У Львові презентували факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року
В Українському Католицькому Університеті презентували факсимільне видання Галицького Євангеліє 1144 року.
«Сьогоднішня подія, поява в Україні Галицького Євангелія – це ціла черга історичних подій, свідками яких ми є. Велика честь і подяка тим людям, докладають до цих змін неабияких зусиль, які такі пам’ятки, як Євангеліє, повертають в Україну. У цій книзі закладено коріння української церкви. Я б дуже хотів, щоб ми сьогодні, торкаючись до віх історії, думали про сьогодення. Ми крок за кроком маємо робити те, на що Господь дав нам шанс – бути творцями великої історії великого народу», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Очільник Львівщини також подякував Українському Католицькому університетові та Прикарпатському університету за допомогу в реалізації проекту та наголосив на важливості унікального видання.
Довідково.
Крилоське (Галицьке) Євангеліє — рукописне Євангеліє 1144 року, найдавніший з точно датованих слов’янських рукописів Євангелія-тетр (четвероєвангелія). Рукопис створено в Галицько-Волинському князівстві.
Копію Галицького Євангеліє у 2014 році подарував Прикарпатському національному університету ім. В. Стефаника Михайло Вишиванюк.
Новини за темою
Ректор УКУ о. Богдан Прах закликав українців вакцинуватися від коронавірусу (ВІДЕО)
9 грудня 2021
Ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах закликав українців вакцинуватися від коронавірусу та вберегти себе і своїх близьких від ускладнень, які може спричинити вірус. «Ми користуємося благами науки кожного дня. Вакцина від Covid-19 - це також результат науки та праці найкращих науковців світу. Я довіряю лікарям, дбаю про своє здоров’я – саме тому вакцинувався від Covid-19. Вакцинований – значить захищений!», - зазначив у відеозверненні о. Богдан Прах. Нагадаємо, на Львівщині щеплення від ковіду можна отримати у 32-х центрах масової вакцинації населення. Окрім того, попередньо звернувшись до сімейного лікаря, вакцинуватися можна у пунктах щеплення, відкритих на базі закладів охорони здоров’я області.
“В Українському католицькому університеті стараємось впроваджувати найвищі стандарти освіти”, - отець Богдан Прах
16 вересня 2021
Про важливість співпраці держави та навчальних інституцій, а також роль освіти у сучасному світі сьогодні під час ХХ Міжнародного економічного форуму розповів ректор УКУ, отець Богдан Прах. “Ми, як Український католицький університет, стараємось впроваджувати найвищі стандарти освіти, ми шукаємо партнерів, які б запрошували студентів на стажування. Намагаємось випускників скеровувати за кордон для навчання по спеціалізації і кожного року скеровуємо від 60 до 90 осіб. Вони потім до нас повертаються. Молода людина, яка здобула освіту на Заході, повернувшись, підносить стандарт освіти в нашому університеті. Більшість з цих людей не знаходить у нас роботи, бо ми не в силі всіх забезпечити місцем праці. Тоді ті люди йдуть у бізнес та інші сфери і там є цінними кадрами”, - зазначив Богдан Прах. Також він наголосив, що УКУ виховує в студентах загальнолюдські та християнські цінності. “Оцінку наших зусиль і праці дають студенти і їх батьки. В рейтингу університетів України ми з найвищим балом вступників. 55,5% належать до 5% найкращих випускників України. Ми надаємо освіту різних напрямків, але і спрямовану на цілісне виховання людину”, - додав ректор. Окремо акцентував на необхідності підтримки державою навчальних інституцій. Також ректор наголосив на проблемі знецінення молодими людьми освіти, котрі не мають чіткого розуміння, навіщо їм диплом.
У Львові відбулась урочиста посвята у студенти першокурсників Українського католицького університету
14 вересня 2021
Сьогодні, 14 вересня, викладацький склад, студенти та вступники Українського католицького університету у Львові святкують початок навчального року. З цієї нагоди на території освітнього закладу відбулись урочистості. Розпочались урочистості о 10:00 год з Архієрейської Літургії. Захід провели у шатрі навпроти храму Святої Софії, премудрості Божої. Долучились до привітань представники ректорату та деканату УКУ, випускники ВНЗ, а також запрошені гості, серед яких представники влади області та міста. «УКУ – це не лише університет, а й платформа для формування середовища активної молоді, що базується на християнських цінностях. І перебуваючи сьогодні серед молодих та активних хлопців і дівчат, мимоволі повертаєшся у власні студентські роки. Як казав колись відомий політолог Збігнєв Бжезінський, освіта є одним з наріжних каменів суспільного життя і міжнародного престижу. І цей принцип сьогодні успішно впроваджує Український католицький університет. Дійсно, без освіти у нас немає майбутнього, тож бажаю вам, студенти, брати усе найкраще від навчання, здобувати знання та постійно вдосконалюватись, адже це безсумнівно допоможе вас упродовж усього життя. Якщо ми хочемо поставити Україну на один щабель зі світовими державами-лідерами, маємо творити сучасні вищі школи, якою є УКУ, продукувати нові ідеї, а головне - сміливо втілювати їх у життя», - сказав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Також у межах заходу відбулось урочисте виголошення українських та закордонних фундаторів стипендій та їх стипендіатів. Принагідно іменну стипендію вручив очільник Львівщини Максим Козицький. Наприкінці урочистостей вступники-першокурсники пройшли церемонію посвяти у студенти Українського католицького університету. До слова, цьогоріч на бакалаврат зарахували 417 студентів майже з усіх областей України. А найпопулярнішими спеціальностями стали: «Право», «Етика-Політика-Економіка», «ІТ та бізнес-аналітика», а також «Комп’ютерні науки».
Максим Козицький привітав випускників Українського католицького університету
26 Червня 2021
Сьогодні в Українському католицькому університеті відбулись випускні урочистості. Цього року ступінь бакалавра та магістра тут здобули майже 450 студентів. Святкування розпочали з Літургії у церкві святої Софії Премудрості Божої, яку очолив президент університету владика Борис Ґудзяк. Із успішним завершенням навчання випускників Українського католицького університету привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький. «УКУ виховує лідерів суспільства, діяльність яких відома як Україні, так ї за її межами. Це один з найкращих закладів у сфері вищої освіти, де плекаються людські цінності, знання, професіоналізм та ідеї, закладені його засновниками», - наголосив очільник одласті. Також сьогодні в УКУ урочисто відкрили новий Колегіум. Опісля для спільноти університету триватимуть нічні чування перед празником храму Блаженних Мучеників УГКЦ. Нагадаємо, 24 червня у Львові відкрили проспект святого Папи Івана Павла ІІ. Проспект - це частина вулиці Хуторівка – від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини. Саме там розташовані філософсько-богословський факультет Українського католицького університету, Львівська духовна семінарія Святого Духа, Патріарший дім УГКЦ. Цю подію приурочили до 20-ї річниці візиту святого Папи в Україну. А напередодні – 23 червня, освятили площу Святої Софії Премудрості Божої – територію студмістечка Українського католицького університету.
Площу біля УКУ перейменували на честь Святої Софії Премудрості Божої
23 Червня 2021
Тепер частина вул. Хуторівка – від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини, - матиме назву проспект святого Івана Павла ІІ, а студмістечко УКУ буде розташовуватися на площі Святої Софії Премудрості Божої. Саме у центрі університетського кампусу знаходиться церква Святої Софії – Премудрості Божої. Ініціативу Українського католицького університету щодо перейменування площі приурочили до 20-річчя візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до Львова, яку відзначатимуть 23-27 червня 2021 року. Відповідне рішення ухвалили депутати Львівської міської ради на сесії 20 травня 2021 року. Упродовж місяця Сихівська районна адміністрація має виготовити та встановити таблиці з новими назвами вулиці та площі. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький привітав присутніх з урочистим перейменуванням площі та зазначив, що цілком логічно, аби площа студентського кампусу носила ім’я Софії – Премудрості Божої, адже саме за знанням і за мудрістю і йдуть молоді люди до Університету, до Бібліотеки Шептицького і до цього Храму. "Цього тижня ми відзначаємо важливу, без перебільшення, історичну подію – 20 років тому Львів відвідав Папа Римський Іван Павло ІІ. Тоді, під час свого перебування у Львові, Папа освятив наріжний камінь під будівництво кампусу Українського католицького університету, а також комплексу Львівської духовної семінарії та Філософсько-богословського факультету. Сьогодні Український Католицький Університет – це один із наймолодших, проте один з найдинамічніших і найперспективніших навчальних закладів України. Діти вступають сюди не тільки за наукою, а й за цінностями та ідеями, які ви генеруєте. Спільнота УКУ підтримала Революцію Гідності і однією з перших в Україні стала на захист європейського вибору", - сказав голова Львівської ОДА. У храмі Святої Софії-Премудрості Божої владика Борис Ґудзяк провів святкову загальноуніверситетську Літургію, після чого відбулося освячення площі з нагоди її перейменування. Сьогодні на площі також презентують фотовиставку Інституту історії Церкви, присвячену 20-й річниці паломництва святого Івана Павла ІІ в Україну. Фотовиставка ілюструє взаємини між Іваном Павлом ІІ та українцями протягом його понтифікату. Довідково: У XVI ст. територія, яка нині розташовується близько від кампусу УКУ, називалася Софіївка. Назва походить від того, що львівська патриціянка пані Софія Ганльова в честь смерті свого чоловіка побудувала костел, який тепер є церквою св. Софії на розі вулиць Ярославенка і Франка. Так територія довкола костелу отримала назву Софіївка, і, вочевидь, охоплювала нинішні межі кампусу УКУ, бо територія з такою назвою не має чітких меж. Окрім того, у цій місцевості розташований університетський храм св. Софії – Премудрості Божої. У традиції львівських називництв декілька площ (пл. св. Теодора, св. Юра), носили чи носять імена тих святих, храми якої посвяти розташовані поруч.
УКУ готовий надати допомогу лікарям, які борються з епідемією
23 березня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький сьогодні поспілкувався телефоном із ректором Українського католицького університету д-р Богданом Прахом, аби обговорити ситуацію, в якій опинилась область у зв’язку із карантином. Український Католицький Університет готовий надати допомогу владі у забезпеченні режиму карантину. УКУ може надати у разі потреби гуртожиток для проживання та автотранспорт для перевезення лікарів. Також студенти-волонтери університету готові разом із соціальними службами заопікуватись одинокими старшими людьми і допомогти їм із закупівлею продуктів харчування та ліків. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував ректорові УКУ о. д-ру Богданові Праху за готовність допомогти мешканцям Львівщини. Як повідомила начальник департаменту з питань соціального захисту населення Наталія Кузяк, відповідні домовленості щодо співпраці з УКУ будуть реалізовані в робочому порядку.
Питання публічного адміністрування порушили в межах Міжнародної конференції
20 травня 2019
Сьогодні, 20 травня, у Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького стартувала І Міжнародна конференція публічного адміністрування, в межах якої фахівці різних країн обмінялися думками та взяли участь у дискусіях щодо державного управління та кращих практик формування культури державної служби. Участь у конференції взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. «Тематика цього форуму особливо важлива. Ми проводимо багато заходів у різних сферах життєдіяльності суспільства, але питання публічного адміністрування потребує особливої уваги. Побудова громадянського суспільства, де громадяни намагаються брати участь в процесах управління позитивно впливає на розвиток регіону. Водночас велика кількість реформ сприяє збільшенню інформації про управлінські процеси, що доходить до суспільства. У 2019 році питання децентралізації в цьому контексті особливо важливе. Над цим ми будемо разом працювати і надалі», - звернувся до присутніх Роман Филипів. Під час конференції відбулись презентації сучасних механізмів управління регіональним розвитком, інноваційні інструменти залучення громадян до процесів врядування та відповідальне лідерство в часи турбулентності.
У Католицькому університеті стартував XI Екуменічний соціальний тиждень
4 жовтня 2018
Сьогодні, 4 жовтня, відбулося урочисте відкриття Екуменічного соціального тижня, тема якого цьогоріч - «Молодь. Віра. Покликання». Учасників та організаторів привітала начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи депаратменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Леся Корнат. "Цей Форум відбувається вже водинадцяте, цього року тема дуже актуальна - у нашій країні відбулось багато змін і вони тривають досі. А рушієм будь-яких змін, беззаперечно у першу чергу є наша молодь. І ці зміни не відбулися, якби ми не мали віри у те, що все вдасться. Хочу побажати цікавих дискусій і у цій гарній атмосфері спільно знайти відповіді на запитання, які нас турбують", - зазначила Леся Корнат. В межах заходу відбудуться Міжнародний семінар Українського християнського академічного товариства, презентація книжки професора Клауса Шатца , дискусії та інші заходи, а також святковий концерт "Лови хвилю", який організовують на площі біля Центру Митрополита Андрея Шептицького. До участі запрошено провідних експертів з України та з-за кордону, представників волонтерських рухів, церковних ініціатив, громадських організацій, благодійних фондів, влади та ЗМІ. Всеукраїнський суспільний форум триватиме по 6 жовтня. Організатори - Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Львівська обласна державна адміністрація, НУ «Львівська Політехніка». Захід відбувається за підтримки – Фундації L'Œuvre d'Orient(Франція) та Громадського проекту «Ідея міста». Довідково: Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.