Установчі збори Громадської ради при ЛОДА відбудуться 7 травня
Установчі збори Громадської ради при Львівській облдержадміністрації відбудуться у вівторок, 7 травня 2019 року, о 15:00 год. у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді (м. Львів, пл. Петрушевича, 2).
Реєстрація з 14.00 год. до 15.00 год.
На засіданні ініціативної групи для формування нового складу Громадської ради підбили підсумки перевірок документів кандидатів від ІГС, які подалися для участь в Установчих зборах.
Сформовано списки кандидатів до складу громадської ради, які братимуть участь в Установчих зборах та список представників ІГС, які не братимуть участь в Установчих зборах із зазначеними причинами.
Просимо зголоситися до ініціативної групи представникам ІГС, від яких участь в Установчих зборах братимуть особи з інвалідністю з метою підготовки належних умов у приміщенні за телефоном 2999-555.
Новини за темою
Громадська рада при ЛОДА співпрацюватиме з Молодіжною радою
15 грудня 2021
На черговому засіданні Громадської ради при Львівській ОДА члени ради визначили основні напрями співпраці з Молодіжною радою Львівщини. Як зазначив голова Громадської ради Андрій Болюбаш, Громадська рада повністю сприятиме Молодіжній раді у реалізації важливих проєктів в усіх галузях роботи постійних комісій Громадської ради. Зокрема, вже найближчим часом проведуть спільне засідання Громадської та Молодіжної рад при ЛОДА. Зазначимо, що Молодіжну раду при ЛОДА створили у жовтні. Як розповів голова Молодіжної ради Богдан Талатура, основними напрямками діяльності новоствореної Молодіжної ради в цей час будуть доопрацювання механізму стажування молоді у Львівській ОДА, створення можливості стажування у Львівській облраді, а також залучення молоді до обговорень рішень, які приймаються на рівні області у сфері молодіжної політики. Слід додати, що сьогоднішнє засідання Громадської ради було крайнім у цьому році. У зв’язку з цим, за сумлінну працю, високий професіоналізм та активну громадську діяльність голова Львівської ОДА Максим Козицький вручив подяки членам Громадської ради, зокрема: Писарчук Наталії (голові постійної комісії з питань економічної політики); Секелику Ігорю (голові постійної комісії з питань фінансів та внутрішньої політики); Дацьку Роману; Тращенку Олександру; Породку Ярославу. «Члени Громадської ради допомагають налагоджувати взаємодію між громадянським суспільством та владою, і добре розуміють потреби нашого регіону. Я щиро переконаний, що надалі подолання викликів, які перед нами стоятимуть, будуть побудовані на ефективній комунікації та реалізації всіх запланованих ідей. Важливо аби на засадах партнерства ми будували взаємодію та злагоджену роботу», - зазначив Максим Козицький. У свою чергу, за ефективну та якісну співпрацю, сприяння у формуванні та діяльності Громадської ради при Львівській ОДА голова Ради Андрій Болюбаш вручив подяку Максиму Козицькому, першому заступнику голови ЛОДА Андрію Годику та директору департаменту комункацій та внутрішньої політики Дмитру Посипанку. Також члени Громадської ради обговорили звіти постійних комісій Ради про роботу упродовж 2021 року та проблемні питання у галузях охорони здоров’я та архітектури області.
Затвердили План роботи на рік та вручили посвідчення експертам: відбулось засідання Громадської ради при ЛОДА
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, відбулось засідання Громадської ради при Львівській облдержадміністрації. В межах засідання голова Громадської ради Андрій Болюбаш вручив посвідчення експертам, які офіційно будуть залучені до роботи профільних комісій. Ними стали 34 особи. Також, члени Громадської ради затвердили План роботи на 2021 рік. З ним можна ознайомитись за посиланням. Зокрема, під час засідання представники ради обговорили питання, які стосуються медичної галузі, газопостачання, спортивної інфраструктури, земельних питань тощо. На підставі розглянутих питань, члени Громадської ради скерували відповідні звернення. Нагадаємо, що цього року, у травні, розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації затверджено новий склад Громадської ради у кількості 35 осіб.
Відбулось засідання Громадської ради при Львівській ОДА
16 липня 2021
Сьогодні, 16 липня, відбулось засідання Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. Так в межах засідання затвердили склад експертів Громадської ради та голів профільних комісій. Члени ради розглянули низку актуальних звернень, які стосуються зокрема медичної галузі, архітектурної спадщини, спортивної інфраструктури тощо. Також серед розглянутих питань – механізми взаємодії органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства. Тут виокремили проведення консультацій з громадськістю та громадську експертизу. Серед форм консультацій – публічне громадське обговорення, електронні консультації з громадськістю та вивчення громадської думки. Своєю чергою громадська експертиза – це інструмент, який надає право інстититутам громадянського суспільства: проводити експертизу та давати оцінку діяльності органів виконавчої влади, оцінювати ефективність прийняття і виконання такими органами рішень, готувати пропозиції щодо розв’язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади в роботі. Проводити громадську експертизу можуть інститути громадянського суспільства або Громадська рада. Нагадаємо, що перше засідання нової Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації відбулось 11 червня. Тоді головою став Андрій Болюбаш (ГО «Розвиток Громади»). Першим заступником обрали Василя Ільківа (Організація роботодавців «Об’єднання роботодавців «Добробут»»), заступниками - Лідію Бойчишин (Наукове товариство імені Шевченка), Михайла Яворського (ГО «Офіс ідей») та Андрія Іонова (Львівська обласна громадська організація («Вектор»).
Затвердили склад колегії та перелік постійних комісій Громадської ради при Львівській облдержадміністрації
17 Червня 2021
Сьогодні під час чергового засідання члени Громадської ради при Львівській облдержадміністрації затвердили склад колегії та перелік постійних комісій ради. Також розглянули ряд інших важливих питань. Зокрема, до складу колегії увійшли голова ради, його заступники, секретар та голови її постійних комісій – загалом 18 осіб. Затвердили перелік 12-ти постійних комісій Громадської ради при Львівській ОДА з питань: 1. Екології, природних ресурсів та агропромислового розвитку. 2. Освіти і науки, культури, національностей та релігій. 3. Архітектури, розвитку містобудування та капітального будівництва. 4. Діяльності правоохоронних органів та антикорупційної діяльності. 5. Молоді, дітей, спорту та туризму. 6. Економічної політики. 7. Охорони здоров’я. 8. Дорожнього господарства, транспорту та зв’язку. 9. Соціального захисту та цивільного захисту. 10. Розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства 11. Фінансів та внутрішньої політики. 12. Паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження. Також члени Громадської ради прийняли рішення направити звернення до новостворених райдержадміністрацій області щодо активізації процесу утворення при них громадських рад. «Дякую членам Громадської ради, які зібралися у такому чисельному складі та за майже одноголосні прийняття рішень. Завдяки злагодженій роботі зможемо забезпечити ефективну діяльність новоствореної Громадської ради», - зазначив голова Громадської ради Андрій Болюбаш.
Відбулось перше засідання Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації
11 Червня 2021
Сьогодні, 11 червня, провели перше засідання Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. «Громадська рада – це один з інструментів співпраці з громадськістю, що дозволяє враховувати думку та інтереси громадян в процесі формування регіональної політики. Ми маємо спільне й основне завдання – допомагати людям, які тут мешкають, а також більш комплексно сприяти розвитку області у всіх галузях. Ми готові спільно з Громадською радою вирішувати ці питання та напрацьовувати стратегічні речі. Маємо бути небайдужими та дієвими у налагодженні конструктивної та ґрунтовної співпраці органів влади з інститутами громадянського суспільства»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області привітав новий склад Громадської ради. «Вітаю новообраний склад Громадської ради при Львівській облдержадміністрації. Дякую за те, що займаєте активну позицію. Твердо переконаний, що розвиток громадянського суспільства буде для кожного з нас серед пріоритетів під час спільної діяльності»,- зазначив Максим Козицький. Так, під час засідання обрали голову Громадської ради. Ним став Андрій Болюбаш (ГО «Розвиток Громади»). Першим заступником обрали Василя Ільківа (Організація роботодавців «Об’єднання роботодавців «Добробут»»), заступниками - Лідію Бойчишин (Наукове товариство імені Шевченка), Михайла Яворського (ГО «Офіс ідей») та Андрія Іонова (Львівська обласна громадська організація («Вектор»). Секретарем стала Любов Ісарик (громадська організація «Центр «Історичні діалоги»»). Наступне засідання Громадської ради відбудеться 17 червня. На ньому планують розглянути Положення про Громадську раду та затвердити комісії. Довідково: Відповідно до Типового положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №996 від 10 листопада 2010 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (зі змінами) та за результатами проведення рейтингового електронного голосування, яке відбувалось з 12 по 15 травня, визначили новий склад Громадської ради. Відтак, розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 травня 2021 №410/0/5-21 «Про затвердження складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації» затвердили новий склад Громадської ради адміністрації у кількості 35 осіб. Відповідно до пункту 19 Типового положення голова громадської ради обирається з-поміж членів ради на її першому засідання.
Результати голосування за новий склад Громадської ради оновили
18 травня 2021
На засіданні ініціативної групи з підготовки формування нового складу Громадської ради 17 травня підбили підсумки голосування за кандидатів до Громадської ради. Голосування відбувалося з 12 по 15 травня 2021 року на платформі «Election runner». Представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації зазначили, що участь у голосуванні взяли 127 осіб зі 133 кандидатів. Зокрема, програмою «Election runner» були проаналізовані та визначені 9 бюлетенів, які пов‘язані між собою «відбитком пальця на пристрої». Відтак, на засіданні ініціативної групи було прийняте рішення про відхилення 9 бюлетенів та оновлено результати голосування, з якими можна ознайомитись за посиланням.
Обрали членів Громадської ради при ЛОДА
15 травня 2021
З 12 по 15 травня відбувалось рейтингове електронне голосування за кандидатів до складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. «Серед 133 кандидатів було обрано 35 представників інститутів громадянського суспільства, які увійдуть до нового складу Громадської ради при ЛОДА. На підставі результатів рейтингового електронного голосування буде затверджено склад розпорядженням голови Львівської ОДА. Вже на першому засіданні Громадської ради оберуть голову та його заступників», - повідомив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко. Голосування відбувалось на платформі «Election runner». Нагадуємо, Громадська рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політики. З результатами рейтингового електронного голосування можна ознайомитись за посиланням.
Голова Громадської ради при ЛОДА прозвітував про проведену роботу
11 травня 2021
Сьогодні, 11 травня, голова Громадської ради при Львівській облдержадміністрації прозвітував про проведену роботу на посаді. З травня 2019 до травня цього року обов’язки голови виконував Андрій Болюбаш. Подякував за працю Громадській раді попередньої каденції та зокрема його голові перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, який наголосив на важливості синергії дій громадськості та влади. «Дякую членам Громадської ради при ЛОДА, зокрема голові Андрію Болюбашу, за реалізовані проєкти та роботу у сфері розвитку взаємодії влади та громадськості. Неодноразово ви демонстрували чітку позицію, що давала змогу розуміти актуальні проблеми суспільства області та шукати шляхи їх вирішення. Дякую за співпрацю та активну громадянську позицію. Бажаю надалі не втрачати натхнення і працювати задля розвитку області, бо як показує досвід без розвиненого громадянського суспільства складно говорити про успішну державу. Лише спільно ми можемо працювати задля розвитку Львівщини», - зазначив перший заступник. Відтак, Андрій Болюбаш окреслив завдання, які ставила перед собою Громадська рада при ЛОДА. Це можливість участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, захист інтересів громадян при прийнятті владних рішень, безпосередня комунікація між суспільством і владою, розв’язання проблем населення у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування. За цей час до складу Громадської ради входили 279 осіб, членами правління були 41 особа. Серед ініціатив Громадської ради: публічне обговорення у 2019 році кандидатів на посаду заступників очільника Львівщини за участі членів громадської ради, проведення у цьому ж році Форуму Громадських рад області, який об’єднав представників громадських рад з різних районів області та налагодження тісної співпраці між ними. Голова комісії з питань сімейної політики та захисту прав дітей громадської ради при ЛОДА Галина Царьова стала головним організатором першого міжвідомчого Форуму ділового спілкування та партнерства «Together for child». В межах заходу обговорили комплексні моделі виховання дітей у чотирьох панелях: освітній, корекційно-реабілітаційній, медичній та юридично-соціальній. Також це активна громадська, освітня та культурна діяльність, волонтерська допомога у боротьбі проти COVID-19. Переглянути трансляцію звіту можна за посиланням.
У рейтинговому електронному голосуванні братимуть участь 133 кандидати до складу Громадської ради
29 квітня 2021
На засіданні ініціативної групи з формування нового складу Громадської ради при Львівській облдержадміністрації розглянули документи від інститутів громадянського суспільства, які усунули недоліки згідно з вимогами, встановленими Типовим положенням про громадську раду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 (зі змінами). До рейтингового електронного голосування допущені 133 кандидати до складу Громадської ради. Також сформовано список представників інститутів громадянського суспільства, яким відмовлено в участі у рейтинговому електронному голосуванні із зазначеними підставами для відмови. Ознайомитись із списком кандидатів до складу Громадської ради та інформацією про кандидатів можна за посиланням. Інформуємо, що голосування відбуватиметься з 11:00 год 12 травня до 11:00 15 травня 2021 року на платформі «Election Runner».
Понад півтори сотні представників громадянського суспільства подались до участі у новому складі Громадської ради при Львівській ОДА
15 квітня 2021
Завершився прийом документів від представників інститутів громадянського суспільства для участі у формуванні нового складу Громадської ради при облдержадміністрації. Загальна кількість поданих заявок від кандидатів - 158. Інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА. Кількісний склад Громадської ради відповідно до Типового положення про громадську раду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 (зі змінами), становитиме не більше 35 осіб, які визначатимуться шляхом електронного рейтингового голосування з 12 до 15 травня 2021 року на платформі «Election Runner». «Тобто кожний кандидат отримає посилання з унікальним «індикатором виборця» та «ключем виборця» і зможе проголосувати лише один раз за 35 осіб. Зокрема, Львівська обласна державна адміністрація відмовилась проводити Установчі збори у зв'язку з карантинними обмеженнями через пандемію», - розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації Дмитро Посипанко. Варто зауважити, що перед початком проведення голосування у департаменті проведуть серію онлайн-роз’яснень для кандидатів щодо процедури електронного рейтингового голосування. Відтак, ініціативна група до 19 квітня 2021 року перевірятиме документи кандидатів до складу Громадської ради на відповідність встановленим вимогам. Опісля на засіданні сформує остаточний список інститутів громадянського суспільства з пропозицією усунути виявлені недоліки. Відповідно протягом 5 календарних днів, а саме з 20 до 24 квітня кандидати матимуть можливість усунути виявлені недоліки. «Вчора, 14 квітня, відбулося друге засідання ініціативної групи, представники якої роблять усе можливе, щоб якісно перевірити подані документи та завершити процес формування складу Громадської ради», - зауважив голова ініціативної групи з підготовки формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації Анатолій Шалаєв. Уся детальна інформація щодо формування Громадської ради при Львівській облдержадміністрації та усунення виявлених недоліків у поданих документах буде надсилатись на електронні адреси кандидатів.
Відбувається формування нового складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації
26 березня 2021
Львівська облдержадміністрація з метою забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політикиоголошує прийом документів для формування нового складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. Документи приймаються з 26 березня по 12 квітня 2021 року. Формування нового складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації відбуватиметься шляхом рейтингового електронного голосування орієнтовно з 12 травня по 15 травня 2021 року. Запрошуємо інститути громадянського суспільства подавати кандидатури до нового складу Громадської ради при Львівській облдержадміністрації. Для участі в рейтинговому електронному голосуванні до ініціативної групи подається заява, складена у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства (приклад). До заяви додаються: рішення, про делегування для участі в рейтинговому електронному голосуванні представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради (рішенняприйняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства) (приклад); заява делегованого представника інституту громадянського суспільства з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”, підписана ним особисто (приклад); біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, числа, місяця, року і місця народження, громадянства, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, відомостей про освіту, наявність наукового ступеня, трудову та/або громадську діяльність, контактної інформації (поштової адреси, номера телефону, адреси електронної пошти (за наявності) (приклад); мотиваційний лист делегованого представника інституту громадянського суспільства, в якому наводяться мотиви бути обраним до складу громадської ради та бачення щодо роботи у такій раді; фото делегованого представника інституту громадянського суспільства, а також посилання на офіційний веб-сайт інституту громадянського суспільства, сторінки у соціальних мережах (за наявності); відомості про результати діяльностіінституту громадянського суспільства (проведені заходи, дослідження, надані послуги, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання відповідному органу виконавчої влади письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної, регіональної політики у відповідній сфері та інформування про них громадськості, річний фінансовий звіт (за наявності) тощо) протягом шести місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради (приклад); відомості про місцезнаходження, адресу електронної пошти, номер контактного телефону (приклад). Делегований представник інституту громадянського суспільства може подати до ініціативної групи копії документів, що підтверджують освітній та професійний рівень, досвід роботи (за наявності). Заява та згода на обробку персональних даних з підписом надсилається у сканованому вигляді, рішення про делегування надсилається з підписом та печаткою у сканованому вигляді, а всі інші документи, які додаються до заяви надсилаються в електронну вигляді на адресу: communicationloda@gmail.com з приміткою «Документи кандидата до Громадської ради при ЛОДА». Відповідальна особа за прийом документів: Шумей Уляна. Надання консультацій з питань подачі документів за телефоном: 2 999 555 щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 09:00 до 18:00 (пт. з 09:00 до 17:00), перерва з 13:00 до 14:00. Вимоги до інститутів громадянського суспільства та кандидатів До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, засобів масової інформації (далі – інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку та які не менше шести місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради проводять заходи, дослідження, надають послуги, реалізують проєкти тощо на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До складу громадської ради можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є фахівцями у відповідних сферах, що підтверджується наявністю відповідної освіти, наукового ступеня, публікацій, досліджень, а також інформацією про участь у реалізації проєктів не менш як за 12 місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради. Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах або рейтинговому електронному голосуванні делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради. Пов’язані інститути громадянського суспільства (два і більше інститути громадянського суспільства мають одного і того ж керівника чи спільних членів керівних органів тощо) не можуть делегуватисвоїх представників до складу однієї громадської ради. До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування. Членство в громадській раді є індивідуальним. За результатами голосування 35 кандидатів, які наберуть найбільшу кількість голосів будуть включені до нового складу громадської ради. Відповідальність за достовірність поданих документів (відомостей) несуть інститут громадянського суспільства, який делегує свого представника для участі в установчих зборах або рейтинговому електронному голосуванні, а також делегований представник інституту громадянського суспільства. Інформація про інститут громадянського суспільства перевіряється ініціативною групою. Формування громадської ради відбувається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 (зі змінами). Окрім цього, 23 березня 2021 року на засіданні ініціативної групи з підготовки формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації обрано головою ініціативної групи Анатолія Шалаєва (молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» м. Новий Розділ) та секретарем – Уляну Шумей (відділ комунікацій з громадськістю департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації). Склад ініціативної групи затвердженийрозпорядженням голови облдержадміністрації №218/0/5-21 від 19.03.2021.
Зміну системи фінансування медзакладів обговорили з громадськістю
2 березня 2020
Питання реформування медицини та тарифів на медичні послуги порушили сьогодні під час чергового засідання Правління Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. У межах засідання заступник голови Львівської ОДА Іван Собко поінформував присутніх про перебіг процесу реформування на Львівщині. «Сенс реформи у тому, щоб змінити систему фінансування медзакладів. Держава ставить правильний акцент на тому, щоб раціонально використовувати бюджетні кошти. Ми на обласному рівні робитимемо спільно із громадськістю все, що від нас залежить, але наша позиція незмінна – втілювати непопулярні рішення для позитивного результату. Реформа медицина – один із найскладніших викликів для усіх. Варто зазначити, що наші медичні заклади справляються із цим завданням», - наголосив Іван Собко. Керівник департаменту охорони здоров’я Андрій Васько також акцентував увагу присутніх на тому, що доступ до медичних послуг повинні мати усі мешканці Львівщини, а планувати штат закладу головні лікарі повинні так, щоб доступ до закладу був для усіх. «У п’ятницю закінчилося контрактування закладів із НЗСУ, а з 1 квітня припиняється державне фінансування закладів охорони здоров’я. Фактично до кінця цього тижня ми будемо бачити реальний фінансовий ресурс. Всі установи, що переведено у НКП, подались на фінансування згідно із пакетами служби здоров’я. Новий механізм фінансування виведе на позитивні показники ті лікарні, які лікують велику кількість пацієнтів. Лікарні, що не мають пацієнтів, будуть у збитках, адже Національна служба здоров’я не фінансуватиме їх», - зазначив Андрій Васько. Під час засідання Громадської ради порушили також питання ситуації у Львівській області із профілактикою інфекційних та вірусних захворювань.