Львівська область – лідер із кількості зареєстрованих медзакладів та лікарів в електронній системі охорони здоров’я
Львівська область є лідером із кількості зареєстрованих медичних закладів та лікарів в електронній системі охорони здоров’я.
За даними електронної системи eHealth станом на 3 травня, в системі зареєструвались 165 медичні заклади, що працюють на території області. Також в системі eHealth зареєструвались 1886 лікарів, що надають медичні послуги та 1919252 підписаних декларацій про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.Відтак, 76,3% населення області вже обрали свого лікаря та підписали з ним декларацію.
За офіційними даними отриманими зі сайту НСЗУ станом 1 травня 2019 році у Львівській області з Національною службою здоров'я України уклали угоди 104 суб’єкти господарювання різної форми власності зі загальним обсягом фінансового ресурсу - 956,2 млн грн, серед яких :
- 86 КНП галузі охорони здоров'я , які уклали угоди на суму 935 млн грн
- 4 ТзОВ та ПП які уклали угоди на суму 9,4 млн грн
- 14 фізичних осіб – підприємців, які уклали угоди на суму 12,6 млн грн
За січень-квітень вищезазначені заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, профінансовано на суму 366,4млн грн, що становить 38,4 % виділеного обсягу.
За рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено кошторисні призначення на загальну суму 62,4 млн грн:
- на оплату комунальних послуг, енергоносіїв та інших видатків за загальним фондом на суму 59 млн гривень;
- на закупівлю медичного обладнання та проведення капітальних ремонтів за спеціальним фондом (капітальні видатки) на суму 3,4 млн гривень.
За січень-квітень вищезазначені заклади охорони здоров’я які надають первинну медичну допомогу, профінансовано на суму 16,2 млн грн, що становить 26% виділеного обсягу.
Середня заробітна плата сімейним лікарям збільшилась до 15 600 грн та сестри медичної до 8980 грн на первинному рівні.
За даними Національної служби здоров’я України (НСЗУ) серед підписаних декларацій 98,95% - з комунальними закладами, 0,88% - з фізичними особами –підприємцями (ФОП) та 0,17% - з іншими приватними закладами.
Новини за темою
У львівській клініці працюватимуть лікарі з Краматорська
9 травня 2022
В одній із приватних клінік Львова працюватимуть лікарі КНП «Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ». Це стало можливим завдяки співпраці та домовленості медиків обох закладів. Зараз переговори ведуться із близько 10 лікарями з Краматорська – переважно онкологічного спрямування із залученням напряму хіміотерапії. Львівська клініка може надати краматорським медикам приміщення для роботи. Як повідомили у львівській клініці, лікарі переходять на роботу до Львова, оскільки є великий ризик пошкодження їхньої лікарні та дороговартісного медичного обладнання через бойові дії, які ведуться на Краматорському напрямку. Окрім того, частина пацієнтів лікарні перебуває на заході України, тож вони зможуть продовжувати отримувати необхідне лікування. Краматорська лікарня законтрактована з НСЗУ і продовжуватиме працювати відповідно до умов контракту. Обидві сторони сподіваються розпочати роботу вже у травні. "Краматорська лікарня є юридичною особою, відповідно вона змінила місце надання медичних послуг і уклала договір оренди з львівською клінікою. Лікарі, що працюватимуть тут, зможуть і надалі вносити дані в електронну систему охорони здоров'я, лікувати пацієнтів, і таким чином продовжувати свою роботу та отримувати за це кошти", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. Назву львівського медзакладу не розголошуємо з міркувань безпеки.
Майже 6 млн щеплених від COVID-19 мають декларації із сімейними лікарями - дашборд НСЗУ
2 листопада 2021
Національна служба здоров'я України запустила інформаційну панель, де можна дізнатися кількість вакцинованих від COVID-19, які мають декларації з лікарями первинної медичної допомоги. Окрім того, в розділах панелі розміщена інформація як про кількість щеплених з деклараціями у кожному медичному закладі окремо, так і у регіонах загалом. Згідно з даними на сайті, близько 5,8 млн пацієнтів, які уклали декларації з лікарями первинної медичної допомоги, пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, ще близько 7,4 млн отримали щеплення лише 1 дозою. Цікаво, що найбільший відсоток вакцинованих з деклараціями спостерігається серед людей вікової групи 40-64 роки. Це 25,6% серед усіх вакцинованих з деклараціями. За географічним розподілом - в лідерах Київ (29,21%), Полтавська (23,58%) та Київська області (22,66%). Нагадаємо, що вакцинація від коронавірусу є безоплатною для всіх українців. Щоб отримати свою дозу вакцини, потрібно прийти у найзручніший для вас пункт щеплення чи центр масової вакцинації. При цьому декларацію із сімейним лікарем не обов’язково підписувати. Її відсутність не може бути причиною відмови від вакцинації.
Медикам Львівщини нарахували майже 3 млн грн компенсації за час лікування профхвороби на COVID-19
30 липня 2021
За час лікування гострого професійного захворювання на COVID-19 медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які інфікувались під час виконання посадових обов’язків, Фонд соціального страхування України компенсує втрачений заробіток у розмірі 100 % середнього доходу незалежно від тривалості стажу. З початку пандемії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (далі – Управління) здійснило фінансування близько 500 листків непрацездатності, виданих у разі гострого профзахворювання на COVID-19. Загалом допомоги нарахували на суму понад 2,7 млн. грн. Працівникам закладів охорони здоров’я Львівської області – лікарям, медсестрам, медбратам та іншим медичним працівникам Управління оплатило 6620 днів тимчасової непрацездатності. Нагадаємо, гостре професійне захворювання медичних та інших працівників на COVID-19 вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає розширений перелік страхових гарантій від Фонду соціального страхування України. Так, окрім компенсації втраченого доходу за час лікування від коронавірусної хвороби, Фонд фінансує для них: ● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі смерті медика; ● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі встановлення інвалідності; ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для членів його родини (у розмірі 100 прожиткових мінімумів); ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для осіб, які перебували на його утриманні (у сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму); ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі встановлення стійкої втрати працездатності, інвалідності (розмір залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму); ● щомісячну страхову виплату для медичного працівника, якому встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність (розмір щомісячної допомоги повністю компенсує втрачений заробіток залежно від відсотку втрати працездатності); ● щомісячну страхову виплату у разі смерті медика для осіб, які мають на неї право; ● також для медичних працівників, яким встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність, Фонд фінансує майже 20 видів медичних і соціальних допомог, зокрема, лікування та медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування із визначеною періодичністю.
До електронної системи охорони здоров’я приєдналися вже понад два мільйони жителів Львівщини
4 січня 2021
Міністерство охорони здоров’я розвиває електронну систему охорони здоров’я eHealth. До системи вже приєдналися 2,2 мільйона мешканців області та більше 137 надавачів первинної медичної допомоги. Метою запровадження та розвитку eHealth є поступова відмова від паперового документообігу в медичній сфері. Важливим кроком у цьому напрямі стало запровадження з 1 жовтня електронних медичних висновків про народження. Цю функціональність розроблено МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації, НСЗУ, Фондом Східної Європи, програмою EGAP. Наразі на Львівщині вже створено понад 2308 електронних висновків про народження дитини. Міністерство планує надалі розвивати напрям електронних медичних висновків. У 2021 році буде запроваджено систему видачі електронних рецептів на інсуліни, наркотичні засоби та усі рецептурні препарати; Нагадаємо, МОЗ спільно із НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” працює над спрощенням роботи медичних працівників та депаперизацією. У рамках розвитку eHealth у 2021 році запланований старт кількох сервісів: електронного лікарняного, електронних рецептів, плану лікування, модуля чутливих даних, електронного кабінету пацієнта тощо.
Львівщина – серед лідерів за кількістю укладених декларацій із сімейними лікарями
27 листопада 2020
Понад 2 млн мешканців області уклали декларації із сімейними лікарями. Від початку реформування первинної ланки охорони здоров’я 1801 лікар має укладені декларації із пацієнтами. Переважна більшість людей, а це майже 80%, обрали своїм лікарем сімейних лікарів, 12% - уклали угоди із терапевтами, іще 8% обрали педіатрів. Найбільше навантаження на одного лікаря зафіксовано у Дрогобичі, Пустомитах та у cелищі Славське. В середньому в області на одного лікаря припадає 1198 пацієнтів. Менший показник лише на Івано-Франківщині. Зазначимо, Львівщина – на третьому місці серед областей в Україні за рівнем укладених декларацій. 85,9% жителів області мають свого лікаря. За цим показником наш регіон випереджає лише Вінницька (86,2%) та Київська (88,9%) області. Прес-служба ОДА
Понад 60% ліжок у ковідних лікарнях забезпечені киснем
17 листопада 2020
Роботи із розширення кисневої мережі у медичних закладах області тривають. У багатьох закладах уже розведена киснева мережа, зараз очікують на обладнання, аби його підключити до централізованого налаштування кисневих систем. «Із 3435 ліжок, де можна лікувати хворих на коронавірус, 2072 уже забезпечені централізовано киснем. Станом на сьогодні киснем забезпечені 60,3% ліжок», - розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. За його словами, медичного персоналу наразі вистачає. «Кількість медиків при тій потужності, яка зараз є, цілком достатня. Однак зараз триває набір персоналу для роботи у розгорненому додатковому відділені лікарні швидкої допомоги, адже згідно з прогнозами епідеміологічна ситуація буде погіршуватись», - зазначив керівник департаменту. Сезонні захворювання та збільшення рівня підтверджених випадків свідчать про те, що кількість хворих буде зростати. «Говорити про пік захворювання дещо рано. Мусимо готуватись до погіршення ситуації. Відповідно маємо бути готові для залучення додаткових лікарень, розгорнення додаткових ліжок в межах існуючих лікарень, аби мати можливість забезпечити усіх пацієнтів стаціонарною медичною допомогою», - акцентував Орест Чемерис. Прес-служба ОДА
Львівська опера присвятить лікарям грандіозну прем’єру опери «Турандот»
17 листопада 2020
Львівська опера готує грандіозну прем’єру опери «Турандот», на яку спеціально запросять лікарів. Вражаючі декорації і костюми, неповторні світлові та 3D ефекти, які перенесуть глядачів в часи Стародавнього Китаю, а також екзотичне і масштабне звучання музики, від якої перехоплює подих. Вперше в історії театру, до 120-річчя Львівської національної опери відбудеться постановка опери «Турандот» італійського композитора Джакомо Пуччіні. Прем’єру опери глядачі зможуть відвідати 20, 26 та 27 листопада. Міжнародна команда постановників з 5 країн світу та артисти театру присвячують цю постановку лікарям, яких спеціально запрошують на прем’єру. «Лікарям, медсестрам, усім, хто кожен день сьогодні бореться за людське життя, часто ризикуючи власним. На прем’єрних показах нашим першим глядачем будуть медичні працівники», – наголосив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун. "Ми всі в один день опинились в нових умовах, адже пандемія не оминула нікого. Маємо бути вдячні кожному медику за його титанічну роботу щодня. Мистецтво ніколи не стояло осторонь суспільних проблем і завжди за усіх можливостей долучалось до вирішення проблем. Гадаю, ініціатива оперного театру - хороший приклад підтримки наших медиків та можливість продемонструвати важливість спільної роботи у подоланні епідемії", - розповіла заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор-Цибак. Режисером-постановником вистави став один із найвідоміших сучасних оперних режисерів – Міхал Знанецький із Польщі, автор понад 200 постановок на сценах Польщі, Італії, Франції, Іспанії, Аргентини, Ізраїлю, Куби. Вистави у його режисурі кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, премією Хорватського національного театру та спеціальною нагородою в Італії – «Преміо Аббіаті». Усі репетиції з режисером проводилися онлайн, однак перед здачею прем’єри опери режисер знайшов можливість приїхати до Львова на кілька днів. Варто зазначити, що це перша постановка Міхала Знанецького в Україні, тож – це грандіозна подія для оперного мистецтва Львова та всієї країни. Над світловими ефектами працює польський художник світла Даріуш Альбрихт, який також зміг приїхати до Львова і працювати безпосередньо в театрі. «В опері, дія якої відбувається в Стародавньому Китаї, світло відіграє одну із ключових ролей. Воно дає змогу підкреслити її казковість, передати особливу атмосферу того часу. У виставі використовуються понад 120 світлових прожекторів. Цілісну картину доповнюють вражаючі ЗD проєкції, які висвітлюються на елементах сценографії, перед та позаду артистів», – розповів художник. До числа постановників залучені запрошені митці – художник Луіджі Скольйо (Італія), художниця костюмів Малгожата Слоньовська (Польща), балетмейстерка Діана Теохарідіс (Аргентина) та її асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс (Греція). Робота з ними відбувалася дистанційно у форматі онлайн репетицій, що було неабияким викликом для артистів театру. Серед виконавців – балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал). Вистави зможуть відвідати лише 362 глядачів, згідно з чинними карантинними нормами.
Максим Козицький оглянув будівництво амбулаторії у Вільхівцях
24 липня 2020
Сьогодні, 24 липня, голова Львівської ОДА Максим Козицький з робочим візитом перебуває у Жидачівському районі. У межах візиту очільник Львівщини ознайомився з ходом реалізації будівництва амбулаторії групової практики, що у с.Вільхівці на вулиці Шашкевича, 13а. Станом на сьогодні внутрішні роботи на об'єкті готові на 90%, а зовнішні - на 95%. Для того, щоб завершити та ввести амбулаторію в експлуатацію, необхідно: встановити пандуси, виконати благоустрій території, а також придбати медичне устаткування. У медичному закладі працюватиме два сімейні лікарі. Ця амбулаторія - одна з 43-х, які запрацюють на Львівщині і збудовані у межах програми "Доступна медицина". Зазначимо, що кожна з сільських амбулаторій отримує автомобіль Renault Duster, необхідне сучасне медичне обладнання та меблі. Якісні медичні послуги тут зможуть отримувати понад 3 тисячі осіб з шести населених пунктів.
Від COVID-19 на Львівщині одужали вже понад п’ять сотень медиків
8 липня 2020
В області одужало 516 медиків з 997 інфікованих коронавірусом. Серед них 316 лікарів, середній медичний персонал – 411, молодший медичний персонал – 176, інший персонал – 94. «Усі необхідні заходи проведені. Зокрема є медичні працівники, які скеровані на ізоляцію. Також всі працівники, які потребують лікування - амбулаторного чи стаціонарного, проходять його. Хочу зазначити, що наші медики, незважаючи на ризик, продовжують самовіддано працювати і надавати необхідну допомогу хворим», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис. Зазначимо, зідно з рішенням Львівської обласної ради від 04.06.2020 № 1038 «Про внесення змін до обласних програм та показників обласного бюджету на 2020 рік» передбачено надання разової допомоги працівникам комунальних некомерційних підприємств охорони здоров'я, у яких підтверджено діагноз захворювання COVID-19 і які пройшли стаціонарне лікування, за період з 12 березня до 05 липня 2020 року.
Задекларувати свої доходи за 2019 рік можна до 1 липня 2020 року
23 березня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що кампанія декларування доходів громадян продовжена до 1 липня 2020 року. Новий продовжений термін подання декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік встановлено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)». Також, цим законом змінено норму щодо сплати задекларованих сум податкових зобов’язань. Цьогоріч задекларовані суми податків громадяни мають сплатити до 01 жовтня 2020 року. Слід нагадати, що платник податків може обрати зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи: - особисто або уповноваженою на це особою; - надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу. Громадяни, які хочуть скористатися правом на податкову знижку, мають право подавати декларації про майновий стан і доходи до 31 грудня 2020 року.
На Львівщині відкрили десяту сільську медамбулаторію
10 лютого 2020
Сьогодні, 10 лютого, на Львівщині офіційно відкрили десяту сільську медичну амбулаторію з числа тих, які будують у межах державної програми “Доступна медицина”. Новий медзаклад з’явився у селі Тухолька Сколівського району. Нова амбулаторія буде обслуговувати 6 сіл: Тухолька, Сможе, Долинівка, Нагірне, Кальне та Хітар. Загалом там проживають майже 2700 осіб. “Будівництво амбулаторії в Тухольці обійшлося у п’ять з половиною мільйонів гривень. Близько 600 тисяч з цієї суми - співфінансування громади. 4 мільйони 915 тисяч - субвенція з держбюджету в межах державної програми. Ця амбулаторія, як і всі попередні, отримала сучасне медобладнання та новий автомобіль Renault Duster. Сколівські села - відносно далекі і розкидані. Гірські райони взагалі потребують особливої уваги. Зокрема, якщо йдеться про доступ до медичних та освітніх послуг. Тому я особливо тішуся за вчасно і якісно виконані роботи”, - зазначає профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Амбулаторію в Тухольці, площею 202,1 м2, побудували за рік. Договір з підрядником ТзОВ “Літос” (директор – Юрців Ігор Васильович) тут уклали 8 січня 2019 року. Головною тут буде Галина Дем’янович - місцева сімейна лікарка, за освітою педіатр. Жінка має 22 роки стажу. 17 з них працює у Тухольці та довколишніх селах. “Перший ФАП у Тухольці відкрили 1 березня 1996 року. Доти всі їздили до лікаря в сусіднє село Орява. Там була дільнична лікарня. Тепер нема. Тепер є амбулаторія у Тухольці і довкола ФАПи. До амбулаторії належать, нібито, 6 сіл, але насправді до нас записалися пацієнти і з Козьови, і з Красного. Протяжність моєї дільниці, фактично, майже 25 кілометрів. А коли перемітає дороги, як зараз, до Хітара ми мусимо добиратися через Сколе. Тому авто нам дуже потрібне. Я як глянула на нове приміщення, нове обладнання - це так, ніби раз - і 100 років минуло!” - Каже п. Галина Дем’янович. У межах програми “Доступна медицина” на Львівщині будують 43 сільські медамбулаторії. “Це дуже багато, бо, наприклад, на Хмельниччині таких закладів 23, у Вінницькій області - 14, у Дніпропетровській - 11. Першу сільську медамбулаторію ми відкрили у селі Брюховичі на Перемишлянщині в кінці листопада. Наразі готовими на Львівщині є 17 об’єктів. Всі передаємо на баланс місцевих громад, відповідно до вимог чинного законодавства. Десять медамбулаторій вже офіційно відкриті. Цього тижня відкриття відбудуться у ще кількох селах”, - продовжує Юрій Холод. Також управлінець зазначає: щоб завершити решта амбулаторій, потрібно буде кілька місяців. Кожна сільська амбулаторія Львівщини - і нова, і ті, які вже існували - цьогоріч матиме власний новий автомобіль. 67 машин Львівська ОДА передала існуючим амбулаторіям у листопаді минулого року. Наразі управління капітального будівництва облдержадміністрації оголосило тендер на ще 159 атомобілів. Довідково: Вже офіційно відкриті сільські амбулаторії у селах Брюховичі (Перемишлянський район), Ремезівці (Золочівський район), Пониковиця (Бродівський район), Сулимів та Замок (Жовківський район), Бартатів (Городоцький район), Пасіки-Зубрицькі і Миклашів (Пустомитівщина), Конюхів (Стрийщина) і сьогодні - Тухолька (Сколівщина).
Маркіян Мальський зустрівся з американськими лікарями, які рятують маленьких українців
25 вересня 2019
Сьогодні, 25 вересня, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся із професором Гарвадської медичної школи Геннадієм Фузайловим та його колегами, які прибули на Львівщину задля допомоги постраждалим від опіків дітям. Очільник області висловив вдячність за допомогу та безкоштовні операції проведені американськими лікарями, вагомий внесок у благодійну і громадську діяльність в Україні. «За останні 14 років ви врятували життя понад 60-ти дітей з різних куточків України. І продовжуєте свою безкорисливу працю, яка є надзвичайно важлива для нашої країни та області зокрема. Ваші фахівці демонструють високу кваліфікацію і я сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю із Львівщиною»,- зазначив Маркіян Мальський. Також голова Львівської ОДА наголосив на важливості обміну досвідом з українськими фахівцями, що забезпечить покращення якості надання медичних послуг пацієнтам та допоможе надати кваліфіковану допомогу дітям з опіковими травмами в Україні, зокрема на Львівщині. «Ми зацікавлені, щоб допомогти якомога більшій кількості дітей. Також, це велика можливість для українських спеціалістів здобути важливий досвід», - підкреслив готовність до співпраці Геннадій Фузайлов. Також американські лікарі зазначили, що в майбутньому готові запрошувати українських спеціалістів на навчання закордон у напрямку надання допомоги дітям з опіковими травмами. В межах зустрічі українські медики відзначили, що благодійна справа американських лікарів, окрім порятунку життів, вже сьогодні якісно впливає на медицину області та України. Зокрема, отриманий від американських колег досвід із застосування нових технологій, сьогодні вже перебирають інші області. Зазначимо, що це вже 9-й благодійний візит лікаря Фузайлова і його команди до Львова. Щоразу вони оперують 40-60 дітей з різними травмами і кілька сотень консультують. Окрім американських медиків, також із маленьким пацієнтами працюють медичні працівники: хірурги, анестезіологи та медсестри української клініки. Візит відбувається в межах проекту «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» у співпраці Медичного центру Medicover з Гарвардською медичною Школою.