У парку “Сколівські Бескиди” презентували додаток, який допоможе очистити Карпатські гори
Українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic запустили EcoHike – додаток для очищення Карпатських гір. Цей додаток презентували 26 липня у рекреаційному пункту "Водоспад на річці Кам'янка".
Після короткого ознайомлення з національний парком, представили презентацію із сортування побутових відходів та шляхи зі зменшення забруднення довкілля. Після цього, презентували додаток EcoHike спеціалістами та розробниками міжнародної компанії GlobalLogic.
Якщо туристи знайшли місце скупчення сміття, але не можуть прибрати самостійно, вони відзначають його на карті, додають опис проблеми та її фото. Інші користувачі можуть прокласти маршрут свого відпочинку так, щоб прибрати зазначену місцевість і змінити інформацію про неї в додатку. Таким чином, спільними зусиллями українці зможуть посприяти поліпшенню екологічної ситуації в Карпатах і Україні в цілому.
Наразі EcoHike доступний лише в Україні, однак його творці сподіваються, що згодом він запрацює і в інших країнах світу. Адже проблема забрудненості актуальна не лише для Карпат. Додаток вже можна завантажити у магазинах GooglePlay та AppStore.
Після цього група, озброївшись пакетами для сміття, пішла в гори щоб перевірити додаток, як він діє на практиці та відповідно прибрати один з маршрутів.
Новини за темою
TacticMedAid: додаток для надання першої допомоги, який працює навіть офлайн
28 березня 2022
В умовах війни, яку розв’язала росія проти України, знання про те, як надавати першу медичну допомогу стало потребою. Надання такої допомоги потерпілому вимагає навичок та знань. Не кожному вдається зорієнтуватися у стресовій ситуації, але завдяки сучасним технологіям зробити необхідні для врятування життя кроки тепер легко. Саме тому команди фахівців 42flows.tech, UniSafe (Дніпро), УКУ та організація STOP THE BLEED (US) створили додаток TacticMedAid, за допомогою якого можна дізнатися, як діяти у найпоширеніших на війні критичних ситуаціях. Додаток містить два розділи, цивільний та військовий. У першому описується, як допомогти при різних видах кровотеч, оскільки вони часто стають причиною смерті під час військових дій. Військовий розділ містить пояснення алгоритмів дій при різних поширених видах травм та поранень в умовах бойових дій. Додаток абсолютно безкоштовний і працює в офлайн режимі. Поки що він доступний тільки на операційній системі iOS. Завантажити застосунок можна за посиланням.
В Україні запустили додаток «Повітряна тривога»: як ним скористатися
1 березня 2022
В Україні запустили додаток «Повітряна тривога», який сповіщатиме про небезпеку у конкретному регіоні. Додаток створений українською технологічною компанією Ajax Systems за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Завантажити: у Google Play Market та AppStore. Як скористатися? 1. Встановіть застосунок через Google Play Market або AppStore. 2. Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження. 3. Виберіть область, у межах якої хочете отримувати сповіщення.Відстежуйте початок та кінець повітряних тривог. Застосунок оперативно інформуватиме про початок і закінчення тривоги. А також надсилатиме користувачам максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог системи цивільної оборони, навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона. У додатку вже доступні Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Київська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька області. Список буде поповнюватись. Бережіть себе і близьких, не ігноруйте повідомлення про небезпеку, спускайтесь у сховища!
Оголосили переможців конкурсів міжрегіональних обмінів у межах Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом»
22 липня 2021
22 липня 2021 року відбулося засідання Конкурсної ради конкурсів міжрегіональних обмінів у межах Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом», що реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». З 58 поданих заявок 29 проєктів рекомендували до фінансування за кошти обласних бюджетів Львівської і Закарпатської областей. Відтак, у 2021 році реалізують 13 міжрегіональних освітніх проєктів, 13 у сфері культури і 3 – медійних - загальним бюджетом понад 2,6 млн гривень. Співпраця із Луганською і Донецькою областями є для Асоціації традиційною, тож прогнозовано найбільша кількість проєктів-переможців включає партнерство саме з цими регіонами: 9 проєктів у співпраці з Луганщиною і 7 із Донеччиною. Завдяки розширенню території реалізації Програми буде втілено 5 ініціатив у партнерстві із закладами Дніпропетровської області, по 3 – Запорізької і Харківської, 1 у співпраці із Сумською областю, а один проєкт об’єднує одразу 7 областей: Закарпатську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Сумську і Харківську. Довідково: Програма підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» з 2018 року у партнерстві із Львівською і Закарпатською обласними радами, Львівською, Луганською і Донецькою обласними державними адміністраціями. У 2018-2020 роках профінансовали 99 проєктів-переможців.
Молодь Львівщини запрошують на екопізнавальний табір у Карпатах
29 Червня 2021
Львівський обласний молодіжний центр запрошує ініціативну молодь Львівщини, якій цікава тема збереження довкілля, взяти участь в екологічно-пізнавальному таборі “ЕКОБУМ”. Цього року захід відбуватиметься в українських Карпатах. У програмі табору: інтерактивні тренінги на тему захисту навколишнього середовища, збереження екосистем, сортування сміття, формування екосвідомості серед молоді. Спеціальною гостею на таборі буде президентка Let's do it Ukraine Юлія Мархель, яка проводитиме активності на екологічну тематику. Також протягом табору учасники підіймуться на гори Ребра, Гутин Томнатик, Бребенескул, озера Несамовите, Бребенескул. Під час маршруту заплановане прибирання засмічених територій Чорногірського масиву. Табір триватиме з 9 по 11 липня, одна ночівля буде в готелі смт Ворохта, і друга - в наметах біля озера Бребенескул. “Глобальні зміни клімату торкаються кожної людини, незалежно від країни чи континенту проживання. І саме на молодих людях та на наступних поколіннях лягає відповідальність за збереження природи нашої планети. Нещадне використання природних ресурсів, знищення екосистем, деградація земель та вирубка лісових масивів Карпат - це ті проблеми, котрі потрібно буде вирішувати в майбутньому українській молоді. Тому закликаємо молодих людей, які плекають в собі екосвідомість, турбуються про збереження довкілля, взяти участь в цьому таборі”, - розповідає координатор табору “ЕКОБУМ”, проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Зазначимо, що молодіжний екологічно-пізнавальний табір “ЕКОБУМ” відбувається вже вдруге. Перший табір проходив минулого року в смт Східниця. “Мені дуже сподобалося на ЕКОБУМі, найбільше, що вразило - це те, що ми всі зблизилися і відчули важливість і актуальність екологічної теми. Ми думали про реалізацію екопроєктів, при чому дуже реалістичних. Це був не просто захід для відпочинку, а захід, на якому ми обмінялися практичними напрацюваннями, що дуже корисно для активної молоді. Учасники підтримували мене в ідеях, які я вже зараз реалізовую. Зокрема, найближчим часом я планую запустити сортувальну станцію у своєму місті, - ділиться учасник тогорічного табору, засновник сортувальної станції в Дрогобичі “Дро.Еко.Логічний” Святослав Степ’як. Організатори табору покривають витрати на проживання, трансфер, харчування учасників. Організаційний внесок - 500 гривень. Реєстрація відкрита до 4 липня за посиланням https://bit.ly/3wCOhf3
За період здійснення повноважень Львівською ОДА з вивезення сміття утилізували 504 тисячі тон відходів
18 Червня 2020
За період здійснення повноважень облдержадміністрацією з вивезення сміття утилізували 504 тисячі тон відходів і компенсували перевізникам 425 млн гривень. Про це повідомив сьогодні під час звіту директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук щодо виконання Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017-2019 роки. “Міською радою було передано нам 600 млн гривень, за рахунок цих коштів вивезено 504 тисячі тон відходів і компенсовано перевізникам 425 млн гривень. За період з 1 липня 2017 по 31 грудня 2017 з м. Львова вивезено 119 тис тонн ТПВ (33% - в межах області, 67% - за межі області) та компенсовано витрати на суму – 102 млн грн. З 1 січня 2018 по 31 грудня з м. Львова вивезено 257 тис тонн ТПВ (38% - в межах області, 62% - за межі області) та компенсовано витрати на суму – 193,0 млн грн. З 1 січня 2019 по 30 червня 2019 з м. Львова вивезено 128 тис тонн ТПВ (16% - в межах області, 84% - за межі області) та компенсовано витрати на суму – 130 млн грн. Порівнюючи середньомісячні витрати, які ми досягнули на вивезенні відходів, то, якщо до моменту вивезення, Львівська міська рада в середньому тратила від 25 млн гривень в місяць на вивезення і сміття лежало на контейнерних майданчиках, то обласна адміністрація змогла вкластися в 17, 7 млн гривень, це те, що платили перевізникам”, - наголосив Назарій Романчук. За його словами, завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення, вдалося зекономити 175 млн грн (з 600 млн грн), які скерували у вигляді субвенції місцевим бюджетам органів місцевого самоврядування, що приймали сміття з м. Львова. “За рахунок цих кошів здійснено низку екологічних заходів, зокрема на 42 млн гривень провели першочергові роботи на чотирьох полігонах ТПВ, які приймали сміття зі Львова, закупили 8 одиниць спецтехніки і покращили контейнерні майданчики. Наголошую, за період здійснення наших повноважень кількість стихійних сміттєзвалищ зменшилась зі 600 до 19”, - наголосив Назарій Романчук.
На Львівщині планують реалізувати проект задля публічного і раціонального лісокористування
27 січня 2020
Сьогодні, 27 січня, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський зустрівся з представницею лісової Служби Сполучених Штатів Америки Шілою Стемп. У межах заходу сторони поспілкувалися про реалізацію на території Львівської області проекту, що дозволить забезпечити ефективну боротьбу з незаконними рубками та іншими видами правопорушень. Цей проект забезпечуватиме ефективне управління лісовими ресурсами області, розвитку туристичного і рекреаційного потенціалу області. Планується, що додатком можна буде користуватися як з комп’ютера чи планшету, так і з телефону. «Питання незаконних рубок є важливим і особливо гострим для наших громад. Ліс має використовуватися правильно, а населення має знати усе про користування цим ресурсом. Це є наше спільне завдання, яке ми прагнемо реалізувати з вашою допомогою», - наголосив Василь Лозинський. Зазначимо, що метою Проекту стане впровадження доопрацьованої версії публічної карти лісів, реалізованої в 2018 році на підприємстві «Львівський лісгосп» та Національному природному парку «Сколівські Бескиди» на усіх інших лісогосподарських підприємствах області. «Ми повинні підсилити механізми громадського контролю у лісовому господарстві. Відтак, потрібно, щоб вся необхідна інформація була у вільному доступі та не обмежувалась лише електронним реєстром лісорубних квитків на заготівлю деревини», - додав керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. За його словами, додаток повинен не лише доносити до користувачів усю необхідну інформацію, зокрема: електронні карти лісонасаджень, запланованих, затверджених та здійснених вирубок лісів тощо, але й містити зворотній зв’язок. У свою чергу, гостя запевнила присутніх у зацікавленні реалізації проекту задля публічного і раціонального лісокористування. Окрім того, перший заступник голови повідомив гостей, що на території Львівщини чи не першою в Україні у державних лісгоспах запроваджено 100% електронний обіг деревини та GPS-моніторинг руху лісовозного транспорту і рейдових бригад. Також державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» вирощує садивний матеріал із закритою кореневою системою та забезпечує високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства. Загалом, це близько 3 мільйонів саджанців на рік. У межах зустрічі Шіла Слемп розповіла присутнім про реалізацію програми боротьби з лісовими пожежами, яка реалізується спільно з Державною Службою надзвичайних ситуацій України.
Розвиток туризму в Карпатському регіоні обговорили на конференції
16 грудня 2019
Сьогодні, 16 грудня, розпочалася конференція з питань розвитку сталого туризму в Карпатському регіоні, яка проходить у Закарпатській області. Захід проводиться з метою обговорення проблемних питань, активізації залучення інвестицій у розвиток туризму в українських Карпатах та напрацювання спільних проєктів. Участь у конференції взяла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака. «Дуже приємно, що заключний туристичний захід присвячений тематиці сталого розвитку Карпат, враховуючи, що тема Карпат цьогоріч отримала Державну програму розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки. У карпатських областях є спільні проблеми та спільні завдання. Одним із ключових завдань є напрацювання механізму статистики та проведення аналітики, що надасть можливість ефективно управляти галуззю», - зазначила Наталя Табака. Начальник управління поділилась досвідом Львівщини зі здійснення промоції туристичних продуктів, реалізації проектів розвитку туристичної інфраструктури та висловила пропозицію щодо спільного просування туристичного напрямку Карпат на провідних професійних туристичних майданчиках. У межах конференції обговорили питання еногастрономічного туризму і географічного значення для харчових продуктів та предметів промислового значення.
Любителів мандрівок запрошують відсвяткувати Всесвітній день туризму у Карпатах
20 вересня 2019
З метою популяризації гірських територій Львівської області як потужних осередків велотуризму, а також постійний розвиток активного та здорового відпочинку та веломандрівок серед українців, цього року з нагоди відзначення дня туризму організатори події запланували для туристів активні заходи посеред гір у смт Славське. Коли – 28 вересня 2019, 15:00-22:00 год. Де – смт. Славське, Львівська обл. Програма з відзначення Всесвітнього дня туризму передбачає відкриття MTB велотраси на горі Погар у смт. Славському. Учасники здійснять сходження на гору Погар, де відбудеться офіційне відкриття нової велотраси. Рівень складності траси є низьким, довжина велотраси складає 2,14 км і має 24 трампліни. Велотраса споруджена з використанням існуючого рельєфу, з поворотами контруклонами та влаштування на ній близько 30 різнопланових дерев’яних та земляних конструкцій: трамплінів типу «дроп», «двогорбий трамплін», «волрайд», «трамплін зі столом», «поворот з контрухилом», а також необхідних дерев’яних конструкцій. «Велотраса призначена для любителів екстремального катання на гірському велосипеді і використовується як місце проведення велозмагань MTB. Будівництво велотраси здійснено в рамках проєкту регіонального розвитку «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», який реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, з обласного та місцевого бюджетів», - розповіла керівник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. В межах проєкту відбувається будівництво велодоріжки від смт Славсько до с. Волосянка завдовжки 6,8 км з облаштуванням стартової і фінішної локацій, а також буде розроблено велоквест згідно з маршрутом велодоріжки. Разом з командою On3Wheel організують підйом на гору Погар і для людини з інвалідністю завдяки спеціальному візку-джульєтка. За словами організаторів, на горі Погар влаштують активну веловечірку: велопікнік з інтерактивами, показові виступи з велотріалу під музичний супровід Dj Seve Clain. А ввечері для гостей та мешканців Славська відбудеться концерт гурту Скрябін & Юркеш та виступ рок-гурту «Джеки» на Співочому полі. Учасникам, які бажають долучитися до події, організують трансфер Львів-Славське-Львів, необхідно попередньо зареєструватися тут. Організаторами події є Славська селищна рада та управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. Партнери заходу – готель-замок «Вежа Ведмежа», готельний комплекс «Двір княжої корони», котеджі «4 сезони», готельний комплекс «Лагуна», магазин спортивного спорядження «Boomerang Boardshop», ресторан «Максим». Контактна особа – Христина Мелекесцева, 0730887568.
Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат, - Остап Семерак у межах візиту на Львівщину
14 Червня 2019
Сьогодні, 14 червня, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак перебуває з робочим візитом у Львівській області. В межах поїздки міністр відвідав державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». «Міністерство зацікавлене у тому, щоб відновлювалися червонокнижні рослини, які ростуть на території Львівської області та Карпатського регіону. Це є приклад доброї співпраці із лісовиками для відновлення лісів. Українське суспільство болісно реагує на втрату лісів, тому важливо таку співпрацю підтримувати на владному рівні. Синергія центральної влади і місцевого самоврядування - якісний приклад успішної реформи децентралізації», - зазначив Остап Семерак. У 2019 році Мінприроди в межах Плану природоохоронних заходів, що фінансуються за бюджетною програми «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» було виділено кошти на реконструкцію виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника. «Такий об’єкт буде продукувати необхідну кількість посадкового матеріалу для відновлення лісів у Карпатському регіоні. Для Мінприроди - це є один із пріоритетів. Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат», - наголосив Остап Семерак. Мета - впровадження сучасних підходів і технологій для забезпечення лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом, створення розсадника для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою та забезпечення високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства. «Підсумовуючи все сказане варто подякувати керівникам лісогосподарства, вони зуміли мотивувати та переконати усіх, в тому числі законотворців, у потребі відновлення лісів. Приємно, що саме така державницька позиція і підтримка міністерства дозволила реалізувати цей проект. На фініші уже перша черга. Львівщина стане вчергове мотиватором для решти регіонів, адже подібний проект вперше реалізовується в країні. Львівщина не боїться приймати виклили і зажди тримає пальму першості в усіх новаторських проектах», - наголосила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак. Нагадаємо, що у результаті виконання проекту буде отримано лісовий розсадник для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою виробничою потужністю 3 млн. штук, лабораторію лісового насінництва, цех підготовки субстрату та посіву насіння, теплиці з поливом та системою затінення, поля дорощування, сіянці лісових порід із закритою кореневою системою, біотичностійкі лісові насадження на місці всихаючи ялинників у Карпатському регіоні Львівщини.
Олег Синютка скерував у ЛМР копію листа до Мінекології з метою припинення спекуляцій
11 лютого 2019
Львівська обласна державна адміністрація не блокує будівництво сміттєпереробного заводу у місті Львові. На цьому сьогодні, 11 лютого, під час апаратної наради наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «Я з подивом дізнався, що Львівська обласна державна адміністрація блокує спорудження сміттєперобного заводу на вулиці Пластовій. Жодних документів про заборони я не підписував. Я вкотре закликаю припинити будь-які спекуляції на темі сміття і прошу доносити до людей лише достовірну та правдиву інформацію», - додав очільник Львівщини. Минулого тижня Львівська обласна державна адміністрація як орган державної влади скерувала лист в Міністерство екології на природних ресурсів України, у якому надала свої зауваження до звіту з оцінки впливу на довкілля Львівського комунального підприємства «Зелене місто» щодо будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки ТПВ у місті Львові на вулиці Пластовій,13. «У листі ми також просимо врахувати Мінприроди всі зауваження та пропозиції щодо планової діяльності будівництва механіко-біологічного комплексу, які надійшли до обласної державної адміністрації. А до 13 лютого, відповідно до чинного Законодавства, усі, хто бажає за потрібне -мають право, органи влади мають зобов'язані внести свої пропозиції щодо громадського обговорення , яке оголошене Міністерством екології»,- зазначив Олег Синютка. Відтак, у межах наради Олег Синютка передав копію листа до Мінекології у Львівську міську раду задля припинення спекуляцій. Зазначимо, що Львівська ОДА надавала ЛМР пропозиції понад 17 альтернативних ділянок для будівництва сміттєпереробного комплексу. Із детальним текстом документу можна ознайомитися в фотогалереї.
В області запустили мобільний додаток "Саморятівник"
14 грудня 2018
Асоціація гірських провідників «Ровінь» запустила мобільний додаток «Саморятівник», метою є підвищення рівня безпеки громадян Львівщини, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події. Програма передбачає швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало погано (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти службам та своєчасно надати необхідну допомогу. Після отримання сигналу від потерпілого, спецслужби можуть йому зателефонувати для з’ясування обставин. Передбачена можливість автоматичної публікації сигналу «SOS» від потерпілого на його сторінці у Facebook, щоб його небайдужі друзі допомогли спецслужбам у пошуках. ВАЖЛИВО! Сигнал може відправлятися з не тільки через оператора мобільного зв’язку, а й через включений на телефоні GPS. Нагадаємо, що «Асоціація гірських провідників «Ровінь» став проектом-переможцем конкурсу для громадських організацій в межах виконання Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2018 році.
Львівська ОДА запровадила чіткий контроль зважування сміття: працюють 3 вагових комплекси та онлайн моніторинг (+відео)
3 липня 2018
З метою забезпечення належного контролю за вивезенням побутових відходів з м. Львова, Львівська обласна державна адміністрація запустила 3 вагових комплекси, які проводять зважування автомобілів, що здійснюють збір та вивезення побутових відходів з м. Львова. "Ми запустили 3 вагові комплекси, що дають нам розуміння кількості сміття у Львові", - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. За його словами, Львівська обласна державна адміністрація щоденно відслідковує рух автомобілів підприємств-перевізників, що в свою чергу дало можливість припинити несанкціоноване скидування сміття поза межами полігонів ТПВ. Окрім того, з 1 січня 2018 року усі автомобілі, які здійснюють вивезення ТПВ обладнані GPS-трекерами.