«Показники рівня епіднебезпеки на Львівщині знаходяться в межах норми», - Орест Чемерис
На сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що ситуація на Львівщині стабілізувалася, проте, після закінчення святкового періоду збільшилась мобільність населення, що може призвести до збільшення кількості захворювань вже наступного тижня.
Разом з тим, показники, згідно з якими визначається рівень епідситуації на певній території, на Львівщині тримаються в межах норми:
- коефіцієнт виявлення нових випадків – близько 14 % (гранична межа – 20 %);
- кількість госпіталізованих на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів – 28 (гранична межа – 60 );
- завантаженість ліжок з киснем – 43 % (гранична межа – 65 %).
Показники граничної межі – це показники, при досягненні яких територію відносять до «червоної» зони епіднебезпеки.
«Завантаженість ліжок складає 37,3 %. Ліжкова мережа по області не змінилася – це 4775 ліжок, з яких більше 90 % забезпечені киснем. 27 закладів охорони здоров’я визначено на Львівщині для прийому ковідних хворих, 3 з них – до роботи з пацієнтами ще не залучаються, оскільки кількість госпіталізованих з ковідом на разі зменшилася», - розповів Орест Чемерис.
Щодо вакцинації на Львівщині:
- за останню добу провакциновано 2789 осіб;
- станом на сьогодні в області провакциновано 56 580 осіб;
- на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (87 704) та Дніпропетровської області (66 384);
- по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 393 особи, «Astra Zeneca» - 12 730, «Coronavac» - 3489, «Pfizer» - 1968 осіб.
«Вірусом вражаються більше люди молодого і середнього віку, без супутніх патологій, вони поступають в лікарні з симптомами пневмонії у важкому стані або у стані середнього ступеня важкості. Як правило, такі пацієнти кисневозалежні. Особи, що перенесли ковід, часто мають постковідні наслідки, які проявляються з вираженими і стійкими проявами загальної слабкості та серцево-судинними захворюваннями. Ковід безслідно не проходить, тому вкотре наголошуємо, що потрібно берегти себе, щоб не наражати ні себе, ні близьких на небезпеку», - наголосив директор департаменту здоров’я Львівської ОДА.
Новини за темою
''Кількість дітей, яких госпіталізують в ''ОХМАТДИТ'', лише збільшується'', - Орест Чемерис
18 січня 2022
Епідситуація на території Львівщини погіршується, адже розпочалася чергова хвиля коронавірусної хвороби і її збудником є штам ''Омікрон''. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис. Він поінформував, що вчора госпіталізували 183 особи, а станом на сьогоднішній ранок вже 1118 осіб знаходяться на стаціонарному лікуванні. 87 пацієнтів перебувають у реанімаційних відділеннях та 33 хворих потребують підтримки апаратів ШВЛ. Також є велика кількість дітей, яких госпіталізують у Львівську обласну дитячу клінічну лікарню «ОХМАТДИТ» - лише за останні 3 дні 40 дітей поступили на стаціонарне лікування. Загалом 68 маленьких пацієнтів перебувають у цій лікарні. ''Вкотре наголошую, що зараз вкрай важливо дотримуватися усіх правил та норм карантину, адже під час тривалого святкового періоду багато хто нехтував цим, що і спричинило швидке поширення коронавірусної хвороби. Ми усвідомлюємо той факт, що кількість госпіталізованих осіб буде лише збільшуватися'', - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що станом на сьогодні лікарняна госпітальна база залишається попередньою - це 24 заклади, які можуть приймати пацієнтів хворих на ковід. Відповідними наказами департаменту охорони здоров'я 10 закладів перевели в режим очікування для того, щоб такі лікарні у будь-який момент були готові приймати пацієнтів з коронавірусом. Директор департаменту зазначив, що вакцинальна кампанія на Львівщині продовжується, зокрема, реалізується введення бустерної дози усім у кого пройшло понад 6 місяців з часу останнього щеплення. ''Зважаючи на досвід колег з-за кордону, бустерна доза попереджає захворюванню середнього ступеня тяжкості, а також важкого перебігу хвороби. Бустерні дози на Львівщині здійснюються двома вакцинами: "Pfizer" та "Moderna", яких в області є достатньо. Тому закликаю усіх, хто вакцинувався востаннє понад пів року тому, записатись та прийти до найближчого пункту щеплення для отримання бустерної дози'', - наголосив Орест Чемерис. Нагадаємо, що станом на сьогодні понад 1 млн 900 тисяч мешканців області отримало одну дозу вакцини та понад 937 тисяч осіб пройшли повний курс вакцинації.
За вчора на Львівщині зафіксували 375 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 106 осіб
25 грудня 2021
За попередню добу у Львівській області провели 964 дослідження на коронавірус. Згідно з результатами, позитивні показники виявили у 375-ти осіб. У розрізі районів: · Дрогобицький: 21 · Золочівський: 26 · Львівський: 197 (м. Львів – 128) · Самбірський: 18 · Стрийський: 40 · Яворівський: 20 · Червоноградський: 53 Окрім того, за добу, що минула з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 106 осіб. Скерували на самоізоляцію – 658 людей. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 764 осіб. Летальних випадків - 11. В реанімації перебуває 115 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 43. У стаціонарах перебувають 1118 осіб (ліжкова мережа заповнена на 21,64 %). Серед них 180 людей вакциновані (в т.ч. двома дозами – 140). У розрізі лікарень пацієнти перебувають (в дужках зазначена загальна кількість ліжок, розгорнутих для хворих на ковід): у Львівській обласній інфекційній лікарні (230) -103 у Центрі легеневого здоров'я (370) -125 у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих (700) -76 у ЛОКЛ (120) -35 у Лікарні на залізничному транспорті (100) -10 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» (120) -13 у ЛШМД (830) -98 у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (50) -0 у 8-й міській клінічній лікарні м. Львова (420) -40 у 1-й МКЛ м. Львова (225) -47 у 5-й МКЛ м. Львова (175) -46 у Стрийській міській лікарні (190) -74 у Стебницькій міській лікарні (150) -47 у Рудківській лікарні (100) -62 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи (200) -59 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ (160) -60 у Сокальській ЦРЛ (326) -39 у Жидачівській ЦРЛ (100) -33 у Пустомитівській (80) -15 у Перемишлянській ЦРЛ (80) -45 у Жовківській ЦРЛ (100) -38 у Самбірській ЦРЛ (50) -14 у Буській ЦРЛ (80) -12 у Золочівській ЦРЛ (210) -27 За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 218 794 особи. Померлих – 5927 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 205 013 осіб.
«Наступна хвиля захворюваності на коронавірус може бути стрімкішою», - Марія Озірковська
24 грудня 2021
Епідеміологічна ситуація на Львівщині щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію частково стабілізувалася і медики фіксують зниження рівня захворюваності. Проте цифри смертності утримуються на високому рівні. Про це сьогодні на брифінгу повідомила Марія Озірковська, заступниця директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Зокрема, на стаціонарному лікуванні перебувають 1188 осіб. За останню добу від коронавірусу у лікарнях Львівщини померли 13 осіб. «Ми повинні продовжувати дотримуватися всіх заходів адаптивного карантину та локдауну для невакцинованих, щоб захиститися від нового штаму «Омікрон», який найближчим часом вже циркулюватиме в Україні. За інформацією ВООЗ, цей штам поширюється набагато швидше від попереднього відомого штаму «Дельта». Тому цілком імовірно, що наступна хвиля захворюваності може бути стрімкішою», - зазначила Марія Озірковська. Вона також розповіла, що в Україні триває вакцинація третьою дозою. На Львівщині третьою дозою вакциновані вже 33 людини. Це люди з імуносупресією, які борються з ВІЛ-інфекцією, онкозахворюваннями та іншими важкими супутніми хворобами. «Окрім того, нагадаємо, що згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я від 22 грудня, в Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Наказ вступає в силу через місяць», - додала Марія Озірковська. Як повідомляли раніше у МОЗ, отримати ревакцинальну дозу медики та співробітники будинків інтернатного типу можуть через 6 місяців після другого щеплення від COVID-19. Для ревакцинальної дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною щеплена людина. Отримання додаткової дози для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката.
Мінфін: У 2021 році на боротьбу з COVID-19 витрачено майже 35 млрд гривень
22 грудня 2021
За 11 місяців 2021 року загальні видатки коштів держбюджету на протидію пандемії COVID-19 становили 34,7 млрд грн з передбачених 43,7 млрд гривень. Зокрема, кошти витрачено на такі цілі: - На оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги, наданих пацієнтам з COVID-19, та послуг з вакцинації населення від COVID-19 – 17,8 млрд грн; на закупівлю вакцин від COVID-19 – 9,8 млрд гривень. Також Україна вже отримала безоплатно 11,2 млн доз вакцин від міжнародних партнерів. - Виплати закладам Національної академії медичних наук України за послуги з госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – 21,1 млн гривень. - На забезпечення лікарень киснем, експрес-тестами та витратними матеріалами для тестування – 584 млн гривень. - На заходи щодо соціальної підтримки населення в умовах карантину – 2,9 млрд грн; на виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності («лікарняних») – 800 млн гривень. На виплату допомоги по безробіттю та по частковому безробіттю – 1,5 млрд гривень. - На здійснення заходів з боротьби з COVID-19 у закладах освіти – 18,3 млн гривень. - На доплати до заробітної плати військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби, органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я – 0,8 млрд гривень. «У період пандемії COVID-19 важливо піклуватися про здоров’я себе та оточуючих. Зі свого боку Мінфін продовжує роботу над фінансовим забезпеченням розбудови спроможної системи охорони здоров’я, зокрема для ефективної протидії пандемії», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
''Штам Омікрон на Львівщині допоки не виявили, але ймовірність є досить високою'' - Марія Озірковська
21 грудня 2021
Упродовж останніх декількох тижнів спостерігається тенденція до зниження рівня захворюваності на коронавірусну хворобу. Про це заявила на брифінгу заступниця генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Марія Озірковська. Вона повідомила, що за увесь час пандемії на Львівщині виявили 217444 випадків захворювання на COVID-19, померло - 5868 осіб. За всіма індикаторними показниками Львівщина відповідає жовтому рівню епідемічної небезпеки. ''Найбільший пік захворюваності був у листопаді, коли на Львівщині фіксували до 10 тисяч випадків захворювань за тиждень. Цього тижня спостерігають суттєве зниження захворюваності - 2043 випадки проти 3125 за попередній тиждень - зниження на 34,62 %'', - сказала Марія Озірковська. Заступниця директора центру контролю та профілактики хвороб зазначила, що попри покращення епідеміологічної ситуації щоденно фіксують в середньому близько 10- 20 смертельних випадків, пов'язаних із захворюванням на ковід. Більше тисячі людей з COVID-19 знаходяться на стаціонарному лікуванні у лікарнях Львівщини – на сьогодні 1287. У реанімаціях області перебувають 135 осіб та 45 людей знаходяться під апаратами ШВЛ. ''Від коронавірусної хвороби помирають не лише старші люди, але й молодша вікова категорія та породіллі. На жаль, зареєстровані смерті серед породіль, які не були вакциновані. Саме тому, ситуацію не можна вважати спокійною'', - наголосила Марія Озірковська. Вона додала, що віднедавна в Україні виявили перші випадки циркуляції штаму Омікрон. На Львівщині ця мутація виявленою допоки не була, але ймовірність його наявності є досить високою. Цей штам характеризується особливою заразністю, адже він в 4 рази заразніший за штам Дельта. Допоки він є недостатньо дослідженим, тому потрібно надалі дотримуватися карантинних правил та вакцинуватися. ''Нагадаю, що в Україні діє локдаун для невакцинованих, тобто обмеження не застосовуються до тієї групи людей, які є вакцинованими. Також розширили перелік осіб, які підлягають обов'язковій вакцинації, зокрема додали працівників закладів охорони здоров'я та співробітників комунальних підприємств'', - зазначила Марія Озірковська.
Понад 150 тисяч українців пройшли оплачувану самоізоляцію від COVID-19 за кошти ФССУ
20 грудня 2021
Аби упередити поширення коронавірусної інфекції Фонд соціального страхування України компенсує усім застрахованим особам незалежно від місця роботи втрачений за час самоізоляції від COVID-19 заробіток. З початку пандемії вже майже 154 тисячі українців знаходились на оплачуваній за кошти Фонду самоізоляції після контакту з хворими. Станом на сьогодні на фінансування прийнято лікарняні по ізоляції від COVID-19 на суму понад 171 мільйон гривень. Зокрема, з 2020-го по 20 грудня 2021 року на самоізоляції знаходились 15,8 тисячі медичних працівників, сума компенсацій за кошти Фонду склала для них 27,9 мільйона гривень. Допомога фінансується ФССУ на підставі електронного лікарняного листка із причиною непрацездатності «10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2». Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем. Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19.
Епідемічна ситуація в Україні значно краща, ніж в європейських країнах – Віктор Ляшко
20 грудня 2021
Станом на сьогодні лише 2 із 25 регіонів України, Волинська та Запорізька області, не виконують умови виходу із червоного рівня епіднебезпеки. Решта 23 регіони або вже виведені із червоного рівня, або будуть виведені найближчими днями рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу. «Вже друга зима проходить в умовах пандемії, і часті подорожі та зустрічі в закритих приміщеннях створюють реальну небезпеку суттєвого зростання передачі вірусу. Цього року ситуація ще більш ускладнена тим, що в європейських країнах превалює варіант вірусу «Дельта», який і в Україні в жовтні – листопаді призвів до чергового і найбільшого спалаху хвороби», – зазначив міністр. Також очільник МОЗ нагадав, що пандемія коронавірусної хвороби не закінчилася, і нам загрожує новий його штам «Омікрон», який виявлений вже у більше ніж у 90 країнах світу. Можливі наслідки циркуляції та домінування нового штаму поки достеменно не відомі. Тому вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. Отримуйте інформацію щодо вакцинації проти COVID-19 з надійних джерел: вебсайту МОЗ https: //moz.gov.ua/, вебсайту https://vaccination.covid19.gov.ua/.
Тисячу гривень за програмою єПідтримка отримають усі повністю вакциновані українці, незалежно від того, коли були зроблені щеплення – Марія Карчевич
14 грудня 2021
З 19 грудня усі українці, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби і мають завантажений в Дії “зелений” COVID-сертифікат, зможуть отримати 1000 грн. Про це заявила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. “Щоб отримати 1000 грн, карту, на яку будуть нараховуватися кошти, можна оформлювати вже зараз. Зробити це можна, як онлайн, так і фізично, прийшовши до одного з відділень банків-партнерів. Зауважу, станом на сьогодні, в програмі беруть участь п’ять банків, але в майбутньому їх кількість буде розширюватися”, – пояснила Марія Карчевич. Заступниця міністра також нагадала, на що можна буде витратити 1000 грн. Це зокрема: квитки у кінотеатри, театри, музеї, концерти; книги; абонементи в спортзал; внутрішні залізничні квитки; Крім того, люди старше 60 років зможуть купити на ці кошти ліки уже з січня 2022 року. Зауважимо, витратити 1000 грн на інші потреби, так само як і переказати на картку чи зняти готівкою – неможливо. Таким чином, Уряд унеможливлює провокування інфляційних процесів. За словами чиновниці, першочергова мета виплати 1000 гривень за вакцинацію – це підтримка сфер економіки, які найбільше страждають від карантину.
«Ми спостерігаємо зменшення кількості хворих, але говорити про відступ пандемії зарано», - Максим Прикупенко
7 грудня 2021
Як повідомив генеральний директор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих Максим Прикупенко, станом на сьогодні в госпіталі перебувають 163 пацієнти з підтвердженим діагнозом COVID-19. 17 пацієнтів знаходяться в реанімації та 8 потребують підтримки апарату штучної вентиляції легень. «Ми спостерігаємо упродовж останніх двох тижнів зменшення кількості поступлень, але говорити про те, що епідемія відступає - зарано», - сказав Максим Прикупенко. Він додав, що серед усіх пацієнтів госпіталю лише 30 пацієнтів є провакцинованими однією або двома дозами, але в реанімації немає жодного вакцинованого. «Наша вакцинальна бригада продовжує проводити щеплення від ковіду і в середньому робить від 60 до 90 вакцинацій на день. Загалом в госпіталі 80% персоналу є провакцинованими, а інша частина не може бути вакцинованою з об’єктивних причин, зокрема, через особливості здоров’я», - додав Максим Прикупенко.
На Львівщині на 17% зменшилася захворюваність на коронавірус
7 грудня 2021
Упродовж останніх двох тижнів в області відзначають стабілізацію і покращення епідситуації. Усі ключові показники, які визначені як індикатори для «червоного» рівня епіднебезпеки, є нижчими від крайніх показників «червоної» зони. Внаслідок цього, згідно з рішенням державної комісії ТЕБ і НС, Львівщину переведено до "жовтої" зони епіднебезпеки. Про це на сесії Львівської облради сьогодні доповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Захворюваність: «Станом на сьогодні в області зафіксовано 16 773 активних випадки захворювання на ковід. У всіх районах Львівщини спостерігається зниження захворюваності. Найбільш позитивні тенденції – в Золочівському і Самбірському районі. Загалом захворюваність в області зменшилася на 17,04%», - зазначив Орест Чемерис. Госпіталізація: Пацієнтів з ковідом приймають 24 заклади охорони здоров’я в області. Мережа ліжкомісць включає 5166 ліжок. Завантаженість ліжкомережі - 36,7% (1896 осіб). Вакцинація: Від початку вакцинальної кампанії в області проведено 1 693 304 щеплень. Першу дозу вакцини отримали 926 084 особи – 46,3 % дорослого населення (з них 767 220 – дві дози (38,4 %)). Серед районів лідерами за темпами вакцинації є Львівський і Стрийський. Найгірша ситуація у Самбірському і Золочівському районах. В області функціонують 182 пункти щеплень, 32 центри вакцинації та 102 мобільні бригади. «Чергову хвилю ковіду спричинила мутація вірусу. Навесні минулого року це був Альфа-штам, восени – Дельта, і зараз – Омікрон. За інформацією ВООЗ, до кінця ще не вивчено, на скільки цей штам є стійким проти існуючих вакцин, дослідження тривають. Щодо бустерної (третьої) дози, МОЗ декларує, що вакцинацію третьою дозою в Україні можуть запровадити вже з січня», - зазначив Орест Чемерис.
"Жовтий" COVID-сертифікат від сьогодні матиме термін дії
6 грудня 2021
Він буде дійсним протягом 30-ти днів після першої дози вакцини, після чого стане недійсним, якщо не зробити друге щеплення. Окрім цього, відвідувати громадські заклади зможуть особи, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19. 24 листопада, Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, які посилюють карантинні правила. «Сьогодні, 6 грудня, в дію вступили нові обмеження, що визначені Постановою №1236, в якій йдеться, що для невакцинованих осіб діють всі правила, які є характерними для червоної зони. Тобто, невакцинованим особам не можна відвідувати заклади харчування, культури, спорту, а також інші громадські заклади. Ці правила діятимуть і в «жовтій» зоні епіднебезпеки», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. За показниками, що характеризують рівень захворюваності, на Львівщині ситуація залишається стабільною, з періодичною тенденцією до покращення. Станом на сьогодні 2007 осіб знаходиться на стаціонарному лікуванні, з яких 200 перебувають в реанімаційному відділенні, 78 – на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ). Щодо вакцинації, то загалом на Львівщині однією дозою провакцинувались 920 973 особи, повний курс щеплення пройшли 758 041 особа.
Показники захворюваності на коронавірус в області стабілізуються
1 грудня 2021
Епідеміологічна ситуація в області покращується. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. За його словами, індикаторами такого покращення є коефіцієнт виявлених випадків захворювання на ковід, кількість осіб, яких госпіталізовують щоденно, та завантаженість ліжкової мережі. Усі ці показники поступово стабілізуються. «Станом на сьогоднішній ранок 2268 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні. Таким чином, завантаженість ліжкової мережі становить 44%. Проте тривожним залишається факт, що реанімаційні відділення заповнені і кількість пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, є досить значною», - сказав Орест Чемерис. Щодо вакцинації, то станом на сьогоднішній ранок провакцинувалися першою дозою понад 900 тисяч мешканців області. Більше 700 тисяч осіб уже пройшли повний курс вакцинації. «Незважаючи на стабілізацію та покращення епідеміологічної ситуації закликаю всіх вакцинуватися для того, щоб захистити себе та своїх близьких», - наголосив Орест Чемерис. Він також повідомив, що усіх вакцин в області є достатньо для вакцинації всіх охочих. Окрім того, директор департаменту охорони здоров’я підтвердив, що з наступного року можуть почати вакцинацію бустерною дозою громадян, які вже пройшли повний курс вакцинації. За його словами, такі заходи проведуть невідкладно після виходу офіційних розпорядчих документів МОЗ.