Олег Синютка закликав поляків відновити українські символи на території Республіки Польща
У суботу, 2 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбулись скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.
У своєму виступі очільник Львівщини Олег Синютка закликав польську владу та громаду берегти українську пам`ять на території Республіки Польща та впорядкувати символи нашої держави - цвинтарі та інші пам’ятні місця.
«Хочу звернутись до всіх поляків: відновіть наші символи у тих місцях, де живе українська пам’ять. Тому що так вчиняє увесь цивілізований світ. Ми можемо показати приклад – понівечений рукою агентів ФСБ пам’ятник у Гуті Пеняцькій відновила навіть не влада, а громада власними силами», - додав Олег Синютка.
Новини за темою
Біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи
21 листопада 2021
Сьогодні, 21 листопада, у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса, спільною молитвою і покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників України. До молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні Львівщини, представники духовенства, влади, громадськості Львова та області. громадськість та духовенство. До присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний. ''Ми, українці - великий народ. Нашим обов'язком є пам'ятати і вшановувати полеглих Героїв, пам'ятати їх вчинки і величний чин пожертви задля гідного теперішнього і майбутнього України. Сьогодні, згадуючи події українських революцій, усвідомлюємо необхідність єднання, щоб твердо стояти на захисті нашої держави, на захисті її незалежності, гідності, свободи. Слава Україні!'', - сказав Віталій Загайний. У пам’ять про Героїв присутні запалити лампадки. Також сьогодні відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного з родинами Героїв Небесної Сотні Львівщини. Під час зустрічі було обговорено важливі напрями співпраці, розвитку і поглиблення діалогу між рідними загиблих учасників Революції Гідності та обласною владою.
Львівщина вшанувала загиблих у Бабиному Яру
29 вересня 2021
Львівщина вшановує 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру. Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста. Сьогодні представники влади та мешканці міста вшанували пам'ять загиблих молитвою і поклали квіти до Меморіалу пам’яті жертв Львівського єврейського гетто. “Ми маємо пам'ятати цю масштабну трагедію, коли тисячі людей були закатовані через те, що належили до євреїв. Цим страшним злочинам немає прощення. Як і немає забуття. А ми з вами мусимо жити так, щоб такі жахливі сторінки історії більше ніколи не повторилися",– зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: Бабан Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Вбивства у Бабиному Яру тривали у кілька етапів. Перший – щоденні розстріли євреїв, військовополонених, цивільних – тривав із вересня 1941 до весни 1942 року. Пік припав на 29–30 вересня, коли загинула 33 771 особа. Другий етап – кінець зими 1942 – середина серпня 1943-го. Третій, заключний, етап регулярних розстрілів відбувався на фоні знищення трупів у Бабиному Яру в серпні – вересні 1943 року в’язнями Сирецького концтабору. Паралельно відбувалася евакуація самого табору. Зрозумівши, що в Києві не втриматися, німці почали ховати сліди злочинів. У жовтні 1943 року в Бабиному Яру німці ще розстріляли киян, які ухилилися від виконання наказу про повне виселення з міста. Останній розстріл відбувся 4 листопада 1943-го, а за два дні до Києва увійшла Червона армія. По війні радянський режим замовчував або спотворював пам’ять про жертв, намагався зруйнувати сам яр та навколишні кладовища.
Понад 200 учасників взяли участь у забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» у Стрийському парку
28 серпня 2021
Понад 200 учасників взяли участь у серії забігів під назвою «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», що пройшов сьогодні у Стрийському парку у Львові. Координаторами заходу стали обласний центр «Спорт для всіх» та управління молоді та спорту Львівської ОДА. На початку забігу учасників привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Сім років тому останні дні серпня були надзвичайно сумними й важкими для нас. З ворожого оточення під Іловайськом не змогли вийти живими 368 українських воїнів. Думаю, кожен з цих мужніх захисників мав ще багато планів на життя. Жоден з них, напевно, не хотів помирати так рано. Але, йдучи на війну, багато хто був готовий покласти своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Але найважливіше, що все це було не дарма. Що сьогодні ми тут маємо можливість розпочинати наш захід, співаючи український гімн. Що нещодавно ми мали змогу святкувати 30 річницю відновлення нашої Незалежності. Що наші діти мають змогу зростати в державі, для якої свобода, повага до людської гідності є найвищими цінностями. Сьогодні проводимо забіг, аби поіменно згадали кожного, хто пожертвував найціннішим заради України», - зазначив голова Львівської ОДА. Учасники могли позмагатися у звичайному бігу (дистанції 5 і 1 км, для дітей – 100 і 300 м) та у скандинавській ходьбі (5 км). Кожен учасник мав на футболці прикріплене ім’я воїна, у пам’ять про якого взяв участь у марафоні. У забігах взяли участь і діти, і дорослі. Усі отримали пам'ятні медалі. Участь у забігу взяли більше 30 дітей. Нагадаємо, забіг приурочений до Дня пам’яті захисників України, 29 серпня. Це – щорічна акція, яку у 2018 році започаткував батько загиблого героя російсько-української війни, «кіборга» Олексія Дурмасенка. Цього року забіг провели у Дніпрі, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Калуші, Фастові, Українці, Кропивницькому, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Старобільську, Миколаєві, Одесі, Харкові, Черкасах, Чернівцях, Чернігові.
У Львові вшанували пам’ять Бориса Возницького
16 квітня 2021
Сьогодні, 16 квітня, Львівщина вшановує пам'ять Героя України, академіка, лауреата Шевченківської премії, незмінного упродовж 50-ти років директора Львівської національної галереї мистецтв – Бориса Возницького. «Музейний геній, охоронець українського мистецтва та культури, фанат своєї справи, Герой України Борис Возницький. Порятунок і збереження пам’яток нашої історії та культури стали сенсом його життя. Завдяки Борису Григоровичу весь світ та Україна дізнались про величні роботи Іоана Георга Пінзеля, які він віднайшов у 60-70-х роках, а вже на початку ХХІ століття вони були розміщені у паризькому Луврі та у Відні. Возницький дав друге життя Олеському, Золочівському, Підгорецькому, Свірзькому замкам. Завдяки йому ми пишаємось нашою Львівською картинною галереєю, яка на сьогодні є найбільшим музеєм європейського мистецтва в Україні. Шануємо пам’ять про Великого українця!» - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. До могили Бориса Возницького на Личаківському кладовищі поклали квіти, священики виконали чин панахиди. До заходів із вшанування багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв долучилася також хорова капела «Дударик». «Ми сьогодні згадуємо світлу людину, яка була генератором неймовірної енергії. Борис Возницький запам’ятався нам як людина, щиро віддана своїй справі. Його внесок у збереження і розвиток української культури, духовності, важко переоцінити. Він як ніхто розумів роль культури в розвитку держави. Я мав честь бути особисто знайомим із Борисом Возницьким. Він був і є особисто для мене і, напевно, для багатьох, прикладом відношення до справи, яку робиш і яку любиш», - звернувся до присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Нагадаємо, Борис Возницький народився 16 квітня 1926 року в селі Ульбарів, тепер Дубенського району на Рівненщині. До останніх днів віддавався музейній справі. Про внесок у культурну спадщину свідчить хоча б той факт, що реліквії та раритети, які він врятував від знищення, оцінюються майже так, як і весь золотовалютний запас України.
Андрій Годик разом із громадськістю вшанував пам'ять українців загиблих у Павлокомі
6 березня 2021
Сьогодні, 6 березня, делегація із Львівщини, взяла участь у заходах з нагоди 76-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща). Разом із громадськістю вшанували пам'ять загиблих українців перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, а також керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк. Обласні та районні делегації взяли участь у чині панахиди на Меморіалі трагічно загиблим 366 українцям у с. Павлокома, а також поклали квіти та лампадки до Меморіалу. Опісля відбулось скорботне віче, присутні виконали Державний Гімн України. «76 років тому тут загинули сотні людей різного віку, статі, матеріального і соціального статусу, серед них були жінки і діти. Але їх об’єднувало одне - вони були українцями. Водночас, ми чітко усвідомлюємо, що Павлокома - це кривавий збірний символ десятків сіл і селищ, де весною 1945 року відбулись криваві розправи над українцями зі сторони колишніх сусідів, з якими мирно пліч-о-пліч проживали десятки років. Саме через те, що сталося в Павлокомі, нам часто буває важко переступити через взаємні образи та історичну пам’ять. Але іншого шляху, як взаємне і всеосяжне примирення, бути не може. Наші країни мали непросту історію взаємовідносин, на сторінках якої були як криваві протистояння, так і спільні союзи, однак розставити всі крапки над «і» в історії повинні історики на підставі історичних досліджень і даних, а не політики з метою отримання політичної вигоди. Я щиро переконаний, що сьогодні на цьому місці ми маємо пам’ятати не про злочин, а про людей, які загинули. І з пам’яттю про минуле будувати спільне майбутнє, доклавши усіх зусиль, щоб подібне більше не повторилося. Вічна пам'ять усім невинно вбитим тут. Слава Україні!», - зазначив Андрій Годик. Також, в межах заходів провели молебень за Україну та український народ у с. Явірник Руський. Довідково Щорічно як в Україні, так i у Польщі українці вшановують пам'ять про невинні жертви у селі Павлокомі поминальними службами. 13 травня 2006 року відбулося урочисте відкриття на греко-католицькому цвинтарі у центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села. У 2018 році меморіал було відреставровано.
На Личакові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2021
Сьогодні на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Героїв, що загинули під час Революції Гідності у лютому 2014 року. Родини Героїв Небесної Сотні, громадськість, представники обласної влади, зокрема голова Львівської ОДА Максим Козицький разом із керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації поклали квіти та лампадки до могил Героїв, що загинули під час Революції Гідності. На кладовищі священники усіх конфесій провели екуменічну панахиду. Оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного виконав державний гімн. До слова, сьогодні о 13:00 год у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика відбудеться мистецький проєкт з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.
Понад 1800 львівських пам’яток - тепер у Держреєстрі
19 лютого 2021
Офіційно понад 1800 архіектурних пам’яток у Львові внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Такий наказ 18 січня 2021 року підписав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Зокрема, у документі йдеться: “Відповідно до подання департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації від 30.04.2020”, зазначені пам’ятки тепер є у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення об’єкти культурної спадщини. Відповідно до наказу, Львівська обласна державна адміністрація та управління охорони історичного середовища Львівської громади мають поінформувати власників об’єктів культурної спадщини або уповноважені ними органи про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; протягом 2021 року забезпечити приведення облікової документації на ці пам’ятки; забезпечити формування облікових справ на пам’ятки культурної спадщини у паперовій та електронній формах; у місячний строк визначити межі та режими використання території пам’яток тощо. «До Державного реєстру внесено 1831 культурну пам’ятку у Львові. Це означає, що надалі вони повною мірою перебуватимуть під захистом ЗУ «Про охорону культурної спадщини», а також зможуть претендувати на фінансування та співфінансування з міського та обласного бюджету. Для Львова це також актуально в контексті збереження історичного обличчя міста, розвитку туризму і запобігання скандальним забудовам», - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Нагадаємо, на Львівщині загалом є майже 4 тисячі пам’яток архітектури. На 2021 рік з обласної програми для них передбачено лише 22 мільйони гривень. Однак і її депутати Львівської обласної ради планують затвердити щонайраніше 23 лютого.
На Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Героїв Крут
29 січня 2021
Сьогодні, 29 січня, у Львові відзначили 103-ю річницю подвигу Героїв Крут. Урочисті заходи, присвячені вшануванню київських студентів і бійців вільного козацтва, які загинули в 1918 році під час бою з більшовицькою армією Михайла Муравйова, відбулися на Личаківському кладовищі. «Неодноразово саме студентська молодь самовіддано та завзято ставала на захист майбутнього нашої держави. Cаме вона була одним із основних рушіїв змін у нашій країні. Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності були б неможливими без участі студентства. Вони «писали» історію сучасної України. Теперішня молодь несе в собі дух поколінь, які століттями боролись за нашу країну. І сьогодні ми згадуємо одну з найгероїчніших сторінок перших визвольних змагань – Бій під Крутами. Ми звикли чути, що Крути – це поразка і покладені намарно життя. Однак сьогодні маємо говорити про інше – героїчний контекст тих подій. Крутянці – це приклад незламності та мужності. Приклад кількасот простих хлопців, які не побоялися виступити проти кількатисячної армії ворога. Серед крові та заліза вони засвідчили свою любов до України. Це воїни, для яких честь та батьківщина не були простими словами. Приклад цих молодих хлопців має надихати усіх нас у боротьбі проти того ж самого ворога, що і сто років тому. Але найбільшим нашим обов’язком є пам’ятати про їх подвиг. Подвиг, пам'ять про який наш народ проніс через десятиліття більшовицької окупації. І яка намагалась стерти усіляку згадку про них. Але так і не змогла. Слава Героям Крут! Слава сучасним захисникам! Слава Україні!», - сказав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля відбулася поминальна молитва за полеглими у цьому бою. Представники влади та громадськості поклали квіти до могил учасників легендарного бою під станцією Крути Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка.
На Львівщині напрацюють чіткі програми ревіталізації для 16 пам’яток архітектури
16 грудня 2020
Для шістнадцяти пам’яток культурної спадщини Львівщини напрацюють комплексні програми ревіталізації. Їх створять у межах проекту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження». Проект ініціював департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, а фінансову підтримку надав Український культурний фонд. Як реставрувати? Чи варто відновити у первісному вигляді? Хто буде добрим господарем, і як зробити так, аби надалі палац, костел чи храм не занепав, а навпаки - став туристичним магнітом для регіону та країни загалом? Що про майбутнє пам’ятки думає громада і чи готова брати відповідальність на себе? Про все це і набагато більше йдеться у проєкті, який передбачає створення 16 “дорожніх карт” для 16 пам’яток. До проекту увійшли такі об’єкти: 1.Пам’ятка археології національного значення «Городище літописного міста Звенигорода» 2.Замок XV-XVII ст. у с. Свірж 3.Замок XVІІ ст. у с. Старе Село 4.Замок-палац XVI-XVII ст. у смт. Поморяни 5.Замковий комплекс (палац з казематами) у м. Броди 6.Монастирський храм з дзвіницею XV-XVIII ст. в смт. Підкамінь 7.Палац Потоцьких кін. ХІХ ст. в с. Тартаків 8.Палацово-парковий комплекс «Садиба баронів Гредлів» у м. Сколе 9.Ратуша XVІІІ ст. у м. Добромиль 10.Костел 1758 р. у с. Годовиця 11.Костел ХVІІ ст. Різдва Богородиці у м. Комарно 12.Костел Успіння Пресвятої Діви Марії у с. Білий Камінь 13.Церква Різдва Пресвятої Богородиці XVI ст. у смт. Щирець 14.Дерев'яна церква Собору Пресвятої Богородиці 1838 р. в с. Матків 15.Дерев’яна церква Св. Михаїла 1663 р. у с. Ісаї 16.Дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста 1661 р. у м. Дрогобичі Усі ці пам’ятки є в списку, який Львівщина запропонувала до програми «Велике будівництво», що стартує наступного року. Більшість об’єктів є у державній власності та на балансі департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, але місцеві громади їх не використовують повноцінно. Деякі - частково знищені та не є достатньо привабливими для туристів. «Ми добре розуміємо, що пам’ятки архітектури потребують не лише реставраційних робіт, а, передусім, візії їх включення у культурне та економічне життя локальних громад. Потрібно створити довкола них привабливі туристичні дестинації. Інакше реставрація і гроші, які туди вкладе держава, будуть марні. Через комплексні програми ревіталізації, ми хочемо запропонувати готову візію, яку напрацюємо разом з фахівцями різних галузей, а насамперед реставраторами та архітекторами, митцями, представниками туристичного бізнесу та місцевими громадами. Такі “дорожні карти” для об’єктів спадщини стануть частиною стратегії громади та основою для її сталого розвитку», - пояснила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Консультантами проекту є професор Микола Бевз, архітектор Богдан Гой, директорка українського ICOM Катерина Чуєва. Також у проекті архітектори Михайло Хохонь, Микола Гайда та Василь Петрик, а його координаторкою є Наталія Войцещук. У його межах фірма «Skeiron» створить промоційні 3D-поштівки, які, завдяки мобільному додатку «Кишенькова Львівщина», можна буде переглянути у форматі доданої реальності. Загальний бюджет проекту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження» - майже два мільйони гривень, а готові візійні карти для 16 пам’яток Львівщини мають з’явитися восени 2021 року. Наразі роботи - на початковому етапі - дослідження ситуації з вибраними пам’ятками і збір та аналіз думок представників громад. Фото - Ігор Мартинів
У День пам’яті жертв голодоморів мешканців Львівщини закликають запалити «свічки пам’яті»
28 листопада 2020
Щорічно, у четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. Львівська обласна державна адміністрація просить усіх небайдужих долучитися до Всеукраїнської акції "Запали свічку". Відтак, сьогодні увечері запалити свічки у своїх оселях у пам’ять про жахливу трагедію українського народу. "Закликаю усіх жителів Львівщини доєднатися до всеукраїнської акції "Запали свічку", яку підтримують в багатьох країнах світу. Нехай у наших домівках загорить вогник у знак пам’яті про кожного загиблого українця. О 16.00 традиційно вшануймо пам'ять загиблих хвилиною мовчання", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, що 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», яким визнала Голодомор геноцидом українського народу. Станом на 2018 рік Голодомор офіційно визнаний геноцидом українського народу в 18 країнах світу. "Більшовики голодом намагалися відбити самостійницькі прагнення нашого народу. Однак їх плани не лише зазнали поразки у 1991 році, а й закарбували в пам’яті українців злочини окупаційного тоталітарного режиму. В незалежній Україні не маємо права забути", - наголосив Максим Козицький. Довідково. Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році. Акція «Свіча Пам'яті» має на меті нагадати всім українцям, як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні й холодні зимові ночі 1933 року. Христина Дмитрик
У Жидачеві завтра відкриють меморіальну дошку Герою України Тарасу Матвіїву
26 листопада 2020
Завтра, 27 листопада, у Жидачеві відбудеться встановлення, освячення та відкриття меморіальної дошки Герою України Тарасу Матвіїву, який у липні цього року загинув у війні з Росією, рятуючи двох побратимів. Пам’ятний знак у місті встановлять на школі, в якій вчився геройськи загиблий військовий. Церемонія розпочнеться о 13.00 годині за адресою: м. Жидачів, вулиця Шкільна, 8. До участі запрошені журналісти, представники обласної та місцевої влади, духовенство, офіцери та військовослужбовці 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила, до якої належав Тарас Матвіїв, представники Жидачівського районного військового комісаріату, а також його київські друзі з Пошукової ініціативи Майдану, громадськість міста та області, рідні і близькі Героя. “Це перший пам’ятний знак Тарасу у просторі нашого міста. Однак громада сприйняла його смерть дуже боляче. Ми вже маємо кілька наступних ініціатив: перейменувати іменем Тараса Матвіїва одну з центральних вулиць, назвати на честь нього рідну йому школу, створити сквер загиблих на війні героїв Жидачівщини та мурал із зображенням Тараса на старому Народному домі”, - розповів волонтер, громадський діяч та друг Тараса Матвіїва Володимир Гаврон. Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 на Волині, але з дитинства мешкав у Жидачеві Львівської області. Навчався у Жидачівській школі №1, закінчив факультет журналістики ЛНУ імені Івана Франка, був кореспондентом ТРК «Ера» (2011—2012) та телеканалу TVi (2012—2013), блогером у низці видань, зокрема, «Дивись.Інфо», LB.ua, «Львівська мануфактура новин». Улітку 2015 року став добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. З 2015 року — депутат Жидачівської райради VII скликання. Організував низку військово-патріотичних вишколів «Лицар Удеча» та кілька років творив фестиваль “Удеч-фест на Івана Купала». Активний учасник Революції гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану. Згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» (організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції гідності), членом ГО «Українська галицька асамблея», засновником ГО «Народний легіон», активістом руху «Стоп лісоцид». У вересні 2018 року вступив на курси лідерства НАСВ ім. Петра Сагайдачного, де отримав військове звання молодшого лейтенанта. З грудня 2019 року проходив військову службу за контрактом на посаді командира взводу у 24 ОМБр. Виконував завдання на взводному опорному пункті «Сармат». Загинув 10 липня 2020 року, під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об'єднаних сил поблизу с. Троїцького Попаснянського району на Луганщині. Після прощання у Києві на Майдані Незалежності та у Львові, похований в Жидачеві. Посмертно отримав звання Героя України та орден “Золота Зірка”. Контактна особа: Володимир Гаврон, тел.: (097)2608678 .
Львівщина вшановує пам’ять українців загиблих у Другій світовій війні
8 травня 2020
Цьогоріч виповнюється 75-річниця Перемоги над нацизмом у Європі та 75-та річниця завершення Другої світової війни. А 8 та 9 травня Україна та Львівщина зокрема згадує подвиг українського народу у боротьбі проти нацизму, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, а також вшановує пам`ять мільйонів жертв найбільшого в історії людства військового конфлікту. З цієї нагоди сьогодні, 8 травня, голова Львівської ОДА Максим Козицький спільно з мером міста Львова Андрієм Садовим поклали квіти до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328». Також представники департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації вшанували загиблих, поклавши квіти у Музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» до стели пам’яті людей, розстріляних у 1941 році та до пам'ятника жертвам комуністичних злочинів. «Кожен з нас має пам’ятати цей гіркий урок історії. Пам’ятати, що живучи в незалежній державі, ми повинні виховувати молоде покоління в дусі любові та поваги, відчутті вдячності до тих? хто боровся та віддав життя задля майбутнього України. Сьогодні, це важливо як ніколи, адже у ХХІ сторіччі Україна продовжує свою боротьбу за територіальну цілісність та непорушність кордонів»,- наголошують у департаменті. Зазначимо, що захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків. Перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей.