В області вже обладнали 373 спортивних майданчики, - Роман Хім’як
За 2011-2019 роки у Львівській області збудовано 373 майданчики, з них 251 у селах. Про це розповів начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Відтак, на Львівщині збудували 147 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, ще 18 буде облаштовано до кінця цього року. Також створено 7 спортивних майданчиків з наливним покриттям, ще 4 облаштують до кінця року. Обладнано 210 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням, ще 18 буде облаштовано до кінця року. Окрім того, збудовано 9 мультифункціональних спортивних комплексів, ще 11 планується збудувати до кінця року.
На будівництво з обласного бюджету виділяються кошти на умовах співфінансування.
Загальний обсяг фінансових ресурсів обласного бюджету, передбачений для облаштування майданчиків у 2019 році – 25 млн грн, а саме:
• 16 млн 800 тис грн – на облаштування 24 спортивних майданчиків зі штучним (трав’яним) покриттям;
• 4 млн грн – на облаштування 4 спортивних майданчиків зі штучним (наливним) покриттям;
• 4 млн 200 тис грн – на облаштування 60 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням;
Фактичне фінансування Програми станом на 05.09.2019 з обласного бюджету 15 млн 300 тис грн (61,2%). Зокрема, облаштовано 11 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, обладнано 42 спортивних майданчики з тренажерним обладнанням, на 6 об’єктах – ведуться роботи; на 7 – планується перерозподіл місць розташування.
Новини за темою
Львівська ОДА подала Львівській облраді перелік спортивних об’єктів, які пропонують реалізувати цьогоріч
21 лютого 2022
Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань молоді і спорту розглянули пропозиції Львівської облдержадміністрації щодо переліку спортивних об’єктів, які реалізують у 2022 році. Як розповів під час засідання комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, таких об’єктів, згідно з переліком, поданим ЛОДА, є майже 100, з них 16 визначили пріоритетними. «Сподіваємося, що депутатський корпус розгляне наші пропозиції на черговій сесії облради 1 березня і затвердить, щоб керівники громад змогли вчасно розпочати відповідні проєктні роботи і до кінця року завершити об’єкти спортивної інфраструктури», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що профільна депутатська комісія взяла перелік до опрацювання, через декілька днів прийме рішення про їх затвердження, доповнення чи зміну і після цього подасть на розгляд сесії. «Обласну програму підтримки спорту та обласний бюджет на цей рік прийняли вчасно. Львівська ОДА звернулася до голів громад щодо надання обгрунтованих пропозицій щодо можливості отримання ними дофінансування з обласного бюджету для спорудження спортивних майданчиків та споруд. Очікуємо таких же пропозицій від фракцій та колег з Львівської облради. Наголошую, що згідно з обласною програмою, затверджені об’єкти повинні завершити до кінця року. Завдяки нашій спільній з вами спільній позиції минулого року ми ризикнули і сім додаткових об’єктів завершили до 1 грудня. Тож працюємо разом над тим, що представити перелік реальних до виконання об’єктів на черговій сесії», - сказав заступник голови Львівської ОДА. Облдержадміністрація напрацювала бачення пріоритетності територій, де на сьогодні немає майданчиків, чи де їх є критично мало, та де громади бажають отримати дофінансування на спорудження майданчиків, стадіонів та інших спортивних споруд. «Першочергово при формуванні переліку ми відштовхувались також від того, чи є в громаді спортивна школа, центр “Спорт для всіх” чи інші заклади фізичної культури і спорту. Цього року серед вкрай необхідних об’єктів, де можуть провести реконструкцію, це біатлонне стрільбище Обласного центру олімпійської підготовки у Новояворівську», - зазначив начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, минулого року на Львівщині спорудили 21 спортивний майданчик, а також 5 великих спортивних об’єктів та 22 активних парки.
На Львівщині за рік спорудили 21 спортивний майданчик
31 грудня 2021
У межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізує управління молоді та спорту Львівської ОДА, цьогоріч у громадах області з’явився ще 21 спортивний майданчик. «Програма передбачає, що частину коштів на об’єкт виділяють з обласного бюджету, а частину фінансує громада. Залежно від типу майданчика територіальні громади отримали співфінансування на їх спорудження у розмірі 700 тисяч або 1 мільйон гривень. Загалом на спорудження майданчиків з обласного бюджету цього року виділили понад 16 мільйонів гривень, співфінансування з бюджетів громад складало понад 35 мільйонів», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Після зміни адміністративно-територіального поділу Львівщини ми провели аудит наявної в містечках та селах спортивної інфраструктури. Звичайно, першочергово цьогоріч співфінансували майданчики у громадах, де їх критично бракує. Однак не менш важливо, чи є вже хоча б якесь спортивне життя у регіоні, бо якщо займатись нема кому – нема сенсу будувати. Цієї ж стратегії будемо дотримуватись і наступного року», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Майданчики з трав’яним покриттям, що підходять для гри у мініфутбол, з’явились в 16 населених пунктах: Дідилові Новояричівської громади, Соколі Кам’янка-Бузької громади, Бучалах Кам’янко-Бузької громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Доброгостові Трускавецької громади, Мшані Городоцької громади, Міженці Добромильської громади, Тершові та Старій Солі Старосамбірської громади, Бабині Новокалинівської громади, Підгірцях на Стрийщині, у Рудниках Миколаївської громади, у Дрогобичі, Красному, Борині та Новояворівську. У 5 територіальних громадах з’явились майданчики з наливним покриттям: Рудках, Радехові, Судовій Вишні, Магерові та Великому Колодному Жовтанецької громади. Тут можна займатися одразу кількома видами спорту. Зауважимо, що усі майданчики створюють однакового розміру та за одним стандартом: для наливного покриття загальна товщина має становити 13 мм, базова товщина 10 мм та спрей система 3 мм. Майданчики зі штучною травою мають бити покриті монофіламентом висотою не менше 38 мм, 14000 Dtex, зі зносостійкістю 60000 циклів. «Окрім згаданих об’єктів, в області облаштували 20 локацій для тренувань у парках у межах президентської програми «Здорова Україна». Так, у понад 20 територіальних громадах Львівщини встановили тренажерне обладнання у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Нові локації, оснащені спеціальними QR-кодами, з’явилися у громадах завдяки фінансуванню з обласного бюджету та співфінансуванню з територіальних громад. На реалізацію програми з бюджету області у липні скерували 1 мільйон гривень», - додав Іван Собко. Їх перелік можна знайти за посиланням.
У Старосамбірській громаді відкрили два сучасні спортивні майданчики
25 листопада 2021
Старосамбірська громада займатиметься спортом на сучасних майданчиках. Сьогодні у громаді відкрили два спортивні об’єкти - у смт Стара Сіль та селі Тершів. Серед учасників відкриття – заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, керівник управління молоді та спорту Роман Хім’як. Вартість будівництва майданчика у Старій Солі складає – 1 млн 703 тис грн, з них 400 тис грн з обласного бюджету. У селі Тершів - 1 млн 420 тис, з них з обласного бюджету 700 тис грн. Два об’єкти зі штучним покриттям. «Тепер школярі та місцеве населення може з користю проводити вільний час, займатися футболом і тренувати своє тіло. Відкриття цих майданчиків є яскравим прикладом децентралізації, коли керівники громад ініціативні і працюють для розвитку місцевості», - зазначив Юрій Бучко. Додамо, що у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки цього року виділили 35 млн грн з обласного бюджету на облаштування спортивних споруд. За ці кошти запланували облаштувати 24 об’єкти спортивної інфраструктури, з яких: - 16 майданчиків зі штучним (трав’яним) покриттям; - 5 майданчиків з наливним покриттям. Окрім того, в області триває реконструкція трьох стадіонів - у Мостиськах, Сокалі та Стрию.
На Львівщині цьогоріч додатково облаштують 9 спортивних майданчиків
16 листопада 2021
Депутати Львівської обласної ради проголосували за внесення змін до Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. Відтак, співфінансування на облаштування спортивних майданчиків розміром 42 на 22 м додатково отримають 8 територіальних громад, 1 громада – отримає фінансування в результаті перерозподілу коштів у межах Програми. З дев’яти запропонованих для дофінансування об’єктів – шість практично вже є завершеними. Йдеться про облаштування нових спортивних майданчиків у Великому Колодному Жовтанецької територіальної громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської ТГ, Завидовичах Великолюбінської ТГ Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької ТГ, Старій Солі Старосамбірської ТГ та у Радехові. «Це громади, які станом на сьогодні готові облаштувати основу (огорожа, освітлення) для майданчика або вже це зробили, оскільки це відповідає концепції Комплексної програми. З обласного бюджету ж фінансується придбання та встановлення покриття. Для спортивних майданчиків із трав‘яним покриттям - це 700 тисяч гривень, для мультифункціональних з поліуретановим – 1 мільйон», – зазначив під час доповіді на сесії облради керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Мова йде про дофінансування в сумі 3 млн грн. Окрім того, ще 1 млн грн – перерозподіл коштів з об’єкту, який не відбувся, у с. Скоморохи (430 тис грн), та 540 тис – економія в межах передбаченого фінансового ресурсу впродовж року. Нагадаємо, попередньо у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА, було заплановано облаштування 13 спортивних майданчиків та 3 стадіонів. З 13 майданчиків – 1 об’єкт не відбувся (с. Скоморохи), 12 – вже завершені. Минулого року облаштували 33 майданчики. «Коли мова йде про місце спорудження чергового майданчика, орієнтуємось на наявність у місцевості спортивної школи, спортивних клубів, тих чи інших клубів з певних видів спорту. Це відповідає вимогам Комплексної програми. Аплікантами можуть бути виключно громади, які мають право власності на земельну ділянку, де буде майданчик, на території має бути спортивна школа чи центр розвитку спорту, а також має бути рішення сесії відповідної ради про співфінансування об’єкту», - пояснив Роман Хім’як. Він також розповів, що загалом в області є 246 спортивних майданчиків розміром 42 на 22 м. «Враховуючи чисельність населення і площу території, для Львівщини потрібно більше таких об’єктів, тому є над чим працювати. Але вже цього року переходимо до завершення будівництва великих футбольних повноцінних стадіонів з легкоатлетичним покриттям – у Стрию, Сокалі, Мостиськах. Також у наступному році плануємо презентувати криті спортивні споруди - міжмуніципальні центри розвитку спорту та активного дозвілля вартістю 15-18 млн грн», - додав очільник обласного управління молоді і спорту.
Велике будівництво: спортивні майданчики на Черемшини планують завершити до кінця року
19 жовтня 2021
До кінця року планують завершити реконструкцію спортивних майданчиків ЛНУ імені Івана Франка, що на вулиці Черемшини у Львові. Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький проєкт реалізують в межах програми Президента України «Велике будівництво». «Наразі сюди скеровано понад 7 млн грн, з яких 5,9 млн грн – кошти державного бюджету», - уточнив очільник області. По завершенні реконструкції тут будуть: - поля зі штучним покриттям для баскетболу-волейболу, - футбольне міні-поле, - два тенісні корти та два майданчики з тренажерами. Загальна вартість робіт – 9,5 млн грн. З державного фонду регіонального розвитку передбачено 8,1 млн грн, з бюджету розвитку області – 1,4 млн грн. Нагадаємо, цьогоріч в межах «Великого будівництва» в області планують реалізувати 16 важливих інфраструктурних об’єктів.
Додатково 5 млн грн можуть отримати громади Львівщини на фінансування об’єктів спортивної інфраструктури
11 жовтня 2021
Ще сім громад Львівщини зможуть отримати співфінансування з обласного бюджету на будівництво спортивних майданчиків з наливним або штучним покриттям. Таку пропозицію управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації обговорили сьогодні на засіданні постійної комісії з питань молоді та спорту Львівської обласної ради. Як розповів профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, за умовами діючої обласної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки, всі об’єкти спортивної інфраструктури, які отримують співфінансування з обласного бюджету, до 1 вересня, повинні були підготувати необхідну документацію та провести тендери. Якщо цього не зроблено, такі об’єкти знімаються зі співфінансування. «Натомість є кілька громад, у яких готові необхідні документація та співфінансування з місцевих бюджетів для того, щоб розпочати будівництво спортивних об’єктів. Тому Львівська обласна державна адміністрація звертається до профільної комісії з пропозицію збільшити фінансовий ресурс та винести на розгляд чергової сесії облради виділення додатково 5 млн грн для фінансування додаткових спортивних майданчиків», - зазначив Іван Собко. У свою чергу, комісія вже цього тижня розгляне відповідну пропозицію та прийме рішення щодо погодження додаткового фінансування. «Сподіваюся, що відповідне рішення ухвалять, і громади до кінця листопада встигнуть ефективно використати кошти, а нові спортивні майданчики зможемо відкрити вже до кінця цього року», - додав Іван Собко. Як зазначив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як, цього року на Львівщині в межах реалізації обласної програми з підтримки фізичної культури відкрили вже 4 спортивні майданчики (м. Рудки Самбірського району, с. Дідилів Новояричівської ТГ, с. Сокіл Кам'янка-Бузької ТГ, с. Рудники Миколаївської ТГ).
На території Львівської області збудують надсучасний завод з виробництва сухих будівельних сумішей
12 серпня 2021
Сьогодні, 12 серпня, на Львівщині заклали наріжний камінь для будівництва заводу з виробництва сухих будівельних сумішей німецької компанії «Крайзель». Завод збудують на території Щирецької громади, в селі Піски. Майбутнє виробництво на Львівщині стане продовженням діяльності в Україні одного з провідних європейських виробників будівельних матеріалів. Перший такий завод звели 13 років тому у Фастові, що на Київщині. Він вже є постачальником продукції на ринки України, Молдови та Грузії, а за останні 3,5 роки німецькі інвестори у нього вклали 5 мільйонів євро. В урочистому закладанні каменю сьогодні взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. "Залучення інвестицій та економічний розвиток регіону, створення робочих місць та інновації - все це важливі пріоритети для Львівщини на найближчі 6 років, які визначені нинішньою обласною стратегією. Сьогодні ми закладаємо наріжний камінь для нового заводу будівельних сумішей. І я дякую німецьким партнерам, за те, що вибрали Львівщину. В Україні активно триває програма «Велике будівництво», тому новий завод на території саме нашої області стане ще одним інфраструктурним об’єктом, який, я впевнений, успішно розвиватиме регіон та дозволить залучати нових партнерів до співпраці", - зазначив очільник Львівщини. Також учасниками заходу стали: голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Александер Маркус, директор регіону Східна Європа Концерну FIXITGRUPPE Міхаель Краус, представники компанії «Крайзель», зокрема її генеральний директор Андрій Бойко та голова Щирецької громади Олег Василишин. «Сьогодні ми закладаємо перший камінь будівництва нового заводу «Крейзель» на Львівщині. Після Революції Гідності ваша країна зробила вибір на користь демократичних цінностей і пішла європейським шляхом розвитку. Тому наш Концерн вирішив орієнтуватись на ринок України, як на один з ключових ринків для співпраці. Ми провели ретельну оцінку усіх регіонів і свідомо стали на користь Західної України для розташування нашого другого заводу. Це рішення було правильним, адже ми отримали підтримку, як від області, так і від органів місцевого самоврядування, змогли знайти земельну ділянку під будівництво заводу », - каже Міхаель Краус. За словами пана Крауса, технології виробництва будуть відповідати найсучаснішим стандартам, що дозволить забезпечити клієнтів компанії матеріалами найвищої якості. Здати об’єкт в експлуатацію планують у 2023 році. Інвестиційний вклад в будівництво складає понад 10 млн євро. Усе обладнання та сучасну техніку завезуть з Європи. Потужність виробництва дорівнюватиме 170 тис. тонн на рік. У планах створити на заводі від 50 нових робочих місць. Ілона Орнат
«Об’єкти спортивної інфраструктури маємо реалізувати у чітко задекларовані строки», - Іван Собко про виконання обласної програми розвитку спорту
15 Червня 2021
У 2021 році реалізовується Комплексна програма розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки. Загалом з обласного бюджету на облаштування майданчиків та модернізацію спортивних споруд виділено понад 31 мільйон гривень. Про це сьогодні на нараді із представниками територіальних громад Львівщини розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він зазначив, що ці кошти є співфінансуванням для 13-ти мультифункціональних майданчиків зі штучним покриттям та 3-х стадіонів. «Об’єкти в межах обласної програми розвитку фізичної культури та спорту мають реалізовуватися якісно і вчасно. Вже завтра відбудеться відкриття стадіону у Самборі. На черзі з великих об’єктів також Буськ, Сокаль, Стрий і Мостиська. Сподіваємось, що і менші спортивні об’єкти будуть реалізовані вчасно. Наголошую, що позиція облдержадміністрації та депутатів Львівської облради є чітка – громади, які не вкладаються у встановлені терміни, не зможуть отримати кошти обласного бюджету. Об’єкти мають бути реалізовані відповідно до визначених графіків, щоб обласний бюджет не мав перевантажень в частині видатків на третій-четвертий квартали», - наголосив Іван Собко. З 16-ти об'єктів по 8-ми визначають підрядника у системі ПРОЗОРО, по кількох готують основу для облаштування наливного покриття. Вже завершені роботи на об’єкті у селі Дідилів Новояричівської ТГ. Як зазначив директор Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Вадим Климович, до вересня по всіх об’єктах має бути готова основа для подальшого монтажу нових конструкцій та покриття. З переліком об’єктів можна ознайомитися за посиланням на сайті Львівської ОДА - https://loda.gov.ua/news?id=59009 Окрім того, на Львівщині, як і в інших областях, вже стартував соціальний проєкт Офісу Президента України «Активні парки – локації здорової України», для пілотної реалізації якого обрано три громади Львівщини – Сокальську, Золочівську та Радехівську. «Створення активних парків – сучасний прогресивний проєкт, ініційований Офісом Президента. Проєкт передбачає облаштування в місцях масового відпочинку безперешкодного доступу громадян, зокрема, осіб з інвалідністю, до спортивних споруд і місць для заняття різними видами рухової активності, а також пунктів безкоштовного прокату спортивного інвентарю та обладнання», - зазначив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Керівники трьох громад, обраних для реалізації проєкту, отримали технічне завдання для ознайомлення та початку робіт.
Капітальне будівництво: погоджено перелік об'єків, які фінансуватимуть у 2021 році
9 квітня 2021
На засіданні комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради погодили 115 об'єктів, які фінансуватимуться у поточному році в межах Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. На їх реалізацію скерують 217 млн грн коштів обласного бюджету. Про це повідомляють у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Зокрема, кошти скерують на фінансування погашення заборгованості по об’єктах, які реалізовувались у 2020 році (36 об'єктів на суму 24,4 млн грн), співфінансування проєктів ДФРР (4 об'єкти на суму 7,9 млн грн), збільшення відсотка будівельної готовності проєктів, які реалізовувались у попередні роки,, а також на реалізацію інших соціально-значимих об'єктів. Наймасштабніші проєкти, які запланували реалізувати: Влаштування відділення трансплантації кісткового мозку з придбанням спеціалізованого обладнання КНП ЛОР "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" по вул. Дністерська, 27; Добудова терапевтичного корпусу на 50 ліжок до існуючих корпусів Городоцької ЦРЛ по вул. Коцюбинського,18; Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с.Давидів Давидівської сільської ради об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області; Реконструкція стадіону ім.Л.Броварського по вул.Коперніка,13 у м.Самборі Львівської області; Реконструкція приймального відділення КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» по вул.Івасюка,2 м.Червоноград Львівської області; Реконструкція ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності); Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Либохора Турківського району Львівської області (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності); Реконструкція будівлі Підберізцівського навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів з добудовою приміщень для закладу дошкільної освіти на 40 місць по вул.Шевченка в с.Підберізці Пустомитівського району Львівської області (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності). Зазначимо, що загалом у поточному році запланували завершити майже 70% об'єктів переліку.
"Розвиток спортивної інфраструктури в ОТГ – наша спільна справа», – Іван Собко
6 квітня 2021
15 територіальних громад отримають кошти на модернізацію спортивних споруд та облаштування спортивних майданчиків. Про це повідомляють у департаменті фінансів облдержадміністрації. Вже п’ятий рік поспіль за кошти обласного бюджету на умовах співфінансування реалізується Програма з розвитку фізичної культури та спорту, яка передбачає спорудження спортивних майданчиків зі штучним (трав’яним та наливним) покриттям, тренажерним обладнанням та модернізацію великих спортивних споруд. «У поточному році у рамках реалізації Програми в обласному бюджеті на модернізацію спортивних споруд передбачено 21 млн грн та на облаштування спортивних майданчиків – 10,6 млн гривень», – повідомив директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків. Перелік місць їх розташування визначено 16 березня п. р. на IV черговій сесії обласної ради. Згідно з цим рішенням, планується модернізувати стадіони у Сокалі, Стрию та Мостиськах. Окрім того, як повідомляли раніше в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА, майданчики з синтетичним трав’яним покриттям з‘являться у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади та селищі міського типу Красне Красненської громади. Це майданчики, які підходять для гри у міні-футбол. Майданчики з наливним поліуретановим покриттям з’являться у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади та селі Скоморохи Сокальської громади. Це майданчики для занять кількома ігровими видами спорту. За роки фінансування Програми споруджено 69 майданчиків з трав’яним покриттям, 15 майданчиків з наливним покриттям, 157 майданчиків з тренажерним обладнанням, проведено модернізацію 3-х спортивних споруд та заміну штучного покриття на 10-х спортивних майданчиках. Понад 150 тис. дітей мають можливість проводити дозвілля та покращувати свій фізичний розвиток. «Важливим показником результативності Програми з розвитку фізичної культури та спорту є створення та облаштування спортивних локацій з вільним доступом, де кожен зможе безперешкодно у будь-який час займатися спортом. На облаштування саме спортивних майданчиків у Програмі передбачено 10,6 млн грн. Вже цього тижня головою Львівської ОДА буде підписано розпорядження, після чого відповідні громади зможуть оголосити тендер на виконавця робіт», - зазначив заступник голова ЛОДА Іван Собко.
Стадіон імені Лева Броварського у Самборі планують відкрити у травні
26 березня 2021
Реконструкцію стадіону імені Лева Броварського завершують. Відкрити його для тренувань та змагань планують у травні. Споруда розрахована на 2500 глядачів. Зараз підрядники активно монтують глядацькі трибуни. “Вартість об’єкта становить понад 25 мільйонів гривень, з них 17 мільйонів – державний бюджет. Тут можна буде займатись футболом, волейболом та легкою атлетикою. Стадіон імені Лева Броварського - це найбільш масштабний спортивний проект в області на субрегіональному рівні, який є дуже необхідним як для міста так і усього району”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Також він додав, що цьогоріч на Самбірщині планують спорудити 4 майданчики у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. “Нові спортивні об‘єкти хочемо облаштувати у Тершові Старосамбірської громади, Міженці Добромильської громади, Бабина Новокалинівської громади та у місті Рудки. Усього на спорудження цих майданчиків з обласного бюджету скерували понад 3 мільйони гривень. Загалом в області спорудимо 13 спортивних майданчиків та три стадіони - у Стрию, Сокалі та Мостиськах”, - підкреслив Юрій Бучко. Нагадаємо, громади Львівщини можуть отримати державну субвенцію – 500 млн гривень на спортивні об‘єкти. Аби отримати кошти, громада має передбачити співфінансування з місцевого бюджету. Пропозиції щодо включення спортивних об’єктів до переліку Мінмолодьспорту прийматиме впродовж 20 днів. Об‘єкти реалізовуватимуть у межах президентської програми «25 спортивних магнітів».
На Львівщині спорудять 13 нових спортивних майданчиків
17 березня 2021
На сесії Львівської обласної ради затвердили перелік населених пунктів, де цьогоріч спорудять спортивні майданчики у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. У переліку – 13 майданчиків та 3 стадіони. Зокрема, майданчики з синтетичним трав’яним покриттям з‘являться у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади та селищі міського типу Красне Красненської громади. Це майданчики, які підходять для гри у міні-футбол. Майданчики з наливним поліуретановим покриттям з’являться у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади та селі Скоморохи Сокальської громади. Це майданчики для занять кількома ігровими видами спорту. «При формуванні пропозицій ми в Управлінні молоді та спорту Львівської ОДА зважали на те, які території наразі мали найменше майданчиків, але водночас вже беруть активну участь у спортивному житті області, зокрема у Комплексних спортивних іграх Львівщини, адже це найбільш об’єктивний показник того, що у громаді є кому розвивати спорт і є для кого його розвивати», – розповідає керівник управління Роман Хім‘як.