4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку
Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку і відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації.
«Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ, містить 12 способів уберегти себе від раку. Міжнародні експерти заявляють, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій:
- Не паліть. Не вживайте жодних видів тютюнової продукції.
- Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Зробіть так, аби середовище на роботі теж було бездимним.
- Підтримуйте здорову масу тіла.
- Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні.
- Дотримуйтесь здорового раціону харчування: вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів; обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв, уникайте вживання м'ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі.
- Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку.
- Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями.
- На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь правил з охорони та гігієни праці.
- З'ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природнього опромінення радоном в житловому приміщенні.
- Для жінок: якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері.
- Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (для новонароджених), вірусу папіломи людини (для дівчаток).
- Пройдіть скринінг на такі види раку: рак кишківника (чоловіки і жінки), рак простати (чоловіки), рак грудної залози (жінки), рак шийки матки (жінки).
Новини за темою
Вакцинація проти раку шийки матки найефективніша у підлітковому віці: де вакцинують на Львівщині
20 січня 2022
Розпочався Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. У зв'язку з цим фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру нагадують, що Центр продовжує щорічну вакцинацію дівчаток проти вірусу папіломи людини, який є однією з основних причин розвитку раку шийки матки. Найефективніша така вакцинація у підлітковому віці - до 15 років. Щоб пройти вакцинацію необхідно зареєструватись до лікаря педіатра чи лікаря-імунолога ЗУСДМЦ у реєстратурі за тел. +38-032-270-22-07, +38-097-150-70-53, +38-063-189-70-50. Для дітей Львівської області вакцинацію проводять безкоштовно, адже вакцину закупили у межах затвердженої комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки. Дана програма передбачає безкоштовну вакцинації дівчаток з 2017 року.
За вчора на Львівщині зафіксували 1166 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 152 особи
1 листопада 2021
За попередню добу в області провели 1619 досліджень на коронавірус, з них 1166 - позитивних. У розрізі районів: Дрогобицький: 84 Золочівський: 151 Львівський: 682 (м. Львів – 461) Стрийський: 60 Яворівський: 62 Червоноградський: 100 Самбірський: 27 За попередню добу із діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 152 особи. Скерували на самоізоляцію – 940 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 1092 осіб. Летальних випадків – 21. В реанімації перебуває 216 осіб, з них на апаратах ШВЛ – 90. Перебуває хворих в стаціонарах 3278 (66,88% заповненість ліжкомережі), з них: вакциновані 335 (в т. ч. двома дозами - 172). У розрізі лікарень пацієнти перебувають (у дужках зазначена загальна кількість ліжок, розгорнутих для хворих на ковід): у Львівській обласній інфекційній лікарні (230) - 250 у Центрі легеневого здоров'я (370) - 275 у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих (700) - 346 у ЛОКЛ (120) - 0 у Лікарні на залізничному транспорті (100) - 0 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» (120) - 44 у ЛШМД (830) - 468 у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (50) - 0 у 8-й міській клінічній лікарні м. Львова (350) - 239 у 1-й МКЛ м. Львова (200) - 160 у 5-й МКЛ м. Львова (175) - 111 у Стрийській міській лікарні (190) - 162 у Стебницькій міській лікарні (150) - 150 у Рудківській лікарні (100) - 115 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи (200) - 194 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ (120) - 125 у Сокальській ЦРЛ (326) - 125 у Жидачівській ЦРЛ (100) - 88 у Пустомитівській (80) - 71 у Перемишлянській ЦРЛ (80) - 84 у Жовківській ЦРЛ (100) - 97 у Самбірській ЦРЛ (50) - 48 у Буській ЦРЛ (80) - 80 у Золочівській ЦРЛ (80) - 46 За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 183 184 особи. Померлих – 4546 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 147 129 осіб.
20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози
20 жовтня 2021
У межах проєкту «Почуй лікаря» експерт департаменту охорони здоров'я з клінічної онкології Ігор Ковальчук розповів про важливість вчасного звернення жінками по медичну допомогу у разі виявлення утворень у грудях. Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки. Дуже важливо виявляти цю хворобу на ранніх стадіях, коли лікування є значно дешевшим і менш проблемним. Вражає те, що жінки тривалий час не звертаються по медичну допомогу, знаючи про наявність у себе в грудях пухлин. В таких випадках лікування може тривати 3-4 місяці. Обстежитися і здати всі необхідні аналізи можна у нашому Львівському регіональному онкологічному центрі. Спочатку пацієнтки проходять мамографію, після чого їх скеровують на пункцію та встановлюють точний діагноз», - зазначив Ігор Ковальчук. «Кожна жінка хоча би раз на тиждень повинна самостійно пропальпувати грудні залози, оглянути, чи немає ніяких змін. При найменших сумнівах необхідно обстежитися», - додав експерт. Він також наголосив, що особливо пильними до себе повинну бути жінки віком після 45 років Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» реалізується шляхом поширення інформації про профілактику захворювань. У межах проєкту волонтери (переважно, студенти-медики) знайомитимуть учнів 9-10-х класів з основними заходами профілактики проблем зі здоров’ям та пропагування здорового способу життя. До участі у проєкті залучені і експерти департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку
4 лютого 2021
Тема Всесвітнього дня боротьби з раком 2021 – «Я є і буду». Це багаторічна кампанія, яка розпочалася у 2019 році. Цьогорічним гаслом є «Разом всі наші дії мають значення». Мета цього дня – це своєрідний заклик до дій, що вживаються зараз аби мати позитивний вплив у майбутньому. У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від раку легень, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу, найбільша кількість жінок помирає від раку грудей, легень, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. Вживання тютюну є окремою вагомою причиною раку, якій можна запобігти - понад 20% смертей від раку пов’язані з курінням. Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки. Значною проблемою, викликаною COVID-19, стала затримка діагностики та лікування всіх нозологічних форм злоякісних новоутворень, що було особливо характерним для перших місяців пандемії. Зміни в поведінці населення під час тривалих локдаунів також можуть мати довгострокові наслідки для здоров'я. Зокрема, відсутність фізичної активності, збільшення ваги і вживання алкоголю є відомими факторами ризику онкологічних захворювань. У цьому аспекті особливо важливим стає питання щодо проведення профілактичних заходів для попередження росту захворюваності на рак. Таким чином, ключовим питанням на найближчий час стає пошук оптимальних підходів до організації діагностики, терапії і реабілітації онкологічних хворих та проведення профілактичних заходів з урахуванням епідеміологічної ситуації. Довідково: За 2020 рік взято на облік 6 596 вперше виявлених онкологічних хворих. Із них: І-ІІ ст. – 45,4% (2 996 випадків); ІІІ ст. – 19,1% (1 261 випадок); ІV ст. – 17,8% (1 171 випадок). За 2019 рік на облік було взято 8 240 нових онкохворих. Тобто у 2020 році цей показник є меншим на 20%. Очевидно, що це є наслідком пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, коли люди не приходили на скринінги. Рейтинг злоякісних новоутворень: рак грудної залози – 695; рак легень, трахеї, бронхів – 488; рак ободової кишки – 435.
У Дрогобичі виявили сказ у домашньої собаки: що необхідно знати про хворобу і як діяти, коли покусала тварина
15 грудня 2020
У Дрогобичі у домашньої собаки виявили захворювання на сказ. Відомо, що тварина перебувала у контакті з людьми та іншими тваринами. За інформацією Дрогобицької міської ради, у місті проведуть вимушену вакцинацію тварин, з метою недопущення виникнення цього захворювання серед людей. Лікарі вкотре нагадують, що сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання, що входить у п’ятірку найнебезпечніших хвороб спільних для людини та тварини. Характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним ураженням центральної нервової системи. Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, при чому у 99% випадків джерело інфікування – собаки (іноді - лисиці, коти, хом'яки та інші тварини). Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин. Інкубаційний період (період від потраплянням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний, однак правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися. Вакцинація необхідна, якщо є підозра, що тварина може бути заражена збудником сказу (а це в кожному випадку укусу або потрапляння слини невакцинованої від сказу тварини на ділянки ушкодженої шкіри, де є порізи чи подряпини або ж на поверхню слизової оболонки). Антирабічні імуноглобуліни вводяться разом з вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом. Всі, хто отримав травму нанесену твариною з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають право на безоплатну медичну допомогу. Препарати, які необхідні для цього, є в наявності. Після укусу не треба чекати симптомів! Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися. - Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя. - Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду. - Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення. - Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на хворобу - сказ, яка вас вкусила та провести дослідження цієї тварини. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень. - Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, чи у лабораторіях, які працюють з тваринами. - Домашнім тваринам необхідно щороку проводити щеплення проти сказу. Вакцинація проти сказу в Україні – БЕЗКОШТОВНА. Марта Кудляк
Медики закликають чоловіків перевірятись на рак простати: в області тривають дні профілактики
18 листопада 2019
З 15 – 29 листопада триватиме акція «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків» у Львівській області. Вона спрямована на інформування населення про таку проблему, метою якої є рання діагностика онкоурологічних захворювань. «Нам потрібно проводити ці дні аби зосередити увагу до раку передміхурової залози. Захворюваність на цю недугу з кожним роком зростає. Є велика частка пацієнтів, які звертаються до нас на пізніх стадіях. Це відбувається через недостатню поінформованість, тому рання діагностика раку передміхурової залози дуже важлива. Захворювання на початкових стадіях перебігає безсимптомно. Але є один дієвий метод виявлення цієї патології, це проведення аналізу крові на рівень простатоспецифічного антигену. Серед факторів ризику хвороби, це перш за все, вік 50+, раса та спадковість», - зазначив завідувач відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук. За словами генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігоря Ковальчука, урологічне відділення Львівського онкоцентру одне з найпотужніших відділень в Україні, де робиться найбільше операцій пов’язаних із передміхуровою залозою. Також керівник наголосив на важливій ролі ЗМІ. «Значна кількість населення побачивши відео та інформації, звертаються хоча б раз в році, щоб зробити аналіз. На ранніх стадіях жодних ознак чи болю хворий не відчуває. Тому закликаємо скористатись такою можливістю, прийти та зробити тест. Раніше ми виявляли десятки захворювань, за останні три роки це не менше 500 хворих в рік. Завдяки профілактичним акціям, ми збільшуємо кількість раннього виявлення патологій». «Ми багато уваги приділяємо здоров’ю жінок та дітей, і так склалось, що чоловіки зазнають дискримінації. Про чоловіче здоров’я говорять набагато менше, ніж мало би говоритися. Тому центр громадського здоров’я дуже активно підтримує проведення таких акцій, метою яких є раннє виявлення захворювань. Проблема є вкрай актуальна, рак простати є однією з найпоширеніших причин смертності серед онкопатологій у чоловіків. Діагностика є надзвичайно простою та доступною, тому ми заохочуємо всіх мешканців області звертатись вчасно до лікарів. Просто прийти обстеження і переконатись, що ти здоровий», - зауважила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська. Нагадаємо, що за минулорічну акцію було обстежено більше 5 тисяч пацієнтів, з них понад 2 тисячам проведено тест PSA, виявлено у 59 рак передміхурової залози, 87 скеровані в стаціонари на дообстеження. Додаткові методи обстеження потребували 69 пацієнт. За час акції проведено 3 радикальні простатектомії.
Відомі люди Львівщини закликали жінок прийти на обстеження
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019 р, відбувся Breast brunch з людьми, які формують суспільну думку. Дату вибрано не випадково, адже саме 15 жовтня в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози. «Для нас це ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та належного лікування хвороби. Ми започатковуємо такі заходи, аби відомі люди Львівщини своїм авторитетом змогли вплинути на думку жінок, переконавши їх, що вчасна діагностика рятує життя. Впевнена, що нас об’єднують спільні речі: це небайдужість та прагнення допомогти. Нехай сьогоднішні слова стануть закликом для наших жінок потурбуватися про своє здоров’я завтра», - розпочала Мар’яна Служинська, директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я. Директорка департаменту Ірина Микичак звернула увагу на те, що у Львівській області вже функціонує 7 скринінгових центрів та в планах - створення нових. На сьогодні область має унікальну можливість забезпечити жінок сучасним обладнанням завдяки реалізації Проекту «Онкопревенція та впровадження протипухлинни технологій у Львівській області». Для запобігання і своєчасного виявлення онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи важливими є систематичні профілактичні огляди. «Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковний. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції, яка зараз триває у Львівській області – нею ми привертаємо увагу до проблеми. Жінка може пройти обстеження у будь-який час», - Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру. «Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись», - наголосив Андрій Мацяк – генеральний директор – художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Заслужений діяч мистецтв України. Мережа гіпермаркетів «Ашан» жваво долучилася до проведення акції, вони будуть використовувати промопродукцію Львівського обласного центру громадського здоров’я, зокрема флаєри з інформацією куди звернутися жінкам аби пройти мамографію. Наталія Кость та Назарій Капраль, керівники сектору людських ресурсів запевнили присутніх і надалі підтримувати різні профілактичні акції задля збереження здоров’я наших громадян.
На Львівщині зменшилась кількість захворюваності на туберкульоз
14 серпня 2019
Про це повідомили сьогодні, 14 серпня, у межах прес-конференції «Нові препарати в лікуванні туберкульозу, їх переваги та недоліки, нові схеми лікування та недопущення розвитку резистентності». Відтак, генеральний директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак наголосив на тому, що на території Львівщини спостерігається щорічне зменшення захворюваності на туберкульоз. «За останні 10 років захворюваність в області знизилась. Якщо у 2008 році впродовж року захворіло на туберкульоз 2,5 тисячі осіб, то у 2018 ця цифра становить близько 1300 осіб. Тобто захворюваність впала практично на 50%. Туберкульоз лікується і не є вироком. Для цього необхідні три складові: вчасна діагностика, наявність препаратів та спеціалістів, а також бажання самого пацієнта одужати», - додав Любомир Рак. Він наголосив, що важливим елементом зниження захворюваності є вчасна діагностика. За словами Любомира Рака, бактеріологічна лабораторія Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру – одна з кращих в Україні, адже має найсучасніший набір обладнання, який є не тільки на теренах держави, але й за кордоном. Відтак, туберкульоз встановлюють на молекулярно-генетичному рівні, на рівні дослідження ДНК упродовж 5-ти годин. Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів. Раніше така процедура займала мінімум два місяці. У межах заходу організатори також розповіли про переваги пацієнт-орієнтованої моделі лікування хворих на туберкульоз, як одну з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я для подолання туберкульозу в Україні. «Впровадження нових коротких схем лікування передбачає зменшення термінів лікування кращими, новими препаратами», - розповів Любомир Рак. У межах брифінгу наголосили на важливості систематичності прийому ліків, безперервності та завершенні лікування. Особливу увагу закцентували на співпраці з неурядовими організаціями і зазначили, що вони є однією із важливих ланок у доведенні лікування пацієнтів з туберкульозом до кінця. Заступник керівника Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» Сергій Миронюк звернув увагу присутніх на необхідності підтримки соціально-вразливих верств суспільства, які занедужали, у цьому завданні. «Лише разом ми зможемо здолати цю недугу. Завданням нашої організації є забрати бар’єри. У Львівській області понад 800 пацієнтів співпрацюють з організацією і така взаємодія приносить плоди», - пояснив Сергій Миронюк.
На Львівщині встановили літньо-осінню заборону на вилов раків
23 липня 2019
З метою збереження та охорони популяції раків, з 1 серпня по 15 вересня на Львівщині встановили літньо-осінню заборону на вилов раків. Про це йдеться в наказі Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області від 19.07.2019 № 43. Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, у серпні-вересні відбувається період другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Однак формування і зміцнення нового панцира займає 1-1,5 місяці. Упродовж цього періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Відтак, допоки новий покрив не затвердіє, вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими. За вилов раків під час заборони для порушника передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), та за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біресурсів). Окрім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховують таксу за відшкодування шкоди в розміру 25,5 грн за кожного виловленого рака.
На Львівщині більше 73% хворих на кір – не вакциновані
22 січня 2019
У Львівській області за 21 січня на кір захворіло 110 осіб, госпіталізовано – 75, з них 50 дітей згідно з первинними діагнозами. Про це інформують у Львівському обласному лабораторному центрі. Захворюваність реєструється на всіх адмінтериторіях. Найвища у Пустомитівському, Яворівському, Стрийському районах та м. Червоноград, Дрогобич, Львів. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 1559 осіб, в т.ч. 1015 дітей, 544 дорослих. Станом на 21 січня у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні перебуває 156 хворих на кір, з них 85 дорослих, 71 – особи до 18 років. Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема. Медики нагадують: найкращий захист від кору – вакцинація!
“Наше спільне завдання - протидіяти захворюваності дітей на кір”, - Олег Синютка
8 січня 2019
У лютому стартує кампанія щодо збільшення рівня вакцинації від кору серед дітей шкільного віку. Відтак, у межах проекту планується провести імунізацію понад 20 тисяч школярів Львова та Львівської області. “Наше спільне завдання - протидіяти захворюваності дітей на кір. Зараз ми повинні проводити відповідну інформаційну кампанію, спілкуватись з батьками, вчителями, медичними працівниками та пояснити важливість вакцинації проти кору. Кожен повинен розуміти, що єдиним надійним захистом від цієї хвороби є щеплення. На даний момент у Львівській області є 52 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії і Сполучених Штатів Америки, які будуть використані для цих заходів. І додатково МОЗ готове, у разі потреби, поставити ще таку саму кількість доз, - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка . Нагадаємо, у межах візиту на Львівщину в.о. Міністра охорони здоровя Уляна Супрун зазначила, що відповідно до наказу МОЗ невакцинованих дітей не допускатимуть до навчання у школах та дитячих садочках. “Багато батьків, які не хочуть вакцинувати дітей, купують довідки і це неправильна система. У 2019 році ми не будемо питати, чому у медичній картці написано, що дитина вакцинована. Прийдіть і вакцинуйте дітей, ми хочемо, щоб батьки це розуміли і вирішили цю проблему”, - додала глава МОЗ. Аби збільшити рівень імунізації серед тих дітей, які пропустили планові щеплення з будь-яких причин, в регіоні працюватимуть мобільні бригади фахових медпрацівників. “Мобільні бригади приїжджатимуть від школи до школи, в області є 52 навчених експертів щодо вакцинації, вони будуть у відрядженні від своїх основних місць роботи. Батьки, які не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі можуть звернутись до свого лікаря і показати, що дитину вакцинували”, - зазначила Уляна Супрун. Зазначимо, Львівська область є лідером щодо кількості захворілих. Це понад 11 тисяч випадків кору зареєстровані у 2018 році, це 22 % всіх випадків кору в Україні.
Сьогодні - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
24 жовтня 2018
Щорічно, 24 жовтня, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Його мета - привернути увагу світової спільноти до цього захворювання, загрозливих наслідків та необхідності профілактики. Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Ліків від поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації. “Вакцинація – це єдиний спосіб захисту від поліомієліту. Батьки не повинні нехтувати здоров’ям своїм дітей і звертатись у поліклініки. На сьогодні область повність забезпечена вакциною, щоб провести якісну профілактику і дитина буде захищеною, якщо пройде вакцинацію згідно з календарем профілактичних щеплень”, - зазначила в.о. начальника відділу материнства та дитинства департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Любомира Кутневич. Як розповіла головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я з епідеміології Наталія Тімко, вакцинація проти поліомієліту здійснюється в 2 і 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років - живою вакциною. “Інактивована вакцина створює гуморальний імунітет, в крові появляються антитіла, які при вірусі допоможуть захворюванню не розвинутись, або проходити у легшій формі. Жива вакцина, окрім того, що формує гуморальний імунітет, вона ще створює місцевий імунітет в кишківнику”, - зазначила Наталія Тімко. Зазначимо, 27 жовтня о 9:00 год у Стрийському парку відбудеться благодійний забіг, присвячений Всесвітньому дню боротьби з поліомієлітом.