На Сколівщині зафіксували рекорд України
У четвер, 11 квітня, представники Національного Реєстру Рекордів України зафіксували новий рекорд України - "Найбільший Герб України з кипарисовика горохоплідного".
Організатором цього рекорду є Національний природний парк "Сколівські Бескиди". В історії Сколівського району присвоєння такого звання відбулось вперше.
Герб створений з кипарисовика горохоплідного на території садиби Крушельницького лісництва працівниками НПП "Сколівські Бескиди". Ідея створення такого живого герба виникла ще у 2010 році.
Новини за темою
Аби трохи відволіктись від стресу, для переселенців на Львівщині пропонують чимало екскурсій
26 березня 2022
На Львівщині перебуває майже 250 тисяч тимчасово переміщених осіб. Аби хоч трохи відволіктись від стресу, який довелося пережити покидаючи рідні домівки, запрошуємо відвідати туристичні локації області. 1. Національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Благодійна ініціатива охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти, жінки. Перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори треба мати зручне взуття, теплий одяг. За довідками просимо звертатися за телефоном: 098 909 28 05 (Роман). 2. Бориславська територіальна громада приймає до себе тимчасово переміщених осіб. Більшість музеїв та туристичних локацій працюють в звичайному режимі. До прикладу, аптека-музей Йогана Зега. Працівники стараються теперішні екскурсії адаптувати під гостей, що не знайомі з історію міста та легендами краю. Адреса музею: м. Борислав, вул. Карпатська брама, 17. 3. До музею «Дрогобиччина» щодня приходять внутрішньо переміщені родини з дітьми. Тут уже побували відвідувачі з Києва, Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, Дніпра, Донецька тощо. Наукові працівники відділу європейського мистецтва проводять екскурсії для всіх охочих та знайомлять відвідувачів з творчістю відомого польського художника та письменника єврейського походження Бруно Шульца (1892-1942), який все життя прожив у Дрогобичі та загинув у рідному місті від рук фашистських загарбників. У постійній мультимедійній експозиції яскраво висвітлюється життя митця, зокрема і під час більшовицько-фашистської окупації. Запрошуємо охочих відвідати експозицію «Бруно Шульц та його місто» та оглянути настінні казкові розписи, виконані художником в останній рік життя. Адреса: Палац мистецтв, вул. Шевченка, 38. Водночас 26 та 27 березня о 15.00 год. відділи історії та природи музею «Дрогобиччина» (вул. І.Франка, 32) запрошують тимчасово переміщені родини з дітьми на краєзнавчі екскурсії. 4. Меморіальний музей-садиба родини Бандерів у Стрию. Сам музей створений на родинному обійсті дідуся та бабусі Степана Бандери. Відвідуючи музей, можна пройтися стежками дитинства політичного діяча, а також познайомитися з усіма членами його родини. У музеї зібрана чимала кількість особистих речей, документів і фотографій. Охочі відвідати музей Родини Бандерів зможуть це зробити щовівторка та щочетверга з 10:00 до 16:00. Кажуть, це унікальна можливість побачити своїми очима історичну правду та розвіяти міфи, які утворились навколо постаті Бандери. Адреса: вул. Львівська, 20. Додамо, що з 26 березня відновлюють роботу: музей - заповідник «Підгорецький замок», музей - заповідник «Жовківський замок». Графік: Вт/Ср - 10:00 - 16:00. Чт/Нд - 10:00 - 17:00. Каси зачиняються за пів години до кінця екскурсії.
НПП «Сколівські Бескиди» проводять реабілітаційні екскурсії
24 березня 2022
Львівщина – область, де українці знаходять прихисток у часі війни, а установи природно-заповідного фонду працюють для досягнення спільної мети, перемоги України над загарбницькою росією. Відтак, національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні ознайомчі пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Ініціатива природохоронної установи охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти та жінки. У парку впевнені, що перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, наповнене ялицевими фітоцитами, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори лиш потрібно мати зручне взуття та теплий одяг. За довідками просимо звертатися по телефону: (251) 2-14-11 (адміністрація парку); 098 909 28 05 (Роман).
При НПП «Сколівські Бескиди» запрацював притулок для внутрішньо переміщених осіб
17 березня 2022
В пункті підтримки внутрішньо переміщених осіб при національному природному парку «Сколівські Бескиди» розпочали прийом та поселення жителів з Східної України. Тут не чути вибухів та можна спокійно пережити час воєнного стану. Притулок розрахований орієнтовно на 200 осіб. Прийом людей проводиться після постановки на облік у Сколівській міській раді без зайвих формальностей. Всю організаційну роботу проводять спільно Сколівська міська рада та національний природний парк «Сколівські Бескиди». Координує роботу Львівське обласне управління лісового то мисливського господарства. Тут створено мінімальні вигоди (освітлення, тепло, вода холодна і тепла, кухня, санвузли, пральні машини, обігрівачі повітря, електрочайники, холодильник, інтернет зв'язок, розетки для підзарядки мобільних телефонів). Для дітей створили ігрову кімнату, а також при потребі можна підібрати гуманітарний одяг та взуття. Для всіх людей організували харчування. Посильну допомогу для створення даного пункту надали міжнародні партнери: Aevis Foundation, Frankfurt Zoological Society Zoological Society (Німеччина), Fundația Conservation Carpathia (Румунія), а також місцеві активісти, мешканці та підприємці – інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Мешканців Львівщини запрошують відвідати природний парк «Сколівські Бескиди»
11 лютого 2022
Національному природному парку «Сколівські Бескиди» – 23 роки. Це природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, яку створили згідно з Указом Президента від 11 лютого 1999 року. Площа парку складає 35684 га. Половину площі займають хвойні ліси. У межах парку пролягають такі туристичні маршрути як: «На гору Лопата», «Коростів – Красне – Парашка», «Сколе – Парашка», «Сопітські мандри від водоспаду до полонини», «Карпатські полонини – Тустань», велосипедний маршрут «Сколе – Ключ – Скелі Довбуша – Болехів – Стрий» (62 км), історико-пізнавальний маршрут «Нижнє Синьовидне – Труханів – гора Ключ – Сколе» (20 км). Деякі маршрути можна подолати на велосипедах або автомобілі. Багато маршрутів починаються зі Сколе, або ж включають у себе об'єкти неподалік від міста. Наприклад, «На гору Лопата» – маршрут на 12 км, який передбачає відвідування водоспаду Кам'янка та Журавлиного озера. Також у парку облаштовано 8 рекреаційних зон та 2 туристичні притулки, створено еколого-просвітницькі та еколого-інформаційні центри, шкільні лісництва. На території парку можна побачити водоспади, лісові озера, багатовікові ялинові, букові і смерекові ліси, зустріти оленів, зубрів, козуль, диких кабанів. Загалом 140 видів птахів, 50 видів ссавців знайшли притулок у цьому незайманому куточку природи. Найвища точка Сколівських Бескидів має назву Парашка. Висота гірської вершини – 1268 метрів. Поблизу Сколівських Бескидів досить багато відомих курортів, таких як Славське, Сколе, Східниця. Парк створили з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне значення. Детальніше про послуги, які надає парк, можна дізнатися на сайті за посиланням або на сторінці у Facebook.
19-річний жидачівський важкоатлет встановив світовий рекорд
4 жовтня 2021
19-річний український важкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу з Жидачева Богдан Гоза виборов золото на чемпіонаті Європи серед юніорів. У сумі двоборства представник Львівщини підняв 400 кг. У ривку Богдан Гоза підняв 190 кг, що стало новим європейським та світовим рекордом серед юніорів. Цікаво, що попередній рекорд також належав Богдану. У поштовху жидачівський важкоатлет підняв 210 кг. Богдан навчається у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського та Львівській школі вищої спортивної майстерності. Його тренують Андрій та Володимир Гентоші. Цьогоріч у травні Богдан став віцечемпіоном світу серед юніорів до 20 років. У 2019 році жидачівський важкоатлет став чемпіоном Європи серед юнаків до 17 років та срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів. Нагадаємо, раніше бронзу на змаганнях у поштовху у ваговій категорії до 81 кг виборола львівська важкоатлетка Ельвіра Борозна. У сумі двоборства вона показала результат четвертий результат, піднявши 193 кг.
Представники національних парків «Бойківщина» та «Сколівські Бескиди» взяли участь у навчальному семінарі
5 липня 2021
Представники НПП «Бойківщина» та НПП «Сколівські Бескиди» взяли участь у дводенному навчальному семінарі «Розвиток моніторингу біорізноманіття в природоохоронних територіях Карпатського регіону», який відбувся у м. Косів на базі НПП «Гуцульщина». Під час заходу природоохоронці ознайомилися з інструментарієм «SMART» та його впровадженням у роботу в межах природоохоронних територій для збору та аналізу польових даних; методикою моніторингу крупних ссавців у літній період та методикою біоакустичного моніторингу та моніторингу кажанів. У другий день заходу учасники змогли опанувати на природі засвоєні раніше теоретичні знання. Відтак працівники національних природних парків Львівщини зможуть якісніше вести природоохоронну роботу та сприяти збереженню природного біорізноманіття Львівщини.
Національний природний парк “Сколівські Бескиди” можна відвідати онлайн
20 січня 2021
Віртуальний туристичний маршрут Національного природного парку “Сколівські Бескиди” створили Міндовкілля та Google Україна. Відтак, кожен охочий може здійснити онлайн подорож та побачити такі об’єкти як: Крушельницьке лісництво, Мертве озеро та Палац Гредлів. “Оцифровані національні парки – це крок для промоції захоплюючих українських краєвидів та заохочення туристів відвідати цю місцевість”, - підкреслив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Зазначимо, Національний природний парк «Сколівські Бескиди» завершив проект впорядкування мереж із 19 екологічних стежок та туристичних маршрутів для активного туризму, зокрема пішохідних і велосипедних. Загальна протяжність усіх шляхів– 146 км, кожен тривалістю походу від 1 до 6 годин. На кожному зішляхів встановлені початкові, проміжні й кінцеві інформаційні стенди, проведено ознакування зі знаками напрямку та орієнтування. Проект профінансовано за рахунок цільового фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету. Загалом у 2020 році Львівщина інвестувала у розвиток інфраструктури і промоцію Національного природного парку «Сколівські Бескиди» майже 6 млн грн. Оксана Буй
Важкоатлет з Жидачівщини встановив новий рекорд України
10 лютого 2020
Днями у Коломиї завершився Чемпіонат України з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, повідомляють в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА. У ваговій категорії до 109 кг рекордсмен світу та Європи серед юнаків Богдан Гоза у сумі двоборства показав результат 356 кг. Таким чином уродженець Жидачівщини встановив новий рекорд України у ривку - 166 кг у ваговій категорії до 109 кг. Зазначимо, що Богдана тренують Андрій та Володимир Гентоші. У ваговій категорії до 81 кг перемогу виборов Анатолій Горідько – сума 308 кг. Також срібною призеркою цього чемпіонату серед юніорів до 20 років стала представниця Львівщини Ельвіра Борозна – сума 169 кг.
Ярослава Магучіх встановила у Львові світовий рекорд зі стрибків у висоту
20 січня 2020
Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх встановила світовий рекорд зі стрибків у висоту у приміщенні на «Меморіалі Дем‘янюка» у Львові. Спортсменка побила світовий рекорд U20, піднявшись на 2,01 м. Нагадаємо, що українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала наймолодшою стрибункою в історії, яка підкорила планку на висоті 2 метри. На сьомому етапі "Діамантової ліги" в американському Юджині вона посіла третє місце. Зазначимо, що «Меморіл Олексія Дем’янюка» - змагання, що проводяться в пам’ять відомого українського спортсмена, майстра спорту міжнародного класу, учасника ХХІІ Олімпійських Ігор 1980 року, володаря кращого результату світу у сезоні 1981р., який трагічно загинув в 1999 році. Особливістю змагань «Меморіал О.Дем’янюка» є участь в них як юних спортсменів-початківців так і відомих атлетів: учасників, призерів та переможців Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.
У національному природному парку «Сколівські Бескиди» з’явилась власна метеостанція
15 жовтня 2019
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» в межах виконання мікропроєкту придбав метеостанцію «METEOTREK». Це комплекс, що складається з апаратної та програмної частини і комп’ютера. Про це інформують у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Джерелами фінансування даного проєкту є: 30,59 тис грн – кошти обласного бюджету, 27,34 тис грн – кошти національного парку, 3,25 тис грн – внесок місцевої Громадської екологічної організації «Природа». Метеостанція - високотехнологічне обладнання призначене для збору даних про погодні умови та передачі цієї інформації по GPRS-каналу. За допомогою цієї метеостанції можна не лише збирати дані, але й формувати короткотермінові прогнози погоди. Вимірювальна інформація перетворюється в цифрові й аналогові сигнали, надходить до основного блоку, де обробляється, зберігається в незалежній пам’яті та передається на сервер. Відображення результатів вимірювання, їх зберігання, обробка й аналітика відбувається за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Метеостанція в режимі реального часу визначає: температуру та вологість повітря, атмосферний тиск по барометру, швидкість і напрямок вітру, опади та передає дані на монітор пульту, який знаходиться в офісі парку. Вона фіксує переміну погоди за останні 25 днів та визначає прогноз погоди на 3 дні. Всі дані зберігаються в базі комп’ютера, що дозволить використовувати їх для відповідного розділу Літопису природи. Метеостанція видає також сигнали тривоги, щоб попередити про небезпеку, таку як: сильний вітер, морозні температури, кількість дощу, повені, спеку.
На Львівщині встановили рекорд України з перетягування трамваїв
23 серпня 2019
Сьогодні, у День Державного Прапора, навпроти залізничного вокзалу, львів’янин, чемпіон та рекордсмен світу Володимир Рекша, а також киянин, чемпіон та рекордсмен світу Сергій Конюшок, встановили рекорд України з перетягування трамваїв Концерну «Електрон». Атлети «Федерації стронгменів України» протягнули три трамваї загальною вагою 92 тонни 200 кілограмів на дистанцію 19 метрів 49 сантиметрів за 1 хвилину 45 секунд. “Цей вид спорту, стронгмен, по-особливому розвиває характер. Уже на другій чи третій секунді здавалось, що не ми тягнемо, а трамваї тягнуть нас. Але ми не здались, важливо було пережити цей старт. Ми щасливі, що нам вдалось це зробити і подарувати хороші емоції, своєрідне свято вам”, - зазначив після встановлення рекорду львів’янин Володимир Решка. Стронгмен припускає, що згодом з “Електроном” встановлюватимуть ще й світові рекорди. Додамо, що рекорд зафіксували: головний суддя «Федерації стронгмену України» , чемпіон світу Василь Вірастюк та представник «Національного реєстру рекордів України».
У Ведмежому притулку відзначать День Незалежності зверненням на захист тварин
21 серпня 2019
У суботу 24 серпня, у ведмежому притулку «Домажир» відбудеться акція «Ведмеді захищають ведмедів», де також планується встановлення національного рекорду. Метою заходу - є привернення уваги якомога більшої кількості людей до проблеми захисту бурого ведмедя, який включений до Червоної книги України. В одному місці зберуться усі, хто носить у корені прізвище «Ведмед», «Медвед», а також їхні друзі. Учасники дійства підпишуть Звернення і таким чином долучаться до порятунку ведмедів України, які страждають в неволі. Їх незаконно вилучають із дикої природи задля власної вигоди та утримають у жахливих умовах. Кожен підпис - це голос на захист бурого ведмедя та просування ідеї мирного співіснування людей із дикими тваринами. Офіційне відкриття події відбудеться о 14.00 год. На Лісовій галявині Притулку. Протягом усього дня відбуватимуться різні активності: майстер-клас з розпису Яворівської іграшки; виготовлення морозива для ведмедів; аквагрим для найменших; концерт та екскурсії. Захід відбудеться за підтримки управління туризму та курортів та департамент екології та природних ресурсів ЛОДА. Довідка: Ведмежий притулок «Домажир» - це проект Міжнародного благодійного зоозахисного Фонду FOUR PAWS, що базується у Відні (Австрія). Однією з ключових місій Фонду є збереження популяції бурого ведмедя в Європі та Азії. Основною ціллю організації в Україні є заборона незаконного жорстокого утримання ведмедів у неволі та створення наближених до природніх умов проживання тварин. Притулок організований як природний еко-освітній простір. Його перший камінь заклали у травні 2016 року. Зараз на території 10 га тут мешкає дванадцять ведмедів. В перспективі у Домажирі планується прихистити до 30 бурих ведмедів.