У національній філармонії відбувся творчий вечір присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні

17 лютого 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 17 лютого, у Львівській національній філармонії відбувся творчий вечір «До неба». Захід присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні.

«Пройшло 4 роки і ми не вперше говоримо про Героїв Небесної Сотні, але щоразу є неспокій у відчуттях і словах, щоразу це болить свіжо і по-новому. Коли у 1991році українці були переконані, що стали вільними і незалежними, ворог не збирався нас відпускати. Всі ми думали, що якщо можемо вільно співати гімн України, носити вишиванку і ходити під синьо-жовтим прапором – ми вільні, але жодна імперія не відпускає просто так і ворог почав нас нищити із середини. Нищив військо, зброю, мову. Але наш ворог -сусід не врахував, що українці втомилися постійно комусь служити та добре вміють винести урок історії і українські хлопці та дівчата піднялися і вийшли на Майдан. Розстріл синів і доньок України став точкою неповернення. Українці без війська, без зброї вийшли боронити свою країну. Все добре спланував ворог, але не спланував силу духу українців. Тоді піднялися всі: молодь, чоловіки, жінки, волнтери. І до сьогодні захищають нашу Україну»,-  зазначила у вітальному слові керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Також Маріанна Вільшинська за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та мистецтва вручила подяки голови Львівської ОДА директорові міського будинку культури у м. Мукачево, викладачу Мукачівського державного університету, художньому керівникові Мукачівського молодіжного хору Ярославу Біличку та докторові мистецтвознавства, професору кафедри музичної фольклористики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Надії Яремко-Супрун.

Відтак, в межах заходу твори присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні виконали  В. Тимчук, Л. Лукіна, Мукачівський молодіжний хор, Львівський струнний ансамбль, Олег Батов, Віталій Горват, Олександр Ференцик, Михайло Гриньо, Василь Канчій.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook