Понад 83 тисячі євро - сума штрафів за недотримання габаритно-вагових обмежень у 2018-му році
14 лютого 2019р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА
Про це сьогодні, 14 лютого, під час звіту розповів в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Роман Кокотайло.
«Не менш важливим питанням є габаритно-ваговий контроль на автомобільних дорогах загального користування. Так, упродовж 2018 року представниками управління Укртрансбезпеки було перевірено понад 13 тисяч транспортних засобів», - зазначив Роман Кокотайло.
В ході здійснення габаритно-вагового контролю виявили 520 порушень, серед яких: 393 факти перевищення вагових обмежень, 23 факти перевищення габаритних параметрів, 5 фактів порушення температурного режиму та 45 фактів відмов від габаритно-вагового контролю.
«Щодо накладених штрафів за проїзд автомобільними дорогами з перевищенням габаритно-вагових обмежень , то загальна сума склала понад 83 тисячі євро. До бюджету перераховано понад 905 тисяч грн», - додав Роман Кокотайло.
За словами Романа Кокотайла, окрім того також згідно зі ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» додатково наклали штраф у розмірі понад 826 тисяч грн, з яких до бюджету перерахували понад 570 тисяч грн.
«У відсотковому відношенні кількість таких порушень у 2018 році є значно меншою, аніж торік», - додав в.о. директора департаменту.
Новини за темою
Свідомо спалювати суху траву – злочин: надзвичайники Львівщини звернулись до жителів області
11 квітня 2022
За минулу добу рятувальники Львівщини здійснили 5 виїздів на ліквідацію пожеж сухостою. Загальна площа згарища складає 3 650 кв.м. Пожежі зафіксували в Яворівському, Львівському та Червоноградському районах. Для тих, «господарів», які хочуть спалювали сухостій на своїх присадибних ділянках, у полях, біля хат – задумайтесь чи маєте зайві гроші. Так, як такі підпали караються законом у вигляді штрафу. для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн; для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн. «Звертаємось до свідомих та небайдужих жителі Львівщини, не допускайте подібні загоряння та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті. У такий складний час, в умовах воєнного стану, свідомо нищити Україну, спалюючи суху траву – це ЗЛОЧИН!», - повідомили в ГУ ДСНС у Львівській області. Постійні виїзди рятувальників на ліквідації пожеж сухостою – це зайві витрати ресурсів. А вони зараз так потрібні нам для ПЕРЕМОГИ!
В умовах війни відповідальність за спалення сухостою може прирівнюватись до диверсійної діяльності
24 березня 2022
За минулу добу надзвичайники Львівщини ліквідували 121 пожежу сухої трави, вогонь знищив понад 29 га сухостою. «Цифри вражають, не має слів, як потрібно не любити себе, не любити свій дім, не любити своїх рідних. Не цінувати рідну Землю. Це - від рук ГАЛИЧАН, і це Наша Галицька Земля - у вогні! У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити Україну, свою землю спалюючи суху траву – це злочин! Будьте людьми – майте совість!», - звернулись у ГУ ДСНС Львівської області. Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3000 до 6000 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 тисячі. «Попри ту кількість вогню на території країни, яку спричинили окупанти, на Львівщині несвідомі громадяни продовжують спричиняти пожежі, завдавати шкоди довкіллю. Ба більше, самі ж страждають – отримують опіки, нищать власне майно. За інформацією ДСНС, з-поміж усіх викликів на день, близько 70 викликів стосуються саме спалення сухої трави», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.
Спалювання сухої рослинності заборонене: штраф для громадян складає від 3 тисяч гривень
21 березня 2022
Учора, 20 березня, рятувальники області провели рейдові відпрацювання щодо притягнення винних осіб за спалення сухої рослинності у всіх семи районах. В ході проведення рейдів склали 6 адміністративних протоколів. В ДСНС Львівщини вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНЕ, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 до 6 120 для посадових осіб 15 300 до 21 420 Під час рейдів із населенням провели роз’яснювальну роботу. Громадянам роздавали інформаційні листівки, щодо заборони спалювання сухої трави, небезпеки, яку несуть такі пожежі, а також доносили інформація про штрафні санкції. Рятувальники Львівщини, звертаються до всіх небайдужих і свідомих мешканців нашої області, лише спільними зусиллями та відповідальним ставлення ми можемо зупинити паліїв. Жителі Львівщини, пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті та не допускайте подібні загоряння. А ми, своєю чергою, будемо продовжувати такі рейди. Віримо, що лише разом, ми зможемо зменшити кількість пожеж у природних екосистемах.
Мешканцям області нагадують: за знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища загрожують штрафи
22 лютого 2022
Ранньоквітучі рослини – це рослини, які занесені до Червоної книги України, які часто використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено. Найбільш відомі – проліски, черемша (цибуля ведмежа), шафран (крокуси). Станом на сьогодні, за інформацією Державної екологічної інспекції у Львівській області на виконання доручення Державної екологічної інспекції України № 42 від 09.02.2022 року про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу та відповідно до плану спільних заходів на території Львівської області триває операція «Первоцвіт-2022». За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Що загрожує правопорушникам: - статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень; - за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП). - за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 гривень (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 гривень (залежно від виду). «Вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України», а кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
Водія маршруту Дрогобич-Сколе оштрафували за нелегальне перевезення пасажирів
9 Червня 2021
Вчора Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА спільно із Західним міжрегіональним управлінням “Укртрансбезпеки” та працівниками Стрийського районного управління поліції в м. Сколе виявили факти надання послуг без дозвільних документів з перевезення пасажирів автомобільним транспортом сполученням Дрогобич – Сколе. Працівники Західного міжрегіонального управління “Укртрансбезпеки” склали на водія відповідний акт про порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Також під час перевірки поліціянти встановили, що водій цього транспортного засобу перевозив більше пасажирів, ніж кількість місць для сидіння, передбачена технічними характеристиками транспортного засобу, чим порушив протиепідемічні заходи та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 КУпАП. “Управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації напрацьовуватиме можливість відкриття регулярного автобусного маршруту загального користування за напрямком Дрогобич – Сколе з метою комфортного і безпечного перевезення пасажирів та подальшого унеможливлення нелегальних перевезень за даним напрямом”, - зазначив керівник Степан Рудницький.
На трьох перевізників склали акти за порушення маршруту об’їзду дороги Львів - Луцьк
14 травня 2021
Сьогодні працівники управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації спільно із “Укртрансбезпекою” та працівниками ГУ НП перевірили автотранспортні підприємства щодо дотримання затверджених схем доїзду до безпечних меж аварійної ділянки дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька. У межах перевірки склали 3 акти за порушення вимог статті 40 Закону України «Про автомобільний транспорт». “Такі перевірки проводитимемо надалі систематично, перевізники зобов’язані чітко дотримуватись затверджених графіків руху транспорту, аби мешканці області могли комфортно доїжджати до місця призначення”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Зазначимо, задля недопущення припинення перевезень на автобусних маршрутах загального користування, які курсують вищевказаною автомобільною дорогою після відкриття наземної пішохідної переправи, перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування: • № 540 Львів АС-2 - Опліцько ч/з Радехів; • № 543 Львів АС-2 - Радванці ч/з Радехів; • № 544 Львів АС-2 – Криве – Радехів АС; • № 590 Львів АС-2 – Полонична; • № 655 Львів АС-2 - Радехів АС; • № 671 Львів АС-2 – Лопатин ч/з Радехів; • № 672 Львів АС-2 - Радехів АС – Грицеволя; • № 673 Львів АС-2 – Торки ч/з Сушне; • № 674 Львів АС-2 - Бишів ч/з Радехів; • № 680 Львів АС-2 - Радехів АС - Лопатин – Сморжів; • № 681 Львів АС-2 - Радехів АС – Павлів; • № 850 Львів АС-2 – Кам'янка-Бузька АС – Сілець здійснюється до безпечних меж аварійної ділянки дороги H-17 «Львів – Радехів – Луцьк» з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька. Перевезення пасажирів від с. Руда Сілецька здійснюється до кінцевих пунктів маршрутів згідно постійно затверджених схем. Нагадаємо, 3 травня стався обвал аварійного мосту поблизу села Гайок, що у Кам’янка-Бузькому районі. Мостовий перехід через річку Західний Буг знаходиться на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк. Унаслідок обвалу мосту ніхто не постраждав.
Державна екологічна інспекція перевіряє ставки, які передали в користування громадянам
11 січня 2021
Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області здійснили заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства при користуванні водними об’єктами (ставками) на території Жовківського та Сокальського районів Львівської області. Як проінформували у Державній екологічній інспекції у Львівській області, за результатами проведених рейдових виїздів державні інспектори виявили факти бездозвільного водокористування, внаслідок чого нараховано збитки заподіяні державі на суму 5 646 грн. Львівська облдержадміністрація організовує аукціони з продажу права оренди водних об’єктів. Відтак, у 2020 році передали в оренду 58 водних об’єктів та залучено 640, 908 тисяч гривень орендної плати. "Насамперед передача в оренду водних об’єктів дає значний економічний аспект для розвитку громад, на території яких знаходяться водойми. Це і надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від сплати орендної плати, розвиток рибництва і створення нових робочих місць. А наявність господаря у водойми забезпечує раціональне використання водних об’єктів та належний контроль за якістю вод. Відповідно з метою перевірки дотримання орендарями вимог природоохоронного законодавства та утримання водних об’єктів у належному санітарному стані та гідрологічному режимі працівниками Держекоінспекції у Львівській області проводяться заходи державного нагляду», - зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко. Зазначимо, заходи державного контролю в цьому напрямку триватимуть і надалі. Оксана Буй
На Львівщині проводять заходи державного контролю щодо припинення нелегальних перевезень
3 серпня 2020
Управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації спільно з Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області та Управлінням патрульної поліції у Львівській області провели ряд заходів державного контролю щодо припинення нелегальних перевезень. Такі рейди відбуваються на виконання заходів боротьби із нелегальними перевезеннями, затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.06.2020 № 364/0/5-20 «Про утворення робочої групи з питань функціонування ринку автомобільних пасажирських перевезень». Зазначимо, що вказані спільні заходи проводитимуться і надалі. Також з метою унеможливлення функціонування на ринку пасажирських перевезень транспортних засобів, які експлуатуються поза межами правового поля, районними державними адміністраціями створено територіальні (районні) робочі групи з питань функціонування ринку пасажирських автомобільних перевезень. «Нелегальні пасажирські перевезення – це недоотримання коштів бюджетом та пенсійним фондом за рахунок несплачених податків та соціальних внесків, але передусім – це порушення наших з вами прав бути комфортно і безпечно перевезеними, це нехтування елементарними правилами безпеки. Тож для Львівської облдержадміністрації, як органу центральної влади, який виступає організатором перевезень на приміських там міжміських (внутрішньообласних) автобусних маршрутах загального користування, боротьба із нелегальними перевізниками є одним із першочергових завдань», - наголосив в.о. начальника управління транспорту Львівської ОДА Роман Жук.
У Старосамбірському районі оштрафували порушника, який незаконно відвантажував тверді побутові відходи
20 травня 2020
Сьогодні, 20 травня працівники департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації та Державної екологічної інспекції у Львівській області провели перевірку дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою населених пунктів Старосамбірського району. У ході перевірки на території, яка знаходиться в адміністративному підпорядкуванні Стрільбицької сільської ради, виявили хаотично розміщене сміття на узбіччі дороги до полігону твердих побутових відходів м. Старий Самбір. За результатами перевірки вжили відповідних заходів держекоконтролю. Окрім того, в ході здійснення перевірки виявили та затримали порушника, який незаконно відвантажував тверді побутові відходи на землях запасу Слохинівської сільської ради в урочищі «Широкі стаї». На порушника склали протокол про адміністративне правопорушення за статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення». Львівська облдержадміністрація наголошує на необхідності неухильного дотримання правил благоустрою населених пунктів та відповідальності у разі їх порушення, оскільки зазначені рейди та перевірки працівниками департаменту та інспекції будуть проводитись регулярно.
На Львівщині здійснюється габаритно-ваговий контроль транспортних засобів
24 вересня 2019
У Сокальському районі Львівської області на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення здійснюються заходи габаритно-вагового контролю транспортних засобів, які здійснюють перевезення вантажів. Відтак, за першу годину роботи габаритно-вагового контролю виявлено три автомобілі, фактична маса яких в 2 і більше рази перевищує нормативні навантаження на автомобільні дороги загального користування місцевого значення. З метою зменшення руйнувань асфальтобетонного покриття доріг, Львівська обласна державна адміністрація нагадує всім водіям та перевізникам про дію обмеження руху автомобільними дорогами загального користування місцевого значення великовагових транспортних засобів фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш, ніж 7 тонн. Звертаємося до водіїв та перевізників великовагового транспорту щодо виконання вимог Правил дорожнього руху в частині дотримання вагових та габаритних параметрів.
В області розпочали ремонт автомобільної дороги Ясенів — Золочів
31 липня 2019
На території Львівської області тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Про це повідомляють у департаметі дорожнього господарства, транспорту і зв'язку Львівської обласної державної адміністрації. Відтак, ремонт розпочали на автомобільній дорозі загального місцевого значення О140103 Ясенів — Золочів. Роботи виконуються підрядною організацією ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" за рахунок коштів Державного дорожнього фонду. Заплановано провести роботи з розпушення існуючого покриття, влаштування основи ЩПС та влаштування асфальтобетонного покриття. У межах виділеного фінансування буде відремонтовано окремі ділянки цієї дороги в Золочівському та Бродівському районах.
Підвищення температурного режиму: водіям вантажівок нагадують про обмеження
26 липня 2019
На території Львівської області здійснюються роботи з габаритно-вагового контролю транспортних засобів, які здійснюють перевезення вантажів з перевищенням вагових параметрів. З метою зменшення руйнувань асфальтобетонного покриття доріг, Львівська ОДА нагадує всім водіям та перевізникам про дію обмеження руху автомобільними дорогами загального користування великовагових транспортних засобів фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн при температурних показниках повітря вище +28° С в денну пору доби. «У Львівській області здійснено ремонт та будівництво багатьох кілометрів доріг. На сьогодні важливим завданням є збереження дорожнього покриття на автомобільних шляхах», - наголосив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв'язку нагадує: контроль за дотриманням вагових параметрів здійснюють підрозділи Укртрансбезпеки та Національної поліції. Закликаємо водіїв та перевізників великовагового транспорту щодо виконання вимог Правил дорожнього руху в частині дотримання вагових параметрів. Зазначимо, що сума штрафів за недотримання габаритно-вагових обмежень у 2018-му році склала понад 80 тисяч євро.