В межах засідання робочої групи окреслили пріоритетні напрями розвитку фізичної культури та спорту області
Сьогодні, 2 серпня, відбулася зустріч робочої групи «Спорт» в межах підготовки Стратегії розвитку Львівщини на період до 2027 року.
Зокрема, начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як обговорив із членами робочої групи основні досягнення, проблемні питання та тенденції розвитку галузі фізичної культури та спорту Львівщини. До уваги бралися основні показники за 2014-2018 роки.
Як йшлося в межах зустрічі, пріоритетами розвитку фізичної культури та спорту до 2027 року визначили 4 напрями: «Популяризація фізичної культури та масового спорту серед населення», «Розвиток спортивно-рекреаційної інфраструктури», «Спорт вищих досягнень», «Соціальна інклюзія та інтеграція осіб з інвалідністю».
Члени робочої групи висловили свої пропозиції щодо пріоритетних проектних ідей на перший період реалізації Стратегії розвитку Львівщини, а саме 2021-2023 роки.
Зокрема, основну увагу сконцентрували на обговоренні альтернативних варіантів будівництва в області сучасних спортивних об’єктів. Зокрема, йшлося про необхідність будівництва відкритих багатофункціональних майданчиків та критих спортивних комплексів. Окрім того, обговорили перспективи державно-приватного партнерства та залучення співфінансування та позабюджетних коштів для розвитку спортивної інфраструктури.
Члени робочої групи погодилися із важливістю врахування територіальної спеціалізації спорту, географічної доступності спортивних споруд для максимальної кількості мешканців області та необхідністю підтримки професійних спортсменів та тренерів для стимулювання спортивних досягнень. Також учасники зустрічі обговорили сильні та слабкі сторони, загрози та можливості розвитку спорту та фізичної культури у майбутньому.
Новини за темою
Львівський фаховий коледж спорту – у трійці найкращих в Україні за підсумками року
24 березня 2022
Львівський фаховий коледж спорту зайняв другу позицію у рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України, який підготувало Міністерство молоді та спорту України за підсумками 2021 року. На першому та на третьому місці опинилися споріднені заклади Харкова. Як розповідають у навчальному закладі, найбільший внесок у загальний успіх внесли відділення жіночої і вільної боротьби, велоспорту, веслування на байдарках і каное, кульової стрільби і гандболу. Загалом впродовж минулого року спортсмени коледжу вибороли 50 медалей, в тому числі 20 золотих, на офіційних міжнародних змаганнях та 695 – на всеукраїнських. Нагадаємо, коледж є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».
На 375 національних заходах Львівщина цьогоріч прийме понад 44 тисячі спортсменів
1 лютого 2022
Міністерство молоді та спорту уклало Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022. У переліку – 375 заходів, що відбудуться на Львівщині. Це найважливіші для держави змагання та навчально-тренувальні збори. Координуватиме їх проведення на території області управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Проведення таких заходів – це велика відповідальність, адже їх якість залежить від злагодженої роботи міністерства, управління, національної та обласної федерацій. Особливо, у час пандемії, коли важливо забезпечувати й епідеміологічну безпеку учасників. Однак з іншого боку, це можливість залучення додаткових коштів для регіону, адже всі заходи фінансуються Міністерством, і добра промоція Львівщини серед інших областей», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зокрема, цьогоріч відбудуться 162 заходи з олімпійських видів спорту. Найбільше змагань та тренувальних зборів цьогоріч заплановано зі стрільби кульової – понад 30 впродовж року. У трійці лідерів за кількістю заходів також веслування на байдарках та каное та велосипедний спорт. На території області також заплановані національні івенти зі стрільби з лука, вільної боротьби, карате, боксу, стрибків на батуті, стрільби стендової, тхеквондо, фехтування, веслування на байдарках та каное, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, тріатлону. Відбудуться на Львівщині та змагання з ігрових видів спорту: бадмінтону, водного поло, регбі та футболу. Серед зимових видів спорту найбільше заходів заплановано з лижних перегонів та гірськолижного спорту. Також впродовж року на Львівщині відбудеться 125 заходів з неолімпійських видів спорту, що складає 15% від загальної кількості усіх подій, які цьогоріч відбудуться в державі. Найбільше заходів заплановано з танцювального спорту, флорболу, футзалу, панкратіону та регбілігу. Для людей з інвалідністю буде проведено 80 всеукраїнських спортивних заходів, найбільше з яких – реабілітаційно-спортивні збори. Більшість подій прийматиме Західний реабілітаційно-спортивний центр. Ветерани спорту на Львівщину завітають на 8 спортивних змагань. За прогнозами Міністерства молоді та спорту, сумарно учасниками перелічених змагань та навчально-тренувальних зборів стануть понад 44 тисячі найкращих спортсменів збірних команд України. «За останній рік на Львівщині змінилось близько 10 очільників обласних федерацій. Більшість з них – це молоді люди, які самі пройшли чималий шлях у спорті. Вони неодноразово були на міжнародних змаганнях і готові генерувати зміни у своїх видах спорту у нас та ініціювати нові проєкти з високою доданою вартістю. Тому, думаю, щороку кількість національних спортивних івентів, які приймає Львівщина, тільки зростатиме», – додає Роман Хім’як.
Стрийська громада затвердила Стратегію розвитку до 2027 року
29 грудня 2021
Відтепер Стрийська міська територіальна громада матиме власну Стратегію розвитку. Стрийська громада одна з 7 громад, які були відібрані ЛОДА у 2021 році для супроводу у розробленні стратегій. За цей час до формування пріоритетів розвитку громади долучилися обласні та місцеві управлінці, бізнес, освітяни, медики та громадянське суспільство. Міські депутати підтримали рішення про затвердження Стратегії Стрийщини на період до 2027 року. Стратегічне бачення розвитку Стрийської міської територіальної громади – територія комфортного, якісного та безпечного життя, з високими стандартами соціального захисту населення, чистим довкіллям, територія приваблива для молоді, зручна для туристів та цікава для інвесторів. Це громада, де хочеться жити, працювати та відпочивати. Реалізація цієї Стратегії передбачатиме розвиток сучасних громадських просторів, побудову інноваційних підприємств та модернізацію інфраструктурою громади. Для того щоб сформувати стратегію було зроблено якісний соціально-економічний аналіз, проведено зустрічі з активом громади, стратегічні сесії за участю представників ЛОДА. Стратегія Стрийської громади орієнтована на потреби бізнесу та громадськості, для визначення яких у 2021 році проведено анкетування. Голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав мешканців громади з затвердженням Стратегії розвитку. ‘‘Прийняття цього документу є наступним етапом в житті Стрийської громади та її мешканців. Амбітні завдання щодо економічного розвитку й покращення якості життя будуть реалізовані за умови спільної співпраці влади, бізнесу та активу громади, а Стратегія розвитку до 2027 року є тому підтвердженням’’, - сказав Максим Козицький. Сценарії розвитку громади, аналіз конкурентних переваг території, загроз та викликів було проведено за підтримки експертів Інституту регіональних досліджень ім. Долішнього НАН України разом з департаментом економічної політики облдержадміністрації. Нагадаємо, що ЛОДА в процесі розробки Стратегій супроводжує ще 6 громад – Белзьку, Сколівську, Рава-Руську, Красненську, Добротвірську, Добросинсько-Магерівську. Консультативну допомогу у напрацюванні стратегій громад надає департамент економічної політики облдержадміністрації.
Показники виконання програми розвитку спорту та молодіжної політики на Львівщині обговорили на засіданні комісії
13 грудня 2021
У 2021 році управління молоді та спорту Львівської ОДА реалізовує три обласні програми: комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту, «Молодь Львівщини» та програму розвитку «Пласту» на Львівщині. Станом на сьогодні загальний відсоток виконання програм складає понад 85%. Про це на засіданні постійної комісії з питань молоді та спорту Львівської облради доповів начальник управління Роман Хім’як. «Цьогорічна Програма розвитку фізичної культури та спорту особлива тим, що вперше в межах програми реалізовуємо три великі об’єкти – стадіони у Яворові, Мостиськах та Стрию. Реконструкції цих об’єктів передбачають облаштування нових глядацьких місць, легкоатлетичних доріжок, нового покриття», - зазначив Роман Хім’як. Також цього року триває реалізація ще чотирьох об’єктів у межах президентської програми «Велике будівництво: реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с. Давидів; капітальний ремонт фізкультурно-спортивного комплексу "Сокіл" у Сокалі; реконструкція спортивних майданчиків зі штучним покриттям у ЛНУ ім. Івана Франка; реконструкція спортивного комплексу «Шахтар» в м. Червонограді. Вже завершені роботи на стадіонах у Самборі та Буську. Роман Хім’як також розповів, що у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту у 2021 році заплановано реалізувати 21 спортивний майданчик розміром 42 на 22 м: у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів та Стара Сіль Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади, селищі міського типу Красне Красненської громади, у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади, Великому Колодному Жовтанецької громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької громади та Радехові. На 19 об’єктах роботи вже завершені. «Також, у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту, повністю завершено облаштування «Активних парків» у 21 громаді у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Локації містять лавочку, бруси, турнік, координаційну лінію, опору для віджимання. Завдяки стендам із QR-кодами кожен житель територіальної громади може самостійно займатися фізичною активністю. Для цього необхідно взяти смартфон, навести на спеціальний QR-код, обрати рівень складності і з допомогою зіркового тренера розпочинати вправи та зміцнювати своє здоров’я», - додав начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА. У межах обласної програми «Молодь Львівщини» у 2021 році вже завершено три комплексні проєкти – «Рада твого району», «Форум можливостей Не_формат» та «Навчання для молодіжних просторів в громадах», спрямовані на розвиток молодіжної політики у громадах, налагодження комунікації з молодіжними працівниками, консультування щодо створення молодіжних рад та роботи молодіжних просторів. Зазначимо, що станом на 13 грудня в області зареєстровано 20 молодіжних рад та створено 13 ініціативних груп. Загалом в межах Програми реалізовано 32 проєкти по конкурсній складові та понад 20 заходів, організатором яких є управління молоді та спорту спільно з Міністерством молоді та спорту, партнерами та інститутами громадянського суспільства. На наступний рік у проєкті обласного бюджету на фізичну культуру передбачено 42,2 млн грн, на молодіжну політику – 3,0 млн грн і пластовий рух – 1,8 млн. грн.
Представники Кабміну відвідали Навчально-спортивну базу літніх видів спорту
7 грудня 2021
Навчального-спортивну базу літніх видів спорту сьогодні, 7 грудня, з робочим візитом відвідали Міністр оборони Олексій Резніков, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт та міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Керівник бази, полковник Руслан Сеник ознайомив присутніх з ключовими об‘єктами бази, найтитулованішими спортсменами та наймасштабнішими заходами, які приймає комплекс. Як зазначив Руслан Сеник, сьогодні база перебуває у задовільному стані. Найнагальніша потреба – реконструкція спортивно-стрілецького комплексу, який знищила пожежа у 2018 році. Для реконструкції будівлі, бліндажів та будівництва фінального тиру необхідно понад 453 мільйони гривень. «Це великий і коштовний об’єкт, який вкрай необхідний для розвитку стрілецького спорту не тільки для Львівщини, а й для всієї країни. Однак зусиллями виключно обласного бюджету його зробити точно не вдасться. Саме тому потрібна консолідована співпраця профільного міністерства та міністерства оборони, в підпорядкуванні якого і знаходиться база», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, на спортивних об'єктах бази розвиваються 20 олімпійських та 11 неолімпійських видів спорту. Щоденно тут займаються до 900 спортсменів. Цьогоріч база прийняла 17 міжнародних турнірів
8 спортсменів та 10 тренерів Львівщини отримуватимуть президентські стипендії
11 листопада 2021
За медалі Олімпійських Ігор та чемпіонатів Європи і світу талановитим та перспективним спортсменам призначили президентські стипендії. Відповідне рішення схвалили учора на засіданні Кабінету Міністрів України. Усього передбачили 206 стипендій. У списку - 8 спортсменів Львівщини та 10 тренерів. Відтак, за друге місце на Олімпійських Іграх стипендію у розмірі 15 прожиткових мінімумів* отримуватиме велосипедистка Олена Старікова. На бронзових призерів Олімпіади Станіслава Горуну та Аллу Черкасову чекають винагороди у розмірі 14 прожиткових мінімумів. Премії чекають і на тренерів атлетів Євгена Болібруха, Антона Нікуліна. За друге місце на чемпіонаті Європи премію у розмірі 8 прожиткових мінімумів отримає Георгій Іваницький. Нагороди чекають і на його тренерів Тетяну Образцову та Василя Ткачека. За друге місце на чемпіонаті світу серед молоді премію отримуватиме важкоатлету розмірі Богдан Гоза 7 прожиткових мінімумів. Отримуватиме винагороду і тренер Богдана Андрій Гентош. Стипендії чекають і на лучниць Варвару Ілляш та Жанну Наумову, бронзовим призеркам чемпіонату світу, у розмірі 6 прожиткових мінімумів. На їх тренерок, Світлану Колядніцеву та Марію Гавелко, також чекають премії. Стипендію у такому ж розмірі чекає і на талановиту борчиню, чемпіонку Європи Оксану Чудик та її тренерів Степана Ткачишина та Олександра Раковського. Чекає премія і на тренера борчині Марії Винник, яка сьогодні не виступає за Львівщину, Ореста Скобельського. Призерам Олімпійських ігор стипендії виплачуватимуться впродовж двох років, решті – один рік. *прожитковий мінімум складає 2481 грн
5,3 млн грн планують скерувати на будівництво спортивних майданчиків в області
21 жовтня 2021
Скерувати 5,3 млн грн з обласного бюджету на співфінансування будівництва спортивних майданчиків з наливним і штучним покриттям у дев’яти громадах області - таке рішення прийняли сьогодні на засіданні обласної комісії з питань молоді та спорту. За умовами діючої обласної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки, всі об’єкти спортивної інфраструктури, які отримають співфінансування з обласного бюджету, до 1 вересня, повинні були підготувати необхідну документацію та провести тендери. Оскільки частина громад цього не зробили, у результаті перерозподілу коштів, співфінансування отримають загалом дев’ять громад, у яких готова «основа» - відповідні документи та проведені тендери. Зокрема, як повідомив за результатами засідання комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, 5,3 млн грн управління молоді та спорту ЛОДА пропонує скерувати на співфінансування будівництва майданчиків у Радехові, Великому Колодному, Дрогобичі, Підгірцях, Завидовичах, Новояворівську, Борині, Мшані, с. Стара Сіль. Після погодження профільною комісією остаточне рішення щодо фінансування прийматимуть депутати Львівської облради на черговій сесії, проведення якої заплановано на 26 жовтня. Зазначимо, що цього року на Львівщині у межах реалізації обласної програми з підтримки фізичної культури збудували вже 4 спортивні майданчики (м. Рудки Самбірського району, с. Дідилів Новояричівської ТГ, с. Сокіл Кам'янка-Бузької ТГ, с. Рудники Миколаївської ТГ). Будівництво майданчиків здійснюється на умовах співфінансування з місцевими бюджетами громад. «Обласну програму розвитку фізичної культури та спорту Львівщини виконано на 44,7%, профінансовано на більше ніж 70%. Загалом у межах програми на 2021 рік передбачено будівництво в області 13 спортивних майданчиків з наливним і штучним покриттям», - додав Іван Собко. Окрім того, члени комісії розглянули проєкт бюджетного регламенту Львівської облради, поданий членами обласної комісії з питань бюджету. Документ передбачає комунікацію та співпрацю Львівської облради та Львівської ОДА щодо використання коштів обласного бюджету. Комісія спорту проєкт бюджетного регламенту не підтримала. Таке ж негативне рішення прийняла обласна комісія з питань освіти, науки та інновацій. Детальніше про бюджетний регламент – за посиланням.
Сколівська територіальна громада працює над Стратегією розвитку
4 жовтня 2021
В області триває робота над Стратегіями розвитку для семи громад. Зокрема сьогодні спільно з командою ЛОДА планує своє майбутнє Сколівська територіальна громада. З вітальним словом виступив голова громади Микола Романишин. «Успішність поставлених цілей та завдань залежить від того чи правильно ми поставили акценти, чи правильно визначили свої сильні та слабкі сторони, які маємо ресурси, які є проблеми території. Якісна стратегія розвитку базується на цих вихідних речах», - зазначив він. «Сколівська громада з точки зору переваг серед інших громад України є унікальною. Та потенціал громади, на жаль, досі не використовується сповна. Гірська та природоохоронна територія, яка має перспективи розвитку туризму і через територію якої проходить міжнародний транспортний коридор №5 просто не може не скористатися цими перевагами»,- наголосив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера. Як зазначив заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський для того, щоб Сколівській громаді досягти успіху у семирічній перспективі треба перш за все інвентаризувати туристичний потенціал, розробити брендинг території, регулярно проводити туристично привабливі події, працювати над покращенням інфраструктури та залученням МТД. «Окрім того, акцент необхідно робити на безпеку відвідувачів, комунікацію з бізнесом, зокрема локальні кухні та місцеві промисли, а також функціонування інформаційних центрів. І це все має знайти відображення у вашій унікальній стратегії розвитку», - наголосив він. Зупинилися і на галузях агропромислового сектору, розвитку транспортної інфраструктури. «Земля - той стратегічний ресурс, який дозволить Сколівській громаді заробляти, тобто перш за все необхідно провести її інвентаризацію, постійно здійснювати аудит, а далі - привести усі земельні відносини у правове русло», - повідомила учасників робочої групи керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. «В частині розвитку транспортної інфраструктури слід проводити конкурси на маршрути. На сьогодні управлінням розробляється новий автобусний маршрут для сполучення курортів Львівщини - Східниця, Трускавець, Стрий, Славсько. Відтак, є проекти, у тому числі транспортні, дорожні чи атракційні, які потрібно втілювати разом з громадами – сусідами», - зазначив начальник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький. Про використання наявних можливостей щодо залучення коштів для втілення усіх амбітних планів громади розповів представник департаменту міжнародного співробітництва та МТД Максим Саган. Як зазначила радниця голови Львівської облдержадміністрації Галина Бордун, розвиток бізнесу в громаді потребує інвестицій в освіту, а також покращення комунікації влади з мешканцями, підвищення рівня довіри до інституцій, та популяризацію державних та обласних програм підтримки підприємництва. Таку платформу може забезпечити Львівська ОДА.
За сприяння Львівської ОДА Красненська громада працює над стратегією розвитку
13 вересня 2021
Сім громад Львівщини минулого тижня розпочали практичний етап напрацювання стратегій. Зокрема, сьогодні розширене засідання робочої групи з формування стратегії розвитку територіальної громади за участю місцевого бізнесу та громадськості відбулося у смт Красне. «Ми маємо напрацювати таку стратегію розвитку, щоб через 7 років якісно покращити життя людей, які об’єдналися в єдину Красненську територіальну громаду», - зазначив голова громади Роман Фурда. - Маємо задати собі питання куди ми рухаємося, яку громаду хочемо побачити через 7-10 років і що для цього кожному з нас потрібно зробити. І лише коли ми об’єднаємо свої зусилля і сплануємо крок за кроком свої дії, тоді зможемо досягнути стратегічних цілей щодо розвитку економіки та покращення якості життя в громаді. Як зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера Красненька громада має вдале логістичне розташування, що і потрібно врахувати при формуванні стратегії. «Красненська громада у державній та обласній стратегіях належить до типу територій, які мають унікальні можливості в перспективі бути точками економічного зростання. У громади є одне з найбільш вигідних логістичних положень в області. А чи стане Красне – логістичним центром Західної України з розвинутою промисловістю залежить від того, чи зможемо ми сьогодні мудро розпорядитися наявними у нас можливостями», - зазначив він. Під час засідання робочої групи обговорили можливості розвитку малого та середнього бізнесу, використання можливостей державної програми кредитування бізнесу 5-7-9, яка на Львівщині успішно реалізовується та розширюється. Так, відтепер підприємці області, які створюють нові робочі місця, зможуть отримати відшкодування за кредитом до 0%. В частині підвищення промислового потенціалу громади обговорили плани зі створення одного з найбільш перспективних з огляду на наявні комунікації та мережі індустріального парку. «На заваді цьому може стояти відсутність на відповідній території централізованої системи водопостачання та водовідведення і відповідно очисних споруд, - зазначила заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик. - Станом на сьогодні для вирішення цього питання слід готувати якісні проєкти, зокрема орієнтовані на міжнародно-технічну допомогу». Підвищення якості надання первинної медичної допомоги - це той пріоритет, який, на думку директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, громада має зафіксувати у стратегії розвитку. Водночас розумну спеціалізацію для розвитку Красненської лікарні запропонували учасники засідання. Зокрема, йдеться про можливість організації тут паліативного відділення. Натомість послуги вторинного рівня охорони здоров‘я найкраще для мешканців громади може надавати Бузька опорна лікарня, що розташована у безпосередній близькості від смт Красне. Своєю чергою начальник управління транспорту та зв‘язку Степан Рудницький запропонував територіальній громаді попрацювати над тим, щоб на її території з’явилися підприємці, які займаються пасажирськими перевезеннями. Про ефективне використання земель сільськогосподарського призначення та можливість відкриття нових агропереробних підприємств розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Зокрема, громада у перспективі отримає найбільшого в Україні кооперативного переробника молочної продукції. Для повноцінного розвитку потенціалу сільського господарства у громаді слід стимулювати створення кооперативів та сімейних ферм. Щодо можливостей реалізації перспективних проектів міжнародної технічної допомоги в громаді розповіла заступник директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Лілія Лисих. Про організацію подальшої роботи над стратегією громади присутніх поінформував експерт зі стратегічного планування програми U-Lead з Європою Зеновій Сірик. Наступною громадою, де відбудеться стратегічна сесія з визначення пріоритетів розвитку є Белзька міська територіальна громада.
Львівський веслувальник Василь Смілка став чемпіоном світу серед молоді
7 вересня 2021
У португальському містечку Монтемор-у-Велью вчора, 6 вересня, завершився чемпіонат світу серед юніорів і молоді з веслування. Останній змагальний день став особливо продуктивним для національної збірної. Українські веслувальники вперше в історії вибороли золоту медаль в олімпійській байдарці-четвірці. До складу молодіжної байдарки-четвірки входили вінничанин Дмитро Даниленко, Олександра Зайцева з Херсонщини, Віталій Бистревський з Дніпропетровщини та вихованець львівської школи веслування Василь Смілка. Команда стала першою на дистанції 500 м. Ще одну медаль для Львівщини привезе Христина Осіпчук. У каное-четвірці на дистанції 500 м разом з прикарпатками Іриною Федорів та Ксенією Романчук та житомирянкою Тетяною Смиловенко вона стала срібною призеркою. Бронзовою призеркою змагань також стала львів'янка Валерія Терета у каное-двійці серед молоді на дистанції 500 м. Вона змагалась разом із Андрієм Шкарнегою з Рівненщини. Загалом збірну України на чемпіонаті світу представляли 37 веслувальників у 35-ти видах програми.
За медалі національних та міжнародних змагань атлети отримали майже мільйон гривень від Львівської ОДА
22 липня 2021
Чемпіонам та призерам змагань міжнародного та державного рівня з олімпійських видів спорту та їх тренерам за підсумками другого кварталу 2021 року Львівська ОДА виплатить грошові винагороди на суму 936 тисяч гривень. Сертифікати на отримання найбільших премій спортсменам Львівщини сьогодні вручив голова обласної державної адміністрації Максим Козицький. Такі премії у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту атлети Львівщини отримують щоквартально. За підсумками квітня-червня грошові винагороди призначени 103 спортсменам та 64 тренерам. Грошову винагороду у такій же сумі від Львівської ОДА отримав і чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна. Серед тих, хто отримав найбільші нагороди цього кварталу, чемпіонка Європи з вільної боротьби Оксана Чудик. Її премія - 30 тисяч гривень. Таку ж грошову винагороду отримав чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна. 25 тисяч гривень отримав Віталій Верегелес - веслувальник, що став бронзовим призером Кубку світу та чемпіонату Європи. 15 тисяч гривень отримала чемпіонка Європи зі стрільби кульової Юлія Коростильова. «Такі винагороди, звичайно, є лише необхідним мінімумом, коли ми говоримо про спорт високих досягнень. Це люди, які своєю працею, своїми перемогами, прославляють Львівщину на рівні держави, а державу на рівні світі. Перемоги ніколи не бувають легкими, це результат тривалої роботи, який має бути належно оцінений», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, сьогодні голова Львівської ОДА відзначив також з нагоди професійного свята тренерів Львівщини, чиї вихованці впродовж другого кварталу 2021 року показали надзвичайно високі результати на національних та міжнародних змаганнях.
«Спорт для всіх» розпочав серію заходів «Олімпійське літо»
9 липня 2021
Щороку в час літніх канікул Львівський обласний центр фізичного здоров‘я населення «Спорт для всіх» за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА організовує фізкультурно-спортивний захід «Олімпійське літо». Діти змагаються у спортивних естафетах, футболі та стрибках на скакалці. Переможців нагороджують кубками та медалями. Перше спортивне свято у межах проєкту цьогоріч провели у дитячому будинку «Рідний дім» села Сасів, що на Золочівщині. Тут мешкає понад 20 дітей від 5 до 17 років. Завітала на спортивні змагання і сім’я Анісімових з Золочева. Подружжя Дмитра та Ольги переїхало на Львівщину із Криму у 2014 році. У дитячому будинку сімейного типу вони виховують четверо рідних дітей та ще чотирьох дітей-сиріт. Сім’я бере активну участь у різноманітних спортивно-оздоровчих заходах. Наступний захід у межах проєкту відбудеться у Сприні 14 липня. Далі «Олімпійське літо» чекає на дітей Городка. Сюди обласний центр «Спорт для всіх» завітає 21 липня.