На Львівщині встановили літньо-осінню заборону на вилов раків
З метою збереження та охорони популяції раків, з 1 серпня по 15 вересня на Львівщині встановили літньо-осінню заборону на вилов раків. Про це йдеться в наказі Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області від 19.07.2019 № 43.
Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, у серпні-вересні відбувається період другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Однак формування і зміцнення нового панцира займає 1-1,5 місяці. Упродовж цього періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Відтак, допоки новий покрив не затвердіє, вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.
За вилов раків під час заборони для порушника передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), та за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біресурсів).
Окрім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховують таксу за відшкодування шкоди в розміру 25,5 грн за кожного виловленого рака.
Новини за темою
Не фотографувати! - Рада ввела кримінальну відповідальність за зйомку ЗСУ і військової допомоги
24 березня 2022
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконну фото- та відеозйомку переміщення ЗСУ та міжнародної військової допомоги під час воєнного стану. Про це повідомила Верховна Рада України в Telegram. Законопроєкт доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 114-2 "Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану". Так, за розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу на її розповсюдження, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. За розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу на її розповсюдження – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. За ці дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років. Ознайомитися з проєктом закону можна за посиланням.
Держкомтелерадіо заборонив ввезення і розповсюдження видавничої продукції з території держави-агресора
14 березня 2022
Державний комітет телебачення і радіомовлення призупиняє видачу та зупиняє дію дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора. Відповідний наказ розміщено на офіційному сайті відомства. Рішення Держкомтелерадіо прийнято на початку березня у зв'язку з відкритою та широкомасштабною військовою агресією РФ проти України та з метою недопущення культурного та інформаційного впливу держави-агресора на суспільні настрої українців.
СБУ попереджає про заборону польотів дронів та легких літаків над Львівською областю
14 березня 2022
На території Львівської області надалі продовжують фіксувати випадки незаконного запуску безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Відтак, Служба безпеки України попереджає про заборону проведення польотів БПЛА та легких літаків над Львовом та Львівською областю. Запуск БПЛА та легких літаків проводяться виключно з погодження Служби безпеки України у Львівській області. «Всі не дозволені польоти безпілотних літальних апаратів будуть вважатись шпигунством та диверсійною роботою на користь ворога з усіма витікаючими наслідками»,- наголошують у відомстві. Інформуємо, що вимоги пункту 4 розділу ІІ Правил використання повітряного простору, а саме – «польоти безпілотних повітряних суден масою до 20 кг включно виконуються без подання заявок та отримання дозволів на використання повітряного простору» - під час воєнного стану не діють. За порушення вказаних вимог зловмисників буде притягнено до відповідальності за статтями 109-114 Кримінального кодексу України.
Вакцинація проти раку шийки матки найефективніша у підлітковому віці: де вакцинують на Львівщині
20 січня 2022
Розпочався Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. У зв'язку з цим фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру нагадують, що Центр продовжує щорічну вакцинацію дівчаток проти вірусу папіломи людини, який є однією з основних причин розвитку раку шийки матки. Найефективніша така вакцинація у підлітковому віці - до 15 років. Щоб пройти вакцинацію необхідно зареєструватись до лікаря педіатра чи лікаря-імунолога ЗУСДМЦ у реєстратурі за тел. +38-032-270-22-07, +38-097-150-70-53, +38-063-189-70-50. Для дітей Львівської області вакцинацію проводять безкоштовно, адже вакцину закупили у межах затвердженої комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки. Дана програма передбачає безкоштовну вакцинації дівчаток з 2017 року.
20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози
20 жовтня 2021
У межах проєкту «Почуй лікаря» експерт департаменту охорони здоров'я з клінічної онкології Ігор Ковальчук розповів про важливість вчасного звернення жінками по медичну допомогу у разі виявлення утворень у грудях. Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки. Дуже важливо виявляти цю хворобу на ранніх стадіях, коли лікування є значно дешевшим і менш проблемним. Вражає те, що жінки тривалий час не звертаються по медичну допомогу, знаючи про наявність у себе в грудях пухлин. В таких випадках лікування може тривати 3-4 місяці. Обстежитися і здати всі необхідні аналізи можна у нашому Львівському регіональному онкологічному центрі. Спочатку пацієнтки проходять мамографію, після чого їх скеровують на пункцію та встановлюють точний діагноз», - зазначив Ігор Ковальчук. «Кожна жінка хоча би раз на тиждень повинна самостійно пропальпувати грудні залози, оглянути, чи немає ніяких змін. При найменших сумнівах необхідно обстежитися», - додав експерт. Він також наголосив, що особливо пильними до себе повинну бути жінки віком після 45 років Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» реалізується шляхом поширення інформації про профілактику захворювань. У межах проєкту волонтери (переважно, студенти-медики) знайомитимуть учнів 9-10-х класів з основними заходами профілактики проблем зі здоров’ям та пропагування здорового способу життя. До участі у проєкті залучені і експерти департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
Виявлено 21 порушника, які здійснювали незаконний вилов риби
21 квітня 2021
Державною екологічною інспекцією у Львівській області під час здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням громадянами вимог природоохоронного законодавства на території Добротвірської та Кам’янка-Бузької територіальних громад Львівської області виявлено 21 порушника, які, здійснюючи рибальство в заборонений час та в заборонених місцях, порушили правила рибальства та водоохоронний режим на теплообмінному каналі Добротвірської ТЕС. За результатами здійснених перевірок на порушників складено 32 протоколи про адміністративне правопорушення, зокрема 21 протокол за ч. 3 статті 85 та 11 протоколів – за ч. 1 статті 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафів на загальну суму 3519 грн. Наполегливо просимо дотримуватися встановлених заборон на вилов риби під час нересту, що відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби.
4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку
4 лютого 2021
Тема Всесвітнього дня боротьби з раком 2021 – «Я є і буду». Це багаторічна кампанія, яка розпочалася у 2019 році. Цьогорічним гаслом є «Разом всі наші дії мають значення». Мета цього дня – це своєрідний заклик до дій, що вживаються зараз аби мати позитивний вплив у майбутньому. У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від раку легень, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу, найбільша кількість жінок помирає від раку грудей, легень, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. Вживання тютюну є окремою вагомою причиною раку, якій можна запобігти - понад 20% смертей від раку пов’язані з курінням. Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки. Значною проблемою, викликаною COVID-19, стала затримка діагностики та лікування всіх нозологічних форм злоякісних новоутворень, що було особливо характерним для перших місяців пандемії. Зміни в поведінці населення під час тривалих локдаунів також можуть мати довгострокові наслідки для здоров'я. Зокрема, відсутність фізичної активності, збільшення ваги і вживання алкоголю є відомими факторами ризику онкологічних захворювань. У цьому аспекті особливо важливим стає питання щодо проведення профілактичних заходів для попередження росту захворюваності на рак. Таким чином, ключовим питанням на найближчий час стає пошук оптимальних підходів до організації діагностики, терапії і реабілітації онкологічних хворих та проведення профілактичних заходів з урахуванням епідеміологічної ситуації. Довідково: За 2020 рік взято на облік 6 596 вперше виявлених онкологічних хворих. Із них: І-ІІ ст. – 45,4% (2 996 випадків); ІІІ ст. – 19,1% (1 261 випадок); ІV ст. – 17,8% (1 171 випадок). За 2019 рік на облік було взято 8 240 нових онкохворих. Тобто у 2020 році цей показник є меншим на 20%. Очевидно, що це є наслідком пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, коли люди не приходили на скринінги. Рейтинг злоякісних новоутворень: рак грудної залози – 695; рак легень, трахеї, бронхів – 488; рак ободової кишки – 435.
З 4 квітня в області діятиме заборона на відвідування лісів
2 квітня 2020
Таке рішення прийняли з метою дотримання карантинних обмежень, пов’язаних із запобіганням розповсюдження коронавірусної інфекції, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19». Заборона діє на відвідування населенням лісових масивів, зон відпочинку на території держлісфонду, торфовищ, в’їзду до них транспортних засобів. Набере чинності заборона з 4 квітня 2020 року і триватиме до до стабілізації епідеміологічної ситуації та на період високого та надзвичайно високого класів пожежної безпеки. Таке рішення було прийнято Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та державними лісогосподарськими підприємствами також з метою недопущення виникнення пожеж в екосистемах області. Працівники державної лісової охорони спільно з працівниками Національної поліції будуть проводити спільні патрулювання з метою контролю за дотриманням встановлених обмежень та притягувати порушників до встановленої законом відповідальності.
Медики закликають чоловіків перевірятись на рак простати: в області тривають дні профілактики
18 листопада 2019
З 15 – 29 листопада триватиме акція «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків» у Львівській області. Вона спрямована на інформування населення про таку проблему, метою якої є рання діагностика онкоурологічних захворювань. «Нам потрібно проводити ці дні аби зосередити увагу до раку передміхурової залози. Захворюваність на цю недугу з кожним роком зростає. Є велика частка пацієнтів, які звертаються до нас на пізніх стадіях. Це відбувається через недостатню поінформованість, тому рання діагностика раку передміхурової залози дуже важлива. Захворювання на початкових стадіях перебігає безсимптомно. Але є один дієвий метод виявлення цієї патології, це проведення аналізу крові на рівень простатоспецифічного антигену. Серед факторів ризику хвороби, це перш за все, вік 50+, раса та спадковість», - зазначив завідувач відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук. За словами генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігоря Ковальчука, урологічне відділення Львівського онкоцентру одне з найпотужніших відділень в Україні, де робиться найбільше операцій пов’язаних із передміхуровою залозою. Також керівник наголосив на важливій ролі ЗМІ. «Значна кількість населення побачивши відео та інформації, звертаються хоча б раз в році, щоб зробити аналіз. На ранніх стадіях жодних ознак чи болю хворий не відчуває. Тому закликаємо скористатись такою можливістю, прийти та зробити тест. Раніше ми виявляли десятки захворювань, за останні три роки це не менше 500 хворих в рік. Завдяки профілактичним акціям, ми збільшуємо кількість раннього виявлення патологій». «Ми багато уваги приділяємо здоров’ю жінок та дітей, і так склалось, що чоловіки зазнають дискримінації. Про чоловіче здоров’я говорять набагато менше, ніж мало би говоритися. Тому центр громадського здоров’я дуже активно підтримує проведення таких акцій, метою яких є раннє виявлення захворювань. Проблема є вкрай актуальна, рак простати є однією з найпоширеніших причин смертності серед онкопатологій у чоловіків. Діагностика є надзвичайно простою та доступною, тому ми заохочуємо всіх мешканців області звертатись вчасно до лікарів. Просто прийти обстеження і переконатись, що ти здоровий», - зауважила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська. Нагадаємо, що за минулорічну акцію було обстежено більше 5 тисяч пацієнтів, з них понад 2 тисячам проведено тест PSA, виявлено у 59 рак передміхурової залози, 87 скеровані в стаціонари на дообстеження. Додаткові методи обстеження потребували 69 пацієнт. За час акції проведено 3 радикальні простатектомії.
Відомі люди Львівщини закликали жінок прийти на обстеження
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019 р, відбувся Breast brunch з людьми, які формують суспільну думку. Дату вибрано не випадково, адже саме 15 жовтня в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози. «Для нас це ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та належного лікування хвороби. Ми започатковуємо такі заходи, аби відомі люди Львівщини своїм авторитетом змогли вплинути на думку жінок, переконавши їх, що вчасна діагностика рятує життя. Впевнена, що нас об’єднують спільні речі: це небайдужість та прагнення допомогти. Нехай сьогоднішні слова стануть закликом для наших жінок потурбуватися про своє здоров’я завтра», - розпочала Мар’яна Служинська, директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я. Директорка департаменту Ірина Микичак звернула увагу на те, що у Львівській області вже функціонує 7 скринінгових центрів та в планах - створення нових. На сьогодні область має унікальну можливість забезпечити жінок сучасним обладнанням завдяки реалізації Проекту «Онкопревенція та впровадження протипухлинни технологій у Львівській області». Для запобігання і своєчасного виявлення онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи важливими є систематичні профілактичні огляди. «Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковний. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції, яка зараз триває у Львівській області – нею ми привертаємо увагу до проблеми. Жінка може пройти обстеження у будь-який час», - Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру. «Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись», - наголосив Андрій Мацяк – генеральний директор – художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Заслужений діяч мистецтв України. Мережа гіпермаркетів «Ашан» жваво долучилася до проведення акції, вони будуть використовувати промопродукцію Львівського обласного центру громадського здоров’я, зокрема флаєри з інформацією куди звернутися жінкам аби пройти мамографію. Наталія Кость та Назарій Капраль, керівники сектору людських ресурсів запевнили присутніх і надалі підтримувати різні профілактичні акції задля збереження здоров’я наших громадян.
4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку
4 лютого 2019
Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку і відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації. «Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ, містить 12 способів уберегти себе від раку. Міжнародні експерти заявляють, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій: - Не паліть. Не вживайте жодних видів тютюнової продукції. - Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Зробіть так, аби середовище на роботі теж було бездимним. - Підтримуйте здорову масу тіла. - Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні. - Дотримуйтесь здорового раціону харчування: вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів; обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв, уникайте вживання м'ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі. - Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку. - Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями. - На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь правил з охорони та гігієни праці. - З'ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природнього опромінення радоном в житловому приміщенні. - Для жінок: якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері. - Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (для новонароджених), вірусу папіломи людини (для дівчаток). - Пройдіть скринінг на такі види раку: рак кишківника (чоловіки і жінки), рак простати (чоловіки), рак грудної залози (жінки), рак шийки матки (жінки).
Любомира Рака призначили на посаду директора фтизіопульмонологічного центру
17 квітня 2018
На посаду генерального директора КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» призначили Любомира Рака. Таке рішення ухвалили сьогодні, 17 квітня, під час сесії Львівської обласної ради. За кандидатуру Любомира Рака проголосували більшість депутатів. "Конкурсна комісія рекомендує Львівській обласній раді призначити Любомира Рака генеральним директором КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний центр», - зазначила під час сесії директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. Відтак, Любомира Рака призначили на посаду генерального директора на 5 років.