Цього тижня відбудеться Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»
Вже у четвер, 11 листопада, стартує VI Форум «Ефективнемісцевесамоврядування як запорукадемократичної та правовоїдержави». Форум триватимеупродовждвохдніві складатиметься з п’ятипанельнихдискусій та щеоднієїбліцсесії.
У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM.
Під час Форуму говоритимуть про наступне:
- Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій;
- Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні;
- Міськіагломерації;
- Розвиток гірських територій;
- Захист прав внутрішньопереміщенихосіб.
Захід організовує Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Львівська ОДА,Донецька ОДА, Луганська ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Приблизно 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн.
Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська.
Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-ця мнадішлють посилання на захід в Zoom.
Довідково:
Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід.
Новини за темою
У центрі Шептицького провели громадський форум «Люди Дії.Talks»
23 грудня 2021
Сьогодні в центрі Митрополита Андрея Шептицького відбувся громадський форум «Люди Дії.Talks» у межах якого провели декілька панельних дискусій за участі понад десятка спікерів. Під час форуму представники інститутів громадянського суспільства, органи влади та експерти долучилися до дискусії щоденні виклики в час боротьби з пандемією. Пандемія вплинула на всі сфери життя людини, зокрема, сьогодні суспільство зіткнулось із необхідністю швидко адаптуватись та переналаштовувати роботу в дистанційному режимі. Відтак, під час заходу організатори передбачили дві панельні дискусії щодо цифрового розвитку суспільства та інформаційної безпеки. Також, для учасників підготували виступи мотиваційних спікерів у форматі TEDx. До обговорення долучився також заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. ''Цей форум є дуже важливим, адже він слугує платформою для обміну думок для подальшої реалізації спільних проєктів. Саме завдяки подібним заходам відбувається прямий діалог між представниками органів влади та репрезентантами інтересів інститутів громадянського суспільства'', - сказав Олександр Кулепін. На форумі обговорили зокрема як навчитись «відфільтровувати» інформацію та як в цьому може допомогти цифровізація публічних послуг. ''Цифровий розвиток суспільства прямує в сторону покращення доступності, прозорості та ефективного публічного врядування. Оцифрування публічних послуг досягає всіх трьох цілей: послуги стають доступніші, процес їх отримання - прозорим, а кількість публічних службовців, які залучені в цей процес, зменшується'', - розповів Олександр Кулепін. Захід організував департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації.
На Львівщині завершили навчання молоді у межах форуму «Активна дія»
15 грудня 2021
У суботу, 11 грудня, відбувся третій, завершальний, етап Програми навчання для молодіжних просторів у громадах - форум «Активна дія». Загалом проєктом охоплено близько 200 учасників із 10 територіальних громад Львівщини. Форум «Активна дія» став підсумком двох попередніх етапів, які відбувались упродовж жовтня-грудня цього року. Перший етап включав навчальні сесії, які допомогли молоді зрозуміти як залучати ресурси та налагоджувати зв‘язки в громаді; як перетворити ініціативну групу у команду, як організувати проєкт з нуля та залучитись волонтерською підтримкою. Другий етап проєкту, який відбувався безпосередньо у громадах, допоміг командам провести оцінку ресурсів та спланувати діяльність на наступний рік. Під час форуму відбулась панельна дискусія щодо викликів, які прослідковуються під час зустрічей з молоддю в громадах, проблем та перспектив, інструментів участі молоді. «Представники кожної громади мали змогу презентувати плани стратегії проєктів на 2022 рік, які були напрацьовані спільно із Українською академією лідерства під час другого етапу проєкту. Відкрита презентація кожної команди посприяла ширшому ознайомленню із молодіжною діяльністю у громадах, а в майбутньому це стане поштовхом для обміну досвідом та спільної реалізації проєктів», - зазначила Ольга Сподарик, фахівець відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Для того, щоб краще підсумувати напрацювання, молодь попрацювала у групах у форматі світового кафе, шукаючи спільні відповіді на питання: Які ваші виклики, що не працює? Які здобутки, що вдалося? Що з почутого хотілося б реалізувати в себе? Чого не вистачає? Яка підтримка була б доречна? «Ми змогли зібрати разом представників різних громад і запустити об'єднання в мережу, в якій відбувається живе спілкування, обмін досвідом і думками. В якій вони можуть бути один для одного порадниками та джерелом натхнення. Тепер важливо продовжувати системну підтримку громад, що б забезпечити сталість розвитку молодіжних центрів та їх команд», - зазначив заступник керівника з суспільного розвитку львівського осередку Української академії лідерства Андрій Павленко. Завершився форум святковим нагородженням учасників та подарунками для кожної команди із громад Львівщини. Проєкт реалізувала Українська Академія Лідерства за підтримки обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Довідково: Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл. Програма будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей Академії.
З нагоди Дня місцевого самоврядування Максим Козицький відзначив голів територіальних громад області
8 грудня 2021
Напередодні в Україні відзначали День місцевого самоврядування. З нагоди свята голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з головами територіальних громад області. У межах зустрічі за багаторічну працю, вагомий внесок у розвиток народовладдя та демократизації суспільних відносин подяками нагородили Городоцького, Бориславського, Буського та Судововишнянського міських голів. «Якісне, дієве та сильне місцеве самоврядування має розуміти, представляти думки і потреби людей, відстоювати їх на всіх рівнях, співпрацювати заради спільного добра кожної громади, Львівщини та України», - привітав присутніх очільник Львівщини. Під час заходу відбулась також дискусія у форматі запитання-відповідь. Основну увагу присутні приділили питанню формування на території Львівської області підрозділів територіальної оборони (ТРО). Станом на зараз Львівська ОДА спільно з керівниками обласного підрозділу територіальної оборони райдержадміністраціями та територіальними громадами провели роботу з визначення місць дислокації управлінь бригади та батальйонів. Узагальнені пропозиції надіслали до Генерального штабу ЗСУ. До основних вимог щодо приміщень належить: наявність робочих кабінетів, територій для зберігання техніки, складських приміщень та близькість до районних центрів. Нагадаємо, що у зв’язку з новим територіально-адміністративним поділом та відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в районах Львівської області та міста Львова передбачено створити підрозділи ТРО. Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року. На території Львівщини буде сформована бригада ТРО, до складу якої увійдуть 7 батальйонів у кожному районі. Також учасники заходу обговорили діяльність територіальних громад в галузі освіти, медицини, фінансування та переваги реалізації програми «Велике будівництво» на теренах області.
«Ми закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою», - Віктор Ляшко під час форуму про реформу системи шкільного харчування
12 листопада 2021
Змінювати і починати формування нових харчових звичок потрібно з дітей, адже діти – це драйвери реформ. Про це сьогодні під час форуму «Реформа системи шкільного харчування», який відбувається сьогодні у Львові, наголосив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. «Ми хочемо, щоб норми харчування, які будуть робити нас всіх здоровішими, йшли сьогодні від дітей. Тому ми вже закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою, розпочала жити довше і досягнула хоча б європейської тривалості років життя, а це плюс 10 років. Окрім того, наша нація повинна збільшити кількість саме здорових років життя», - зазначив Віктор Ляшко. Він також зауважив, що здорове харчування – одна із ключових звичок, які є запорукою міцного здоров’я. «80% всіх неінфекційних захворювань (інфаркти, інсульти, ожиріння) з’являються через декілька шкідливих звичок - куріння, алкоголь, нездорове харчування і низька фізична активність. Захворювання заважають нам радіти і насолоджуватися життям. Такі форуми, як сьогодні, є сходинкою для того, щоб все, що було написано - було зреалізовано. Дякую організаторам і Першій леді за драйв цього процесу! Ми починаємо змінювати культуру дитячого харчування у нашій країні!», - додав Міністр. Окрім того, Віктор Ляшко подякував усім присутнім за свідоме ставлення до свого здоров’я, адже форум відбувся завдяки тому, що всі його учасники вакциновані від коронавірусу. «Дякую вам за свідому позицію! Я думаю, що скоро як мінімум 90 % дорослого населення підтримають наші починання і ми позбудемось масок на обличчі», - зазначив Міністр охорони здоров’я України. Нагадаємо, 12 листопада на стадіоні «Арена-Львів» відбувається форум «Реформа системи шкільного харчування». Аналогічні форуми за ініціативою Першої леді Олени Зеленської також організовували у Дніпрі, Бучі та Одесі. Участь у Форумі беруть голова Львівської ОДА Максим Козицький, заступник голови Іван Собко, директор департаменту освіти у науки Олег Паска, директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Пряму трансляцію з Форуму можна дивитися на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки України за посиланням.
«Подальші кроки децентралізації мають чітко розмежувати функції гілок влади», - Максим Козицький
11 листопада 2021
Сьогодні, 11 листопада, розпочався VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід проводять щорічно починаючи з 2017 року. Його мета - обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом і, зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Відтак, розглядають актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Цьогоріч Форум проводять на двох локаціях - Київська студія (м. Київ) та Східна студія (м. Краматорськ) із залученням спікерів з регіонів України (онлайн). Серед учасників - народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародних партнерів, представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Присутні вже поспілкувались у бліц сесії: «Місцеве самоврядування: питання на порядку денному в Україні та Європі». А про розвиток місцевого самоврядування – здобутки, виклики, стратегію та організацію системи органів виконавчої влади говорили в межах першої панельної дискусії. Участь онлайн взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Осчільник області окреслив ті виклики, які сьогодні є в процесі передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зокрема, це взаємодія гілок влади. «Децентралізація підняла і питання розмежування між органами державної і місцевої влад. Роботу в цьому напрямку необхідно продовжувати для того, щоб ми могли вибудувати партнерські стосунки, адже лише завдяки їм можна справді змінити саму ситуацію в державі. Саме прозорі правила гри правильно виписані в законодавстві допоможуть не конкурувати різним гілкам, а чітко працювати разом. Я надіюсь, що подальші кроки, які робитиме держава в процесі децентралізації, дасть змогу чітко розмежувати функції різних гілок влади і ми разом будемо прозоро працювати на побудову громадянського суспільства»,- наголосив Максим Козицький. Зупинився очільник області і на повноваженнях громад, питанні відповідальності керівників територій. «Також децентралізація підняла питання щодо лідерства і менеджменту. І тепер ті, хто йде працювати в органи місцевого самоврядування, повинні розуміти, що це не лише право розпоряджатися чи ділити бюджети, а це перш за все люди, які мають генерувати сенси, сенси, які мають змінювати життя людей на краще, показувати результат, відстоювати інтереси перш за все громади, а не свої особисті. І тоді й ресурси приходять на місця», – зазначив Максим Козицький. Триватиме Форум упродовж двох днів, складатиметься він з 5 панельних дискусій та 1 бліц сесії. Зокрема, розглянуть: - Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій. - Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні. - Міські агломерації. - Розвиток гірських територій. - Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Організатори заходу - Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Донецька обласна державна адміністрація, Луганська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».
Невдовзі стартує дводенний Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»: як стати учасником
4 листопада 2021
Рівно за тиждень стартує VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Форум триватиме упродовж 11-12 листопада і складатиметься він з п’яти панельних дискусій та ще однієї бліцсесії. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM. Під час Форуму йтиметься про наступне: Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій; Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні; Міські агломерації; Розвиток гірських територій; Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Захід організовується Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою ОДА, Луганською ОДА, Львівською ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Близько 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн. Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська. Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-цям надішлють посилання на захід в Zoom. Довідково: Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Долучайтесь до головної платформи з обговорення децентралізації та реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади!
Уряд схвалив законопроекти щодо формування ефективного місцевого самоврядування
4 листопада 2021
Уряд схвалив законопроекти щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування (ОМС) у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою держави. Ці документи, розроблені Мінрегіоном, є важливими для подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування. Відповідні рішення прийняті на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. «Підтримані урядом законопроекти передбачають чіткий розподіл повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів. А також розмежування повноважень районних та обласних рад. Усі громади повинні мати однакові повноваження і можливості для свого розвитку. Сподіваємось на ухвалення цих законопроектів народними депутатами», – наголосив В’ячеслав Негода. Заступник Міністра також додав, що зазначені законопроекти лише частково вирішують окремі питання з децентралізацією та розмежуванням повноважень і з часом, після прийняттям змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів. Зазначимо, законопроектами вносяться зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та 28 секторальних законодавчих актів, якими пропонується: визначити однакові повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів (без розподілу на сільські ради з чисельністю населення до 500 осіб, міські ради міст районного значення, міст обласного значення, ради об’єднаних територіальних громад); розмежувати повноваження районних та обласних рад, районних та обласних державних адміністрацій з урахуванням змін до бюджетного законодавства; усунути дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів. Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив про шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації.
Львівщина прийматиме Всеукраїнський форум щодо розвитку молодіжних центрів
27 жовтня 2021
28 жовтня у Львові розпочнеться Всеукраїнський форум «Молодіжні центри в Україні». У заході візьмуть участь представники молодіжних центрів з різних регіонів України та працівники структурних підрозділів у сфері молодіжної політики державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Всеукраїнський форум стане платформою для обміну досвідом серед учасників. «Учасники форуму попрацють у групах, візьмуть участь в освітніх сесіях та обговореннях щодо нормативно-правової діяльності молодіжних центрів, менеджменту, тайм-менеджменту, комплексного розв’язання проблемних ситуацій та уміння ухвалювати рішення. Такі заходи сприятимуть посиленню ефективної діяльності молодіжних центрів, підвищенню рівня знань щодо їх управління в менеджерів та керівників таких центрів. Також на учасників вишколу чекатиме програма з виїздом у «МолоДвіжЦентр. Львів», Львівський обласний молодіжний центр, Lviv Open Lab, Pixlab, тощо», - розповів керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Завдяки отриманим знанням під час заходу учасники форуму переглянуть плани, методи та інструменти роботи з молоддю у власних молодіжних центрах, орієнтуватимуться під час розробки програм та заходів на пріоритети, визначені в Національній молодіжній стратегії до 2030 року, затвердженій Указом Президента України. Також одним із значних результатів форуму буде участь представників молодіжних центрів в опрацюванні проєктів актів щодо Порядку присудження молодіжним центрам Національного знаку якості, Рекомендацій щодо роботи молодіжних просторів в Україні тощо. Організаторами Всеукраїнського форуму «Молодіжні центри в Україні» є Міністерство молоді та спорту України, управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, державна установа «Всеукраїнський молодіжний центр», громадська спілка «Асоціація молодіжних центрів України».
«ТурЕкспо-2021»: завтра на «Арені Львів» стартує одна з найголовніших туристичних подій в Україні
18 жовтня 2021
Завтра на «Арені Львів» розпочинається 22 Міжнародна виставка «ТурЕКСПО» в межах Львівського міжнародного форуму індустрії туризму та гостинності. Захід триватиме упродовж 19-21 жовтня. Його учасниками будуть представники понад 70 фірм із Литви, Польщі та багатьох регіонів України. Отже, на Форумі заплановані презентації нових туристичних продуктів, цікавих туристичних маршрутів та брендів, сучасних технологій у сфері гостинності. У межах «ТурЕКСПО» відбудеться 15 Спеціалізована виставка «Готельний та ресторанний бізнес», 4 Форум Центрів туристичної інформації. Однією з головних подій буде панельна дискусія «Туризм 21-22. Нові тренди та можливості» за участю провідних фахівців ДАРТ та відомих спікерів. На виставці розмістять стенд Львівської області, де презентують можливості курортів та фермерських господарств, які відкриті для туристів. Другий день виставки буде присвячений Форуму готелярів та рестораторів із ключовою темою «2021-2022: Еволюція Індустрії Гостинності!»: Які висновки треба зробити у 2021 році та що планувати на 2022?». Участь у відкритті й головній панельній дискусії виставки візьме Віталій Загайний, заступник голови Львівської ОДА, а також Мар`яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ), Олег Немчінов, міністр Кабінету міністрів України, Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, представники Вінницької, Івано-Франківської ОДА й генконсульства Польщі у Львові. «ТурЕКСПО» організовують за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Львівського конференц-бюро та Державного агентства розвитку туризму України. Форум відбуватиметься із врахуванням посилених карантинних заходів, що ввійшли в дію у Львівській області з 18 листопада. Довідково: Мета Форуму – створення дієвого майданчика для обговорення та дискусій широкими колами фахівців питань розвитку внутрішнього туризму, формування конкурентоспроможного туристичного продукту, вдосконалення туристичної інфраструктури, впровадження сучасних інформаційних технологій, розвитку сфери гостинності територіальних громад та їх брендування.
У Дніпрі організували форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі Олени Зеленської
8 жовтня 2021
Сьогодні у Дніпрі проходить Третій регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі першої леді України Олени Зеленської, під час якого обговорюють проблематику сфери шкільного харчування, імплементацію успішних кейсів інших держав в Україні, роль та сферу відповідальності керівників різних рівнів в організації безпечності харчування та ін. Серед спікерів сьогоднішнього форуму - прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька, представники Національної асоціації громадського харчування тощо. Учасниками форуму стали представники шести областей – Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Запорізької, Луганської, Донецької. Львівську облдержадміністрацію на заході представили профільний заступник голови ОДА Іван Собко та директор департаменту освіти і науки Олег Паска. «Система освіти в Україні змінюється – починаючи від будівництва нових середніх шкіл до реформування профтехосвіти. Проте ці зміни повинні стосуватися і щоденних умов перебування учнів/студентів у навчальних закладах. Завдяки запровадженню нових стандартів якості харчування у школах, діти зможуть виробити звичку правильного харчування, що позитивно вплине як на їхні розумові здібності, так і на загальний стан здоров’я. Тому важливо напрацьовувати чіткі механізми вдосконалення цієї системи. Тішить, що експерти з харчування діляться своїм досвідом та експертною думкою. Саме з обговорень і спільних напрацювань влади та експертів починаються перші кроки до реформування. Ми ж зі свого боку підтримуємо ініціативу Олени Зеленської та профільних міністерств щодо реформування системи шкільного харчування та будемо всіляко сприяти, щоб наші діти вели здоровий спосіб життя», - зазначив Іван Собко. Форум проходить у межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської та у співпраці Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства економіки, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО «Національна асоціація громадського харчування».
Розвиток агропромисловості та сільських територій: у Львові триває Міжнародний науково-практичний форум
7 жовтня 2021
Упродовж 5-7 жовтня, у Львівському національному аграрному університеті відбувається XXІІ Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій». У роботі форуму взяли участь представники близько 80 установ та організацій науки і освіти, в тому числі 30 зарубіжних. Участь у відкритті заходу прийняли заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний та директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. «Розвиток аграрного сектору економіки взаємопов’язаний з розвитком сільських територій. В агропромисловому комплексі створюється майже 20% внутрішнього регіонального продукту, аграрний комплекс гарантує продовольчу безпеку та формує значний експортний потенціал. В цьому процесі важлива роль відводиться науці, яка сприяє інноваційному та ефективному розвитку аграрного сектору Львівщини в нових умовах, зокрема в умовах децентралізації та запровадження ринку землі, - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. У межах форуму відбудеться 10 науково-практичних конференцій на яких підійматимуться питання органічного виробництва, розвитку плодово-ягідництва, земельних відносин тощо. За результатами виступу науковців опубліковано видання, яке містить шляхи розв’язання актуальних проблем в агропромисловому комплексі.
1 жовтня – відкритий діалог з питань правової основи участі жителів громад у вирішенні питань місцевого значення
28 вересня 2021
1 жовтня о 12:00 год відбудеться відкритий діалог «Побудова ефективної правової основи інструментів участі жителів громад у вирішенні питань місцевого значення». Організатори: Міністерство розвитку громад та територій України, ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», Міжнародний фонд «Відродження». Технічна та інформаційна підтримка заходу – ГО «Деспро» і портал «Децентралізація». До участі в діалозі запрошені представники органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, народні депутати України. В ході діалогу учасники обговорять питання удосконалення Закону України «Про органи самоорганізації населення». Відповідні проектні норми підготовлено Міністерством розвитку громад та територій. Трансляція заходу наживо – на Facebook-сторінці «Децентралізація».