Оператори органічного виробництва дискутували про розвиток галузі
Сьогодні, 14 лютого у Львові в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулися громадські обговорення Комплексної програми та Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів програми.
В обговоренні взяли участь фахівці департаменту, більше 20 операторів органічного виробництва області, а також господарства, які зацікавлені в розвитку органічного виробництва.
Також, з метою популяризації продукції органічних виробників на «круглому столі» додатково вирішили створити Каталог виробників органічної продукції, що пізніше буде розповсюджено серед населення області.
Створення такого Каталогу дозволить підвищити населення про перспективу розвитку органічного виробництва.
Ключові слова:
органічне виробництвоНовини за темою
Органічні виробники Львівської області вкотре мають можливість відшкодувати вартість сертифікату
4 лютого 2022
Одним з напрямків підтримки виробників органічної сільськогосподарської продукції в області є відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва. Це передбачено за рішенням сесії Львівської обласної ради, яке внесло зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021 - 2025 роки. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Сертифікація органічного виробництва та щорічне підтвердження відповідності цій сертифікації передбачають певні витрати для сільгоспвиробників. Частину цих витрат вже не перший рік бере на себе обласний бюджет Львівщини, від суб’єктів господарювання потрібно лише надати певний пакет документів для участі в програмі підтримки. У 2021 році ми відшкодували такі витрати 9 виробникам органічної продукції на суму понад 160 тис. грн. У 2022 році на напрям підтримки виробників органічної та нішевої продукції в обласному бюджеті передбачено 1,4 млн грн», - поінформувала директор департаменту Тетяна Гетьман. Детальніше з умовами, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням, а також в презентаційних матеріалах, розроблених департаментом. Прийом документів для участі у конкурсі розпочато та триватиме до 01 грудня цього року. Слід відзначити, що збільшено суму до відшкодування до 30,0 тис. грн, але не більше фактичних витрат на сертифікацію, за виключенням суб’єктів підприємництва, які скористались аналогічною підтримкою коштами державного бюджету. До уваги керівників органічних підприємств Львівщини: після фінансування та поновлення органічного сертифіката подавати всі необхідні документи потрібно до департаменту за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4 (9 поверх). У разі виникнення додаткових запитань звертатися за контактним номером: (032) 255-50-62 або на електронну скриньку - apr@loda.gov.ua.
Пріоритети розвитку органічного сільського господарства розглянули в межах круглого столу
30 жовтня 2019
У приміщенні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН за участі директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлії Шопської відбувся круглий стіл: «Пріоритети розвитку органічного сільського господарства і державна підтримка виробників у Львівській області». Серед учасників заходу також - керівництво та науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону, представники Львівської міської громадської організації «Екотерра», Львівської аграрної палати, ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», ДПДГ «Оброшино», Львівського національного аграрного університету, Львівського національного університету та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області та органічні оператори - виробники Львівської області. Відтак, учасники обговорили питання важливості органічного виробництва, якості вирощеної (виробленої) продукції та її переваг, а також підтримки виробників органічного виробництва, що здійснюють діяльність на теренах Львівщини. «Ні для кого не секрет, що є 5 найголовніших переваг органічного землеробства: по-перше - це користь для організму людини, по-друге - органічні продукти вирощуються без ГМО і є безпечними для дітей, по-третє -органічне землеробство зберігає природне середовище, по-четверте – органічне виробництво – зберігання родючості ґрунту, і останнє - таке землеробство напряму забезпечує збереження біорізноманіття природних кліматичних зон. Органічне виробництво – є одним із пріоритетів обласної Стратегії, а відтак, Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2019 році передбачено фінансову підтримку у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу», - зазначила Юлія Шопська. Довідково Право на фінансову підтримку мають суб’єкти господарювання, які здійснюють органічне виробництво у галузі сільського господарства, що зареєстровані на території області та провадять органічну діяльність, підтверджену відповідними сертифікатами. Кошти обласного бюджету надаються таким суб’єктам господарювання у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис. грн одному суб’єкту господарювання. Заявки на одержання фінансової підтримки з визначеним переліком документів подаються до Конкурсної комісії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (адреса: м. Львів, просп. В. Чорновола, 57, каб. № 59). Термін подачі документів до 10 грудня поточного року. Порядок використання коштів та перелік документів розміщується на офіційному веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації: www.loda.gov.ua (сторінка департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми»).
Аграрії області, які провадять органічну діяльність можуть отримати фінансову підтримку
11 вересня 2019
Продовжується прийом документів на право отримання фінансової підтримки на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2019 році за напрямом: фінансова підтримка у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Право на фінансову підтримку мають суб’єкти господарювання, які здійснюють органічне виробництво у галузі сільського господарства, що зареєстровані на території області та провадять органічну діяльність, підтверджену відповідними сертифікатами. Кошти обласного бюджету надаються таким суб’єктам господарювання у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис. грн одному суб’єкту господарювання. Заявки на одержання фінансової підтримки з визначеним переліком документів подаються до Конкурсної комісії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (адреса: м. Львів, п-кт. В. Чорновола, 57, каб. № 59). Термін подачі документів до 10 грудня поточного року. Порядок використання коштів та перелік документів у рубриці "Програми" на сайті Львівської ОДА за посиланням.
У серпні набуває чинності закон про вимоги до органічного виробництва
29 липня 2019
2 серпня цього року набуває чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Закон визначає основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями держполітики у зазначених сферах. Зокрема, законом передбачено сертифікацію самого процесу виробництва, а не кінцевого продукту, що відповідає законодавству ЄС. Такий підхід гарантуватиме споживачам упевненість у якості продуктів, маркованих як органічні. Також, законом вводиться ефективний механізм здійснення контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції та передбачаються суттєві штрафні санкції за порушення вимог до виробництва, обігу та маркування органічної продукції, невиконання законних вимог щодо усунення порушень. Так, відповідно до закону, оператори несуть відповідальність за невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. А за маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» за відсутності відповідного сертифіката накладатимуть штраф на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.
У Львівській області зареєстрували перший органічний розсадник
17 грудня 2018
На Львівщині активно розвивається органічне виробництво. Зокрема, цьогоріч на території області зареєстровано перший органічний розсадник. «Розсадник у Старосамбірському районі займається вирощуванням органічної малини. Це позитивний досвід для регіону, і ми продовжимо роботу у цьому напрямі», - розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко. На території області є 25 операторів органічного виробництва. У порівнянні із 2015 роком їх кількість зросла удвічі.
На Львівщині порушили питання розвитку органічного виробництва
7 грудня 2018
У четвер, 6 грудня, у Львові відбувся семінар «Сезон 2018 – виклики в органічному ягідництві». В межах заходу порушили питання розвитку органічного виробництва. «Органічні продукти харчування набувають все більшої ваги. Львівщина має значний потенціал для виробництва органічної сільськогосподарської продукції, її експорту, споживання на внутрішньому ринку. Заплановано, що в у 2019 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки передбачається надання фінансової підтримки суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва», - зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало. Також під час семінару обговорили питання ризиків в органічному ягідництві, технології вирощування органічних ягідних культур та проблеми боротьби з основними хворобами ягідних культур. Організатори заходу - ЛМГО «Екотерра». Довідково В Україні загальна площа земель органічного виробництва становить 421 тис га, в тому числі площа органічного виробництва ягід - понад 2,5 тис га. У Львівській області сертифіковано 25 операторів органічного виробництва, в тому числі 8 операторів займаються органічним ягідництвом на площі 125 га. Зокрема вирощують малину, полуницю, смородину, лохину, порічку.