Львівська ОДА спільно з Агенцією регіонального розвитку проводить обговорення з громадами щодо законодавчих змін та ефективного бюджетування

30 грудня 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

В області тривають виїзні обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост. Це ініціатива Львівської ОДА як відгук на потреби громад.

«У зв’язку із завершенням формування нового адміністративно-територіального устрою сьогодні об’єднані територіальні громади вже вступають у свої повноваження. Проте, не всі мають досвід ефективного формування бюджету, структури управління тощо. З цією метою ми запровадили такі обговорення у кожному районі області. Спільно з Агенцією регіонального розвитку, профільними департаментами адміністрації ми створюємо майданчик для комунікацій, де можемо надати необхідні громадам консультації, обмінятися досвідом. На нашу думку, громада має чітко розуміти, як витрачати фінансовий ресурс, а також орієнтуватися на яку допомогу може розраховувати з обласного чи державного бюджету»,-  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Сьогодні така зустріч відбулась у Червоноградському районі. Зокрема, детально обговорили Комплексну програму підтримки ініціатив територіальних громад Львівської області на 2021-2023 роки.

Так, Червоноградський міський голова Андрій Залівський зауважив, що в його громаді вже не перший рік впроваджується громадський бюджет, тому від обласного рівня його громада очікує підтримки в реалізації більш масштабних проєктів. Водночас під час зустрічі висловили думки щодо необхідності збереження максимально доступних умов для реалізації невеликих проєктів в рамках відповідної Програми.

У зв'язку з цим головам територіальних громад запропонували взяти участь в опитуванні щодо формування механізмів та пріоритетів Комплексної програми підтримки ініціатив територіальних громад. Його найближчим часом підготують та надішлють усім керівникам органів місцевого самоврядування області.

Дискутували і у Дрогобицькому районі.

«Основний наголос пропозицій від Дрогобицького району був поставлений на тому, що зміни до програми підтримки ініціатив територіальних громад мають передбачати можливість реалізації як проєктів, ініціатором яких є ініціативні групи громадян, так і проєктів, які пропонуються органами місцевого самоврядування територіальних громад. Окремо зауважили на необхідності покращення умов участі сільських територій в Програмі»,-  розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Обговорили Програму і на Стрийщині.

«Присутні підтримали тезу про необхідність зняття верхньої межі вартості проєктів, зменшення обсягу небюджетного внеску з 10% до 5% та виключення його з оцінки. Крім того, озвучили окремі думки щодо розширення галузевих пріоритетів Програми за рахунок проєктів екології та ЖКГ. Вуличне освітлення як один з пріоритетів Програми було запропоновано залишити з огляду на важливість покращення відповідної інфраструктури в новоприєднаних до територіальних громад сільських територіях»,-  зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда.

Активною дискусією супроводжувалося обговорення пропозицій до законодавства щодо старост.

«Думки щодо того чи варто старостам за посадою входити до виконавчого комітету ОМС розділилися. Водночас керівники громад висловили тезу про те, що відповідне питання не обов'язково зарегульовувати законодавством, а залишити його в рамках адміністративного розсуду для органів місцевого самоврядування»,-  додав Степан Куйбіда.

Також учасників обговорення цікавили пріоритети розвитку області на 2021 рік, зокрема в частині будівництва об'єктів соціальної інфраструктури за кошти державних та обласних програм. Присутні висловили думку щодо необхідності спільного відстоювання інтересів територіальних громад в рамках дієвого асоціативного об'єднання на Львівщині. Така співпраця на всіх рівнях влади дозволить досягти кращих результатів для розвитку кожної територіальної громади.

Зазначимо, що до складу Стрийського району входять громади: Гніздичівська, Журавненська, Славська селищні ради, Грабовецько-Дулібівська, Розвадівська, Тростянецька, Козівська сільські ради, Жидачівська, Миколаївська, Моршинська, Новороздільська, Сколівська, Стрийська, Ходорівська міські ради.

Дрогобицький район об’єднує  Дрогобицьку міську раду, Бориславську міську раду, Трускавецьку міську раду, Меденицьку селищну об'єднану територіальну громаду та Східницьку ОТГ.

Червоноградський район об'єднав наступні територіальні громади: Белзьку міську, Великомостівську міську, Добротвірську селищну, Лопатинську селищну, Радехівську міську, Сокальську міську та Червоноградську міську.

 

Юлія Савостейко 

Ключові слова:

обговоренняОТГ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook