TacticMedAid: додаток для надання першої допомоги, який працює навіть офлайн
В умовах війни, яку розв’язала росія проти України, знання про те, як надавати першу медичну допомогу стало потребою. Надання такої допомоги потерпілому вимагає навичок та знань. Не кожному вдається зорієнтуватися у стресовій ситуації, але завдяки сучасним технологіям зробити необхідні для врятування життя кроки тепер легко.
Саме тому команди фахівців 42flows.tech, UniSafe (Дніпро), УКУ та організація STOP THE BLEED (US) створили додаток TacticMedAid, за допомогою якого можна дізнатися, як діяти у найпоширеніших на війні критичних ситуаціях. Додаток містить два розділи, цивільний та військовий. У першому описується, як допомогти при різних видах кровотеч, оскільки вони часто стають причиною смерті під час військових дій. Військовий розділ містить пояснення алгоритмів дій при різних поширених видах травм та поранень в умовах бойових дій.
Додаток абсолютно безкоштовний і працює в офлайн режимі. Поки що він доступний тільки на операційній системі iOS.
Завантажити застосунок можна за посиланням.
Новини за темою
В Україні запустили додаток «Повітряна тривога»: як ним скористатися
1 березня 2022
В Україні запустили додаток «Повітряна тривога», який сповіщатиме про небезпеку у конкретному регіоні. Додаток створений українською технологічною компанією Ajax Systems за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Завантажити: у Google Play Market та AppStore. Як скористатися? 1. Встановіть застосунок через Google Play Market або AppStore. 2. Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження. 3. Виберіть область, у межах якої хочете отримувати сповіщення.Відстежуйте початок та кінець повітряних тривог. Застосунок оперативно інформуватиме про початок і закінчення тривоги. А також надсилатиме користувачам максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог системи цивільної оборони, навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона. У додатку вже доступні Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Київська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька області. Список буде поповнюватись. Бережіть себе і близьких, не ігноруйте повідомлення про небезпеку, спускайтесь у сховища!
Що робити у разі кровотечі: працівники Львівської ОДА пройшли другий етап навчань з домедичної допомоги
22 лютого 2022
Завершився другий етап навчань для працівників Львівської облдержадміністрації основам першої медичної допомоги. Курс тривав близько двох годин, який містив теоретичну та практичну частини. Під час навчань медики Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф основну увагу приділили темі надання допомоги у разі кровотечі. Теоретичну частину присвятили тому, які бувають кровотечі та які способи зупинки існують. Водночас медики пояснювали, куди саме варто накладати джгут і як правильно це робити. А головне, скільки часу його необхідно тримати – до 2-х годин. Обов’язково потрібно зафіксувати час, коли його наклали, аби медики знали, що робити далі. «Сьогоднішня наша тема: рани, кровотечі, їхня зупинка та надання допомоги. За бажанням аудиторії ми розповідатимемо також як розрізнити інфаркт та інсульт і що необхідно зробити до приїзду медиків. З собою ми маємо практичні засоби, за допомогою яких показуватимемо, як правильно затягувати джгути, як самому собі, так і іншому потерпілому», - розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Людмила Гера. Нагадаємо, що тиждень тому відбулись перші такі навчання для працівників ЛОДА. Тоді ж охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. Детальніше читайте за посиланням. «Відгуки після перших навчань лише позитивні. Люди освоїли навички надання домедичної допомоги і готові розвивати їх надалі. Головне, чого ми навчаємо під час наших курсів – не панікувати, а допомагати!», - додала Людмила Гера. Як наголосили медики, на кожному підприємстві чи у великій компанії повинна бути аптечка. Особливо важливо забезпечити ними людні місця та громадський транспорт. В аптечці мають бути медикаменти та засоби для надання допомоги потерпілим. Для цивільного населення вміст базової аптечки складається з рукавичок, маски, джгута, бинтів, дезінфекційних засобів. Її укомплектування залежить й від потреб окремої людини.
Андрій Васько про надання першої медичної допомоги в межах проєкту «Почуй лікаря»
8 лютого 2022
Керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько розповідає про послідовність, принципи надання першої медичної допомоги, її міфи, а також про співпрацю з теробороною, навчання для мешканців області та інше. Як зазначає медичний експерт Андрій Васько, основним принципом надання першої медичної допомоги є безпека того, хто її надає. Перш ніж підійти до потерпілого потрібно оцінити місце події, аби не наразити себе на небезпеку. “Є дуже багато порад, які є неправдивими та навіть шкідливими. Щоб якісно надати першу медичну допомогу, потрібно пройти відповідні курси. Через відеоролики чи читання, без практики навчитися це робити буде дуже складно”, — розповідає Андрій Васько. Він також додає, що бувають випадки, коли домедична допомога може лише зашкодити потерпілому: «Послідовність надання першої меддопомоги така: перевірити дихання, серцебиття. Потім визначаємо наявні пошкодження та вид медичної допомоги. Якщо потерпілий у свідомості, є дихання і серцебиття, тоді можна нічого не робити та чекати на “швидку” допомогу», — пояснює медик. Також медексперт відповідає на питання: Що робити при нападі епілепсії? Якщо в тіло проник осколок, арматура чи щось інше. Варто самостійно його видаляти? Що треба знати, щоб накласти джгут? Послідовність надання першої допомоги ураженим електричним струмом? Мережа, люди та техніка Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф? Як співпрацюєте, або плануєте співпрацювати з теробороною? Кількість сертифікованих тренінгових центрів першої медичної допомоги? Переглянути відеоінтерв’ю можна за посиланням: https://youtu.be/PzG_HUj4PMU Додамо, в межах проєкту «Почуй лікаря» медичні експерти розповідають про поширені недуги, як їм запобігати та на які симптоми звертати увагу. Нагадаємо, проєкт є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз’яснення про важливі питання щодо здоров’я медичними експертами та волонтерами-медиками.
«Вмію рятувати життя»: львівські школярі освоїли навички надання першої медичної допомоги за європейським протоколом
11 вересня 2021
Сьогодні, 11 вересня, в багатьох країнах світу відзначають Всесвітній день надання першої допомоги (World First Aid Day). До цієї дати Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги (ВРР) організувала безоплатні навчальні курси з домедичної допомоги BLS для учнів від 12 до 17 років у 12 регіонах України. Зокрема у Львівській області таке навчання провели у ліцеї ім. Івана Пулюя та ЗОШ «Берегиня», що у Винниках. Школярі відпрацьовували практичні навики у невеликих групах з дотриманням карантинних норм. Загалом навчанням охопили біля сотні дітей. Учні освоїли: - практичні навички надання домедичної допомоги постраждалому: - навчались перевіряти свідомість та дихання; - проводити серцево-легеневу реанімацію; - звільняти дихальні шляхи від стороннього тіла; - користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД). Учні, які успішно пройшли курс, отримають сертифікати від European Resuscitation Council (ERC) і це, як зазначають організатори, вперше в практиці України, коли діти отримають сертифікати за міжнародними стандартами. Навчали першої медичної допомоги школярів інструктори «Всеукраїнської Ради Реанімації», які мають відповідну сертифікацію ERC. «Даним заходом ми привертаємо увагу молоді до тематики медичної допомоги, як соціально значущої теми в суспільстві, також навчання дасть можливість дітям правильно реагувати на екстрену ситуацію та не розгубитися у критичний момент»,- зазначають організатори. За один день інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації проведуть 100 курсів у школах в кожному регіоні України та навчать рятувати життя 1000 учнів віком від 12 до 17 років. Довідково Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» (далі – ВРР), заснована в 2011 році та є професійною медичною Організацією, яка проводить свою діяльність у сфері екстреної медичної допомоги. Основною метою є сприяння створенню дієвої та ефективної системи екстреної медичної допомоги в Україні. ВРР є єдиним в Україні провайдером курсів Європейської Ради Реанімації (ERC) та Національним органом Європейського товариства з екстреної медицини (EUSEM) в Україні. Члени ВРР є позаштатними експертами МОЗ за напрямком «медицина невідкладних станів».
Обережно змії: жителів Львівщини закликають бути обачнішими, щоб уникнути укусів плазунів
4 серпня 2021
Від початку цього року у Львівській області зареєстрували 30 випадків госпіталізації людей з діагнозом укус змії, з них - 9 дітей. Останній випадок трапився напередодні, 3 серпня, повідомили у департаменті з питань цивільного захисту. Близько 17:00 год, в стані середнього ступеня важкості у Турківську Центральну районну лікарню доставили 60-річну пацієнтку, яку в праве передпліччя вкусила змія. Відомо, що жінка - мешканка села Верхнє Гусине, що на Самбірщині. До слова, на Львівщині поширена небезпечна отруйна змія - гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах. Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 1015 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступати. Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани та заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру. Вираженими симптомами після укусу змії є загальна слабкість, зниження тиску, задишка, запаморочення, набряк та запалення лімфатичних вузлів. Медики наголошують на важливості домедичної допомоги. Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись. Місце укусу необхідно звільнити від одягу чи взуття та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати. Також, при можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід.
У громадах Львівщини молодь навчають основ домедичної допомоги
15 Червня 2021
Управління молоді та спорту Львівської ОДА спільно з громадською організацією «Курси першої домедичної допомоги «САВ» навчає основ першої допомоги молодь Львівщини. Під час безпосередніх виїздів у громади інструктори пояснюють та показують, як врятувати життя людини у поширених критичних ситуаціях. «Надавати домедичну допомогу повинні вміти всі, адже швидка допомога навіть у цивілізованих країнах світу не завжди може вчасно приїхати, коли йдеться про такі невідкладні стани як масивна кровотеча, зупинка дихання, зупинка серцебиття, удавлення, судоми тощо. Часто саме молодь перебуває у великих компаніях та закладах з великою кількістю людей, більше займається спортом та подорожує, тож саме молодих людей варто першочергово навчати, як правильно надати першу допомогу», - наголошує Василь Кашуба, керівник ГО "Курси першої домедичної допомоги "САВ", інструктор Європейської ради реанімації та Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги. Тренінги вже відбулись у п’яти громадах: Городоцькій, Дрогобицькій, Радехівській, Куликівській та Трускавецькій. Попереду візити у Заболотцівську, Ралівську, Золочівську, Новояричівську, Тростянецьку, Пустомитівську та Розвадівська громади. «Одним із пріоритетних завдань стратегії національно-патріотичного виховання є уміння та комплексне навчання першої домедичної допомоги. Тому спільно з інструкторами організації САВ ми поставили собі амбітну ціль - максимально охопити проєктом громади області та надати рівний доступ і можливість молоді набувати ці вміння професійно, адже ніколи не знаєш коли тобі знадобиться врятувати чиєсь життя. Важливо бути до цього готовим» - зазначає Софія Курман, начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА.
На Львівщині планують реалізувати проект задля публічного і раціонального лісокористування
27 січня 2020
Сьогодні, 27 січня, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський зустрівся з представницею лісової Служби Сполучених Штатів Америки Шілою Стемп. У межах заходу сторони поспілкувалися про реалізацію на території Львівської області проекту, що дозволить забезпечити ефективну боротьбу з незаконними рубками та іншими видами правопорушень. Цей проект забезпечуватиме ефективне управління лісовими ресурсами області, розвитку туристичного і рекреаційного потенціалу області. Планується, що додатком можна буде користуватися як з комп’ютера чи планшету, так і з телефону. «Питання незаконних рубок є важливим і особливо гострим для наших громад. Ліс має використовуватися правильно, а населення має знати усе про користування цим ресурсом. Це є наше спільне завдання, яке ми прагнемо реалізувати з вашою допомогою», - наголосив Василь Лозинський. Зазначимо, що метою Проекту стане впровадження доопрацьованої версії публічної карти лісів, реалізованої в 2018 році на підприємстві «Львівський лісгосп» та Національному природному парку «Сколівські Бескиди» на усіх інших лісогосподарських підприємствах області. «Ми повинні підсилити механізми громадського контролю у лісовому господарстві. Відтак, потрібно, щоб вся необхідна інформація була у вільному доступі та не обмежувалась лише електронним реєстром лісорубних квитків на заготівлю деревини», - додав керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. За його словами, додаток повинен не лише доносити до користувачів усю необхідну інформацію, зокрема: електронні карти лісонасаджень, запланованих, затверджених та здійснених вирубок лісів тощо, але й містити зворотній зв’язок. У свою чергу, гостя запевнила присутніх у зацікавленні реалізації проекту задля публічного і раціонального лісокористування. Окрім того, перший заступник голови повідомив гостей, що на території Львівщини чи не першою в Україні у державних лісгоспах запроваджено 100% електронний обіг деревини та GPS-моніторинг руху лісовозного транспорту і рейдових бригад. Також державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» вирощує садивний матеріал із закритою кореневою системою та забезпечує високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства. Загалом, це близько 3 мільйонів саджанців на рік. У межах зустрічі Шіла Слемп розповіла присутнім про реалізацію програми боротьби з лісовими пожежами, яка реалізується спільно з Державною Службою надзвичайних ситуацій України.
У парку “Сколівські Бескиди” презентували додаток, який допоможе очистити Карпатські гори
29 липня 2019
Українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic запустили EcoHike – додаток для очищення Карпатських гір. Цей додаток презентували 26 липня у рекреаційному пункту "Водоспад на річці Кам'янка". Після короткого ознайомлення з національний парком, представили презентацію із сортування побутових відходів та шляхи зі зменшення забруднення довкілля. Після цього, презентували додаток EcoHike спеціалістами та розробниками міжнародної компанії GlobalLogic. Якщо туристи знайшли місце скупчення сміття, але не можуть прибрати самостійно, вони відзначають його на карті, додають опис проблеми та її фото. Інші користувачі можуть прокласти маршрут свого відпочинку так, щоб прибрати зазначену місцевість і змінити інформацію про неї в додатку. Таким чином, спільними зусиллями українці зможуть посприяти поліпшенню екологічної ситуації в Карпатах і Україні в цілому. Наразі EcoHike доступний лише в Україні, однак його творці сподіваються, що згодом він запрацює і в інших країнах світу. Адже проблема забрудненості актуальна не лише для Карпат. Додаток вже можна завантажити у магазинах GooglePlay та AppStore. Після цього група, озброївшись пакетами для сміття, пішла в гори щоб перевірити додаток, як він діє на практиці та відповідно прибрати один з маршрутів.
В області запустили мобільний додаток "Саморятівник"
14 грудня 2018
Асоціація гірських провідників «Ровінь» запустила мобільний додаток «Саморятівник», метою є підвищення рівня безпеки громадян Львівщини, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події. Програма передбачає швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало погано (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти службам та своєчасно надати необхідну допомогу. Після отримання сигналу від потерпілого, спецслужби можуть йому зателефонувати для з’ясування обставин. Передбачена можливість автоматичної публікації сигналу «SOS» від потерпілого на його сторінці у Facebook, щоб його небайдужі друзі допомогли спецслужбам у пошуках. ВАЖЛИВО! Сигнал може відправлятися з не тільки через оператора мобільного зв’язку, а й через включений на телефоні GPS. Нагадаємо, що «Асоціація гірських провідників «Ровінь» став проектом-переможцем конкурсу для громадських організацій в межах виконання Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2018 році.