Митрополит Епіфаній у Львові читав Великий покаянний канон
Сьогодні розпочався дводенний офіційний візит очільника ПЦУ Блаженнішого Епіфанія до Львова. Глава Православної церкви України привіз із собою чудотворну «Кікську» ікону Божої Матері.
Окрім того, відбулось читання великого покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Покровському катедральному соборі Львівсько-Сокальської єпархії, яке очолив Блаженніший Епіфаній.
Разом з Його Блаженством молилися численні парафіяни.
Після завершення канону Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до пастви з проповіддю.
Новини за темою
Голова Львівської ОДА привітав Митрополита ПЦУ Епіфанія з уродинами
3 лютого 2022
Сьогодні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 43-й день народження. Також у цей день, три роки тому, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро вітаємо від імені Львівщини предстоятеля Української Православної Церкви. Бажаємо Його Блаженству великих духовних і тілесних сил, невичерпних Божих ласк, наснаги до щоденної праці та реалізації всіх добрих задумів на славу Всевишнього і для єдності української Церкви й українського народу. Нехай Ваш архіпастирський шлях і надалі буде «зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті!» (1 Тим. 4, 12). Многая і благая літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
Блаженніший Епіфаній взяв участь у щорічній Всеукраїнській прощі до урочища Заглина
13 вересня 2021
Сьогодні в день свята Покладення Пояса Пресвятої Богородиці відбулася щорічна Всеукраїнська проща до місця чудесного явлення Пресвятої Богородиці в урочище Заглина поблизу села Монастирок Львівського району, яку очолив Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Епіфаній у співслужінні архієреїв та духовенства УПЦ (ПЦУ). До Божественної Літургії долучилися заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступник голови Львівської облради Юрій Холод. «Сьогодні біля цього джерела ми молилися разом з Блаженнішим Епіфанієм. Це символічно, бо Боже слово є для нас джерелом сили, віри і любові. З давніх-давен тисячі паломників приходили і приходять до святого джерела в урочищі Заглина, люди шукають тут зцілення, Божої допомоги у важких обставинах життя. Ми вдячні Митрополиту за те, що очолив Божественну Літургію сьогодні, та за триденний візит на Львівщину! Мешканці області радо долучилися до спільних молитв – за Україну і за мирне небо над головою. Нехай разом із цілющою водою наповняються і наші серця спокоєм та добром!», - зазначив Іван Собко. Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Епіфаній заклав дерев'яний хрест на місці, де зведуть храм Покладення Пояса Божої Матері. Довідково: Заглина – частина села Монастирок Львівського району. Відоме чудотворним джерелом, де, за легендою, у XVII столітті об’явилася Матір Божа. Є місцем паломництва. У 1872 році єпископ Іван Ступницький надав джерелу у Заглині статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії. На мiсцi явлення встановлено статую Дiви Марії з поясом в руках. У 2006 роцi бiля пiднiжжя статуї вмонтовано капсулу з голгофською землею, привезеною прочанином iз Єрусалима. На мiсцi джерела споруджено капличку та басейн-купiль, посерединi якого – Хрест.
Львівщину з візитом відвідує Блаженніший Митрополит УПЦ (ПЦУ) Епіфаній
11 вересня 2021
Сьогодні на Львівщину з візитом прибув Блаженніший Митрополит Київський та всієї України УПЦ (ПЦУ) Епіфаній. Зустріли Блаженнішого біля храму Святої Трійці у Судовій Вишні, який є пам'яткою архітектури місцевого значення. Тут зберігається Євангеліє, подароване церкві у 1881 році. Блаженніший Митрополит провів Архієрейську Божественну Літургію участь у якій взяли сотні вірян. Серед учасників – заступники голови Львівської ОДА. Предстоятелю Православної Церкви України співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, зі Святої Гори Афон, з монастиря Ксенофонд – ієромонах Сисой та ієродиякон Пахомій, з монастиря Пантократор – ієромонах Микита, місцеве та запрошене духовенство. Після прочитання Євангелія Митрополит Епіфаній звернувся до парафіян із першосвятительським словом. Згодом лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії). За Богослужінням Предстоятель підніс молитви за захисників Батьківщини, які віддали життя своє за волю і незалежність України. Блаженнійший Митрополит Епіфаній висловив вдячність керуючому Львівською єпархією митрополиту Макарію та подарував панагію, а настоятелю храму протоієрею Іоану Тиндику вручив хрест Предстоятеля. Також Блаженнійший владика відзначив благодійників церковними нагородами. Завершилося богослужіння святковим многоліттям. Предстоятель Православної Церкви України біля могили настоятеля протоієрея Євгена Занька звершив заупокійну літію. Після Божественної Літургії відбувся хресний хід до відреставрованого пам’ятника Преподобного Іоана Вишенського та його освячення. Його відкрили ще у 1979 році. Погруддя вилите з бронзи, встановлене на одноступеневому бетонному фундаменті. Це єдиний у світі пам'ятник присвячений Івану Вишенському. Блаженніший Митрополит УПЦ (ПЦУ) Епіфаній перебуватиме на Львівщині до 13 вересня. У Програмі візиту: 12 вересня 09:00 — Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в храмі Вознесіння Господнього УПЦ (ПЦУ) вул. Любінська, 111; 16:30 — освячення хреста на місці будівництва майбутнього Кафедрального Собору Львівсько-Сокальської єпархії Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм і собором Архієреїв та духовенства УПЦ (ПЦУ) м. Львів, просп. Червоної Калини, 89 біля храму святого Рівноапостольного Володимира Великого. 13 вересня 10:00 - Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в приліску Заглина біля селища Монастирець Самбірського району на Святому Джерелі. Після закінчення богослужіння закладення дерев'яного храму на честь Покладення Пояса Божої Матері.
Львівщину з візитом відвідає Блаженніший Митрополит УПЦ (ПЦУ) Епіфаній
9 вересня 2021
З 11 по 13 вересня на Львівщині з візитом перебуватиме Блаженніший Митрополит Київський та всієї України УПЦ (ПЦУ) Епіфаній. Програма візиту: 08:30 — зустріч Блаженнійшого Митрополита Епіфанія біля храму Святої Трійці міста Судова Вишня 09:00 — Архієрейська Божественна Літургія 11:00 — хресний хід до пам’ятника Преподобного Іоана Вишенського: - освячення пам'ятника, - слово Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, - нагородження орденами та грамотами, - інтерв'ю Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з пресою. 12 вересня 2021 09:00 — Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в храмі Вознесіння Господнього УПЦ (ПЦУ) вул. Любінська, 111 16:30 — освячення хреста на місці будівництва майбутнього Кафедрального Собору Львівсько-Сокальської єпархії Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм і собором Архієреїв та духовенства УПЦ (ПЦУ) м. Львів, просп. Червоної Калини, 89 біля храму святого Рівноапостольного Володимира Великого. 13 вересня 2021 10:00 - Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в приліску Заглина біля селища Монастирець Самбірського району на Святому Джерелі. Після закінчення богослужіння закладення дерев'яного храму на честь Покладення Пояса Божої Матері
Максим Козицький привітав Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з уродинами
3 лютого 2021
Сьогодні, 3 лютого, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 42-й день народження. Також у цей день, 2 роки назад, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ваше Блаженство, дякую Вам за відповідальне служіння Українській Православній Церкві та її вірним. Нехай Ваша праця і надалі приносить щедрі плоди на благо церкви і народу. Міцного Вам здоров’я, наснаги у служінні та рясних Божих ласк на многії, благії літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію
16 липня 2020
Упродовж 14-15 липня на Львівщині з першосвятительським візитом перебував Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В рамках архіпастирського 15 липня 2020 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію, освячення іконостасу і чин оновлення храму у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, настоятель обителі ігумен Онуфрій (Дзюпин) та численне духовенство. Участь у святковій Літургії з нагоди престольного празника взяв заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Після Божественної літургії заступник мав нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, митрополитом Львівським Макарієм та митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм.
У Львівській Політехніці Блаженніший Епіфаній зустрівся із молоддю
12 вересня 2019
Очільник області Маркіян Мальський взяв участь у зустрічі із Блаженнішим Епіфанієм "Відроджена церква: нові виклики", що відбулася у Національному університеті «Львівська політехніка». «Ми всі творимо історію. Ми маємо чим пишатись. Молодь та старше покоління разом творять своє майбутнє. Незалежно від конфесій ми тримаємось разом. Наші спільні молитви про мир у нашій державі будуть почуті. Церква завжди об’єднує та згуртовує. Блаженніший Епіфаній – є наставником для мудрості всього українського народу. Об’єднання для нас зараз - найактуальніше питання. Закликаю пам’ятати про нашу державу і працювати пліч-о-пліч над її світлим майбутнім», - наголосив Маркіян Мальський. У межах зустрічі представники студентської молоді університетів Львова, академічна спільнота Львівської політехніки, громадськість Львівщини мали змогу поговорити про важливі для суспільства проблеми, про боротьбу за незалежність в умовах російської агресії, відстоювання власної національної тотожності та протидії глобальному розмиванню традиційних цінностей. «Студенти, наша молодь, має перед собою кілька років навчання, щоб завершити формування свого характеру та переконань. Саме тому треба цінувати цей важливий час, аби виховати в собі стійкість та наполегливість у досягненні поставленої мети. Принести користь суспільству зможуть тільки високоморальні та патріотичні фахівці. Ми маємо поводитись відповідально. Пам’ятаймо також свою історію та передаваймо істину наступним поколінням», - звернувся до молоді Блаженніший Епіфаній. У виконанні чоловічого хору "Орфей" для присутніх прозвучали твори: "Блажен Муж", "Через поле широкеє", молитва "Боже Великий Єдиний". Актуальна та відверта розмова з Митрополитом Епіфанієм, предстоятелем Православної Церкви України, відбулась у продовження традиції спілкування з духовними лідерами України.
Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію вручили звання почесного доктора Львівського національного аграрного університету
11 квітня 2019
Сьогодні, 11 квітня, під час наукової конференції «Томос і Україна» Блаженнійшому Епіфанію, Митрополитові Київському та всієї України, вручили звання DOCTOR HONORIS CAUSA LNAU (почесного доктора Львівського національного аграрного університету). «Це для мене велика честь - бути в ряду тих почесних докторів цього славного історичного університету», - наголосив Блаженнійший Епіфаній. Нагадаємо, вчора, 10 квітня, Блаженніший митрополит Епіфаній розпочав свій дводенний архіпастирський візит до Львова, зустрівся з владою та парафіянами, також Митрополит звершив молебень у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Руська, 5) та читав Великий покаянний канон прп. Андрія Критського у Свято-Покровському соборі.
Львівська область є показовою у процесі єднання, віримо що цей приклад перейматимуть усі регіони України, - Блаженнійший Епіфаній на конференції «Томос і Україна»
11 квітня 2019
11 квітня у Львівському аграрному університеті у м. Дубляни відбулась наукова конференція «Томос і Україна». До роботи конференції долучився Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський та всієї України, він також зустрівся з духовенством та представниками влади Львівщини, студентами, викладачами, працівниками університету. «Справді, 2019 – рік переповнений важливими подіями, емоціями. Він назавжди увійде в історію як рік Божої милості до нашого українського народу. Багато сторіч українська церква і український народ, багато поколінь чекали на цю подію. Ми з вами є не просто спостерігачами, а співтворцями новітньої історії української православної церкви. Ми завжди покладали свої надії на український народ, бо ми є церквою українського народу, ми повинні служити Богові й інтересам народу. Події 2013-2014 років відкрили очі багатьом громадянам на те, яка ж церква насправді є українською – та, яка першою стала на захист народу, який виступив проти неправди. Сьогодні ми входимо в систему Вселенського православ’я, ми здобули великий дар і вдячні за це Богові. Львівська область є показовою у процесі єднання – тут найбільша кількість православних парафій у нашій церкві, ви є прикладом свідомості народу, віримо що цей приклад перейматимуть усі регіони України», - наголосив митрополит Київський і всієї України. «Величезна сила у документі, що зветься Томосом про Автокефалію православної церкви України. Він повинен стати символом нової України – сильної, християнської, яка народження і розвивається в любові. Але все залежить від нас із вами – наскільки ми готові усвідомити і переосмислити, що сьогоднішній день – це епоха в долі України. Правда те, що все в руках Божих, Господь дарує нам шанс, не зуміємо ним скористатись – матимемо величезний гріх. Я б дуже хотів, щоб наші наступники, коли писатимуть історію української держави, української церкви, писатимуть, що у 2019 витворена сильна нація, здатна давати собі раду, украпила себе у вірі, у шліху до Європи, доброго, безпечного життя», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Без свободи, яку ми можемо втратити, не буде добробуту, - Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній
11 квітня 2019
Сьогодні, 11 квітня, відбувся прес-сніданок Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія із журналістами у межах візиту на Львівщину. «Ми повинні розуміти одне – без свободи, яку ми можемо втратити, ніколи не буде добробуту – це взаємопов’язане. Якщо буде свобода, незалежність і справедливість, тоді поступово буде і добробут. На першому місці повинні бути ідеали свободи, справедливості і добра», - наголосив митрополит Київський і всієї України. Зазначимо, що це перший офіційний архіпастирський візит Блаженнішого після проголошення автокефалії Православної церкви в Україні. У своєму слові Глава Православної Церкви України наголосив на тому, що сьогодні церква та журналісти – поєднані. «Ми з вами певною мірою поєднані – церква та журналісти, тому що ми повинні свідчити правду. Церква, які і журналісти, повинна свідчити правду і відстоювати справедливість», - зауважив він. У межах зустрічі Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія присутні спілкувалися про розвиток помісної Православної Церкви в Україні, перехід церковних громад. «Ми відкриті, закликаємо і прагнемо єдності та діалогу. Ми спостерігаємо перехід окремих парафій до нашої Єдиної Помісної Православної Церкви. І це особливо видно на Західній Україні. Поступово кожного дня вже понад півтисячі парафій прийняли відповідне рішення про приєднання до нашої православної церкви. Ми хочемо, щоб цей процес був мирним та добровільним, щоб громада обирала свій релігійний центр добровільно, без примусу», - зауважив Блаженніший. Окрім того, він прокоментував запитання щодо стосунків Української греко-католицької церкви та Православної Церкви України: «Ми мали неодноразові зустрічі з Його Блаженством. Ми будемо ці стосунки розвивати. Ми говорили про те, що повинні зараз шукати ті точки, які нас об’єднують, не ставити в основі те, що нас роз’єднує». Також Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що церква і надалі розвиватиме діалог з молоддю, зокрема, закликатимуть молодь бути в церкві і відвідувати храми: «Потрібно приділяти особливу увагу вихованню наших дітей і загалом української молоді». Окрім того, Глава Православної Церкви України поділився з присутніми міркуваннями про президентські вибори в Україні. «Ми зараз маємо відповідальний час, коли обираємо Главу Української держави. І є намагання того, щоб нас розділити зсередини. Ці вибори є досить складними, лунає мова ненависті. Ми за те, щоб цього не було. Ми хочемо, щоб ця кампанія була в дусі любові, бо для нас як для церки всі – парафіяни, яких ми не ділимо за політичними поглядами. Ми наголошуємо на тому, що всі повинні бути пильними і розуміти свій відповідальний громадянський обов’язок, прийти і проголосувати чесно, за совістю», - додав він.
Без свободи, яку ми можемо втратити, не буде добробуту, - Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній
11 квітня 2019
Сьогодні, 11 квітня, відбувся прес-сніданок Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія із журналістами у межах візиту на Львівщину. «Ми повинні розуміти одне – без свободи, яку ми можемо втратити, ніколи не буде добробуту – це взаємопов’язане. Якщо буде свобода, незалежність і справедливість, тоді поступово буде і добробут. На першому місці повинні бути ідеали свободи, справедливості і добра», - наголосив митрополит Київський і всієї України. Зазначимо, що це перший офіційний архіпастирський візит Блаженнішого після проголошення автокефалії Православної церкви в Україні. У своєму слові Глава Православної Церкви України наголосив на тому, що сьогодні церква та журналісти – поєднані. «Ми з вами певною мірою поєднані – церква та журналісти, тому що ми повинні свідчити правду. Церква, які і журналісти, повинна свідчити правду і відстоювати справедливість», - зауважив він. У межах зустрічі Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія присутні спілкувалися про розвиток помісної Православної Церкви в Україні, перехід церковних громад. «Ми відкриті, закликаємо і прагнемо єдності та діалогу. Ми спостерігаємо перехід окремих парафій до нашої Єдиної Помісної Православної Церкви. І це особливо видно на Західній Україні. Поступово кожного дня вже понад півтисячі парафій прийняли відповідне рішення про приєднання до нашої православної церкви. Ми хочемо, щоб цей процес був мирним та добровільним, щоб громада обирала свій релігійний центр добровільно, без примусу», - зауважив Блаженніший. Окрім того, він прокоментував запитання щодо стосунків Української греко-католицької церкви та Православної Церкви України: «Ми мали неодноразові зустрічі з Його Блаженством. Ми будемо ці стосунки розвивати. Ми говорили про те, що повинні зараз шукати ті точки, які нас об’єднують, не ставити в основі те, що нас роз’єднує». Також Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що церква і надалі розвиватиме діалог з молоддю, зокрема, закликатимуть молодь бути в церкві і відвідувати храми: «Потрібно приділяти особливу увагу вихованню наших дітей і загалом української молоді». Окрім того, Глава Православної Церкви України поділився з присутніми міркуваннями про президентські вибори в Україні. «Ми зараз маємо відповідальний час, коли обираємо Главу Української держави. І є намагання того, щоб нас розділити зсередини. Ці вибори є досить складними, лунає мова ненависті. Ми за те, щоб цього не було. Ми хочемо, щоб ця кампанія була в дусі любові, бо для нас як для церки всі – парафіяни, яких ми не ділимо за політичними поглядами. Ми наголошуємо на тому, що всі повинні бути пильними і розуміти свій відповідальний громадянський обов’язок, прийти і проголосувати чесно, за совістю», - додав він.
Ми володіємо великим даром свободи, який ми повинні цінувати, - Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній
10 квітня 2019
Сьогодні, 10 квітня, відбулась зустріч чудотворної ікони Божої Матері «Кікська» у катедральному Соборі Успіня Пресвятої Богородиці Львівської єпархії, яку привіз з собою Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Чудотворна ікона Божої Матері «Кікська» - має назву «Милостива» або «Джерело милості». «Сьогодні я радію з того, що маю таку прекрасну можливість тут, в цьому древньому кафедральному Соборі на честь Успіння Пресвятої Богородиці возносити молитви разом з вами. Перед точним списком чудотворної ікони, яка носить назву «Милостива» або «Джерело милості». Україна по-особливому відчуває підтримку Божої Матері. І наша Україна завжди була під її пречистим Покровом. Починаючи ще з козацьких часів будувалися храми на честь покровительства Божої Матері. І кожен із нас по-особливому вшановує нашу Небесну Матір -Пречисту Діву Марію, бо справді Вона є нашою Небесною Матір’ю. І сьогодні в цей для кожного із нас історичний час, ми молимося до Богородиці, щоб вона охоронила всіх нас від нашестя чужинців, щоб охоронила нас цілісно як Українську державу. 15 грудня як всі знаєте відбувся історичний Об'єднавчий собор Української церкви у стінах кафедрального Собору першоієрархів православних, на якому поєдналися три гілки українського православ’я в єдину помісну Православну церкву. Наш народ поколіннями мріяв про цей час. Багато покладено на вівтар цієї церковної незалежності, але Господь дав можливість усім нам бути не просто свідками, але й співтворцями цієї новітньої церковної історії. Кожен молився і кожен на своєму місці робив те, що було в його силах», - наголосив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Зазначимо, що Чудотворна "Кікська" ікона Богоматері має чудову особливість: вона, невідомо з якого часу, закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього, так що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може і не дерзає бачити. Зображення Богоматері на іконі являє собою тип Одигітрії, як і образ Смоленської ікони Матері Божої. Глава Богородиці увінчана короною. Автором ікони є євангеліст Лука (одна з трьох ікон, написаних Євангелістом). У Львові перебуватиме список чудотворного образу, написаний на о.Кіпр і переданий у Київ. У своїй промови Епіфаній також подякував Митрополиту Львівському Макарію за усю жертовність, яку проявив Митрополит заради єдності Православної церкви. «Ми єдині в Автокефальній незалежній Помісній Православній Церкві. Ми самокерована церква, ми приймаємо рішення безпосередньо у Києві, ми не споглядаємо і не отримуємо вказівок ззовні, як ті інші, які називають себе ніби українською церквою, але насправді такими не є . Ми повинні бути вдячні Богові за всі ті благодіяння, яких він сподобив нас до цього часу і буде сподобляти надалі. Наші двері завжди відкриті, наші обійми також відкриті для всіх ієрархів, духовенства та мирян, які до цього часу вагаються і не приєдналися до єднання в єдина Помісну Православну Церкву.. Ми володіємо великим даром свободи, який ми повинні цінувати, бо цей дар даний нам Богом у вигляді незваженої Української держави і у вигляді незалежної православної церкви. Церква є тією духовною основою, на якій ми в майбутньому збудуємо потужну незалежну європейську Україну. Без цієї основи – не буде повноцінної держави. Не буде церкви – не буде держави і – навпаки», - додав Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Окрім того, він додав: «Чому ми повинні цінувати дар свободи? Якщо ми з вами поглянемо, що відбувається там, на теренах Східної України - там відбувається війна. Що ж ми бачимо в окупованому Криму? Ми бачимо гоніння на нашу церкву. А також гоніння продовжується там, на окупованому Донбасі. Ми повинні зробити усе задля того, щоб Україна і надалі рухалась в напрямку розбудови, в напрямку укріплення своєї незалежності. Укріпляти ті ідеали, за які стояли на Майдані в час Революції Гідності. Зараз є дуже відповідальний час, коли ми з вами обираємо на наступні 5 років своє майбутнє, ми обираємо не просто добру і гарну людину, ми обираємо главу держави, головнокомандувача нашого війська, головнокомандувача тих військ, які стоять на сторожі нашого з вами миру і за це ми їм вдячні. Ми обираємо людину, яка в майбутньому буде постійно кожного дня відповідати на військові, економічні інформаційні і релігійні виклики з боку нашого північного сусіда. Я вірю, що наш народ є мудрим, який зробить правильний вибір». Нагадаємо, після Успенського Собору м. Львова образ перевезуть у Хмельницький, Тернопіль. На Вербну неділю повернеться у Львів. Буде виставлена на поклоніння у Свято-Покровському Соборі (вул.Грушевського 2). Довідково: Перебуває ікона Божої Матері «Кікська» на острові Кіпр. Тут вона знаходиться в імператорській обителі, у храмі, побудованому на її честь. Перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворний образ Богородиці за промислом Божим довго мандрував: спочатку знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI - початок XII століття). У ці роки старцю-самітнику Ісаї в дивовижному знаменні було відкрито, що його стараннями чудотворний образ, написаний євангелістом Лукою, буде перебувати на острові Кіпр. Старець багато трудів поклав на виконання Божественного одкровення. Коли ікона Богоматері прибула на острів, від неї стали відбуватися численні чудеса.