19-річний жидачівський важкоатлет встановив світовий рекорд
19-річний український важкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу з Жидачева Богдан Гоза виборов золото на чемпіонаті Європи серед юніорів. У сумі двоборства представник Львівщини підняв 400 кг.
У ривку Богдан Гоза підняв 190 кг, що стало новим європейським та світовим рекордом серед юніорів. Цікаво, що попередній рекорд також належав Богдану. У поштовху жидачівський важкоатлет підняв 210 кг.
Богдан навчається у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського та Львівській школі вищої спортивної майстерності. Його тренують Андрій та Володимир Гентоші.
Цьогоріч у травні Богдан став віцечемпіоном світу серед юніорів до 20 років. У 2019 році жидачівський важкоатлет став чемпіоном Європи серед юнаків до 17 років та срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів.
Нагадаємо, раніше бронзу на змаганнях у поштовху у ваговій категорії до 81 кг виборола львівська важкоатлетка Ельвіра Борозна. У сумі двоборства вона показала результат четвертий результат, піднявши 193 кг.
Новини за темою
Важкоатлет з Жидачівщини встановив новий рекорд України
10 лютого 2020
Днями у Коломиї завершився Чемпіонат України з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, повідомляють в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА. У ваговій категорії до 109 кг рекордсмен світу та Європи серед юнаків Богдан Гоза у сумі двоборства показав результат 356 кг. Таким чином уродженець Жидачівщини встановив новий рекорд України у ривку - 166 кг у ваговій категорії до 109 кг. Зазначимо, що Богдана тренують Андрій та Володимир Гентоші. У ваговій категорії до 81 кг перемогу виборов Анатолій Горідько – сума 308 кг. Також срібною призеркою цього чемпіонату серед юніорів до 20 років стала представниця Львівщини Ельвіра Борозна – сума 169 кг.
Ярослава Магучіх встановила у Львові світовий рекорд зі стрибків у висоту
20 січня 2020
Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх встановила світовий рекорд зі стрибків у висоту у приміщенні на «Меморіалі Дем‘янюка» у Львові. Спортсменка побила світовий рекорд U20, піднявшись на 2,01 м. Нагадаємо, що українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала наймолодшою стрибункою в історії, яка підкорила планку на висоті 2 метри. На сьомому етапі "Діамантової ліги" в американському Юджині вона посіла третє місце. Зазначимо, що «Меморіл Олексія Дем’янюка» - змагання, що проводяться в пам’ять відомого українського спортсмена, майстра спорту міжнародного класу, учасника ХХІІ Олімпійських Ігор 1980 року, володаря кращого результату світу у сезоні 1981р., який трагічно загинув в 1999 році. Особливістю змагань «Меморіал О.Дем’янюка» є участь в них як юних спортсменів-початківців так і відомих атлетів: учасників, призерів та переможців Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.
На Львівщині встановили рекорд України з перетягування трамваїв
23 серпня 2019
Сьогодні, у День Державного Прапора, навпроти залізничного вокзалу, львів’янин, чемпіон та рекордсмен світу Володимир Рекша, а також киянин, чемпіон та рекордсмен світу Сергій Конюшок, встановили рекорд України з перетягування трамваїв Концерну «Електрон». Атлети «Федерації стронгменів України» протягнули три трамваї загальною вагою 92 тонни 200 кілограмів на дистанцію 19 метрів 49 сантиметрів за 1 хвилину 45 секунд. “Цей вид спорту, стронгмен, по-особливому розвиває характер. Уже на другій чи третій секунді здавалось, що не ми тягнемо, а трамваї тягнуть нас. Але ми не здались, важливо було пережити цей старт. Ми щасливі, що нам вдалось це зробити і подарувати хороші емоції, своєрідне свято вам”, - зазначив після встановлення рекорду львів’янин Володимир Решка. Стронгмен припускає, що згодом з “Електроном” встановлюватимуть ще й світові рекорди. Додамо, що рекорд зафіксували: головний суддя «Федерації стронгмену України» , чемпіон світу Василь Вірастюк та представник «Національного реєстру рекордів України».
У Ведмежому притулку відзначать День Незалежності зверненням на захист тварин
21 серпня 2019
У суботу 24 серпня, у ведмежому притулку «Домажир» відбудеться акція «Ведмеді захищають ведмедів», де також планується встановлення національного рекорду. Метою заходу - є привернення уваги якомога більшої кількості людей до проблеми захисту бурого ведмедя, який включений до Червоної книги України. В одному місці зберуться усі, хто носить у корені прізвище «Ведмед», «Медвед», а також їхні друзі. Учасники дійства підпишуть Звернення і таким чином долучаться до порятунку ведмедів України, які страждають в неволі. Їх незаконно вилучають із дикої природи задля власної вигоди та утримають у жахливих умовах. Кожен підпис - це голос на захист бурого ведмедя та просування ідеї мирного співіснування людей із дикими тваринами. Офіційне відкриття події відбудеться о 14.00 год. На Лісовій галявині Притулку. Протягом усього дня відбуватимуться різні активності: майстер-клас з розпису Яворівської іграшки; виготовлення морозива для ведмедів; аквагрим для найменших; концерт та екскурсії. Захід відбудеться за підтримки управління туризму та курортів та департамент екології та природних ресурсів ЛОДА. Довідка: Ведмежий притулок «Домажир» - це проект Міжнародного благодійного зоозахисного Фонду FOUR PAWS, що базується у Відні (Австрія). Однією з ключових місій Фонду є збереження популяції бурого ведмедя в Європі та Азії. Основною ціллю організації в Україні є заборона незаконного жорстокого утримання ведмедів у неволі та створення наближених до природніх умов проживання тварин. Притулок організований як природний еко-освітній простір. Його перший камінь заклали у травні 2016 року. Зараз на території 10 га тут мешкає дванадцять ведмедів. В перспективі у Домажирі планується прихистити до 30 бурих ведмедів.
На Яворівщині готуються до встановлення рекорду
21 серпня 2019
У суботу, 24 серпня 2019 року, на День Незалежності о 12:00 год відбудеться встановлення національного рекорду з найдовшого Яворівського розпису у місті Яворів. Також відбудеться презентація у м.Новояворівськ. Автором розпису є Наталія Дюг. Долучитися до проекту можна у РНД «Сокіл» та Новояворівському міському краєзнавчому музеї. Яворівський розпис – це український народний промисел, який виник у XVIII столітті на території сучасного Яворівського р-ну Львівської області — центрі збуту розмальованих виробів із дерева, і має свої давні традиції. Найбільш часто він використовувався при прикрашанні скринь. Як правило, орнамент складався з рослинних і геометричних мотивів. Широко застосовувався яворівський розпис і на дерев'яних іграшках— кониках, метеликах, пташках, візочках, виготовлених з дерева із оригінальною конструкцією, механікою для кожної забавки, які за задумом були прості, реалістичні, привабливі.
У Радехові під час фестивалю «Куховарня RadoFest» встановили новий рекорд України
29 липня 2019
28 липня під час другого дня національно-патріотичного благодійного Західноукраїнського фестивалю «Куховарня RadoFest» офіційно встановили новий рекорд України з кількості начинок для вареників. Відтак, представники Національного реєстру рекордів України і члени експертної комісії зафіксували вареники, зроблені з 50 різними начинками. Також презентували локацію «Вишиванкова країна», у межах якої відбувся показ унікальних автентичних вишиванок Радехівщини. У волонтерській зоні організували торгівлю їжею, прикрасами в патріотичному стилі, а вилучені кошти в повному обсязі планують використати на підтримку захисників України. У локації «Гонорові господині» від народних домів Радехівської і Лопатинської ОТГ під музичний супровід троїстих музик усі охочі мали змогу поласувати стравою року - варениками від радехівських господинь. Чимало ігор, конкурсів і спортивних і змагань організували для дітей і молоді. На завершення фестивалю відбувся масштабний концерт аматорських і відомих українських естрадних гуртів.
Ведмежий притулок «Домажир» запрошує мешканців області долучитися до встановлення світового рекорду
12 липня 2019
Ведмежий притулок «Домажир» запрошує українців долучитися до встановлення національного та світового рекордів з носіями прізвищ на тематику ведмедів, які одночасно зберуться в одному місці. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА. Рекорд полягає в тому, щоб в один день і водночас зібрати понад 500 людей з усієї України з прізвищами Ведмідь і Медвідь, а також зі спільнокореневими (-вед, -мед) та підписати відповідну декларацію. Захід проведуть з метою привернення уваги української громадськості до проблеми захисту бурого ведмедя, що занесений до Червоної Книги України. Реєстрація рекорду відбудеться в День незалежності України 24 серпня у ведмежому притулку «Домажир». Для участі необхідна попередня реєстрація за посиланням.
Незрячі із Львівщини підкорили Говерлу та встановили новий рекорд України
8 липня 2019
У суботу, 6 липня, 21 особа з інвалідністю піднялась на Говерлу та підкорила найвищу вершину України. Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Відтак, незрячі встановили рекорд з підняття на гору Говерла найбільшої групи людей з інвалідністю по зору. Піднятись на Говерлу та зійти з неї мандрівникам вдалось за понад 8 годин. Наприкінці маршруту, Національний Реєстр Рекордів вручив учасникам сертифікат, що підтвердив новий встановлений рекорд. Ініціатор сходження - Львівська обласна організація УТОС. Зазначимо, що реалізація цього заходу відбулася в межах проекту «Долаємо вершини разом», який отримав фінансову підтримку передбачену заходами Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки. Основна мета проекту - інтеграція осіб з інвалідністю в суспільство, надання можливості до самореалізації.
У Яворові встановлять національний рекорд з виконання попурі пісень Володимира Івасюка
27 Червня 2019
28 червня, у День Конституції України, на Літній сцені РНД «Сокіл» м. Яворова відбудеться І районний фестиваль сучасної української пісні «У долі своя весна», присвячений Володимиру Івасюку. Під час фестивалю встановлять Всеукраїнський рекорд з виконання попурі пісень Володимира Івасюка за участю військових оркестрів. Фестиваль, за словами організаторів, має на меті вшанування пам’яті видатного українського композитора і поета Володимира Івасюка, популяризувати його музичну спадщину, внесок у розвиток національної культури і мистецтва, а також пошук і відкриття творчо обдарованих виконавців та авторів української пісні. Програма 19:00-20:00 Гала-концерт переможців фестивалю та нагородження 20:00-21:00 Концертна програма від запрошених гостей : Маріанна Ільків- поетеса, композитор , солістка вищої категорії військового духового оркестру Національної академіі сухопутних військ ім. гетьмана П.Сагайдачного,засновниця Мистецької школи " ILkiv School", відома українська співачка та мистецька школа «ILkiv school”,дует «GLORIA»,Вікторія Козак ,школа танцю «Едельвейс»,модельної школи «ModЕльфик». Хедлайнер фестивалю – Софія Федина – українська співачка і телеведуча, активний громадський діяч (голова Світової федерації українських лемківських об'єднань, ГО «Українська справа», член обласного проводу Конгресу українських націоналістів). Кандидат політичних наук (спеціалізація: міжнародні відносини та дипломатична служба). Доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка і голос Майдану. 21:00- 21:20 Встановлення Всеукраїнського рекорду з виконання попурі пісень В.Івасюка за участю військових оркестрів 184 Навчального центру та 24 ОМБ. «Я піду в далекі гори» «Лиш раз цвіте любов» «Водограй» «Червона рута» 21:20-21:40 Виступ військових оркестрів 21:40-23:00 AFTER PARTY за участю гурту ПУШ-АП та Борислави Білозерківської Адреса: Львівська обл.,м.Яворів вул.Івана Франка ,10 Контакти оргкомітету: 0677403510 начальник відділу культури,туризму,молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації Наталія Лялюк.
Пам’ятник наплічнику у Львові потрапив у Книгу рекордів України
17 травня 2019
Львівський пам’ятник наплічнику потрапив у Книгу рекордів України як «Перший пам’ятник наплічнику». Офіційна церемонія відбулася вчора, 16 травня, у подвір'ї географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Довідково: 14 травня 2012 року у подвір'ї географічного факультету було встановлено перший у світі пам’ятник наплічнику. Виготовлений він в натуральну величину (висотою 90 см та шириною 50 см) методом художнього кування, з чорного металу, який потім оцинкували та полакували. До наплічника прикріплені туристичні черевики, килимок і спальний мішок. Наплічник стоїть на постаменті з природного каменю – пісковика. Пам’ятний знак виготовили в кузні “Шейк”.Фінансував це український виробник туристичного спорядження Терра Інкогніта.
Львівщина встановила рекорд за кількістю висаджених за один день дерев
15 квітня 2019
6 квітня спільно із громадською ініціативою “Добродій” Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства встановило рекорд України по найбільшій кількості висаджених дерев за один робочий день. Про це повідомив сьогодні під час апаратної наради начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. “Участь у рекорді взяли близько тисячі працівників, які висадили за 8 годин понад 72 тисячі дерев”, - зазначив Анатолій Дейнека. За його словами, до заходу були залучені Рава-Руський, Жовківський та Буський лісгоспи. Акцію із висадження дерев провели у межах Місячника благоустрою та збереження довкілля.
На Львівщині зафіксували новий рекорд України – найбільший рослинний Герб
12 квітня 2019
11 квітня на Сколівщині представники Національного Реєстру Рекордів України зафіксували новий рекорд України - "Найбільший Герб України з кипарисовика горохоплідного". Герб створений з кипарисовика горохоплідного на території садиби Крушельницького лісництва. Ідея створення такого живого герба виникла ще у 2010 році. Організатором цього рекорду є Національний природний парк «Сколівські Бескиди” Зазначимо, що вперше в історії Сколівського району зафіксовано та присвоєно таке звання.