Любителів мандрівок запрошують відсвяткувати Всесвітній день туризму у Карпатах
З метою популяризації гірських територій Львівської області як потужних осередків велотуризму, а також постійний розвиток активного та здорового відпочинку та веломандрівок серед українців, цього року з нагоди відзначення дня туризму організатори події запланували для туристів активні заходи посеред гір у смт Славське.
Коли – 28 вересня 2019, 15:00-22:00 год.
Де – смт. Славське, Львівська обл.
Програма з відзначення Всесвітнього дня туризму передбачає відкриття MTB велотраси на горі Погар у смт. Славському. Учасники здійснять сходження на гору Погар, де відбудеться офіційне відкриття нової велотраси. Рівень складності траси є низьким, довжина велотраси складає 2,14 км і має 24 трампліни. Велотраса споруджена з використанням існуючого рельєфу, з поворотами контруклонами та влаштування на ній близько 30 різнопланових дерев’яних та земляних конструкцій: трамплінів типу «дроп», «двогорбий трамплін», «волрайд», «трамплін зі столом», «поворот з контрухилом», а також необхідних дерев’яних конструкцій.
«Велотраса призначена для любителів екстремального катання на гірському велосипеді і використовується як місце проведення велозмагань MTB. Будівництво велотраси здійснено в рамках проєкту регіонального розвитку «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», який реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, з обласного та місцевого бюджетів», - розповіла керівник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.
В межах проєкту відбувається будівництво велодоріжки від смт Славсько до с. Волосянка завдовжки 6,8 км з облаштуванням стартової і фінішної локацій, а також буде розроблено велоквест згідно з маршрутом велодоріжки.
Разом з командою On3Wheel організують підйом на гору Погар і для людини з інвалідністю завдяки спеціальному візку-джульєтка.
За словами організаторів, на горі Погар влаштують активну веловечірку: велопікнік з інтерактивами, показові виступи з велотріалу під музичний супровід Dj Seve Clain. А ввечері для гостей та мешканців Славська відбудеться концерт гурту Скрябін & Юркеш та виступ рок-гурту «Джеки» на Співочому полі.
Учасникам, які бажають долучитися до події, організують трансфер Львів-Славське-Львів, необхідно попередньо зареєструватися тут.
Організаторами події є Славська селищна рада та управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. Партнери заходу – готель-замок «Вежа Ведмежа», готельний комплекс «Двір княжої корони», котеджі «4 сезони», готельний комплекс «Лагуна», магазин спортивного спорядження «Boomerang Boardshop», ресторан «Максим».
Контактна особа – Христина Мелекесцева, 0730887568.
Новини за темою
Для молоді Львівщини організували мандрівку-семінар «Шляхами героїв»
30 листопада 2021
Львівська обласна організація Спілки Української Молоді в Україні у селі Тухля 26-28 листопада зібрала молодь Львівщини на мандрівку-семінар «Шляхами героїв». Під час семінару 40 учасників прочитали гутірки, присвячені історичним подіям, які відбулися на горі Маківка. Тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої Українських січових стрільців проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою, і її взяття для імперської армії мало дуже важливе стратегічне значення, щоб контролювати околиці сіл Козьова і Тухлі та створення плацдарму для подальшого наступу і переходу через Карпати. Завдяки успішній обороні гори Українськими січовими стрільцями, наступ російських військ захлинувся. І, хоча Маківку росіяни здобули, але цілей досягти їм не вдалось і вже через 9 днів царські війська відступили, залишивши ці терени без єдиного пострілу. Вже за доброю СУМівською традицією, всі учасники піднялися на гору Маківку, де провели урочисту збірку та молитву. Молодь також прослухала гутірки про створення Спілки незалежної української молоді, а також про Україну у визвольній боротьбі. «Гора Маківка для кожного українця є знаковою, а для СУМівців вона має ще й дуже символічне значення. Адже саме тут 19 серпня 1989 року було проголошено про створення “Спілки Незалежної Української Молоді”. І цього року минає 32 роки від тієї історичної події. Символічно, що у ці дні, коли весь світ вшановує пам’ять тих, які померли внаслідок Голодомору – геноциду проти української нації, ми також вшановуємо і молимося за наших героїв, які поклали життя на незалежність України у нерівній боротьбі. І наша боротьба триває. Тому маємо вчитися, передавати досвід, гартувати тіло і дух та виховувати молоде покоління на християнсько-патріотичних засадах», – наголошує голова Львівської обласної організації СУМ в Україні Роман Хмизюк. 27 листопада молитвою та хвилиною мовчання учасники заходу вшанували жертв Голодоморів і запалили свічку Пам’яті. У ХХ столітті Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Нагадаємо, мандрівку-семінар «Шляхами героїв» реалізовує Львівська обласна організація Спілки Української Молоді в Україні за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА в межах конкурсу молодіжних проєктів обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки.
Оголосили переможців конкурсів міжрегіональних обмінів у межах Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом»
22 липня 2021
22 липня 2021 року відбулося засідання Конкурсної ради конкурсів міжрегіональних обмінів у межах Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом», що реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». З 58 поданих заявок 29 проєктів рекомендували до фінансування за кошти обласних бюджетів Львівської і Закарпатської областей. Відтак, у 2021 році реалізують 13 міжрегіональних освітніх проєктів, 13 у сфері культури і 3 – медійних - загальним бюджетом понад 2,6 млн гривень. Співпраця із Луганською і Донецькою областями є для Асоціації традиційною, тож прогнозовано найбільша кількість проєктів-переможців включає партнерство саме з цими регіонами: 9 проєктів у співпраці з Луганщиною і 7 із Донеччиною. Завдяки розширенню території реалізації Програми буде втілено 5 ініціатив у партнерстві із закладами Дніпропетровської області, по 3 – Запорізької і Харківської, 1 у співпраці із Сумською областю, а один проєкт об’єднує одразу 7 областей: Закарпатську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Сумську і Харківську. Довідково: Програма підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» з 2018 року у партнерстві із Львівською і Закарпатською обласними радами, Львівською, Луганською і Донецькою обласними державними адміністраціями. У 2018-2020 роках профінансовали 99 проєктів-переможців.
Молодь Львівщини запрошують на екопізнавальний табір у Карпатах
29 Червня 2021
Львівський обласний молодіжний центр запрошує ініціативну молодь Львівщини, якій цікава тема збереження довкілля, взяти участь в екологічно-пізнавальному таборі “ЕКОБУМ”. Цього року захід відбуватиметься в українських Карпатах. У програмі табору: інтерактивні тренінги на тему захисту навколишнього середовища, збереження екосистем, сортування сміття, формування екосвідомості серед молоді. Спеціальною гостею на таборі буде президентка Let's do it Ukraine Юлія Мархель, яка проводитиме активності на екологічну тематику. Також протягом табору учасники підіймуться на гори Ребра, Гутин Томнатик, Бребенескул, озера Несамовите, Бребенескул. Під час маршруту заплановане прибирання засмічених територій Чорногірського масиву. Табір триватиме з 9 по 11 липня, одна ночівля буде в готелі смт Ворохта, і друга - в наметах біля озера Бребенескул. “Глобальні зміни клімату торкаються кожної людини, незалежно від країни чи континенту проживання. І саме на молодих людях та на наступних поколіннях лягає відповідальність за збереження природи нашої планети. Нещадне використання природних ресурсів, знищення екосистем, деградація земель та вирубка лісових масивів Карпат - це ті проблеми, котрі потрібно буде вирішувати в майбутньому українській молоді. Тому закликаємо молодих людей, які плекають в собі екосвідомість, турбуються про збереження довкілля, взяти участь в цьому таборі”, - розповідає координатор табору “ЕКОБУМ”, проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Зазначимо, що молодіжний екологічно-пізнавальний табір “ЕКОБУМ” відбувається вже вдруге. Перший табір проходив минулого року в смт Східниця. “Мені дуже сподобалося на ЕКОБУМі, найбільше, що вразило - це те, що ми всі зблизилися і відчули важливість і актуальність екологічної теми. Ми думали про реалізацію екопроєктів, при чому дуже реалістичних. Це був не просто захід для відпочинку, а захід, на якому ми обмінялися практичними напрацюваннями, що дуже корисно для активної молоді. Учасники підтримували мене в ідеях, які я вже зараз реалізовую. Зокрема, найближчим часом я планую запустити сортувальну станцію у своєму місті, - ділиться учасник тогорічного табору, засновник сортувальної станції в Дрогобичі “Дро.Еко.Логічний” Святослав Степ’як. Організатори табору покривають витрати на проживання, трансфер, харчування учасників. Організаційний внесок - 500 гривень. Реєстрація відкрита до 4 липня за посиланням https://bit.ly/3wCOhf3
До Дня туризму Львівська ОДА відзначила тих, хто допомагав у боротьбі з коронавірусом
27 вересня 2020
У неділю, 27 вересня, у Львові відбулося урочисте відкриття туристичного центру «Yellbee» на вулиці Під Дубом, 26, а також відзначення нагородами з нагоди Всесвітнього дня туризму. Участь у заході взяли представники туристичних компаній, готельно-ресторанного бізнесу, науковці та екскурсоводи. "Туристична галузь постраждала чиненайбільше під час світової пандемії. Однак представники туристичного бізнесу одними із перших відгукнулись на заклик про допомогу і активно включились в процес підтримки боротьби із вірусом. Це нелегкий був період, але він багатьом допоміг відкрити для себе щось нове. Завдяки цьому непростому періоду внутрішній туризм пожвавився. Українці врешті зрозуміли, що в Україні є куди поїхати і є на що подивитись. На Львівщині є чим пишатись та є чим хвалитись: від замків до яворівської іграшки. Ми просто забуваємо про ці красоти, коли летимо до закородонних курортів. Відкриття такого туристичного центру допоможе пережити цей нелегкий час і покращити діяльність на ринку туристичних послуг", - наголосив під час заходу заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Нагороджено грамотами й відзначено подяками голови ОДА представників туристичного бізнесу, які в умовах карантину відгукнулись на допомогу медикам (обіди і проживання), готелярів, які зголосились влаштувати обсервацію осіб, котрі повернулись з-за кордону, представників громадських організацій, що опікуються збереженням та промоцією культурної спадщини, краєзнавців. Довідково: Всесвітній день туризму – свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою промоції туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія. У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристичної організації – головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики. Свято встановлене в Україні згідно з Указом Президента України «Про День туризму» від 21 вересня 1998 року № 1047/98. 2020 рік присвячений тематиці розвитку туризму на сільських територіях.
Розвиток туризму в Карпатському регіоні обговорили на конференції
16 грудня 2019
Сьогодні, 16 грудня, розпочалася конференція з питань розвитку сталого туризму в Карпатському регіоні, яка проходить у Закарпатській області. Захід проводиться з метою обговорення проблемних питань, активізації залучення інвестицій у розвиток туризму в українських Карпатах та напрацювання спільних проєктів. Участь у конференції взяла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака. «Дуже приємно, що заключний туристичний захід присвячений тематиці сталого розвитку Карпат, враховуючи, що тема Карпат цьогоріч отримала Державну програму розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки. У карпатських областях є спільні проблеми та спільні завдання. Одним із ключових завдань є напрацювання механізму статистики та проведення аналітики, що надасть можливість ефективно управляти галуззю», - зазначила Наталя Табака. Начальник управління поділилась досвідом Львівщини зі здійснення промоції туристичних продуктів, реалізації проектів розвитку туристичної інфраструктури та висловила пропозицію щодо спільного просування туристичного напрямку Карпат на провідних професійних туристичних майданчиках. У межах конференції обговорили питання еногастрономічного туризму і географічного значення для харчових продуктів та предметів промислового значення.
На Львівщині відкрили нову MTB велотрасу в Карпатах (+відео)
30 вересня 2019
У суботу, 28 вересня, на Львівщині офіційно відкрили нову MTB велотрасу по г. Погар у смт Славське в рамках проєкту «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», що реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, обласного та місцевого бюджетів. На Львівщині постійної популярності набирає розвиток активного відпочинку та веломандрівок, збільшується кількість велотуристів, які їдуть відпочивати у гірські райони області. З цією метою відбувається створення відповідної туристичної інфраструктури: впорядкованих та ознакованих велосипедних шляхів, якісних велосипедних доріжок, облаштованих велосипедних стоянок тощо. «На Львівщині швидкими темпами розвивається активний туризм. Тепер створено нову велотрасу для любителів MTB катання, яка завжди відкрита для велосипедистів і є безкоштовною. Велотраса також буде використовуватися, як і місце проведення велозмагань MTB, які щорічно відбуваються в смт Славське», - зазначила начальник управління туризму та курортів Наталя Табака. Цими вихідними любителі екстремального катання на гірському велосипеді та поціновувачі велоспорту мали змогу випробувати нову велотрасу довжиною 2,14 км, облаштованою 24 трамплінами. Велотраса споруджена з використанням існуючого рельєфу, з поворотами контруклонами та влаштування на ній близько 30 різнопланових дерев’яних та земляних конструкцій: трамплінів типу «дроп», «двогорбий трамплін», «волрайд», «трамплін зі столом», «поворот з контрухилом», а також необхідних дерев’яних конструкцій. Захід зібрав майже 300 активних мешканців Львівщини. Під час заходу учасники здійснили сходження на гору Погар у смт Славське. Разом з командою On3Wheels вдалося здійснити мрію особи з інвалідністю Ані Шот, яка завдяки візку-джульєтка піднялася на гору вперше у своєму житті. Під час заходу відбувся байктріал перфоменс. Показові виступи з велотріалу виконали професійні велотріалісти Дмитро Крупкін та Іван Малюта-Галицький, які входять у топ-5 райдерів України. В межах заходу відбувався музичний супровід від команди EVE8 та DJ Seve Clain, які привертають увагу активної молоді до культурної та природної спадщини нашої країни шляхом поєднання електронної музики сучасних артистів та прямої трансляції на культурних та туристичних локаціях. По завершенні офіційної частини для учасників заходу виступив гурт «Джеки» та відбувся концерт гурту «Скрябін». Управління туризму та курортів спільно зі Славською селищною радою здійснили будівництво велотраси в рамках проєкту регіонального розвитку «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», який реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, з обласного та місцевого бюджетів. В межах проєкту також триває будівництво велодоріжки від смт Славсько до с. Волосянка завдовжки 6,8 км з облаштуванням стартової і фінішної локацій, а також буде розроблено велоквест згідно з маршрутом велодоріжки. Організаторами події є Славська селищна рада та управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. Партнери заходу – готель-замок «Вежа Ведмежа», готельний комплекс «Двір княжої корони», котеджі «4 сезони», готельний комплекс «Лагуна», магазин спортивного спорядження «Boomerang Boardshop», ресторан «Максим».
До Дня туризму у франковому університеті організували міжнародну наукову конференцію
27 вересня 2019
У межах відзначення Всесвітнього дня туризму, сьогодні, 27 вересня, на географічному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка проходить ХІІІ міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний і міжнародний досвід». В конференції взяли участь представники наукового середовища з країн Польщі, Білорусі, Литви, Німеччини та України. «Ми високо цінуємо співпрацю з науковим середовищем, адже саме ви відіграєте важливе значення у розвитку туристичної галузі та створенні нових туристичних продуктів з метою подальшого формування позитивного іміджу Львівщини як туристичної дестинації. Сьогодні вкрай важливо об’єднати наші зусилля задля спільного визначення нових точок росту в туристичній сфері області, враховуючи сучасні тренди, які обирають туристи для подорожей. Завдяки професійному викладацькому складу географічного факультету, щорічно випускаються кваліфіковані фахівці, які забезпечують належне функціонування у готельно-ресторанній, гастрономічній, туроператорській діяльності, центрах туристичної інформації і в туристичній галузі загалом. Таким чином Львівщина входить до трійки найпривабливіших туристичних територій України», - зазначив заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський. Під час заходу заслухали ряд виступів та обговорили питання туристичних виставок, їх місце та роль в сучасній економіці, використання інструментів інтернет-маркетингу в туризмі та міжнародні спортивні заходи, як інструмент залучення туристів та їх вплив на економіку держави. Організатори заходу – кафедра туризму географічного факультету і кафедра країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка.
На Львівщині відбулися урочистості до Всесвітнього дня туризму
26 вересня 2019
Сьогодні, 26 вересня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму на Львівщині. Зі святом присутніх привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. "Туризм - це одна з тих галузей, яка всіх нас підбадьорює. Ви показуєте той стандарт розвитку та якості, який би ми хотіли бачити і в інших сферах. Я вірю, що туризм є візитною карткою Львівщини. Ми пишаємося тими ресурсами і дарами, які у нас є. Ми будемо розвивати ті напрямки, які на сьогодні є популярними. Хочу щиро вам усім подякувати за ваш вклад. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Успіху", - сказав очільник області. Окрім того, він наголосив на тому, що Львівська ОДА завжди готова підтримати нові ініціативи, а також зазначив, що медичний туризм має стати одним із пріоритетних напрямків. За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток туризму на Львівщині та з нагоди Всесвітнього дня туризму Маркіян Мальський вручив Почесні грамоти облдержадміністрації науковцям. Окрім того, голова облдержадміністрації відзначив кращих представників туристичної сфери Подяками облдержадміністрації та годинниками. Довідково: Всесвітній день туризму — свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія. У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики. У вересні 1999 року на XIII сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.
На Львівщині масштабно відзначатимуть Всесвітній день туризму
26 вересня 2019
Програма заходів святкування Всесвітнього дня туризму для гостей та мешканців Львівщині включатиме музичний перформанс, екскурсії на різні локаціях, театралізовані заходи, презентації туристичних гуртків тощо. Центральною подією святкування стане відкриття велотраси на горі Погар у смт. Славське. Проєкт реалізують в межах секторальної підтримки «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині». Акредитація для журналістів тут. Окрім того, на Яворівщині відбудеться Молодіжний фестиваль туристичної пісні «Бабине літо - 2019». У Домажирі пластуни Львівського Осередку Пласту поділяться з відвідувачами практичними вмілостями “Життя в природі”, а у Жовкві для школярів підготують День позашкілля. Деталі відзначення Дня туризму тут.
У парку “Сколівські Бескиди” презентували додаток, який допоможе очистити Карпатські гори
29 липня 2019
Українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic запустили EcoHike – додаток для очищення Карпатських гір. Цей додаток презентували 26 липня у рекреаційному пункту "Водоспад на річці Кам'янка". Після короткого ознайомлення з національний парком, представили презентацію із сортування побутових відходів та шляхи зі зменшення забруднення довкілля. Після цього, презентували додаток EcoHike спеціалістами та розробниками міжнародної компанії GlobalLogic. Якщо туристи знайшли місце скупчення сміття, але не можуть прибрати самостійно, вони відзначають його на карті, додають опис проблеми та її фото. Інші користувачі можуть прокласти маршрут свого відпочинку так, щоб прибрати зазначену місцевість і змінити інформацію про неї в додатку. Таким чином, спільними зусиллями українці зможуть посприяти поліпшенню екологічної ситуації в Карпатах і Україні в цілому. Наразі EcoHike доступний лише в Україні, однак його творці сподіваються, що згодом він запрацює і в інших країнах світу. Адже проблема забрудненості актуальна не лише для Карпат. Додаток вже можна завантажити у магазинах GooglePlay та AppStore. Після цього група, озброївшись пакетами для сміття, пішла в гори щоб перевірити додаток, як він діє на практиці та відповідно прибрати один з маршрутів.
Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат, - Остап Семерак у межах візиту на Львівщину
14 Червня 2019
Сьогодні, 14 червня, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак перебуває з робочим візитом у Львівській області. В межах поїздки міністр відвідав державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». «Міністерство зацікавлене у тому, щоб відновлювалися червонокнижні рослини, які ростуть на території Львівської області та Карпатського регіону. Це є приклад доброї співпраці із лісовиками для відновлення лісів. Українське суспільство болісно реагує на втрату лісів, тому важливо таку співпрацю підтримувати на владному рівні. Синергія центральної влади і місцевого самоврядування - якісний приклад успішної реформи децентралізації», - зазначив Остап Семерак. У 2019 році Мінприроди в межах Плану природоохоронних заходів, що фінансуються за бюджетною програми «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» було виділено кошти на реконструкцію виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника. «Такий об’єкт буде продукувати необхідну кількість посадкового матеріалу для відновлення лісів у Карпатському регіоні. Для Мінприроди - це є один із пріоритетів. Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат», - наголосив Остап Семерак. Мета - впровадження сучасних підходів і технологій для забезпечення лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом, створення розсадника для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою та забезпечення високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства. «Підсумовуючи все сказане варто подякувати керівникам лісогосподарства, вони зуміли мотивувати та переконати усіх, в тому числі законотворців, у потребі відновлення лісів. Приємно, що саме така державницька позиція і підтримка міністерства дозволила реалізувати цей проект. На фініші уже перша черга. Львівщина стане вчергове мотиватором для решти регіонів, адже подібний проект вперше реалізовується в країні. Львівщина не боїться приймати виклили і зажди тримає пальму першості в усіх новаторських проектах», - наголосила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак. Нагадаємо, що у результаті виконання проекту буде отримано лісовий розсадник для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою виробничою потужністю 3 млн. штук, лабораторію лісового насінництва, цех підготовки субстрату та посіву насіння, теплиці з поливом та системою затінення, поля дорощування, сіянці лісових порід із закритою кореневою системою, біотичностійкі лісові насадження на місці всихаючи ялинників у Карпатському регіоні Львівщини.
На Львівщині відбулась мандрівка патріотичним шляхом «До бункеру Головного осередку пропаганди ОУН і УПА»
27 серпня 2018
У День Незалежності України для активних мешканців Львівщини відбулась мандрівка патріотичним шляхом «До бункеру Головного осередку пропаганди ОУН і УПА». Пішохідний шлях протяжністю 15 км пролягає через місця, пов’язані з визвольними змаганнями українського народу, символічну могилу на місці загибелі Івана Корчинського – «Корчака» та карпатські гори. Захід організували з метою патріотичного виховання молоді, збереження історичної та природної спадщини. На місці, де колись був бункер, заспівали гімн України, підняли синьо-жовтий стяг та плакати із зображенням українського історика Григорія Купріяновича. Загалом в мандрівці взяли участь понад 50 мешканців Львівщини, серед яких молодь з організації «Тризуб». Усіх учасників супроводжували мандрівне товариство «Гороходи» та гірська оперативно-рятувальна служба. Доповненням подорожі було відвідування водоспаду Гуркало. Організатори заходу – управління туризму та курортів облдержадміністрації в співпраці зі Сколівською районною державною адміністрацією та департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку.