На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою України Роману Іваничуку
Сьогодні, 27 травня, на вулиці Пекарській, 13, відкрили меморіальну дошку письменнику, лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка, Герою Україна Роману Іваничуку. Пам’ятну таблицю відкрили на фасаді будинку у якому жив і працював у 1972-2016 роках письменник.
«Сьогодні важливий день для кожного з нас. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героя України, професора, редактора часопису «Дзвін», викладача, письменника Романа Іваничука. Роман Іваничук боровся за нашу незалежність у свій спосіб – словом. Слово - це зброя, яка інколи сильніша ніж автомати чи кулемети, особливо, коли це українське слово. Українське слово - це як коріння кожної нації, адже без мови немає народу, без мови немає свободи і саме слово стало для Романа Іваничука тим, чим можна здобувати свою незалежність. Сьогодні перед нами є всі можливості для того, щоб те, за що боровся і Роман Іваничук і його учні, колеги, насправді було для нас дуже важливим. Є і закон про мову і можливість розвивати своє українське кіно, книгу, молитися в українській церкві українською мовою. Ці всі надбання попередніх років і нам зараз дуже важливо перед новими викликами показати, що ця боротьба була не марною. Нас всіх єднає мова, єднаймося і будемо вільні»,- зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
«Багато вже сказано про тата і я хочу подякувати за це свято. Знаю, що тато б дуже радів цьому, адже це визнання його заслуг, його творчості. Дякую усім, хто організував це свято, є причетним до нього, дякую усім присутнім», - зазначила донька Романа Іваничука Наталя Іваничук.
Зазначимо, що сьогодні в області відбуваються урочистості до 90-ліття від дня народження Романа Іваничука.
Окрім відкриття меморіальної дошки, пам'ять письменника вшанували на Личаківському кладовищі. Також, о 18:00 год відбудеться урочиста академія у Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької.
Новини за темою
У Львові відкрили меморіальну дошку на честь Івана Вакарчука
11 жовтня 2021
На будинку № 12 по вул. Драгоманова у Львові відкрили меморіальну дошку на честь Івана Вакарчука (1947 – 2020) – українського фізика, професора, колишнього ректора ЛНУ ім. Івана Франка (1990— 2007, 2010—2013), міністра освіти і науки України ( 2007–2010). Саме у цьому будинку розташована кафедра теоретичної фізики імені Івана Вакарчука. Відкриття дошки символічно приурочили до Дня Франкового університету – 11 жовтня. Участь у заході взяли голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та директор департаменту освіти і науки Олег Паска. «Напевно, кожен із нас пишається тим, що був сучасником такої людини, як Іван Олександрович! А всі, хто навчався від 1990 до 2007 або з 2013 по 2010, горлі тим, що це був наш ректор! Наш - бо навіть коли постало питання перевиборів, самі студенти прийшли на площу перед університетом відстояти свого ректора. Як міністр освіти і науки саме Іван Вакарчук діяв дуже системно і швидко. Найнаочніше, що ми всі знаємо, - це ЗНО і чесний відбір першокурсників за результатами тестів. Це вбивало корупцію, це повертало віру у вищу освіту в Україні, це забезпечувало рівний і справедливий доступ до вишів. Йому вдалося зрушити з місця реформу освіти України!», - зазначив Максим Козицький. Як ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Іван Вакарчук започаткував чимало освітньо-наукових ініціатив, зокрема, один з перших в Україні у 1992 році запровадив тестові випробування для вступу до Львівського університету, зініціював програму “Обдаровані діти села”; як міністр запровадив зовнішнє незалежне оцінювання, створив належні умови для функціонування та розвитку української мови в освітній і науковій сфері, сприяв суттєвому розширенню автономії вищих навчальних закладів, запровадив додаток до диплома європейського зразка, відкриту процедуру ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів, посилив вимоги до присвоєння вчених звань доцентів і професорів, запровадив реформи інклюзивної освіти. Автором меморіальної дошки є львівський скульптор Володимир Одрехівський - член Національної спілки художників України із 1984 року. З 2014 по 2016 рр. завідувач кафедрою монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв. В 2016 році став автором першого в Україні пам’ятника лемківському поетові Богдану-Ігорю Антоничу, який встановлено та урочисто відкрито у Львові неподалік квартири, в якій проживав поет (архітектори Белюха, Лібич, Матушкова). Організатори події - Фундація Івана Вакарчука.
На Личакові вшанували пам’ять легендарного письменника-романіста Романа Іваничука
27 травня 2021
Роман Іваничук – визначна постать у сучасному літературному процесі. Письменник прожив 88 років і майже 50 із них присвятив творчій діяльності. У його літературному доробку безліч новел, повістей та 20 історичних романів. Окрім літературної діяльності, Роман Іваничук активно займався громадською діяльністю, був одним з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, Народного Руху України, мав звання заслуженого працівника культури України. Письменник був лауреатом Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, літературної премії ім. А. Головка, премії ім. І. Мазепи, а у 2009 році за самовіддане служіння Україні, значний особистий внесок у духовне відродження Української держави, плідну літературну і громадську діяльністьйому йому було присвоєно звання Героя України. На Личаківському цвинтарі вшановано пам’ять письменника покладанням квітів. «Роман Іваничук – це чоловік неймовірної сили. Сили духу, сили волі, сили слова, сили любові до України. Він писав свої історичні романи один за одним для того, аби у нас і в наших наступних поколінь ніколи не стерлася пам’ять про нашу історію, яка писалася кров’ю. Дуже сумно, що його вже немає з нами, бо саме такі люди будують нашу країну. Але ми завжди пам’ятатимемо про нього, перечитуючи його твори і згадуючи його життєвий шлях, який був не менш захопливим», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Роман Іваничук народився 27 травня 1929 року в родині вчителя у селі Трач, тепер Косівський район Івано-Франківської області.
На Львівщині вшанували пам'ять Романа Іваничука
17 вересня 2019
Сьогодні, 17 вересня, на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять письменника, Героя України Романа Іваничука. Присутні поклали квіти до могили Романа Іваничука та спільною молитвою вшанували відомого українського письменника. Зазначимо, Роман Іваничук помер 17 вересня 2016 року. Довідково. Роман Іваничук – український письменник, громадський діяч, Герой України, один з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання, Заслужений працівник культури України. У 1958 р вийшла друком перша збірка новел «Прут несе кригу», яка принесла Роману Іваничуку визнання.
У Львові презентували нове видання творів Романа Іваничука
27 Червня 2019
На Львівщині відбулась презентація нового видання творів Романа Іваничука (7-12 томи). Участь у презентації взяли рідні Романа Іваничука, представники влади, молодь. Під час презентації присутні обмінялись спогадами про українського письменника. Роман Іваничук - автор багатьох збірок новел та оповідань, повістей "Місто", "Сьоме небо", "На перевалі", "Зупинись, подорожній!" ("Спрага") тощо. Письменник пішов із життя 17 вересня 2016 року. Поховали Романа Іваничука на Личаківському кладовищі. Зазначимо, на 2019 рік у Комплексній програмі розвитку культури Львівщини передбачено 165 тис грн на закупівлю книг для поповнення бібліотечних фондів районних бібліотек.
У Львові відкрили пам’ятну дошку Оленi Степанів-Дашкевич
27 Червня 2019
Сьогодні, 27 червня, у Львові відкрили пам’ятну дошку Олені Степанів-Дашкевич – українському історику, географу, громадській та військовій діячці, першій у світі жінці, офіційно зарахованій на військову службу у званні офіцера, чотарю Української Галицької Армії. Меморіал встановили на стіні головного корпусу Львівського торговельно-економічного університету. «Олена Степанів-Дашкевич – феноменальна жінка: велика патріотка, науковець, авторка більше семи десятків наукових праць, громадський діяч, воїн, нескорений борець. Жінка, яка є прикладом жертовності і прагнення мети, почуття обов'язку і сміливості, відданості справі і любові до своєї держави. Вона – гордість всієї української нації. Це людина, яку ми не маємо права забути, якщо хочемо жити у своїй незалежній Україні», - наголосила керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська. Опісля пам’ятну дошку освятили священослужителі, також відбулось громадське віче.
90-річчя від дня народження Романа Іваничука відзначили урочистою академією
28 травня 2019
27 травня Львівщина відзначила 90-ліття від дня народження письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Героя України Романа Іваничука. З цієї нагоди у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької0 відбулась урочиста академія. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Відтак, в межах мистецького заходу презентували творчий доробок Романа Іваничука старшим викладачем кафедри філології Українського католицького університету Данилом Ільницьким – рефлексії «Зелене на сірому тлі». Друга частина заходу - театралізована інсценізація за текстами письменника у виконанні акторів львівських театрів - «Кунсткамера Майстра». Нагадаємо, що вчора в межах відзначення 90-ліття від дня народження письменника на вулиці Пекарській, 13, у місті Львові відкрили меморіальну дошку Герою України Роману Іваничуку. Пам’ятну таблицю відкрили на фасаді будинку у якому жив і працював у 1972-2016 роках письменник. Також пам'ять письменника вшанували на Личаківському кладовищі.
На Львівщині відкрили меморіальну дошку першому космонавту України Леоніду Каденюку
15 травня 2019
Сьогодні, 15 травня, на будівлі навчального корпусу Національного лісотехнічного університету України, відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки Герою України, першому космонавту України Леоніду Каденюку. Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. “Українська держава, народ дали світу дуже багато видатних людей, це поети, науковці, спортсмени – люди, які працювали в різноманітних галузях суспільної життєдіяльності. Такою людиною є Леонід Каденюк. Він був не лише космонавтом, але й видатним науковцем. Коли ми бачимо цю меморіальну дошку - це впливає на нашу національну ідентифікацію.. Не кожному дано полетіти в Космос чи написати поезію, однак кожному з нас Бог дав талант. Читаючи біографію видатних людей, кожен повинен задуматись, що маємо силу та можливості, щоб на місці творити позитивні речі”, - зазначив Роман Филипів. Автором меморіальної дошки є народний художник України Ярослав Скакун. Довідково Леонід Каденюк народився 1951 року у Чернівецькій області в родині сільських вчителів. 1976 року потрапив у загін космонавтів в групу космічної системи «Буран». Леонід Каденюк став одним з дев'яти щасливчиків. Їх обрали з кількох тисяч після 2-х місяців жорстких випробувань. Через рік закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію «льотчик-випробувач». З 1979 року – кваліфікацію «космонавт-випробувач». З кінця 1970-х до 1990-х років проходив інженерну та льотну підготовку за програмою «Буран» як командир, космонавт-випробувач та льотчик-випробувач. Проходив підготовку як командир транспортного корабля «Союз-ТМ». Мав підготовку з проведення наукових експериментів на борту космічних літальних апаратів у галузі біології, медицини, метрології, екології, астрономії тощо. Вивчав радянські та американські космічні кораблі. Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків. З 1995 року Леоніда Каденюка відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України. У цьому ж році він прийняв українське громадянство. Полетів у космос в 1997 році на кораблі «Колумбія». В польоті брав участь міжнародний екіпаж. Для цього українець пройшов підготовку до космічного польоту в NASA. На кораблі Каденюк виконував біологічні експерименти та вивчав вплив невагомості на рослини. Під час польоту Леоніда Каденюка вперше у космосі побували тризуб, жовто-блакитний прапор та пролунав гімн Незалежної України. У 2006 році Каденюк став членом комісії з питань космічної діяльності. Був радником прем'єр-міністра України з питань авіації і космонавтики. Каденюк - генерал-майор Збройних сил України. Помер Леонід Каденюк 31 січня 2018 року у віці 67 років. Поховали його на Байковому кладовищі в Києві. Перший український космонавт має чимало нагород. Серед таких - ордени «Золота зірка», «За заслуги» ІІІ ст., «За мужність». Має звання почесного громадянина міста Чернівці. Леонід Каденюк – автор п'яти наукових праць і художньо-публіцистичної книги «Місія – Космос». Льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України.
На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському
21 листопада 2018
Сьогодні, 21 листопада, у 5-ту річницю Революції Гідності і Свободи, на будівлі економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському. «Шановні батьки, дякую вам за такого сина. Кожного разу проходячи тут, ми дивитимемось у очі Герою, і запитуватимемо себе: «Чи я зробив усе, від себе залежне?» І напевно кожен захоче зробити щось на своєму місці, зробити більше, краще, те, що залежить від кожного з нас», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Я пам’ятаю львівський Євромайдан, тоді Дмитро повідомив мені, що хоче сказати львів’янам щось важливе. А я цього боялась, і не пустила. Він був дуже добрим і життєрадісним, любив подорожувати. Він був дуже розумним і допитливим. За півтора роки до початку війни він запитував, чи може бути у нас, у наш час війна. Я навіть не сприймала це всерйоз. А коли був малий завжди запитував мене «А навіщо я живу?» Я хочу вірити, що коли біля цієї дошки проходитимуть люди, хтось із них зупиниться і подумає про те, що не варто жити заради того, щоб заробити більше грошей, смачніше поїсти, краще відпочити – треба думати про щось більш високе, про те, за що не шкода віддати своє життя», - поділилася спогадами про сина мати Героя Людмила Чернявська. Довідково Дмитро Чернявський народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське на Донеччині. Закінчив Артемівську школу №18 і поступив на обліково-фінансовий факультет Донецького національного університету, після закінчення якого вступив до магістратури економічного факультету ЛНУ імені Івана Франка. 13 березня 2014 року на майдані Донецька Дмитро зазнав підступного ножового поранення, захищаючи відхід мирних демонстрантів. Він помер у кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні. Похований у Донецьку. Його батьки перебралися до Львова. 20 лютого 2015 року Дмитро Чернявський отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності. Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 р. заснував в числі стипендій імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту стипендію імені Дмитра Чернявського за спеціальністю «Економіка».
Львівщина вшанувала пам'ять Митрополита Андрея Шептицького
31 жовтня 2018
Сьогодні, 31 жовтня, на Львівщині вшанували пам'ять Митрополита Андрея Шептицького. Заходи відбулись біля художньо-меморіальної таблиці Митрополиту на будинку за адресою: вул. Митрополита Андрея, 2. Меморіальну таблицю встановили 10 років тому за ініціативи почесного голови Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петра Франка, який поділився із присутніми спогадами про Митрополита. «Митрополит Андрей Шептицький – це неземна людина, це святець з неба. Я вірою переконаний в тому, що і сюди до таблиці і до пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому ніколи не заросте дорога, а навпаки завжди будуть привертати увагу квіти пожертви, слави, квіти утвердження і шани нашого великого святця. Духовні отці, керівники, побратими, політичні в’язні і репресовані, громадо, пам’ятаймо, шануймо і залишаймо завжди в своєму серці місце для Митрополита Андрея Шептицького», - зазначив Петро Франко. Присутні поклали квіти до меморіальної дошки, а також до пам’ятника Митрополиту. Опісля ж відбулась панахида в супроводі секстету семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та віче. «Висловлюю подяку всім людям, які доклались до того, щоб ця таблиця в честь Митрополита Андрея тут була. Бо саме такі кроки – найменування вулиці, створення таблиці, будівництво пам’ятника і загалом пам’яті наслідування Митрополита Андрея – це ті кроки, які відстоюють і будують нашу державу. Бо віра і церква завжди були основою для цілісності і єдності українського народу. Знаково і показово, що 31 жовтня, в переддень Листопадового зриву, відкрилась ця таблиця. Завтра маємо 100-річчя цієї великої події, коли українці за багато років вперше зробили крок до єдиної соборної Української держави. І саме завтра будемо відзначати цю подію, 100 років коли українці Галичини зробили кроки до незалежності України. Митрополит Андрей готував собі наступників. Яскравим прикладом є Йосиф Сліпий. Так само ми, українська молодь, маємо гарні приклади для наслідування. Це ті люди, які 10-ть років тому відкрили цю таблицю, ті люди, які є поміж нас і 27 років тому проголосили українську незалежність, це ті люди, які сьогодні на Сході України боронять наш сон і українську незалежність. Я вірю в те, що ми спільно зможемо утвердити українську державу в тих ідеалах, в яких її бачив Митрополит Андрей», - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Довідково Андрей Шептицький народився 22 липня 1865 року у селі Прилбичах Яворівського району на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали франкомовними римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він стає ченцем Василіянського чину Греко-католицької церкви. У 36 років Андрей Шептицький стає Главою Греко-католицької церкви. Упродовж 44 років очолював Церкву й українське суспільство в період двох Світових війн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський. Був фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надавав грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам. Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, а також новатором в екуменізмі. Помер 1 листопада 1944 року. 31 жовтня 2008 року, на увічнення пам’яті Митрополита Андрея графа Шептицького було встановлено й освячено художньо-меморіальну таблицю. Ця ініціатива отримала Благословення Патріарха Любомира Кардинала Гузара. Таблиця розмішена на будинку №2 вул. Митрополита Андрея, що поблизу Собору св. Юра у Львові. Ініціатором встановлення меморіальної таблиці виступило Львівське обласне товариство політичних в'язнів і репресованих. На дошці зображено митрополита Андрея Шептицького у півоберта, внизу написано «Вулицю названо в честь божого митрополита Андрея Шептицького 1865-1944». Над образом Митрополита працювали скульптор Микола Посікіра та архітектор Михайло Федик.
На Дрогобиччині відкрили меморіальну дошку воїнам УГА
29 жовтня 2018
У неділю, 28 жовтня, у с. Ступниця Дрогобицького району освятили меморіальну дошку на могилі загиблих воїнів національно-визвольної боротьби. На старому кладовищі зібралися мешканці села представники влади й громадськості. Панахиду, молитву за героїв, що загинули за волю України та чин освячення провів місцевий парох о. Станіслав. Опісля учні місцевої школи поклали квіти до пам’ятного знаку. Також відбулось громадське віче. Завершилися урочистості спільним виконанням молитовного гімну «Боже Великий єдиний». Зазначимо, становлення таблиць відбувається у межах проекту "Відновлені імена Героїв". На Дрогобиччині такі таблиці 1 листопада відкриють також у селах Опарі, Рихтичі, Старе Село, Долішній Лужок, смт. Підбуж, де, за даними обласного архіву, є поховання бійців УГА.
У Національному лісотехнічному університеті відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шетицькому
11 жовтня 2018
Сьогодні, 11 жовтня, на Львівщині відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому. Пам’ятну таблицю відкрили у Національному лісотехнічному університеті. Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Від 150-ліття з дня народження праведного Митрополита ми зуміли не лише для вірних нашої церкви, але й всього українського народу повернути ім’я Андрея Шептицького. Це був величезний прорив, коли постать праведного Митрополита вийшла за рамки Церкви. Адже ніхто ніколи не сумнівався, що Митрополит Андрей є духовним провідником нашого народу, але направду ми зуміли продемонструвати праведного Митрополита як державного мужа, як людину, волею та молитвою якого, між двома світовими війнами тут в Галичині і далеко за межами нашого краю, було збережено саме українство. І ми щоразу відкриваємо для себе все нові і нові грані образу праведного Митрополита. Я переконаний, що обов’язково настане той момент, коли ми будемо звертатися не праведний Митрополит, а будемо говорити – Святий Митрополит Андрей Шептицький. І я би дуже хотів, щоб ім’я Митрополита волею багатьох людей, які зібралися тут, неслось дальше в суспільство. Бо маємо народженого на нашій землі, подарованого Богом праведного Митрополита, Світоча не тільки духового життя, а й видатного українського мужа-державотворця, який об’єднував навколо себе багатьох людей, щоб вказати їм дорогу до правди, світла, маємо людина, яка подарувала нам погляд у майбутнє»,- зазначив Олег Синютка. Освятив меморальну дошку та провів молитву Архиєпископ та Митрополит Львівський, Преосвященний Ігор (Возьняк). «Ця таблиця залишиться як знак на стіні цієї установи, бо Митрополит дуже дбав про розвиток лісового господарства, про захист лісів, насаджування та вирощування дерев. Митрополит Шептицький першим утворив у своїх лісових угіддях екологічний осередок «Охорона природи», - зазначив Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор (Возьняк). «Митрополит Андрей жив більше для свого народу, аніж для себе. Він вболівав за свою націю, її науковий розвиток, матеріальні потреби і національне відродження», - додав Митрополит Львівський Ігор (Возьняк). Автором пам’ятної таблиці Митрополиту Андрею Шептицькому є Народний художник України Ярослав Скакун. «Я дякую за надану мені честь створити образ праведника Митрополита Андрея Шептицького. До цього образу упродовж століття звертається не одне покоління художників, митців. Створено багато цікавих шедеврів. Я вже втретє звертаюсь до цього образу як державотворця, князя Церкви, а в даному випадку – як великого просвітителя. В цій меморіальні таблиці засобами пластики, композиційного рішення хотілось передати ту велич великого праведника Митрополита Андрея Шептицького», - розповів Ярослав Скакун. На завершення усі присутні виконали гімн «Боже великий єдиний».
Понад 750 книг шеститомного видання творів Романа Іваничука поповнять фонди бібліотек області
27 квітня 2018
У межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки у видавництві «Фоліо» закупили 798 книг шеститомного видання творів Романа Іваничука, які поповнять бібліотечні фонди публічних бібліотек центральних бібліотечних систем та ОТГ. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу. “По 5 комплектів шеститомника відправимо у райони, по одному комплекту – до міст обласного значення, а також у центральні бібліотеки об’єднаних територіальних громад”, - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Як зазначила директор КЗ ЛОР “Львівська обласна бібліотека для юнацтва” Тетяна Пилипець, у травні планують організувати Іваничуківські читання. “За ініціативи доньки Романа Іваничука у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва у кінці травня розпочинаємо Іваничуківські читання, це буде дуже по-молодіжному. Це не лише патрон Львова і бібліотечної справи, але його книги для молоді, ті, які занурюють у історію і дозволяють робити висновки”, - наголосила Тетяна Пилипець. За словами генерального директора видавництва “Фоліо” Олександра Красовицького, видавництво планує збільшити тираж творів Романа Іваничука. “Ми підготували зібрання творів у двадцяти томах, але на цьому не зупинятимемось, двадцятитомне видання творів переросте у двадцятивосьмитомне, останні твори написані письменником вийдуть окремою книжкою і її презентують на Форумі у цьому році”, - розповів Олександр Красовицький. Також Олександр Красовицький зазначив, що за сприяння Львівської ОДА цьогоріч видавництво видасть великий путівник Львівщиною. “Це буде велике кольорове видання, де буде статистична інформація про населення, людей, які жили в області тощо і я думаю, ми його презентуємо на Форумі видавців” , - зазначив генеральний директор видавництва “Фоліо”.