Делегація із Львівщини перебуває із візитом у Грузії
11 квітня 2019р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 11 квітня, розпочався офіційний візит делегації Львівської області на чолі із заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Романом Филипівим до Грузії.
На початку візиту Роман Филипів провів робочу зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Грузії. В межах зустрічі заступник голови облдержадміністрації висловив подяку Посольству України за активність та реалізацію низки гуманітарних ініціатив, зокрема відпочинок дітей учасників АТО з Львівщини в Батумі у 2018 році та організацію етно-фотовиставки «Діти України: традиції та сучасність», відкриття якої заплановане 19 квітня в Національній Парламентській бібліотеці Грузії. Окрім того, під час зустрічі обговорили питання економічної співпраці та можливості промоції туристичного і культурного потенціалу Львівщини в Грузії.
Також делегація Львівської області відвідала Міжнародну будівельну виставку «Caucasus Build 2019» в м. Тбілісі, на якій також представило свою продукцію підприємство Львівщини ТзОВ «Тайл». Бізнес делегація мала можливість провести низку В2В зустрічей, сформувати нові контакти та налагодити довготривале партнерство.
Однією з центральних бізнес-подій в рамках візиту став Міжрегіональний українсько-грузинський бізнес-форум, організований Асоціацією роботодавців Грузії за сприяння Торгово-промислової палати Грузії та Посольства України в Грузії. Під час форуму Роман Филипів представив потенціал Львівської області для іноземних партнерів, наголосивши на інвестиційному потенціалі, високому рівні безпеки регіону, широкому колі продукції, що виробляється на Львівщині та готовності підприємців області до співпраці із зарубіжними партнерами. Разом із тим, члени бізнес-делегації провели презентацію компаній та низку В2В зустрічей.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні
8 березня 2022
Сьогодні, 8 березня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні та Постійним Представником Грузії при ОДЕР-ГУАМ Й.В. паном Георгієм Закарашвілі. Зараз він перебуває на Львівщині. Посол наголосив на політичній підтримці України Грузією у всіх міжнародних організаціях, в тому числі ООН, ОБСЄ тощо. Також додав, що Грузія і далі готова гуманітарно підтримувати Україну, зокрема області, які найбільше страждають від війни. Максим Козицький зазначив, що сьогодні Львівщина є гуманітарним коридором між Європою та тими областями, в яких ведуться активні бойові дії. Також, наша область вже надала прихисток понад 100 тисячам українців, які рятуються від звірств окупанта. Відтак, гуманітарна допомога потрібна постійно. Начальник Львівської ОВА подякував Грузії за гуманітарну допомогу, яку надає дружня країна та дружній до України народ.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Прем’єр-міністри України та Грузії відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки на Львівщині
21 серпня 2021
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль спільно з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі під час робочої поїздки до Львівської області 21 серпня відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Очільники урядів та голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький оглянули центр та процес планування бойових дій за стандартами НАТО. Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі також ознайомилися з навчально-матеріальною базою МЦМБ і сучасними зразками стрілецької зброї та озброєння. «Яворівський полігон є одним із двох в Україні, де проводяться міжнародні військові навчання. Від початку російської агресії тут активно проводять тренування підрозділи ЗСУ та Національної гвардії. Загалом у центрі за стандартами НАТО підготовлено близько 20 тисяч військовослужбовців. Це вагомий внесок у зміцнення обороноздатності України», — підкреслив Прем’єр-міністр України. Денис Шмигаль додав, що об’єднання зусиль у посиленні безпеки є надзвичайно важливим для спільного євроатлантичного майбутнього України та Грузії. Довідково Міжнародний центр миротворчості та безпеки, більш відомий як «Яворівський військовий полігон» — військовий полігон на заході України, розташований за 30 км на північний захід від Львова в Яворівському районі. Починаючи з 1995 р. на території полігону проходять міжнародні навчання «Щит миру» в межах програми «Партнерство заради миру», котрі проводяться спільно Україною та НАТО. Навчальний центр «Партнерство заради миру» призначений для забезпечення та проведення курсової підготовки національних контингентів та національного персоналу (військових спостерігачів, штабних офіцерів) до участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, а також підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України та інших військових формувань.
У Судовій Вишні відбудеться культурно-дипломатичний захід, присвячений грузинському періоду життя Лесі Українки
15 Червня 2021
19 червня у м. Судова Вишня Яворівського району відбудеться ряд заходів в межах культурно-дипломатичної події «Леся_150. Леся і Грузія – тріумф і трагедія». Ідея події: Показати постать Лесі Українки через призму її Грузинського десятилітнього періоду життя і творчості. Авторки ідеї та кураторки проєкту: Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. Як зазначають організатори заходу, про Лесю Українку сьогодні є ряд досліджень біографічного та наукового характеру. Чимало інформації про неї ми «успадкували» від радянських дослідників, які мали «викривлений» фокус на Лесину правду життя. Леся і Грузія – тріумф і трагедія. Кавказький період життя і літератури Лесі залишає за собою багато нерозкритих секретів, неописаних подій та нерозгаданих між рядків її творів. Але відомо що найвищий злет її як драматурга відбувся саме на Кавказі. «Лісова Пісня» – стала символом грізної сили глибоких почуттів любові, довіри й численних зрад, які на собі пережила українка. Початок: о 14:00, 19 червня Місце: вул. Першого Листопада 3, м. Судова Вишня (австрійські конюшні ХІХ ст. – єдині збережені до сьогодні в Україні в автентичному вигляді). Локації та заходи: 1. Конюшні з кіньми – джерело спокою і натхнення. 2. Головний манеж, де буде відбуватися основна частина мистецького перформансу. 3. Будиночок «СОНЯЧНА МАЙСТЕРНЯ»: як діти Сонця, прочитавши поезію Лесі, відтворять почуті образи на полотно. Виставка картин дітей художників-аутсайдерів. Фешн-індустрія Леді ДІ. 4. Оглядова платформа, де буде відбуватися кінне поло. 5. «Мольберт під Кленом» – намалюй портрет коневі, або впіймай фарбою Лесину мрію. 6. Майданчик книжкових презентацій найновіших видань про творчість Лесі Українки. 7. Дитяча зона (воркшопи та майстер-класи, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся») 8. Фудкорт – «Грузія у Судовій Вишні» та «Улюблені вина під Зіркою Лесі». Довідково: В Грузії, в Кутаїсі, в 1911 році Леся Українка написала ще одну маловідому поезію «Мрії в бурю». Центральним персонажем у рядка Квітки-Косач є спритний дикий кінь, який уособлює її мрію, кінь-мрія, що несе Лесю-вершницю усупереч трагічним викликам її прописаної долі. Як відомо, Леся Українка любила коней, цю любов до благородних тварин заклали у процесі виховання її аристократичні батьки та добірне оточення. Особливо мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Сама верхи не їздила, через хворобу, але іпотерапія живила ентузіазм її фантазії. Тому мета заходу - різними художніми засобами підкреслити маловідомі захоплення славної письменниці, відтак - візуалізувати фундаментальні таланти її особистості: музика, театр, малярство, література, фольклор, наука.
Максим Козицький із робочим візитом відвідує Стрийщину
14 квітня 2021
Сьогодні, 14 квітня, голова Львівської ОДА Максим Козицький із робочою поїздкою перебуває на Стрийщині. Тут очільник області відвідав Стрийську територіальну громаду. Вона є однією з найбільших за чисельністю населення на Львівщині. Тут, у 47-ми населених пунктах, проживає 99,5 тисяч людей. «Ця громада – одна з найуспішніших в області. Тут працює понад 30 потужних підприємств. Розвинуте машинобудування, легка та харчова промисловість, зокрема переробка м’яса та м’ясопродуктів, випічка хліба, виробництво меблів тощо. Середня зарплата – понад 10 тис грн. Найбільша кількість виробництв - у Стрию та його околицях», - зазначив голова Львівської ОДА. В межах візиту Максим Козицький побував на заводі «LEONI Wiring Systems Ukraine», де ознайомився із процесами виробництва, поспілкувався з керівником та працівниками підприємства. Німецьке підприємство працює у селі Нежухів з 2003 року. Спеціалізується на випуску кабельних мереж автомобілів світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваген», «Фіат», «Ауді», «Ламборджіні» та інших. Сьогодні середня заробітна плата працівників становить понад 16 тис грн. На заводі працює понад 4 тисячі робітників. Як розповів директор ТзОВ «LEONI Wiring Systems Ukraine» Штефан Шмідт торік підприємство сплатило податків до бюджетів усіх рівнів на суму 117,4 млн грн, за І квартал цього року - 28,6 млн грн. Додамо, що у 2020 році підприємство випустило та реалізувало товарну продукцію на суму 2,7 млрд грн. Свою продукцію «LEONI Wiring Systems Ukraine» постачає у Польщу, Словаччину, Угорщину, Чеську Республіку, Німеччину, Іспанію, Португалію, Бельгію, Великобританію, США, Австрію та інші країни. Підприємство впроваджує нові технології для удосконалення виробництва.
Львівщина та грузинський регіон Кахетія налагоджують співпрацю в індустрії гостинності
17 березня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації за ініціативи Почесного консула Грузії у Львові Ярослава Музичка організувало зустріч бізнесу індустрії гостинності Львівщини з грузинськими колегами із регіону Кахетія. Представникам HoReCa області співпрацю запропонувала виноробня, яка виготовляє класичні грузинські вина, «квеврі» (вино у спеціальних глеках, закопаних у землі), ігристі вина, а також бренді й чачу. Її виробничі потужності розташовані в селі Велісцихе. З 2020 року компанія збудувала новий завод, який буде відкритий для туристів, там проводитимуть винні тури. Нагадаємо, що HoReCa (з англійської «hotel», «restaurant», «catering») – поняття у туристичному бізнесі на означення індустрії гостинності. Так, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака окреслила плідну співпрацю Львівщини з Грузією. «У травні 2018 року Львівщина представляла туристичні пропозиції регіону на міжнародній виставці «Expo Batumi Travel». Грузія є постійним учасником Львівського міжнародного форуму індустрії та гостинності, у 2019-му до Львова приїжджала делегація з Верхньої Сванетії. А цього разу – винороби із Кахетії. Приємно бачити зацікавлення грузинського виробника у співпраці з індустрією гостинності нашого регіону, – зауважила Наталя Табака. – Обидві сторони мають змогу обмінятись досвідом, налагодити партнерство, а також укласти взаємовигідні контракти». Почесний консул Ярослав Музичко відзначив, що цей захід став першим після затяжної паузи, пов’язаної зі світовою пандемією вірусу. «Грузія – це давня виноробна країна, традиції якої сягають 8 000 років і навіть більше. Це підтверджено археологічними знахідками глеків «квеврі». Чим ця традиція відрізняється від європейської? Якраз тим, що замість бочки грузинське вино дозріває і зберігається у тих самих глиняних ємкостях», - додав Ярослав Музичко. Додамо, що партнерами презентаційного заходу у Львові стали кав'ярня «Домініканес» та Львівська свічкова мануфактура.
Представники департаменту освіти і науки відвідали Новояворівське вище професійне училище
9 березня 2021
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска здійснив робочу поїзду на Яворівщину, в межах якої відвідав Державний навчальний заклад “Новояворівське вище професійне училище”. Зараз у закладі триває ремонт гуртожитку, який училище здійснює власними силами. Для комфортного та безпечного проживання учнів у гуртожитку поміняли вікна та двері, провели внутрішні роботи, триває робота з облаштування кімнат. Гуртожиток училища розрахований на 360 осіб, а контингент закладу становить понад шість сотень учнів. Під час візиту директор департаменту поспілкувався із керівництвом закладу, оглянув навчально-виробничі майстерні, поговорив із учнями. «Приємно бачити, що заклад активно розвивається, скеровує свої кошти на сучасні умови навчання та проживання. Варто такі заклади підтримувати та допомагати покращувати освітній процес. Якби всі наші заклади прагнули до такого рівня, наша професійно-технічна освіта була би на достойному рівні», - наголосив Олег Паска. Під час візиту обговорили також питання вирішення проблеми затікання даху та покращення матеріально-технічної бази. Участь у візиті взяли також начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус та начальник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Під час робочої поїздки представники департаменту також відвідали Завадівську школу та церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Завадові, де парохом був отець Михайло Вербицький.
Іван Собко проінспектував об’єкти соціально-економічного розвитку у трьох районах
31 липня 2020
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко відвідав із робочим візитом Бродівський, Золочівський та Буський райони Під час перебування у районах, заступник оглянув хід робіт на об'єктах соціально-економічного розвитку, які реалізуються на цих територіях у співфінансуванні з обласним та державним бюджетами. У Буському районі Іван Собко ознайомився із процесом реконструкції місцевого стадіону. Його планують завершити до кінця жовтня. «Загальна вартість угоди понад 11 млн грн, з яких 6 млн грн - обласні кошти, решта район і місто. Дуже важливо, що в умовах пандемії нам вдається не зменшувати темпи і разом впевнено реалізовувати все заплановане», - зазначив Іван Собко. На Бродівщині заступник голови ознайомився із підготовкою шкільної мережі до нового навчального року.
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію
16 липня 2020
Упродовж 14-15 липня на Львівщині з першосвятительським візитом перебував Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В рамках архіпастирського 15 липня 2020 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію, освячення іконостасу і чин оновлення храму у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, настоятель обителі ігумен Онуфрій (Дзюпин) та численне духовенство. Участь у святковій Літургії з нагоди престольного празника взяв заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Після Божественної літургії заступник мав нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, митрополитом Львівським Макарієм та митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм.
Предстоятель Православної Церкви України перебуває із візитом на Львівщині
15 липня 2020
Триває архіпастирський візит очільника ПЦУ Блаженнішого Епіфанія на Львівщину. «До нашої області завітав Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Мав велику духовну радість зустрітися із митрополитом і отримати дуже цінну для мене нагороду – Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого. Попросив святительських молитов за здоров’я наших мешканців, за наших воїнів, за весь український народ, який і далі мусить боротися за право бути господарем на своїй землі», - розповів очільник Львівської ОДА Максим Козицький. Сьогодні зранку Предстоятель Православної Церкви України разом із головою Львівської облдержадміністрації віддали шану Героям, поклавши квіти до Меморіалу Небесній Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса у Львові. «Зараз, коли я перебуваю у Львові, вирішив, що це місце потрібно відвідати, щоб віддати шану нашим Героям, завдяки яким без зброї в руках Україна обрала шлях європейського розвитку. Ми повинні далі рухатись тим шляхом і пам’ятати про ці жертви, які були покладені на вівтар нашої незалежності», - наголосив Баженнійший Епіфаній. Сьогодні Його Блаженство очолить Божественну літургію у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Також звершить освячення іконостасу і чин оновлення храму. «Принагідно вітаю мешканців Ушні з храмовим празником! Монастир в Ушні має цікаву історію. 1948 року на місцевій Святій Горі сталося диво. Четверо місцевих дітей стали свідками появи Божої Матері. Після цього місцеві побудували тут каплицю. Та в 70-х комуністи її знищили. На щастя, атеїстична радянщина вже в минулому. Люди таки відновили капличку, а згодом збудували літній храму Положення Ризи Пресвятої Богородиці і монастир», - додав Максим Козицький.
Через спалах COVID-19 на Львівщині будуть кадрові зміни у регіональній системі охорони здоров'я, - Максим Степанов під час візиту в область
22 Червня 2020
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов після робочого візиту до Львівської області заявив, що ситуація в регіоні вимагає від МОЗ прийняття ряду термінових та зважених рішень. Зокрема, будуть здійснені певні кадрові зміни, поставлено завдання збільшити кількість тестувань на коронавірус та буде змінено фінансування COVID-пакету. Про це очільник міністерства заявив журналістам за підсумками візиту у Львівську область у понеділок, 22 червня. “Я бачу проблематику щодо керівництва, і була відповідна моя реакція, бачу проблематику щодо контролю лікарських засобів. Якщо на цьому тижні не відбудуться конкретні зрушення, то я, не виключаю, що буду ставити питання зміни керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської обладміністрації. Тому що ситуація складна, будь ласка, робіть висновки”, - заявив Максим Степанов. Міністр зазначив, що керівництво МОЗ прийняло рішення терміново відвідати Львівську область, оскільки останнім часом там різко збільшилась кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу, а також число госпіталізованих осіб. Як зазначив Максим Степанов, під час візиту виявлено ряд недоліків в роботі місцевого лабораторного центру, а саме - велика черга на проведення тестувань. Тому прийнято рішення щодо зміни керівництва лабораторії. “Мною прийнято рішення щодо обов'язкового підсилення керівництва лабораторного центру, тому що та черга, яка була тут створена, і яку ми потім розвантажили за рахунок лабораторних центрів, що знаходяться в інших місцях, - це все недопустимі речі”, - підкреслив Міністр. Він повідомив, що у Львові додатково введено лабораторний центр Держспоживслужби, який на сьогоднішній день вже почав проводити тестування, але працює ще не на повну потужність. У зв’язку з цим Максим Степанов доручив керівництву лабораторії збільшити кількість тестувань методом ПЛР з 30-40 до 300 тестів на добу. Для цього буде залучена додаткова кількість фахівців. Максим Степанов також додав, що до керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації є запитання щодо інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. “Є питання щодо забезпечення інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. Щоб у нас менше хворіли медичні працівники - це дуже важливо. А також до епідрозслідувань, які необхідно проводити, в тому числі під контролем обласної влади по випадках захворюваності особливо серед медичних працівників”, - зазначив він. Керівник МОЗ підкреслив необхідність вирішення питання забезпеченості лікарень всіма необхідними лікарськими засобами відповідно до національного протоколу лікування коронавірусної хвороби. “Цей процес теж повинен бути контрольований, щоб надавалася кваліфікована медична допомога”, - вважає Максим Степанов. Міністр повідомив, що після спілкування з лікарями місцевих медичних закладів було виявлено проблему з фінансуванням COVID-пакету. “Ми побачили таку проблематику щодо пакетів, за якими йде фінансування хворих на COVID-19. Разом зі мною було керівництво Національної служби здоров'я. Ми розуміємо, що необхідно терміново вносити зміни до самої плати, в тому числі, враховувати кількість хворих в тому чи іншому медичному закладі, Так як воно фінансується зараз, то воно не є правильним”, - впевнений Міністр. МОЗ разом з Національною службою України планує найближчим часом розробити відповідні зміни у фінансуванні лікування коронавірусної хвороби і внести на розгляд Кабінету Міністрів.