Максим Козицький обговорив пропозиції до обласних цільових програм із представниками ОТГ

12 січня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

З ініціативи Львівської ОДА в області тривають обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост. Сьогодні обговорення відбулись із громадами колишніх Пустомитівського , Городоцького, Перемишлянського, Жовківського та Кам’янка-Бузького районів.

«Ми окреслимо найважливіші питання, обговоримо, чим облдержадміністрація може бути корисною в роботі ОТГ, як ми бачимо нашу подальшу співпрацю. Закликаю вас бути ініціативними, адже перед вами зараз багато викликів. Ви повинні зберегти і забезпечити безперебійну роботу шкіл, лікарень, мережі спортивних і культурних закладів тощо. Це велика праця і відповідальність. Вкотре наголошую, що Львівська ОДА завжди готова підставити плече і поділитися досвідом. Особисто проконтролюю, щоб дорога, яка веде до діючого чи потенційного виробництва, була зроблена. Щоб реставрували замок, який не просто буде окрасою села чи міста, а стане новим простором для культурно-мистецького життя. Біля якого громада облаштує гарну площу, подбає про добре освітлення. Туристи, яких притягуватиме замок, відвідають місцеві крамниці, переночують в зелених садибах. Звичайно, що й дорогу туди відремонтуємо», - звернувся до присутніх голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Розуміємо, що не всі мають досвід ефективного формування бюджету, структури управління тощо, тому такі обговорення відбудуться із керівниками усіх районів. Громада має чітко розуміти, як витрачати фінансовий ресурс, а також орієнтуватися, на яку допомогу може розраховувати з обласного чи державного бюджету»,- зазначив директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

Він, зокрема, детально зупинися на обговоренні перспектив реалізації обласних цільових програм у 2021 році для об’єднаних територіальних громад Львівського району.

«Обласні цільові програми скеровані на освіту, охорону здоров’я, спорт, придбання квартир дітям-сиротам та воїнам АТО, підтримку малого та середнього бізнесу, енергоефективність. Ми напрацювали пропозиції та передали їх на розгляд обласній раді. Сьогодні ми хочемо почути вашу думку та пропозиції, можливо ми чогось не врахували. Коли ми розробляли обласні програми, ми адаптували програмний ресурс під Стратегію розвитку Львівщини, яка, наголошую, визнана однією із 3-х кращих в Україні. Відтак, ці програми орієнтовані на основні стратегічні цілі – це, зокрема, збалансований просторовий розвиток, якісне життя, чисте довкілля, конкурентоспроможна економіка на засадах смарт-спеціалізації та туристична привабливість», - додав Степан Куйбіда.

Учасників обговорення цікавили пріоритети розвитку області на 2021 рік, зокрема в частині будівництва об'єктів соціальної інфраструктури за кошти державних та обласних програм. Присутні висловили думку щодо необхідності спільного відстоювання інтересів територіальних громад в рамках дієвого асоціативного об'єднання на Львівщині. Така співпраця на всіх рівнях влади дозволить досягти кращих результатів для розвитку кожної територіальної громади.

Також дискутували щодо пропозицій до законодавства щодо старост. Відтак, висловили думку про те, що староста насамперед повинен бути професійним посадовцем на службі місцевого самоврядування і надавати якісні адміністративні послуги мешканцям старостинського округу. Голови громад погодились, що питання входження старости за посадою у виконком не є для цього обов'язковим.

Зазначимо, такі обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост відбудуться із усіма громадами області.

Ключові слова:

громадиобговоренняОТГ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook