У Жидачеві відкрили інклюзивно-ресурсний центр для дітей із особливими освітніми потребами

6 лютого 2019р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 6 лютого, на базі опорного закладу «Жидачівська загальноосвітня школа І- ІІІ ст. №2» відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ).

Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» створили на підставі рішення XVI сесії VII скликання №278 Жидачівської районної ради від 21 грудня 2017року.

Із урочистим відкриттям всіх присутніх привітала директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

«Раніше інклюзія видавалась для усіх нас чимось абстрактним та малозрозумілим. Та за останні роки ситуація суттєво змінилася: завдяки ініціативі Благодійного фонду Порошенка ми відкрили цілу мережу, а це - 26 інклюзивно-ресурсних центрів на Львівщині, які сьогодні успішно працюють та надають корекційно-розвиткові послуги для дітей з освітніми потребами. Ми бачимо, що і на Жидачівщині також є потреба у такому центрі, адже в районі на інклюзивній формі навчання перебуває 11 дітей, крім того, 2 дитини на території Гніздичівської ОТГ», - зазначила Любомира Мандзій. 

Фахівці новоствореного ІРЦ надаватимуть психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами відповідно до їх потенційних можливостей психофізичного розвитку, які навчаються у закладах освіти (не відвідують освітні заклади) та не отримують відповідної допомоги.

Також здійснюватимуть консультування, методичний супровід педагогічних працівників закладів освіти з питань організації інклюзивного навчання та батьків дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги. Забезпечуватимуть інформаційно-просвітницьку діяльність серед мешканців району з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

ІРЦ налічує 3 робочі кабінети загальною площею 82 кв м, розташовані на першому поверсі. Наявні елементи доступності: пандус, широкі вхідні двері. Також центр обладнано комп’ютерною технікою для 5 робочих місць.  

На оснащення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр»  у 2018 році з субвенції державного бюджету виділено 251,888 тис грн. На виконання ремонтних робіт з місцевого бюджету залучили 190 тис грн.

Ключові слова:

наукаосвіта

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook