У Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Music for cinema»
У п’ятницю, 12 липня, о 21:00 у Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Music for cinema».
Поруч із класикою Й. С. Баха і В. А. Моцарта, яку залучили до своїх кінофільмів режисери, прозвучить декілька джазових стандартів. А саундтреки італійських кінокомпозиторів, які були написані до трилерів, вестернів і ґанґстерсько-поліційних драм чергуватимуться із сентиментальними фраґментами мюзиклів, що були увіковічнені на кінострічці. Відбудеться одразу декілька зустрічей із хітами найвідомішого сучасного англійського композитора барона Ендрю Ллойд-Веббера.
Програма:
Й. С. Бах. Хорал фа-мінор із кінофільму «Соляріс» Л. Коен. «Алілуя» з кінофільму «Шрек» Р. Кочіанте. «Красуня» – пісня з мюзиклу «Собор Паризької Богоматері» Е. Л. Веббер. «Бажаючи, щоб ви знову були десь тут» із мюзиклу «Привид опери» Дж. Горнер. «Моє серце безперервно битиметься» з кінофільму «Титанік» Е. Моріконе. Мелодія з кінофільму «Одного разу в Америці» Е. Л. Веббер. «Пам’ять» із мюзиклу «Коти» K. Бадельт. Мелодія з кінофільму «Пірати Карибського моря» Е. Л. Веббер. «Не плач за мною, Аргентино» з мюзиклу «Евіта» Н. Рота. Тема кохання з кінофільму «Хресний батько» Г. Манчіні. Мелодія з кінофільму «Рожева пантера» С. Джоплін. Реґтайм «Піаніст німого кіно» Дж. Вільямс. Головна тема з кінофільму «Список Шиндлера» В. А. Моцарт. 2 частина фортепіанного концерту До-мажор – саундтрек до фільму «Ельвіра Мадіґан» А. Воссен. «Листопад» із кінофільму «Вулиці Парижа» Епіка. «Майданчик усамітнення» кавер рок-групи «Епіка» І. Берлін. «Елегантно вдягатися в готелі Рітц» із кінофільму «Блакитні небеса».
Новини за темою
Оркестр Національної академії сухопутних військ провів концерт на якому зібрали кошти для ЗСУ
7 травня 2022
Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вкотре провів благодійний концерт на підтримку українських військових. Головною метою заходу був збір коштів для потреб Збройних сил України. Концерт організували в одному з торгово-розважальних центрів Львова де усі охочі могли почути наживо відомі композиції у виконанні оркестру. Слухачі, серед яких також були внутрішньо переміщені особи, мали змогу насолодитися звучанням давно відомих та сучасних хітів. Усі зібрані кошти будуть передані на потреби Збройних сил України.
У Львівській філармонії відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері
6 травня 2022
Вчора на камерній сцені Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері. Серед глядачів було чимало жінок із різних областей України, які тимчасово проживають на території Львівщини. Про їх присутність на концерті потурбувався департамент з питань культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації. "Одним із першочергових завдань для нас сьогодні є через культурно-мистецькі та навчально-просвітницькі заходи сприяти українізації тих громадян нашої країни, які, на жаль, розмовляють російською. Показуємо їм красу та силу рідного слова в поезії та пісні, залучаємо і дітей, і дорослих до різноманітних проєктів та акцій, які організовуємо на наших майданчиках та в місцях проживання вимушено переселених осіб. Концерти "Найдорожче у світі ім'я" та "Мамо, я люблю тебе" - щирий музично-пісенний подарунок солістів нашої філармонії для всіх жінок з нагоди Дня Матері. Нехай принесе нам трішки радості, підтримає, підбадьорить та підніме дух. Бо з піснею йдемо до перемоги!" - відзначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. У концерті брали участь заслужені артисти України Маріанна Лаба, Любов Фітьо, Василь Понайда, солісти Оксана Ковальова, Ніна Карпінець, Віталія Голубнича, Наталія Грановська, Станіслав Гоян. Автор та ведуча - Лілія Вікарук.
Оркестр Національної академії сухопутних військ відіграв концерт на збір коштів для потреб ЗСУ
1 травня 2022
Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відіграв благодійний концерт на підтримку українських захисників. Мета – підтримати бойовий дух українців та вимушено переселених осіб, які евакуювались на Львівщину. Концерт організували в одному з торгово-розважальних центрів Львова, під час якого відбувся збір коштів на потреби Збройних Сил України. Слухачами благодійного концерту стали сотні відвідувачів комплексу, які мала змогу послухати відомі композиції у виконанні військового оркестру. Особливо гучно зустрічали пісні «Доброго вечора, ми з України» та «Розпрягайте, хлопці, коней». Разом з цим, свою творчість дарував колектив танцівників Національної академії. Нагадаємо, раніше військовий оркестр відіграв концерт для тимчасово переміщених осіб. Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
Для тимчасово переміщених осіб військовий оркестр Нацакадемії сухопутних військ зіграв концерт
25 квітня 2022
У Світлий понеділок для вимушено переміщених осіб, які знайшли свій прихисток на Львівщині, організували концерт. Він покликаний підтримати людей, які в пошуках безпеки опинились у Львівській області та у Львові зокрема. Для усіх присутніх відіграв концерт військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Слухачі радо зустрічали оплесками кожну пісню, знімали відео на згадку, підтанцьовували. Особливо раділи діти. «Вже близько місяця, як наша родина евакуювалася до Львова. Безумовно, ми сумуємо за своєю домівкою, але навіть не знаємо, чи маємо куди повертатись. Усі наші знайомі теж виїхали. Через війну ми так і не змогли відсвяткувати за родинним столом Великдень. Сьогоднішній концерт, ніби повертає нас у спокійні часи, коли ми просто могли танцювати, просто слухати музику, а не лякатись від звуків сирен. Ми пишаємось нашими захисниками!», - поділилась враженнями Ольга, яка евакуювались з Дніпропетровщини. Під власне аранжування військовослужбовці виконали чимало відомих композицій. Концерт складався як з українських, так і зарубіжних пісень. На завершення заходу, військовий оркестр виконав пісню, що стала символом незламності українського народу в боротьбі проти російського загарбника – «Ой, у лузі червона калина», а також твір-молитву «Боже, великий, єдиний». Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
У Дрогобичі відбувся безкоштовний концерт для внутрішньо переміщених осіб за участі артистів української естради
18 квітня 2022
Вчора, 17 квітня, у концертному залі Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу для внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Дрогобичі, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва о’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Дрогобичі успішно відбувся другий такий концерт. Цього разу артисти заспівали для внутрішньо переміщених осіб з гарячих точок України, які зараз мешкають у Дрогобичі. На концерті панувала дуже тепла атмосфера - атмосфера єднання. Взагалі ми, як організатори різних мистецьких заходів, помітили, що люди зараз чудово реагують на такі ініціативи і дуже потребують цих світлих емоцій, які допомагають хоч на мить забути жахіття війни, які їм довелося пережити. Тому ми з великим оптимізмом продовжуємо працювати на культурному фронті”, - розповідає директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
Французький віолончеліст Готьє Капюсон виступив з концертом на підтримку України у Львівській філармонії
12 квітня 2022
Щоб засвідчити свою підтримку Україні, французький віолончеліст зі світовим ім’ям Готьє Капюсон сьогодні виступив з концертом у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика. Перед заходом усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв війни в Україні. Опісля привітав гостя та подякував за підтримку начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Дуже важко бачити філармонію із застеленими глядацькими кріслами та коробками із гуманітарною допомогою, дуже важко бачити Україну розбомбленою, важко говорити про Бучу, Ірпінь, Маріуполь…Та я вважаю, що європейці мають бачити наші серця, здатність боронити ті цінності, про які так багато говорили, мужність нашого народу. І після цього, якщо хтось заявить, що ми не є частиною європейської спільноти, той немає права називатись людиною. Ми дякуємо і Франції і усім країнам, які надають нам допомогу, країнам, які стали на сторону добра у війні зі злом. Як сказав нещодавно на зустрічі французький політичний журналіст, філософ та письменник Бернар-Анрі Леві - українці є найкращими європейцями» і серце Європи б’ється в Києві. І це справді так»,- зазначив Максим Козицький. Також начальник Львівської ОВА вкотре звернувся до всього цивілізованого світу з проханням підтримати Україну. «Ми не просимо прийти сюди і воювати, ми просимо дати нам можливість боронити рідну землю і перемогти, ми просимо зброю, яку кожен з нас готовий взяти в руки і дати відсіч ворогу. Зброю, яка дасть можливість вийти на наші кордони, захищати жінок і дітей та допоможе перемогти. Заклики закрити небо, чи дати танки – це не просто заклики, це життєво необхідні речі. Заклики перестати купувати нафту, газ, вугілля в росії – це не про можливість запалити газ у Дрездені, Берліні чи Парижі, це для нас елемент виживання. Не приймайте пів мір, не робіть пів кроків, будьте щирими у своїй допомозі. Робіть все, щоб злочинний режим впав. Для вас - це комфорт життя, а для нас це щодня десятки загиблих людей. Спільно ми переможемо ворога швидше»,- наголосив Максим Козицький. Разом з віолончелістом на сцені Концертного залу Людкевича виступив французький піаніст Франк Брале, якого з Готьє Капюсоном вже впродовж багатьох років об’єднують численні творчі проєкти, виступи та записи на найвідоміших музичних лейблах. З іменитим французьким дуетом також виступили українські музиканти – Микола Гав’юк (скрипка) та Устим Жук (альт). У їх виконанні лунала музика Шуберта, Шумана, Мендельсона, Елґара та інших композиторів ХІХ-ХХ століть. Також у програмі прозвучала «Мелодія» Мирослава Скорика. Довідково Готьє Капюсон є одним з найуславленіших віолончелістів XXI-го століття. Виступає по всьому світу з найвідомішими виконавцями та диригентами планети. У Парижі він керує класом мистецтва гри на віолончелі, який створив у 2014 році при Фундації Луї Віттона. Лауреат численних премій, Готьє Капюсон вирізняється насиченою експресією гри та глибоким звучанням свого неперевершеного інструмента 1701 року майстра Маттео Гофріллера, який має назву «Амбасадор». Готьє Капюсон народився у Шамберрі та почав грати на віолончелі у 5-річному віці. Він закінчив Паризьку консерваторію (клас Філіпа Мюллера та Анні Коше-Закін), потім навчався у Відні в Генріха Шиффа. Виступає у супроводі найвідоміших світових оркестрів під орудою найвидатніших диригентів, як-от: Ліонель Бренг’є, Густаво Дюдамель, Шарль Дютуа, Крістоф Ешенбах, Андре Орозко-Естрада, Андрів Нелсонс та Янік Незе-Сеген. Серед композиторів, з якими він співпрацює: Лера Ауербах, Кароль Беффа, Естебан Бензекрі, Нікола Кампогранде, Ойганг Чен, Брис Десснер, Жером Дюкро, Анрі Дютільйо та інші. Постійно поповнюючи свій репертуар новими творами для віолончелі, Готьє Капюсон виконує кожного сезону широку гаму як відомих творів, так і нових композицій. Серед його проєктів – співпраця з такими майстрами як Лера Ауербах, Рішар Дубіньйон, Денні Ельфман та Тьєррі Ескейх. Упродовж 2020/21 музичного сезону Готьє Капюсон виступає з Чеською філармонією та Семеном Бичковим, Мюнхенською філармонією, Чиказьким симфонічним оркестром та Осмо Венске, Оркестром WDR та Крістіаном Мічелару, Філадельфійським оркестром та Стефаном Деневом, Паризьким оркестром та Якубом Грушею тощо. Готьє Капюсон також бере участь у європейському турне з Філармонією Ла Скала під орудою Рікардо Чайлі. Як виконавець камерної музики він гастролює з Юя Вангом та Андреасом Оттенсамером, Рено Капюсоном та Франком Брале, Жеромом Дюкро та Хаген-квартетом. Серед інших партнерів майстра – Ніколас Ангелік, Марта Аргеріх, Даніель Баренбойм, Ліза Батішвілі, Жан-Ів Тібоде, Квартет Артеміда та Квартет Ебен. У січні 2022 року Готьє Капюсон заснував власну Фундацію, щоб допомогти молодим талановитим музикантам розпочати власний творчий шлях у професії: fondationgautiercapucon.com
Львівська національна філармонія запрошує на «лисенківські вітальні»
6 квітня 2022
Львівська національна філармонія ім. М. Скорика запрошує відвідувачів на концерти. Зокрема, щотижня у різних локаціях музиканти філармонії проводять «лисенківські вітальні», приурочені до 180 років з дня народження класика української музики Миколи Лисенка. Прослухати їх можна онлайн. «Які би не були трагічні події зараз, тиха щира молитва в церкві чи тиха, спокійна, гармонійна музика піднімають дух і гартують до перемоги. Великим поштовхом продовжувати роботу був ювілей Миколи Лисенка. Відзначення ювілею розпочали звичайним вуличним концертом на Площі Ринок. Ми дотепер щотижня проводимо «лисенківські вітальні». Вони можуть відбуватися в різних локаціях. Ми створили велику онлайн платформу і ці концерти побачили вже кілька тисяч людей», - розповів гендиректор філармонії Володимир Сивохіп. За його словами, у філармонії створили ще один мистецький напрямок, який також доступний багатьом тисячам глядачів. Це онлайн трансляції «Музи не мовчать». У програмі проєкту і включені концерти Миколи Лисенка. «Цей проєкт об’єднав не тільки артистів Львова. У Львові зараз є багато першокласних музикантів, які приїхали з Києва, Харкова, Одеси, інших міст. Ми об’єднуємося, проводимо спільні концерти», - зазначив гендиректор. Він також додав, що інші заходи філармонії можна відвідати наживо, проте кількість відвідувачів, яких може прийняти філармонія, є обмежена – на скільки дозволяє укриття закладу. Допускають лише дозволену кількість людей. Детальніше з репертуаром Львівської національної філармонії можна ознайомитися на офіційному сайті. Концерти філармонії можна переглянути на Ютуб-каналі.
У центрі Львова відбудеться концерт до 180-ї річниці дня народження Миколи Лисенка
21 березня 2022
Війна кардинально змінила наше життя… У цей складний час дуже важливо, щоб музика не мовчала, адже це ще один невід’ємний фронт! Також не менш важливо захистити найцінніше, що у нас є – дітей, адже саме вони – майбутнє України. 22 березня о 12.00 на площі Ринок, 2 (навпроти кам'яниці Бандінеллі) відбудеться мистецька акція для батьків та дітей. Подія буде присвячена 180-річчю від дня народження видатного українського композитора Миколи Лисенка. Захід організовує Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно з соціальною ініціативою «Діти Країни: розваги для відваги». Звучатимуть твори композитора у виконанні відомих львівських піаністів Оксани Рапіти, Мирослава Драгана, вокалістки Наталії Дитюк та чоловічого хору Львівської філармонії. Наприкінці у спільному виконанні усіх присутніх також прозвучить духовний гімн України “Боже великий, єдиний”, автором музики до якого є Микола Лисенко. Заплановані також і розваги для малечі: у події візьмуть участь дитячі аніматори. Ведучою події буде Марта Кузій. 22 березня виповнюється 180 років із дня народження корифея української музики – Миколи Лисенка (1842-1912). Саме Микола Лисенко є одним із формотворців нашої національної композиторської школи. Видатний композитор, піаніст, педагог, збирач фольклору та громадський діяч, Микола Лисенко левову частину свого життя присвятив вихованню юних музикантів та писав композиції для дітей. Найвідомішими з них є опери «Коза-Дереза», «Пан Коцький», «Зима і Весна». Впродовж тижня музиканти Львівської національної філармонії та волонтери-митці з соціальної ініціативи «Діти Країни», будуть організовувати мистецькі зустрічі, концерти і майстер-класи, присвячені творчості композитора та українській музиці. Події відбудуться у публічних просторах (для усіх охочих) і у локаціях, де перебувають вимушено переміщені діти.
Капела «Дударик» запрошує на концерт «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION»
21 лютого 2022
6 березня у Львівській філармонії Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» дасть концерт «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION». Початок концерту о 17:00 год. Про це повідомив дириґент, директор та художній керівник капели Дмитро Кацал. За його словами, «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION»! – сучасний і важливий концерт, куди вартує прийти усією родиною, щоб багато зрозуміти про нього і, можливо, і про себе. «Змінюються покоління, але пріоритети і цінності незмінні. Ми влаштовуємо REVOLUTION у сприйнятті Шевченка, щоб відкрити у ньому свого сучасника, ровесника. Без апломбу, без … ґвалту й крику. ШЕВЧЕНКА - людину, Академіка, митця, поета, метеора - ми представимо його ж віршами у класичних та сучасних аранжуваннях. Цього року ми ще й шокуємо вас, представивши вкрадену українську музику і пісні, які … москалики що уздріли, то все очухрали», - зазначив Дмитро Кацал, який, до слова, є автором ідеї та аранжувань. Зазначимо, що на сцені виступатимуть «Дударик», «Rock Orchestra», фолк-діва Уляна Горбачевська, Юрій Йосифович та інші.
Львівська філармонія запрошує на серію «Сімейних концертів»
1 лютого 2022
Львівська національна філармонія спільно з Центром музичного розвитку “Tempo” продовжують цикл Сімейних концертів - цікавих інтерактивних концертів за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії, які познайомлять з усіма музичними інструментами симфонічного оркестру. Концерти тривають менше години, а теми спеціально підібрані для дітей віком від 2 до 9 років. Також кожен концерт включає 20 хвилин веселих передконцертних інтерактивів з унікальним музичним реквізитом за участі артистів симфонічного оркестру та аніматорів. Виконавці: Духова капела Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Cергій Хоровець, дириґент Олег Пригода, ведучий Програма: Хуан Тізол. Караван Богдан Гуран. Човен хитається Арі Баррозу. Бразиліана Енріке Сантеугіні. “Для тебе, Ріо-Ріта!” “Баварська полька” – обр. Богдана Гурана Дізнатися більше про Сімейні концерти та купити квитки можна на сайті Львівської філармонії.
Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці Вольфганга Амадея Моцарта
24 січня 2022
Саме в січні народився відомий на весь світ австрійський композитор Вольфганг Амадей Моцарт. З цієї нагоди Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці віденського класика. «Святкування разом із музикантами Академічного симфонічного оркестру філармонії, які виступлять під батутою Теодора Кухара. Окрасою вечора стане вишукана гра Катерини Тітової та Едґара Вірсоцкі. Насолоджуйтесь чудовими віртуозними композиціями Моцарта у кращих виконаннях!», - зазначають у філармонії. Святкові концерти розпочнуться 27 січня і триватимуть до 30 січня. Виконавці: Катерина Тітова, фортепіано Едґар Вірсоцкі, фортепіано Академічний симфонічний оркестр ЛНФ Теодор Кухар, дириґент Програма: Вольфґанґ Амадей Моцарт Симфонія № 6 Фа мажор, К. 43 Фортепіанний концерт №10 (для двох фортепіано) Мі-бемоль мажор, K. 365 Симфонія № 34 До мажор, K. 338 Симфонія № 38 Ре мажор (“Празька”), K. 504
Мешканців Львівщини запрошують на Великий симфонічний благодійний концерт «Світло Різдва»
10 січня 2022
Соломія Чубай, «ShockolaD», Юлія Швед та «INSO-LVIV» запрошують на Великий симфонічний благодійний концерт «Світло Різдва», який відбудеться 16 січня у Львівській національній філармонії. Мета концерту - зібрати кошти для лікування онкозахворювання у молодої жінки. Серед учасників концерту - Соломія Чубай, гурт «ShockolaD» та Юлія Швед, «Electric Avenue», гурт «Band.it» та оркестр «INSO-LVIV». «Різдво ― час див, час, коли всі збираються великою дружньою родиною і все навколо наповнюється теплом і підтримкою, любов'ю та добром. Ми кличемо вас, друзі, 16 січня до спільного різдвяного вечора, до спільної коляди, різдвяної музики, світових та українських пісень і колядок. Цей вечір буде вечором добрих справ. У нашого друга Tom Lugoloobi важко хвора дружина, мама його маленького сина ― Діна Радик, яка страждає від онкозахворювання. Попри те, що пухлина (карцинома яйника класу high grade) була видалена, на жаль, зараз жінка бореться з обширним метастазуванням. І ми, музиканти, дуже хочемо допомогти цій родині зібрати кошти на дороговартісне лікування. На Різдво завжди стаються ДИВА, запрошуємо вас разом з нами зробити маленьке Різдвяне диво», - запрошують організатори та артисти. Початок заходу о 19:00. Посилання на квитки: https://soldout.ua/booking/744-christmas-light?lang=ua Картка для допомоги: 5168745019168548 – Діна Радик