Сьогодні відбувається Форум «Від енергоефективності до енергонезалежності»
12 березня 2019р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
12 березня у Києві відбувається Форум «Від енергоефективності до енергонезалежності» за участі перших осіб держави: Президента України – Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України – Володимира Гройсмана, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України – Геннадія Зубка.
На форумі спільно з представниками GIZ та Фонду енергоефективності обговорено тематику модернізації житла та комунальних підприємств для підвищення якості життя.
Слід відмітити, що Урядом продовжується реалізація державної програми «теплих кредитів», на що з державного бюджету виділено 400 млн гривень, відтак державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк поновили кредитування для фізичних осіб з відшкодування тіла кредиту.
Відшкодування здійснюється у розмірі:
20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів),
35 % – для утеплення індивідуального житла.
Окрім підтримки з державного бюджету, мешканці області мають можливість скористатись Програмою енергозбереження для населення Львівщини, відповідно до якої здійснюється відшкодування 5%-15% відсоткової ставки за отриманими кредитами.
У межах Програми також відшкодовується 10% тіла кредиту позичальникам, які отримують кредити на встановлення приватних сонячних електростанцій.
У 2019 році в обласному бюджеті на реалізацію Програми передбачено 18 млн грн..
Окрім обласної Програми в області також реалізуються 12 районних та 8 міських програм здешевлення «теплих» кредитів. У місцевих бюджетах на їхню фінансування передбачено більше 10 млн грн.
Новини за темою
45 млн грн передбачили в обласному бюджеті на впровадження заходів із енергозбереження
23 лютого 2022
У 2022 році продовжується реалізація Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. За інформацією департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації, на її реалізацію в 2022 році передбачено 45 млн грн. Так, на фінансування впровадження заходів із енергозбереження населенню в обласному бюджеті передбачено 14 млн грн і закладам бюджетної сфери – 31 млн гривень. Зокрема, населенню частково відшкодовується: відсоткова ставка за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів (до 15 відсотків) і на цю мету в 2022 році передбачено - 11 млн грн; тіло кредиту на встановлення обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії (до 20 відсотків) – 1,5 млн грн; відсоткова ставка за кредитами для ОСББ, які приймають участь у "Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім" (до 10 відсоктів) – 1,5 млн грн; Цього тижня мешканцям Львівщини з обласного бюджету в межах згаданої програми спрямовано понад 966 тис. гривень. А саме: 2 995 особам відшкодовано частину відсоткової ставки кредиту на загальну суму 771,8 тис грн; 13 особам відшкодовано 10 % вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 до 30 кВт включно), але не більше 15 тис грн на одну особу в загальній сумі 195 тис грн. «Відтак, пропонуємо мешканцям Львівщини активізуватися та скористатися можливістю з впровадження енергозберігаючих заходів шляхом здешевлення кредитних ресурсів із обласного бюджету чи інших місцевих бюджетів» – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. За роз'ясненнями можна звертатися на електронну адресу відділу розвитку відновлювальних джерел енергії департаменту ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА - vdelviv@ukr.net або за телефоном 299-91-10. Нагадаємо, у межах Комплексної програми, у частині підтримки жителів області, які впроваджують відновлювані джерела енергії, працює механізм відшкодування частини вартості обладнання, придбаного за власні кошти.
Мешканцям області нагадують про можливість відшкодування коштів за впровадження відновлюваних джерел енергії
10 лютого 2022
Сьогодні відбулось перше у цьому році засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та які придбані й установлені фізичними особами за власні кошти в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». На засіданні розглянули 15 заявок від жителів Львівщини, 13 з яких було задоволено. Загальна сума відшкодування складає 195 тис грн. «Використання відновлюваних джерел енергії є одним з найбільш важливих напрямків енергетичної стратегії держави, спрямованої на заміщення традиційних видів палива, таких як газ та вугілля. Підтримка в межах Програми жителів області є хорошим механізмом стимулювання та заохочення до використання відновлюваних джерел енергії», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван. На сьогодні 1972 власники приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції, загальною потужністю 47,7 МВт для виробництва електроенергії, яку використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. Як отримати відшкодування у межах програми та детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном (032) 299-91-10 - відділ розвитку відновлюваних джерел енергії. Довідково: Для жителів області передбачена фінансова підтримка шляхом: відшкодування 10% вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 кВт до 30 кВт включно), придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15 тис. грн на одну особу; відшкодування 20% вартості автономних (у т. ч. із системами акумулювання енергії) та мережевих (потужністю до 10 кВт включно) сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 40 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості теплових насосів ґрунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис. грн на одну особу; відшкодування 20% вартості геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис. грн на одну особу.
У центрі Шептицького провели громадський форум «Люди Дії.Talks»
23 грудня 2021
Сьогодні в центрі Митрополита Андрея Шептицького відбувся громадський форум «Люди Дії.Talks» у межах якого провели декілька панельних дискусій за участі понад десятка спікерів. Під час форуму представники інститутів громадянського суспільства, органи влади та експерти долучилися до дискусії щоденні виклики в час боротьби з пандемією. Пандемія вплинула на всі сфери життя людини, зокрема, сьогодні суспільство зіткнулось із необхідністю швидко адаптуватись та переналаштовувати роботу в дистанційному режимі. Відтак, під час заходу організатори передбачили дві панельні дискусії щодо цифрового розвитку суспільства та інформаційної безпеки. Також, для учасників підготували виступи мотиваційних спікерів у форматі TEDx. До обговорення долучився також заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. ''Цей форум є дуже важливим, адже він слугує платформою для обміну думок для подальшої реалізації спільних проєктів. Саме завдяки подібним заходам відбувається прямий діалог між представниками органів влади та репрезентантами інтересів інститутів громадянського суспільства'', - сказав Олександр Кулепін. На форумі обговорили зокрема як навчитись «відфільтровувати» інформацію та як в цьому може допомогти цифровізація публічних послуг. ''Цифровий розвиток суспільства прямує в сторону покращення доступності, прозорості та ефективного публічного врядування. Оцифрування публічних послуг досягає всіх трьох цілей: послуги стають доступніші, процес їх отримання - прозорим, а кількість публічних службовців, які залучені в цей процес, зменшується'', - розповів Олександр Кулепін. Захід організував департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації.
На Львівщині завершили навчання молоді у межах форуму «Активна дія»
15 грудня 2021
У суботу, 11 грудня, відбувся третій, завершальний, етап Програми навчання для молодіжних просторів у громадах - форум «Активна дія». Загалом проєктом охоплено близько 200 учасників із 10 територіальних громад Львівщини. Форум «Активна дія» став підсумком двох попередніх етапів, які відбувались упродовж жовтня-грудня цього року. Перший етап включав навчальні сесії, які допомогли молоді зрозуміти як залучати ресурси та налагоджувати зв‘язки в громаді; як перетворити ініціативну групу у команду, як організувати проєкт з нуля та залучитись волонтерською підтримкою. Другий етап проєкту, який відбувався безпосередньо у громадах, допоміг командам провести оцінку ресурсів та спланувати діяльність на наступний рік. Під час форуму відбулась панельна дискусія щодо викликів, які прослідковуються під час зустрічей з молоддю в громадах, проблем та перспектив, інструментів участі молоді. «Представники кожної громади мали змогу презентувати плани стратегії проєктів на 2022 рік, які були напрацьовані спільно із Українською академією лідерства під час другого етапу проєкту. Відкрита презентація кожної команди посприяла ширшому ознайомленню із молодіжною діяльністю у громадах, а в майбутньому це стане поштовхом для обміну досвідом та спільної реалізації проєктів», - зазначила Ольга Сподарик, фахівець відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Для того, щоб краще підсумувати напрацювання, молодь попрацювала у групах у форматі світового кафе, шукаючи спільні відповіді на питання: Які ваші виклики, що не працює? Які здобутки, що вдалося? Що з почутого хотілося б реалізувати в себе? Чого не вистачає? Яка підтримка була б доречна? «Ми змогли зібрати разом представників різних громад і запустити об'єднання в мережу, в якій відбувається живе спілкування, обмін досвідом і думками. В якій вони можуть бути один для одного порадниками та джерелом натхнення. Тепер важливо продовжувати системну підтримку громад, що б забезпечити сталість розвитку молодіжних центрів та їх команд», - зазначив заступник керівника з суспільного розвитку львівського осередку Української академії лідерства Андрій Павленко. Завершився форум святковим нагородженням учасників та подарунками для кожної команди із громад Львівщини. Проєкт реалізувала Українська Академія Лідерства за підтримки обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Довідково: Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл. Програма будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей Академії.
Громади ознайомлюють з механізмами підтримки у впровадження енергоощадних заходів: семінар провели в Мостиській міській ОТГ
18 листопада 2021
Сьогодні, 18 листопада, з метою популяризації механізмів Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації провів навчальний семінар в Мостиській міській об’єднаній територіальній громаді. До участі в заході запросили представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, закладів бюджетної сфери, кредитно-фінансових установ тощо. Під час семінару начальник управління енергоефективності Микола Вознюк ознайомив присутніх з механізмом підтримки населення області у впровадженні енергоощадних заходів та заходів, що передбачають використання відновлюваних джерел енергії. Представників бюджетних установ ознайомили із системою енергетичного менеджменту, присутнім презентували кращі практики впровадження енергоощадних заходів в бюджетних установах області. Про Програму «Енергодім», яка реалізується ДУ «Фонд енергоефективності», а також підтримку у впровадженні енергоефективних заходів з обласного бюджету поінформували представників ОСББ.
«Ми закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою», - Віктор Ляшко під час форуму про реформу системи шкільного харчування
12 листопада 2021
Змінювати і починати формування нових харчових звичок потрібно з дітей, адже діти – це драйвери реформ. Про це сьогодні під час форуму «Реформа системи шкільного харчування», який відбувається сьогодні у Львові, наголосив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. «Ми хочемо, щоб норми харчування, які будуть робити нас всіх здоровішими, йшли сьогодні від дітей. Тому ми вже закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою, розпочала жити довше і досягнула хоча б європейської тривалості років життя, а це плюс 10 років. Окрім того, наша нація повинна збільшити кількість саме здорових років життя», - зазначив Віктор Ляшко. Він також зауважив, що здорове харчування – одна із ключових звичок, які є запорукою міцного здоров’я. «80% всіх неінфекційних захворювань (інфаркти, інсульти, ожиріння) з’являються через декілька шкідливих звичок - куріння, алкоголь, нездорове харчування і низька фізична активність. Захворювання заважають нам радіти і насолоджуватися життям. Такі форуми, як сьогодні, є сходинкою для того, щоб все, що було написано - було зреалізовано. Дякую організаторам і Першій леді за драйв цього процесу! Ми починаємо змінювати культуру дитячого харчування у нашій країні!», - додав Міністр. Окрім того, Віктор Ляшко подякував усім присутнім за свідоме ставлення до свого здоров’я, адже форум відбувся завдяки тому, що всі його учасники вакциновані від коронавірусу. «Дякую вам за свідому позицію! Я думаю, що скоро як мінімум 90 % дорослого населення підтримають наші починання і ми позбудемось масок на обличчі», - зазначив Міністр охорони здоров’я України. Нагадаємо, 12 листопада на стадіоні «Арена-Львів» відбувається форум «Реформа системи шкільного харчування». Аналогічні форуми за ініціативою Першої леді Олени Зеленської також організовували у Дніпрі, Бучі та Одесі. Участь у Форумі беруть голова Львівської ОДА Максим Козицький, заступник голови Іван Собко, директор департаменту освіти у науки Олег Паска, директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Пряму трансляцію з Форуму можна дивитися на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки України за посиланням.
«Подальші кроки децентралізації мають чітко розмежувати функції гілок влади», - Максим Козицький
11 листопада 2021
Сьогодні, 11 листопада, розпочався VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід проводять щорічно починаючи з 2017 року. Його мета - обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом і, зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Відтак, розглядають актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Цьогоріч Форум проводять на двох локаціях - Київська студія (м. Київ) та Східна студія (м. Краматорськ) із залученням спікерів з регіонів України (онлайн). Серед учасників - народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародних партнерів, представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Присутні вже поспілкувались у бліц сесії: «Місцеве самоврядування: питання на порядку денному в Україні та Європі». А про розвиток місцевого самоврядування – здобутки, виклики, стратегію та організацію системи органів виконавчої влади говорили в межах першої панельної дискусії. Участь онлайн взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Осчільник області окреслив ті виклики, які сьогодні є в процесі передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зокрема, це взаємодія гілок влади. «Децентралізація підняла і питання розмежування між органами державної і місцевої влад. Роботу в цьому напрямку необхідно продовжувати для того, щоб ми могли вибудувати партнерські стосунки, адже лише завдяки їм можна справді змінити саму ситуацію в державі. Саме прозорі правила гри правильно виписані в законодавстві допоможуть не конкурувати різним гілкам, а чітко працювати разом. Я надіюсь, що подальші кроки, які робитиме держава в процесі децентралізації, дасть змогу чітко розмежувати функції різних гілок влади і ми разом будемо прозоро працювати на побудову громадянського суспільства»,- наголосив Максим Козицький. Зупинився очільник області і на повноваженнях громад, питанні відповідальності керівників територій. «Також децентралізація підняла питання щодо лідерства і менеджменту. І тепер ті, хто йде працювати в органи місцевого самоврядування, повинні розуміти, що це не лише право розпоряджатися чи ділити бюджети, а це перш за все люди, які мають генерувати сенси, сенси, які мають змінювати життя людей на краще, показувати результат, відстоювати інтереси перш за все громади, а не свої особисті. І тоді й ресурси приходять на місця», – зазначив Максим Козицький. Триватиме Форум упродовж двох днів, складатиметься він з 5 панельних дискусій та 1 бліц сесії. Зокрема, розглянуть: - Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій. - Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні. - Міські агломерації. - Розвиток гірських територій. - Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Організатори заходу - Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Донецька обласна державна адміністрація, Луганська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».
Цього тижня відбудеться Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»
8 листопада 2021
Вже у четвер, 11 листопада, стартує VI Форум «Ефективнемісцевесамоврядування як запорукадемократичної та правовоїдержави». Форум триватимеупродовждвохдніві складатиметься з п’ятипанельнихдискусій та щеоднієїбліцсесії. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM. Під час Форуму говоритимуть про наступне: Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій; Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні; Міськіагломерації; Розвиток гірських територій; Захист прав внутрішньопереміщенихосіб. Захід організовує Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Львівська ОДА,Донецька ОДА, Луганська ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Приблизно 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн. Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська. Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-ця мнадішлють посилання на захід в Zoom. Довідково: Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід.
Невдовзі стартує дводенний Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»: як стати учасником
4 листопада 2021
Рівно за тиждень стартує VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Форум триватиме упродовж 11-12 листопада і складатиметься він з п’яти панельних дискусій та ще однієї бліцсесії. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM. Під час Форуму йтиметься про наступне: Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій; Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні; Міські агломерації; Розвиток гірських територій; Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Захід організовується Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою ОДА, Луганською ОДА, Львівською ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Близько 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн. Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська. Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-цям надішлють посилання на захід в Zoom. Довідково: Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Долучайтесь до головної платформи з обговорення децентралізації та реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади!
Ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
28 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Так, сьогодні, 28 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства провели робочу зустріч з представниками АТ КБ «ПриватБанк», де підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. Основою цього Договору є співпраця у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності. Нагадаємо, Львівщина серед лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Операторами Програми є: • АТ КБ «Приватбанк» • ВАТ «Ощадбанк» • АБ «Укргазбанк» • АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки. «У 2021 році вже 14 ОСББ області, що скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 803 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. На завершення року очікуємо до 1500 тис грн виплат по цьому показнику. Отож, запрошуємо ОСББ області на наступний 2022 рік активно долучатись до участі у програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - зазначив начальник управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Микола Вознюк.
Львівщина прийматиме Всеукраїнський форум щодо розвитку молодіжних центрів
27 жовтня 2021
28 жовтня у Львові розпочнеться Всеукраїнський форум «Молодіжні центри в Україні». У заході візьмуть участь представники молодіжних центрів з різних регіонів України та працівники структурних підрозділів у сфері молодіжної політики державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Всеукраїнський форум стане платформою для обміну досвідом серед учасників. «Учасники форуму попрацють у групах, візьмуть участь в освітніх сесіях та обговореннях щодо нормативно-правової діяльності молодіжних центрів, менеджменту, тайм-менеджменту, комплексного розв’язання проблемних ситуацій та уміння ухвалювати рішення. Такі заходи сприятимуть посиленню ефективної діяльності молодіжних центрів, підвищенню рівня знань щодо їх управління в менеджерів та керівників таких центрів. Також на учасників вишколу чекатиме програма з виїздом у «МолоДвіжЦентр. Львів», Львівський обласний молодіжний центр, Lviv Open Lab, Pixlab, тощо», - розповів керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Завдяки отриманим знанням під час заходу учасники форуму переглянуть плани, методи та інструменти роботи з молоддю у власних молодіжних центрах, орієнтуватимуться під час розробки програм та заходів на пріоритети, визначені в Національній молодіжній стратегії до 2030 року, затвердженій Указом Президента України. Також одним із значних результатів форуму буде участь представників молодіжних центрів в опрацюванні проєктів актів щодо Порядку присудження молодіжним центрам Національного знаку якості, Рекомендацій щодо роботи молодіжних просторів в Україні тощо. Організаторами Всеукраїнського форуму «Молодіжні центри в Україні» є Міністерство молоді та спорту України, управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, державна установа «Всеукраїнський молодіжний центр», громадська спілка «Асоціація молодіжних центрів України».
ВРУ внесла зміни до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану
21 жовтня 2021
Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» та «Про енергетичну ефективність». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Перший Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану. Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження. Закон України «Про енергетичну ефективність» передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії. Він визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності, підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади. Законом також визначає: • особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та найму (оренди) будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади; • вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії; • засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; • стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу; • стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; • основні засади здійснення енергосервісу; • популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.