Львівщина отримала кошти на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів
Уже декілька років поспіль область отримує субвенцію з державного бюджету на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів.
Цього року Львівщині виділено 1968 тис грн для придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, матеріалів та устаткування професійно-технічними навчальними закладами, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри з підготовки робітників.
Зокрема, на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею та Стрийського вищого художньо професійного училища у поточному році буде створено навчально-практичні центри з підготовки учнів робітничих професій, які зможуть поєднати набуті знання з практичними навиками.
У червні місяці поточного року з державного бюджету одержано 984 тис грн, з яких профінансовано, відповідно до потреб училищ, понад 149 тис гривень. Решта близько 835 тис грн одержаного траншу буде скеровано Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцею та Стрийському вищому художньому професійному училищу у липні місяці після завершення ними тендерних процедур.
Новини за темою
Оновлено: Першу тисячу аптечок для воїнів пошили при Львівському гуманітарному хабі
20 квітня 2022
А мають на меті пошити і відправити на передову 100 000 тисяч готових аптечок. Частину з них вже передали військовим. Сьогодні, 20 квітня, про це розповів заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод на прес-брифінгу у Гуманітарному штабі області. Відшивати військові аптечки на Львівщині почали майже 2 тижні тому. Ще понад тиждень до того шукали та закуповували тканину, фурнітуру, шукали волонтерів для пошиття. “За гроші благодійників ми придбали матеріали на першу партію аптечок - на 20 тисяч штук. Це кошти спеціального рахунку БФ “Крила надії”, зібрані на заклик усіх нас та голови Львівської ОВА Максима Козицького. Маємо пошиті перші 1000 аптечок. Шиють їх на волонтерських засадах підприємці та вісім закладів профтехосвіти. До пошиття задіяні лише майстри, але учні часом допомагають з власної ініціативи. Медикаменти ми зібрали з обласних складів, а також вдячні за ліки всім волонтерам та друзям, які ними діляться. Також ми готові закуповувати медикаменти за розумними цінами, просимо про контакти постачальників. І так само шукаємо кваліфікованих швачок-волонтерів”, - каже Юрій Холод. Готові аптечки волонтери та депутати звозять до Львова. Тут, в обласному штабі, під наглядом фармацевтів волонтери їх наповнюють за списком ліків, який затвердили військові медики. «Індивідуальні аптечки дуже важливі у перші хвилини після поранення. Наше військо зараз великою мірою забезпечене тактичними аптечками натівського зразка. Але ці нічим не поступаються. У 2014-2015 ми таких не мали», - каже волонтер, ветеран російсько-української війни, керівник управління житлово-комунального управління області Петро Назар. Він шукає, формує і передає аптечки для українського війська з перших днів війни. Тож добре знає, яке їх наповнення та як важливо пильнувати за якістю наповнення. Ліки, які потрібні для формування аптечки та які шукають і звозять до гуманітарного штабу, можна переглянути за посиланням. Серед найбільш дефіцитних медикаментів: турнікети, таблетки для знезараження води, гемостатики, набір для декомпресії, тактичні ножиці. У наповненні аптечок, каже депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, який відповідає за логістику процесу, область також співпрацює з волонтерами: готовими підсумками діляться зі всіма, хто може і готовий наповнити їх ліками. Відшивають аптечки у різних містах області. Щоб долучитися до ініціативи та стати волонтером-швачкою/шевцем, просимо заповнити е-форму: https://forms.gle/CmwemvE93Y7wysr9A
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Український культурний фонд скерує майже 600 млн грн на потреби Збройних сил України
14 березня 2022
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року №245, кошти у сумі 583 281 млн грн, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, скерують на забезпечення потреб Збройних сил України для протидії агресії з боку російської федерації. Український культурний фонд повідомляє, грантовий сезон у 2022 році призупинено до остаточної перемоги над російськими окупаційними військами. Незабаром зв’яжуться з грантоотримувачами, проєкти яких пройшли технічний відбір, а також з експертами, які здійснюють оцінювання проєктів і роз’яснять подальші кроки нашої спільної роботи. «Водночас Український культурний фонд продовжує свою роботу щодо боротьби з російською агресією, підтримкою наших захисників. Тримаємося разом, нікого не кидаємо напризволяще та продовжуємо боронити країну кожен на своєму фронті», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ.
Пенсії та соціальні виплати незахищеним будуть підвищені з 1 березня, - Мінсоцполітики
25 січня 2022
На виконання законів України щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з метою здійснення додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році Мінсоцполітики підготовлений проект постанови, який забезпечить з 1 березня 2022 року наступні кроки: Пропонується проіндексувати на 14 %: - страхові пенсії, призначені до 2019 року (при цьому сума підвищення буде не менше 100 грн, а середній розмір підвищення складатиме біля 500 грн); - пенсії військовим (середній розмір підвищення складатиме 700 грн); - мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір підвищення складатиме 400 грн) та інші пенсії особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Пропонується встановити доплату особам, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, у сумі 135 грн на місяць. Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2 200 до 2 300 грн, а для непрацюючих пенсіонерів з числа одержувачів мінімальних пенсій, які не мають повного стажу, збільшити на 166 грн до 2 100 грн. Також пропонується збільшити розмір державної допомоги на: - 400 грн (з 1 700 грн до 2 100 грн) для одержувачів допомоги на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї; - 166 грн (з 1934 грн до 2 100 грн) для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу. Пропонується визначити індексацію на 14% розмірів щомісячних компенсаційних виплат до пенсії літніх людей. Після індексації виплати складуть для: - осіб віком 75 – 80 років – 456 грн; - осіб віком 80 + – 570 грн.
Понад 15 млн гривень скерували місцевим бюджетам на оплату за енергоносії
21 січня 2022
У межах Меморандуму про забезпечення належного проходження опалювального сезону 2021-2022 року, бюджетам територіальних громад скерували перший із п’яти траншів додаткової дотації з державного бюджету на розрахунки бюджетних установ за енергоносії в сумі 15,2 млн гривень. Як інформують, це дозволить органам місцевого самоврядування суттєво покращити в поточному місяці розрахунки за цей вид послуг. У департаменті фінансів інформують, що відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр, Уряд взяв на себе зобов’язання відшкодувати територіальним громадам із індексом податкоспроможності менше 0,9 і в яких додаткові надходження від податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4% не покривають додаткові витрати на енергоносії, частину їх вартості, що споживають бюджетні установи. Зокрема, на цю мету в державному бюджеті на 2022 рік для Львівщини передбачена додаткова дотація в сумі 85,9 млн гривень.
641 мільйон гривень надійшов у держказну від приватизації державного майна на Львівщині
12 січня 2022
Торік у Львівській області приватизували 17 об’єктів, до державного бюджету від приватизації скерували понад 641, 3 млн грн. Серед об’єктів: Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 2, продали 3 червня на аукціоні, (стартова ціна – 132,674 млн грн, зросла у майже 3 рази до 377,5 млн грн). Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 4, продали 3 червня на аукціоні (стартова ціна – 3,386 млн грн зросла у понад 8 разів до 30 млн грн). Рава-Руський спиртзавод продали 14 травня (стартова ціна зросла з 27,7 млн грн до 31,7 млн грн). Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, головна мета приватизації - перетворення непродуктивних активів на продуктивні шляхом залучення інвестицій в модернізацію активів. “Прозора приватизація непрофільних державних активів забезпечить державі фінансовий ресурс до бюджету та податкові надходження від діяльності успішних бізнес-проектів, а місцеві громади – ревіталізацію занедбаної території, пожвавлення економіки та нові робочі місця”, - наголосив Максим Козицький. Як повідомили у департаменті економічної політики, на сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. Близько 1000 - непрацюючі, які вже можна лише ліквідувати, борги перевищують вартість. Зазначимо, найближчий аукціон об'єктів приватизації заплановано на 15 лютого. Це Окреме майно Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт зі стартовою ціною 10, 5 млн грн.
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
У Львівській національній опері реалізовують перший етап Державного інвестиційного проекту модернізації сцени
6 грудня 2021
Основні роботи Державного інвестиційного проєкту відбуватимуться влітку 2022 року і триватимуть декілька місяців. Востаннє обладнання сцени оновлювалося понад 35 років тому, що значно перевищує термін експлуатації. Внаслідок втілення проєкту, сцена Львівської національної опери буде оснащена новітнім сценічним обладнанням, яке відповідатиме сучасним технологіям та забезпечуватиме якісний рівень нових постановок театру. Враховуючи специфіку запланованих робіт, Глядачева зала буде працювати в обмеженому графіку. Проте театр не припиняє роботу та запрошує слухачів до Дзеркальної зали, де функціонує камерна сцена, на концерти, вистави, й навіть прем’єри камерних опер молодих українських композиторів. Цикл камерних концертів і вистав Львівської національної опери у Дзеркальній залі впродовж 7-11 грудня: Мессіан. Квартет на кінець Часу 7 грудня о 19:00 Квартет «На кінець Часу» – унікальний твір в історії класичної музики ХХ століття, написаний французьким композитором Олів’є Мессіаном під час його ув’язнення в концентраційному таборі. Квартет прозвучить у виконанні львівських музикантів: Ігоря Муравйова (скрипка), Тараса Гамара (кларнет), Тараса Менцинського (віолончель), Мирослава Драгана (фортепіано). Квитки: https://cutt.ly/TYt7dPx Прем’єрне виконання камерних опер (у межах Всеукраїнського конкурсу на написання і постановку камерної опери для молодих композиторів та режисерів) 8 грудня о 17:00 До ІІ туру конкурсу, який ініціювала Львівська національна опера, були відібрані твори молодих українських композиторів – Євгена Петрова, Володимира Богатирьова та Євгенії Марчук. Слухачі стануть свідками прем’єр одразу трьох камерних опер «Сон Прокули» (за апокрифічними текстами), «Я кличу тебе» (за віршами Павла Тичини) та «У пошуках королеви» (за казкою Еліонори Фарджон «Західний ліс»), що прозвучать у концертному виконанні за участі солістів і оркестру Львівської національної опери. Опери молодих авторів оцінюватимуться журі, а твір-переможець буде невдовзі поставлений на камерній сцені театру у режисурі одного з молодих режисерів-фіналістів конкурсу. Квитки: https://cutt.ly/LYt7Iyg Mozart’s Escapade 9 грудня о 19:00 Концерт музики Вольфганга Амадея Моцарта у виконанні відомих львівських музикантів під орудою диригента Івана Чередніченка. Прозвучить «Gran Partita» для 12 духових інструментів та контрабаса. Квитки: https://cutt.ly/5Yt7X4f Фортепіано на зламі епох 10 грудня о 19:00 Фортепіанний речиталь Юлії Воропаєвої, запрошеної піаністки з Німеччини. Прозвучать твори двох видатних піаністів та композиторів – Людвіга ван Бетховена та Миколи Метнера. Квитки: https://cutt.ly/2Yt74Fc Дж. Б. Перголезі «Служниця-пані» 11 грудня о 16:00 та о 19:00 Одноактна комічна опера. Першочергово цей твір був написаний як інтермедія, тобто комедійна вставка між діями «серйозної» опери, для розваги глядачів. Недарма вистава завоювала любов львівської публіки, адже сповнена веселощів та дарує слухачам чудовий настрій. Солісти: Наталія Курильців, Ігор Міхневич, Іван Борхес-Самко. Режисерка – Галина Воловецька. Диригентка – Ірина Стасишин. Квитки: о 16:00 https://cutt.ly/eYt5VvU о 19:00 https://cutt.ly/hYt51wE
У Державному бюджеті на 2022 рік МОН передбачено 153,7 млрд грн – це на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році
2 грудня 2021
У Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Держбюджет на 2022 рік ухвалено Верховною Радою України сьогодні, 2 грудня 2021 року. “Дякую народним депутатам за підтримку сфери освіти і науки України. Ми продовжуємо працювати над посиленням соціального захисту педагогів. Уже з грудня зарплата педагогів зросла на понад 8%, з 1 січня 2022 року передбачено збільшення академічних стипендій у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також уперше буде надано субвенцію на забезпечення пожежної безпеки в школах у розмірі 1,50 млрд грн”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Загалом на субвенції для розвитку освіти передбачено 112,9 млрд грн (103,7 млрд грн у 2021 році). У 2022 році буде виділено такі субвенції: освітня – 108 млрд грн; на розвиток НУШ – 1,57 млрд грн; на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” – 1 млрд грн; на надання державної підтримки особам з ООП – 0,50 млрд грн; на створення НПЦ професійної освіти – 0,25 млрд грн; на забезпечення пожежної безпеки у школах – 1,50 млрд грн. Державні видатки МОН на 2022 рік становлять 40,9 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше за минулорічний показник. Зокрема, передбачено кошти для: підготовки кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти – 27,8 млрд грн; виплат академічних стипендій – 5,14 млрд грн; забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) досліджень – 0,83 млрд грн; фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти – 0,25 млрд грн.
«Пандемія змусила систему освіти стати на шлях модернізації», - Олег Паска
6 вересня 2021
Організувати вчителеві урок в дистанційному форматі складніше і довше, ніж провести його в очному режимі. Торік лише 5% вчителів уміли користуватись платформами для дистанційного навчання. Щоправда, є кілька освітніх структур, яким вдалось забезпечити краще віддалене навчання, ніж очне. Для прикладу, викладачі кафедри штучного інтелекту Львівської Політехніки ідеально володіють платформами для віддаленого навчання. «Торік, із початком карантину, система освіти пережила важкий стрес, адже доводилось час від часу переходити на віддалене навчання. Попри те, що департамент освіти зосередив свою увагу на навчанні педагогів, якість дистанційного навчання ще не дозволяє настільки якісно організувати освітній процес, як це відбувається при очному режимі. Саме тому, вакцинація зараз є вкрай необхідною для збереження життя та здоров’я наших педагогів та налагодження якісного очного навчання у школах», – розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Станом на сьогодні дві дози вакцини проти коронавірусу отримали 33% освітян. Аби заклади освіти могли працювати при переході території у червону зону, у колективі має бути вакциновано не менше 80% складу. Очільник департаменту зазначив, що для системи освіти пандемія – це період кардинальних трансформацій: всі школи визначились з платформами для дистанційного навчання, уряд виділив субвенцію на навчання вчителів, створюються платформи, які об'єднуються між школами. Система освіти серйозно модернізується.
Для фінансових управлінь громад Львівського району провели навчальний семінар
22 липня 2021
У межах обміну досвідом між фінансовими органами територіальних громад Львівського району, у Львівській облдержадміністрації провели семінар-нараду за участі заступника голови Львівської райдержадміністрації Андрія Ковальського та директора департаменту фінансів облдержадміністрації Олега Демківа. На нараді розглянули питання щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, перегляду місцевих податків і зборів, співпраці з державною фіскальною службою та іншими державними органами. Окремо зупинилися на засадах середньострокового бюджетного планування. «Це заключна нарада у форматі обміну досвідом. Загалом впродовж червня-липня за ініціативи департаменту фінансів облдержадміністрації, районні фінансові управління організували та провели дев’ять круглих столів, в яких взяли участь усі фінансові органи області. Основною метою таких зустрічей є підвищення фахового рівня фінансистів, надання консультативної допомоги при вирішенні питань, що виникають у процесі виконання місцевих бюджетів», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.
Територіальним громадам області виділять кошти для надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет
16 Червня 2021
Для лікування хворих на цукровий діабет інсуліном і лікування нецукрового діабету десмопресином виділять кошти. Таке розпорядження сьогодні підписав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. Зокрема, територіальні громади області отримають 12 129 700 гривень субвенції для забезпечення надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет. Окрім цього, виділять цільові кошти субвенції з державного бюджету в сумі 500 тисяч гривень для мешканців Львівщини, які лікуються у Львівському обласному клінічному лікувально-діагностичному ендокринологічному центрі. «Це вагомий крок, адже ці препарати є життєво необхідними для людей з ендокринною патологією. Це забезпечить ефективність заходів, спрямованих на збільшення тривалості та покращення якості життя хворих на цукровий діабет», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.