Максим Козицький привітав на Львівщині Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Посена

14 Червня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 14 червня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном. Під час зустрічі обговорили процес виконання реформи децентралізації в області та запровадження президентської програми "Велике будівництво".

«Торік в Україні реалізували реформу децентралізації, в результаті якої територіальні громади отримали більше самостійності та можливостей. Мешканці громад зрозуміли, що відповідальність за їх добробут лежить на них самих, зокрема, на місцевій владі, яку вони обирали. Реформа децентралізації – одна з найважливіших, які проводилися в Україні, на рівні з реформою освіти, що дозволила змінити систему вступу у навчальні заклади. Це зміни, які є стимулом для подальшого розвитку всієї держави.

Львівщина – це привабливий регіон з туристичної точки зору, адже щорічно сюди звідусіль приїжджають до 3 млн туристів. В області розташовано п’ять оздоровчих  та шість гірськолижних курортів. Сподіваюсь, що цей візит стане поштовхом до налагодження подальшого співробітництва між Францією та Україною, і Львівською областю, зокрема», - зауважив Максим Козицький.

«Система управління територіальними громадами у Франції дуже схожа з системою управління в Україні. Організація префектур у Франції може стати гарним прикладом для України. Також зараз туризм загалом відновлюється після карантину. І в «Альянс Франсез» готують гідів, які зможуть проводити екскурсії для французьких туристів про французьку історію Львова», - розповів Етьєн де Понсен.

Також Максим Козицький та Етьєн де Понсен обговорили перспективи і переваги президентської програми «Велике будівництво». Як зауважив очільник області, тільки на Львівщині  в межах програми  проводять реконструкцію та розбудови дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров’я, об’єктів спортивної інфраструктури.

На завершення зустрічі Максим Козицький подякував Надзвичайному і Повноважному Послу за підтримку територіальної цілісності та незалежності України з боку Франції на міжнародному рівні та подарував вишиванку та книгу "Мальовнича Львівщина", натомість у подарунок від французьких гостей отримав  почесну медаль французького державного політичного діяча, генерала  Шарля де Голля.

Зазначимо, що візит Надзвичайного і Повноважного Посла відбувається в межах щорічного фестивалю «Французька весна» у Львові. Як зауважив Етьєн де Понсен, особливістю фестивалю є те, що він проходить на території всієї України, а не лише у Львові.

На зустрічі були присутні директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Роман Шепеляк, т.в.о. Представника МЗС України у Львові Катерина Терек-Медвецькі, радник голови облдержадміністрації Віктор Шмигельський, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк.

Серед представників іноземної делегації: спеціаліст з українських питань Міністерства закордонних справ Франції Андре Ґодю, координатор мережі ГО «Альянс Франсез» в Україні Тома Белламі, директор «Альянс Франсез» у Львові Ніколя Фасіно, Почесний консул Франції у Львові Данило Ярема, Президент «Альянс Франсез» у Львові Василь Кметь.

Ілона Орнат

Ключові слова:

зустрічпосолФранція

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook