Державна продовольчо-зернова корпорація запрошує до участі у форвардній програмі закупівлі зерна
20 квітня 2021
Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочинає форвардну програму закупівлі зерна сільськогосподарських культур (пшениця, кукурудза, ячмінь) урожаю 2021 року. В рамках програми надається фінансова підтримка малим та середнім сільськогосподарським товаровиробникам.
Програма закупівель зерна майбутнього врожаю проходитиме в два етапи.
В першому етапі сільгоспвиробникові потрібно подати заявку на участь до регіонального відділу ДПЗКУ, сформувати відповідний пакет документів та укласти договір поставки зерна безпосередньо у центральному офісі корпорації. Після укладання договору корпорація здійснює попередню оплату сільгоспвиробникові з розрахунку 2800 гривень за 1 тонну зерна пшениці, кукурудзи та ячменю без урахування ПДВ.
На другому етапі проводиться поставка зерна на елеватори ДПЗКУ та остаточний розрахунок після передачі зерна у власність корпорації.
Відсоткова ставка за користування коштами становитиме від 9,5 % до 13 % річних в залежності від кількості законтрактованого зерна та величини партії. Діє програма лояльності для постійних клієнтів, які мають мінімум дворічний позитивний досвід роботи з корпорацією, за якою можна отримати додаткову знижку 0,5 % до базової відсоткової ставки.
«Враховуючи, що закупівля зерна майбутнього врожаю проводиться вже не перший рік, аграрії мають можливість отримати кошти на проведення комплексу весняно-польових робіт, в тому числі на придбання мінеральних добрив, засобів захисту рослин, пального. Це вагома підтримка для ведення прибуткового аграрного бізнесу», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Прийом заявок та документів, а також консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі здійснює Тернопільсько-Львівський відділ закупівель АТ ДПЗКУ: 46006, м. Тернопіль, вул. Гайова, 21.
Контактні телефони: 097-9998855; 098-8048119; 098-4285213.
Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти»
22 січня 2021
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти», ініційовану та розроблену Міністерством охорони здоров’я. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я, Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
«У кожному закладі загальної середньої освіти, незалежно від форми власності, має бути медичний працівник. Учні повинні бути забезпечені постійним моніторингом стану здоров’я. Тож, відповідно до затвердженого Порядку, медичне обслуговування може здійснюватися медичними працівниками, які входять до штату таких закладів освіти. А у разі відсутності у закладі освіти медичного працівника можна укласти договір із будь-яким закладом охорони здоров’я про медичне обслуговування», — зазначив Віктор Ляшко.
Крім того, за словами головного санітарного лікаря, медичне обслуговування саме в закладі освіти передбачає низку заходів, зокрема: здійснення контролю за своєчасністю проходження профілактичного медичного огляду та вакцинації; проведення просвітницької та консультативної роботи серед учасників освітнього процесу щодо здорового способу життя, турботи про психічне здоров’я, виховання здорової дитини; інформування з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, збереження репродуктивного здоров’я, протидії поширенню серед учнів звичок, небезпечних для їхнього фізичного та психічного здоров’я.
Уряд затвердив Порядок проведення звірки відомостей щодо держреєстрації земельних ділянок
2 грудня 2020
Уряд затвердив Порядок проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру (надалі - ДЗК) щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок.
Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.
Зміни, внесені Законом України від 5 грудня 2019 року №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» у сферах земельних відносин та державної реєстрації, передбачають ефективні механізми взаємодії інформаційних систем Державного реєстру прав та Держземкадастру, що дозволяють державним реєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з ДЗК про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а органам, що здійснюють ведення ДЗК – відповідно інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на земельні ділянки, їх обтяження.
«Разом з цим, у попередній період мали місце випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні в ДЗК. Зважаючи на те, що держава визнає дійсність вже зареєстрованого речового права та задля захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень, необхідно провести звірку відомостей вказаних автоматизованих систем та оприлюднити її результати», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.
Так, Порядок передбачає, що адміністратор ДЗК протягом місяця проводить перевірку наявності відомостей про державну реєстрацію земельних ділянок в ДЗК відповідно до переліку земельних ділянок, відомості про які містяться в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.
За результатами такої перевірки на основі зазначеного переліку земельних ділянок адміністратор Кадастру забезпечує формування та передачу технічному адміністратору Реєстру нерухомості переліку земельних ділянок, відомості про державну реєстрацію яких відсутні в ДЗК, в електронній формі.
Технічний адміністратор Реєстру нерухомості не пізніше 5 днів з дня отримання переліку земельних ділянок, відомості про реєстрацію яких відсутні в ДЗК, забезпечує його розміщення на офіційному веб-сайті Мінюсту для вільного доступу.
«Затвердження даного Порядку дійсно є вагомим кроком для запобігання рейдерському захопленню землі та забезпечення належного захист прав усіх власників земельних ділянок. Окрім цього, звертаємо увагу на важливості, зокрема, проведення державної реєстрації земельної ділянки, адже в подальшому це значно спростить процедуру переоформлення земельної ділянки, що зекономить час для повноцінного розпорядження землею. Адже при вчиненні будь-яких правочинів щодо земельних ділянок (продаж, дарування, передача в оренду, кредит під заставу земельної ділянки тощо) є обов’язковим попередня держреєстрація з присвоєнням кадастрового номера. Як бонус, після здійснення держреєстрації, при майбутньому переоформленні, здійсненні правочинів щодо земельної ділянки, достатньо буде лише юридичних документів при зміні власника», - зазначила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко.