У листопаді відбудеться музичний марафон Білорусь-Україна "Ми разом"
4 листопада за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться масштабний музичний марафон.
Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, присвятять захід українському та білоруському народам, які лишаються вірним своєму серцю, багатовіковій дружбі та прагненню свободи.
Концерт відбудеться на сцені київської концертної зали Stereo Plazа та транслюватиметься у прямому ефірі телеканалу М1.
“Білорусів та українців віками пов’язує спільна доля європейських цінностей. Тому у кращих європейський традиціях об’єднаємось у тому, чим живемо - музикою, бо ніщо так не зцілює, як культура”, - зазначив Міністр.
Серед заявлених учасників великого концерту такі гурти як: “Brutto Nostra”, “NAVIBAND”, “NAKA” (Білорусь), “БЕZ ОБМЕЖЕНЬ”, “Друга Ріка”, “СКАЙ”, “ДахаБраха”, “Kozak System”.
Розпочнеться музичний марафон о 20:00 годині.
Христина Дмитрик
Новини за темою
Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
1 квітня 2022
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану. Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників: - Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих. - Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній. - Процента ставка – 0% річних. - Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки; кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів. - Термін кредиту – 6 місяців. - Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року. - Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва). Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Оновлено: Італія, Румунія та Австралія нададуть Україні боєприпаси, військову техніку та фінансову підтримку
27 лютого 2022
Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про підписання резолюції про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду України. Про це Ді Майо повідомив у Twitter у неділю – пише «Європейська правда». "Я сказав своєму колезі Дмитру Кулебі, що щойно підписав резолюцію про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду Києва як конкретне вираження солідарності Італії та підтримки народу, з яким у нас братські стосунки", - зазначив Ді Майо у Twitter. Окрім того, як інформує Генштаб ЗСУ, уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військову техніку, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Речник Уряду Румунії Дан Кербунару повідомив, що окрім боєприпасів та військової техніки (бронежилети, каски), Румунія також допоможе Україні паливом та другим траншем медичного обладнання та медикаментів на понад 3 млн євро. Уряд Румунії також висловив готовність прийняти поранених українців у військових госпіталях. Оновлено: у свою чергу Австралія надала Україні летальну військову допомогу у боротьбі з вторгненням російських військ. Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що на підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію.
На підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію
27 лютого 2022
«Ми отримуємо зброю, ліки, продукти, дизель, гроші. Сформована потужна міжнародна коаліція на підтримку України. Антивоєнна коаліція», - повідомив у своєму зверненні до українців Президент Володимир Зеленський. Зокрема, він зазначив, що були дуже предметні розмови з Прем'єр-міністром Нідерландів, Президентом Грузії, прем'єр-міністрами Чехії та Словаччини, Прем'єр-міністром Великої Британії Джонсоном. Кожна розмова додала конкретики до обороноздатності нашої держави й міцності наших військових. Німеччина оголосила про постачання 1000 протитанкових гранатометів та 500 «Стінгерів» з додатковими боєкомплектами. Бельгія дає 5000 кулеметів та 5 мільйонів набоїв, а ще майже 4000 тонн палива. Завдяки активній дипломатії домоглися від усіх європейських країн рішення про відключення Росії від SWIFTу. «Дякуємо Президентові Польщі Анджею Дуді за особисте лідерство у питанні надання членства Україні в Євросоюзі. Дуже потрібною є й щоденна допомога Польщі нашій країні», - зазначив Президент. «Маємо називати речі своїми іменами. Злочинні дії Росії проти України мають ознаки геноциду. Про це я говорив із Генсеком ООН. Росія – на шляху зла. Світ має прийти до позбавлення Росії права голосу в Радбезі ООН. Українці! Ми чітко знаємо, що захищаємо. Ми точно переможемо. Слава кожному нашому солдату! Слава Україні!», - наголосив Володимир Зеленський. Зазначимо, що мирні мітинги на підтримку України пройшли в Кракові, Тбілісі, Барселоні, Лондоні, Празі, Тель-Авіві, Парижі, Нью-Йорку, та в інших містах, в тому числі у росії. Фото: Радіо Свобода
Збільшили обсяг фінансування на підтримку фермерів
16 листопада 2021
Сьогодні на черговій сесії Львівської обласної ради депутати підтримали запропоновані департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік. Зокрема, зміни в програмі передбачають збільшення обсягів фінансування на фінансову підтримку для: - виробників нішевих культур (жито, гречки, вівса та зернобобових культур) на здешевлення 50% вартості придбання високо репродукційного насіння; - фермерських господарств, засновниками яких є учасник АТО (ООС), на отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь; - виробників органічної продукції на здешевлення вартості сертифікації; - надання пільгових кредитів під 5% річних на реалізацію бізнес-планів. «Перерозподіл коштів між заходами Комплексної програми дозволить надати підтримку фермерським господарствам засновниками яких є учасники АТО (ООС), малим виробникам органічної продукції та сільськогосподарським виробникам, які вирощують жито та гречку в повному обсязі до заявленої потреби. В цілому внесені зміни сприятимуть ефективному використанню коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання програми» - зазначила заступник директора департаменту Людмила Гончаренко.
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики, – Роман Лещенко
10 листопада 2021
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив під час круглого столу з аграріями на тему «Підсумки садівничого сезону 2021 року. Державна підтримка галузей садівництва й переробки. Проблеми галузі та шляхи їх вирішення». «Цьогоріч, окрім відновлення Мінагрополітики та впровадженням ринку землі, одним із найбільш важливих було питання перерозподілу державної підтримки. Ми сконцентрували підтримку для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників. І державна допомога в обсязі 4,5 млрд була розподілена на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, компенсацію кредитної ставки аграріям, підтримки фермерства, садівництва, зрошення», – розповів Роман Лещенко. Він зазначив, що минулого року Уряд виділив на підтримку садівництва 290 млн грн. Цьогоріч було збільшено обсяги фінансування до 450 млн грн і розширено й диверсифіковано власне програму підтримки: на закупівлю саджанців, шпалери, на холодильне обладнання. «Проте ми вже бачимо, що запит на компенсацію і обсяг реалізованих проектів більший, ніж обсяг державної підтримки. За результатами цього року ми окреслимо позицію щодо подальшої підтримки галузі. І, безумовно, на 2022 рік тема підтримки садівництва – в пріоритеті», – підкреслив він. За словами Романа Лещенка, Мінагрополітики керується декількома важливими факторами. Це створення робочих місць; створення якісно нової інфраструктури; забезпечення якісної продукції, зокрема з доданою вартістю та експортно орієнтованої. Міністр також згадав стосовно проблематики з ціноутворенням. «Тому наприкінці листопада відбудеться Аграрно-експортний штаб, аби виробити експортну позицію, насамперед щодо продуктів садівництва та ягідництва», – анонсував Роман Лещенко. Міністр запросив усіх аграріїв до діалогу та внесення своїх пропозицій для спільного розв'язання окреслених питань.
Онлайн-марафон «Україна надихає» до 30-річчя незалежності України переглянули 3,5 млн осіб в різних країнах світу
6 вересня 2021
3,5 млн осіб в усіх куточках світу – від Австралії до Канади – стали глядачами англомовного онлайн-марафону «Україна надихає», який Міністерство закордонних справ підготувало до 30-ї річниці незалежності нашої держави. Марафон був розрахований на іноземну аудиторію та транслювався через соціальні мережі МЗС, закордонних дипломатичних установ України та ДУ «Український інститут» протягом усієї доби 24 серпня 2021 року в усіх 24 часових поясах. Проєкт є одним із заходів зовнішньополітичного відомства у сфері публічної дипломатії, покликаних змінювати стереотипні уявлення про нашу державу, що формувалися протягом багатьох десятиріч і не відображають тих позитивних змін, які мали місце з часу набуття незалежності та дійсно здатні вразити й надихнути. Глядачі побачили, що сучасна Україна – це динамічна, креативна, інноваційна держава, яка стрімко розвивається. Що тут цінують свободу та різноманітність, а потенціал та можливості для реалізації нових ідей і проєктів є безмежними. У межах марафону іноземна аудиторія також мала можливість дізнатися реальні факти про незаконну анексію Російською Федерацією українського Криму, який неодмінно буде звільнений від тимчасової окупації.
5-й Міжнародний фестиваль LvivMozArt запрошує поціновувачів класичної музики
21 серпня 2021
Упродовж 26-29 серпня у Львові відбудеться одна з найяскравіших музичних подій року – 5-й Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. Він приурочений до 230 річчя з дня народження Франца Ксавера Моцарта – композитора, піаніста та диригента, життя якого було тісно пов’язане зі Львовом. Вперше після тріумфального дебюту у Байройті у Львові диригуватиме Оксана Линів, всесвітньовідома диригентка, арт-директорка та співзасновниця фестивалю. У програмі фестивалю: 26.08. Святковий концерт-відкриття у Львівській опері, на якому прозвучить прем'єра першої кантати Ф. К. Моцарта та найвідоміші арії з творів В. А. Моцарта та Д. Бортнянського. 27.08. Концертна програма «За межі»: світова прем'єра «Космічної Симфонії» першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич із мультимедійним супроводом із використанням ілюстрацій Соні Делоне. 28.08. «Ковчег Україна: 10 століть української музики». Концерт-візитівка країни, що презентує 10 століть української музики. В унікальній постановці об'єднані шедеври фольклору, українського бароко, симфонічної класики та сучасної музики від зіркових виконавців. У проекті беруть участь гурти Dakha Brakha, Хорея Козацька, KURBASY, солісти: Оксана Нікітюк, Уляна Горбачевська, Домініка Чекун та ін., Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU, Хор “Дударик”, Камерний дівочий хор КССМШ ім. Лисенка Окрім більше 15 масштабних і камерних концертів, що об’єднають симфонічну, камерну, хорову, експериментальну та електронну музику із відеопроекціями та театралізованими перформансами, у рамках фестивалю відбудуться також численні спеціальні заходи до 230-річчя Франца Ксавера Моцарта: Препрезентація видання "Моцарт-син. Життя Франца Ксавера у подорожньому щоденнику і листах" в упорядкуванні Оксани Линів (спільно з Видавництво Старого Лева). Наук. ред. Роксолана Гавалюк. Виставка “Моцарт і Львів: історія та сьогодення”, де будуть представлені унікальні архівні знахідки, літографії та нотні видання часів Моцарта, у тому числі ті, якими користувався він сам, а також твори сучасного мистецтва, присвячені йому та музиці. Кураторка Ірина Гірна, наук. кураторка Роксолана Гавалюк. Презентація алегоричної скульптури Францу Ксаверу Моцарту віденського скульптора Себастіана Швайкерта. Спеціально до події український композитор Богдан Сегін написав святкову «Меланхолійну кантату на честь львівського Моцарта», світова прем'єра якої відбудеться 26 серпня на площі Маланюка, де буде встановлено пам’ятник. Презентація AR-додатку “Discover Mozart in Lviv”, створеного завдяки інноваційному партнеру фестивалю Visa. Додаток дозволить ознайомитися та інтерактивно взаємодіяти з локаціями, що пов'язані з перебуванням Моцарта-молодшого у Львові, побачити об’єкти доповненої реальності, які розкриватимуть настрій і дух часів Моцарта. Проект Digital Conductor від інноваційного партнера фестивалю Visa. Технологія дозволить спробувати себе у ролі диригента, обрати твір і продиригувати віртуальним оркестром. Міжнародна онлайн-конференція "Об'єднані Моцартом" за участі українських музичних науковців, членів товариства European Mozart Ways та представників Stiftung Mozarteum Salzburg. Також заплановано 6 дитячих заходів, серед яких квести, музичні заняття, дитячі концерти від програми MozArt Kids. Кураторка та диригентка дитячої програми українська диригентка Наталія Стець. Загалом фестиваль об’єднає 8 особливих локацій у м. Львів. Згадуючи перші заходи LvivMozArt, основним концертним майданчиком цього року буде колишнє трамвайне депо Lem Station. Новою локацією для додаткових заходів (прес-конференція, виставка, препрезентація видання, а також дитячі заходи) стане Музей Митрополита Андрея Шептицького (вул. Кривоноса, 1). Більше на сайті фестивалю https://lvivmozart.com/
Нуль відсотків річних на здійснення інвестиційної діяльності: у Львові презентують новий проєкт для підприємців
16 серпня 2021
Фонд розвитку підприємництва, завдяки якому в Україні реалізується ціла низка програм з підтримки фінансування мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), 2 вересня у Львові візьме участь у презентації пілотного проєкту “0% річних на реалізацію інвестиційних проєктів для мікро-, малого та середнього підприємництва Львівської області в рамках Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. До участі у презентації для ознайомлення з новим проєктом запрошують підприємців Львівщини. Додаткове відшкодування (компенсації) частини відсотків здійснюється шляхом зниження розміру компенсаційної процентної ставки до рівня 0 (нуль)% річних за наданими уповноваженими банками кредитами в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» на реалізацію інвестиційних цілей суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які перебувають на різних системах оподаткування та є зареєстрованими на території Львівської області в установленому законом порядку. Додаткове відшкодування здійснюють через Фонд розвитку підприємництва відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва в межах отриманих ним коштів, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію завдання Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки. Цільова аудиторія: підприємці мікро-, малого та середнього сектору, представники банків. Заявку на участь у заході можна залишити за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1RCv3vE_js-exfgXC7nUm1IiXr14671W7zzHpGi9CoHU/edit?usp=sharing Місце проведення: м. Львів, вул. Матейка, 6, зал «Львівський», 2-ий поверх, Premier Hotel Dnister Дата: 2 вересня 2021 рік. Реєстрація: 10:30 – 10:55 год. Початок заходу: 11:00 год. Організатори та партнери: Департамент економічної політики, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Фонд розвитку підприємництва Довідково: Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» широко представлена по всій країні, має високу популярність як серед банків, так і серед малого бізнесу. Зокрема, Львівщина станом на серпень 2021 року у трійці лідерів серед областей України з реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». За увесь час дії Програми у Львівській області банки-учасники видали понад 1800 кредитів на суму понад 4 млрд грн. І з цим показником Львівщина упродовж тривалого часу займає лідерські позиції серед регіонів України. Це свідчить про те, що бізнес області є активним і розуміє, як використовувати можливості державної підтримки. Успішна реалізація Доступних кредитів є надзвичайно важливою, оскільки це залучення значних коштів для розвитку підприємництва, створення нових робочих місць, що своєю чергою збільшить надходження податків у бюджети всіх рівнів.
В області стартував конкурс підтримки регіонального кінематографа
5 квітня 2021
Департамент комунікацій та внутрішньої політики обласної державної адміністрації оголошує конкурс на підтримку регіонального кінематографа. Конкурс відбувається у межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Він має на меті популяризацію та розвиток регіонального кінематографа як пріоритетного напряму державної політики в гуманітарній сфері. Переможцям надається дотація з обласного бюджету на створення кінопродукту. Початок конкурсу - 5 квітня 2021 року. Конкурс триває 60 календарних днів з моменту його оголошення. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється упродовж 30 календарних днів. Для участі заявники мають подати такі документи: - заяву на ім’я директора департаменту про участь у конкурсі у 2021 році у довільній формі; - кошторис на створення кіно у довільній формі; - сценарний план фільму у довільній формі; - аплікаційну форму; - установчі документи учасника конкурсу. До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області у встановленому чинним законодавством України порядку, які здійснюють неприбуткову діяльність (громадські об‘єднання, спілки, благодійні організації тощо). Для участі заявники подають документи за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 402, департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації. Більш детальну інформацію про умови проведення конкурсу можна дізнатися за телефоном: (032) 261 27 75.
450 млн гривень передбачили з держбюджету для підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства
22 березня 2021
Постановою КМУ від 10 березня №185 затвердили “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” у новій редакції. У державному бюджеті 2021 року на цю програму передбачили 450,0 млн грн. У департаменті агропромислового розвитку наголошують, садівництво є одним із актуальних напрямів сільського господарства нашої області. Ліси, пересічена місцевість дає Львівщині великі переваги, де можна і потрібно розвивати високорентабельну галузь. Площі плодово-ягідних насаджень в господарствах усіх категорій в області становлять 6,7 % до площ по Україні (15,1 тис. га ). Як зазначає директор департаменту Тетяна Гетьман, для Львівщини цей сегмент аграрного ринку характеризується великою кількістю малих та середніх виробників. “Виробництвом плодів та ягід в області займаються 182 суб’єкти господарювання, які пропонують високу якість, застосовують новітні технології та мають високу врожайність продукції. В області функціонує 14 плодосховищ потужністю 12,5 тис.тонн. Проте, цих потужностей ще недостатньо для зберігання вирощеної продукції садівництва, а післяурожайна доробка продукції (пакування, сортування, охолодження, транспортування) і є інструментом підвищення ефективності виробництва плодів та ягід”, - наголосила Тетяна Гетьман. Впродовж трьох останніх років підприємствами області закладено 630 га нових насаджень плодово-ягідних культур. Із розширенням площ та збільшенням обсягів виробництва будуються нові об’єкти для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, у 2019-2020 роках ввели в експлуатацію 6 нових об’єктів: 5 фруктосховищ з газовим регульованим середовищем на 6,5 тис.тонн і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. Упродовж 2017-2020 років фінансову підтримку з державного бюджету в сумі 92,1 млн грн. отримали 78 суб’єктів господарювання Львівщини. У 2021 році держава продовжує підтримку садівників, вдосконалює та спрощує механізм отримання. Зокрема, передбачається підтримка галузі у таких розмірах і за такими напрямами: - до 80% вартості - компенсація за придбання садивного матеріалу; - до 50 % понесених витрат - компенсація спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення, нового будівництва та реконструкції холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції придбання технологічних ліній для товарної обробки і переробки продукції; - до 30% вартості - компенсація за придбання техніки, механізмів та обладнання для садівництва (зокрема, іноземного). У поточному році один сільгоспвиробник за цією програмою може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб). Крім того, рішення Уряду надає можливість сільськогосподарським виробникам у 2021 році отримати державну підтримку для часткової компенсації витрат понесених у 2019-2020 роках за виконані роботи в галузі садівництва, виноградарства і хмелярства. Більш детально з “Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” можна ознайомитись за посиланням:
Обласна рада затвердила Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС
18 лютого 2021
Сьогодні під час сесії депутати обласної ради підтримали Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. На її реалізацію скерують більше 41 млн грн. За словами т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктора Степанюка, зараз на Львівщині є близько 20 тисяч демобілізованих учасників ООС, 320 загиблих Героїв та 1244 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Серед основних напрямів програми є забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС), зокрема, цього року на таких умовах планується закупити 40 квартир. Також програма передбачає надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги, робитиметься акцент на надання такої соціальної послуги, як психологічна підтримка та подолання наслідків травмуючих подій учасників АТО (ООС). Серед заходів Комплексної програми також – підтримка бійців АТО з числа внутрішьо переміщених осіб. «Програма є дуже важливою, вона охоплює соціальну підтримку як учасників АТО, так і родин загиблих. До попереднього варіанту програми ми додали ще один захід – це інформування учасників АТО про заходи, події чи зміни в законодавстві шляхом смс-розсилки. На це передбачено фінансовий ресурс розміром 72 тис грн», - зазначив Віктор Степанюк. Загалом Програма є послідовним продовженням Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні у 2018-2020 роках.
Понад 25 мільйонів гривень отримали аграрії Львівщини, що займаються садівництвом
6 січня 2021
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скерувало кошти суб’єктам господарювання у галузі садівництва за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. У 2020 році з державного бюджету фінансову підтримку в сумі 26,2 млн грн отримали 19 суб’єктів господарювання Львівщини. Зокрема: 14 суб’єктів господарювання отримали кошти в сумі 8,3 млн грн за придбаний садивний матеріал в кількості близько 1,5 млн плодово-ягідних насаджень. Також за проведені роботи із спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 16,5 га та встановлення систем краплинного зрошення на площі 90 га. Крім того, фінансову підтримку в сумі 15,9 млн грн отримали 5 аграріїв у вигляді відшкодування витрат, пов’язаних з будівництвом 4 сучасних фруктосховищ загальною потужністю 4,3 тис тонн зберігання фруктів та ягід та за придбання техніки та обладнання для робіт у садівництві. «Садівництвом на Львівщині займаються 182 суб’єкти господарювання. Протягом трьох останніх років сільгосппідприємствами області закладено нових насаджень плодово-ягідних культур більше 600 гектарів, у 2020 році закладено ще 168,2 нових площ насаджень. Активізувалось будівництво нових потужностей зберігання плодово-ягідної продукції. У поточному році побудовано і введені в експлуатацію 4 об’єкти потужністю 4,3 тисяч тонн зберігання фруктів та ягід. В загальному в області в наявності є 14 плодосховищ потужністю 12,5 тисяч тонн, з них 11 сховищ з холодильним обладнанням», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко. Оксана Буй