням.
Представники інститутів громадянського суспільства можуть подати пропозиції до 12 лютого 2019 року на електронну скриньку: depinfoloda@gmail.com.
Новини за темою
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
1 січня 2022
У новорічно-різдвяний час усі ми чекаємо дива. Хочемо, щоб позаду залишилися проблеми та незгоди, а наступний рік був кращий та щасливіший. Нехай так і станеться! Незважаючи на всі труднощі та виклики, цінуймо прості речі: прогулянку з дітьми, спілкування з рідними та друзями, кожну мить, яку дарує нам життя! Живімо тут і сьогодні! Цінуймо час для найдорожчих! Водночас, пам’ятаймо про головне, вміймо дякувати Богу і поважати воїнів, єднатися заради добра громади, області та України! Нехай Новий, 2022 рік, буде щедрим на радісні події і в кожну оселю принесе любов, мир та достаток. Хай подарує справжні перемоги Україні! Розквіту нашому краю! З Новим роком та Різдвом Христовим, Львівщино! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
Громадськість запрошують до обговорення Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина» на 2022-2024 роки
10 листопада 2021
На Львівщині відбудуться електронні консультації з громадськістю щодо проєкту Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина» Львівської обласної державної адміністрації на 2022-2024 роки. До участі запрошують представників експертного середовища, органів місцевого самоврядування області, інститутів громадянського суспільства, громадських активістів, журналістів, представників ЗМІ. Деталі проведення консультацій та проєкт Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина» Львівської ОДА на 2022-2024 роки розміщений на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» за посиланням. Пропозиції можна подати до 25 листопада 2021 року на електронну адресу: Thedigital@loda.gov.ua Результати обговорення опублікують після 29 листопада на офіційному сайті Львівської ОДА в рубриці «Консультації з громадськістю». Зазначимо, що регіональна програма інформатизації «Цифрова Львівщина» на 2022 – 2024 роки визначає основні засади реалізації регіональної політики у сфері інформатизації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Відповідно до чинного законодавства, Програма розроблена як складова Національної програми інформатизації України та визначає комплекс пріоритетних завдань щодо інформаційного, організаційно-технічного, нормативно-правового забезпечення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування регіону та щодо соціально-економічного розвитку шляхом впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери життєдіяльності Львівщини.
Львівська ОДА шукає кадри
12 березня 2021
Львівська облдержадміністрація оголошує конкурси: На зайняття посади державної служби категорії «Б» – директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, – детальніша інформація міститься за посиланням. На зайняття посади державної служби категорії «Б» – директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА, – детальніша інформація міститься за посиланням.
Мешканців Яворівщини запрошують до громадських обговорень проєкту автоматизованої системи обліку оплати проїзду в транспорті
24 лютого 2021
Мешканців та підприємців Яворівського району запрошують на громадські слухання для обговорення проекту рішення регуляторного акту, розробленого управлінням транспорту та зв’язку ЛОДА "Про запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в пасажирському транспорті загального користування Львівської області". Це допоможе: - зробити перевезення зручнішими для пасажирів; - прозоро визначити інвестора; - автоматично обліковувати транспортні послуги; - в повній мірі відшкодовувати перевізникам надані пільгові послуги; - економити бюджетні кошти. З проектом рішення та супровідніми документами можна ознайомитися тут: повідомлення про оприлюднення Проєкту регуляторного акта: https://cutt.ly/clnnml4 проєкт розпорядження: https://cutt.ly/Elnn0WB аналіз регуляторного впливу до проєкту регуляторного акта: https://cutt.ly/Nlnmq5i У програмі заходу: - Презентація проекту рішення; - Обговорення його з громадою; - Відповіді на запитання. Доповідач - Роман Жук, т.в.о. начальника управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Модератор - Тарас Хавунка, керівник Львівського регуляторного хабу. Формат - онлайн-зустріч в zoom Посилання: https://us02web.zoom.us/j/84480748985?pwd=UlYrTkU1cklETjlyN0lyMThFeGxwUT09 Дата - 26.02.2021 Час - 13:00.
Заповненість потягів за період різдвяно-новорічних свят склала майже 70%
25 січня 2021
У період масових зимових перевезень з 18 грудня по 10 січня в західному напрямку до Львівської області курсувало 40 пар (туди і назад) поїздів, з них три пари – категорії Інтерсіті+ та 2 регіональні поїзди. Про це повідомили в Укрзалізниці. Задля забезпечення масових зимових перевезень Укрзалізниця збільшила періодичність курсування трьом парам пасажирських поїздів, відновило курсування 9 пар пасажирських поїздів, у тому числі один поїзд – категорії «Інтерсіті+» (№745/746 за маршрутом «Київ – Славське», так званий «Лижний експрес»). Також було призначено шість пар додаткових потягів. Керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Шевченко повідомив, що на Львівщині в обох напрямках було перевезено 226400 пасажирів. Загальна заповненість потягів склала 69%. «Радіємо тому, що Львівщина уже котрий рік поспіль є пріоритетним напрямком для туристів на період різдвяних та новорічних свят, а вони подорожують зокрема і залізничним транспортом, – наголосила керівниця управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталя Табака. – Тут наші гості мають змогу і долучитись до традицій святкування трьох різдвяних празників,і отримати належні сервіси з поселення, харчування та супроводу. Багато хто не зміг поїхати відпочивати за кордон через обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19. Тішить те, що при виборі альтернативи мешканці сходу, центру й півдня України обирають Львівщину. Заповненість потягів свідчить про це». Нагадаємо, що «Лижний експрес» курсує за маршрутом «Київ – Славське» з середини грудня. Він мав бути тимчасовим – до 17 січня, однак завдяки популярності цього потяга його курсування було продовжено принаймні до кінця лютого. З 15 грудня до 17 січня потяг перевіз 20 470 пасажирів.
Мурованським сільським головою обрали Богдана Свистуна
25 січня 2021
Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За попередніми даними, за переможця віддали свої голоси 2269 виборців - це 58% з тих, що взяли участь у голосуванні (3913). Явка склала 54,2%. Всього на день виборів у Мурованській сільській громаді до списків виборців було включено 7220 виборців. Друге та третє місця на повторних виборах посіли: самовисуванка, член ПП "Європейська Солідарність" Марія Вертас (878 голосів, 22,4%) і самовисуванець, безпартійний Тарас Кіцак (393, 10%). Нагадаємо, раніше сільська ТВК визнала Зіновія Петруха особою, обраною Мурованським сільським головою (на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року), такою, що не набула повноважень Мурованського сільського голови, у зв'язку зі смертю 31 жовтня 2020 року. Відтак, були призначені повторні вибори сільського голови на неділю, 24 січня 2020 року. Виборчий процес повторних виборів тривав з 5 грудня 2020 року. Довідково. Свистун Богдан Ігорович, народився 28 січня 1981 року, громадянин України, освіта вища, безпартійний, секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради, Мурованська сільська рада, проживає в селі Муроване Львівського району Львівської області, самовисування. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі
19 січня 2021
Львівський велосипедний клуб Lviv Bicycle Club займає 9 позицію у світовому рейтингу та 5-ту серед європейських організацій. Відповідний рейтинг уклав Audax Club Parisien – французький клуб зі столітньою історією, який проводить наймасштабніші та найпрестижніші світові змагання. Загалом до рейтингу включили 409 велоклубів, які проводять змагання для аматорів. Визначали найкращих за кількістю велосипедистів, які взяли участь у гонках від 200 до 1000 кілометрів. Чим більше аматорів стартували на довші дистанції – тим вища позиція у клубу. На подіях Lviv Bicycle Club 7 велосипедистів здолали тисячу кілометрів, 29 – 600 кілометрів, 67 – 400 кілометрів, 34 – 300 кілометрів, а дистанцію у 200 кілометрів проїхали 237 велоаматорів. Наймасштабініші події Lviv Bicycle Club проводить спільно з Управлінням фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Це веломарафони «Львівська Сотка. Осінь», «Львівська двохсотка», «Львів-Карпати-Львів 1000/1200 км», «Gran Fondo». Управління забезпечує присутність служб екстренної допомоги на змаганнях та фінансово підтримує проведення велоперегонів. «Більшість цих подій вже стали традиційними для Львівщини. У нас є все для ідеальних шосейних перегонів: перепади висот, добрі дороги. Саме тому на ці івенти щороку приїжджає усе більше прихильників велоспорту з різних куточків України і навіть з-за кордону. Те, що Lviv Bicycle Club потрапив у десятку найкращих у світі, відмінно це підтверджує», – зазначає керівник Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Нагадаємо, за підсумками 2019 року на церемонії «Люди спорту» серію веломарафонів від Lviv Bicycle Club визнали найкращим спортивно-іміджевим проєктом Львівщини.
Вибори Мурованського сільського голови: комісіям передали попередні списки виборців та іменні запрошення
14 січня 2021
У неділю, 24 січня, відбудуться повторні вибори Мурованського сільського голови Львівського району. До 12 січня, як того вимагає стаття 41 Виборчого кодексу України, відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Пустомитівської районної державної адміністрації передав шістьом дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць попередні списки виборців на паперовому носії та виготовлені іменні запрошення. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів. За її словами, від імені дільничної виборчої комісії попередній список виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії, одним із яких повинен бути голова комісії, а в разі неможливості - заступник голови або секретар комісії. Про передачу попереднього списку виборців складається акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, у двох примірниках. Один примірник акта зберігається у відділі ведення Державного реєстру виборців, другий - у дільничній виборчій комісії. З 13 січня попередні списки виборців доступні для загального ознайомлення у приміщеннях дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць. Окрім того, до 14 січня включно дільничні виборчі комісії, відповідно до статей 42, 207 і 247 Виборчого кодексу України, зобов'язані надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення. Нагадаємо, Мурованська сільська територіальна виборча комісія своєю постановою призначила повторні вибори Мурованського сільського голови на неділю, 24 січня 2021 року. Раніше сільська ТВК визнала Зіновія Петруха особою, обраною Мурованським сільським головою (на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року), такою, що не набула повноважень Мурованського сільського голови (у зв'язку зі смертю 31 жовтня 2020 року). Виборчий процес повторних виборів Мурованського сільського голови стартував з 5 грудня 2020 року. Додамо, що станом на 13 січня 2021 року у Мурованській сільській громаді мешкає 7211 виборців. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина» за посиланням.
Максим Козицький обговорив пропозиції до обласних цільових програм із представниками ОТГ
12 січня 2021
З ініціативи Львівської ОДА в області тривають обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост. Сьогодні обговорення відбулись із громадами колишніх Пустомитівського , Городоцького, Перемишлянського, Жовківського та Кам’янка-Бузького районів. «Ми окреслимо найважливіші питання, обговоримо, чим облдержадміністрація може бути корисною в роботі ОТГ, як ми бачимо нашу подальшу співпрацю. Закликаю вас бути ініціативними, адже перед вами зараз багато викликів. Ви повинні зберегти і забезпечити безперебійну роботу шкіл, лікарень, мережі спортивних і культурних закладів тощо. Це велика праця і відповідальність. Вкотре наголошую, що Львівська ОДА завжди готова підставити плече і поділитися досвідом. Особисто проконтролюю, щоб дорога, яка веде до діючого чи потенційного виробництва, була зроблена. Щоб реставрували замок, який не просто буде окрасою села чи міста, а стане новим простором для культурно-мистецького життя. Біля якого громада облаштує гарну площу, подбає про добре освітлення. Туристи, яких притягуватиме замок, відвідають місцеві крамниці, переночують в зелених садибах. Звичайно, що й дорогу туди відремонтуємо», - звернувся до присутніх голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Розуміємо, що не всі мають досвід ефективного формування бюджету, структури управління тощо, тому такі обговорення відбудуться із керівниками усіх районів. Громада має чітко розуміти, як витрачати фінансовий ресурс, а також орієнтуватися, на яку допомогу може розраховувати з обласного чи державного бюджету»,- зазначив директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда. Він, зокрема, детально зупинися на обговоренні перспектив реалізації обласних цільових програм у 2021 році для об’єднаних територіальних громад Львівського району. «Обласні цільові програми скеровані на освіту, охорону здоров’я, спорт, придбання квартир дітям-сиротам та воїнам АТО, підтримку малого та середнього бізнесу, енергоефективність. Ми напрацювали пропозиції та передали їх на розгляд обласній раді. Сьогодні ми хочемо почути вашу думку та пропозиції, можливо ми чогось не врахували. Коли ми розробляли обласні програми, ми адаптували програмний ресурс під Стратегію розвитку Львівщини, яка, наголошую, визнана однією із 3-х кращих в Україні. Відтак, ці програми орієнтовані на основні стратегічні цілі – це, зокрема, збалансований просторовий розвиток, якісне життя, чисте довкілля, конкурентоспроможна економіка на засадах смарт-спеціалізації та туристична привабливість», - додав Степан Куйбіда. Учасників обговорення цікавили пріоритети розвитку області на 2021 рік, зокрема в частині будівництва об'єктів соціальної інфраструктури за кошти державних та обласних програм. Присутні висловили думку щодо необхідності спільного відстоювання інтересів територіальних громад в рамках дієвого асоціативного об'єднання на Львівщині. Така співпраця на всіх рівнях влади дозволить досягти кращих результатів для розвитку кожної територіальної громади. Також дискутували щодо пропозицій до законодавства щодо старост. Відтак, висловили думку про те, що староста насамперед повинен бути професійним посадовцем на службі місцевого самоврядування і надавати якісні адміністративні послуги мешканцям старостинського округу. Голови громад погодились, що питання входження старости за посадою у виконком не є для цього обов'язковим. Зазначимо, такі обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост відбудуться із усіма громадами області.
Вітання Президента України з Різдвом Христовим
6 січня 2021
Вітання Президента України Володимира Зеленського з Різдвом Христовим!
Львівська ОДА спільно з Агенцією регіонального розвитку проводить обговорення з громадами щодо законодавчих змін та ефективного бюджетування
30 грудня 2020
В області тривають виїзні обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост. Це ініціатива Львівської ОДА як відгук на потреби громад. «У зв’язку із завершенням формування нового адміністративно-територіального устрою сьогодні об’єднані територіальні громади вже вступають у свої повноваження. Проте, не всі мають досвід ефективного формування бюджету, структури управління тощо. З цією метою ми запровадили такі обговорення у кожному районі області. Спільно з Агенцією регіонального розвитку, профільними департаментами адміністрації ми створюємо майданчик для комунікацій, де можемо надати необхідні громадам консультації, обмінятися досвідом. На нашу думку, громада має чітко розуміти, як витрачати фінансовий ресурс, а також орієнтуватися на яку допомогу може розраховувати з обласного чи державного бюджету»,- зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Сьогодні така зустріч відбулась у Червоноградському районі. Зокрема, детально обговорили Комплексну програму підтримки ініціатив територіальних громад Львівської області на 2021-2023 роки. Так, Червоноградський міський голова Андрій Залівський зауважив, що в його громаді вже не перший рік впроваджується громадський бюджет, тому від обласного рівня його громада очікує підтримки в реалізації більш масштабних проєктів. Водночас під час зустрічі висловили думки щодо необхідності збереження максимально доступних умов для реалізації невеликих проєктів в рамках відповідної Програми. У зв'язку з цим головам територіальних громад запропонували взяти участь в опитуванні щодо формування механізмів та пріоритетів Комплексної програми підтримки ініціатив територіальних громад. Його найближчим часом підготують та надішлють усім керівникам органів місцевого самоврядування області. Дискутували і у Дрогобицькому районі. «Основний наголос пропозицій від Дрогобицького району був поставлений на тому, що зміни до програми підтримки ініціатив територіальних громад мають передбачати можливість реалізації як проєктів, ініціатором яких є ініціативні групи громадян, так і проєктів, які пропонуються органами місцевого самоврядування територіальних громад. Окремо зауважили на необхідності покращення умов участі сільських територій в Програмі»,- розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Обговорили Програму і на Стрийщині. «Присутні підтримали тезу про необхідність зняття верхньої межі вартості проєктів, зменшення обсягу небюджетного внеску з 10% до 5% та виключення його з оцінки. Крім того, озвучили окремі думки щодо розширення галузевих пріоритетів Програми за рахунок проєктів екології та ЖКГ. Вуличне освітлення як один з пріоритетів Програми було запропоновано залишити з огляду на важливість покращення відповідної інфраструктури в новоприєднаних до територіальних громад сільських територіях»,- зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда. Активною дискусією супроводжувалося обговорення пропозицій до законодавства щодо старост. «Думки щодо того чи варто старостам за посадою входити до виконавчого комітету ОМС розділилися. Водночас керівники громад висловили тезу про те, що відповідне питання не обов'язково зарегульовувати законодавством, а залишити його в рамках адміністративного розсуду для органів місцевого самоврядування»,- додав Степан Куйбіда. Також учасників обговорення цікавили пріоритети розвитку області на 2021 рік, зокрема в частині будівництва об'єктів соціальної інфраструктури за кошти державних та обласних програм. Присутні висловили думку щодо необхідності спільного відстоювання інтересів територіальних громад в рамках дієвого асоціативного об'єднання на Львівщині. Така співпраця на всіх рівнях влади дозволить досягти кращих результатів для розвитку кожної територіальної громади. Зазначимо, що до складу Стрийського району входять громади: Гніздичівська, Журавненська, Славська селищні ради, Грабовецько-Дулібівська, Розвадівська, Тростянецька, Козівська сільські ради, Жидачівська, Миколаївська, Моршинська, Новороздільська, Сколівська, Стрийська, Ходорівська міські ради. Дрогобицький район об’єднує Дрогобицьку міську раду, Бориславську міську раду, Трускавецьку міську раду, Меденицьку селищну об'єднану територіальну громаду та Східницьку ОТГ. Червоноградський район об'єднав наступні територіальні громади: Белзьку міську, Великомостівську міську, Добротвірську селищну, Лопатинську селищну, Радехівську міську, Сокальську міську та Червоноградську міську. Юлія Савостейко