Львівщина розширює багатовекторну співпрацю із Соціалістичною Республікою В′єтнам
18 вересня 2019р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В′єтнам в Україні Нгуєн Ань Туаном, аби узгодити напрями подальшої двосторонньої співпраці.
Участь у зустрічі взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
Під час зустрічі очільник області висловив сподівання на пожвавлення співробітництва України з В’єтнамом у різних сферах, передовсім в економічній.
«Львівщина зацікавлена в розвитку всебічного співробітництва з В’єтнамом, тож маємо надію бачити частіше вас і представників вашого бізнесу. Нова політична команда держави уже впроваджує чималі зміни, а Президент має чітке бачення розвитку країни. Окрім того, уряд робить конкретні кроки у процес зміцнення економіки, а боротьба з корупцією сприятиме покращенню інвестиційного клімату», - зазначив Маркіян Мальський.
Посол наголосив на великому людському потенціалі держави, зазначивши, що можливості для співпраці двох країн надзвичайно широкі.
«Українці відзначаються працелюбністю та мудрістю, а ваша історія просто вражає. Ви можете пишатися своєю державою і подавати приклад свій Європі. Ваше місце по праву – серед цивілізованої європейської спільноти. Львівщина відіграє особливу роль не лише з точки зору політичної ситуації в країні, а й з огляду на вплив, який область здійснює на стабільність економіки України», - наголосив Нгуєн Ань Туан.
В межах зустрічі сторони порушили питання розвитку туризму та співпрацю в агропромисловому секторі.
Сторони домовились про надання Посольству Соціалістичної Республіки В′єтнам в Україні детальної інформації про інвестиційну привабливість області та її економічний потенціал. Окрім того, голова ОДА звернувся до посла з проханням опрацювати можливість відкриття прямого авіасполучення між Львовом та В’єтнамом.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
Естонія надає освітні можливості дітям та молоді з України
11 березня 2022
Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Естонія підтримує нашу країну, надаючи освітні можливості для дітей та молоді. Про це повідомляє Кабінет Міністрів. Громадян України, які виїхали до Естонії під час війни, приймають такі заклади освіти: дитячі садки та ясла для дітей віком від 1,5 до 7 років; загальноосвітні школи з обов'язковим навчанням для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років; старші середні школи, професійно-технічні училища, університети; заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей з 7 років). Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях. Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу. Для отримання детальної інформації освітяни можуть звернутися на електронну адресу viktoria.melnyk@hotmail.com . Естонія робить все можливе, щоб українські діти частково продовжували навчання українською мовою. Для цього Міністерство освіти і досліджень Республіки Естонія надало можливість здобувачам освіти та педагогам користуватися українськими навчальними матеріалами, з-поміж яких: естонський розмовник українською мовою; навчальні матеріали на платформі EdTech; онлайн-ресурси для дошкільного та шкільного навчання; платформа ELIIS для організації роботи дитячих садків; платформа Triumf Health для підтримки благополуччя дітей та захисту їхнього психічного здоров'я; школа Edumus для дистанційного навчання, доступна для біженців з України; платформа Schoolaby для управління навчальним процесом у школі. На допомогу учням працює репетиторська платформа Mentornaut, яка об’єднує українських студентів і вчителів. Для подання заявок на навчання у естонських університетах українські студенти можуть скористатися системою Dream Apply. Додатково: Важливі контакти української громади в Естонії Конгрес естонських українців ukr.est.congress@gmail.com +372 5232275 Український Культурний Центр +372 56502572 labora.tallinn@gmail.com Асоціація українських організацій в Естонії info@ukraine.ee ukrainaoae@gmail.com +372 55659763
Близько 170 тонн: Угорщина передає до України гуманітарний вантаж
8 березня 2022
Угорщина готова приймати біженців з України, які у зв’язку з вторгненням росії вимушені покидати домівки в пошуках безпеки. Про це сьогодні розповів Надзвичайний та Повноважний Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто під час зустрічі з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким. Зараз Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу, яка прибуває через територію Закарпатської області. Загалом гуманітарний вантаж складає понад 170 тонн. Здебільшого, це непродовольчі речі та дитячий одяг. Окремо постачають пальне. Своєю чергою, Максим Козицький подякував за гуманітарну допомогу. «Світ повинен бачити хто є хто у цій війні. Українці гідно відстоюють своє право на свободу, на безпеку, на життя. Однак, ми платимо занадто високу ціну. Тож сподіваюся, що врешті усі європейські країни зрозуміють з ким зараз бореться Україна. Це не лише загроза для нас. Боротьба українців – це також захист усієї Європи», - начальник Львівської ОВА. Нагадаємо, що посольство Угорщини зараз розміщене у Львові. До слова, позиція Угорщини щодо постачання зброї в Україну залишається незмінною.
Максим Козицький привітав на Львівщині Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні
7 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький привітав на Львівщині Партха Сатпаті - Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні. Посол висловив подяку очільнику області за допомогу в евакуації з України близько 1500 індійських студентів у перші дні війни. Він також розповів, що на даний час ще 700 громадян Індії перебувають у Сумах і найближчими дня їх евакуюють на західну Україну. Окрім того, Партха Сатпаті зазначив, що вражений тим, як Львівщина допомагає великій кількості людей, яка зараз щодня прибуває в область, рятуючись від російської агресії. У свою чергу Максим Козицький подякував пану Послу за надання Україні 35 тонн гуманітарної допомоги. Він зазначив, що така підтримка зараз є вкрай важливою для переселенців. Зазначимо, що 2 березня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, згідно з якою країни-члени Організації засуджують військове вторгнення росії в Україну. Індія від голосування утрималася. Читайте також: Представники парламенту Естонії під час зустрічі з Максимом Козицьким висловили підтримку Україні
Естонія і Латвія нададуть Україні військову та гуманітарну допомогу: про це детальніше
1 березня 2022
Сьогодні, 1 березня, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з Надзвичайними і Повноважними Послами Естонії та Латвії в Україні. Максим Козицький подякував послам за допомогу їхніх країн та підтримку України у такий скрутний момент. «Естонія направить Україні додаткову військову допомогу у вигляді протитанкових ракет Javelin та зенітних боєприпасів. Латвія передає понад 30 вантажівок із боєприпасами, шоломами, сухпайками, медприладами та ліками, а також 500 тонн дизельного палива. Крім того, будуть передані боєприпаси, про що повідомив міністр оборони країни. Це свідчить про надзвичайно сильну підтримку та віру в нашу країну. Лише такими консолідованими діями усіх європейських партнерів ми зможемо завдати потужнішого удару по ворогу», – сказав голова Львівської обласної військової адміністрації. Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Каймо Кууск заявив, що Україна була та буде стратегічним партнером. «Ми від початку підтримували прагнення України до вступу у Європейський союз. Саме вашу країну ми бачимо повноправним учасником європейського товариства. Учорашнє підписання Володимиром Зеленським заявки на членство України у ЄС є надзвичайно приємною новиною для нас, адже процес вступу розпочався давно, але зараз є хороший момент для реалізації цього задуму», – зазначив посол Естонії. Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Ілгварс Клава був здивований консолідацією українців у такий скрутний момент для країни. «Я вражений тим, наскільки великий дух взаємодопомоги панує поміж українцями. Та кількість людей, які зараз допомагають армії, є лише підтвердженням моїх слів. Зараз вкрай важливою є допомога іноземних друзів і ми робимо все, щоб Україна вистояла та стала частиною однієї європейської сім'ї народів». – Запевнив посол Латвії. Також посли обох держав поцікавилися, яка ще допомога потрібна та запевнили, що вони будуть і надалі підтримувати Україну і її територіальну цілісність.
Перший заступник голови Львівської ОДА зустрівся з послом Королівства Нідерландів в Україні
21 лютого 2022
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Йеннесом де Молом. «Ваш візит є підтвердженням, що Україна не є на самоті. Дякую дуже за підтримку з боку Європейського союзу, адже вона дає змогу нашій державі покращити та зміцнити як військовий, так і політичні блоки», - сказав Андрій Годик Своєю чергою, Йеннес де Мол запевнив, що Нідерланди і надалі підтримуватимуть Україну у всіх сферах. «Мені дуже приємно перебувати на Львівщині, адже цей регіон має особливий інвестиційний клімат. Саме тому понад 400 нідерландських компаній ІТ сектору отримують послуги з таких міст як Львів та Харків. Інвестиції в економіку Львівщини з боку нідерландських компаній лише підкреслюють важливість вашого регіону для нашої країни. Ми підтримуємо та будемо підтримувати надалі вашу територіальну цілісність та суверенітет», - зазначив посол. Також він підкреслив, що Почесне консульство Королівства Нідерландів успішно працює у Львові упродовж 25 років і це дуже знаково, як для регіону, так і для країни. Андрій Годик зазначив, що закордонні інвестори є важливими для нашого регіону. «Для нас сьогодні дуже важлива довіра інвестора. Тому ми докладаємо максимум зусиль, щоб сприяти внесенню інвестицій в регіон. Потенціал Львівщини є не до кінця розкритим у Нідерландах, тому я впевнений, що нашу співпрацю потрібно поглиблювати щораз більше. Ми максимально відкриті та готові до роботи із представниками бізнесу Нідерландів. Збільшення іноземних інвестицій та відкриття нових підприємств дозволяють створювати нові робочі місця, підвищувати заробітну платню, що є у пріоритеті нашої роботи», - сказав Андрій Годик.
Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Вірменія в Україні
26 листопада 2021
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Вірменія в Україні Владімір Карапетян перебуває із візитом на Львівщині. Сьогодні з ним зустрівся голова Львівської ОДА Максим Козицький. Спершу сторони обговорили ті виклики, які сьогодні постають перед країнами у зв’язку із пандемією коронавірусу. Опісля – багатовекторну співпрацю між Вірменією та Львівською областю. Максим Козицький спільно з керівниками профільних структурних підрозділів Львівської ОДА ознайомив гостя із потенціалом Львівщини у різних сферах. Це і промисловість, і освіта, і туризм тощо. Також він запропонував в майбутньому підписати меморандум про співпрацю Львівської області з однією з областей Республіки Вірменія. ‘Ця зустріч є важливою для поновлення контактів так поглибленням співпраці у таких сферах як економіка, наука та культура. Можливість розширення сфер діяльності між обома країнами та, зокрема, нашим регіоном є необхідною передумовою для хорошого діалогу між представниками влади та бізнесу’, - зазначив Максим Козицький. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Вірменія в Україні Владімір Карапетян також наголосив на важливості підтримки зв’язків між Україною та Вірменією. ‘Цією зустріччю є хорошою основу для подальшого розвитку наших відносин як між країнами, так і між регіонами. Зважаючи на історичну присутність вірмен у цьому регіоні ми переконані, що обмін повинен бути не лише економічним, але й культурним’, - сказав Владімір Карапетян. Цьогоріч також виповнюється 30 років з моменту реєстрації Вірменської Апостольської церкви в Україні та 30-річчя налагодження дипломатичних відносин між Вірменією та Україною, що також було однією з підтем дискусії.. Говорили і про торговельні місії, як спосіб розширення економічної співпраці. Запропонували в наступному році організувати торгову місію представників Львівської області у Вірменію. Представленим почесним гостям також був Експортний каталог Львівщини та інвестиційний паспорт області. Це промоційні документи, які презентують потенціал нашої області, є збірником пропозицій для майбутніх інвесторів. Окрім цього, експортний каталог – детальний опис підприємств-експортерів, які вже успішно працюють та розвивають власні ідеї, відтак запрошують до співпраці інвесторів та підприємців з України та закордону. Також запропонували ідею щодо проведення двостороннього престуру та візиту представників туристичної індустрії Вірменії у наш регіон. Додамо, що в межах візиту Посол візьме участь в культурній події з нагоди розширення меж Почесного Консульства Республіки Вірменія.
«Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння», - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Сьогодні стартує засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасників засідання привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “В межах прикордонних регіонів ми крок за кроком продовжуємо нарощувати співпрацю в економічній, освітній, культурній, екологічній та інших сферах, а також маємо унікальну можливість приміряти Європейський досвід на себе і взяти з нього найкраще. Цьогоріч спільними зусиллями на території Польщі було закладено наріжний камінь, що дав старт початку будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховичі», що в котрий раз продемонструвало, що Республіка Польща – наш надійний партнер. За кошти польського кредиту модернізуємо три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне», а також під’їзну інфраструктуру до існуючих пунктів пропуску, що в свою чергу не тільки розширить пропускну спроможність, але й суттєво покращить умови для всіх подорожувальників. Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння”, – зазначив очільник області. Також він додав, що засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва – це свого роду підвалини,за допомогою яких ми зможемо і надалі розвивати ефективну співпрацю та відстоювати спільні традиції разом з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах. "Дозвольте висловити подяку Вельмишановній пані Воєводі та польським колегам за ті прагнення та цілеспрямованість у неухильних позиціях Польщі щодо українського народу. Позиції Польщі підтверджують її відданість єдності, територіальної цілісності та суверенітету України. Глибоко переконаний, що сьогоднішня зустріч буде плідною та конструктивною та виведе наші двосторонні взаємини на якісно новий рівень", - зазначив Максим Козицький. Під час комісії відбудеться низка секцій, під час яких говоритимуть про стан функціонування існуючих міжнародних автомобільних пунктів пропуску та під’їзної інфраструктури до них, розвиток нового проєкту транснаціонального транспортного коридору «Гданськ – Одеса». Окрема панель буде присвячена Перспективам розвитку мережі залізничних сполучень, зокрема: Хирів – Загуж та Нижанковичі - Перемишль. Як зазначила співголова комісії воєвода Підкарпатський Ева Леніарт на транскордонне співробітництво потрібно дивитись з різних аспектів, ключовий з яких - безпека. Важливо налагоджувати співпрацю у сфері безпеки мешканців обох країн. Воєвода Підкарпатський подякувала Україні та зокрема Львівщині за співпрацю. «Я бачу великі можливості для багатосторонньої співпраці між нашими країнами, зі свого боку ми робитимемо усе, щоб ці проекти, про які говоритимемо сьогодні, спільно реалізували», - наголосила Ева Леніарт. Також присутні обговорять співпрацю санітарно - епідеміологічних служб, зокрема в умовах пандемії та співробітництво дипломатичних установ у форс мажорних обставинах в наданні підтримки громадянам обох країн. Серед учасників засідання Комісії - заступники голови Львівської ОДА Андрій Годик та Юрій Бучко. Вони візьмуть участь у тематичиних обговореннях.
На Дні іспанської культури до Львова завітала Повноважний і Надзвичайний Посол Королівства Іспанія в Україні
28 вересня 2021
На Львівщині з офіційним візитом перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін. У межах свого візиту пані Посол зустрілася з очільником Львівської області Максимом Козицьким. Під час зустрічі сторони основну увагу зосередили на питанні посилення співпраці не лише між двома країнами, але й з Львівською областю зокрема. «Не потрібно наголошувати наскільки для України та Львівщини важлива співпраця з іноземними партнерами. Зараз важливо посилити нашу роботу у сфері економіки, туризму, а також в галузі освіти. Безумовно, Україна та Іспанія мають багато культурної спадщини, якою готові ділитися між собою та з усім світом. Яскравим доказом цього є Дні Іспанії у Львові, які сьогодні відчинять двері усім охочим. Також цікаво напрацювати туристичні напрямки між нашими державами, адже вони знаменні своїми історичними регіонами. Звичайно, необхідно транслювати традиції одні одних, а зробити це можна також завдяки освітнім програмам, співпраці між університетами», - зазначив Максим Козицький. До слова, упродовж 28 вересня – 1 жовтня у Львові триватимуть «Дні Іспанії у Львові», під час яких організатори запланували низку культурно-мистецьких заходів. Зокрема, йдеться про виставки мистецьких творів, створених іспанськими авторами або ж на іспанську тематику, що сьогодні зберігаються в музеях Львова. На учасників дійства чекають ще чимало цікавих атракцій, в тому числі урочисте відкриття виставки «Шлях Сантьяго» у Палаці графів Потоцьких. Своєю чергою, пані Посол відзначила, що готова підтримувати будь-які ініціативи області, спрямовані на розвиток відносин між обома країнами та окремими регіонами. «Розпочинаються Дні іспанської культури, які презентують саме у Львові. Загалом це будуть культурні заходи, але вони матимуть також вплив і на економічні зв’язки, оскільки сьогодні ми відкриваємо офіс Міжнародного товариства українсько-іспанської дружби. У нас є досвід співпраці з областю. Це, переважно невеликі культурні проєкти, але, завдяки товариству ми хочемо перевести нашу співпрацю на більш інституційний рівень. Одним з наших проєктів є виставка «Шлях Сантьяго», який веде до іспанської Галіції і проходить через Київ, Львів (місцеву Галіцію), а далі до Німеччини та Франції», - зауважила Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін. Каміно де Сантьяго (Шлях Саньтяго) — це мобільна виставка, або ж паломницький маршрут в іспанське місто Сантьяго де Компостела до собору Святого Якова. Раніше його проходили виключно з релігійних цілей, зараз — і щоб надихнутися природою, і щоб насолодитися мандрівкою Португалією, Іспанією та Францією. Існує кілька маршрутів, один з яких пролягає через українські міста. Принагідно, пані Посол запросила керівництво області підтримати таку ідею і долучитися до пішого проходження маршруту територією Львівщини. «За часів незалежності Україна та Іспанія підтримує добрі стосунки у галузі туризму та культурних ініціатив. Тому ми раді вітати у Львові поважних дипломатів Королівства Іспанії. Сподіваємося, що наші спільні культурні ініціативи - це лише початок зміцнення дружніх стосунків, економічних та туристичних зв’язків, міжнародної підтримки та співпраці у всіх галузях», - додав Максим Козицький. Нагадаємо, заходи Днів Іспанії у Львові організовує ГО Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби, офіс якого сьогодні офіційно відкриють по вулиці Ковжуна, 6 у Львові.
Кабінет Міністрів схвалив проєкт угоди з урядом Угорщини щодо взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені
22 липня 2021
Уряд схвалив проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду 21 липня 2021 року. Рішення створює правові підстави для подальшого підписання угоди та забезпечення її практичної реалізації. Взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені сприятиме продовженню освіти або професійній діяльності громадян України в Угорщині та громадян Угорщини – в Україні. Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на чолі делегації ректорів українських закладів вищої освіти розпочав робочий візит до м. Тбілісі (Грузія).
Під час зустрічі у Львові з Надзвичайним і Повноважним послом Хорватії обговорили розвиток галузей туризму та освіти між державами
25 Червня 2021
До Львова з робочим візитом завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич. Сьогодні пані Посол зустрілася з головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким. Основну увагу зосередили на питаннях співпраці між двома державами та яким чином можна посилити економічні та культурні зв’язки України та Хорватії. «Більшість з нас чули про Хорватію, як про дуже гостинну туристичну державу. Однак наша співпраця досі належним чином не налагоджена. Наші культури та мови є близькими. Навіть в історичному аспекті також є точки, що зближують наші народи. Переконаний, що обом державам буде корисним досвід партнерства у різних сферах, тому зі свого боку будемо напрацьовувати заходи, які б покращили зв’язок між Хорватією та Україною. Принагідно, популяризуватимемо Львівщину, як привабливий край для туристів та інвесторів», - наголосив очільник Львівщини. Зі свого боку, пані Посол відзначила якість будівництва доріг, розвиток інфраструктури, стрімкий злет сфери ІТ в Україні та Львівщині. У межах зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Хорватії обговорили питання створення прямого авіасполучення між Львовом та столицею Хорватії. «Сьогодні нам важливо визначити основні напрямки, у яких будемо посилювати співпрацю з Україною та Львівщиною. Зараз існує запит на експорт українських товарів у Хорватію. Існує великий інтерес до ІТ-сфери. Власне ми зацікавлені посилити партнерство з Україною. Перш за все, це стосується сфери туризму. Ми хочемо, аби більше туристів з Хорватії обирали для себе саме вашу країну для подорожі та обов’язково завітали до Львова. Для цього варто розширити мережу авіасполучень. Було б добре, якби з’явився прямий рейс зі Львова до Загреба», - зауважила Аніца Джамич. Наступним напрямком співпраці визначили освітню галузь. Зокрема, говорили про молодіжний обмін студентами з обох країн. Як зазначила Аніца Джамич, під час практики чи навчання у хорватських університетах молодь зможе активно обмінюватися досвідом та набувати нових знань. У Хорватії, як і в більшості європейських країн, діють навчальні програми Еразмус, Еразмус +, а також існує обмін на рівні кафедр хорватської мови для викладачів. «Важливо, щоб після пандемії ВНЗ України взялись укладати угоди з хорватськими університетами щодо програм обміну. Таким чином влада візьме на себе відповідальність за українську молодь», - додала Надзвичайний і Повноважний Посол. Довідково: Хорватська сторона допомогла організувати поїздку українських дітей з Львівщини для реабілітації до Республіки Хорватія, що відбудеться цьогоріч у липні. Йдеться про дітей з сімей вимушено переселених осіб зі Сходу України та дітей учасників АТО/ООС. Ілона Орнат
Максим Козицький привітав на Львівщині Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Посена
14 Червня 2021
Сьогодні, 14 червня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном. Під час зустрічі обговорили процес виконання реформи децентралізації в області та запровадження президентської програми "Велике будівництво". «Торік в Україні реалізували реформу децентралізації, в результаті якої територіальні громади отримали більше самостійності та можливостей. Мешканці громад зрозуміли, що відповідальність за їх добробут лежить на них самих, зокрема, на місцевій владі, яку вони обирали. Реформа децентралізації – одна з найважливіших, які проводилися в Україні, на рівні з реформою освіти, що дозволила змінити систему вступу у навчальні заклади. Це зміни, які є стимулом для подальшого розвитку всієї держави. Львівщина – це привабливий регіон з туристичної точки зору, адже щорічно сюди звідусіль приїжджають до 3 млн туристів. В області розташовано п’ять оздоровчих та шість гірськолижних курортів. Сподіваюсь, що цей візит стане поштовхом до налагодження подальшого співробітництва між Францією та Україною, і Львівською областю, зокрема», - зауважив Максим Козицький. «Система управління територіальними громадами у Франції дуже схожа з системою управління в Україні. Організація префектур у Франції може стати гарним прикладом для України. Також зараз туризм загалом відновлюється після карантину. І в «Альянс Франсез» готують гідів, які зможуть проводити екскурсії для французьких туристів про французьку історію Львова», - розповів Етьєн де Понсен. Також Максим Козицький та Етьєн де Понсен обговорили перспективи і переваги президентської програми «Велике будівництво». Як зауважив очільник області, тільки на Львівщині в межах програми проводять реконструкцію та розбудови дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров’я, об’єктів спортивної інфраструктури. На завершення зустрічі Максим Козицький подякував Надзвичайному і Повноважному Послу за підтримку територіальної цілісності та незалежності України з боку Франції на міжнародному рівні та подарував вишиванку та книгу "Мальовнича Львівщина", натомість у подарунок від французьких гостей отримав почесну медаль французького державного політичного діяча, генерала Шарля де Голля. Зазначимо, що візит Надзвичайного і Повноважного Посла відбувається в межах щорічного фестивалю «Французька весна» у Львові. Як зауважив Етьєн де Понсен, особливістю фестивалю є те, що він проходить на території всієї України, а не лише у Львові. На зустрічі були присутні директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Роман Шепеляк, т.в.о. Представника МЗС України у Львові Катерина Терек-Медвецькі, радник голови облдержадміністрації Віктор Шмигельський, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк. Серед представників іноземної делегації: спеціаліст з українських питань Міністерства закордонних справ Франції Андре Ґодю, координатор мережі ГО «Альянс Франсез» в Україні Тома Белламі, директор «Альянс Франсез» у Львові Ніколя Фасіно, Почесний консул Франції у Львові Данило Ярема, Президент «Альянс Франсез» у Львові Василь Кметь. Ілона Орнат