eHealth: 67,5 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями
Станом на сьогодні 67,5 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями.
Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.
“Найактивніше процес укладення декларацій відбувається у Моршині, Бориславі, Червонограді, Трускавці, Львів, Дрогобич, а також Перемишлянському, Яворівському, Старосамбірському, а Городоцькому районах. Ми повинні усі спільно працювати і надалі та підписувати декларації”,- зазначила Ірина Микичак.
За її словами, найменша кількість укладених декларацій у Турківському та Сколівському районах.
Зазначимо, на меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
Новини за темою
Майже 6 млн щеплених від COVID-19 мають декларації із сімейними лікарями - дашборд НСЗУ
2 листопада 2021
Національна служба здоров'я України запустила інформаційну панель, де можна дізнатися кількість вакцинованих від COVID-19, які мають декларації з лікарями первинної медичної допомоги. Окрім того, в розділах панелі розміщена інформація як про кількість щеплених з деклараціями у кожному медичному закладі окремо, так і у регіонах загалом. Згідно з даними на сайті, близько 5,8 млн пацієнтів, які уклали декларації з лікарями первинної медичної допомоги, пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, ще близько 7,4 млн отримали щеплення лише 1 дозою. Цікаво, що найбільший відсоток вакцинованих з деклараціями спостерігається серед людей вікової групи 40-64 роки. Це 25,6% серед усіх вакцинованих з деклараціями. За географічним розподілом - в лідерах Київ (29,21%), Полтавська (23,58%) та Київська області (22,66%). Нагадаємо, що вакцинація від коронавірусу є безоплатною для всіх українців. Щоб отримати свою дозу вакцини, потрібно прийти у найзручніший для вас пункт щеплення чи центр масової вакцинації. При цьому декларацію із сімейним лікарем не обов’язково підписувати. Її відсутність не може бути причиною відмови від вакцинації.
До електронної системи охорони здоров’я приєдналися вже понад два мільйони жителів Львівщини
4 січня 2021
Міністерство охорони здоров’я розвиває електронну систему охорони здоров’я eHealth. До системи вже приєдналися 2,2 мільйона мешканців області та більше 137 надавачів первинної медичної допомоги. Метою запровадження та розвитку eHealth є поступова відмова від паперового документообігу в медичній сфері. Важливим кроком у цьому напрямі стало запровадження з 1 жовтня електронних медичних висновків про народження. Цю функціональність розроблено МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації, НСЗУ, Фондом Східної Європи, програмою EGAP. Наразі на Львівщині вже створено понад 2308 електронних висновків про народження дитини. Міністерство планує надалі розвивати напрям електронних медичних висновків. У 2021 році буде запроваджено систему видачі електронних рецептів на інсуліни, наркотичні засоби та усі рецептурні препарати; Нагадаємо, МОЗ спільно із НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” працює над спрощенням роботи медичних працівників та депаперизацією. У рамках розвитку eHealth у 2021 році запланований старт кількох сервісів: електронного лікарняного, електронних рецептів, плану лікування, модуля чутливих даних, електронного кабінету пацієнта тощо.
Львівщина – серед лідерів за кількістю укладених декларацій із сімейними лікарями
27 листопада 2020
Понад 2 млн мешканців області уклали декларації із сімейними лікарями. Від початку реформування первинної ланки охорони здоров’я 1801 лікар має укладені декларації із пацієнтами. Переважна більшість людей, а це майже 80%, обрали своїм лікарем сімейних лікарів, 12% - уклали угоди із терапевтами, іще 8% обрали педіатрів. Найбільше навантаження на одного лікаря зафіксовано у Дрогобичі, Пустомитах та у cелищі Славське. В середньому в області на одного лікаря припадає 1198 пацієнтів. Менший показник лише на Івано-Франківщині. Зазначимо, Львівщина – на третьому місці серед областей в Україні за рівнем укладених декларацій. 85,9% жителів області мають свого лікаря. За цим показником наш регіон випереджає лише Вінницька (86,2%) та Київська (88,9%) області. Прес-служба ОДА
Задекларувати свої доходи за 2019 рік можна до 1 липня 2020 року
23 березня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що кампанія декларування доходів громадян продовжена до 1 липня 2020 року. Новий продовжений термін подання декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік встановлено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)». Також, цим законом змінено норму щодо сплати задекларованих сум податкових зобов’язань. Цьогоріч задекларовані суми податків громадяни мають сплатити до 01 жовтня 2020 року. Слід нагадати, що платник податків може обрати зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи: - особисто або уповноваженою на це особою; - надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу. Громадяни, які хочуть скористатися правом на податкову знижку, мають право подавати декларації про майновий стан і доходи до 31 грудня 2020 року.
Львівська область – лідер із кількості зареєстрованих медзакладів та лікарів в електронній системі охорони здоров’я
6 травня 2019
Львівська область є лідером із кількості зареєстрованих медичних закладів та лікарів в електронній системі охорони здоров’я. За даними електронної системи eHealth станом на 3 травня, в системі зареєструвались 165 медичні заклади, що працюють на території області. Також в системі eHealth зареєструвались 1886 лікарів, що надають медичні послуги та 1919252 підписаних декларацій про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.Відтак, 76,3% населення області вже обрали свого лікаря та підписали з ним декларацію. За офіційними даними отриманими зі сайту НСЗУ станом 1 травня 2019 році у Львівській області з Національною службою здоров'я України уклали угоди 104 суб’єкти господарювання різної форми власності зі загальним обсягом фінансового ресурсу - 956,2 млн грн, серед яких : 86 КНП галузі охорони здоров'я , які уклали угоди на суму 935 млн грн 4 ТзОВ та ПП які уклали угоди на суму 9,4 млн грн 14 фізичних осіб – підприємців, які уклали угоди на суму 12,6 млн грн За січень-квітень вищезазначені заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, профінансовано на суму 366,4млн грн, що становить 38,4 % виділеного обсягу. За рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено кошторисні призначення на загальну суму 62,4 млн грн: на оплату комунальних послуг, енергоносіїв та інших видатків за загальним фондом на суму 59 млн гривень; на закупівлю медичного обладнання та проведення капітальних ремонтів за спеціальним фондом (капітальні видатки) на суму 3,4 млн гривень. За січень-квітень вищезазначені заклади охорони здоров’я які надають первинну медичну допомогу, профінансовано на суму 16,2 млн грн, що становить 26% виділеного обсягу. Середня заробітна плата сімейним лікарям збільшилась до 15 600 грн та сестри медичної до 8980 грн на первинному рівні. За даними Національної служби здоров’я України (НСЗУ) серед підписаних декларацій 98,95% - з комунальними закладами, 0,88% - з фізичними особами –підприємцями (ФОП) та 0,17% - з іншими приватними закладами.
eHealth: понад 75 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями
15 квітня 2019
Станом на сьогодні 75, 3 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. “За даними електронної системи eHealth в системі зареєструвались 158 медичні заклади, що працюють на території області. Також в системі eHealth зареєструвались 1884 лікарів, що надають медичні послуги та 1896815 мешканців, які отримують медичні послуги”, - зазначила Ірина Микичак. За її словами, найактивніше процес укладання декларацій відбувається Бориславі, Червонограді, Трускавці, Львів, Дрогобич, а також Перемишлянському, Буському, Яворівському, Старосамбірському, а Городоцькому районах. Зазначимо, на меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо. Нагадаємо, для укладання декларації із обраним лікарем мешканцю необхідно обрати заклад та лікаря, з яким хотів б підписати декларацію. Взявши особисті документи, звернутись до закладу, вказати прізвище обраного лікаря та надати документи для введення даних в електронну форму декларації, в тому числі – номер мобільного телефону та документи. Опісля назвати код, який прийшов в смс-повідомленні, перевірити свої дані у роздрукованих примірниках жекларації та підписати їх. Забрати свій примірник декларації.
eHealth: Понад 70 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями
1 квітня 2019
Станом на сьогодні 71,8 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. “Найактивніше процес укладення декларацій відбувається у Моршині, Бориславі, Червонограді, Трускавці, Львів, Дрогобич, а також Перемишлянському, Буському, Яворівському, Старосамбірському, а Городоцькому районах. Ми повинні усі спільно працювати і надалі та підписувати декларації”,- зазначила Ірина Микичак. За її словами, найменша кількість укладених декларацій у Турківському районі. Зазначимо, на меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
eHealth: Понад 70 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями
25 березня 2019
Станом на сьогодні 71 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. “Найактивніше процес укладення декларацій відбувається у Моршині, Бориславі, Червонограді, Трускавці, Львів, Дрогобич, а також Перемишлянському, Буському, Яворівському, Старосамбірському, а Городоцькому районах. Ми повинні усі спільно працювати і надалі та підписувати декларації”,- зазначила Ірина Микичак. За її словами, найменша кількість укладених декларацій у Турківському районі. Зазначимо, на меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
Понад 62 % населення Самбірщини уклали декларації з лікарем
6 березня 2019
62,5% мешканців Самбірщини уклали декларації з лікарем. Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської РДА Микола Фрей. “На одного лікаря первинної ланки припадає в середньому 1190 підписаних декларацій”, - зазначив Микола Фрей. Також він наголосив, що 2018 рік став роком відновлення та будівництва об’єктів медичної сфери. Відтак, ремонтні роботи проводили у 12-ти установах охорони здоров'я. “Відремонтовано медичні заклади в селах Корналовичі, Гординя, Стрілковичі, Верхівці, Раково”, - додав Микола Фрей.
Більше 67% мешканців Жовківщини підписали декларацію з лікарем
26 лютого 2019
На Жовківщині декларацію з лікарем підписали 67, 4 % населення. Про це повідомила сьогодні, 26 лютого, голова Жовківської РДА Надія Щур. “У районі провели ремонт у 13 закладах первинної медицини на суму 4 млн грн та у 7 поліклінічних відділеннях на суму 1,4 млн грн. Зокрема, здійснили реконструкцію приміщення паліативної допомоги”, - зазначила Надія Щур. За її словами, в районі розпочали будівництво амбулаторій ЗПСМ у с. Сулимів, с. Великі Грибовичі та с. Замок (Магерівська ОТГ). Нагадаємо, на меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
eHealth: 67% мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями
13 лютого 2019
Станом на сьогодні 67 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями. Про це повідомила під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. “Найактивніше процес укладення декларацій відбувається у Моршині, Бориславі, Червонограді, Трускавці, Львів, Дрогобич, а також Перемишлянському, Яворівському, Старосамбірському, Сколівському та Городоцькому районах. Ми повинні усі спільно працювати і надалі та підписувати декларації”,- зазначила Ірина Микичак. За її словами, підписання декларацій – це додатковий фінансовий ресурс. “Коли у першій хвилі у третьому – четвертому кварталі відбулось фінансування, то ми отримали 118 млн гривень, заробітна плата лікарів загальної практики зросла до 15 тис гривень, медсестер – до 9 тис гривень”, - додала Ірина Микичак. Зазначимо, на меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда - у двадцятці закладів за рівнем фінансування НСЗУ
17 січня 2019
В області Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда першим підписав договір з НСЗУ і перейшов на нову модель фінансування. Станом на сьогодні більше 84,5% населення уже обрали свого лікаря з числа лікарів цього медзакладу. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу. «Всі ті зміни, що сталися в первинній медицині Червонограда, а також ті зміни, що будуть в майбутньому - є результататом довіри, підтримки та спільного руху. Великий успіх, що ми маємо такі приклади в області. Таких прикладів з кожним днем більшає. Ми поставили собі за мету підвищити рівень медичної допомоги пацієнтам та забезпечити кращі умови роботи для медиків. І ми спільно наближаємось до цієї мети», - наголосив т.в.о заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько. 5 червня у першій хвилі підписання договорів Підприємством укладено угоду з Національною службою здоров'я України, і з 1 липня Центр перейшов на нову систему фінансування, яка вже забезпечила збільшення обсягу фінансування закладу майже на 90% порівняно із фінансуванням за рахунок медичної субвенції. «Співпраця, безумовно, запорука успіху і якісного результату. Наш Центр був створений у 2017 році. Рішення себе виправдало на 100%, це вирішило багато проблем. За цей час ми змогли виконати значний обсяг роботи. За рік нашої роботи змінилось дуже багато як в плані надання медичних послуг для мешканців, так створення комфортних умов для лікарів. Зі зміною фінансування змінилось все. Тож нам вдалось закупити багато необхідних речей, однак ми і надалі працюватимемо над підвищення рівня якості надання послуг», - зауважила директор КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червонограда" Анна Ярмола. З метою стимулювання працівників задіяних у безпосередньому наданні послуг первинної медичної допомоги та зростання кількісних і якісних показників їх роботи, впровадили систему преміювання. Відтак, преміювання лікаря та медичної сестри залежить від кількості осіб, що обрали цього лікаря, підписавши декларацію . Як результат, заробітна плата лікарів, та середнього медичного персоналу (медичних сестер) зросла у 2,5-3 рази. Вже зараз, заробітна плата лікаря , з яким пацієнтами підписано максимально дозволену кількість декларацій, після оподаткування становить 16500грн, а медичної сестри – 9 500 грн. Для забезпечення повноцінного функціонування підприємства та надання якісної послуги медичного обслуговування населення за кошти місцевого бюджету, та кошти, отримані згідно укладеного з Національною службою здоров'я України договору проводять заміну застарілого та закупівлю оснащення закладу. Відтак, придбано все необхідне обладнання та устаткування, набори лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах, розхідні матеріали одноразового використання та інші засоби, необхідні для надання якісної та повноцінної медичної послуги населенню. Підприємство повністю комп’ютеризовано. Працівники регулярно проходять навчання. Окрім того, обладнали кімнату для відпочинку медичного персоналу. Планується облаштування ігрової кімнати для дітей та кімнати матері і дитини. Також налагодили роботу електронної черги.