"Розвиток спортивної інфраструктури в ОТГ – наша спільна справа», – Іван Собко
15 територіальних громад отримають кошти на модернізацію спортивних споруд та облаштування спортивних майданчиків. Про це повідомляють у департаменті фінансів облдержадміністрації.
Вже п’ятий рік поспіль за кошти обласного бюджету на умовах співфінансування реалізується Програма з розвитку фізичної культури та спорту, яка передбачає спорудження спортивних майданчиків зі штучним (трав’яним та наливним) покриттям, тренажерним обладнанням та модернізацію великих спортивних споруд.
«У поточному році у рамках реалізації Програми в обласному бюджеті на модернізацію спортивних споруд передбачено 21 млн грн та на облаштування спортивних майданчиків – 10,6 млн гривень», – повідомив директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків.
Перелік місць їх розташування визначено 16 березня п. р. на IV черговій сесії обласної ради. Згідно з цим рішенням, планується модернізувати стадіони у Сокалі, Стрию та Мостиськах.
Окрім того, як повідомляли раніше в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА, майданчики з синтетичним трав’яним покриттям з‘являться у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади та селищі міського типу Красне Красненської громади. Це майданчики, які підходять для гри у міні-футбол.
Майданчики з наливним поліуретановим покриттям з’являться у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади та селі Скоморохи Сокальської громади. Це майданчики для занять кількома ігровими видами спорту.
За роки фінансування Програми споруджено 69 майданчиків з трав’яним покриттям, 15 майданчиків з наливним покриттям, 157 майданчиків з тренажерним обладнанням, проведено модернізацію 3-х спортивних споруд та заміну штучного покриття на 10-х спортивних майданчиках. Понад 150 тис. дітей мають можливість проводити дозвілля та покращувати свій фізичний розвиток.
«Важливим показником результативності Програми з розвитку фізичної культури та спорту є створення та облаштування спортивних локацій з вільним доступом, де кожен зможе безперешкодно у будь-який час займатися спортом. На облаштування саме спортивних майданчиків у Програмі передбачено 10,6 млн грн. Вже цього тижня головою Львівської ОДА буде підписано розпорядження, після чого відповідні громади зможуть оголосити тендер на виконавця робіт», - зазначив заступник голова ЛОДА Іван Собко.
Новини за темою
“З квітня заклади культури та мистецтв Львівщини продовжать роботу у новому форматі”, - Іван Собко
31 березня 2022
З 1 квітня заклади культури Львівщини повертаються до звичного, на скільки це можливо в умовах війни, режиму роботи. Про це розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. “Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни. Та попри все, у діячів культури своя важлива місія - додавати сил українським захисникам, піднімати їх бойовий дух, надихати український народ та лікувати наші душі мистецтвом. Тому у війні з російським агресором, де ми боремося за нашу землю, за нашу свободу, за нашу гідність і незалежність, оборону повинен тримати і культурний фронт. Отож повертаємося до звичного, наскільки це можливо в умовах війни, режиму роботи”. Відтак, з першого квітня на Львівщині розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники. Зокрема, Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Львівський театр ляльок, Театр ім. Ю. Дрогобича. Продовжують приймати відвідувачів і Державні історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. З 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники «Підгорецький замок», «Жовківський замок»,«П'ятничанська вежа». Команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб. У департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОВА зазначають, що ті заклади культури, де тимчасово проживають переселенці, також частково відновлюють роботу. Наприклад, у Львівському театрі ляльок та у Театрі ім. Ю. Дрогобича окремі кімнати виділили для внутрішньо переміщених осіб, а в інших приміщеннях ставлять вистави.
Львівська ОДА подала Львівській облраді перелік спортивних об’єктів, які пропонують реалізувати цьогоріч
21 лютого 2022
Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань молоді і спорту розглянули пропозиції Львівської облдержадміністрації щодо переліку спортивних об’єктів, які реалізують у 2022 році. Як розповів під час засідання комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, таких об’єктів, згідно з переліком, поданим ЛОДА, є майже 100, з них 16 визначили пріоритетними. «Сподіваємося, що депутатський корпус розгляне наші пропозиції на черговій сесії облради 1 березня і затвердить, щоб керівники громад змогли вчасно розпочати відповідні проєктні роботи і до кінця року завершити об’єкти спортивної інфраструктури», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що профільна депутатська комісія взяла перелік до опрацювання, через декілька днів прийме рішення про їх затвердження, доповнення чи зміну і після цього подасть на розгляд сесії. «Обласну програму підтримки спорту та обласний бюджет на цей рік прийняли вчасно. Львівська ОДА звернулася до голів громад щодо надання обгрунтованих пропозицій щодо можливості отримання ними дофінансування з обласного бюджету для спорудження спортивних майданчиків та споруд. Очікуємо таких же пропозицій від фракцій та колег з Львівської облради. Наголошую, що згідно з обласною програмою, затверджені об’єкти повинні завершити до кінця року. Завдяки нашій спільній з вами спільній позиції минулого року ми ризикнули і сім додаткових об’єктів завершили до 1 грудня. Тож працюємо разом над тим, що представити перелік реальних до виконання об’єктів на черговій сесії», - сказав заступник голови Львівської ОДА. Облдержадміністрація напрацювала бачення пріоритетності територій, де на сьогодні немає майданчиків, чи де їх є критично мало, та де громади бажають отримати дофінансування на спорудження майданчиків, стадіонів та інших спортивних споруд. «Першочергово при формуванні переліку ми відштовхувались також від того, чи є в громаді спортивна школа, центр “Спорт для всіх” чи інші заклади фізичної культури і спорту. Цього року серед вкрай необхідних об’єктів, де можуть провести реконструкцію, це біатлонне стрільбище Обласного центру олімпійської підготовки у Новояворівську», - зазначив начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, минулого року на Львівщині спорудили 21 спортивний майданчик, а також 5 великих спортивних об’єктів та 22 активних парки.
«Керівники мають генерувати рішення, які сприятимуть розвитку закладів», - Іван Собко під час наради з керівниками обласних медичних установ
17 січня 2022
Держава дала можливість регіональній місцевій владі формувати стратегію розвитку медицини в області і допомагає у розвитку. У свою чергу керівники обласних закладів повинні ініціювати управлінські рішення, які дозволять закладам бути кращими і розвиватися. Про це під час наради з керівниками обласних медичних закладів наголосив профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «На початку року важливо розуміти, які в кожного закладу стратегічні цілі, які проблемні питання та чим можуть допомогти державний та обласний бюджети. Ми зведемо все це разом, щоб мати повне обгрунтоване цілісне бачення, яке представимо перед профільними депутатськими комісіями Львівської облради, зокрема, перед бюджетною та медичною комісіями», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що облдержадміністрація може допомогти і дотувати заклади з обласного бюджету, керівники закладів повинні надавати свої пропозиції щодо подальшої роботи. Під час наради також обговорили фінансові можливості медичних закладів у розрізі виплати збільшених з січня цього року заробітних плат медичним працівникам. Зокрема, згідно з постановою Кабміну №2 від 12.01.2022 року, заробітна плата має становити не менше 20 000 грн для лікарів, та не менше 13 500 грн - для молодших спеціалістів з медичною освітою. «Кожен медичний заклад на початку року укладає угоди з Національною службою здоров’я України про фінансування послуг, які він надає. Важливо вже зараз розуміти, чи всім закладам вистачить цих коштів для виплати зарплат зокрема, та напрацювати можливі заходи для забезпечення повноцінної роботи медичних установ, яким буде недостатньо фінансування НСЗУ. Керівництво ЛОДА однозначно проти закриття закладів. Навпаки, ми підтримуємо рішення, які дозволять установам бути кращими, успішнішими і прогресивнішими. Проте кожен керівник повинен розуміти відповідальність не тільки за свій колектив, але і за свою установу. Керівники мають бути генераторами рішень, які сприятимуть розвитку закладів», - підкреслив Іван Собко.
На Львівщині за рік спорудили 21 спортивний майданчик
31 грудня 2021
У межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізує управління молоді та спорту Львівської ОДА, цьогоріч у громадах області з’явився ще 21 спортивний майданчик. «Програма передбачає, що частину коштів на об’єкт виділяють з обласного бюджету, а частину фінансує громада. Залежно від типу майданчика територіальні громади отримали співфінансування на їх спорудження у розмірі 700 тисяч або 1 мільйон гривень. Загалом на спорудження майданчиків з обласного бюджету цього року виділили понад 16 мільйонів гривень, співфінансування з бюджетів громад складало понад 35 мільйонів», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Після зміни адміністративно-територіального поділу Львівщини ми провели аудит наявної в містечках та селах спортивної інфраструктури. Звичайно, першочергово цьогоріч співфінансували майданчики у громадах, де їх критично бракує. Однак не менш важливо, чи є вже хоча б якесь спортивне життя у регіоні, бо якщо займатись нема кому – нема сенсу будувати. Цієї ж стратегії будемо дотримуватись і наступного року», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Майданчики з трав’яним покриттям, що підходять для гри у мініфутбол, з’явились в 16 населених пунктах: Дідилові Новояричівської громади, Соколі Кам’янка-Бузької громади, Бучалах Кам’янко-Бузької громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Доброгостові Трускавецької громади, Мшані Городоцької громади, Міженці Добромильської громади, Тершові та Старій Солі Старосамбірської громади, Бабині Новокалинівської громади, Підгірцях на Стрийщині, у Рудниках Миколаївської громади, у Дрогобичі, Красному, Борині та Новояворівську. У 5 територіальних громадах з’явились майданчики з наливним покриттям: Рудках, Радехові, Судовій Вишні, Магерові та Великому Колодному Жовтанецької громади. Тут можна займатися одразу кількома видами спорту. Зауважимо, що усі майданчики створюють однакового розміру та за одним стандартом: для наливного покриття загальна товщина має становити 13 мм, базова товщина 10 мм та спрей система 3 мм. Майданчики зі штучною травою мають бити покриті монофіламентом висотою не менше 38 мм, 14000 Dtex, зі зносостійкістю 60000 циклів. «Окрім згаданих об’єктів, в області облаштували 20 локацій для тренувань у парках у межах президентської програми «Здорова Україна». Так, у понад 20 територіальних громадах Львівщини встановили тренажерне обладнання у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Нові локації, оснащені спеціальними QR-кодами, з’явилися у громадах завдяки фінансуванню з обласного бюджету та співфінансуванню з територіальних громад. На реалізацію програми з бюджету області у липні скерували 1 мільйон гривень», - додав Іван Собко. Їх перелік можна знайти за посиланням.
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
«Реалізацію мікропроєктів з обласного бюджету профінансували на 71%», - Іван Собко
6 грудня 2021
На Львівщині завершили реалізацію 373-х проєктів місцевих ініціатив. Водночас 3 проєкти зняли з реалізації через невиконання усіх вимог положення про Конкурс. Про це доповіли на сьогоднішньому засіданні Конкурсної ради з реалізації Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки На Львівщині у межах Конкурсу проєктів місцевих ініціатив реалізують 571 проєкт на загальну суму 192,8 млн грн, з яких кошти обласного бюджету - 94,2 млн грн, місцеві – 49,4 млн грн, небюджетні внески – 49,2 млн грн. Станом на 1 грудня з обласного бюджету профінансували 66,6 млн грн – це близько 71% від запланованого ресурсу. 373 проєкти вже завершено, 175 – розпочато, 21 – не розпочато. Також Конкурсна рада вирішила зняти з реалізації три проєкти у зв’язку з невиконанням заявниками умов Конкурсу та скерувати на розгляд сесії питання про розподіл коштів в сумі 1 млн 225 тис грн, які виділяли раніше на ці проєкти. «Конкурсанти мали рівно півроку, щоб закласти кошти на співфінансування, підтвердити спонсорів, провести тендери, заключити угоди та профінансувати свою частку та частку небюджетного внеску. Враховуючи, що по трьох об’єктах не розпочали роботи, їх вилучають з переліку, а кошти за рішенням сесії Львівської облради завтра скерують на ті першочергові видатки, які будуть проголосовані і які попередньо погоджені бюджетною комісією. Громада, зацікавлена в отриманні субвенції з обласного бюджету, повинна вжити всіх заходів, аби залучити ці кошти та ефективно їх використати. Якщо реалізація певних проєктів ще не стартувала, доцільніше виділене на них фінансування скерувати на потреби охорони здоров’я області. Мікропроєкти з обласного бюджету профінансували на 71%. Це відмінний результат для Львівщини, де загалом триває реалізація близько 1500 об’єктів соціальної інфраструктури», - зазначив співголова Конкурсної ради, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зокрема, вилучили проєкти місцевих ініціатив: Благоустрій (капітальний ремонт) території скверу «Садиба Коссаків» по вул. Лесі Українки в м. Дрогобич. Реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Новоукраїнська в с. Старий Кропивник Дрогобицького району Львівської області. Придбання обладнання для облаштування лінгафонного кабінету у Вороцівському закладі ЗСО І – ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області. Разом з тим раніше до реалізації затвердили 45 регіональних проєктів на загальну суму 64,8 млн грн. Станом на 1 грудня профінансовано 46,8 млн грн. Серед них один проєкт знімають з реалізації (Ремонтно-реставраційні роботи фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення Палацу (музей «Дрогобиччинна»), на вул. Шевченка, 38, у м. Дрогобич). По іншому об’єкту зменшили фінансування у зв’язку із затвердженням фінансування за рахунок державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2021 р. (Капітальний ремонт котельні та тепломережі Мишлятицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І- ІІ ступенів, ДНЗ» Шегинівської сільської ради). Таким чином 3 млн грн, які планували скерувати на реалізацію вказаних двох об’єктів, спрямують на інші видатки за рішенням сесії Львівської обласної ради.
«Наше спільне завдання – досягнення колективного імунітету від коронавірусу», - Іван Собко
2 грудня 2021
Керівникам територіальних громад Львівської області наголосили на необхідності підвищення темпів вакцинації населення від коронавірусу, адже спільним завданням керівництва Львівської ОДА та громад є досягнення колективного імунітету населення від ковіду. Про це на селекторній нараді по вакцинації зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Перш за все необхідно посилити перевірки наявності сертифікатів про вакцинацію у пасажирів у громадському транспорті та у відвідувачів закладів громадського харчування. Для цього наполегливо рекомендуємо максимально активізувати роботу в цьому напрямку разом з представниками Нацполіції та Держпродспоживслужби, які зобов’язані здійснювати контроль за дотриманням карантинних заходів», - зазначив Іван Собко. «Водночас, за минулі два тижні виконання планових показників вакцинації по Львівщині складало 93%. Такий результат став можливим завдяки спільній активній роботі громад, райдержадміністрацій, обласної влади. Проте, з поширенням інформації про можливість виходу Львівщини з «червоної» зони, темпи вакцинації в районах різко знизилися до 70% виконання планових показників», - розповів заступник голови Львівської ОДА. Таким чином, керівників громад закликали до кінця цього року максимально вжити заходів для ефективного проведення вакцинації у кожній громаді. Відповідне доручення скерували і головам райдержадміністрацій. У селекторній нараді також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис та регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
«У пріоритеті мають бути ефективне використання бюджетних коштів та вчасне виконання проєктів», - Іван Собко
29 листопада 2021
Перед завершенням року та підбиттям підсумків реалізованих проєктів та робіт важливо визначити основні пріоритети при підготовці останніх у році змін до обласних програм. Про це на нараді з керівниками відповідних департаментів наголосив Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА з питань бюджету, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту. «Усі державні субвенції, обласні програми та проєкти мають бути ефективно завершені до середини грудня цього року. У пріоритеті роботи структурних підрозділів ОДА є ефективне використання бюджетних коштів, що передбачає завершення всіх будівельних робіт, вчасну, швидку і якісну підготовку необхідних змін до програм, а також проєктних пропозицій на наступний рік», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що на обласну програми розвитку освіти, зокрема, необхідно у результаті перерозподілу та використання освітніх субвенцій, передбачити кошти на розвиток STEM-лабораторій та Нової української школи, а також, у межах обласної програми охорони здоров’я, збільшити передбачене фінансування на забезпечення ковідних лікарень області киснем. Детальніше питання перерозподілу коштів обласного бюджету або дофінансування окремих програм розглянуть депутати Львівської облради спочатку на засіданнях постійних депутатських комісій, опісля – на сесії Львівської обласної ради.
У Старосамбірській громаді відкрили два сучасні спортивні майданчики
25 листопада 2021
Старосамбірська громада займатиметься спортом на сучасних майданчиках. Сьогодні у громаді відкрили два спортивні об’єкти - у смт Стара Сіль та селі Тершів. Серед учасників відкриття – заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, керівник управління молоді та спорту Роман Хім’як. Вартість будівництва майданчика у Старій Солі складає – 1 млн 703 тис грн, з них 400 тис грн з обласного бюджету. У селі Тершів - 1 млн 420 тис, з них з обласного бюджету 700 тис грн. Два об’єкти зі штучним покриттям. «Тепер школярі та місцеве населення може з користю проводити вільний час, займатися футболом і тренувати своє тіло. Відкриття цих майданчиків є яскравим прикладом децентралізації, коли керівники громад ініціативні і працюють для розвитку місцевості», - зазначив Юрій Бучко. Додамо, що у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки цього року виділили 35 млн грн з обласного бюджету на облаштування спортивних споруд. За ці кошти запланували облаштувати 24 об’єкти спортивної інфраструктури, з яких: - 16 майданчиків зі штучним (трав’яним) покриттям; - 5 майданчиків з наливним покриттям. Окрім того, в області триває реконструкція трьох стадіонів - у Мостиськах, Сокалі та Стрию.
Нові карантинні умови з 22 листопада: що зміниться для мешканців Львівщини
17 листопада 2021
15 листопада відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, на якому члени комісії прийняли рішення про відновлення з 22 листопада відвідування закладів освіти здобувачами освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти та вищих навчальних закладів за умови наявності у всіх працівників закладу освіти сертифікату про повну вакцинацію, або негативного ПЛР-тесту, або довідки про одужання від ковіду. Окрім того, з 22 листопада лише за наявності зазначених документів мешканці області зможуть користуватися автомобільним та залізничним транспортом приміського сполучення. Як розповів сьогодні на брифінгу щодо епідситуації в області заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, дякуючи першочергово медикам та свідомим мешканцям області, які вакцинувалися, можна констатувати зниження кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої» до осіб з ковідом або підозрою на ковід. Проте, епідситуація на разі не дозволяє послаблювати карантинні обмеження. «Ми чітко бачимо і розуміємо, що будь-які заходи, спрямовані на посилення боротьби з коронавірусною інфекцією, дуже негативно впливають на економіку та на всі сфери нашої життєдіяльності. Проте, такі заходи станом на сьогодні є необхідними, адже людське життя і здоров’я є – важливіші понад усе. Враховуючи, що маємо певну тенденцію до спаду кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої», ми прийняли рішення про те, що з 22 листопада запрацюють всі заклади освіти - дитячі садки, школи, ліцеї, заклади профтехосвіти, ВНЗ по всій території Львівської області. Але невакциновані працівники будуть відсторонені від роботи, а, отже, не матимуть можливості надавати освітні послуги у закладах освіти всіх форм власності», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що нові правила перевезення пасажирів громадським транспортом, які почнуть діяти також з понеділка, 22 листопада, передбачають, що їздити у транспорті міжміського (внутрішньообласного) сполучення зможуть лише пасажири, які мають сертифікат про отримання однієї або двох доз вакцини від ковіду, або негативний ПЛР- чи експрес-тест, або довідку про одужання. «Це черговий стимулюючий захід, щоби зберегти життя і здоров’я мешканців області. Окрім того, в міжміських маршрутах, тобто, на всіх маршрутах у всіх напрямках перевезень, працюватимуть мобільні групи, і буде суворо заборонено користуватися маршрутним транспортом пасажирам без визначених документів. «Ми переконані, що на Львівщині живуть високоосвічені люди, які перш за все дбають не про те, щоб отримати ковід-сертифікат, а про своє здоров’я, здоров’я своїх близьких і рідних. Вкотре закликаємо – вакцинуйтеся! Не нехтуйте своїм здоров’ям! Влада створила всі можливості аби обрати і вакцину, і той чи інший пункт чи центр вакцинації», - наголосив Іван Собко. Детальніше про нові правила перевезення пасажирів з 22 листопада – за посиланням. Також, як проінформував директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, епідситуація в області поступово стабілізується і за умови строгого дотримання карантинних обмежень та вакцинації, Львівщина вже до двох тижнів може вийти з «червоної» зони. «Першочергово для нас є важливим показник, який відображає заповненість ліжкової мережі. І протягом останніх кількох днів динаміка госпіталізацій знизилася. Проте, ми також відзначаємо той факт, що ця динаміка на сьогодні не є достатньо швидкою. Це пов’язано з тим, що у пацієнтів, які хворіли під час цієї хвилі захворюваності, спостерігають важчий перебіг хвороби, ніж у пацієнтів, які хворіли під час попередніх хвиль», - зазначив Орест Чемерис.
На Львівщині цьогоріч додатково облаштують 9 спортивних майданчиків
16 листопада 2021
Депутати Львівської обласної ради проголосували за внесення змін до Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. Відтак, співфінансування на облаштування спортивних майданчиків розміром 42 на 22 м додатково отримають 8 територіальних громад, 1 громада – отримає фінансування в результаті перерозподілу коштів у межах Програми. З дев’яти запропонованих для дофінансування об’єктів – шість практично вже є завершеними. Йдеться про облаштування нових спортивних майданчиків у Великому Колодному Жовтанецької територіальної громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської ТГ, Завидовичах Великолюбінської ТГ Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької ТГ, Старій Солі Старосамбірської ТГ та у Радехові. «Це громади, які станом на сьогодні готові облаштувати основу (огорожа, освітлення) для майданчика або вже це зробили, оскільки це відповідає концепції Комплексної програми. З обласного бюджету ж фінансується придбання та встановлення покриття. Для спортивних майданчиків із трав‘яним покриттям - це 700 тисяч гривень, для мультифункціональних з поліуретановим – 1 мільйон», – зазначив під час доповіді на сесії облради керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Мова йде про дофінансування в сумі 3 млн грн. Окрім того, ще 1 млн грн – перерозподіл коштів з об’єкту, який не відбувся, у с. Скоморохи (430 тис грн), та 540 тис – економія в межах передбаченого фінансового ресурсу впродовж року. Нагадаємо, попередньо у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА, було заплановано облаштування 13 спортивних майданчиків та 3 стадіонів. З 13 майданчиків – 1 об’єкт не відбувся (с. Скоморохи), 12 – вже завершені. Минулого року облаштували 33 майданчики. «Коли мова йде про місце спорудження чергового майданчика, орієнтуємось на наявність у місцевості спортивної школи, спортивних клубів, тих чи інших клубів з певних видів спорту. Це відповідає вимогам Комплексної програми. Аплікантами можуть бути виключно громади, які мають право власності на земельну ділянку, де буде майданчик, на території має бути спортивна школа чи центр розвитку спорту, а також має бути рішення сесії відповідної ради про співфінансування об’єкту», - пояснив Роман Хім’як. Він також розповів, що загалом в області є 246 спортивних майданчиків розміром 42 на 22 м. «Враховуючи чисельність населення і площу території, для Львівщини потрібно більше таких об’єктів, тому є над чим працювати. Але вже цього року переходимо до завершення будівництва великих футбольних повноцінних стадіонів з легкоатлетичним покриттям – у Стрию, Сокалі, Мостиськах. Також у наступному році плануємо презентувати криті спортивні споруди - міжмуніципальні центри розвитку спорту та активного дозвілля вартістю 15-18 млн грн», - додав очільник обласного управління молоді і спорту.
Обсяг обласного бюджету збільшили на майже 140 млн гривень
9 листопада 2021
Сьогодні на пленарному засіданні обласна рада прийняла зміни до показників обласного бюджету, подані обласною державною адміністрацією з урахуванням пропозицій комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради. В результаті, обсяг обласного бюджету збільшили на майже 140 млн грн. «Зазначені зміни обумовлені необхідністю скерувати кошти, отримані від перевиконання планових завдань з мобілізації податків і платежів до обласного бюджету за 9 місяців поточного року, на фінансування видатків, пов’язаних з ростом цін на енергоносії та проведення заходів, спрямованих на боротьбу із Covid-19 та інші видатки. Зокрема, обсяг обласного бюджету збільшили на 139,6 млн грн, з яких за рахунок понадпланових надходжень – 128,7 млн гривень, 10,9 млн грн – субвенції х бюджетів інших рівнів», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, як доповів на сесії облради директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, уточнений план обласного бюджету на цей рік (загальна сума доходів) складає 6 млрд 138 млн грн, сума видатків - 6 млрд 715 млн грн. Отож, згідно з рішенням Львівської обласної ради: - видатки установ та закладів обласного підпорядкування на енергоносії збільшили на 49 млн грн, на заробітну плату – на 12,6 млн грн, - оплату кисню медичного та медикаментів – 5,9 млн грн, - придбання медичного обладнання – 14,5 млн грн, - виплату пільгових пенсій працівникам медичних закладів – 2,7 млн грн, - проведення капітального ремонту систем киснепостачання ковідних лікарень – 5 млн грн, - фінансову підтримку закладів фізичної культури та спорту – 3,5 млн грн, - охорону музеїв – 0,9 млн гривень. Окрім того, збільшили видатки на реалізацію обласних програм: - капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 19,8 млн грн, - «Безпечна Львівщина» – 6,3 млн грн, - підвищення конкурентоспроможності – 6,3 млн грн, - розвитку фізичної культури і спорту – 5,4 млн грн, - культури – 3,2 млн гривень. Поряд з цим, у межах виконання Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки” здійснили перерозподіл видатків між напрямками використання, а саме - збільшили видатки для впровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери на 1,2 млн грн за рахунок зменшення асигнувань на проведення заходу з відшкодування ОСББ відсотків за впровадження енергозберігаючих заходів. Окрім того, зменшили видатки на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки на 8,2 млн грн у зв’язку із незапровадженням у поточному році електронного квитка на проїзд пільгових категорій громадян на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів УПА, реабілітованим громадянам. До запропонованого обласною державною адміністрацією проєкту рішення про внесення змін показників обласного бюджету на 2021 рік бюджетною комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку прийнято рішення про збільшення обсягу обласного бюджету ще на 20,7 млн грн, з яких за рахунок надходжень податків й неподаткових платежів – 5,3 млн грн, трансфертів з інших місцевих бюджетів – 3,6 млн грн, перерозподілу раніше наданих пропозицій – 11,8 млн грн. Додаткові кошти скерували на збільшення видатків програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 20,7 млн грн.